Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87951) metamo válasza Wind-Storm (#87950) üzenetére


metamo
csendes tag

Én is most csináltam újra, sms is rögtön jött(ingyenes hétvégéről kaptam annó, viszont adategyezteés sikeres sms először nem jött), és telekom app-ba is rögtön átírta a nevet(ami eddig nem volt), szóval érdemes még1x megcsinálni. Kérdés, hogy megszűnt-e volna ha ezt most nem teszem meg, és hogy hány embernek lesz ezzel gondja...

[ Szerkesztve ]

(#87952) Watto1991 válasza rayoliviero (#87949) üzenetére


Watto1991
senior tag

Az első hónapra automatikusan megkapja mindenki az epack kedvezményt, talán ezt jelenti.

(#87953) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Komolyan mondom ez már vicc
Egy ismerősőmnek ma reggel csináltam meg online az adategyeztetést.

Erre kb 15 perce kapott egy sms-t hogy ha nem egyeztett akkor megszűnik a száma.
meg valami egyedi kódot is irtak bele

Sikeres volt az adategyeztetés.
Miért kell az embereket ezzel idegesíteni?

Nem igaz hogy nem látja a rendszer hogy már kész van

(#87954) Zeki válasza aprokaroka87 (#87953) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vodafonnál is jött ilyen figyelmeztetés, aztán belépve közölte, nem kell már, mert megvolt. Csak anyám parázott, hogy ha 1 hete megcsináltam neki online, miért kapott sms-t?
Katasztrófa az egész rendszer. IT-sek szégyene.

[ Szerkesztve ]

(#87955) jbnd-007


jbnd-007
tag

Barátnőm Horvátországban van, Domino Web kártyával, pénz van rajta, World GPRS-t megrendeltem, *104#-tel roamingot bekapcsoltam. Azt mondja neki, hogy "nincs adatroaming bekapcsolva". Mit kell még csinálni?

(#87956) ElektrikusDE válasza jbnd-007 (#87955) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

A telefonon is engedélyezni kell!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#87957) jbnd-007 válasza ElektrikusDE (#87956) üzenetére


jbnd-007
tag

Ez volt az, köszi!

(#87958) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Más is azt kapja az adategyeztetés oldalon, a kód beírása után, hogy az "oldal túl sokszor irányította át"?

[ Szerkesztve ]

(#87959) Zeki válasza Wind-Storm (#87958) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, mert nem hagytam az utolsó pillanatokra...

(#87960) rayoliviero válasza Watto1991 (#87952) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen.

(#87961) Wind-Storm válasza Zeki (#87959) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szóval Te azt feltételezed, hogy én igen.. :U
Hát nem így van, hetekkel ezelőtt próbáltam, csak hát amilyen tré a rendszerük, nem volt sikeres, csomó időt hiába vártam az SMS érkezésére.

(#87962) chab7


chab7
addikt

Magenta 1-ben vagyok Mobil L előfizetéssel. Ha a saját telekomos vezetékes számomat hívom róla az hálózaton belülinek számít és akkor ugye korlátlan?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#87963) St3ven


St3ven
addikt

Mi lesz ma... :N

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#87964) Watto1991 válasza chab7 (#87962) üzenetére


Watto1991
senior tag

Nem, hálózaton kívülinek számít , a 150 perc pörög.

(#87965) chab7 válasza Watto1991 (#87964) üzenetére


chab7
addikt

Csesszék meg! Bezzeg a blue meg hálózaton belüli. Reméltem, hogy akkor minden telekomos az. :(

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#87966) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Kiket kapcsoltak le?

