Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) attiati válasza viharhozo (#1947) üzenetére


attiati
veterán

én arra gondoltam, hogy valóban meg akarja e csinálni...

[Szerkesztve]

(#1952) attiati


attiati
veterán

hozzáférhető valahol a BÉT napi kereskedési könyve, amiben látható, hogy név szerint ki milyen pozíciót nyitott?

reménytelen óhaj :DD :B

(#1953) tkazmer válasza attiati (#1952) üzenetére


tkazmer
addikt

Ennek publikusnak kellene lennie? Nem csak a személyiségi jogok miatt, de szerintem a bennfentes kereskedés ellen is kiváló, ha nem lehet hozzáférni..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1954) vati válasza attiati (#1945) üzenetére


vati
senior tag

''Panel luxuskivitelben vásárlói szegmense meg talán nem is létezik.''

Panelt általában az a költségérzékeny vásárló vesz, akinek téglára vagy új építésűre nem tellik, ezért eleve úgy spekulál hogy majd saját maga felújítja költséghatékonyan. (fest, mázol, lakkoz, parkettáz)
A felújított állapot annyiban számít, hogy könnyebb eladni az ilyen lakást, de árban soha nem térül meg. Ezt vsz minden ingatlanos tudja. Döntően a megváltoztathatatlan külső adottságok számítanak az árban. (és az eladhatóságban is)
Jacuzzi, új csempe, új parketta, stb. tipikusan olyan, amit nem lehet árban érvényesíteni, legalábbis panelnél nem. Esetleg az ablakfelújítás lehet értéknövelő tényező, mert azt többnyire muszáj megcsinálni és közel mindegy, milyen műanyag ablak van berakva.

Láttam már luxusmódra felújított panelt amikor lakást kerestem, emlékeim szerint a kis mérete miatt esett ki, tetszeni tetszett volna. (én panelben nőttem fel, megszoktam - de aki irtózik a paneltől önmagában, annak vsz jacuzzival sem fog kelleni)

Vsz azért pang a panelek piaca, mert az állami politika minden elképzelhető módon diszkriminál az új építésű lakások javára, eltorzítva a piacot. (és mert olyan szerencsétlen a társasházi tv amilyen)
Igény, kereslet lenne rá, mert széles ártartományben ez egyedül elérhető lakástípus.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1955) vati válasza Füleske (#1942) üzenetére


vati
senior tag

''A panellal nem sok mindent lehet kezdeni, hiába újítod fel fullosra ha alapjaiban a legrosszabb anyagokból és minőségben van összetákolva.''

Viszont van négy masszív fal, csövek-drótok ki-és be, jobban kalkulálhatók a költségek.
Egy családi háznál, százéves téglaháznál vsz sokkal több a bizonytalan tényező, és amit írtál ugyanúgy fennáll. Egy rossz ház a tipikus pénznyelő, nem a panel.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1956) attiati válasza tkazmer (#1953) üzenetére


attiati
veterán

Tudom, hogy reménytelen óhaj.

bennfentes kereskedés ellen is kiváló, ha nem lehet hozzáférni
ezt hogy érted?

Esetleg a tulajdonosi struktúra változásából ki lehetne következtetni, hogy egy intézményi befektető éppen miben utazik.
De csak 5% felett van bejelentési kötelezettsége. Pedig nem lenne hátrány ez az információ.

[Szerkesztve]

(#1957) lajafix válasza tkazmer (#1948) üzenetére


lajafix
addikt

Van még olyan pesti tetőtér, amit nem csináltak meg?
Szvsz ez 10 éve volt nagy üzlet.

Rock'n Roll

(#1958) tkazmer válasza lajafix (#1957) üzenetére


tkazmer
addikt

Van. Amire gondoltam, nem is olyan rossz helyen van, még nem jártam ott, csak egy lakásban, de elméletileg nem kizárt, hogy látni a dunát, ha meg nem látni, a várat biztosan látni. Maga a ház közvetlen az Intercontinental mögött van. A szomszédban meg épül a palazzo dorottya. De egyébként nem csak itt van beépítetlen tetőtér, azért máshol is van bőven(bár azt nem tudom, hol lehet beépíteni, és hol nem...)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1959) attiati


attiati
veterán

Tőzsdei ügyleteknél az árfolyamnyereségadó alapját csökkenthetem a kereskedési költségekkel? (pl. vételi, eladási jutalék...)

