Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) MK VII válasza #46686720 (#87900) üzenetére


MK VII
veterán

Nekik már megérte ez a művelet akkor is, ha panaszt teszel..
Átterelték egy teljesen 0kb-ra korlátozott netre, ha elfogy, egy csak lassítós netről, meg még ráadásul havonta többet is otthagy a családtag náluk...

Én egyáltalán nem lennék elégedett... Sőt.. Mindent megtennék, hogy csinálják vissza a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#87902) #46686720 válasza MK VII (#87901) üzenetére


#46686720
törölt tag

Nos, egyéb esetben egyetértenék veled maximálisan!
Viszont a mobilnetet 0%-ban tudja kihasználni, kizárólag telefonál és a készülék is özönvíz előtti.
Fél évre visszamenőleg a fizetett őszegek mindegyike felette van a most megkötött, 3800 Ft-os végösszegnek.
Az egyéb hálózatokba 35Ft-os plusz költség HA van, akkor sem éri el az eddig fizetett összeget.
Azt nem tudom hogy a Mozaik csomagban anno kötelező volt-e mobilnet használat és ezáltal lehetett e volna kevesebb az összköltség.
Végső soron meglátjuk, hogyan is alakul a plusz hálózatok költsége, ettől eltekintve egyenlőre jónak tűnik a történet, minden más esetben a szokásos harc lenne.

(#87903) CHIPman válasza #46686720 (#87902) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor minek a mobilnet, ha nem használja? Pont az a lényege az új csaomgoknak, hogy azt tudod belefoglalni, ami szükséges, feleslegesen nincs semmi.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#87904) csako válasza CHIPman (#87903) üzenetére


csako
veterán

Azért mert, csak Mobil XL esetén lehet 0 MB netet mellé... 400 pedig a minimum

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#87905) CHIPman válasza csako (#87904) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Valóban, ezt elfelejtettem. Akkor meg tényleg semmi értelme nem volt váltani.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#87906) #86564352 válasza dptrsk (#87899) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy előfizetésem van. Valami egészen kusza a rendszerük. A rendes telekom.hu felületen, az app és a pdf számla is írja hányszáz pontom van mint Beváltható Kapcsolat pontegyenleg. Viszont a mobilvasarlas.telekom.hu amit linkeltetek itt korábban pedig olyan hülyeségeket ír ami nem létezik. Elkezdi nekem az egyenleg információ résznél, hogy nulla kapcsolat pontom van és a havi számla 17800 Ft. Ami főleg hülyeség, mert ez egy régi olcsó Move XS csomag amire hűség miatt még havi ezres kedvezményem is van, tehát a havi számlám úgy néz ki ezer forint a move xs hangért és ezerötszáz 1 GB netplusz mobilnetért. Beba**na 17800 Ft havi számla :D ez honnan jött nekik azon a másik felületen... Azért köszi próbáltál segíteni.

(#87907) dptrsk válasza #86564352 (#87906) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A havi számla azt jelenti, hogy annak a terhére még annyit tudsz vásárolni.

(#87908) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Melyik modemet ajánljátok Huawei, D-Link?

(#87909) SUPREME7 válasza pinnacle (#87908) üzenetére


SUPREME7
őstag

A D-link kártyafüggetlen, valószínűleg kb semmi más különbség nincs köztük, szóval a D-linket venném.

Egyébként én már nem nagyon vennék USB-s modemet, akkor már inkább kicsit drágábban ezt:

http://www.telekom.hu/shop/termek/Huawei+E5577C+4G-kepes+router--HUAWEI+E5577C

És ez is független és egész jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#87910) gyuromoj válasza SUPREME7 (#87909) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ezek hogy mennek? SIM kell bele aztán akar kint a tarlon egy power bankrol is lehet netet osztani?

Szerk.:
Az akkor nagyon fain megoldás.
Köszi az infót. :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#87911) SUPREME7 válasza gyuromoj (#87910) üzenetére


SUPREME7
őstag

Pontosan.

(#87912) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Másnál se megy a mobilvásárlás? Konkrétan SMS-lottót akartam venni de nem megy. Nem jön meg az az SMS se hogy küldjek okét.