Van olyan fórumtárs?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87967) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy vidéken ahol élünk, 2g sávot használ anyukám telefonja.
Namost a telkünk környékén abszolút sz@r a 2g vétel. általában hétvégén vagyok otthon, és gondoltam letesztelem az S7edge-emmel a 2g hálózatot, hogy kiderítsem, hogy szolgáltatói baki, vagy telefon hibája.
Ugyanúgy 1x nincs térerő, másszor 5egység(full). A Falunk körbe van lőve tornyokkal a szomszédos falvakban.
Lehet ebbe a sávba pont nem ér ide jel, vagy nem tudom. De ez a keret történet. Namost én ezt jeleztem 1 hónapja a telekom üfsznek. ahol elvileg felvette ezt a problémát. mult hét szombaton ismét hívtam őket mert hiába ígérték, hogy hívnak plusz információért, és jelzik sms-ben hogy lezárták a hibajegyet ilyen és olyan indokkal.
Sehol semmi, sem anyukám telójára sem az enyémre. Ugye multhéten mint írtam, bejelentettem, azóta szintén ugyanez a szitu, se sms, se hívás se semmi. ugyanúgy sz@r az egész. elvileg 72 órájuk van lépni. Ezügyben kérném segítségeteket, aki jobban ismeri a szerződési feltételeket, hogy mit lehet lépni az ügyben? nem kérem hogy rakjanak le tornyot a ház mellé, de azt igen hogy tájékoztassanak mi történt az ügyben.
Ha azt mondja, hogy 1 fecske nem csinál nyarat és leszarják, akkor mondja azt, de sehol semmi. Elmondtam a Hölgynek azt is, hogy manapság ne msok telón használnak már 2G-t, akik igen ők feltételezhetően kevésbé értenek hozzá, és vagy idősebbek, akik elfogadják ezt, plusz az ügyfélszolgálat kész labirintus nekik így esély nincs hogy elérjék őket telefonon.
Ezt ő is elmondta hogy iigazam van... no de így eme kis regény után a kérdésem, hogy mit tehetek? Fogyasztóvédelem jogos lépés lenne mostmár? vagy valakinek ötlet? :( Fontos lenne, hisz Anyukám nincs jó fizikai állapotban, és igencsak jólenne ha jó lenne a szolgáltatás..........

(#87968) Keem1 válasza kkdesign (#87967) üzenetére


Keem1
addikt

Sajnos a szolgáltatóra várhatsz. Ha nincs benne üzleti érdekük, nem fognak cellát bővíteni.
Ellenben én azt mondom, "ha nem megy a hegy Mohamedhez, Mohamed megy a hegyhez". Esetleg meg kéne nézni, más szolgáltatónak nincs-e jobb lefedettsége. Ha nincs, és van stabil vezetékes internet, akkor nem olcsó, de megoldás lehet a femtocella.

[ Szerkesztve ]

(#87969) lugosi válasza Vangelis (#87966) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem 2 feltöltős simem van a telekomnál, 1 a yodafonnál, mindegyik működik.

(#87970) dptrsk válasza chab7 (#87965) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A blue a telekom mobilhálózatát használja.
Míg a vezetékes nem...

(#87971) #08205312 válasza dptrsk (#87970) üzenetére


#08205312
törölt tag

Egy cég...
Más országban ezt tartják szem előtt: lásd román telekom...stb-stb.

[ Szerkesztve ]

(#87972) Beca1990


Beca1990
senior tag

nekem olyan számok is élnek még amiket nem adategyeztettem. :D

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#87973) sutszi válasza Vangelis (#87966) üzenetére


sutszi
veterán

Én 3 hónapja csináltam meg az adategyeztetést. Erre ma nem tudok hívni, mert a géphang bemondja, hogy nem lehet. De engem tudnak hívni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#87974) sutszi válasza sutszi (#87973) üzenetére


sutszi
veterán

Már hívni sem lehet a számom...

Rohadjon meg a telekom de tényleg... Amikor személyesen voltam bent elintézni, akkor mégis mi a fenét csinált az ügyintéző?! Most meg nem lehet elérni őket...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#87975) Vangelis válasza sutszi (#87973) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Faternak a volt tesco-.s kártyát felejtettük el. de nincs letiltva tud hívni... fogadni is.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87976) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Fiamnak Domino Fix díjcsomagja van jelenleg, melyhez egy egyszeri Maraton 4 GB van vásárolva.

Korábban azt a tájékoztatást kaptam, hogy ez az internet felhasználható bármeddig, amíg kártya aktív. Ma viszont azt a jelenséget tapasztalta, hogy a Telekom alkalmazásban az elérhető keret mellett egy "Felhasználható még ma" szöveg van... Kérdem én, ez mennyire normális?

Nagyon köszönöm előre is a felvilágosítást! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#87977) Zeki válasza Mr Dini (#87976) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez normális. Mindig a máig felhasználható keretet mutatja, mint aktuális állapot.

