Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88101) tibor23 válasza Keem1 (#88096) üzenetére


tibor23
senior tag

Ez akkor van ha Magyarországról hívok. Amúgy elég durva. Majd veszek egy Orange kártyát 6€-ért, és Hawai. Esetleg Digit 4-ért csak az 3G-s.

(#88102) 4Grider válasza Keem1 (#88100) üzenetére


4Grider
nagyúr

A nemzetközi és hazai hívások árát nem szabályozza az EU, kizárólag a verseny határozza meg. Ha valamelyik szolgáltató leviszi majd őket alapárra, akkor a többi szolgáltató is majd le fogja vinni. De amíg nem pánikol valamelyik szolgáltató, a többi sem fog magától lépni. Max. ha az EU ezt is szabályozni fogja...

(#88103) tsteve válasza tibor23 (#88095) üzenetére


tsteve
senior tag

minden eu->eu hívás pont annyiba kerül, mint egy telekom->telenor hívás a csomagodban... hálózaton belüli ingyenesség tehát nem számít, viszont a belföldi perc csomagok élnek eu-ban is, akár eu irányba is... mind előfizusban, mind domino-ban

[ Szerkesztve ]

(#88104) jozsi968 válasza tibor23 (#88095) üzenetére


jozsi968
tag

Szerintem pedig teljesen egyértelmű! Domino Fix-el Romániában, román mobilt 25 Ftért hívhatsz. :)

(#88105) milenda válasza jozsi968 (#88104) üzenetére


milenda
tag

Így van.

(#88106) tibor23 válasza jozsi968 (#88104) üzenetére


tibor23
senior tag

Na látjátok, mindenki csak találgat mennyi az annyi. Annyi biztos, hogy hazulról 159Ft. a román (EU) szám hívása. Ha kint vagyok Romániában, azt erősen kétlem, hogy helyi hívásnak fog számítani. Inkább a 159FT.+x roaming díj. Szerintem. Az ÁSZF nem egyértelmű.

(#88107) #08205312 válasza tibor23 (#88106) üzenetére


#08205312
törölt tag

100% hogy kint 25 Ft.
De ha megnyugtat szombaton kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#88108) csako válasza tibor23 (#88106) üzenetére


csako
veterán

A 44. oldalon egyértelmű táblázat van róla. Románia EU tag, nincs roaming díj. EU-ból EU-s számokat belföldi díjazással lehet hívni, kivéve itthonról.

(#88096) Keem1: Régi ÁSZF-et linkeltél

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#88109) tibor23 válasza #08205312 (#88107) üzenetére


tibor23
senior tag

Az megnyugtatna, mert ha igaz, nem érdemes vennem kint kártyát. Ez ugyanígy megy minden EU országban, úgyhogy ha van konkrét tapasztalat, kérem ossza meg valaki. Tehát egy EU országban van egy magyar Domino fix kártya, mennyiért tudja hívni az adott ország mobil számát?

(#88110) jozsi968 válasza tibor23 (#88106) üzenetére


jozsi968
tag

Nem találgatunk, hanem elolvastuk az ÁSZF-t és ezért vagyunk benne biztosak! Egyébként itthonról hívva a román mobilt valóban 159 Ft lenne. De ugye nem hívsz ennyiért?! :N

(#88111) tsteve válasza tibor23 (#88106) üzenetére


tsteve
senior tag

mindenki 25 ft-ot mond.. egyedül te kételkedsz.. higyj a döntő többségnek ez esetben... mérget vehetsz rá, hogy jól tudjuk.. sokszor kibeszélt téma ez itt már, igazából csak te nem követted a topic-ot.. s nem te vagy az első sem, aki rákérdezel, mert nehezen hihető elsőre, de mégis így van...

[ Szerkesztve ]

(#88112) 4Grider válasza tibor23 (#88106) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én nem találgattam, leírtam, hogy az EU-s roaming során a hálózaton kívüli hívás percdíjával hívsz EU-s számokat. Azt is írtam, hogy az talán a fix esetében 25 Ft. De megnéztem neked, és fix, hogy 25 Ft.

(#88113) tsteve válasza tibor23 (#88109) üzenetére


tsteve
senior tag

sőt.. én angol kártyával idehaza, magyar területen 11 Ft-ért hívok naponta többször magyar és egyéb eu-s számokat... ennek is az új eu szabályozás az oka, ami miatt te telekom kártyával 25 Ft/percért tudsz román számokat hívni román területen

[ Szerkesztve ]

(#88114) tibor23 válasza 4Grider (#88112) üzenetére


tibor23
senior tag

Köszönöm mindenkinek, de így a régi ÁSZF-et nézve nem ez jött le.

