Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Hörmann válasza fokukac (#763) üzenetére


Hörmann
tag

''vészmadárkodj már itt... (is)

nem tűnt fel még, hogy évek óta ezt jelzik, hogy komoly forintgyengülés várható,
aztán gyakorlatilag 4 éve a 204-260-as sávban mozog a forint...

pedig a sáv 240-től 321-ig terjed, ha jól emlékszem.

Amíg a folyó fizetési mérleg hiányát nagyjából finanszírozza a nem adóssággeneráló tőkebeáramlás, addig nincs baj.''


Forintválság egy éven belül?

* Index

2006. március 6., hétfő 11:39

A Goldman Sachs szerint komoly válság fenyeget, magyar elemzők inkább lassú, de folyamatos gyengülést várnak. A választások után lépni kell, de elképzelhető, hogy piac még őszig, az önkormányzati fordulóig is megértő marad.

A forinttal kapcsolatos borúlátás ''eddig idő előttinek bizonyult, a helyzet azonban a következő 12-18 hónapban jó eséllyel megváltozik'' - idézte a Goldman Sachs múlt csütörtökön megjelent európai feltörekvő piaci elemzését a Portfolio.hu. A Goldman Sachs szerint a 2006-os költségvetési hiány valós mérete ''valószínűleg sok piaci szereplőt meg fog lepni'', és megvan a kockázata a kétszámjegyű százalékos hiánynak, annak pedig jelentős a kockázata, hogy a választások után a hitelminősítők rontják a magyar adósságosztályzatot. Az elemzés szerint a magyar politikát a belső kényszer terelheti a helyes útra, azaz ha a választók is látják és elfogadják a megszorítások szükségességét, ez pedig - köszönhetően az egyre nagyobb devizahitel-állománynak is - a forint jelentős gyengülése esetén következne be.

Az Index által megkérdezett elemzők bár nem zárnak ki egy ilyen forgatókönyvet, lényegesen kevésbé pesszimisták, arra azonban számítanak, hogy a forint a következő időszakban lassú és folyamatos gyengülés után a mostaninál jelentősen alacsonyabb szinten stabilizálódik.
Lépni kell, de melyik választások után?

Az EU szeptemberig adott haladékot egy hiteles konvergencia-program összeállítására, és a nagy hitelminősítő intézetek is jelezték, hogy a kilátások rontása után az adósságok tényleges átsorolásával várnak a választásokat követő időszakig - hangsúlyozta Trippon Mariann, a CIB vezető elemzője. Szerinte ezért bármilyen kormány is lesz, elképzelhetetlen, hogy ne legyen költségvetési kiigazítás a választások után, amely ha hiteles, elkerülhető a forintválság. Ebben szerepe van a külső befektetői környezet jelenlegi, a feltörekvő piacokat előnyben részesítő hangulatának, és a magyar befektetési eszközök biztosította hozamfelárnak is.

Pintér András, az Inter-Európa Bank elemzője szerint akár még több idővel is gazdálkodhat a politika: szerinte ugyanis érdemi hatású intézkedésekre az őszi, önkormányzati választásokat megelőzően kevésbé lehet számítani, és ezzel a piacok is tisztában vannak. Ha pusztán a magyar államháztartás helyzetét nézzük - hangsúlyozta az elemző - a piac már régen léphetett volna, ám ahogy eddig nem volt tőkekivonás, a bizalom már kitarthat néhány további hónapig. Az ősz azért is meghatározóbb időszak lehet Pintér András szerint, mert ekkor körvonalazódhatnak a 2007-es költségvetés fő számai.

Lassú gyengülés jöhet

A válságforgatókönyv ugyanakkor szerepel a lehetőségek között mindkét elemző szerint: Trippon Mariann szerint Magyarország megítélését nem csak az a tény rontja, hogy költségvetési hiánycélokat az utóbbi években rendre túlléptük, illetve már azok kijelölése sem tűnt reálisnak, hanem az is, hogy 2002-ben a választások után sor került a kampányígéretek egy jelentős részének a költségvetést terhelő megvalósítására. Ha ez most így lesz, és a befektetők további, a deficitet növelő lépésekkel szembesülnek kiigazítás helyett, az könnyen tényleg válsághoz vezethet.

