Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) viharhozo válasza concret_hp (#1450) üzenetére


viharhozo
addikt

Tozsdezni olcso. A legolcsobb az Equitas, itt a kondicios listaja: [link].

A let at kell utalnod, ennek a bankod fele van jutaleka, a visszautalas 0,02%-ba kerul. A jutalek normal tranzakcional osszesen 0,5%, daytrade-nel 0,3%. A realtime arfolyam havi 2400 Ft, amig megy a Tozsdemagus, meg ezt sem kell fizetned. Nagyjabol ennyi. Kezdeskent egyetlen tanacsot erdemes megfogadni: tessek _nagyon_ ovatosan TDT-zni!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1452) concret_hp válasza viharhozo (#1451) üzenetére


concret_hp
addikt

szóval ha jól nézem tök ingyér lehet nyitni számlát meg minden és csak az általad felsorolt költségek vannak?

ill.: ''Equitas 4. pillér nyugdíjelő takarékossági számlavezetés 2 000 Ft Nyitáskor/minden év
január 10-ig'' --> ez ugye nem kötelező? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1453) Kraptor válasza concret_hp (#1452) üzenetére


Kraptor
őstag

Nem, az teljesen más.Azért óvatosan a BET-el mert ez inkább egy szerencsejátékra/lóversenyre hasonlít mint valós tőzsdére, mondjuk ha bejön akkor elég szépen kaszálsz:):) de nagyot is tudsz bukni.

(#1454) concret_hp


concret_hp
addikt

és mondjuk honnan lehet sejteni, hogy minek az árfolyama fog emelkedni, és mié fog csökkenni? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1455) szatocs


szatocs
őstag

Hello mindenki!

Az lenne a kérdésem, hogy mibe érdemes sztetek fektetni és milyen arányban ezek közül, de csak olyan írjon, aki tudja is, hogy miért:D, és le is írja, mert annyira nem értek hozzá.
Szóval a lehetőségek:
(Eszközalap neve)

Magyar Kötvény (MKA)
Magyar Részvény (MRA)
Európai Kötvény (EKA)
Árfolyamgarantált Állampapír (ÁGA)
Nemzetközi Ingatlan (NIA)
Európai Részvény (ERA)

Jelenleg egy olyan kombinációval tarolok, hogy:

Magyar Kötvény (MKA)
30 %
Európai Kötvény (EKA)
30 %
Nemzetközi Ingatlan (NIA)
40 %

Jó ez így, haggyam, vagy mit kéne választanom, milyen arányban, és miért?

=== Szatocs ===

(#1456) tkazmer válasza concret_hp (#1454) üzenetére


tkazmer
addikt

Mondjuk ha egy cég zárás után bejelenti, h a vártnál 50%-al több profitot termelt, akkor valszeg másnap emelkedni fog az árfolyam...jól gondolom nem?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1457) vati válasza attiati (#1448) üzenetére


vati
senior tag

Persze, ezt a részt hosszú távra gondoltam, 1 hónap árfolyamimbolygás nem a világ.

Az lepett meg, hogy ettől az alaptól eddig nem volt szokásban ilyen hosszú stagnálás-árfolyamesés. (egy időben a cashflow is minuszba fordult.) Elmúlt egy év viszonylatában kb. szeptember utolsó harmadától szignifikánsan letért a hozamgörbe a BIX-től, sajnos lefelé, és -bár a trend okt. közepe táján megállt-, nem úgy tűnik mintha száguldana behozni a lemaradást. (talán mert gondjaik lehetnek az aug. végén beáramlott tőke befektetésével?)

Ingatlanba azért tesz az ember pénzt, mert alacsony árfolyamingadozás/kockázat mellett szeretne a pénzpiaci- és a kötvényalapokénél magasabb hozamszintet elérni. E téren sokat gyengült az otp.

