Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Egon válasza Egon (#1150) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként még mindig a legjobb ajánlat a piacon:

[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1152) fokukac válasza orbano (#1149) üzenetére


fokukac
nagyúr

amit előtte raktál be, az után nem kell kamatadót fizetned, amit viszont szeptember 1-től raksz a megtakaríási számládra / kötsz le, az után már fogsz fizetni kamatadót.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1153) orbano


orbano
félisten

Ahha, közben leesett, köszi!

Gondolkoztam még egy kicsit, és két dolog maradt függőben, az első ezzel a kamatkirállyal kapcsolatos: ugye úgy néz ki, hogy pakolhatom bele a pénzt, és, amikor megszűntetem, vagy lejár a 10 év, akkor számolódik utána a kamat. Ez hogyan és mi alapján? Vagy netán teljesen félreértem a szisztémát? :F

A másik: olyan megtakarítási forma nincsen, amibe tetszőlegesen tudok mindig berakni, és sávos kamatozású az idő függvényében: ha 3,6,x hónapig nem veszek fel, akkor egyre magasabb kamatsávba kerülök?
Keresgéltem, de egyszerűen nekem annyira átláthatatlanok az elnevezések és ködösek a tájékoztatók, hogy nincs az az idpmennyiség, ami alatt ki tudnék igazodni :(
előre is köszönöm a segítséget :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#1154) Egon válasza orbano (#1153) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak aug.31-ig fizethetsz be bármilyen lekötött betétre. Utána már minden befizetés kamatadó köteles.


[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1155) orbano válasza Egon (#1154) üzenetére


orbano
félisten

köszi, már értem, a kérdésem már teljesen más természetű :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1156) Egon válasza orbano (#1153) üzenetére


Egon
nagyúr

A másik kérdésedre, egy lehetőség:

[link]

''Kamat-létra'' a fantázianév.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1157) orbano válasza Egon (#1156) üzenetére


orbano
félisten

nem rossz, ilyesmire gondoltam, bár nekem az is kellene, hogy folyamatosan tudjak pénzt betenni. bár ez eléggé üti ezt a megoldást, de mindenképpen fontos lenne. pénzt akarok spórolni, még nem tudom pontosan mennyi ideig, de 1év, vagy akár 3 is lehet, viszont havi rendszerességgel szeretnék pénzt berakni, ugyanakkor azt is szeretném, hogy szükség esetén kedvező feltételek mellett szűntethessem meg, ellenben megszűntetés nélkül ne nyúlhassak hozzá, csak kedvezőtlen feltételekkel :)
ennél többre azt hiszem nem is lenne szükségem. ha ezt a kamat-létrát párosítanák a cib bankos kamatkirállyal, az lenne nekem az igazán tuti jó :B ilyesmi esetleg? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1158) orbano


orbano
félisten

másik kérdés: az éves kamatláb és az EKBM között mi a különbség és melyik mire jó? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1159) Egon válasza orbano (#1158) üzenetére


Egon
nagyúr

''EBKM: Egységesített teljes kamatláb mutató. Egy évre vetítve, százalékos formában mutatja meg egy betét hozamát. Éven belüli futamidejű betétnél a mutatót a betét és kamata újra befektetésével számítják, ezért a kamatlábnál magasabb értéket ad. Minél magasabb az értéke, annál kedvezőbb a betétesnek.

Mindkét mutatót a banki termékek összehasonlítása érdekében írták elő és valóban alkalmasak erre a célra, megmentenek a számolástól. Minden banki ismertetőben, reklámban szerepelniük kell. Figyeljen rájuk!

