Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87451) sumsang


sumsang
aktív tag

Hmm. most akkor 15.-től ingyenes, vagy fizetős az EU adat roaming? [link]

(#87452) taki01


taki01
őstag

Ha Magyarországról indítok hívást az EU-ba azt romingként kezelik?
Nekem Mobil XL díjcsomagom van így elvileg ha kint vagyok pl Németországba akkor a német számokat is úgyanúgy ingyen hívom mint ha itthon lennék?

[ Szerkesztve ]

(#87453) Vangelis válasza taki01 (#87452) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ha hazai számot hívsz akkor sima belföldi árakkal számol.
Ha külföldi számot akkor az adott díjszabás gondolom.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87454) Watto1991 válasza taki01 (#87452) üzenetére


Watto1991
senior tag

Ha kint vagy, az adott országban is ingyen telefonálsz.

(#87455) szalai112 válasza ferob (#87439) üzenetére


szalai112
senior tag

13375ft :Y

(#87456) StLui válasza taki01 (#87452) üzenetére


StLui
veterán

roaming az az ha külföldön vagy és hazai számot hívsz

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#87457) #08205312 válasza StLui (#87456) üzenetére


#08205312
törölt tag

roaming az az ha külföldön vagy és hazai
EU-s számot hívsz

(#87458) conaghy válasza taki01 (#87452) üzenetére


conaghy
csendes újonc

Itthonról az EU-ba a normál nemzetközi díjat fizeted, ami 100 Ft körül van most, de németből bárhova EU-ba most nagyon olcsó lett, amit még mindig nem értenek itt páran. :(
Alaphelyzetben a normál keret fogy, azaz például a 80 perc, ha mobil s-ed van, utána belföldi díjon beszélsz németből bárhova az EU területére.
Az EU mellesleg roaming-nak tekint mindent hívást, ami nem itthonról, hanem az EU területéről indul pl. az EU területére, míg nálunk ezt sokan rosszul tudják.

[ Szerkesztve ]

(#87459) Keem1 válasza taki01 (#87452) üzenetére


Keem1
addikt

MOBIL XL DÍJCSOMAG

Hívásindítás EU díjzónában lévő országba
Mobil vagy vezetékes előfizetők irányába: 0 Ft/perc

conaghy: mint írta, Mobil XL díjcsomagja van, ami EU-ba is korlátlan (lásd amit linkeltem)

[ Szerkesztve ]

(#87460) szalai112 válasza taki01 (#87452) üzenetére


szalai112
senior tag

Itthonról hívok EU-s számot, arra is érvényes?
Nem. Az EU-s szabályozás csak a roaming helyzetben történő telefonálás szabályait fekteti le, a belföldi mobilhasználatra nem vonatkozik. Az itthonról EU-ba irányuló hívások nemzetközi hívásnak minősülnek, és a díjszabásuk eltér a roaming során alkalmazottól.

(#87461) conaghy válasza Keem1 (#87459) üzenetére


conaghy
csendes újonc

Valóban, neki tehát korlátlan minden EU-EU hívás, teljesen igazad van.

(#87462) szalai112 válasza Keem1 (#87459) üzenetére


szalai112
senior tag

Hívásindítás EU díjzónában lévő országba
Mobil vagy vezetékes előfizetők irányába: 0 Ft/perc

Díjak Magyarországról az EU díjzónába (nemzetközi hívás)
1. Díjzóna 99 Ft/perc

 1. zóna: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália (v), Ausztria (v), Belgium (v), Csehország (v), Dánia (v), Finnország (v),
Franciaország (v), Görögország (v), Hollandia (v), Írország (v), Izrael (v), Kanada, Lengyelország (v), Luxemburg (v), Monaco,
Nagy-Britannia (v), Németország (v), Norvégia (v), Olaszország (v), Portugália (v), Spanyolország (v), Svájc (v), Svédország (v),
Szlovákia (v), Vatikán

Most akkor a a kettő üti egymást?