(#87978) tsteve


tsteve
senior tag

Domino Netplusz változás mától:

Ászf szerint mától használható a Domino Netplusz EU-ban is. A szövegből nem derül ki, hogy a díjcsomag, az opció vagy mindkettő használható-e.
(Akciós Ászf 29-es pont)
Jul. 10-ig kapcsolják be fokozatosan a hálózati terhelés függvényében minden érintettnél.
A nyári promóció aug. 31-ig vagy visszavonásig él.
Jelenleg még tart az Nmhh vizsgálata az ügyben, s valószínűsíthetően emiatt hirdeti promócióként a Telekom ezt a visszavonulást.

(#87979) Zeki válasza tsteve (#87978) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

(#87980) Mr Dini válasza Zeki (#87977) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a gyors választ! Megnyugtattál! :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#87981) totron


totron
addikt

Az ingyenhétvégés akció (webes adategyeztetés) csak július 1-ig élt?

(#87982) rushty válasza totron (#87981) üzenetére


rushty
senior tag

nem kaptam semmi értesítést, úgy tűnik

Revolut meghívó pü-ben

(#87983) St3ven válasza Beca1990 (#87972) üzenetére


St3ven
addikt

Szintén. :DDD Ráadásul egyben olyan is, aminek 28-án járt le a hívószám-lekötési ideje.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#87984) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Mobil előfizetésnél ez komoly, ha az ember nem akar mobilnetet, akkor csak a horrorárú Mobil XL csomagot választhatja? Ezt látom az oldalon, de bízom benne, hogy valamit én néztem be, mert ilyen taplóságot nem tudok elhinni.

(#87985) jozsi968 válasza Jakesz (#87984) üzenetére


jozsi968
tag

Pedig így van! :K Esetleg feltöltőkártyás?

(#87986) pinnacle válasza kkdesign (#87967) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nálatok a Telenor sem jobb? Olcsóbb, iQpro, EuroQuattro, utóbbinál adatmegosztó kártyát is lehet kérni.

(#87987) otps válasza Jakesz (#87984) üzenetére


otps
aktív tag

(#87988) Beca1990 válasza otps (#87987) üzenetére


Beca1990
senior tag

+1

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#87989) lugosi válasza otps (#87987) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Cégek pl.
Aki nem akarja hogy a 15 éves száma adategyeztetéstől függjön.
Aki nem akar töltögetést figyelni és attól függeni hogy van-e egyenlege. Nem akar ott állni letolt gatyával hogy nem tud adott esetben mobilról megvenni egy parkolójegyet vagy egy autópálya matricát.
Aki tényleg sokat beszél és megéri neki egy részben korlátlan vagy teljesen korlátlan csomag.
Aki sok SMS-t küld és ez benne van a korlátlan csomagjában.
Akinek tényleg sok mobilnet kell (adott esetben korlátlan mobilnet).

Biztos vannak még helyzetek, nekem magamból kiindulva ezek jutottak eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#87990) radio100jozs válasza lugosi (#87989) üzenetére


radio100jozs
őstag

Én pl. pont ezekért jövök vissza előfizetésbe (magán), mert ez az adategyeztetési mizéria volt az utolsó csepp a pohárba, hogy hiába a 19 Ft-os percdíjak, ha ezek az adminisztrációs gondok, na meg a roaming körül is amik mennek (pl. adatroaming EU-n kívül nincs Vodánál) elég volt ez a pár hónap. Fő számnak nem vennék feltöltőset, csak ahogy van még nekem, mellékes másod számnak fogok továbbra is használni.

(#87991) kkdesign válasza pinnacle (#87986) üzenetére


kkdesign
senior tag

hát, az jobb volt, mint utólag kiderült. De én még hosszú hűségben vagyok a telekomnál, Anyukámét pedig ezért váltottuk telekomra, mert egyébként ezer éve ott volt az én sim kártyám. Gondoltuk majd milyen jó lesz, sokat beszélhetünk ingyen, aztán tessék :( pluszban a Like S díjcsomagomra is bekamuzták hogy be kell mutatnom a diákom, mikor egyébként novemberben lett bemutatva, így 2 évig biztosítva kellett volna legyek... de át akarnak mkit tenni az új számomra rossz díjcsomagokba... és elmondták mennyivel jobb lesz hogy 2800 helyett minimum 4000et fizetek...