Fektetek részvényalapba is, de a közvetlen részvényportfólió kezeléshez még mazsolának érzem magam, egyelőre tanulni szeretnék. (nem vagyok közgazdász) Tehát csak figyelek, olvasgatok, és kb. 350 eFt-ot részvénytúlsúlyos bef. alapban tartok, amit ide-oda mozgatok ha jónak látom. Majd ha átlátom annyira a folyamatokat, hogy ez jó hatásfokkal sikerül, akkor próbálkozom közvetlen részvénnyel. (egyébként tényleg az az igazi, az alapok csak bénán követik az indexeket/trendeket, ahogy látom...)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1458) tkazmer


tkazmer
addikt

Lát valaki esetleg ebben lehetőséget?[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1459) Dare2Live válasza vati (#1457) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Milyen bünti miatt nemlehet kivenni az otp ingatlanalapból a pénzt?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1460) Dare2Live válasza Dare2Live (#1459) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1.75% 9hó mondjuk ugye ''mindenhol''

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1461) attiati válasza vati (#1457) üzenetére


attiati
veterán

mazsolának érzem magam, egyelőre tanulni szeretnék. (nem vagyok közgazdász)
Kosztolányi mondott valami olyasmit, hogy közgazdászok ne foglalkozzanak részvénykereskedéssel... inkább a részvénypiacok mozgását figyeld.
Amúgy kb. 2 éve követem figyelemmel, mégsem volt 1 db részvényem se ezidáig se.

az alapok csak bénán követik az indexeket/trendeket
inkább az a baj, hogy indexkövetőek. Elvileg aktívan kezelik a vagyont, közben meg teljesen indexkövető.... nézz csak rá egy haza részvényalap árfolyamára és a BUX indexre. Nem kell ehhez vagyonkezelési tudás. Ha fölfelé megy az index, akkor alapok is, ha esik, akkor meg nem szállnak ki, csak nézik....

talán mert gondjaik lehetnek az aug. végén beáramlott tőke befektetésével?
az ég világon semmi köze neki ahhoz, de már írtam korábban miben keresendő az oka... (devizaárfolyamok)

(#1462) attiati válasza tkazmer (#1456) üzenetére


attiati
veterán

max annyit jelent, hogy a nyitó ár jóval magasabb lesz az előző napi zárónál
lehet hogy a nyitó ár feltornászása után meg egész nap esni fog az ár az előző napi záró szintjére a profitrealizálók miatt.
szóval azért ez nem ilyen egyszerű...

(#1463) attiati válasza concret_hp (#1454) üzenetére


attiati
veterán

inkább az kell keresni, hogy melyik cég alulértékelt és melyik túlértékelt,bár ez szinte ugyanazt jelenti :D és legalább annyira nehéz megítélni...
utólag meg mindenki okos ;]
270-280-as történelmi mélypontú euro/ft árfolyam mellett nem volt mondjuk nehéz megítélni, hogy nagyon alulértékelt a Ft.
Meg 5500-6000 ft-os árfolyamnál a többi papírhoz képest legdurvábbat eső OTP is nagyon alulértékelt volt...
Sokan érezték, hogy e két eszközbe érdemes beszállni, de senki nem gondolta, hogy ilyen gyorsan korrigálnak majd.

(#1464) Dare2Live válasza attiati (#1461) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''az ég világon semmi köze neki ahhoz, de már írtam korábban miben keresendő az oka... (devizaárfolyamok)''

ezt kicsit részleteznéd....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1465) szatocs válasza szatocs (#1455) üzenetére


szatocs
őstag

Senki nincs otthon az ilyen témában?

=== Szatocs ===

(#1466) vati válasza Dare2Live (#1464) üzenetére


vati
senior tag

ezt én sem teljesen értem :F
Ingatlanokat csak euróban szokás bérelni?
(ezen alapok hozama tipikusan ingatlanok hasznosításából származik, ideális esetben. Nem ideális esetben -befektetési lehetőség hiánya- kénytelenek fölös forrásaikat rövid kötvényben likvid eszközökben tartani, ami rontja a jövedelmezőséget.)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1467) vati válasza szatocs (#1465) üzenetére


vati
senior tag

a klasszikus kérdésre nem választoltál, hogy milyen befektető vagy, mik a szempontjaid hozamelvárás/kockázattűrés terén? Milyen időtávra tervezel?
Ezek alapvetően befolyásolják a döntést.