Ez már az ügyfél megtévesztése!

[ Szerkesztve ]

(#87463) tsteve válasza szalai112 (#87462) üzenetére


tsteve
senior tag

nem üti... nemzetközi ingyenhívásra a mobil xl sem alkalmas..azaz magyar->osztrák hívás 99 ft/perc a mobil xl-ben is... osztrák->magyar vagy osztrák-> osztrák hívás már ingyenes az xl-ben... de pl. az osztrák-> német irány is ingyenes ez esetben.. fura, de ez van..ezért baromi jók pl. a three kártyák.. azok pont a méregdrága nemzetközi díjakat redukálják 11 ft/perc-re

[ Szerkesztve ]

(#87464) szalai112 válasza tsteve (#87463) üzenetére


szalai112
senior tag

De a honlap is úgy írja hogy Hívás indítás magyarból az is díjzóna
Lényegében rosszul van fogalmazva a honlapon

Csak azért fura mert nem az számít nemzetközinek ha nem unios országot hívok?

[ Szerkesztve ]

(#87465) foxymaci


foxymaci
senior tag

Hali!

Hülyének fogok tűnni de akkor most nekem van egy Next S díjcsomagom ami 1gb netet illetve hálón belül korlátlan hálón kívül 150 perc. Jövőhéten megyek ki Angliába akkor ha onnan telefonálok akkor 30 ast ingyen 20/70 150 perc erejéig ingyen és 1gb netet elhasználhatom ott is ?

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#87466) szalai112 válasza foxymaci (#87465) üzenetére


szalai112
senior tag

MOBIL XL
Hívásindítás EU díjzónában lévő országba Mobil vagy vezetékes előfizetők irányába:
0 Ft/perc VS 99Ft perc?

Nem egy értelmű, az másik honlap szerint ithonról eu-ba nemzetközi!

[ Szerkesztve ]

(#87467) szalai112 válasza szalai112 (#87466) üzenetére


szalai112
senior tag

téves címzet
tsteve-nek szólt

(#87468) goop válasza foxymaci (#87465) üzenetére


goop
őstag

Nem. Mivel nem leszel hálózaton belül, ezért a 150 percedből ketyeg le minden hívás. Az 1 Gb neted azt használhatod.

(#87469) foxymaci válasza goop (#87468) üzenetére


foxymaci
senior tag

Köszi, oké végül is logikus ha már így jobban átgondolom csak fáj. :D

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#87470) conaghy válasza szalai112 (#87466) üzenetére


conaghy
csendes újonc

Te épp a roaming-os oldalról idézel, ezért tévedsz.
tsteve irta le jól a helyzetet.

(#87471) StLui válasza #08205312 (#87457) üzenetére


StLui
veterán

ezzel a megfogalmazással jól összezavarod szerintem az érdeklődőt még ha igaz is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#87472) conaghy válasza StLui (#87471) üzenetére


conaghy
csendes újonc

A tied szerintem zavarosabb volt, mert nem csak az a roaming amikor osztrákból hívsz magyar irányt, minden ÁSZF máshogy tudja ma már ezt.

Hivatalosan az a roaming, amikor nem magyar területről indítasz hívást BÁRHOVA és magyar kártyával teszed ezt. Ha EU-ba irányul a hívásod, vagy ott fogadsz hívást, no az a szabályozott roaming hívás ill. fogadás.

[ Szerkesztve ]

(#87473) #08205312 válasza StLui (#87471) üzenetére


#08205312
törölt tag

(#87474) szalai112 válasza conaghy (#87470) üzenetére


szalai112
senior tag

A lényeg az oldal nem mindig 100%-os ! ha valaki onét informálodi :N

(#87475) taki01


taki01
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Amúgy szerintem vicces az hogy csak Magyarországról nem lehet ingyen hívni az Uniót Mobil XL-el. Ha meg átsétálok a másik országba ami Uniós akkor meg ingyen hívom az egész Uniót. :W

(#87476) conaghy válasza taki01 (#87475) üzenetére


conaghy
csendes újonc

Ez nagyon érdekes valóban, megy is a csodálkozás emiatt Európában, sok helyen most szembesülnek azzal, hogy roamingban sokkal olcsóbb lett pár dolog, mint helyből indítva.
Az EU így döntött és kész, el kell fogadni.