A Goldman Sachs hosszabb ideje a legpesszimistább előrejelzéseket adja a külföldi elemzők közül a magyar helyzetről - emelte ki Pintér András, aki szerint a válság lehetősége ugyan valóban nem vethető el, de az igazi kérdés - és ebben nyilvánul meg a Goldman pesszimizmusa -, hogy ki mekkora valószínűséggel számol ezzel. A valószínűbb forgatókönv mind a CIB, mind az Inter-Európa Bank elemzője szerint az, hogy a forint a következő időszakban lassabb és folyamatos, részben a feltörekvő piacokra jellemző trenddel párhuzamosan gyengül, de maximum 255-265 ft/euró közötti szinten stabilizálódik.

A jelek megvannak. Van aki olvas belőlük, van aki nem.

''Ezer új útról álmodtam... Felébredtem, és a régin találtam magam.''

(#802) Hörmann válasza Hörmann (#801) üzenetére


Hörmann
tag

Óriási léptékben nőtt a feltörekvő piacok eladósodása
2006. március 8. 10:47

MNO
Hatalmas léptékben nőtt a feltörekvő piacok eladósodása 2005 harmadik negyedévében – írja az egyik svájci székhelyű pénzügyi intézet legutóbbi jelentésében. Úgy vélik, a feltörekvő gazdaságok – a többi között hazánk is – nagy megrázkódtatásokra számíthatnak a közeljövőben.

Az egyik svájci székhelyű pénzügyi intézet szerint a feltörekvő gazdaságok – köztük Magyarországot is – a közeljövőben nagy megrázkódtatásokra számíthatnak.

Hatalmas léptékben nőtt a feltörekvő piacok eladósodása 2005 harmadik negyedévében. Elképzelhető, hogy megérett az idő arra, hogy jelentős kiigazításon essék át a piac – figyelmeztetett a baseli székhelyű Nemzetközi Fizetések Bankja a legutóbbi jelentésében.

Ennek okai, hogy egyrészt nagyon nyomottak a kamatok, másrészt igen jelentős a pénzfelesleg a piacon. A jelentés szerint a befektetők lehet, hogy alulértékelték az országok rizikóját.

Az elemzők attól tartanak, hogy Észak-Amerikában, Európában és hamarosan Japánban is nő a kamatláb, így felszippanthatják a világ pénzpiacán lévő fölösleget. A JP Morgan szerint a fordulat akár ebben az évben is megtörténhet.

''Ezer új útról álmodtam... Felébredtem, és a régin találtam magam.''

(#803) attilam válasza Hörmann (#802) üzenetére


attilam
őstag

Sajnos ez már most érezteti hatását. :(

(#804) Boyfish válasza Hörmann (#802) üzenetére


Boyfish
senior tag

hi Hörmann akkor ez valami olyasmit jelent, hogy az ember ne tartsa forintban a megtakarítását?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#805) Boyfish


Boyfish
senior tag

tud nekem ajánlani valaki egy olyan befektetést, ami 3-4 hónap lekötésre 3-4% kamatot fizet? illetve megközelítően ennyit?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#806) attilam válasza Boyfish (#805) üzenetére


attilam
őstag

3-4%-os éves hozamra gondolsz? Mert akkor a pénzpiaci befektetések elég jónak bizonyulnak. Ha 3-4 hónap alatt akarsz 3-4%-ot összeszedni, az már a kockázatosabb befektetések körébe tartozik (tehát az is lehet, hogy buksz vele).
Mindenesetre én az OTP UBS Alapok alapja (Nemzetközi részvényalap) befektetési jegyeibe fektettem be. Ettől elvárok ennyi hozamot 3-4 hónap alatt, de persze ez egyáltalán nem biztos, hogy összejön. :)

(#807) Hörmann válasza Boyfish (#804) üzenetére


Hörmann
tag

''hi Hörmann akkor ez valami olyasmit jelent, hogy az ember ne tartsa forintban a megtakarítását?''