Van 100 ft nyereségem, 25 ft kereskedési jutalékom. 75 ft után kell csak adóznom?

Egy biztos választ kérnék!

(#1960) ploteus válasza viharhozo (#1872) üzenetére


ploteus
aktív tag

Raiffeisen. De ezek a 6% nem valami kimagaslóak.

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#1961) viharhozo válasza attiati (#1959) üzenetére


viharhozo
addikt

Biztos. Elvileg meg a netelofizetest is levonhatod, ha avval uzletelsz.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1962) tkazmer válasza viharhozo (#1961) üzenetére


tkazmer
addikt

A computer árát nem?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1963) attiati válasza viharhozo (#1961) üzenetére


attiati
veterán

Sok befektetési szolgáltatónál szerintem még az is gondot okoz, hogy hogy adjanak az ügyfélnek egy normális riportot, amin szerepelnek a megfelelő sorok.

Hááát, a netszolgáltató kiállít nekem egy apeh igazolást? vagy hogy? azért az fura lenne
Ezen a vonalon haladva akkor a real-time adatszolgáltatás kötségével is csökkenthető a profit.

Én mindenesetre egyenlőre a jutalékokban vagyok biztos, és az értékpapírszámla vezetés díjában. A többi már járulékos költség és nem feltétele, hogy tudjon az ügyfél tőzsdén kereskedni!

(#1964) viharhozo válasza attiati (#1963) üzenetére


viharhozo
addikt

En a realtime-ot is siman elszamolom, anelkul nem lehet kereskedni. A tobbi mereszseg kerdese.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1965) attiati válasza viharhozo (#1964) üzenetére


attiati
veterán

a tőzsdézéshez is kell kockázatvállalás :DDD Mondjuk apeh más kategória, de utánnajárok.

(#1966) tkazmer


tkazmer
addikt

Erről mit gondoltok?[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1967) concret_hp válasza tkazmer (#1966) üzenetére


concret_hp
addikt

Dubaiban nagyon durván építkeznek, meg fejlődik meg minden, de az hogy veszel egy lakás több ezer km-nyire innen, hogy majd jól kiadod, azt én nem érzem a legtutibb módszernek. ha valami para van, mennyibe kerül kimenned? 100K oda vissza alsóhangon is, de inkább több.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1968) tkazmer válasza concret_hp (#1967) üzenetére


tkazmer
addikt

Nyaralónak viszont nem utolsó...a homokos tengerpart, a jóidő, és a luxus környezet garantált..
És ha emellett még hasznot is hoz, mégpedig szerintem nem is olyan keveset, akkor már annyirarossz talán nem lehet..

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1969) attiati


attiati
veterán

Viharhozó: szerinted egy hosszú kötvényalapban van most kilátás? (mondjuk bankbetét helyett...)

(#1970) concret_hp válasza attiati (#1969) üzenetére


concret_hp
addikt

bár nem nekem szólt a kérdés, de szvsz nincs komoly különbség egy kötvény meg egy bankbetét közt. talán 1-2%, de a kötvényhez értékpapír számla kell, ami általában külön költség, kivéve ha már van, + vételi és eladási jutalék, meg ilyen szarokkal amit lehúznak amiatt lehet, hogy nem éri meg szvsz :U

ha meg a hosszú alatt azt érted, hogy pár évig nem férsz a zsetonhoz, és mégis kéne akkor meg bukó.

persze nem akarlak lebeszélni semmiről, meg rábeszélni se :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1971) viharhozo válasza attiati (#1969) üzenetére


viharhozo
addikt

Hosszu tavon ugyebar meghalunk. A kotvenyekkel sose foglalkoztam, ahhoz tul keves a penzem, h alacsony hozamu cuccokat vegyek. :)

Harom-ot eves tavra osztalekfizeto reszvenyeket szoktam javasolni, bar azokat ugy ket-harom honapja kellett volna megvenni.