Más szolgáltatók (nem a magyarok) jelentős nemzetközi percdíj-csökkentéssel próbálják ezt a durván fura helyzetet konszolidálni ill. kivédeni, remélem eljön ez az idő majd nálunk is.

[ Szerkesztve ]

(#87477) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

vettem webshopon keresztül egy BT hangszórót. ma hozta 10-re a futár. nem nagyon váltotta be a hozzá fűzőtt reményeimet (pl. ha kikapcsolom minden esetben össze kell 'párosítani' a telómmal...) meg a hangzás is elég dobozos jól tudom hogy elállhatok a vételtől? ha igen mi a pontos menet? vigyem vissza a boltba?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#87478) StLui válasza conaghy (#87472) üzenetére


StLui
veterán

Legyen igazatok, de amikor az emberek annyira nem értik, hogy nem merik fölvenni a telefont ha barátjuk hívja őket és tudják, hogy külföldön van, mert akkor az majd nekik is pénzbe kerül, akkor szerintem lehet gond.
Ebből elképzelhetőnek tartom, hogy valaki itthonról nem fogja hívni a német számon elérhető nagymamát, de ha kiviszi a telefonját ausztriába a magyar sim kártyával, akkor igen, mert "ingyenes a roaming", de ne legyen igazam. Bár ahogy most olvasom a legutóbbi hsz-ed még igaza is lehet?

vizes 8-as az meg mennyire szánalmas már ha valaki faxxságokat linkelget, hogy a másik megnyissa mobilnettel, mert azt hiszi valami értelmeset akartál közölni, de kiderül csak hsz-eket gyűjtögetsz.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#87479) conaghy válasza StLui (#87478) üzenetére


conaghy
csendes újonc

Az új ÁSZF-ek elég jól leírják ezt az új helyzetet, merülj beléjük majd.

Valóban az van, hogy itthonról híva Németországot 99 Ft/perc a díj, de Ausztriából híva ugyanazt a német számot, ugyanazzal a kártyával, már a normál perckeretből megy, vagy akár ingyenes, mint például az XL esetén.
Sok európai szolgáltató egyébként ezt már hónapokkal ezelőtt elindította, tehát elvileg lett volna idő is hozzászokni bizonyos országokban. Nálunk is ez már május 1. (április 1. ?) óta így működik a Telekom számlás csomagjai esetében.

[ Szerkesztve ]

(#87480) #08205312 válasza StLui (#87478) üzenetére


#08205312
törölt tag

Látom nehezedre esik beismerni, amikor ostobaságot írsz: helyette inkább személyeskedsz.
Oké, ha te ettől jobban érzed magad....csináld!

(#87481) szalai112


szalai112
senior tag

Elnézést kérek mindenkitől!
Félre értelmeztem pár dolgot :F

(#87482) Nikaré válasza szalai112 (#87481) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem vagy egyedül ezzel, nekem is kell még olvasgatnom és jó, hogy ki lehet beszélni, olvasni mert nem csak a mi érdekünk.
Amúgy tényleg szégyen az, hogy hoznak egy nemzetközi/eu-s szabályt, de itthon nem képesek egyszerűen átadni a számlafizetőknek. Akár az átlátható csomagokban vagy az erről szóló aszf-ben.
Csak a trükközés a nyakatekert félreértelmezhető leírásokkal találkozunk.
Büntetném azt aki leírja, azt aki jóváhagyja azt is aki alkalmazza!!!

