Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Versus82 válasza fokukac (#1233) üzenetére


Versus82
aktív tag

mókás lenne részvényalappal annyit csinálni. határidős részvény. szoktam bukni is,10-ből kettő nem jön be átlagban. de mínuszba nem megyek.

és elég nagy lazaság 4 misit lekötött bankbetétben tartani...

[Szerkesztve]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1252) fokukac válasza Versus82 (#1251) üzenetére


fokukac
nagyúr

a raiffeisen egyik nemzetközi részvényalapja kb. ennyit emelkedett most 2 hét alatt. de ez nem zárja ki, hogy ugyanennyit essen is.

értelemszerűen azért van határozatlan lejáratú lekötött betétben a pénzem, mert tudom, hogy december 31 előtt el kell költenem. ha hosszabb távon tudnék kezdeni vmit vele, akkor nem ezt csinálnám vele. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1253) Kraptor válasza fokukac (#1252) üzenetére


Kraptor
őstag

A nemzetközi alapoknál csak az a bibi, hogy nagyon nagy a vételi jutalék, főleg kis összegeknél 2-3% is megvan.:(

(#1254) Versus82 válasza fokukac (#1252) üzenetére


Versus82
aktív tag

hm. igen, ha 8.-a körül vettél a legalján(ami egy évre visszamenőleg majdhogynem a lokális minimum volt), és 27.-e körül eladtad a tetején akkor az 10% volt kb. ami nagyon szép, de aki tud egy periódusnak az alján venni és a tetején eladni az isten. ebből a 10-ből ha 5-öt megfogsz akkor már jó vagy. aki 2006. februártól-május közepéig vett ilyen jegyet az még mindig mínuszban van....szerintem nem nagy buli.


a 4 misivel akkor is elgondolkodnék...2-3 részvényalap, túlsúlyban ázsiai, vagy 6000 környékén OTP-t mindért...

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1255) vati válasza Kraptor (#1253) üzenetére


vati
senior tag

''A nemzetközi alapoknál csak az a bibi, hogy nagyon nagy a vételi jutalék, főleg kis összegeknél 2-3% is megvan.''

Az OTP-nél UBS nemzetközi részvényalap jegyeivel 200 Ft vételi és 600 Ft eladási jutalékkal lehet kereskedni netbankon keresztül.
Sőt, újabban létezik ''átváltás'' művelet is: ilyenkor ha másik szintén OTP-s papírba akarod konvertálni, csak a visszaváltási jutalékot vonják, a vételit nem.
Egy éve együttmozog a hozamgörbéje a Rafi hasonló alapjával, most éppen jobban áll egy kicsit:)

(Végül is, kellően ''kis összegeknél'' a 200/600 Ft-ból is kijön 3% de ki az a hülye aki ennyivel értékpapírozik)


[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1256) vati válasza concret_hp (#1250) üzenetére


vati
senior tag

Hát, a Juniort nem ismerem, de komoly felnőtt ember minek foglalkozna ilyesmivel? :)

Én csak a sima lakossági LAFO+OTPdirekt díjszabást ismerem. Ez továbbra is 250Ft+99Ft, akárhogy is nézem, annyi van ráírva az egyenlegértesítőmre. (számlakivonat kiküldési díj 0Ft, de le lehet mondani:) )

Az értékpapír díjakról azt tudom mondani, hogy nemrég vettem netbankon, és csak a 200 Ft-ot (illetve ingatlannál az 1000 Ft-ot) vonták, ahogy a weboldalon is állítják. Semmi % nem volt. (visszavételnél az ingatlannál van egy kevés).
Az értékpapírszámla éves díja 1000 Ft a hirdetmény szerint, nem 4x400.

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1257) phanfantom válasza vati (#1256) üzenetére


phanfantom
senior tag

OTP értékpapírszámla éves díja 1000ft?
Nem tudom miért vonnak le mégis többet :F Ezt csak valóban kérdésnek szántam, mert tényleg nem tudom miért vonnak le többet vagy az más valami?

