Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87551) [P]laci válasza takacsbotond (#87550) üzenetére


[P]laci
senior tag

ha a számlán van /SL rész a készülék megnevezése mellett, akkor az gyárilag függő volt, ha nem, akkor nem volt. ;)

(#87552) takacsbotond válasza [P]laci (#87551) üzenetére


takacsbotond
őstag

Van. :(
Reménykedem még abban, hogy hátha legálisan lett kifüggetlenítve.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#87553) air válasza takacsbotond (#87552) üzenetére


air
nagyúr

Ha te gyári függetlenként vetted, de a számlán ott a SIM lock rövidítése, akkor bizony átvert az eladó.
Esetleg nála is futhatsz egy kört.
Illetve már nem is lett volna szabad megvenni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#87554) dptrsk válasza air (#87553) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha jól rémlik régebben voltak első szállítmányok, ami SL jelzéssel lettek eladva, de függetlenek voltak.

Más:
Nem feltétlenül a Telekomtól kell kérni a függetlenítést, hanem az LGtől, mivel ők adtak "használhatatlan" készüléket.

(#87555) takacsbotond válasza dptrsk (#87554) üzenetére


takacsbotond
őstag

2015.08.19.-én vásárolta a készüléket.
Egy tmobil üzletbe vittem be a hiba miatt, és nem az LG végezte a javítást, hanem a Mille Mobil Kft.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#87556) tsteve


tsteve
senior tag

Ötlet az eu határ mentén élőknek: ha eu-ba akarsz hívni, és sokallod a jelenlegi nemzetközi díjakat, (99 Ft/perc) jelentkeztesd át a telefonodat a szomszédos eu-s ország mobilszolgáltatójára, azaz roaming-olj..... utána belföldi díjon, vagy a belföldi csomagod terhére beszélhetsz bármelyik eu-s országban élő ismerősöddel, ha pl. külföldi hívószámmal rendelkezik az illető. A hálózaton belüli csomagok nem érnek, de a belföldiek igen.

[ Szerkesztve ]

(#87557) radio100jozs válasza tsteve (#87556) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem kell bonyolítani, nekem van egy Francia feltöltős kártyám is, azon húgomék ingyen hívnak (nekik Francia belföldi, ingyenes, nekem meg a fogadás már ingyenes), míg ha őket hívom, akkor meg EU roaming tarifa, ami 1/3 annyi, mint ha itthon mobilról hívnám a Francia nemzetközi hívásdíjon, ja és nincs ez a 4 hónap marhaság figyelés, hogy hol használod a kártyát, nincs többletdíj EU roamingban.

[ Szerkesztve ]

(#87558) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

telekom internet problémája nincs vkinek?

szombat óta nincs net. telefonhívások mennek. Semmit nem állítottam telefonon.

Gárdony, Székesfehérvár...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#87559) lugosi válasza radio100jozs (#87557) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Picit azért talán egy francia kártyát szerezni egy átlag magyarnak bonyolultabb, mint - ha a határ mellett lakik - roamingolni. Ezt csak azért írtam, mert a "nem kell bonyolítani" egy kicsit furán hatott ebben a felállásban.

(#87560) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Eddig fent volt a weboldalon ez a mondat: A Maraton adatopciók igénybevételéhez valamilyen aktív mobilinternet csomag meglétére van szükség (kivéve Domino Fix csomag).
Most pedig már Fixhez is kell adatcsomag, különben nem engedi a Maratont. Most akkor ezt is megszüntették? Szuper...

(#87561) dptrsk válasza Atomgeszi (#87560) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mivel a Fix alapból tartalmazza a Technikai Net adatcsomagot, így szerintem csak pontosításra került, mivel a kivétel teljesen felesleges volt.

(#87562) matthewKER válasza Atomgeszi (#87560) üzenetére


matthewKER
tag

Ezt nem tudom, honnan vetted, de a Domino Fix oldalánál az alábbi olvasható: A díjcsomag mellé a következő adatcsomagok rendelhetőek meg: Maraton adatopciók, Turbó eseti adatopciók, NetPluszok szolgáltatás is.
Illetve jelenleg is így használom a Maraton netemet.

