Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88701) MK VII válasza zsoltzsolt (#88700) üzenetére


MK VII
veterán

A függetlenen is szolgáltatós rom van, szóval szerintem semmiben nem változik a felállás.
Alapvetően az OS ami meghatározza ezt a funkciót. Szolgáltatós romokba meg, ha kell akkor egy frissítéssel aktiválják. Független romba értelemszerűen nem fog megérkezni ez a szolgáltatói újítás.

[ Szerkesztve ]

(#88702) Keem1 válasza zsoltzsolt (#88700) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem inkább a Telekomos rom a lényeg a készüléken (a hardveres támogatás mellett, persze), így akár egy független készüléken is műköüdhet, ha a Telekom saját beállításai a romban csücsülnek. Bár más kérdés, hogy akinek független a telefonja, miért tenne fel szolgáltatós szoftvert.

A szifon is a támogatott készülékek között van, plusz a Samu S7-S8 is. Az S7 topikban is vannak olyanok, akiknek megy a VoLTE, és (többségében) olyanok is, akiknek még nem.
Ezzel a fokozatossággal egyébként nem lenne gond, ha egyrészt gyorsabban menne (talán májusban szellőztették meg a publikus bevezetést), másrészt a 1430 is igazán bekapcsolhatná annak, aki kéri. Én kértem, de várakozásra intettek. Aki elég erőszakos volt, sokadjára viszont bekapcsolták, szóval nem lehetetlen a kérés.

(#88703) zsoltzsolt válasza MK VII (#88701) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R
(#88702) Keem1 Köszi Nektek a válaszokat!

(#88704) lugosi válasza thomas77 (#88696) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem igen, csak kérdés, hogy mikor kerül rá sor.

(#88705) thomas77 válasza Keem1 (#88702) üzenetére


thomas77
senior tag

Itt ez olvasható:
A szolgáltatás aktiválása: A funkciót a Telekom fokozatosan aktiválja ügyfelei részére. A funkció aktiválását továbbá személyesen Telekom üzletben vagy telefonos ügyfélszolgálaton is kezdeményezheti az előfizető.

Szó sem esik dominóról...

(#88706) Keem1 válasza thomas77 (#88705) üzenetére


Keem1
addikt

Ez ok. De emlékezzünk egy kicsit: a 4G-t is először az előfizetéses ügyfeleknek vezettek be, később lett a domino is. Biztosan hasonló lesz a VoLTE esetén is.

(#88707) zsoltzsolt válasza Keem1 (#88706) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Azt hogyan veszem észre, hogy van/elérhető a VoLTE hívás?

(#88708) #78121280 válasza Keem1 (#88702) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálam kezdetek óta megy a VoLTE mert indulás napján aktiváltattam a kártyára a 1430-on és nem is kellet erőszakosnak lenni. :) Ma felraktam a legújabb frissebb független Magyar ROM-ot a Telekom függő S7 Edge készülékemre és meglepődve tapasztaltam, hogy már ezen is megy a VoLTE, eddig függő készülékre rakott független romon nem ment, hiányzott belőle az a menüpont. :)

(#88709) Keem1 válasza zsoltzsolt (#88707) üzenetére


Keem1
addikt

Telefon függő, S7-nél a 4G jelzés fölött pici VoLTE felirat díszeleg.
De előbb még jön sms az aktiválásról.

[ Szerkesztve ]

(#88710) thomas77


thomas77
senior tag

Felhívtam a 1414-et. Nagyon kedves női hanggal beszélgettem. Azonnal bekapcsolta volna a VoLTE-t, ha nem dominós lennék. Tehát tudta, hogy miről van szó és segített is volna, de egyelőre tényleg nem megy feltöltőkártyával. Azt tanácsolta, hogy írjak az oldalukon az "Írjon nekünk" gomb megnyomásával. Hátha felgyorsítható a folyamat, vagy teszt jelleggel bekapcsolják. Akit érdekel a téma, javaslom írjanak azok is az ügyfélszolgálatnak.