(#87913) pinnacle válasza SUPREME7 (#87909) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! PC-hez lenne, akkor még vevő is kell. D-Link csak 2 helyen vehető át, marad a Huawei.
Mondjuk ha független a router akkor tényleg nagyon jó, mert 4354Ft-ért van korlátlan Telenor internet, illetve 5280Ft-ért, amihez 640Ft-ért adatmegosztót is lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#87914) SUPREME7 válasza pinnacle (#87913) üzenetére


SUPREME7
őstag

A routert is lehet úgy tudom direktbe USB-vel géphez kötni (bár azért ez közel sem biztos), Leginkább talán semennyire sem biztos.

De egy wifi adapter 2 dolcsi kb aliexpressről.

[ Szerkesztve ]

(#87915) pinnacle válasza SUPREME7 (#87914) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#87916) ferob válasza SUPREME7 (#87914) üzenetére


ferob
őstag

Ezek a MiFi eszközök közvetlenül USB kábellel a számítógéphez csatlakoztatva is biztosítanak internet hozzáférést, így egyéb más eszköz nem szükséges hozzá.

(#87917) SUPREME7 válasza ferob (#87916) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi, ebben nem voltam biztos, még nem próbáltam :)

(#87918) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Új előfizetés online megrendelésekor kell mobil előleget fizetni vagy elég najd az első számlát, amikor kell?

(#87919) dptrsk válasza bwin.party (#87918) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha új előfizetés meglévő szám mellé kérsz még egyet, akkor többnyire eltekintenek az előlegtől.
Ha teljesen új ügyfél vagy és veszel telefont lesz előleg, amit a telefon átvételekor legkésőbb ki kell fizetned

(#87920) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Ma kaptam választ a Domino Net & Roll Quick SIM kártyával kapcsolatos kérdésemre: felhívott a Telekom, hogy nem szükséges új SIM, ha a maraton csomagot szretném aktiválni, hanem át lehet alakítani a mostani Domino Fix csomagra ezt a régebbi SIM-et. Kíváncsi leszek, holnapra foglaltam időpontot, majd jelentkezem, ez valóban így van.e.

(#87921) #08205312 válasza RoSSo3 (#87920) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ászf szerint nem lehet....

(#87922) St3ven válasza RoSSo3 (#87920) üzenetére


St3ven
addikt

Köszi, mindenképpen írd meg a gyakorlati tapasztalatod!

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#87923) jozsi968 válasza RoSSo3 (#87920) üzenetére


jozsi968
tag

Elképzelhetőnek tartom, hogy az üzletben átváltják Fix-re, hisz ez nekik mégiscsak bevétel, jobban járnak vele mintha hagynád megszűnni a Net&Roll Quick kártyádat. De azt ne felejtsd el, amit már írtam a (#87797)hsz.-ben, csak a felét kapod! :)

(#87924) kovacsmi_74 válasza RoSSo3 (#87920) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Erre én is kiváncsi vagyok. Én egy Domino Web (váltás előtt még Domino NET) kártyát szeretnék átteni Fix-re, amit online fel is ajánl amúgy, de mégsem megy. "Sikertelen... Próbálja meg később." Amúgy töltöttem is már rá, mert lejárt volna, de töltés után sem engedte.

(#87925) dptrsk válasza kovacsmi_74 (#87924) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Elképzelhetőnek tartom, hogy más HLR tartozik a netes SIMekhez, tehát SIM cserével jár, ezért ha intézhető, akkor csak személyesen.

(#87926) jozsi968 válasza kovacsmi_74 (#87924) üzenetére


jozsi968
tag

Mivel netes kártyáról van szó, így gondolom a telefonszám nem érdekes, mivel úgysem hívható. Akkor miért ragaszkodsz hozzá ennyire? A feltöltött összeget ellottózod, parkolsz, autópálya matricát vásárolsz belőle stb... Ha Domino Fixet szeretnél, vásárolj neten és 2* annyi netet, 2* annyi percet kapsz, mintha az üzletben bohóckodnál! :)

(#87927) kovacsmi_74 válasza jozsi968 (#87926) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Netre már pont nem használom, de a száma miatt viszont megtartanám sima Domino kártyának.
Korábban már javasolták, hogy számhordozással oda-vissza megoldható, de remélem amúgy is.

