Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) viharhozo válasza Oreg_Nene (#1650) üzenetére


viharhozo
addikt

Hivd fel a bankot, es mondd meg nekik, h piaci aron el akarod adni. Siess, mert az elszamolas T+3 napos, azaz ha holnap eladod, akkor is csak szerdan veheted le a let.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1652) Oreg_Nene válasza viharhozo (#1651) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Felhívtam a bankot (IEB) de ők azt mondták csak jegyzéssel foglalkoztak, eladással, átváltással már nem :(( Esetleg valaki használta már az Ebroker-t? Mert ha tudna valaki segíteni akkor inkább ott próbálkoznék

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1653) viharhozo válasza Oreg_Nene (#1652) üzenetére


viharhozo
addikt

Az Ebroker az IEB brokercege.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1654) Oreg_Nene válasza viharhozo (#1653) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Hát ez nem semmi - mondom a hölgy a vonalban (ieb 24) azt mondta hogy náluk csak jegyzés volt, egyéb már nem. Lehet hogy nem volt képben? Hétvégén úgy sincs tőzsde szerintem nyitok egy newbi ebroker topicot aztán majd lépésről lépésre végigveszem, bár remélem nem egy nagy wasistdas az ebroker alapok elsajátítása - könnyebben leverünk egy külföldi bf2 klánt lassan mint hogy ezt megoldjam :)

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1655) mahatma válasza Oreg_Nene (#1650) üzenetére


mahatma
aktív tag

én úgy tudom, hogy 6 hónapig nem adhatod el.
én használok eBróker rendszert.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1656) mahatma válasza mahatma (#1655) üzenetére


mahatma
aktív tag

utánanéztem, mégiscsak el lehet adni
[link]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1657) tkazmer


tkazmer
addikt

Mit tudtok az Excelsis garantált eszközalapról? Bnetes ismerős ajánlotta, mondván, elég jó hozamokat lehet vele elérni, és garantált. Viszont jelenleg csak e-mailben tudok vele kommunikálni, mivel eléggé elfoglalt, és egyelőre olyan sokat nem tudok a dologról, amit írt, az meg eléggé reklámszövegnek is tűnik. Szóval érdemes lehet ilyesmibe fektetni?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1658) concret_hp válasza tkazmer (#1657) üzenetére


concret_hp
addikt

ázsiai, orosz meg keleteurópai piacokon fektetnek be. én is szemezgetek vele, de egyenlőre nem lehet nyomon követni az árfolyam alakulását a neten és ez tart vissza 1 kissé.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1659) viharhozo válasza tkazmer (#1657) üzenetére


viharhozo
addikt

A kereso csak a lenemirhato ceg topikjat hozza az 'Excelsis'-re.

Hasonlo alapja gyakorlatilag minden cegnek, es hiaba allitja a lenemirhato ceg, h o tudja a tutit, most senki nem tudja megmondani, melyik lesz a legjobb. Konzervativ embereknek ajanlhato az Erste, anyamnak is ezt vettem a Nyeszre: [link]. Az aktualis adag jegyzese mondjuk eppen lezarult.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1660) tkazmer válasza viharhozo (#1659) üzenetére


tkazmer
addikt

Ez sem tűnik rossznak. Viszont ebből mostmár nem vehetek ugye?

concret_hp
Na igen, sőt, egyáltalán információ is kevés van róla a neten(mondjuk alapból csak magyar nyelvűt kerestem,lehet utánanézek, hátha angolul több van...)

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1661) Oreg_Nene válasza mahatma (#1655) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Szevasz!

Tudunk akkor majd beszélni? Skype azonosítóm: karaj02 - a tiéd?

Előre is kösz

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1662) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Brokernetről, 12.03. as bejegyzést érdemes megnézni...
[link]

Necsak énmonjdam kamu....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1663) Dare2Live válasza mahatma (#1655) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

5hónapos diszkontal keverted valeszeg. (Aki ápr 28ig megtartja az 2000fts diszkontot kap az aukciós árból azaz 21592-2000=19592ftn jutott MOLhoz. eladhatdod hamarabb is de akkor nincs diszkont.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1664) concret_hp válasza Dare2Live (#1662) üzenetére


concret_hp
addikt

az ott linkelt táblázat ''not found''.

pontosan mi a kamu? ill. hol ígérnek 26%/évet?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1665) attiati válasza Dare2Live (#1662) üzenetére


attiati
veterán

mindenkinek legyen teljes fenntartása a jegybanki alapkamatnál akár 1%-kal is magasabb garantált hozamokkal kapcsolatban.... (éves szinten)

Brókernetet istenenítőknek javaslom: jelentkezzenek értékesítőnek hozzájuk, s a második agytágító után tele lesznek hitetlenkedéssel és kérdőjelekkel a brókernet ''termékeit'' illetően.

Van egy tippem: már az értékesítőket is toborozniuk kell, nem csak az ügyfeleket. Akárcsak bármely más pénzügyi közvetítéssel foglalkozó, ügynöki hálózatott fenntartó cégnél.