Allami Nyomda: 7000 -> 10000
Emasz: 18500 -> 22500
Zwack: 12000 -> 14000
Telekom: 920 -> 1000 (+a felvasarlasi sztori)

Ezek szepen bearazzak az ap-hozamok eseset. Az Emasznal azert van bizonyos kockazat, nyaron dontenek az aram ararol. Ha ez kedvezoen alakul, akkor egy-masfel even belul siman 30000 folott lesz.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1972) attiati válasza viharhozo (#1971) üzenetére


attiati
veterán

Telekomba sikerült belevennem 924-en és 999-en tegnap kiszállni... életem első részvényvételének nem volt rossz, de a lehető legkisebb tételben nyomtam :(

(#1973) attiati válasza concret_hp (#1970) üzenetére


attiati
veterán

Cib-nél ingyen vezetik ép. számlámat, igaz a jutalékok még mindig ott vannak.
Hosszú kötvényalap alatt azt értem, hogy az alap eszközeinek átlagos hátralevő futamideje 2-3 évnél hosszabb. Ez egy bef.alap kategória. A halálnak se kéne plusz 1-2% hozamért az 5 éves pénzlekötés, árfolyamemelkedésre játszanék... De ahogy elnéztem a Bamosz honlapon a hosszú kötvényalapok elmúlt fél éves hozamát, úgy tűnik későn ébredtem, mert az állampapírpiacon már beindult a hozamcsökkenésre játszás... fél év alatt 6% körüli hozamot termeltek ezek az alapok a papírok árfolyamemelkedéséből. Bár még 2-3% többlethozamot ki lehetne belőlük préselni a következő fél év alatt.

(#1974) Dare2Live válasza attiati (#1972) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mkomba milyen ötlet miatt vettél bele?

Csak kiváncsiság, engem eléggé meglepett, az MKom erösödése, igaz gyak sose trédelek vele.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1975) viharhozo válasza attiati (#1972) üzenetére


viharhozo
addikt

Az aktualis Figyeloben ippeg van egy cikk a kotvenyalapokrol. Elofizetoi tartalom, ugyh nem tudom linkelni. A lenyege kb. az, h voltak mar olyanok, akik kaszaltak a kotvenyalapokkal, meg olyanok is, akik nem. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1976) attiati válasza viharhozo (#1975) üzenetére


attiati
veterán

bölcs gondolat ;) :R Biztos alapkezelő, meg portfólióösszetétel függvénye. Mondjuk lehet naiv vagyok, de hirtelen semmi nem jut eszembe, hogy csökkenő állampapírhozamok mellett miért ne emelkedne az árfolyamuk.
Az egyetlen veszély, ha nem történik meg a hozamcsökkenés.

(#1977) attiati válasza Dare2Live (#1974) üzenetére


attiati
veterán

Első részvényvételnek pont ideális egy osztalékfizető papír, nem túl volatilis. Ráadásul csökkenő hozamkörnyezetben, közelgő osztalékfizetéssel tökéletes célpont.
Egyszóval kinéztem magamnak.
Hetekig figyelgettem türelmesen, vártam mikor esik újra 920 környékére. Ott már eléggé alulértékeltnek tűnt. Hallgattam épp gazdasági rádión félórás tőzsdei híreket, Telekom 922-n álll. 2 hét alatt 8% emelkedés, szinte 2 hetes alján száltam be és csúcsán ki. Na nem fényezem magam, mákom volt, meg 60.000 ft-tal könnyen játszik az ember. (de megfontoltan próbáltam dönteni, végülis 2 éve követem közelebbről a bux eseményeit).

Másnap jött ki Erste elemzése a papírra, 970-ről 1100-ra emelt célrárfolyam mellett vételre ajánlva. Rá 4-5 nappal Lehman Brothers elemzése 910-re csökkentett árfolyammal... :DDD

Osztaléfizetés előtt még 970 környékén lehet beszállok ismét.