Azt örömmel hallom, hogy független rommal is megy. Nem kívánok ezért telekomosta felrakni. Főleg, hogy idáig se kókánykodtam össze a telefonomat.

(#88711) zsoltzsolt válasza Keem1 (#88709) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!

(#88712) szabogabor10 válasza thomas77 (#88697) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szolgáltatótól van az iPhone, de mivel az Apple tiltja a szolgáltatóknak, hogy kicsit is belenyúljanak a szoftverbe, ezért a függetleneken ugyanúgy működik a VoLTE.
Előfizetéses vagyok, 1414-en kértem a VoLTE aktiválását.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#88713) TomPack válasza Keem1 (#88702) üzenetére


TomPack
őstag

A napokban kijött a 7.0 telekomos frissítés Galaxy A5 2016-ra. És belekerült a hálózati beállításokba a VoLTE-kapcsoló. A független friss romban nincs ilyesmi. Valami készülhet.

(#88714) szabogabor10 válasza TomPack (#88713) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szép lassan egyre több telón lesz elérhető.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#88715) TomPack válasza szabogabor10 (#88714) üzenetére


TomPack
őstag

Csak érdekes, hogy ez mitől függ, melyik telefon támogatja, melyik nem. Mert az A5 gyárilag nem tudta, és az új független rommal sem tudja, csak a magyar telekomossal. Tehát ez akkor nem hardverfüggő?

(#88716) prannk


prannk
őstag

Hali. Domino fix be vagyok marathon 4gb nettel. Külföldön se hivni se internetezni nem tudok.
4g villog térérő is van. És nem kezdeményezhetek hívást.
Mi a teendő?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#88717) tsteve válasza prannk (#88716) üzenetére


tsteve
senior tag

*104#, hang roaming talán működni fog, ha ezt elküldöd...

de a maraton nem működik eu-ban és más (nem eu-s) országokban sem...

egyenleged is van, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#88718) HoTaZo válasza szabogabor10 (#88714) üzenetére


HoTaZo
őstag

A Xiaomi Redmi 4A Pro-n van gyárilag, viszont a topikjában annak lekapcsolása az első javaslat, azoknak akiknek a reméltnél gyorsabban merül a telója. S tényleg tovább bírja nélküle.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#88719) szabogabor10 válasza TomPack (#88715) üzenetére


szabogabor10
veterán

Andoidos telóknál a szolgáltatók általában először csak a saját ROM-ba rakják bele, aztán belerakatják a gyártóval a független ROM-ba.

HoTaZo: mivel a Telekom gondolom nem konfigolta a VoLTE-t Xiaomi-kon, ezért azokon érdemes is kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#88720) punky10 válasza szabogabor10 (#88719) üzenetére


punky10
addikt

Csak azt nem értem, hogy amennyiben a VoLTE egy szabvány(és az...) és a szolgáltató támogatja,a telefonom támogatja, akkor miért csak a túlárazott celeb-telók használhatják a VoLTE-t... :U

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#88721) dptrsk válasza punky10 (#88720) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Hiába támogatja a telefonod, ha a szabványhoz nincsenek meg a megfelelő beállítási adatok.
Lásd pl. 4G, az is szabvány, de ha nem stimmel az APN, akkor nincs neted.

Gondolom VoLTE esetén is kellenek bizonyos beállítások, amiket le tud küldeni sw frissítés útján, ha szolgáltatós a telefon vagy Apple Carrier Bundleben tudja állítani.

Azt nem tudom, hogy pontosan, hogy működik.