(#87563) Atomgeszi válasza matthewKER (#87562) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez egy gyik-ben volt. De közben már megoldódott.. Haveromnak be volt ragadva valami net elofizetes, és nem ment így egyik sem.

(#87564) milenda


milenda
tag

Kivételesen nem EU-, hanem szerbiai roaming. A Telekom honlapja szerint az adatforgalom díja 369,8 Ft. Nade mi ennyi? Mekkora adatmennyiségért fizetek ennyit?

(#87565) dptrsk válasza milenda (#87564) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

"Az Európai Unión belül a kerekítés egysége 1 kB, minden más esetben 100 kB. Minden megkezdett egység díjköteles."

Azaz 100kB árát látod a táblázatban.

(#87566) dragon1993 válasza dptrsk (#87565) üzenetére


dragon1993
őstag

1MB 3698 Ft. :Y

(#87567) milenda válasza dragon1993 (#87566) üzenetére


milenda
tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Én is láttam a 100 kB-ot, de nem mertem elhinni.

(#87568) csako válasza dragon1993 (#87566) üzenetére


csako
veterán

Egész pontosan 3786,752 Ft, mert 1024-gyel kell szorozni :P

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#87569) dragon1993 válasza csako (#87568) üzenetére


dragon1993
őstag

(#87570) radio100jozs válasza lugosi (#87559) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem bonyolult, simán postán megjön, nagyon sok virtuális, kimondottan roaming (akár csak EU, vagy adat) szolgáltatók vannak.

(#87571) radio100jozs válasza dragon1993 (#87566) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Telekomnak van Travel&Surf WorldS opciója, az EU-n kívüli roamingban 3 napra ad 100 MB-ot 1990 Ft-ért, azért kicsit barátságosabb ár :-)

[ Szerkesztve ]

(#87572) csako válasza dragon1993 (#87569) üzenetére


csako
veterán

Jogos, csak a való életben még sehol sem láttam ezt a megkülönböztetést, legfeljebb az adattárolóknál.
De a saját számolásom sem jó igazából, mert 100 kB-ontként nő az ár, tehát mondjuk 1024 kB az 11*369,8 vagyis 4067.8 Ft.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#87573) radio100jozs válasza radio100jozs (#87571) üzenetére


radio100jozs
őstag

Amúgy a Telekom itt gyengébb, mint a Telenor, mármint a nem EU-s adat roamingban, mert a Telekomnál csak az említett csomagja van, ezzel szemben a Telenornak 3 féle, mert van egy napi 50 MB-os 1849 Ft-ért, van egy heti 100 MB-os 3700-ért, de van egy heti 500 MB-os szintén 3700-ért kiemelt országokban, mint oylan nem EU-s, de hazánkból azért jobban látogatott országokba jó. (pl. USA, Svájc, Szerbia, Ukrajna, Montenegró, Törökország, Izrael, Oroszország, Kína...stb), így ez utóbbi ami szerintem azért elég nyerő egy nyaralásnál nem EU-ban, a Telekom ebből a szempontból le van maradva, persze a Vodát ne is említsük, ahol horror áron vannak világ napijegyek, aminél még a napijegyen felül a saját belföldi tarifádat is fizeted, fogyasztod az adatkeretedet.

[ Szerkesztve ]

(#87574) tsteve válasza radio100jozs (#87570) üzenetére


tsteve
senior tag

ezekkel a percdij a gond... elég magas... bár a hazai 99 ft körüli nemzetközi percdijhoz képest nem drágák még ezek sem, de vannak sokkal olcsóbb lehetőségek is már jó ideje itthonról indított nemzetközi hivásra... roamingban, átjelentkezve a szomszédba pedig akár a saját belföldi csomagjuk terhére hivhatnak a telekomosok is az eu határ mellől az eu-ba, ami nyilván olcsóbb és egyszerűbb is nekik mint második kártyával bajlódni magasabb percdíjakért ráadásul...

[ Szerkesztve ]

(#87575) TomPack válasza radio100jozs (#87573) üzenetére


TomPack
őstag

Szerintem nem. A múlt héten voltam Horvátországban 4 napot, és simán megvettem volna az 1Gb-os barangoló csomagot, mert az tűnt jóárasítva. De inkább hagytam a fenébe, mert tudtam hogy be van kapcsolva a domino csomagomon a GPRS World Limit, ami mindenféle havidíj nélkül 2.4, már azt hiszem 2.7Ft/Mb. Úgy utólag nézve jobban is jártam, mert csak 120Mb-ot fogyasztottam. A Telenornál és a Vodánál nincs forgalomalapú lehetőség!