(#87483) conaghy válasza Nikaré (#87482) üzenetére


conaghy
csendes újonc

A filozófia emögött az, hogy roaming-ban az EU "HOME"-nak tekinti az EU teljes területét, ezért a hazai (Magyarországon belüli) hívások díját ill kereteit kell alkalmazni roaming-ban akkor is, ha nem éppen haza telefonász Ausztriából, hanem helybe egy osztrák számra, vagy épp egy másik EU országba.
Kivétel persze a saját hálózatból saját hálózatba indított korlátlan híváskeret, ezek természetesen nem működnek sehonnan EU-ból, csak itthon. Ilyen például a Mobil M is.
Van ám ebben logika, csak nehéz átadni egy ÁSZF keretein belül.

[ Szerkesztve ]

(#87484) k-adi válasza Tomikaa. (#87447) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ha egy Telekom üzletben ki akarom cseréltetni a SIM kártyát 4G képesre, elkérik a régit?

NEM és 2 perc az egész folyamat. (tegnap voltam pont, saját tapasztalat)

(#87485) szalai112


szalai112
senior tag

Mondjuk nekem régi sim kártyám van 5 éves a kártya és fel csatlakozik a 4G-re adat forgalom is van!
Ha kérek cserét az hülyeség lenne?

(#87486) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Díjcsomagot váltanék, viszont kisebb akadályba ütköztem.
Van egy jövő júliusig hűség idős Next S Aranytárskártyám 5310ft-ért .
Weben nézve azt írja, hogy minimális 3900ft-os havidíj. (?)
Online felületen engedni a Mobil S + 1gb adat csomagot választani, ami 4000ft kedvezmények nélkül. Kisebb csomagnál már dobja a figyelmeztetést, hogy kötbérezve leszek, ha azt választom.
Telefonon érdeklődve legalább a Mobil M + 1gb adatot ajánlják, üzletben pedig a Mobil L +1gb csomagot, mivel a havidíjnak 5300 vagy fölött kell lenni a kedvezmények levonása után.
Telekom szerződés szerint Next S ár fölött kell lenni, de akkor mi az a havi minimum 3900ft havidíj?

Össze lenne vonva otthoni plusz mobil és jönne még hozzá egy csomag, de ilyen fejetlenség mellett nem merek belevágni.

(#87487) Nikaré válasza szalai112 (#87485) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem mondom, hogy hülyeség, de miért cserélnéd, ha minden okés vele? ;)

(#87488) szalai112 válasza Nikaré (#87487) üzenetére


szalai112
senior tag

Mondjuk egy kicsit viseltes a kártya :DDD

(#87489) Soulfly842 válasza dellfanboy (#87477) üzenetére


Soulfly842
addikt

Melyik típust vetted?

A boltban max a postázást végzik el helyetted (majd postázást követően, beérkezéstől számítva 2 héten belül sztornózzák). Teljesen mindegy, ha te küldöd vissza.

(#87490) Soulfly842 válasza t.imi (#87486) üzenetére


Soulfly842
addikt

"Telefonon érdeklődve legalább a Mobil M + 1gb adatot ajánlják, üzletben pedig a Mobil L +1gb csomagot, mivel a havidíjnak 5300 vagy fölött kell lenni a kedvezmények levonása után."

Butaság, a kedvezmények nélkül van meghatározva a költési szint.

(#87491) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki megtudná mondani hogy ez milyen esetben érvényes akció?
Én Telenoros vagyok, már lejárt a hűségem de még előfizető vagyok náluk, számhordozással átjönnék a Telekomhoz, viszont semmi más feltétele nincs ennek az 50.600Ft-os kedvezménynek?

Csak Mobil L és XL csomagok mellé jár a kedvezmény?
Nagyon nem egy értelmű számomra.. :F

[ Szerkesztve ]

(#87492) tothjozsi96 válasza tothjozsi96 (#87491) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Közben meglett!

"Az iPhone 7, iPhone 7 Plus extra számhordozás kedvezmény a következő díjcsomag-kombinációkkal vehető igénybe: Mobil XL + net vagy net nélkül, Mobil L + 1 GB, Mobil M + 10 GB, Mobil M + 30 GB, Mobil S + 10 GB, Mobil S + 30 GB. Állítsd össze saját díjcsomagodat, és legyen új a mobilod! A Huawei P8 Lite az elérhető Mobil + net díjcsomag-kombinációk bármelyikével megvásárolható az akció keretében."