Az EBKM sem tartalmazza egy betétszerződés minden elemét. Szerencsére kevésbé alkalmazzák, de kellemetlen lehet a sávos kamatozás. Ekkor például a lekötési idő, vagy a lekötött összeg nagyságától függően sávonként változik a betétünk kamata. Az adott sávhatárok közé eső összegre mindig a sávhoz tartozó kamatot fizetik, a reklámozott magas kamatláb nem a teljes betétre vonatkozik!
A kamatláb nagysága összefügg a betét lekötési idejével, ezért a lejárati idő előtti betét felvételt, a betét „feltörését” alacsonyabb kamattal, esetleg 0 % kamattal büntetik. Emiatt sem célszerű minden pénzt egy összegben, azonos lejáratra lekötni, helyesebb több tételben elhelyezni a betétet, számítva az esetleges felvételre. Rövid futamidő esetén praktikus a betét lejáratkori automatikus megújítására szerződni, mert a lejárt betét általában a lekötés nélküli, nagyon alacsony folyószámla kamatlábbal kamatozik. Gondolja át várható bevételeit és kiadásait, azzal összhangban hozzon létre saját betét portfoliót rövidebb-hosszabb betétekből!''

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1160) Agyzuzo válasza chokeee (#1123) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A dolog ott bukik el, hogy csak a régi konzervatív kötvény-alapú megoldásokra igaz az, hogy a járulékos költségek miatt elúszik a tulajdonképpeni hozam. Okosan kell megválasztani az alapokat és akkor remek opció, mint befektetés.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1161) OliApa válasza fokukac (#1148) üzenetére


OliApa
aktív tag

Ezt akarták a népek, nem? :C

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1163) fokukac válasza Kalandor (#1162) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, pont az ilyen ''akciók'' miatt jó otp részvényesnek lenni... :U

Ne haragudj, de szerinted ez jó biznisz volt, amikor más bankok 7, meg 8 %-ot adnak egy hosszabb lekötésre?
a raiffeisennél nekem lekötés nélkül hozott kb. ennyit a pénzem. és naponta hozzáadták a kamatot is.

én az otp sázmlámat akkor szüntettem meg, amikor rájöttem, hogy az egykoron 6,5%-on lekötött pénzem 2,75%-on kamatozik.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1165) Integra válasza Kalandor (#1164) üzenetére


Integra
titán

én eleve rafinál csináltam számlát, és úgy tűnik sikerült elérnem nem kevés év és vérizzadás alatt, hogy fater a cégét meg minden mást átvigyen az otpből végre szintén a rafiba.
tulajdonképpen ebből él az otp. hogy az emberek megszokták és jó az. az én szüleim se voltak kivétel:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1167) Integra válasza Kalandor (#1166) üzenetére


Integra
titán

naja:)
ja meg ami elképesztő visszatartó erő mindenkinél, az az átiratással járó idő és rohanás.
víz, gáz, villany és minden egyéb.... pedeig ha kész van, milyen jó utána és mégis.
hiába, lusta a magyar többsége

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1168) chokeee válasza orbano (#1142) üzenetére


chokeee
aktív tag

szórakozni :DD
ne haragudj, de jól esik beírkálni a hülyeségeket .. :D

[Szerkesztve]

gumiczuczli

(#1169) chokeee válasza Integra (#1167) üzenetére


chokeee
aktív tag

ez így igaz. ha az OTP kondícióit nézzük, akkor kiderül, hogy az egyik legrosszabb a magyar bankpiacon. folyószámla kamat egyelő a nullával, betétlekötés kamata vicc és ráadásul szinte mindenért díjat számol fel, ami nem kevés. mégis a többség ott vezeti a számláját, mert lusta átmenni egy másik bankhoz. mint pl. én is.. :O
pénzügyi kultúra terén még nagyon el vagyunk maradva a nyugati szomszédoktól ...

gumiczuczli

(#1170) chokeee válasza Agyzuzo (#1160) üzenetére


chokeee
aktív tag

ebben azt hisezm igazad van . :R

gumiczuczli

(#1171) fokukac válasza chokeee (#1169) üzenetére


fokukac
nagyúr

bibibí, én már megszüntettem! :P

egyébként minden díjtétele kétszerese mondjuk a raiffeisen-ének. de lehet, hogy háromszorosa. nekem cirka 50 ft egy utalás. az otp-nél mennyi is? :U
az otp pénzt kér a netbankért. nekem ingyen van.
az otp pénzt kér a pénzfelvételért. nekem havonta kétszer ingyen van, de utána is olcsóbb, mint az otp-nél.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1172) fokukac válasza Kalandor (#1164) üzenetére


fokukac
nagyúr

400 ezer Ft tőke éves kamata 8% kamat esetén 32000 Ft,
5,75% kamat esetén 23000 Ft. ez nem 4 e ft különbség.

