Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) szatocs válasza tkazmer (#1500) üzenetére


szatocs
őstag

Én is alig mertem belefogni, mert nagyon hihetetlennek tűnt-tűnik. Úgy működik náluk ez, hogy te beteszed a pénzt, és ők folyamatosan figyelik az alapok értékének változását, és akár át is teszik egy kedvezőbb alapra ideiglenesen, hogy megmaradjon a jó hozamolás. Én is csak néztem, mikor mondta ismerősöm, hogy fél év alatt 70 % - ot nőtt a pénze. Meg mondta a brokernetes ismerős, hogy egyik haverja, aki ott dolgozik, és már szinte előre tudja, hogy pár nap múlva mi hova fog változni, egy évben elért egy 100 % - oa többletet. Persze ez ritka, hogy meg tudja csinálni, de aki ért hozzá, és tudja, hogy mibe tegye, annak megy.

=== Szatocs ===

(#1502) Dare2Live válasza Oreg_Nene (#1493) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vmi ok miatt nagyon nincs tolongás az állami MOL részvényekért.

ennek ellenére imho váltsd be a kárpótlási jegyeidet molra, mondjuk tőkére is szükséged lesz de max azonnal eladod őket.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1503) viharhozo válasza szatocs (#1501) üzenetére


viharhozo
addikt

En csak azt nem ertem, h ha ezek a Brokernetesek ennyire ertenek hozza, miert nem szereznek rengeteg toket intezmenyi befektetoktol, miert a lakossagtol kell legombolni azt a 150k-t. Vhogy nem logikus a dolog.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1504) viharhozo válasza Dare2Live (#1502) üzenetére


viharhozo
addikt

Nincs tolongas, mivel piaci aron kapsz reszvenyt, az osszes nyereseged az a bizonyos 2000 forint reszvenyenkent. Mindettol fuggetlenul fenntartom, h van fantazia a papirban, mar csak a varhatoan jelentos osztalek miatt is.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1505) szatocs válasza viharhozo (#1503) üzenetére


szatocs
őstag

Nem náluk van a pénz, ők bankokat versenyeztetnek meg a legjobb portfoliokért, ők csak azzal foglalkoznak, hogy mindig optimális alapon legyen a pénzed. Pl. nekem az Aviva banknál van. Rajtuk keresztül.

Nem gombolnak le semmit, minden csak rajtad áll, hogy kötsz-e ilyen szerződést, egyedül csak rajtad áll, nem kényszerít senki.

[Szerkesztve]

=== Szatocs ===

(#1506) attiati válasza szatocs (#1505) üzenetére


attiati
veterán

az Aviva banknál van
az Aviva egy életbiztosító



[Szerkesztve]

(#1507) attiati válasza szatocs (#1501) üzenetére


attiati
veterán

Sok lesz itt kérem a hivatkozás.... az ismerős hallotta, hogy haver mesélte.... ;]
Bocs, de ezt már nem bírom hozzászólás nélkül hagyni.

Brókernet nem fog csodát művelni a tőkepiacon. NEM LÉTEZIK ÉVES, GARANTÁLT 20%-OS HOZAM... szerintem olyan dolgokról győzködsz itt másokat, amiről te sem vagy meggyőződve. szóval vedd már komolyan, hogy másnak ez a megtakarított pénze, és a befektetési döntéseket nem hallomásokra kell alapozni, és nem érzelmi alapon kell meghozni.
Neked vagy anyagi érdeked fűződik ahhoz, hogy másokat csábítgass, vagy egyszerűen nem ismered a tőkepiac működését.
A tőkeduplázást egy 20 éve a pályán levő, tőzsdenyitást, és hanyatlást megért, publikáló, előadásokat tartó tőzsdeguru nem képes hosszútávon megcsinálni. Ez spekuláció ember, kockáztatás. Mindent vagy semmit. Menj blackjack-ezni, ha ezt beveszed.
Üzletkötők nem tudják, hogy mi fog 1 hónap múlva történni, nemhogy az ismerősöd haverja ;] ;] :C Minek teszed alapba a pénzed, mikor ott van a spanod, aki előre tud mindent?! ;) Javaslom olvass el pár elemzést, amit év elején prognosztizáltak 2006. közepére...
Annyi hablaty és általánosítás van az 1501 hsz.-ban, hogy legjobb lenne kitörölni, mielőtt sokan felbuzdulnak rajta. :W