(#87992) #86564352


#86564352
törölt tag

Azért mert jelenleg éppen vonzó a Domino az új percdíjakkal és a használható amíg tart Maraton nettel, nem feltétlenül hülye aki előfizetéses. Ezer egyedi oka lehet: Készülék kamatmentes részlet miatt vagy otthoni komplett csomaggal Magentával nem rossz, másnak a korlátlan beszélgetés fontos, ott a fősulis kedvezmény, régebben volt Spotify ajándék adatforgalom, hűségért havi ezres kedvezmény, kényelmesebb is.
Mindemellett ha tartósan marad így a Domino Most + Maraton kombó, akkor én is visszaváltok feltöltőkártyára.

(#87993) otps válasza lugosi (#87989) üzenetére


otps
aktív tag

@lugosi: Maradjunk a magánszemélyeknél. (Cég vegyen flottát.)

Amiket írsz:

Aki nem akar töltögetést figyelni és attól függeni hogy van-e egyenlege. Nem akar ott állni letolt gatyával hogy nem tud adott esetben mobilról megvenni egy parkolójegyet vagy egy autópálya matricát.

Ezeket egy tudatos vásárló simán megugorja azzal, hogy nem akkor tölt rá az egyenlegére, ha az 0-hoz közeledik, hanem ha lecsökken egy X (X>0) összegre. Feltöltőkártyát általában ún. tudatos vásárlók használnak. Ismerve saját hívási/költési szokásainkat (ezért vagyunk tudatos vásárlók), havonta egyszer nem nagyobb macera, mint az előfizetést menedzselni,

Kivéve korlátlan beszéd, sok mobilnet (az OP mobilent nélküli csomagot keresett), sok SMS. Magyarországon aki sok SMS-t küld, valószínűleg cég. (Az USA-ban része szinte minden csomagnak a korlátlan SMS, ott az emberek alapvetően így kommunikálnak, az USA-n kívül drága a lakossági SMS, ezért lett sikeres a WhatsApp és társai.)

@radio100jozs: A cikkből kiderül, hogy a prepaid percdíj valójában 14 Ft.

@twofatcat: Készülék kamatmentes részlet miatt

Sikeres ember nem vesz. Vagy megveszi a MediaMarktban, Extreme Digitalnál olcsóbban, kártyafüggetlenül.

Nem probléma, ha valakinek nincs pénze a legújabb/legdrágább/legcsillogóbb kütyüre, ez valószínűleg csak azt jelenti, hogy igazából nincs is szüksége rá. Ez nem olyan nagy baj; még mindig meg tudja venni az olcsóbbat egy összegben, ami valószínűleg ugyanolyan jó szolgálatot fog tenni nála.

[ Szerkesztve ]

(#87994) #08205312 válasza otps (#87993) üzenetére


#08205312
törölt tag

+1
Soha nem értem ezeket a "komoly" érveket, hogy nem akar valaki töltögetni. Bakker: kifizeted a számlát ami 7548 Ft. Ugyanannyi klikk feltölteni havonta 7500 Ft-tal egy pre-paidet. Most akkor mi van :F :W

(#87995) szabogabor10 válasza lugosi (#87989) üzenetére


szabogabor10
veterán

"Akinek tényleg sok mobilnet kell (adott esetben korlátlan mobilnet)."

Pontosan. 4-5 GB nekem semmi egy hónapban, így Dominó eleve kilőve nálam. Emellett a korlátlan beszéd/SMS is természetes már nálam. Nameg VoLTE is csak havidíjas előfizetéssel használható.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#87996) Keem1 válasza szabogabor10 (#87995) üzenetére


Keem1
addikt

A dominósok az újdonságokból is mindig később részesülnek (nagyobb sávszél, 4G, VoLTE).
A fentebb linkelt cikk írója pedig ahelyett, hogy a "frankót megmondta", saját magát minősítette (le).
Fölösleges lehúzni az előfizetést. És a prepaid vs előfizetés bizony igen erősen almát a körtével esete. Mobil-mobil, de minden másban különböznek.
A domino azoknak tökéletes, akik gyerekek (nincs havi jövedelmük), külföldiek (kell pár hétig/hónapig itthoni sim), esetleg tényleg nagyon ritkán mobiloznak (idősek és vezetékest használnak, de a kórházban azért csak jó a mobil is). Minden más esetben a prepaid csak b*szkódás.