Jozsi968: Itthonról voip-on hívom a román számokat bagóért.

[ Szerkesztve ]

(#88115) jozsi968 válasza tibor23 (#88114) üzenetére


jozsi968
tag

Nagyon helyes, erre gondoltam én is!!! :DD

(#88116) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! A roaming hogy van most pontosan? Like300 dijcsomagom van, plusz 1gb net hozza. Jovo heten kimennenk a Horvatokhoz, tudom dijmentesen hasznalni az internetem? Telefonhivasokkal mizu? (Plusz)dijmentes a fogadas/hivasinditas is?

(#88117) tsteve válasza tboy93 (#88116) üzenetére


tsteve
senior tag

a 2984 ft-ot forgalmazhatod le 29 ft-os percdijon eu-ban (is) bármilyen eu irányba...net keret elvileg csak belföldi az Ászf szerint... gondolom mert lezárt csomag, s erre nem vonatkozik a reguláció, a szolgáltatók üzleti döntése, hogy mi megy eu-ban és mi nem...

[ Szerkesztve ]

(#88118) tboy93 válasza tsteve (#88117) üzenetére


tboy93
nagyúr

Picsbe, pont a net lett volna a fontosabb :(((

köszönöm!

(#88119) n@p@lm válasza tboy93 (#88118) üzenetére


n@p@lm
őstag

Vodafone SIM, neten rendelve, ingyen kiviszik pár nap alatt, beaktiválod, kéred rá a promo 4 GB netet (elvileg feltölteni sem kell rá).
Nézz át a Vodás topikba.
Ez persze akkor él ha dual simes a telefonod, vagy van egy + okostelód amit hotspotnak tudsz használni.

(#88120) tboy93 válasza n@p@lm (#88119) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyrészt sajnos a Nexus5 csak egy sim-es, másrészt annak örültem volna hogy ha az 1.3Gb netem elhasználhatom külföldön, mert így nyáron nem igazán fogy el. Azért ez a "roamingmentesség" enyhén szólva még nem az igazi.

(#88121) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Jól gondolom, hogy a Telekomos KEF korlátlan díjcsomaghoz nem lehet másodlagos SIM kártyát igényelni?

(#88122) tsteve válasza tboy93 (#88120) üzenetére


tsteve
senior tag

az élő csomagokra működik előfizusban a roamingdij mentesség a Telekomnál 100%-osan... lezárt csomagoknál és domino-ban nem igazán... utóbbit az Nmhh már vizsgálja, míg előbbi esetben vszinűleg jó a Telekom jogértelmezése, mert a többi eu-s mobilcég sem igyekezett eu-kompatibilissá tenni a lezárt csomagjait...az opciók ügye is kérdéses egyesek szerint, ezek között vannak pl. korlátlan opciók is, vagy pl. a Maraton.. ezek sem mennek eu-ban...de pl. a többi mobilcég engedi az opciók egy részét is vszínűleg inkább üzleti okokból... Telekom nem igazán akarja ezt

[ Szerkesztve ]

(#88123) csako válasza tsteve (#88117) üzenetére


csako
veterán

Ugye az eu-s hívások "hálózaton kívülinek" számítanak, így a havidíját továbbra is csak telekomos irányba tudja lebeszélni ugyanúgy.
Amúgy kár, hogy nem Like S díjcsomagja van, azt használhatná netezésre is :(
[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#88124) tsteve válasza csako (#88123) üzenetére


tsteve
senior tag

jogos...vszinűleg te értelmezted jobban a Telekomos bikkfanyelvet...

Díjcsomagban foglalt leforgalmazhatóság (leforgalmazható belföldi alapdíjas, Telekom mobil előfizetők felé indított hívásra, SMS, MMS küldésre valamint hangposta lehallgatására belföldön, valamint EU roaming helyzetben.)

ez alapján tehát használható a 2984 Ft-os keretösszeg -úgy tűnik- eu-ban, de csak Magyar Telekom mobil irányba...a hálózaton kívüli, 29 Ft-os percdíjjal...mea culpa...minden más hívás is 29 Ft EU irányba, de nem a keretösszeg terhére megy, hanem külön hozzáadódik a számlához...