Igazából számolni kéne, hogy a konverziós költség megéri-e az árfolyam-elmozdulásból eredő veszteséged. Ez függ pár dologtól. A megtakarított összeg nagyságától és a váltási kondíciótól. Nem akarok ''rémhírezni'', de a húzósabb vállalkozó ismerőseim már keresik azokat a deviza befektetési lehetőségeket, ahol jól jönnek ki a dologból. Az tény, hogy a bizonytalanság a 2006-os évvel kapcsolatban elég nagy.

Megkockáztatom ez még nem is az, amiről beszéltem...Nem csodálkoznék, ha még kisebb visszaerősödés is lenne átmeneti időre. Itt az alapprobléma a baj.

[link]

''Ezer új útról álmodtam... Felébredtem, és a régin találtam magam.''

(#808) fokukac válasza Hörmann (#807) üzenetére


fokukac
nagyúr

az ilyen hozzáállás csak erősíti a forint leértékelődését,
nyáj-hatást, nő az euró iránti keresletet, stb.

egy jó kis bokros-csomag kéne ide,
meg le kéne váltani a kormányt, az ellenzéket és a jegybankelnököt.
és a helyükbe egy kicsit kevésbé populista, még nem lejáratódott embereket rakni...

semmiség az egész. ;)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#809) Hörmann válasza fokukac (#808) üzenetére


Hörmann
tag

Hidd el, hogy ezeket a vállalkozókat hidegen hagyja a nyáj hatás. Az érdekli őket, hogy buknak-e 10-20%-ot a forinton, vagy nem. Nem két forintokról van szó, elhiheted.

Mondom, átmenetileg visszaerősödés is elképzelhető. Ha ezt a nyugodtabb szakaszt kihasználva sikerülne meggyőzni a nemzetközi pénzpiacot, hogy lesznek kézelfogható pozitív változások, akkor lehetséges tompítani az árfolyamveszteséget amit a nemzetgazdaságnak mindenképpen el kell viselnie (a külső -főként dollárban mért- államadósság kamatemelkedéséről most nem is beszélek). Drága dolog az, ha így dübörög egy ország gazdasága...

Megjegyzem, az export cégeknél (akiknél a feldolgozás során nem jelentős arányú az import alapanyag hányad) ma este tutira céges partit szerveznek. :O

[link]



[Szerkesztve]

''Ezer új útról álmodtam... Felébredtem, és a régin találtam magam.''

(#810) lorcsi


lorcsi
veterán

Érdemes lesz nagyobb összeget (2-300e FT-t) lekötni euróba?

Várhatóan a kormányváltás és egyéb gazdasági csapások miatt a forint árfolyama valószínűleg leesik így ha euróban lesz a megtakarításom nem vesztek annyit -remélhetőleg...
Szerintetek?

(#811) DaSilva válasza lorcsi (#810) üzenetére


DaSilva
senior tag

sztem annyit nem fog esni, amennyit ne buknál be a kétszeri átváltáson

huss, fohászom száll feléd

(#812) Fisha válasza lorcsi (#810) üzenetére


Fisha
őstag

Konverzion buksz egy csomot, raadasul euroban kb 0 kamatot adnak a bankok. Szerintem nem erdemes. De a forintos lekotessel is varnek a helyedben egy picit. En legalabbis ezt teszem most, kibirja a folyoszamlan is a penz egy ideig.

(#813) Hörmann válasza lorcsi (#810) üzenetére


Hörmann
tag

Ekkora összeget nem érdemes szvsz. Határidőzni inkább. :)

''Ezer új útról álmodtam... Felébredtem, és a régin találtam magam.''

(#814) joshua7


joshua7
veterán

Üdv mindenkinek!

Szóval nekem is van 'fölös' pénzem (700e ft), mit ajánlotok, mit kezdjek vele?
A családban már néhány éve használjuk a Kincstárjegyet, 700 ezerre 5%-os kamat mellett egy év múlva 35k-t adna. Tudtok jobbat? Az éves lekötés beleférne.
Köszi!