(#1258) luciferc válasza vati (#1256) üzenetére


luciferc
őstag

most néztem meg az értékpapír számla hirdetményét. nem nagyon láttam benne éves 1000Ft-os díjat, ellenben láttam negyedévi 400-at meg 800-at meg másokat értékpapírtől függően. és ezek minimum díjak, mert persze itt is % van, mintha többe kerülne 2 helyett 4 millió forintot tárolnia az adatbázisnak.

(#1259) vati válasza phanfantom (#1257) üzenetére


vati
senior tag

Jogos, erre rosszul emlékeztem: az értékpapír szla. az utolsó hirdemény szerint: 100 milla alatt ''évi 0.11%, min 400 Ft, esedékességkor'', esedékesség negyedévente van.
Ezek szerint nem az évi minimum a 400, hanem a negyedévi:(

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1260) Rive


Rive
veterán

Végetért a kamatadó-csődület a bankokban, ugye.

Egy pénztáros kommentárja: eddig csak-csak megvoltunk, de most majd jönnek a zárójelentés-lobogtatós későnébredők, akiknek nem lehet megmagyarázni, hogy akkorsem tudjuk visszadátumozni a betétet, ügyletet, ha a holdról jött vissza, éppen emiatt, csak késett az űrrepülő...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1261) lorcsi


lorcsi
veterán

fasza ez a kamatadó... akinek volt elég pénze (500k vagy fölötte) befektette vagy lekötötte 1-2 évre. akinek meg nem volt elég befektetni, mert pl. eddig is alig keresett és nem tudott eleget félre tenni, marad a szokásos lekötésnél és mégtöbbet keresnek rajta :(
megint elbaszták.

(#1262) fokukac


fokukac
nagyúr

na bazmeg.

megérkezett a lakáseladásból származó második vételár-rész.
ezt várom egy hónapja.
ÉS mikor érkezik meg? szeptember elsején, pont
aznap, amikor életbe lép a kamatadó. de most őszintén, miért nem
tudták tegnap utalni????

Erste Bank (ő adta a hitelt a lánynak, aki megvette a lakást)
Ödön lassú----

mérges vagyok. nade mindegy.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1263) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha valakinek ráér a pénzhez jutás, akkor most eurót kell venni... mire bevezetik, felmegy 300-310 környékére...

https://www.coreinfinity.tech

(#1264) chokeee válasza fokukac (#1262) üzenetére


chokeee
aktív tag

cumek :O

gumiczuczli

(#1265) Flashcash válasza sh4d0w (#1263) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem hiszem hogy ezen az árfolyamon fogják bevezetni. Viszont kell majd eurót vennem mostanában (utazáshoz), lehet kivárom amíg az eu elfogadja a konvergencia programot szeptemberben, utánna meg veszek eurót, talán ott erősödni fog a forint.

(#1266) vati válasza sh4d0w (#1263) üzenetére


vati
senior tag

Ez még mindig csak 12-13% hozam lenne, ami a hátralevő röpke 6-8 évre elég harmatos, az ugyanennyi idő alatt forintban elérhető hozamok mellett.

Euróval bizniszelni akkor volt jó amikor tavaly nyáron 245 Ft körül lehetett beszállni, és idén nyár elején 282 Ft-on kiszállni. Ez már egész finom hozam -bár nem extrém magas-, és ritkán adódik rá lehetőség. Na és, nem árt ''némi'' jövőbelátási képesség hozzá:)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1267) RAM válasza lorcsi (#1261) üzenetére


RAM
őstag

sokak nevében beszélsz ;)

Csak tisztán

(#1268) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, ma miután teljesen kifogytam, pénzt akartam kivenni a raiffeisenes kártyámmal a munkahelyemmel szomszédos hvb bankautomatából.

beütöttem a kódom, mondta, hogy oké, majd bejött, hogy milyen összeget szeretnék, nyomtam, majd gondolkozott, és közölte, hogy rossz a kód, próbáljam újra.
próbáltam újra, ugyanez mégegyszer. ekkor meguntam mondtam neki, hogy cancel.