(#1508) Dare2Live válasza attiati (#1507) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

aszmondmeg már mi köze van az OTP ing bef jegynek a deviza árfolyamokhoz!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1509) Dare2Live válasza viharhozo (#1504) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát lehet bevállalok egykeveset, ha helyénmarad azmár egy 8% 5hó alatt meg ugye a rekordprofitot is megkapom kb májusban.?

bár újabban vhogy nagyon szkeptikus vagyok buxal meg nemzetközi piacokkal szemben és vmi aztsúgja longban űlni életveszély. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1510) Flashcash válasza tildy (#1492) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A 8év még lehet hogy sok mert most változnak majd a nyugdíjazás szabályai. Viszont ha már biztosan csak kb. 5-6 évre lesz nézzétek meg a nyugdíjelőtakarékosságot amit írtam, ezzel is igen szép hozam érhető el. (nincs kamatadó, az általad választott befektetésben kamatozik a pénzed, erre jön még rá az évi max. 130ezres állami támogatás)

[Szerkesztve]

(#1511) szatocs válasza attiati (#1506) üzenetére


szatocs
őstag

Bocs, tényleg az, de annál van a pénzem az tuti.

=== Szatocs ===

(#1512) fokukac válasza Dare2Live (#1508) üzenetére


fokukac
nagyúr

(csak megjegyzem, hogy az ingatlanpiacon az összes bérleti díj euróban van meghatározva. tehát az ingatlanok forintban számolt értéke igen erősen függ az árfolyamtól)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1513) szatocs válasza attiati (#1507) üzenetére


szatocs
őstag

Hivatkozás - nem az ismerősömnek az ismerősének a valakijének a valakije, hanem közvetlen ismerősömnek lett annyi. Ha most ideírok egy nevet, attól te úgysem fogod ismerni, úgyhogy ezt nem tettem, meg különben sem tenném úgy, hogy meg ne kérdezném.
Létezik, ha mondom, és nem érdekel, hogy te elhiszed-e vagy sem, hidegen hagy, hogy mit gondolsz erről, menj a fejed után, és menj a bankokhoz, ahol adnak neked 2 % - ot.
A brokernetes ember mondta, hogy az ő ismerőse ért el 100% - ot, de ki a franc mondta, hogy nem kockáztatott???
Ha az a valaki 20 éve a pályán van, sztem már illő lenne megmondani a napi eseményekből, hogy mi várható a tőzsde terén, az értékpapírok változásánál.
Nem egy hónapról volt szó, hanem 3 napról.
Nem a spanom az, aki előre tud mindent, én személy szerint őt nem ismerem.

Nem mondtam, hogy mindenki kössön most brokernetnél valami szerződést, meg hogy az az ász, de aki meg menne is valamerre, az gondolom rendesen utánakérdezne, vagy nem gondolod? Nem hiszem, hogy ha itt írok valamilyen (amiről én azt gondolom, hogy igaz is, és nem álítottam, hogy a 70 vagy a 100 % mindig is teljesíthető, vagy általánosítható) szerződésekről, akkor mindenki csak ez alapján menne is, és már kötné is lefele a maga pénzét anélkül, hogy tanácsadást kérne.
És semmilyen közöm-részesedésem-akármilyen belső kapcsolatom sincs a brokernettel.

Ezért nem gondolom, hogy akármilyen okból is törölni kéne azt a hozzászólást, de ha ennyin múlik a boldogságod, akkor töröltesd, hidegen hagy.

=== Szatocs ===

(#1514) attiati válasza Dare2Live (#1508) üzenetére


attiati
veterán

nem lehet :(

[Szerkesztve]

(#1515) attiati válasza szatocs (#1513) üzenetére


attiati
veterán

és már szinte előre tudja, hogy pár nap múlva mi hova fog változni
Senki nem tudja, azért írtad oda, hogy ''szinte''.
Nagyon sokan ugranak ám az ilyen hozzászólasaidra. A bölcsebbek nem.