A kérdésedre nem létezik egzakt válasz, és senki nem lesz okos helyetted.

Guglizz egy kicsit.
(az európai kötvények szerintem nem fizetnek jól. a magyar állampapír nem rossz, ha biztonságra játszol. sokkal följebb nem megy már az alapkamat. Külföldi részvény lehet jó, azért is, mivel erős a forint, persze nem mindegy, melyik részén a világnak. Az se mindegy, milyen időtávra, előbb-utóbb újra korrekció jön lefelé. Magyar részvényt nem tudom... mostanában fölfelé ment a bux, de leginkább semerre - de ezek csak az én privát benyomásaim, majd mások jól megcáfolják.)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1468) attiati válasza Dare2Live (#1464) üzenetére


attiati
veterán

nem tehetem...... mindenféle smiley nélkül :D

(#1469) tkazmer válasza tkazmer (#1458) üzenetére


tkazmer
addikt

Nah senki? Igazából ezen kívül még vmi államkötvényen gondolkodom, de ez talán jobb lehet, sztem magasabb hozam érhető el vele...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1470) attiati válasza tkazmer (#1469) üzenetére


attiati
veterán

Én nem tudnám jószívvel beletolni a pénzemet 3,5-4 évre (zártvégű ) Csábítóan hangzik ez a hozamszámítási metódus, de fog.sincs hogy a valóságban ez hogy működik (már vagyonkezeléstechnikai szempontból....) Szóval én összességében tartózkodom :U

nemrég azt hiszem K&H és más alapkezelő gondozásában is indult hasonló alap...

(#1471) attiati válasza vati (#1466) üzenetére


attiati
veterán

Egy kötvény vagy pénzpiaci alapnak mióta okoz nehézséget, hogy akár az egyik napról másikra megduplázódott vagyont jövedelmezően elpakolja likvid eszközökbe?
Egy ingatlanalap szerinted használhatja ugyanezeket a vagyonkezelési technikákat átmenetileg? a válasz egy nagy igen :C
A 7-8%-os ingatlanhozamokkal mióta nem tudnak versenyezni a 8%-os hozamú diszkont kincstárjegyek?
Valóban nem megy egyik napról a másikra az ingatlanbefektetés, de a hozamon semmit nem látsz emiatt! és innen újra csak ismételném.... szóval én lezártam

[Szerkesztve]

(#1472) Dare2Live válasza attiati (#1468) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

?

Én tényleg nem értem. Ha elárulod a nagy titkot megköszönöm.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1473) szatocs válasza vati (#1467) üzenetére


szatocs
őstag

Úgy akarom, hogy mindig legyen minimum annyi növekedésem, mint amennyi a bankban lenne, de állítólag ezzel olyan 20 % - ot is el lehetne érni. Csak nem tom, hogy mivel. Időtáv..., hát nem is tom, vagy 10 év. De lehetne cserélgetnem ezeket az alapokat, ha úgy gondolom, ezért kérdezem, hogy mibe lenne jó / jobb tenni.

=== Szatocs ===

(#1474) vati válasza szatocs (#1473) üzenetére


vati
senior tag

ha cserélgetni akarsz, akkor azt is nézd, a vételi/eladási jutalékok hol mennyik.
20% éves szinten, elég rizikós papírokból jön össze ha összejön. 10% amit hosszú távon relatíve alacsony kockázat mellett ki lehet hozni.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1475) szatocs válasza vati (#1474) üzenetére


szatocs
őstag

És azt a tíz százalékot mivel tom elérni, tartani? :)
Egyébként megvalósítható az 1 év alatt 100% is, csak érteni kell hozzá. Csakhogy én nem értek.

=== Szatocs ===

(#1476) tkazmer válasza attiati (#1470) üzenetére


tkazmer
addikt

Hűha, akkor lehet, h én még egy alapfogalommal nem vagyok tisztában, mi is az a zártvégű?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1477) Kraptor válasza szatocs (#1475) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát ja, pl Graphit vettél 1100-on Aug 22-én és eladtad 2200 környékén ezen a héten akkor elég szépen kaszáltál és merő pár hónap alatt:):)

Hát csak ideg kell hozzá meg sok vér a pucába ha a saját lovéddal ''játszol'' ha máséval akkor annyira nem rizikós.