(#87928) jozsi968 válasza kovacsmi_74 (#87927) üzenetére


jozsi968
tag

Ezt a számod eddig senki nem ismerte, de Te ragaszkodsz a számhoz, még akkor is ha ezért sort kell állnod az üzletben, ráadásul feleannyi percet és adatot kapsz mintha egyszerűen megrendelnél egyet a neten. Komolyan mondom nem értem az embereket, de a Te döntésed! :)

(#87929) #08205312 válasza dptrsk (#87925) üzenetére


#08205312
törölt tag

Párszor már leírtam, de sebaj leírom még 1x: benne van az ászfben, hogy nem lehet. A pólus t pontban ezt meg is erősítették. Így lettem 5 napra vodás, majd ismét tés.
11. Oldal fent:
"Díjcsomagváltás:
Domino Net&Roll adatdíjcsomagból más díjcsomagba történő váltásra nincs mód."

[ Szerkesztve ]

(#87930) kovacsmi_74 válasza jozsi968 (#87928) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Net nem kellene rá, az megy előfizetésről korlátlan böngészéssel. Sorba nem szeretnék állni, remélem anélkül is megy. A száma viszont tényleg jó. Családon belül azért még használható lenne, még ha eddig nem is ismerték. Talán még előnye is, hogy ez már hosszú évek óta csak egy alvó kártya volt, ezen biztosan nem keresnek senkit korábbról. Volt már szerencsém olyan Domino kártyához.

(#87931) jozsi968 válasza kovacsmi_74 (#87930) üzenetére


jozsi968
tag

A hangsúly itt van : "ráadásul feleannyi percet és adatot kapsz mintha egyszerűen megrendelnél egyet a neten." :W De mint írtam a Te döntésed! :)

(#87932) #08205312 válasza kovacsmi_74 (#87930) üzenetére


#08205312
törölt tag

+1
Inkább egy alvó sim, mint egy levedlett, amin 1000 ft-ot spórolsz.

(#87933) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Egy számot a nevemre vetettem még március környékén, halotti anyakönyvit mellékeltem, azt az infót kaptam, hogy 1 hónap az átfutási ideje ennek. Később a biztonság kedvéért adat egyeztettem (kb 3 hete), de még mindig küldi az sms-t, hogy regisztráljak. Sajnos nincs semmi úgymond a kezembe, se egy visszajelzés, se semmi, hogy tényleg a nevemen van (telekom fiókomban sem jelez semmit). Automatikusan küldi mindenkinek az üzentet ha kell ha nem?

(#87934) jozsi968 válasza #08205312 (#87932) üzenetére


jozsi968
tag

Bakker, nem egy több ezer forintos tételen spórolsz egy ezrest, hanem konkrétan ugyanannyit fizetsz a 40 percért és az 500 MB-ért, mint neten rendelve a 80 percért és az 1 GB-ért. Számolj, ha egy ezresért kaphatsz kétszer annyit, akkor miért jó neked, ha csak fele annyit kapsz?! :)

(#87935) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sracok, ebben mi a k..va nagy kedvezmeny?! :((( :F

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#87936) #08205312 válasza jozsi968 (#87934) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ugye azt a részt is olvastad, amiben az van, hogy inkább egy pihentett szám egy 1000-sel drágábban, mint egy levedlett, amin naponta keresik Pistit, Jucit, Mancit...Sokanak a nyugalom megér egyszeri 1000 Ft-ot…

[ Szerkesztve ]

(#87937) MK VII válasza #08205312 (#87936) üzenetére


MK VII
veterán

Azért ez ennyire nem drasztikus...
Nekem rengeteg számom volt mióta mobilt használok... 2001 óta legalább 50-60.. Volt, hogy hetente váltogattam a számaimat, de talán 1-2 esetnél többet nem tudok mondani, hogy valaki olyan hívott fel aki amúgy nem is engem akart keresni a számon. Nálam egy telefonszámnál ez lenne az utolsó szempont, hogy kell-e új vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#87938) #08205312 válasza MK VII (#87937) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nem vagyunk egyformák...