(#87493) t.imi válasza Soulfly842 (#87490) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm!
Három helyről három infó kicsit zavaró.

(#87494) szalai112


szalai112
senior tag

Ha édesanyám előfizetését a nevemre veszem , az nem számít újnak igaz csak meglévőnek!?
Mivel magentás vagyok így ingyen tudna engem hívni.

Az átírás díját a következő esetben engedjük el:
Magenta 1-es ügyfelek és az általuk a kedvezménybe bevont havi díjas tagok számára, amennyiben az adott hívószámok is azonos havi számlára kerülnek összevonásra.

[ Szerkesztve ]

(#87495) enginev3.0


enginev3.0
félisten

http://www.parlament.hu/irom40/15557/15557-0010.pdf

(4b) A határozott időtartamú előfizetői szerződés – a (4c) bekezdés kivételével – legfeljebb 12
hónapra köthető meg azzal, hogy a szerződés megkötését megelőzően fel kell ajánlani a
határozatlan időtartamú előfizetői szerződés megkötésének lehetőségét, és be kell mutatni annak
részletes feltételeit.
(4c) Az előfizető kérésére a határozott időtartamú előfizetői szerződés 24 hónapra is megköthető, ha
az előfizetői szerződés megkötéséhez készülékvásárlás is kapcsolódik. Az ilyen módon 24 hónapra
megkötött határozott idejű előfizetői szerződésnek a készülék vásárlásához kapcsolódó törlesztő
részletek nélkül számított előfizetési díja nem lehet magasabb a (4b) bekezdés szerinti 12 hónapra
kötött, azonos szolgáltatási tartalmú, határozott idejű szerződések előfizetési díjától.
(4d) A határozott idejű előfizetői szerződés lejártát követően a szolgáltató az előfizető kérésére
külön díjazás nélkül köteles gondoskodni arról, hogy az e szerződéssel együtt vásárolt készülék
bármely szolgáltató előfizetőjeként használható legyen (hálózat-függetlenítés).
"

(6) A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe lépő új, határozatlan idejű szerződésben
meghatározott, az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek nem lehetnek az
előfizetőre nézve hátrányosabbak a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési
feltételeknél.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#87496) radio100jozs válasza t.imi (#87486) üzenetére


radio100jozs
őstag

A szerződést keresd elő, abban van a kötbérezésnél kitétel, hogy havonta mekkora díjcsomag ár esetén válthatsz kötbér nélkül, ez a mérvadó, nem amit fizetsz kedvezményesen.

(#87497) conaghy


conaghy
csendes újonc

Jó hír a Netplusz dominósoknak:
nemhivatalos információim szerint a Telekom visszatáncolt és elérhetővé teszi a díjcsomagban foglalt adatkereteket az EU-ban is. Pár napon belül várható erről a hivatalos bejelentés.

Köszönet azoknak akik nem hagyták.

(#87498) t.imi válasza radio100jozs (#87496) üzenetére


t.imi
addikt

Közben besétáltam egy t pontra. Azért van az előfizetéshez írva a "legalább 3900ft" , mert egy adott sávban kell lennie az előfizetésnek. Így válthatok kicsit lejjebb is.

Köszönöm a tippet! Mobilon nyomom, szerződést sajnos bajos lett volna megtalálni webes felületen per pillanat.

(#87499) _Moriarty_


_Moriarty_
aktív tag

A díjnetes fizetés nem azonnali fizetés? Befizetendő számlaként mutatja a T app, pedig kifizettem, igaz ma délelőtt.

(#87500) goop válasza _Moriarty_ (#87499) üzenetére


goop
őstag

Azonnali, de kb. 1 hét múlva látod majd Telekom oldalán.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.