vissza is adta a kártyámat.

kb. fél órával ezelőtt látom ám a DirektNeten, hogy hiányzik 2x15.000 Ft a számlámról. Hívtam is egyből a Raiffeisent, hogy nincs ez így jól...

elmagyaráztam, hogy mi történt, miután beazonosított,
a csaj kb. 5 perc alatt megoldotta a problémát, feloldotta a zárolt összegeket, majd elmesélte, hogy valószínűleg miért történt, hiba volt a hvb és a rafi közti kommunikációs rendszerben, és a hvb nem hagyta jóvá a rafi engedélyét, és sztornózta a műveletet. de az összeg zárolva lett. magától visszakerült volna a zárolás lejártával.

egyszer jártam hasonlóképpen otp automatával, ott egy kicsit lassabban került vissza a pénz a számlámra... :D

na mindegy, rendes csaj volt. ;) Kedves, okos hangja volt. ;)
S nem volt jobb dolga így fél 2-kor éjszaka... ;)


[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1269) tildy válasza fokukac (#1268) üzenetére


tildy
nagyúr

LEgjobb idő lett volna egy kis ismerkedésre;]

És neked még az autó se bánta volna :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1270) phanfantom válasza tildy (#1269) üzenetére


phanfantom
senior tag

Csak nem egymással beszéltetek? Persze tudom, hogy nem, de minden összevág, főleg a hozzászólások időpontja alapján :D ;]

(#1271) tildy válasza phanfantom (#1270) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak a szokásos ''szúrka'' ez így egymás ellen, semmi több ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1272) MasOyama


MasOyama
őstag

Érdekes ez a kamatadó. Augusztusban lekötöttem a pénzem 5,5 % ra, a kamatadó miatt, most meg 6% ot ad a bank Szeptember elsejével. :D Fel is mondom. :D

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#1273) fokukac válasza fokukac (#1268) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ezermilliárdos forgalom, lelassultak a bankok

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1274) tildy


tildy
nagyúr

Na ma megkötöttem. Mindennapok lett. Az internetes bankjukat még szoknom kell, az otp-s sokkal egyértelműbbnek tűnik nekem:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1275) fokukac válasza tildy (#1274) üzenetére


fokukac
nagyúr

de ez kényeztet, az otp-nél nincs pl. ''kedvenc számlaszámok'', olyan nyalánkságokkal kényeztet, mint egy webmail.

és nem kell háromféle sázmhalmazt megjegyezni, csak egyet.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1276) tildy válasza fokukac (#1275) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak meg kell szoknom, úgy érzem:B Másabb és egy kicsit kevésbé egyértelmű így elsőre, hogy hol mit találok. Ráadásul sokat kellett várnom a sugárban lévő bankjukban (2 ember votl előttem...) :((( De remélem úgy fogom gondolni később is, hogy megérte. Visa classicot kértem hozzá.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1277) fokukac válasza tildy (#1276) üzenetére


fokukac
nagyúr

oda csak reggel szabad menni, de ez igaz a többi bank bevásárlóközpontban lévő fiókjára is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1278) lesaux


lesaux
veterán

Ha akarok egy dombornyomott VISA kártyát az OTP-nél, akkor ugye kell egy lakossági folyószámla (250 Ft/hó) plusz maga a kártya (4000/év). Ha ez megvan, fogok tudni netbankon keresztül utalgatni ide-oda, akár külföldre is, jól gondolom? Vagy kell még valami?
A Mastercardhoz ért valaki? Azt írják, havonta 4 pénzfelvétel ingyenes, plusz interneten frankón lehet vele vásárolni. Meg hogy virtuális kártya. Az mi a hóhért jelent? És mi benne a buktató?

(#1279) tildy válasza lesaux (#1278) üzenetére


tildy
nagyúr

Fogsz tudni utalgatni. De ha az otp netbankot is akarod hasznalni, akkor + 99 ft.