Oltári hibákat képesek elkövetni vagyonkezelők...
Erről szívesen vitázom veled.

(#1516) szatocs válasza attiati (#1515) üzenetére


szatocs
őstag

Mondtam már, hogy kockáztat, de értelmesen, 90 % - ban megmondja, hogy hogyan fog változni és milyen értékpapír, ezért is tudta elérni azt a 100% - ot egy évben.

Sokan ugranak - már mondtam, nem miattam fognak szerződést kötni, ha meg felkeltette véletlenül valaki figyelmét az, amit írtam, akkor gondolom először tájékozódik, és csak aztán fog cselekedni. Nem miattam fog jó vagy rossz döntést hozni, az csak rajta áll, hogy hogyan dönt.

=== Szatocs ===

(#1517) tildy


tildy
nagyúr

Én inkább a saját szememnek hiszek, mint másoknak . Március elején léptem be, akkor kb 1.37-ről indult az egyik árfolyama. Most ugyanaz 1.65 felett áll !!! Ez 23%os növekedés.
A másik 1.20-ról, 1.37-re...
[kép]
Ja és természetesen hosszú távú befektetés. Ha esik, akkor sem fogom kivennia pénzem belőle.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1518) viharhozo válasza tildy (#1517) üzenetére


viharhozo
addikt

Pedig ezt most kene eladni, es 1,50-en visszavenni. Jo lenne mondjuk egy hosszabb tavu chart a regebbi teljesitmenyrol.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1519) Oreg_Nene válasza Dare2Live (#1502) üzenetére


Oreg_Nene
tag

''ennek ellenére imho váltsd be a kárpótlási jegyeidet molra, mondjuk tőkére is szükséged lesz de max azonnal eladod őket.'' - mekkora összegre gondoltál?

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1520) tildy válasza viharhozo (#1518) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudom, de ez nem olyan konstrukció. Mint írtam, nekem 20 éves a befektetésem , tehát nem úgy részvényezek, mint akik profin űzik ezt. Én csak azt mondtam meg, 20 éven belül kb. miben gondolkodom, és ez pedig az ázsiai piac.

Hosszútávú chart : tavaly (kb 1 éve) indultak ezek, tehát csak olyan van, amin az azóta eltelt gyarapodások látszanak. Egyelőre kisebb nagyobb megszakításokkal, de eléggé növekvő:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1521) chokeee válasza tildy (#1520) üzenetére


chokeee
aktív tag

hol fektetted be a pénzed? valami brókernél?

gumiczuczli

(#1522) tildy válasza chokeee (#1521) üzenetére


tildy
nagyúr

Az előző hozzászólásom kiegészításe: egy éve indultak ezek, mármint ezeka portfoliók.

Chokee: Brókernet, Aviva prospero.

(És nagyon köszönöm annak, aki ajánlotta :R )

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1523) Dare2Live válasza attiati (#1514) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

???
Mért nem azt ellehet mondani?

jöhet priviben is... :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1524) Dare2Live válasza Oreg_Nene (#1519) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pl 100K nyi kárpótlási jegynél kb 50K nyi KPra lesz szükséged így hirtelenjében, ezért az összegért fogsz MOL részvényt kapni amit megvétel után azonnal tovább is passzolhatsz és evvel gyak KPra váltottad a kárpótlási jegyedet. De akár hagyhatod molban is a pézed legalább tőzsdézel egy picit rájösz pár dologra, az sem árt. :)

A fenti számolás nagyon ad-hocc sacc-kb + annyira nemis vagyok tisztába vele szóval imho ne engem kérdezgess hanem fáradj be egy HVBbe és ott felvilágosítanak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1525) Dare2Live válasza szatocs (#1516) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Aki 90%ban megmondja, a nap elején, hogy mi lesz aznap az nem vmi broki cégnél dolgozik hanem 2év alatt multi milliárdossá válik saját erőböl

9* beletrafál 1* nem úgyaztán nemnehéz.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1526) viharhozo válasza Dare2Live (#1509) üzenetére


viharhozo
addikt

A Mol most nem nagy osztalekfizeto, 2008-tol igerik a nagyobb osztalekot. Tavaly ~8%-ot fizettek ki, ez reszvenyenkent 300 forint sincs.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1527) szatocs válasza Dare2Live (#1525) üzenetére


szatocs
őstag

Ahhoz, hogy meg tudja mondani, egész nap a híreket, meg a mutatókat kéne néznie gondolom, és amikor 100% - ot csinált egy évben, az is kivételes volt. Nem ismerem a helyzetét annyira, hogy jobban belemenjek.