(#87939) jozsi968 válasza #08205312 (#87938) üzenetére


jozsi968
tag

Igen, nem vagyunk egyformák! De ezzel sem lehet kivédeni a telefonbetyárokat, a csalókat, az egészségi állapotfelmérőket, de mégcsak a politikai hívásokat sem. :N

(#87940) kovacsmi_74 válasza jozsi968 (#87939) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Részemről zárnám. Mint írtam, a száma miatt tartanám meg inkább, bónuszok nem igazán mérvadóak ilyen szempontból, az alvó státuszt pedig csak előnynek gondoltam. Egyébként pedig ha kártyacserével jár, elvileg az ingyenes kell, hogy legyen. 4G képesség, méret miatt legalábbis ingyenes. Ha így van, akkor amennyivel több bónusz lenne egy ezresért, a váltás pedig ingyenes (?), akkor 0 Ft-ért 40 perc, 500 MB (vagy mennyi alapból). Igaz sorbanállással. De nem sürgős, max. ha arra járok.
Egyébként nem hiszem, hogy a "számhordozás" házon belül egyik simről a másikra megoldhatatlan, max. mivel Domino, nem szívesen foglalkoznak vele. Mindegy, annyira nem fontos, de ha sikerül, azt jelzem.

(#87941) jozsi968 válasza kovacsmi_74 (#87940) üzenetére


jozsi968
tag

"Ha így van, akkor amennyivel több bónusz lenne egy ezresért, a váltás pedig ingyenes (?), akkor 0 Ft-ért 40 perc, 500 MB (vagy mennyi alapból)"
Ezt most komolyan gondolod? A két szép szemedért átváltják a kártyád 0 Ft-ért FIX-re és még kapsz hozzá ingyen 40 percet és 500 MB-ot? Ezt azért gondold át!
Én is zárom a témát, mert látom teljesen feleslegesen koptatom a billentyűzetet! :O

(#87942) kovacsmi_74 válasza jozsi968 (#87941) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Zárni akartam, de erre még válaszolok. Lehet, hogy nem lesz bónusz, de mint írtam az esetemben ez most nem fontos, te pedig azt hegyezted ki inkább. És azt is értem, hogy online jobban járnék, és kényelmesebb lenne. A cserének pedig díjmentesnek kellene lennie, úgy gondolom. Ha így van, akkor végülis nem veszítettem semmit, igaz nem is kapok pluszt sem. Igazából online intéztem volna a váltást, de jelen állapot szerint az nem megy, de azért érdekes hogy a Fix-et ajánlja fel váltásnak. Korábban pl NET-röl Web-re tudtam váltani, majd később Net&roll-ra lehetett volna, de most már csak a Fix-et ajánlja egy ideje, gondolom amiatt, hogy most már a Maratont nyomatják. Lehet később engedni is fogja a váltást, de nem biztos persze.
Tehát én értem az érveidet, de más szempontokat nézünk. És kívülről nézve, lehet én is értetlenkednék. De ezen ne vesszünk össze, nem érdemes. Szép napot! ☺

(#87943) CHIPman válasza kovacsmi_74 (#87942) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szerintem jogos amit mondasz, de az tényleg kicsit erős elvárás, hogy ingyenesen kicserélik. Ha maradnál az adott csomagban és valamiért kéne új sim, akkor igen. De ha csomagot váltasz, akkor azt lehetne a régi simmel is, ha azt akarnák, hogy ingyenes legyen. Tehát itt nem csak egy sima SIM-csere lesz, pénz nélkül ne menj oda... :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#87944) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Helló!

Nem értem miért múltidős az a sablonszöveg, hogy "az SMS-t elküldtök, mert én még azóta sem kaptam meg (hétfő óta), míg a másik, saját nevemre szerződött telefonra azonnal. Ez esetben számítsak holnapról az átmeneti kikapcsolásra?
A másik dolog, ingyen hétvégés SMS-t sem kaptam még, erre már ne is számítsak, tojni fognak rá 30-a után?
Mit lehet tudni ezekről?