(#88722) szabogabor10 válasza punky10 (#88720) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos a VoLTE olyan szinten nincs szabványosítva, hogy minden telón lehessen simán használni, ehhez még kell pár év.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#88723) punky10 válasza dptrsk (#88721) üzenetére


punky10
addikt

Ez a 4G-s hasonlat jó.Azt is egy kapcsolóval tudom aktiválni és kikapcsolni.Az egyszer beállított APN pedig működik 4G-n,3G-n és 2G-n is... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#88724) HoTaZo válasza szabogabor10 (#88719) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor ez lesz az ok.
De legalább tudni, hogy ha van is a készüléken, nem abban, hanem a szolgáltatónál keresendő a hiba.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#88725) szabogabor10 válasza HoTaZo (#88724) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen.
Ismerősöm Mi 5-jén (EU ROM) is ott a VoLTE opció, pedig Vodás kártyával használja. Ezek szerint ezeknél tök mindegy, milyen kártya van a telóban, az opció megjelenik a beállításokban.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#88726) #08205312 válasza szabogabor10 (#88722) üzenetére


#08205312
törölt tag

Pár év?
Miközben a balkáni szomszédnál (orange.ro) évek óta működik....

(#88727) szabogabor10 válasza #08205312 (#88726) üzenetére


szabogabor10
veterán

Maga a VoLTE, vagy az, hogy az bármilyen független készüléken megy?
Weboldaluk szerint náluk is csak iPhone-okon és bizonyos Samsung-okon meg Sony-kon működik a saját márkás telókon kívül.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#88728) HoTaZo válasza szabogabor10 (#88725) üzenetére


HoTaZo
őstag

Huawei G8-on (EMUI 4.0.3) nyoma sincs.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#88729) TomPack válasza punky10 (#88720) üzenetére


TomPack
őstag

Én meg azt nem értem, hogy ha a telefonom eddig nem tudta a volte-t, akkor egy ota szoftwerfrissítés után miért tudja? Ezekszerint ez nem hardverfüggő?

(#88730) szabogabor10 válasza TomPack (#88729) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hardverfüggő is, de ha nincs meg a szolgáltatói konfig a telóban, akkor nem fog működni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#88731) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok.

Ezt a szolgáltatást mikor lehet ( célszerű ) lemondani, 5-én vagy 6-án ?

(régen volt egy olyan kitétel, hogy csak a lejárat napján lehetett lemondani, nem tudom jelenleg ez hogy van )

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#88732) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

a pontbeváltás minek a függvénye? csak-nem akciós dolgokra? illetve mobil és otthoni egyenleg pontjait nem tudom összevonni? (kb 500+2100 pontról van szó) (vagy inkább verjem el lottóra)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#88733) dptrsk válasza Mr.Csizmás (#88732) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha összeregisztráltatod az otthoni és mobil oldalt egyben lesznek a pontok.
Régebben csak a mobil és az összeregisztrált otthoni pontokat lehetett elkölteni online, ha csak otthoni szolgáltatásod volt az csak személyesen volt beváltható.
Most nem tudom mi a helyzet, de ilyen akciós- nem akcios megkötés nem volt.

(#88734) dptrsk válasza Bferibörs (#88731) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha jól rémlik a rendszer óra:perc pontosságal jegyzi a hűséget.
Én annak idején reggeli órákban vettem mobilnetes SIMet, s 2 év múlva este le tudtam mondani.

Ha biztosra akarsz menni inkább 6.-án mondd le.

(#88735) Bferibörs válasza dptrsk (#88734) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#88736) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Megjelent az ÁSZF módosítás, és új Domino net opciók kerülnek bevezetésre, melyek az EU-ban is használhatóak 08.01-től:

Megújuló havi opciók (EU-ban is felhasználható):
Domino Net 200 MB 500 Ft
Domino Net 500 MB 1000 Ft
Domino Net 1 GB 1600 Ft
Domino Net 4 GB 3700 Ft

Valamint van új napinet opciók, de ez EU-ban nem működik:

Napi adatopciók:
Napi 200 MB 290 Ft
Napi 1 GB 590 Ft

A többi opció továbbra sem működik az EU-ban, azaz sem a Domino Net Plusz ()kivéve most 08.31-ig akciósan), sem a Maraton adatopciók.

Ja ha már Maraton, ott változott, a 100 MB os megszűnik, helyette 200 MB-os van 600 Ft-ért.