Semper Fi

(#815) lorcsi válasza Fisha (#812) üzenetére


lorcsi
veterán

THX! mindenkinek


Folyószámlán van, és folyamatos havi lekötésen

(#816) joshua7 válasza joshua7 (#814) üzenetére


joshua7
veterán

No, segítsetek már! :R

Semper Fi

(#817) joshua7


joshua7
veterán

:F :(

Semper Fi

(#818) concret_hp válasza joshua7 (#817) üzenetére


concret_hp
addikt

jópár bank kínál akciós kamatot betétlekötésre, nézz szét a bankok közt, az 5%ot ott is megkapod. és olvasd el az apróbetűtis is, mert pl. multkor láttam olyat h =%asszem e csak az első 3 hónapra, utána meg nemtommennyi.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#819) Hörmann válasza joshua7 (#816) üzenetére


Hörmann
tag

Kezdetnek vegyél egy ''zöld újságot'' és nézd meg a hozamokat.

''Ezer új útról álmodtam... Felébredtem, és a régin találtam magam.''

(#820) fokukac válasza concret_hp (#818) üzenetére


fokukac
nagyúr

raiffeisennél 6%-ot adnak.

igaz, csak 3 hónapra, de november óta ezt játszom...
amikor lejár, újra lekötöm, és megint akciós kamatot kapok.
kicsit oda kell figyelni, és megadják. nem úgy, mint az otp... :(((

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#821) Boyfish válasza fokukac (#820) üzenetére


Boyfish
senior tag

hi Fokukac!
a Raiffeisennél 6% éves kamat 4-ed részét fizetik 3 hónapra? 1.5%?

[Szerkesztve]

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#822) concret_hp válasza Boyfish (#821) üzenetére


concret_hp
addikt

1/4ed évre meglepő módon az éves kamat 1/4edét fizetik. :U mondjuk ha kamatos kamattal hozzák ki a 6%ot akkor lehet h nem 1,5%ot kapsz, hanem csak 1,49et.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#823) Boyfish válasza concret_hp (#822) üzenetére


Boyfish
senior tag

de az lufasz :F

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#824) concret_hp válasza Boyfish (#823) üzenetére


concret_hp
addikt

mégis mit vártál? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#825) fokukac válasza Boyfish (#823) üzenetére


fokukac
nagyúr

attól függ, mennyi a tőkéd.
pár millió felett már egész jó. ;)

egyébként tényleg, mit vártál?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#826) Boyfish


Boyfish
senior tag

hát 3 hónapra 2.5-3% körül gondoltam
az már nem annyira lufasz :B

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#827) fokukac válasza Boyfish (#826) üzenetére


fokukac
nagyúr

az évi 10-12%.
hát román lejben, v. török lírában talán kapsz annyit, a forint,
az nagyon messze áll ettől...

----------------------
esetleg 1-2 részvényalap tudna ennyit, de most ugye zuhan a tőzsde, én a választások végéig várnék vele.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#828) qestion


qestion
aktív tag

Utazik vki Állampapír piacon, államkötvény, DKJ-ben?
A kérdés az lenne:hogy lehet veszteséget minimalizálva kiszedni a pénzt, ha éppen kell pl. Keddre!
?
A veszteség minimalizálás mitől függ?
Pl: 2008/E, ha megveszi vki mennyit lehet bukni, amúgy ez olyan féléves ki-be-meghosszabbítású..
Vagy azt érdemes felvennni, ami nemrégen lett meghosszabbítva?

Kötvényalapból, hogy lehet kiszállni?: ilyen is van...
Több pénzmagról van szó, amik mindig máskor járnak le, de most kellene a likviditás...



[Szerkesztve]

a pálya

(#829) qestion


qestion
aktív tag

Az a kérdés, miből érdemes a betett megtakarítást kikapni? :Y

a pálya

(#830) Bankár válasza qestion (#829) üzenetére


Bankár
csendes tag

Lombardhitel?