ezt nem viszi el semmiylen számlaköltség.
ismétlem, számlaköltségek az otp-nél is vannak, csak ott tripla-akkorák.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1173) chokeee válasza fokukac (#1171) üzenetére


chokeee
aktív tag

valamiből csak kell finanszírozni ezeket a külföldi bankvásárlásokat :Y

gumiczuczli

(#1174) Flashcash válasza Kalandor (#1164) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Pont az OTP-re jellemzőek a pluszköltségek.

Megtakarításban mondok egy példát mondjuk bemész bármelyik CIB-hez ingyen nyitnak neked betétszámlát, semmilyen későbbi havi és egyéb számlanyitási költsége nincs. A legegyszerűbb lekötött betétjük 7,25%-al kamatozik most egy éves lekötésnél összegtől függetlenül. A számládhoz kapsz egy nagyon egyszerű ingyen netbank elérést, így bármikor követheted mikor járnak le a lekötéseid, új lekötést, átutalást csinálhatsz.
Amikor lejár a lekötésed a pénzt 0,1% (netbank átutalás) vagy 0,2% kp. (felvétel pénztárban) költséggel kaphatod meg.

(#1175) OliApa válasza fokukac (#1171) üzenetére


OliApa
aktív tag

az otp pénzt kér a pénzfelvételért. nekem havonta kétszer ingyen van, de utána is olcsóbb, mint az otp-nél.

Az Elektronikus Számlacsomag esetében havi négy pénzkivét ingyenes.

[Szerkesztve]

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1176) fokukac válasza OliApa (#1175) üzenetére


fokukac
nagyúr

havi 1200 ft-ért (úgy emlékszem, ennyi a havidíja a csomagnak, bár régebben néztem) asszem belefér.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1177) luciferc válasza Flashcash (#1174) üzenetére


luciferc
őstag

Bár én is a CIB-nél vagyok, mert nekem ez a legolcsóbb, de azt azért tudni kell, hogy a CIB nagyon ráállt a következő trükközésre: pl betétszámlának nincs semmilyen havi vagy éves díja, meg semmilyen költsége, DE minimum 50.000Ft-ot rajta kell tartani, amire kapsz 0,5% kamatot. ezt összevetve azzal, hogy ez az 50.000Ft 6.5%-ra lekötve egy évre 3000Ft-tal több kamatot hoz, mint a amit a betétszámlán fial, összességében azt kapjuk, hogy a betétszámla éves díja 3000Ft. azért így már nem olyan isteni az ajánlat...

azzal viszont egyetértek, hogy az otpnél drágább bank nem nagyon van a piacon. persze akinek évi 5-10 ezer Ft nem éri meg, hogy kb 1 óra időtöltéssel átmenjen máshova, na ezekből él az OTP kiválóan.

(#1178) Flashcash válasza luciferc (#1177) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem van ilyen számlám és nincs rajta 0,5%-al kamatozó semmilyen összeg. Minden lekötésem 7% körül kamatozik. Te valamelyik megtakarítási számláról beszélsz én meg az egyszerű betétszámláról, ami ingyenes, a befizetett összeget pedig lekötheted és a hirdetett kamat ami most 7,25% a teljes összegre vonatkozik. Nincs semmilyen 50ezres 0,5%-al kamatozó játék amiről írtál.

Betétszámla kondiciók: [link]

[Szerkesztve]

(#1179) fokukac válasza luciferc (#1177) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, a CIB-es megtak számláknál csak az 50.000 feletti részre jár normális kamat. igazán jó pedig az 1 millió fölötti részre.