=== Szatocs ===

(#1528) viharhozo válasza szatocs (#1505) üzenetére


viharhozo
addikt

Tovabbra sem erted, mirol beszelek. Ha egy vallalkozas kepes lenne folyamatosan, stabil 20%-os hozamot produkalni, mindenki nala tartana a penzet. Egyszeru logikai kovetkeztetes, semmi tobb.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1529) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Egyébként ki, hogylátja a világgazdaság helyzetét?
engem eléggé frusztrál, hogy USA gyak 2*annyit importál mint exportál és ezt leginkább hitelből fedezi. Mi lesz ha lelassul a gazdaság a jövőre várt 2%os szintre és a külföld már nemakarja finanszírozni az usa költekezést? Elvégre ki is akarna egy harmatgyönge $árt?
ésha finanszirozza is kína, japán, eu az usa irdatlan extra importját az meddig tartható fent? 1-2-3év 5? Mert a jelenlegi folyamat végén ott a tutifix krach amit nem csak az USAban fognak megérezni....


fain a helyzet, fain....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1530) szatocs válasza viharhozo (#1528) üzenetére


szatocs
őstag

Nem nála van a pénz, hanem rajta keresztül van megoldva a dolog. Ő csak a biztosítókat, bankokat versenyezteti, hogy ki ad jobb feltételeket.

=== Szatocs ===

(#1531) Dare2Live válasza szatocs (#1527) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''Ahhoz, hogy meg tudja mondani, egész nap a híreket, meg a mutatókat kéne néznie''
hát akinek ez a munkája az szted mitcsinál?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1532) Dare2Live válasza viharhozo (#1526) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ezmost meglepett, hova költik azt az iszonyat sok pénzt? Mert, terjeszkedésben nemtúl aktívak...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1533) chokeee válasza tildy (#1522) üzenetére


chokeee
aktív tag

de miez ? valamilyen ázsiai alap?

gumiczuczli

(#1534) Dare2Live válasza tildy (#1517) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A 23%os növekedésbe aztis beleszámoltad, hogy a $ mennyit gyengült? :U

Nem kritizálni akarom, a legdinamikusabban, legnagyobb lehetőségekkel rendelkező gazdaságok/tőzsdék Ázsiában vannak, csak ''pontosítok''.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1535) attiati válasza szatocs (#1527) üzenetére


attiati
veterán

Hát ez az, nem csak részleteket kell kiragadni.
Amúgy a befektetések számokban mérhetők, és tényekkel, konkrétumokkal, érvekkel lehet megvitatni. szóval várom tőled, ha már másnak is ajánlod... ha nem ismered nézz utána. Ha nem tudod megindokolni, akkor inkább hagyjuk. Szóval tényleg várom miről van szó....

(#1536) attiati válasza Dare2Live (#1525) üzenetére


attiati
veterán

végre valaki józanul látja a helyzetet :R

(#1537) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Tényleg kiváncsi vagyok ki mitgondol a ''világ'' végéről.

[link]
Mert én nemlátom az alagút végét, ergo elöbb utobb fixen ''világvége''. :)

és az komolyabb lesz imhó mint a 87es.... :)
Mindegy majd shortolok. ^^

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1538) attiati válasza Dare2Live (#1523) üzenetére


attiati
veterán

ettől független nem mondhatom meg. :D Nem publikus, nem is nyílvános.
priviben sem :U

(#1539) tildy válasza Dare2Live (#1534) üzenetére


tildy
nagyúr

dare2live: itthon csak az utóbbi pár napban/hétben látható az a dollárgyengülés- Nem számoltam bele egyébként.
A pontosítást pedig köszönöm. :R
Chokeee: igen, ezek ázsiai alapok. Szerintem előbb-utóbb nagyon be fognak lendülni (remélem igazam lesz).