[ Szerkesztve ]

(#88125) joelke HU


joelke HU
senior tag

Nahát jól látom, hogy a Telekom mostmár csak okosórával árulja az S8-at? Külön akkor már nem is vehető, csak a telefon? :S

Motorola G51

(#88126) tboy93


tboy93
nagyúr

Konfiguraltam egy uj csomagot:

Szerintetek ezzel a dijcsomaggal a Domino-s szamokat is ingyen tudom hivni vagy csak az elofizetessel rendelkezoket? A leirasbol nekem nem egyértelmű. Diakkent jarna hozza elvileg +2gb net, igy lenne 2.4gb netem a mostani 1.3gb-al szemben 1.000Ft-al olcsobban havonta. (Like300+1gb-ert fizetek 4500-at ha nem hivtam senkit halozaton kivul)

[ Szerkesztve ]

(#88127) csako válasza tboy93 (#88126) üzenetére


csako
veterán

Minden telekomos számot :)
Aki nem az, azt 35 Ft-os percdíjjal az alap havidíj fölé.

Többieknek: ÁSZF módosulásról kaptam sms-t...

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#88128) tboy93 válasza csako (#88127) üzenetére


tboy93
nagyúr

Aha, ertem. A like is ilyen, aki nem telekomos az rarakodik pluszban, igy szokott a gyakorlatban kb 4600-5200Ft kozotti szamlam lenni. Egy ezrest tuti sporolnek havonta. Nem hivok tul sok halozaton kivulit, a domino kartya ingyen hivasa a legfontosabb. Megyek kerek uj plecsnit a diakomra, aztan irany csomagot valtani :D Koszontem az infot!

[ Szerkesztve ]

(#88129) Aryon87


Aryon87
félisten

Üdv!

Ha rossz helyen járok, kérnék majd egy átirányítást.

Jelenleg Telenoros vagyok, de szeretnék átmenni a Telekomhoz, akár számhordozással, mert jóval kedvezőbbek dolgok..
Nagyjából képben vagyok, mit és hogyan, viszont senki nem tudja megmondani, mégis mekkora összeggel kell számoljak új készülék esetében. Se személyesen, se a chat.Mert azért nem mindegy, hogy 20k vagy 80k kell a zsebemben legyen.. ugyanis el kell indítani az ügyintézést, aminek gondolom majd a végén nyögik be az összeget... Faszán ki van ez találva..
A HTC U11-et szeretném kihozni tőlük, esetleg valaki tudja mivel kell kalkulálnom?
0perc és 10GB netes variációban lenne a csomag.

Előre is köszönöm aki tudna infóval szolgálni mielőbb.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#88130) HXY válasza tboy93 (#88126) üzenetére


HXY
addikt

Domino-ról váltás esetén 3000Ft/hó [link]

(#88131) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Vajon lesz még S7 edge?
Tesóm ma akart venni de már nem tudott, mert csak személyes átvétel volt
néhány tőle távoli helyen.

[ Szerkesztve ]

S23

(#88132) tsteve


tsteve
senior tag

[link]

8. oldal:

2.1.1. MOBIL HANG DÍJCSOMAGOK DÍJAI:

A díjcsomagban foglalt havidíj leforgalmazhatóság belföldön a Telekom mobil hálózat előfizetői felé indított alapdíjas hanghívásra érvényes, EU roaming helyzetben pedig a belföldi alapdíjas hívásirányokba is...

Ez mi a jófene lehet? Továbbra sem értem....

Miért beszél egyáltalán havidíj leforgalmazhatóságról az ÁSZF, miközben bennefoglalt perccsomagok vannak az oldalon? De ezt leszámítva is értelmetlen így az egész...

----

a táblázatban a Mobil S oszlopa:
80 egység (perc vagy SMS) belföldön bármilyen alapdíjas irányba leforgalmazható

Hol van akkor a roamingban leforgalmazhatóság lehetősége...ez egy bennefoglalt belföldi perccsomag Mobil S-ben, ami bármilyen belföldi alapdíjas irányba működik, tehát roamingban is kellene működnie...a 150 perces csomagnál működik is, 2 oszloppal jobbra olvasható a lehetőség roamingra...

Ez az egész oldal számomra a legnagyobb trehányság, amit a Telekom valaha alkotott...

[ Szerkesztve ]

(#88133) csako válasza tsteve (#88132) üzenetére


csako
veterán

Megszokásból úgy fogalmaztak szerintem :D A táblázatban is per jellel ott van. Telekomnál már az ászf sem tökéletes, attól független vitás helyzetekben lehet rá hivatkozni. Szerk.: Kivéve Mobil S esetén, amit írtál is.