A amstercadros virtuális meg az online számlacsomaghoz van, a buktató benne , hogy a havídíjja 1200 ft annaka csomagnak. CSrébe 4 felvét ingyen, utalások tán ingyen, meg iylemsi

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1280) lesaux válasza tildy (#1279) üzenetére


lesaux
veterán

Oké, köszi. Szóval akkor jó lesz nekem a VISA, csak meg kell toldani 99 Ft-tal.

(#1281) concret_hp válasza lesaux (#1278) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem keress másik bankot :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1282) lesaux válasza concret_hp (#1281) üzenetére


lesaux
veterán

Mi a baj az OTP-vel?
Nekem igazából arra kéne, hogy neten keresztül utalhassak a Sportingbetnek meg egyéb on-line kaszinóknak, és ők is át tudják nekem utalni a csillagászati összegű nyereményeimet. :D
A kamat nem érdekel, mert annyi pénz sose lesz a számlán, hogy kamatozzon is.
Egy dombornyomott VISA kártya kell, valamint hogy olcsón, esetleg havi 1-2 alkalommal ingyen tudjak automatából pénzt felvenni. Az OTP bankja és automatája is itt van 200 méterre. Te miért nem javaslod az OTP-t?

(#1283) fokukac válasza lesaux (#1278) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem értem az összefüggést a netbankos utalgatás meg a mastercard kártya között... :U utalgatni nem kell mastercard. a netes kártyás fizetéshez kell.


és, hogy miért nem javasoljuk az otp-t?
azért mert ahol csak tud, lenyúl. a legmagasabbak a díjtételei minden kategóriában. otp részvényes legyél, annak lenni sokkal jobb... :D

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1284) lesaux válasza fokukac (#1283) üzenetére


lesaux
veterán

Sajnos nem értek hozzá, azt se tudom, miért jó a Mastercard. Te mit javasolsz? Melyik bankot?

Szerk.: Bár lehet, hogy az egész kérdéskör tárgytalan, mert most látom, VISA Electronról is lehet befizetni. Akkor már csak a netbankot kéne beizzítani.

[Szerkesztve]

(#1285) tildy válasza lesaux (#1284) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert ha havi 160 ezret le akarnál venni egy otps automatából, akkor kb 6-700Ft lenne. Egy raffeisenes kártya, vagy cibes kártya esetén BÁRMELY automatából INGYEN veszed le, a havidíjjon felül persze. (Egyik helyen 199 Ft, másiknál 99 Ft, ha van havi két átutalásod)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1286) tildy válasza tildy (#1285) üzenetére


tildy
nagyúr

(Bocsi az lemaradt, hogy a havi első két készpénzfelvét ingyenes az egyiknél idegen automatából is,a a másiknál csak az első... )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1287) concret_hp válasza lesaux (#1282) üzenetére


concret_hp
addikt

cibnél asszem 3K a dombornyomott kártya / év, sportingbetre meg még aznap odaér a csentó, mert az övék is ott van... pl. de az otp-nél szarabb bankot ugyse találsz, sz'al bármelyik másik jobb :U :P

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1288) attilam


attilam
őstag

Elolvasva itt az utóbbi hozzászólásokat, úgy döntöttem én is átmegyek az OTP-ből a CIB-be. Mivel 23 éves vagyok, így 3 évig még biztosan ingyen lesz szinte minden. Meg utána is biztosan kedvezőbb lesz, mint az OTP.

(#1289) Imi.


Imi.
csendes tag

Üdv! Akinek van min. 500k-s megtakarítása és ezt szeretné jól megfialtatni, az írjon mailt vagy privit.