Igaz, nem Telekom, de a céges Vodafone Red előfizuval soron kívül kiszolgálnak, voltam már Ferihegyen VIP váróban, már jó ideje nincs roaming díjam (nem, nem június 15 óta, hónapokkal korábban se).
Költségek: egy mai normális (értsd: nem milliós, csak simán normális) fizetéssel azért nem vág a földhöz egy előfizetés. Aki nem tud havonta 3-6 ezret kifizetni mobilra+netre, ott más gondok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#87997) otps válasza Keem1 (#87996) üzenetére


otps
aktív tag

Azért, hogy előbb legyek 4G hálózaton (amikor még eleve kevesebb 4G készülék volt a piacon), meg hogy előbb legyen VoLTE-m (amíg a beszélgetőpartnernek is jóval kisebb eséllyel van), én biztos nem fizetnék lényegesen többet a percdíjért, de belátom, lehet ilyen felhasználó, akinek ez megérheti a felárat. Különbözőek vagyunk. :P

Költségek: egy mai normális (értsd: nem milliós, csak simán normális) fizetéssel azért nem vág a földhöz egy előfizetés. Aki nem tud havonta 3-6 ezret kifizetni mobilra+netre, ott más gondok vannak.

Egy tudatos vásárló egyszerűen csak nem fog 2x annyit fizetni a percdíjért, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#87998) sandró60 válasza sutszi (#87974) üzenetére


sandró60
addikt

Dettó nálam is már 3-hónapja egyeztettünk adatokat.Erre ma már elérhetetlen mind a 3-rom számunk
Bent voltam a nejemmel a budakalászi Auchan-ban lévő boltjukban.Újból egyeztetünk.A nejem 2-számára rögtön megjött a"sikeres"adat rögzítés sms.Az én számomra még idáig semmi nem jött.Lehet,hogy vissza kell mennem talán harmadjára"sikeres lesz az"adat egyeztetés"?
Amúgy az ügyintéző 2-3 napot mondott,hogy vissza kapjuk a számunkat "NAGY GRATULA" az egészért- :W

(#87999) #08205312 válasza Keem1 (#87996) üzenetére


#08205312
törölt tag

te jó isten... Micsoda érvek... :U

(#88000) Keem1 válasza otps (#87997) üzenetére


Keem1
addikt

Abszolút, tényleg különbözőek vagyunk, nem is ásom el a prepaid-et, sőt, arra is szükség van. Ahogy írtam: alma és körte.
De nekem megér egy bizonyos felárat, hogy "prémium" legyek. Maximalista vagyok, bizonyos dolgokban nem érem be kevesebbel, mint amivel beérhetem.
Nem fogok a város másik végébe elmenni, mert ott 280 helyett 220 forint a kenyér. Ez ugyanez. Havi 3000 forintot (példa) prepaiddel is elbeszélgetnék, akkor meg tök mindegy, hogy előfizus vagyok-e. A díjcsomagom hálón belüli korlátlan, az összes ismerősöm telekomos. Fix díjat fizetek, és nem kell néznem, van-e elég pénz a kártyán. Nem azért beszélek sokat, mert korlátlan a csomagom, hanem fordítva. Korlátlan, mert sokat akarok beszélni. Ha esetleg az a ritka eset állna fenn, hogy privát célból más mobilt kéne hívni, akkor meg ott a Voda Red.

Na jó, a véleményem átadtam, offot befejeztem, mert egyrészt kiteszik a szűröm, másrészt az utcán sem szemetelek :DDD

2500 Ft+net a számomra a gyakorlatban teljesen korlátlan csomag. (ahogy írtam, csak telekomos ismerőseim vannak). Ne vicceljünk már azzal, hogy nekem nem ér meg havonta 2500-at, hogy bármennyit telefonálhatok.

"Egy tudatos vásárló egyszerűen csak nem fog 2x annyit fizetni a percdíjért, ha nem muszáj."
Ezzel az erővel moziba se menjek, mert majd a tévében ingyen is leadják a filmet (valamikor, hónapokkal később).

Azt próbáljátok megérteni, hogy néha nem a szigorúan vett forintos összegek számítanak, hanem ha a mérleg serpenyőjébe beleveszel mindent, akkor hova billen. Nálam az előfizetés felé.

87999: 8 neked meg jó adategyeztetést évente :P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.