-------------------------

Az otp-s ügyfelekhez pedig :
Amikor megszüntettem a számlámat, a szomszéd pultnál egy bácsika állt. A következőt csinálta :
- Feltörte a 300 ezer Ft-os lekötött betétét. (=> ergo : bukta az akkori mesés 2,75%-os kamatot).
-átutalt 25 ezer Ft-ot (=> 280 Ft költség)
-felvett a fiókban 25 ezer Ft készpénzt. (=>350 Ft ktg.)
-majd az egész maradék pénzt újra lekötötte (2,75% kamatra - ami nevetségesen alacsony volt az akkori 6 % jegybanki alapkamat mellett)

Ezért jó otp részvényesnek lenni... :D



[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1180) Flashcash válasza fokukac (#1179) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen de a megtakarítási számla azért ad kevesebb és sávos kamatot mert általában bünti nélkül lehet kivenni pénzt több alkalommal vagy korlátlanul. Én a sima betétszámlát egy egyszerű OTP lekötés alternatívájaként írtam, aminek nem sok köze van a megtakarítási számlákhoz.

(#1181) Ariadne válasza fokukac (#1179) üzenetére


Ariadne
őstag

A CIB-es megtakarítási [link] valóban 50k alatt alig kamatozik (1%), de az 50k feletti részre 3,5% mindig jár, viszont ha az adott hónapban legalább 10k-t utaltál rá, akkor 6% jár az egész hónapra - lekötés nélkül, ingyenes számlavezetéssel és kártyával. Egyetlen trükkje van: a hozzá tartozó kártyával fizetni 250Ft, szóval ésszerűbb átutalni a folyószámlára és úgy kivenni. Ezen túl viszont nagyon jó kisebb (5M alatti) összegek gyűjtésére (5 M feletti részre már stabil 3,5%-ot ad csak), aztán ha összejött hatszámjegyű összeg, át lehet pakolni és lekötni. Nekem bevált, mert a 10k-s utalás miatti kamatkedvezmény ösztönöz arra, hogy félretegyek. :)


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1182) luciferc válasza Flashcash (#1178) üzenetére


luciferc
őstag

igaz, megkevertem hirtelen a takarékszámlával. de a betétszámla csak annak jó, aki amúgy nem a CIBnél van.

(#1183) OliApa válasza fokukac (#1176) üzenetére


OliApa
aktív tag

Természetesen nem csak ezt kapod az 1200.- Ft-ért...

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1184) concret_hp válasza luciferc (#1177) üzenetére


concret_hp
addikt

én is cibhez mentem át az otp-től, tegnap vágtál el az otp-s bankkártyámat :D
cib szvsz nagyon korrekt. mondjuk igaz ez a megtakarítási számla cuccuk ez elég hülyeség szvsz.
de szinte minden ingyé' van, májusban nyitottam a számlát és eddig 1huf költséget sem vontak le semmire... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1185) fokukac válasza OliApa (#1183) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, megnéztem, 1290.
semmi olyat nem tud, amit a raiffeisen fele ennyiért ne nyújtana.
(illetve a virtuális webkártya, az az egyetlen unicum)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1186) OliApa válasza fokukac (#1185) üzenetére


OliApa
aktív tag

Tehát akkor nem csak négyszeri ingyenes pénzkivét van benne . . . ;] :C

A webkártya igen hasznos dolog, teljesen biztonságos, most 40 .-HUF van rajta, vásárlás előtt szoktam feltölteni annyival, amennyiért vásárolok.

Egyébként egy nagy sz*ar az OTP, csak a pontosság kedvéért szóltam hozzá . . . :DDD

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1187) fokukac válasza OliApa (#1186) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem Te is tudod, hogy én azt mondtam, hogy ebbe a havidíjba már belefér a havi 4 ingyen kivét, még akkor is, ha nem csak ezt ''nyújtja'' érte az otp.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1188) luciferc válasza fokukac (#1185) üzenetére


luciferc
őstag

nézegettem a raiffeisent és nem nagyon látom, hogy a cib internetes számlacsomagjának 99Ft-os (2 bármilyen átutalással már ennyi a havidíj) havidíjához képest jelentősen magasabb 590Ft-os (ha jól néztem) havidíjáért cserébe mit nyújt pluszban

(#1189) tildy válasza Agyzuzo (#1160) üzenetére


tildy
nagyúr

Én szeretném megköszönni itt is, hogy segítettél számomra kiválasztani a megfelelő megtakarítási formát.