[Szerkesztve]

(#1978) Dare2Live válasza attiati (#1977) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Érdekes gondolatmenet a lényeg, hogy összejött a swing.
De legyél ovatos, én elég sokáig papiron/excelben tözsdéztem és biza pár nyereség után akkora bukicáim is voltak, hogy az ha nem excelbe lett volna.....

vmint amit tuti ismersz de mindenképp kötelező alap: [link]


Mégvmi: Anno 2003ban tuti jó volt tözsdézni. Nem lehetett igazábol rossz lora tenni. Meg 2004ben is és 2005ben is. aztán 2006májusában ugye csunya idök voltak mindenütt de mig mindenütt feltámadás volt addig a BUX csak vonaglik. Nézd meg PXet Wiget, de a Németek is b*t erösek mind gyak ATHn leledzenek. Evvel szembe mi megáltunk. Ha több pénzem van akkor nem azért mert többet ér a papir hanem mert ''uott'' van de elnyertem mástol azt a pénzt.
hátcsak ennyi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1979) attiati válasza Dare2Live (#1978) üzenetére


attiati
veterán

Oldalazásban, és korrekciózásban szép nyerni. Nagy szakértő meg spekuláns nem leszek. Ahhoz már játszadozásra szánt pénz kéne... Én pl bele nem mernék venni Fotexbe és Émászba, mikor már új csúcsokat érnek el.
Ez a mai általános emelkedés engem ledöbbent. Sehol egy jó kis alulértékelt papír...

(#1980) viharhozo válasza Dare2Live (#1978) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem 2001-ben volt jo tozsdezni. :)

Econet, 2001.09.11. 4 Ft
Econet, ma:161 Ft.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1981) Petya25


Petya25
addikt

A topic cimére válaszolva:

Csak IF Ferro-ba ne. :(

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1982) Dare2Live válasza attiati (#1979) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát pedig ÉMÁSZ még mehet föl 1-2Kt. De itt már énis kezdem rizikósnak érezni.

btw Van vmi 5letetek arra, hogy mai MOL 5%os emelkedése és a hozzá tartozó komoly 35milliárdos forgalom mögött mi áll?

PKN uilyen szépen ment de ha távolabbra nézünk pl usa oih márcsak oldalazott. Ergo vmi lokális dolog lesz. pl talán? [link]

na jo8

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1983) attiati válasza Dare2Live (#1982) üzenetére


attiati
veterán

Ötlet van, de az kevés... hazai intézményi befektetők. Alapkezelők kedvence lett.
Olajárat feljebb várják, ráadásul míg Otp korábbi csúcsokhoz közelít, addig Mol szép lemaradásban van/volt. Pedig olajárak és fundamentumok is helyén vannak Mol szempontjából. Persze ez utólagos elemzői magyarázat. :)

Én egy szép keddi napon csúsztam le Mol-ról. 20000 környékén benéztem magamnak. Egyetlen napig tartózkodott a közelében az elmúlt 2 hétben, és akkor nem voltam gépközelben :( De már 21000-nél kiszórtam volna :)

(#1984) BosXx


BosXx
aktív tag

Volt már vlaki részvényesi közgyűlésen?

Just for fun belevettem magam a GsParkba 10db törzsrészvény elejéig:), és most nézem, hogy most lesz a rendes éves közgyűlés, gondolom megkérdezem h érdemes-e elmenni, jó buli szokott lenni egy ilyenen?:)

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#1985) attiati válasza BosXx (#1984) üzenetére


attiati
veterán

:D :D :D lehet van svédasztal, vagy a 10 db részvény szavazati jogával feltornászod az idei osztalékot a duplájára :P
Szerintem érdemes, mert úgy legalább be tudsz számolni nekünk :DDD

(#1986) Agyzuzo válasza BosXx (#1984) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Menjél, ingyen kaja! Nálunk az egyetemen is sokan csinálják. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1987) tkazmer válasza BosXx (#1984) üzenetére


tkazmer
addikt

Hehe, ilyen torzsreszvenyeket, merre lehet kapni?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1988) viharhozo válasza attiati (#1979) üzenetére


viharhozo
addikt

Az Emasz matekpapir. Van egy kockazati tenyezoje ([link]), de a magyar viszonyokat ismerve nem tul valoszinu, h a cegek szivnanak. Ha jol alakul, akkor a hozamcsokkenessel szepen emelkedni fog az arfolyam.