értékpapír fedezetű hitel, ha túl sok buknál a kiszálláson esetleg megérheti, de jól utána kell számolni...

Az úrnak van fedezete

(#831) qestion válasza Bankár (#830) üzenetére


qestion
aktív tag

privi ment :R

a pálya

(#832) Boyfish


Boyfish
senior tag

mondjatok enkem is valami tuti tippet?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#833) qestion válasza Boyfish (#832) üzenetére


qestion
aktív tag

2 hónapra fektesd be nálam, ha a Jegybanki alapkamatnál biztosabb hozamra tehetsz szert, akkor Te is jól jártál meg én is.
Teljesen komoly.
2 hónapra lenne szükség monétára, mert addig jár le! :U

Ha érdekel valakit írjon!
Ez az igazi üzlet!
Yes - Yes
;)

a pálya

(#834) qestion


qestion
aktív tag

ááh, most tűntettem el az 500 szavas írásomat :O .
Akkor inkább hagyjuk,
úgyis kicsi az esély, hogy egymásra találunk. :(

a pálya

(#835) fokukac válasza qestion (#834) üzenetére


fokukac
nagyúr

hogy mondjam, ellened nem biztosít senki, rád nem vonatkozik az OBA, egyáltalán nem garantált, hogy viszontlátom a pénzemet.

szóval ebben a helyzetben kínálhatnál akár 100% kamatot is, az sem tenne túl vonzóvá... :U


Pleased to meet you - hope you guess my name

(#836) qestion válasza fokukac (#835) üzenetére


qestion
aktív tag

szerződés nem ér semmit?

a pálya

(#837) Muton


Muton
addikt

hello!

ha az ember közepen tudna devizába váltani, akkor az milyen legyen? USD, GBP, EUR, CHF vagy JPY? kb 2 mft-ról lenne szó. illetve van fontban vagy 150e érdemes abba tartani, vagy váltsam át másmilyenbe?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#838) #32577792


#32577792
törölt tag

ha érdekel valakit lakástakarék pénztári megtakarítás, ápr01-15 között kedvezményes számlanyitási akció lesz

(#839) concret_hp válasza #32577792 (#838) üzenetére


concret_hp
addikt

hol? és mit takar az akció? meg mire jó az egész pontosan? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#840) fokukac válasza concret_hp (#839) üzenetére


fokukac
nagyúr

gondolom arra, hogy kötsz vele szerződést, ő meg kap érte jutalékot, de mivel akciós, a jutalék egy részét neked adja, hogy Te is jól járj... :D

ui. árulkodó az aláírása...

elüzletiesedett nagyon ez a Ph!. :(



[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#841) #32577792 válasza fokukac (#840) üzenetére


#32577792
törölt tag

az, hogy kivel köt szerződést, az ő dolga, kössél szerződést a kettő ilyen cég közül az egyikkel és lehet, hogy veled köti meg
jutalék: gondolom te ingyen dolgozol :R
én nem, jutalékot kapok.

nézd meg a hw piacot, üzletek árulják portékáikat, nagyrészt számla nélkül, kikerülve ezzel az áfa egy részét és az adófizetést
én egyiket sem kerülöm ki
ha nem tudod miről van szó, minek szólsz bele?
ha meg tudod, tájékoztasd az érdeklődöt.


[Szerkesztve]

(#842) #32577792 válasza concret_hp (#839) üzenetére


#32577792
törölt tag

ismered a lakástakarék pénztárak működését?
ha nem pár szóban:
futamidő: 4-8 év
állami támogatás mértéke: az évi befizetések után 30% jóváírás
kamat: 1,5-3 % konstrukció függő
felhasználhatóság: lakáscélra ( vásárlás, felújítás...), számlával, adás-vételi szerződéssel igazolandó. kivéve: a 8 éves futamidős verziónál, itt nem kell lakáscélra felhasználni, nem kell számla
amikor megkötöd, tudod, hogy mennyit fogsz befizetni és mennyit fognak kifizetni - államilag garantált
szerződéses összegről szól a szerződés, ez kettő részből áll:
1. saját megtakarítás + támogatás + kamat
2. hitellehetőség - forint hitel - 4,5%- 6% kamat mellett , konstrukció függő
nagyjából annyi hitelt kaphatsz, mint a saját rész
a törvény szerint, a szerződéses összeg 1%-a a szerződéskötési díj. ennek az összegnek a 25%-a a számlanyitási kedvezmény. általában évente 2-3 ilyen akció van.