------------------------------------------------------------
Még mindig gondba vagyok, hova pakoljam át a számlám, melyik bankhoz.

Rafi, K&H, és a Cib szimpi, utóbbi kettőnek itt is van a közelben automatája.
Netbank legyen, és a több készpénzfelvét (Havi 4 minimum) se kerüljön sokba. Ha benne van a mobilso értesítés az sem lenne rossz, de nem létszükség.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1190) luciferc válasza tildy (#1189) üzenetére


luciferc
őstag

ha minden hónapban van tuti 2 átutalásod, akkor a cib internetes számlacsomagja 99Ft havonta (amúgy 499), ezért cserébe minden átutalás ingyenes, ingyenes a kártyatranzakciókról szóló sms, 1000Ft a kártya éves díja, és saját automatából havi 1 felvét ingyenes, a többi 100Ft, más autómatából jellemzően 250Ft fix díj. netbankja szerintem nagyon jó. a rafi hasonló tudására én is kiváncsi vagyok, egyelőre drágábbnak látom a cibnél.

(#1191) tildy válasza luciferc (#1190) üzenetére


tildy
nagyúr

' átutalás mindig van, de nem annyira nehéz még egyet beiktatnom:U
arafinál két felvét ingyenes, ha jól tudom, viszont olcsóbb a készpénzfelvét..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1192) _seth_ válasza tildy (#1189) üzenetére


_seth_
veterán

Ha olyan hülyék a cibesek mint amennyire mutatják akkor én nem foglalkoznék velük....
Trémobilos előfizu miatt hívtak pár hónapja, hogy rendeljek tőlük dombornyomásos kártyát, ez ok, elmondtam, hogy nem kell. Hívnak me elmondja, hogy milyen jó én pedig, hogy nem kell. Utána 30 percel hív egy másik nő ugyanazzal a szöveggel mire mondom, hogy nincs 30 perce, hogy hívtak és nem kell de neeeeem ő csak azért is mondaná amit akar... de letettem... Ha már zaklatnak a hülyeségeikkel legalább egyezzenek meg, hogy xy hívja az a-d-ig a zy hívja d-f-ig a telkönyvet :(((

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1193) vati válasza fokukac (#1185) üzenetére


vati
senior tag

Az OTP tényleg drága bank -valahol meg kell fizetni a sűrű fiókhálózatot, ATM-hálózatot, meg a kényelmet- de azt nem mondanám hogy szar. Mivel más jellegű az ügyfélkörük mint a CIBnek, értelemszerűen a marketingjük is más. (Pl. sose zaklatnak telefonokkal)
Semmi bajom velük 10 éve, és _nekem_ megér évi +5-6k költséget a kényelem - hiába, drága az időm:)

Az meg természetes, hogy a neten intézve minden a legolcsóbb, fiókban intézve a legdrágább (már költségalapon is) , és a netanalfabéta öreg bácsikák megszívják.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1194) Versus82 válasza fokukac (#1187) üzenetére


Versus82
aktív tag

na akkor bevédem újra otp-t , pedig utálom:)

1200 ft az elektronikus számlacsomag ha nem kérsz havi számlakivonatot:)és minek kérnél, amikor ott a net. ha sokat bankolsz, akkor nagyon megéri, ugyanis az összes netes utalás ingyenes.nincs éves kártyadíj, ez egy dombornyomottnál évi 4k megtakarítás, ha ketten vagytok tulajok akkor mindkettő ingyenes!Megtak.számla, 4 kivét, a telefonodra ingyé jönnek az sms-ek a tranzakciókról! (alapból meg ugye 20 ft/sms, + 200 akárhány ft az otp direkt díja, ezek mind megszűnnek...)Szóval aki sok üzit kap a sok tranzakció miatt és sokat utal annak tökre megéri szerintem.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1195) luciferc válasza tildy (#1191) üzenetére