A jelenlegi szint sztem picit tulzott, konnyen lehet, h korrigal meg 22k kornyekere.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1989) viharhozo válasza Agyzuzo (#1986) üzenetére


viharhozo
addikt

En a Richternel rakerdeztem, es aszontak, nincs kaja. Raadasul regisztralnod kell magad, meg kutyfulek.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1990) Agyzuzo válasza viharhozo (#1989) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem mindenhol műxik a dolog. De ahol igen, ott nagyon. :D
Nálunk ezt először az egyik előadó mesélte, aki rendszeresen ott van minden ilyesféle happeningen. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1991) attiati válasza viharhozo (#1988) üzenetére


attiati
veterán

én is úgy értettem, hogy a folyamatos csúcsdöntés mellett nem szálnék be, visszakorrekciónál már van mit mérlegelni.

Kaja: menjetek Fio brókercég agyromboló előadásaira, ott legalább van svédasztal, még ha szar is az előadás.

(#1992) nRu3


nRu3
addikt

Az internetes online tözsdézésröl mi a vélemény? van megint valami új dolog külfödön sokan értelmes dolognak látják.Itt évi fix öszegért lehet belépni és különbözö részvényekel lehet játszani.[link]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1993) attiati


attiati
veterán

itt a ''bika'' a fórum meg pang. Baromi kiváncsi leszek meddig szárnyal még bux, meg a csúcsdöntögető otp. Persze többnyire hátratett kézzel, papír nélkül :DD

(#1994) Max_Power


Max_Power
tag

Hali! Opciókkal lehet kereskedni a BÉTen? Termékeket látok a tőzsde oldalán, de forgalmat nem. Pl.: OT070500945C [link] Tud erről valaki bővebbet, hogy miért van ez?

[Szerkesztve]

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#1995) BosXx válasza tkazmer (#1987) üzenetére


BosXx
aktív tag

üdv!

általában uaz mint a sima részvény.

gspark közgyűlésen nem voltam végül, de ahogy nézegettem több cégnél is elég bürokratikus a rendszer, letéti igazolás, regisztráció előre stb. ahogy viharhozo is írta.
a bifnél meg egy időben divat volt a vidéki kastélyszállójukba kihelyezni a gyűlést, a kisrészvényesek legnagyobb örömére:)

utóbbi egyébként nagyon jó részévny is lehet, ha százezres nagyságrendben játszik az ember, ezen a héten is emlkedett ez ezrest, a nagybefektetőknek pedig nem elég likvid, de kicsiben még realizálni is lehet az ilyen mozgásokat.
közgyűlési pontok között szerepel a névérték tizedelése is.

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#1996) tkazmer válasza BosXx (#1995) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem is tudtam, hogy a bif-nek van kastélyszállója....pedig néhány embert ismerek onnan...
Ha ugyanaz, akkor lehet kapni a tőzsdén is?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1997) viharhozo válasza attiati (#1993) üzenetére


viharhozo
addikt

Minden csucson van, ilyenkor gaz vasarolni. Eladni meg plane gaz, mert lesz ez meg feljebb is. :)

Fene vitte volna el, a zuhanaskor a pluszban levo cuccaimat eladtam, azota persze mind regen visszaszedte a veszteseget, en meg nyakig ulok a kesben. Raadasul nemsokara eladhato a novemberi Mol-jegyzes, es azt sem szivesen tartanam.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1998) BosXx válasza tkazmer (#1996) üzenetére


BosXx
aktív tag

[link] pedig jó hely:)

persze, sőt tőzsdén szinte csak törzsrészvényeket kapni, ott van csak eltérés, ahol többfajta sorozatú részvényből áll a jegyzett tőke.

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#1999) tkazmer válasza BosXx (#1998) üzenetére


tkazmer
addikt

Kiváló, akkor szerzek magamnak néhányat:D Érdekelne egy ilyen rendezvény, márcsak azért is, mert még sosem voltam ilyenen:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2000) concret_hp válasza Max_Power (#1994) üzenetére


concret_hp
addikt

opciós kereskedésre én is kíváncsi lennék :U

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.