(#87576) tsteve válasza TomPack (#87575) üzenetére


tsteve
senior tag

forgalomalapú valóban nincs... de a vodánál van most pl. ingyen 4 giga 30 napra.. eu-ban is.. minden prepaid-esnek, akiket a Telekom - finoman szólva - kicsit hanyagol roamingban, a Netpluszt talán engedik majd hamarosan domino-ban, de csak külső nyomás hatására azt is

[ Szerkesztve ]

(#87577) Donki Hóte válasza lugosi (#87559) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Picit azért talán egy francia kártyát szerezni egy átlag magyarnak bonyolultabb

Mondanám, hogy ismerős Párizsban dolgozik és csütörtökön jön haza, szóval hozhatna kártyát.

Csak éppen az életben sem beszéltünk vele mobilon, mert mindig viberen hívjuk.

Tényleg nem kell bonyolítani :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#87578) CHIPman válasza TomPack (#87575) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Vagy 85 kunáért (~3400Ft) vehettél volna egy komplett korlátlan SIM-kártyát a minden második sarkon található Tisak újságostól. Vagy ugyanennyiért VIP 20GB-ost (amire korlátlan van ráírva ugyan), ez benzinkúton is kapható.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#87579) radio100jozs válasza TomPack (#87575) üzenetére


radio100jozs
őstag

EU-ban, sőt minden roaming országban, ahol lehetett adatroamingolni van forgalom alapú roaming, a Vodánál és a Telenornál is, pont ezért van a GPRS limit. De amúgy Szerbiáról írtam, mert az volt a kérdés, nem Horvátország, ami ég és föld az EU roaming miatt..

(#87580) k-adi válasza tsteve (#87576) üzenetére


k-adi
nagyúr

Lassan már lehetne döntés a Netplusz ügyében... június közepe van már. :D vakációóóóóóó

(#87581) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Csak adatforgalom alapú Domino WEB SIM kártyát sikerült már valakinek online adategyeztetnie?

A sima hang alapó SIM kártyám sikeresen egyeztettem, de a Domino WEB kártyámat nem sikerül.

Ha ki vagyok jelentkezve a Telekom webes profilból, akkor a telefonszám megadása után azt írja ki, hogy elment az ellenőrző SMS, de valóságban nem érkezik meg sokszori próba után sem.

Ha pedig be vagyok jelentkezve a weben a Domino WEB kártya profiljába, akkor az egyeztetendő telefonszám kiválasztása után nem enged tovább lépni, mindig erre az oldalra ugrik vissza. :W

Valakinek sikerlt már ez? Nagyon remélem nem lesz muszáj személyesen bemennem... :(

(#87582) Soulfly842 válasza Andralin (#87581) üzenetére


Soulfly842
addikt

A Domino Net (only(Domino Net, Domino Web, Domino Net&Roll)) SIM-ekre nem vonatkozik sem az adategyeztetés, sem a limit ellenőrzés.

Nincs szükséged adategyeztetésre annál a kártyánál!

[ Szerkesztve ]

(#87583) Andralin válasza Soulfly842 (#87582) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ez esetleg le van írva valahol hivatalosan a Telekom oldalán, tudnál ilyen linket adni?

Csak ha véletlenül mégis kikapcsolják, akkor legyen mire hivatkoznom.
Átolvastam az adategyeztetési FAQ-t, de ott nem említik, hogy csak netes SIM-re ne kellene elvégezni.

(#87584) tsteve válasza Andralin (#87583) üzenetére


tsteve
senior tag

(#87585) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Az megoldható, hogy jelenlegi dominó számom átváltom előfizetésesre (ezért - 500ft havidíj), majd igénybe veszem a havi 2gb + netet diák kedvezményként, mindezt úgy, hogy készüléket is veszek részletre?