luciferc
őstag

szerintem írd fel egy papírra a havi tipikus tranzakcióidat (átutalás, kp felvét), írd melléjük az egyes bankoknál felmerülő költséget (ahol többféle lehet, pl kp felvét, ott a kedvezőtlenebbet is, meg mellé a tipikusat), aztán a fix költségeket (havi díj, kártya díj, stb) és add össze ezeket. ha precíz akarsz lenni, akkor ebből levonod a tipikus lekötéseidnél elérhető kamatot (illetve elég a bankok közötti kamatkülönbséggel számolni), mert ebben is jelentős eltérések lehetnek, ha számottevő havi lekötésed van a fizuból és után meg is van a költség rangsor. ehhez hozzáveszed a bankfiók közelségét ha számít (gondolom nem -> netbank), meg az automata közelségét ha a díjak miatt számít és már döntöttél is. szerintem.

pl hiába van a rafinál 2 ingyenes kp felvét, ha mondjuk max 2-szer veszel fel pénzt, hiszen a cib még így is olcsóbb, de ez a fenti összeírásból pillanatok alatt kiderül. persze összeségében akár még a k&h is nyerhet, bár ezt nem hiszem.

(#1196) luciferc válasza Versus82 (#1194) üzenetére


luciferc
őstag

nincs kártyadíj, meg 4000Ft (tudod mit, legyen 8000) megtakarítás, röhögnöm kell, évi 14400Ft számlavezetési díjban minden szépen benne van. Nekem is ingyenes az utalás, ingyen jön az sms de nem ingyenes a kártya és mégis összesen ha van évi 4-5000Ft költségem, ha dombor kártyám lenne, akkor lenne max 9000.. évi 14400Ft bankköltség magánszemélynek átverősen sok. szvsz

a tranzakciónkénti sms meg a legalpáribb átverés. már csak emiatt is érdemes otthagyni az otp-t.

(#1197) tildy válasza Versus82 (#1194) üzenetére


tildy
nagyúr

Védheted. Volt olyanom. Drágálltam, emellett annyira jó votl a netes kártya, hogy még repjegyet sem tudtam vele venni (ryanair) .
Én havi 1000Ftnál többért nem szívesen tömném a bank zsebét, most épp 2900el nyúlt le az otp (ebből 1700 mondjuk kártyadíj), de az 1200-1500 általános. Ez nekem sok.


Nos, havi 4-5 kpfelvét, autómatából. Nagyon közel cib, k&h és otp autamata van, nem túl messze erste, és rafi is.
Havi 2-3 utalás, általában .
Megtakarítás nem túl sok (Mert másféle formában is ''gyűjtögetem'' ), de néha szokott lenni, de ugye az otp híres 2.7 - 3%os kamatjairól:U
És nagyon sok vásárlás.
De itt a multhavi ertesito: 5 felvét, (83+268+278+169+40) , otp direkt havidij: 99, Állandó átutalási megbízás: 100Ft (1 db átutalás!!!) , Zárlati díj : 250 , és éves kártyadíj 1700Ft.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1198) Versus82 válasza luciferc (#1196) üzenetére


Versus82
aktív tag

aham. most évi 5rongyért megy a nagy hőbölgés? cserébe van majd 500 fiók, nemtom hány automata, ami messze messze meghaladja az összes többi bankot.ja és kedvezőbb kondíciók várnak egyéb termékek esetén ha ilyen számlád van. én igenis akarom hogy minden tranzakcióról jöjjön sms- mindig látom mennyi ment le, mennyi maradt pontosan, vagyhogy megjött a fizu...

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1199) Chili7 válasza Versus82 (#1194) üzenetére


Chili7
őstag

Az OTP-nél ingyenes az összes utalás? :(

651210 ..ESETI ÁTUT DÍJA(OTP-N BEL ÜL)....80
651210 ..ÁLLANDÓ JELLEGŰ MEGBIZÁS.....340

nekem nem!


[Szerkesztve]

(#1200) Versus82 válasza Chili7 (#1199) üzenetére


Versus82
aktív tag

mert nincs eletronikus számlacsomagod....és neten kell ott is, akko ingyenes.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.