(#1290) concret_hp válasza Imi. (#1289) üzenetére


concret_hp
addikt

eheh ez se gyanús 1 kicsit sem :D :P miért nem írod be a topicba, hogy miről lenne szó? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1291) attilam válasza fokukac (#1283) üzenetére


attilam
őstag

otp részvényes legyél, annak lenni sokkal jobb...
Ebben azért nem lennék olyan biztos. Hihetetlen hektikus mozgásokra képes a papír. Ráadásul márc. elején 8500 Ft körül volt egy részvény árfolyama, most meg 6400 Ft körül.

(#1292) concret_hp válasza attilam (#1291) üzenetére


concret_hp
addikt

van olyan magyar részvény aminek márc-ápr környékén nem volt magasabb az árfolyama mint most? :U jó tuti van, de a többsége most kezd visszakapaszkodni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1293) fokukac válasza attilam (#1291) üzenetére


fokukac
nagyúr

most nem azért, de én még arra is emlékszem, hogy kb. erről a szintről indult 6-8 éve a papír, csak közben volt egy kis részvény-darabolás, és levágtak a címletek végéről egy nullát... :U, azaz hosszútávon a tízszeres hozam símán benne volt a papírban.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1294) lesaux válasza fokukac (#1293) üzenetére


lesaux
veterán

Bizony. 1000 forinton lehetett jegyezni, közben volt egy darabolás, tehát tkp. 100 forintért vehettél. Nagyapámnak volt is 5 db. :)

(#1295) attilam válasza fokukac (#1293) üzenetére


attilam
őstag

Ez így van. Sokat lehetett nyerni vele. De most egyáltalán nem néz ki jól a papír. Ha van valakinek legalább 2-3x-os nyerő rajta, akkor mondjuk nyugodtan aludhat, de a chartot elnézve, elég nagy törés ez a tavaszi. Ráadásul nem fog szerintem egy hamar ''magához térni'', sokan kivonták a pénzüket belőle, ráadásul a kormány intézkedései sem éppen tőzsdebarátiak. Az akvizíciós kísérletek csak az árfolyamcsökkenést segítik, és akkor itt van még a forint gyengülése. Az alapkamat emelése viszont elvileg jó lehet a papírnak.
Jelenleg azonban az a helyzet, hogy igen nagy a beszűkülés, egyik irányba sem tud tartósan elmozdulni a papír. Ha kicsit emelkedik, másnap visszaadják, és fordítva is. Amíg nincs egy határozott irány, addig én nem szívesen lennék OTP tulajdonos. :) De ez szigorúan SZVSZ, mert a tőzsdén aztán minden lehetséges.

(#1296) luciferc


luciferc
őstag

Tud valaki olyan oldalt, ahol megtalálhatóak a(z átlagos) betéti kamatok (legalább az éves betétekre) visszamenőlegesen 1-2-3 évre mondjuk havi bontásban? szinte kizárt hogy valaki nem gyűjti ezeket, csak kérdés, hogy elérhető-e.

(#1297) Kraptor válasza attilam (#1295) üzenetére


Kraptor
őstag

Azongyák az okosok, hogy Fotex fog most kitörni és eléri megint a 800-as határt. Mostanába 500 vége 600 alja fele lehet venni. Richterrel lehetett jót kaszálni aszem Augban valami 30e Ft volt most meg már majdnem 50e:):)

(#1298) concret_hp válasza luciferc (#1296) üzenetére


concret_hp
addikt

nemtom segít-e de az mnb alapkamata az mnb.hu-n megtalálható vmi '90-től mostanáig.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1299) luciferc válasza concret_hp (#1298) üzenetére


luciferc
őstag

ezt tudom, meg fent van a kincstárjegyek meg más állampapírok hozama is. egy ilyesmi kellene a betéti kamatokra.

(#1300) Imi. válasza concret_hp (#1290) üzenetére


Imi.
csendes tag

Kölcsönről lenne szó. Úgyhogy ha van bátor jelentkező, aki nem ragaszkodik foggal-körömmel a sovány kamatozású betétekhez, azt szívesen várom.

concret_hp: Az előítéleteidet meg mellőzd! Egész életemben másokon segítettem, nem vagyok szh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.