(#88134) tsteve: Tippre a magyarországi számokat érti belföldi alatt, de amúgy ja, igazán érdekes szöveg

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#88134) tsteve válasza csako (#88133) üzenetére


tsteve
senior tag

értelmetlen hablaty lett...ellentmodások is vannak..nem kevés..

EU roaming helyzetben pedig a belföldi alapdíjas hívásirányokba is...

ez pl. így totál sületlenség....

[ Szerkesztve ]

(#88135) namenlos


namenlos
tag

Mobil lottó

Ha a válasz SMS-ben az áll, hogy Fiz.mód:Havi számla akkor jól gondolom, hogy még mindig nem a KAP pontokat vonogatja le?

(#88136) tsteve válasza namenlos (#88135) üzenetére


tsteve
senior tag

jól gondolod...

(#88137) Greg-77 válasza Aryon87 (#88129) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Szia! Sajnos ha még nincsen T-s előfizud akkor egy ilyen értékű készüléknél olyan 80-körül simán elkérnek előlegben! Amit aztán havonta jóváírnak neked.

(#88138) Beca1990 válasza Aryon87 (#88129) üzenetére


Beca1990
senior tag

én nem jönnék át ide...
ott a Telenor korlátlan csomagja nagyon kedvezően hűség nélkül, bár azt a készüléket lehet nem kapod meg náluk.
készülék miatt én nem kötném le magam 2 évre...

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#88139) #86564352 válasza namenlos (#88135) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én is így jártam. Számla, telekom.hu, app mind írja mennyi pontom van, mondom akkor ellottózom aztán a mobilvásárlás felület szerint meg nulla pontom van. Van náluk kavar.

(#88140) namenlos válasza #86564352 (#88139) üzenetére


namenlos
tag

Nekem is ez van, valamelyik felületen (ahol nulla pontot ír) sikerült átállítani, hogy a pontok legyenek elsődlegesek, de csak nem abból eszi le.

(#88141) Aryon87 válasza Beca1990 (#88138) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem kedvezo.
Oke, kicsengetek majdnem 90k-t, de 2 evig havi 20 vagy 21k-t torlesztenek. Fejem is szednek miatta. Meg a Telekom 15k-ja is soknak tunik, de meg mindig jobb az 5k "megsporlas"..
Sajnos arerzekeny a haztartas...

Greg: S8 lesz belole sztem, U11 joval magasabb aron is van. Meg tartok a pure droidtol..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#88142) tabaga


tabaga
tag

Ugyan ez a problémám volt fél éve. Minden létező helyen atallitottam, hogy a kapcsolat pontok terhére történjen a mobil lottó, de csak nem akart összejönni, végül felhívtam őket, és ott állítottak valamit, azután végre sikerült. Félek, hogy, nálatok is így fog csak menni.

(#88143) namenlos válasza tabaga (#88142) üzenetére


namenlos
tag

Köszi

(#88144) n@p@lm válasza Brandynew (#88121) üzenetére


n@p@lm
őstag

Milyen KEF, milyen korlátlan?

(#88145) Brandynew válasza n@p@lm (#88144) üzenetére


Brandynew
őstag

KEF kormányzati Korlátlan díjcsomag + Adatcsomag

Ez a pontos neve :)

(#88146) b.daniel válasza Brandynew (#88145) üzenetére


b.daniel
senior tag

Duonetre gondolsz? Azt lehrt

(#88147) Brandynew válasza b.daniel (#88146) üzenetére


Brandynew
őstag

De ugye ezt a KEF-es díjcsomagot nem én fizetem, hanem a munkáltatóm, szóval nem is az én nevemen van, gondolom. Így is tudok ilyen SIM-et venni? Egyébként igen, pont a mobilnetet szeretném több eszközön használni.

(#88148) SpeedR válasza SpeedR (#88094) üzenetére


SpeedR
őstag

Senki nem próbált még üzletben olyan készüléket vásárolni, ami nem volt készleten? :U

(#88149) dptrsk válasza SpeedR (#88148) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Telefonon próbáltad elintézni?
1414 lehet hogy meg tudja adni a kedvezményt, s akkor kiszállítják.

Bp.-en hallottam arra példát, hogy MOMból Alleeba átvitték a készüléket

(#88150) SpeedR válasza dptrsk (#88149) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem próbáltam, mert az akció oldalán hangsúlyozzák, hogy csak üzletben történő vásárlásnál él a kedvezmény. (kivéve otthoni szolgáltatás rendelése esetén) Plusz kicsit tovább bonyolítja a dolgokat, hogy számhordozás is lesz, illetve ha van lehetőség akkor részletre hoznám el a készüléket.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.