10%-ot már adnak pár bankok ha elég sokat raksz be.

[Szerkesztve]

(#1478) Kraptor válasza tkazmer (#1476) üzenetére


Kraptor
őstag

Zártvégű az mikor egy ideig fut az alap, pl 3 évig és mikor lejár a 3 év akkor megszünik vagy átalakul és akkor kikell venned a pénzed mindenképp míg a nyíltvégűnél az addig megy amíg lehet és nincs megadva egy záróév.

(#1479) tkazmer válasza Kraptor (#1478) üzenetére


tkazmer
addikt

Jah, jól van akkor, ez engem nem riaszt el. Szerintem talán 100k-t beleteszek, kiprom milyen, max utólag eldöntöm, h nem volt jó ötlet :)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1480) attiati válasza Kraptor (#1478) üzenetére


attiati
veterán

a lényeg nem az hogy ki kell venned......
hanem hogy nem veheted ki előbb (büntető jutalék nélkül)!

nagy különbség.... ;]

(#1481) attiati válasza tkazmer (#1479) üzenetére


attiati
veterán

azért a befektetési döntéseket ne hasadra ütve hozd meg...
nem fogod tudni kikapni belőle a lóvét, ha nem tetszik akkor sem...
csak nagy veszteséggel, de akkor meg minek 2-3% többlethozamon mérlegelni, ha -5% lesz a vége....

(#1482) tkazmer válasza attiati (#1481) üzenetére


tkazmer
addikt

Hűha, ez elég komolyan hangzott...asszem akkor még nézelődök egy kicsit :)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1483) Kraptor válasza attiati (#1480) üzenetére


Kraptor
őstag

Gondoltam az egyértelmű volt, hogy csak a végén kapod vissz a lét és addi gnem:):)

(#1484) tildy


tildy
nagyúr

Hugi szeretnelakás előtakarékosságit nyitni, 8 éveset.
Az a gond, hogy dobtunk egy hátast a számlanyitási díj halaltán: 48 E forint!! (Az otpnél)

Ez midnenhol ennyi? Mindenhol van és kell hozzá számlanyitási díj? ÉS iylen sok? Tud valaki segíteni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1485) attiati válasza Kraptor (#1483) üzenetére


attiati
veterán

nem arra helyezted a hangsúlyt, és azért ha valaki kérdez egy hasonlót akkor semmi sem egyértelmű :D

(#1486) attiati válasza tildy (#1484) üzenetére


attiati
veterán

lakástakarékhoz láma vagyok, de szerintem sok választási lehetőséged nincs, ha Otp LTP nem jön be.... marad a Fundamenta Lakáskassza. Azt hiszem Erste is a Fundamenta értékesítők között van (lehet mert az övüké? :DD , ezt nem tudom :F )

(#1487) tildy válasza attiati (#1486) üzenetére


tildy
nagyúr

Én néztema postának is van ilyesmi lakáselőtakarékosság, ott jóval barátibb (15-27E) forintos számlanyitási díjjal...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1488) Dare2Live válasza tildy (#1484) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

fundamentánál minden évben van egy hét amikor féláron van a számlanyitás.

Egyébként még midig evvel elhet MOon tökegarantáltan a legmagasabb hozamot ''tutifixen'' elérni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1489) tildy válasza Dare2Live (#1488) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt tudom. Csak hugom rettentően sokalja a 47 -48 ezer forintos számlanyitási díjjat:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1490) Flashcash válasza tildy (#1484) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Fundamentánál a szerződéses összeg 1%-a a számlanyitás díja.
Gondolom itt arról van szó hogy mivel állambácsi ezt a számlát nagyon jó feltételekkel támogatja, ráadásul kamatadómentes, és biztosan jó hozamot produkál ezért a bankok megpróbálják lenyúlni az ügyfelet amennyire csak lehet.