+ új akció Dominósoknak (eddig ez nem volt elérhető adatopció csak előfizetéseseknek):

Travel & Surf World (promóciós jelleggel elérhető roaming adat csomag)
Publikus lakossági díjcsomagot használó mobil havidíjas és Domino előfizetők
2017.08.01-09.30 vagy visszavonásig, 1990 Ft-ért 100 MB roaming adatforgalom 72 órás érvényességgel, amely felhasználható a megjelölt EU-n kívüli országokban (részletes felsorolás a telekom.hu oldalon)

[ Szerkesztve ]

(#88737) tsteve válasza radio100jozs (#88736) üzenetére


tsteve
senior tag

persze továbbra sem tisztázta a Telekom hogy a nyári netplusz eu promóció mire vonatkozik:
a netplusz opcióra, a netplusz dijcsomagra vagy mindkettőre.... költői homályban hagyja ezeket a kérdéseket, bár a homály most inkább a lakossági üzletág vezetőinek a fejében van... :(

[ Szerkesztve ]

(#88738) tsteve válasza radio100jozs (#88736) üzenetére


tsteve
senior tag

jó tudni azt is, hogy az új domino netről a domino netpluszra visszaváltás nem lehetséges... tehát várható a netplusz lezárás dominóban is hamarosan...

[ Szerkesztve ]

(#88739) #08205312 válasza radio100jozs (#88736) üzenetére


#08205312
törölt tag

Tehát a voda megújuló netcsomag árai fölé sikerült pozicionálniuk az új csomagokat.
Ilyenkor áldom a duál sim kártyás készülékem előnyeit.

(#88740) tsteve válasza #08205312 (#88739) üzenetére


tsteve
senior tag

valóban nem egy nagy durranás az új domino net...

(#88741) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! A mai nappal lejárt tiszavirág életű 2 éves hűségem a téhez. Többet nem rabolnak. De tartozásom semmi. A szokásos procedúra és mehetek másik szolgáltatóhoz? Annó a blackberry miatt jöttem ide.

(#88742) Ateszpapa válasza Kolondrum (#88741) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Nekem is lejárt a netes 2 éves hűségem még tegnap.
Ma hívtam is őket, hogy megszűntetem.
Kapcsoltak is tovább ajánlottak egy eléggé vacak díjcsomagot ha maradok.
Nem maradtam, 8 napos a felmondási idő.

(#88743) Bferibörs válasza Ateszpapa (#88742) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nem maradtam, 8 napos a felmondási idő.

ez érdekes, akkor nem értem egészen, hogy miért nem lehet 7 nappal a hűség lejárata előtt felmondani :U :Y :DDD

( csak megjegyzés )

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#88744) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Venni szeretnék egy dominos sim kártyát és belépve vásárláskor új előfizető szerződést akar kötni... :U
"Kérjük, hogy add meg az új mobiltelefon előfizetéshez szükséges szerződéses és számlázási adatokat!"

Csak szimplán az elnevezése lehet zavaró? :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#88745) tsteve válasza anonymus89 (#88744) üzenetére


tsteve
senior tag

prepaid csomagokhoz is tartozik egyedi előfizetői szerződés...

(#88746) anonymus89 válasza tsteve (#88745) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#88747) Ateszpapa válasza Bferibörs (#88743) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Mert sunyik.
Így jobban járnak, mert számlázhatnak még 8 napig.

(#88748) #08205312 válasza Bferibörs (#88743) üzenetére


#08205312
törölt tag

Akár 30 nappal a hűség előtt jelezheted, hogy a hűségidő lejártával felmondod a szerződést.

(#88749) Bferibörs válasza #08205312 (#88748) üzenetére


Bferibörs
addikt

hoppá,köszönöm, :R -akkor megteszem , igaz már nincs 8 napom a lejáratig

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#88750) CHIPman válasza radio100jozs (#88736) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Domino Net mellé aktiválható vajon valamelyik korlátlan opció, még a napokban?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.