[ Szerkesztve ]

(#87945) Draken válasza Wind-Storm (#87944) üzenetére


Draken
őstag

Én ma mindkét, családban lévő sim kártyát újra regisztráltam (biztos ami biztos alapon). Mindkét regisztráció után megjött az sms a számomra, amit értesítési számnak állítottam be!

(#87946) Wind-Storm válasza Draken (#87945) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kérdések:
Korábban nem kaptál visszaigazoló SMS-t?
Ingyen hétvégés SMS-t is kaptál már, vagy arra még mindig vársz?
Értesítési számnak az adategyeztetésestől eltérő számot adtál meg?
Azt hiszem én is inkább újra egyeztetek.

(#87947) Draken válasza Wind-Storm (#87946) üzenetére


Draken
őstag

Korábban nem emlékszem visszaigazoló sms-re, ingyen hétvégés sms nem jött, legalábbis az adategyeztetős számot nem figyeltem, mert nem nálam van. Értesítési számnak eltérőt adtam meg igen, a sajátomat és erre jött visszaigazolós sms és persze az adategyeztetős számra is!

[ Szerkesztve ]

(#87948) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Nos végére jártam a történetnek, akkor megírom a tapasztalatokat.

Kezdődött azzal, hogy itt a forumban jeleztétek, hogy Net & Roll Quick-re nem megy a Maraton opció, kell új SIM. Írtam a T--nek is egy mailt közben, hogy megerősítést kapjak, de már megrendeltem neten a FIX-es SIM-et a tanácsotokra. (Mivel neten olcsóbb, mint személyesen, és a legkorábbi hétfői kiszállítással még épp időben érkezne a nyaraláshoz szánt kártya.)

A megrendelés kedden történt, ma reggelig (péntek) nem változott semmit a státusz, maradt "Jóváhagyásra vár" - vártam a kollégát, akinek a visszaigazoló email szerint adategyeztetés céljából fel kellett volna hívnia. Kezdtem aggódni, ideér-e ez hétfőn. Közben a T-s emailemre választ kaptam: felhívott egy kolléga és elmondta, hogy feleslegesen rendeltem, mert a Net & Roll Quick-et át lehet váltani akár online is a Fix-re. Szuper, lesz egy felesleges SIM-em.

Mivel a neten nem sikerült összehoznom (bénáztam, nem találtam a kódot a belépéshez, mindegy is) gyorsan foglaltam ma reggelre időpontot egy T-pontba.

Szerencsém volt, első voltam, így megelőztem a sok adategyeztetésre ácsorgókat. A lényeg: a hölgy megerősítette azt, amit Ti is itt a forumban: inaktív neki a díjcsomagváltás opció, így új SIM-et kell vásárolnom, ha Fix-es Maratont szeretném igénybe venni. Röpke fél óra alatt meg is történt minden adategyeztetés, és 1990 Ft-ért megkaptam a Fix-es SIM-et 1 GB vagy 80 perc lebeszélhetőséggel.

Tény, 1000 Ft-al olcsóbb a neten megrendelt SIM, de sajnos engem az idő most sürgetett. 2-3 nap alatt semmiképp nem hozták ki, de még egy hét alatt sem, szerintem a sok adategyeztetéssel le vannak terhelve. Szóval aki most szeretne SIM-et, az vagy rögtön a T-pontokban tegye +1000 Ft-ért (nekem megért most ez ennyit), vagy ki kell sajnos várni azt a pár napot, amíg telefonon felkeresnek a rendelés után, adatot egyeztetnek és aztán kiküldik futárral vagy T-pontba átvételre.

Jobb szakik vannak itt a forumban, mint a T-nél, köszönet az infókért ;)

(#87949) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Rendeltem Egy J3-at online ismerősömnek új előfizetéssel.

Mindenhol azt írta, hogy ePack kedvezménnyel, akármit állítottam.

De utána sikerült kiválasztani, hogy papír alapú havi számát kérünk. De a visszaigazolásban mégis azt írja a megrendelt terméekek között, hogy e-Pack kedvezménnyel.

Akkor hogy van ez? :F :B

(#87950) Wind-Storm válasza Draken (#87947) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Értem, köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.