fokukac:
na, ebből az összegből számfejtenek jutalékot, amiből adózok, járulékot fizetek és használom a kocsit, hogy aki ilyet és egyebet szeretne, eltudjak menni és ne ő járkáljon utána és vagy köt szerződést, vagy nem, de a költségek akkor is megvannak.

(#843) fokukac válasza #32577792 (#841) üzenetére


fokukac
nagyúr

''ha nem tudod miről van szó, minek szólsz bele? ''

tudom, arról van szó, hogy Te itt akarsz pénzt keresni.
és ez kicsit visszataszító, ez nem az a hely.

ez a fáradt gőz, ne itt folytass üzleti tevékenységet! :(((

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#844) #32577792 válasza fokukac (#843) üzenetére


#32577792
törölt tag

akkor olvasd el a fórum címét :D
felhívtam a figyelmet egy lehetőségre, gondolod, hogy majd 200-300 km-t utazgatok 10-12 ezer forintért? ne viccelj már :D
hol folyik itt kereső tevékenység? nézd végig a hozzászólásaimat, aztán játszd az igazságosztót, tanácsokat adok, annak aki kérdez, vagy tilos?

(#845) Boyfish


Boyfish
senior tag

jajj he millen vita bontokozott itten ki?
inkább adjatok valami tanácsot, hogy mit kezdjek a kis tőkécskémmel, vegyek Eurót?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#846) #32577792 válasza Boyfish (#845) üzenetére


#32577792
törölt tag

én nem merek semmit mondani, mert a végén azt mondja fokukac, hogy pénzt akarok keresni :(
de talán kérdezd tőle, bizton ajánlaná a raffit

[Szerkesztve]

(#847) fokukac válasza #32577792 (#846) üzenetére


fokukac
nagyúr

leszarom, hogy pénzt akarsz keresni.
de a(z ön)reklám nem ide való.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#848) #32577792 válasza fokukac (#847) üzenetére


#32577792
törölt tag

leszarom, hogy neked mi tetszik, vagy mi nem!
menjél a hardver piac rovatba és tömegével találsz olyanokat, akit ezt profin teszik!

[Szerkesztve]

(#849) byo


byo
csendes tag

Én kicsit utánnajártam mostanság a befektetések területén, de amatőr vagyok.
Ami nekem szimpatikus és ebben van a pénzem is:

Kockázat mentes:
Kincstári takarék jegy, Postán vásárolhartó, állami garancia évi 5% 3. hónap után már mérsékelten kamatozik. (Az állami garancia nagy szó)

Kockázatos:
OTP Paletta befektetési alap, nyitnak külön számlát amin a pénzed van ennek van kisebb öszeg esetében kb évi 1200HUf os dija, pénzfelvét igénybejelentés után 2 nappal akkori hozammal.
Kockázatos, kb 50 napja tettem be a pénzem ezidő alatt volt 2% és illetve -0,5 is a hozama. Jelenleg 1% körüli. (1 év után kamatoskamattal számolnak, vagy valami ilyesmi)
Amiért szimpatikus a multban nem volt jellemző a nagy hozamesés, és eléggé összetett alap, 10-15% ra számitok éves szinten.

(#850) fokukac válasza #32577792 (#848) üzenetére


fokukac
nagyúr

szereptévesztésben vagy. nem nekem kéne a ph! adásvételi részére menni, hanem neked, és ott hirdetni, hogy ''köss velem szerződést! lakástakarékpénztár akcióóó!''

még egyszer mondom, ez a fáradt gőz, itt nincs üzleti tevékenység

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.