A nyugdíjelőtakarékossági számlánál (szintén jelentős mértékben támogatja az állam) az állam már meghatározta a bankoknak a számlavezetés maximális díját.

Nincs véletlenül valaki a családban aki 4-8 évre van a nyugdíjtól? Ha igen a kamatadómentes, államilag évi. max. 130ezerFT-al támogatott nyugdíjelőtakarékosság is jó megoldás lehet a szülők nevére. [link] [link]

(#1491) Flashcash válasza Flashcash (#1490) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Közben felhívtam egy ismerősöm aki a Fundamentánál kötött szerződést 12ezerFT számlanyitási díjra emlékszik, de nem biztos benne.

(#1492) tildy válasza Flashcash (#1490) üzenetére


tildy
nagyúr

Anyukám van 8 évre a korhatártól.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1493) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Nem tudom jó helyre írok-e de hátha: ''nyakamba szakadt'' kis összegű (84000 huf) kárpótlási jegy de fogalmam sincs mit kezdhetnék vele. Hallottam erről a dec 1-ig tartó kjegy--> Mol részvény átváltásról, de informatikus révén nem igazán értem miről is van szó benne :B
Valaki szabadult meg ilyen módon vagy máshogy felesleges kárpótlási jegyétől?

[link]

Előre is megköszönök bármilyen információt

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1494) szatocs válasza tildy (#1489) üzenetére


szatocs
őstag

Brokernetnél nincs számlanyitási díj, és nem is vonatkozik rá annyi adó, mint a többire (sajnos nem tom a nevét, hogy konkrétan melyik nem, mert már elfelejtettem:) ). Nekem 19 évesen egy olyan számlám van, amire félévente be kell fizetnem 150 ezret, és garantálják a minimum 20 % hozamot évente. Ha gondolom, és nem tom fizetni, akkor 2 év után csinálhatok egy olyat, hogy szüneteltetem, de nem fogom.

=== Szatocs ===

(#1495) tkazmer válasza szatocs (#1494) üzenetére


tkazmer
addikt

Ez a számla nekem nagyon tetszik....ez vmi egyedi számla, vagy pedig ilyet bárki nyithat? Jah, és ha esetleg nem 150k-t, hanem többet fizetek be, akkor van lehetőség több hozamra is?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1496) tildy válasza szatocs (#1494) üzenetére


tildy
nagyúr

Brokernetnél nincs számlanyitási díj,
Ezt én is tudom, az én pénzem is náluk van. Csak az enyém 20 éves ''konstrukció'', hugi viszont valami rövidebbet akar.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1497) szatocs válasza tkazmer (#1495) üzenetére


szatocs
őstag

Van, ez úgy megy, hogy nyitsz egy ilyen számlát, és fizeted szépen ezt a 150 ezret (esetemben, de rengeteg portfolio van, amit kor, nem és egyéb szempontok szerint ajánlanak). Ha van egy ilyen számlád, akkor tehetsz be erre a számlára eseti befizetést is, ehhez akkor nyúlsz hozzá, amikor akarsz, akkor teszel be és annyit, amennyit akarsz. És ahhoz is ugyanannyi hozam jár arányában, mint az alapbefizetésnél. Én így tom.

=== Szatocs ===

(#1498) szatocs válasza tildy (#1496) üzenetére


szatocs
őstag

Megegyezhettek esetleg, hogy esetire beteszi a tiedre, ha megbízik benned, megbíztok egymásban:) Vagy akinél kötöttétek, annál utánakérdeztek, hogy nincs - e valami jó portfolio neki. Úgy emlékszem, hogy van 10 éves futamidő is. Vagy neki mennyire kéne, hány évre?

=== Szatocs ===

(#1499) tildy válasza szatocs (#1498) üzenetére


tildy
nagyúr

Neki perpill a 8 év pont az ideális. Az utánakérdezés egyébként meglesz:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1500) tkazmer válasza szatocs (#1497) üzenetére


tkazmer
addikt

Akkor könnyen lehet, h hamarosan betérek a brokernethez....ez a 20% körüli hozam nagyon tetszik:D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.