(#87586) Andralin válasza tsteve (#87584) üzenetére


Andralin
aktív tag

Szuper, nagyok köszönöm a segítségeteket! :R

(#87587) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Egy kicsit megkavarodtam, segítséget kérnék... Feltöltőkártyás csomagom van, erre tegnap bekapcsoltam a Domino Maraton 500 mb opciót, ami úgy tűnik, hogy működik is, de azon nem tudok kiigazodni, hogy bármilyen menüben érdeklődöm is erről (USSD kódos menü, illetve 1777, 1430) mindenhol azt kapom, hogy be van kapcsolva, de a mai dátum után már "nem hosszabbítják meg, mert korábban én ennek kikapcsolását kértem". Ez mit jelent? :F Tegnap hallottam először az opcióról, nem értem, hogy mikor kértem én ennek kikapcsolását, elvégre az összeget levonták, ettől még el tudom használni az 500 megát, vagy ma kilövik alólam? :F
Ügyintézőt sehol nem tudok elérni (1777, 1430, egyiken sincs még ilyen opció se..).
Valaki érti ezt, vagy én nem vagyok képben?
:R

Up the Irons!

(#87588) St3ven válasza Andralin (#87581) üzenetére


St3ven
addikt

"Csak adatforgalom alapú Domino WEB SIM kártyát sikerült már valakinek online adategyeztetnie?"

Jelentem, nekem sikerült! :K Még a korlátlan hétvégi beszélgetésről is megérkezett rá az SMS. :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#87589) St3ven válasza EmberXY (#87587) üzenetére


St3ven
addikt

Ez annyit jelent, hogy ha egyszer majd valamikor elfogy, nem fogják automatikusan újra aktiválni. De ez így is van rendjén.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#87590) EmberXY válasza St3ven (#87589) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagyis ha nem fogják kilőni alólam ma éjfélkor, aklor így korrektnek tűnik, de a megfogalmazás nagyon kacifántos és kicsit félrevezető is szvsz...

Up the Irons!

(#87591) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Az esetben mi a teendő ha a SIM kártya eredeti tulajdonosa nem hajlandó részt venni az adategyeztetésben?

Mert ugye tudomásom szerint azt annak a személynek kell elvégeznie akinek a nevén van a kártya.

(#87592) St3ven válasza aprokaroka87 (#87591) üzenetére


St3ven
addikt

Kinél van a SIM?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#87593) aprokaroka87 válasza St3ven (#87592) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Annál az illetőnél aki használja
akinek a nevén van azt ismeri az illető

(#87594) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Most jött meg a simkártyám, amit innen rendeltem.
Az lenne a kérdésem, hogy havi 10 fontért van náluk az a csomag, ami tartalmat 2 GB netet, 500 perc beszélgetést, korlátlan sms-t. Ez szerintetek itthon is működik, ha már a roaming törölve lett? :R
Van a browsercall és hasonló okosságok, de azok mobilnetet igényelnek. Ez meg meglenne havi ~3,5k-ból, annyiért 2 GB net + 500 perc beszélgetés nekem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#87595) St3ven válasza aprokaroka87 (#87593) üzenetére


St3ven
addikt

Ha nem annál van a SIM, aki nem hajlandó részt venni az adategyeztetésben, akkor a kártya birtokosa simán a nevére veszi az adategyeztetés során és kész.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#87596) tsteve válasza #04441088 (#87594) üzenetére


tsteve
senior tag

ez itt elég off... irtam pm-et

[ Szerkesztve ]

(#87597) zsoltyy válasza #04441088 (#87594) üzenetére


zsoltyy
tag

Ez engem is érdekelne. Majd írj nekem is érdemes -e onnan rendelni.

(#87598) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Domino feltöltős sim kártyáink vannak amik közül az egyik eu zónában van hol Olaszországban hol Németországban stb.

Az összes sim domino fix csomagban van.

Megnéztem itt milyen költségekkel számolhatok roaming esetében domino fix-el.
MMS-re 23ft-ot ír ennek ellenére 80ft-at számol el a telekom rendszere.

Felhívtam a telekomot és azt mondták 80ft hát a fentebb lévő linken nem ez olvasható.

Most akkor melyik a valós?

(#87599) #TOTTI válasza Teodor52 (#87598) üzenetére


#TOTTI
őstag

80Ft az MMS, a roaming díja még rá 23Ft volt, de már nincs.

(#87600) dptrsk válasza Teodor52 (#87598) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ami az ÁSZFben van.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.