Én egyébként nem akarok senkit rábeszélni. (azt amúgy sem szeretik az emberek.)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1540) Dare2Live válasza attiati (#1538) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

megnéztem a cibes ingatlan alapok alapjat ottmeg 8%+os a hozam.
ittvmit OTPs ingatlanosok szurtak el de vmi irdatlanul durván.

tovább gondolom sose jutok megfejtésbe ahoz már otps belsősnek kellene lennem nemde? ^^


világvége elméletemről mitgondolsz?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1541) Dare2Live válasza tildy (#1539) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

rábeszélni énse szeretek. Talán az egy amire szoktam az a lakáskassza. Elvégre fix 30%os hozamot mi a jóisten biztosít még MOon?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1542) Oreg_Nene válasza Dare2Live (#1524) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Holnap szerintem megyek is bár nem HVB hanem Inter-Európa Bank lesz belőle

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1543) szatocs válasza attiati (#1535) üzenetére


szatocs
őstag

Mit vársz te tőlem, nehogymá most rajtam kérd számon, nézz utána te, ha érdekel. Mondom, hogy nem reklámozni akarom a brokert, de neked ez nem nagyon esik le.


Majd az első adatokat megosztom veled, mert még csak most tettem bele a pénzt, így még nincs róla adatom, hogy mennyire fog hozamolni, de a 20 % - ot garantálták.

[Szerkesztve]

=== Szatocs ===

(#1544) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

CIB oldalán járkálva találtam egy 2hónapos betéti akciót éves szinten 10%os hozammal.

ha vki hirtelen nemtudja mibe dobni a pinzit ajánlom 10%az nemnyóc éscsak 2hónap. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1545) szatocs válasza Dare2Live (#1541) üzenetére


szatocs
őstag

Mi is ez a 30% - os fix hozam? Írhatnál róla többet.:)

=== Szatocs ===

(#1546) tildy válasza szatocs (#1545) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolom az állami támogatásra gondolt, ami éves szinten 30%.

dare2live: az otp számlanyitási díjja nagyon magas, nincs valami kedvezőbb lakás előtakarékosság?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1547) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Ebbe a totyikba még nem jártam.
le irom hogy én mibe fektetem a pénzem kiváncsi vagyok mit szóltok ehezz!
nemrég otthagytam az otp-t és átnyergeltem a cibhez.
Konkrétan az indexkövető alapjuk miatt,és persze tök jó hogy interneten keresztül is intézhetem a dolgaimat,és még ez a számlacsomag se kerül 100ft-nál többe.
A lényeg hogy Adom veszem az indexkövető bef. jegyeket és igy probálok haszonhoz jutni(több kevesebb sikerrel,de a lekötéseknél többet értem el már kapásból).Annyi már is kiderült számomra hogy sokkal többet szakithatok holmi 8-10-12% oknál. csakhát oda kell figyelni rá nagyon. :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1548) Dare2Live válasza tildy (#1546) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

fundamentánál nézted?

szatocs: államilag támogatott lakáskassza. ű


gyorsan irok vmit róla de inkább nézzutána!
Előnye, hogy ha kiszámolod a hozamát az még a rémisztő számlanyitási díjat mindent levonva is évi kb 30%os hozamot garantál fixen. Evvel szemben ugye mennyit is kapsz fixen egy bankbetét után 20%levonása után? max 8%?


annyi a hátránya, hogy az államilag garantált részt csak akkor kapod meg (azaz a ''kamat'' 25%át) ha lakásvásárlásra vagy felújításra fordítod az összeget elvégre lakáskassza. :) vmint 4évig folyamatosan fizeted a 20Kt havonta. Lehet 20Knál kevesebbre is kötni akkor arányosan kevesebb az állami támogatás.

nézz inkább pontosan utána mert nagyon sz*r amit leírtam...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1549) Dare2Live válasza AMD!4ever (#1547) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a Cibes váltás az jó de imho óvatosan a indexkövetőekkel, messze vanmár 2004-2005.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1550) tildy válasza Dare2Live (#1548) üzenetére


tildy
nagyúr

Néztem, csak nem tudom az a számlanyitási díj: 1% az milyen összegre vonatkozik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.