(#1666) tkazmer válasza Dare2Live (#1662) üzenetére


tkazmer
addikt

Ez igen érdekes...lehet, felvetem a bnetes ismerősnek..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1667) Dare2Live válasza tkazmer (#1666) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kiváncsi vagyok a mitmond rá.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1668) concret_hp válasza concret_hp (#1664) üzenetére


concret_hp
addikt

Dare2Live: mi a kamu? az egész cég vagy a hozamok amiket ígérnek vagy hogy mennyit lehet náluk keresni vagy mi?
erről 1 szó sincs abban a linkben :U a linkben linkelt (:D) táblázat meg not found...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1669) tkazmer válasza Dare2Live (#1667) üzenetére


tkazmer
addikt

Nah, azt mondta, gyak, h komolytalan az egész, mert az az illető nem bizonyított semmit, nem tud semmit a bnet jutalákrendszeréről, azt mondja, náluk nincs ilyen excel tábla, és még néhány hasonlót. Mivel rokon is mellesleg, nem hinném, h csak az üzlet kedvéért becsapna, így sztem nincs minden rendben Nyilasi úréknál...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1670) Dare2Live válasza tkazmer (#1669) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Énis írok nyilasinak kiderül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1671) viharhozo válasza tkazmer (#1669) üzenetére


viharhozo
addikt

Eloszor talan azt a bizonyos tablazatot kene latni. Nyilasi egyebkent ir hulyesegeket, pl. az utolso PM-rol szolo iras ebben a formaban eleg nagy marhasag, de azert az esetek tobbsegeben igaza van.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1672) tkazmer válasza Dare2Live (#1670) üzenetére


tkazmer
addikt

Nah, én meg erre vok kíváncsi:D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1673) attiati válasza tkazmer (#1669) üzenetére


attiati
veterán

Függetlenül Nyilasi véleményétől Bnet magába szállhatna néha ügyfélszerzéskor.

Ha rokonod meg igazán őszinte akarna lenni, akkor azt mondaná:
''Drága rokonom! Néha még én sem hiszem el, amit mondok, de egyszerűen ezzel lehet ügyfelet szerezni''

Tény, hogy nem ver át, de ha ő maga meg van győződve róla, hogy létezik az éves 20-30%-os hozam JELENTŐS kockázat nélkül, akkor a szakmai felkészültsége megkérdőjelezhető.

Én csak a naív embereket sajnálom, de aki nem érzi a marketingszagát, ott már baj van.

(#1674) tkazmer válasza attiati (#1673) üzenetére


tkazmer
addikt

Nekem azt írta, h ők nem garantálnak 20-30%-os éves hozamot. Az biztos, h komoly reklámfogások voltak egy e-mailében, amelyben az excelsis előnyeit ecsetlete. Egyébként amikor szóban beszéltem vele, akkor tapasztaltam, hogy nem hazudik! Egyszerűen más fényben tüntet fel dolgokat! Ennyi. Mint ahogy azok, akik mlm-ből élnek általában.....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1675) attiati válasza tkazmer (#1674) üzenetére


attiati
veterán

tény hogy valamiben jobbnak kell lenniük és az a marketing!
De a tőkepiac alapvető szabályai örök érvényűek, akár jobbról nézed akár balról.
Hidd el, elég nagy kínok között lenne bnetes ismerősöd, ha nem egy hiszékeny, naiv embert kéne meggyőznie.

Leírok egy történetet:
Anno próbáltam elhelyezkedni fősuli után, és érdekes módon az értékesítési vonalról sorban megkerestek. ing-nél jártam ''oktatásokra'', ápolónővel, taxissal és más foglalkozású emberekkel együtt. Ők lelkesedtek, hogy végre egy állás, amivel igazán sokat kereshetnek. Folyton azt lebegtették s szemünk előtt, hogy fél év után elérhető az ajándékút Hollandiába, csak havi 4-5 szerződést kell kötni. Az első fejtágító után iszonyatos ellenérzésem volt, de eljártam. Tapasztalatot gyűjteni, s mert ráértem diplomás munkanélküliként.
Nem tetszettek a cég termékei, egyáltalán nem voltak vonzóak, s gondoltam, ha én nem hiszek bennük, akkor hogy tudnám eladni másoknak?! :F Megtakarítással egybekötött biztosítási termék is volt közöttük, ahol valamilyen oknál fogva folyamatosan a hozamokon volt a hangsúly. Pedig itt az a lényeg, hogy biztosítás létére egy kis hozamot is elérhetsz.
Elkezdtem kérdezgetni az előadótól... összehasonlítani egy sima banki betéttel, kamatos kamatokat is figyelembe véve. Az ápolónő és más társaim, akik addig oly lelkesek voltak, megrökönyödtek, hogy hebeg-habog a kérdésekre az előadó. Ránézett az órájára, s aznap nem jött a kérdés az előadás végén: ''valakinek van még kérdése?'' ;] Összepakolt, hazament, és én sem mentem többet. Szerencsétlen nem számított a sok beetető utazás után ilyen pimasz dolgokra :) A lakhelyemen a csoportvezetőm még próbált győzködni, hogy lépjek be, de kár volt a gőzért.

A társaimat sajnálom, akik bőszen jegyzeteltek... )
Lehet felmondták az addig biztos állásukat is.... :( A laptop lízingeléséről, meg a
vállalkozói igazolvány kiváltásáról nem is beszélve :(((

Ha a leendő kollegákat hülyére veszik, akkor az ügyfél szerintetek hogy jár? Ha csak a naív, ''átképzett'' kollegák lépnek be, mert akik átlátják azok otthagyják, akkor milyen tájékoztatást kap az ügyfél egy ilyen bandától??

Mesélhetek MPK-ról is, ők már rt. formában működnek, s egy jelentős pénzügyi közvetítő cég. Ugyebár ők is frankón megversenyeztetik a termékeket és nem érdekük, hogy becsapjanak??! ;] :C

Ha valakinek érdekében áll, hogy Nektek eladjon, akkor nem az az érdeke, hogy az összes tényt ismertesse, és rádbízza a döntést, hanem hogy csábító ajánlatot tegyen!
Erről szól az értékesítés.

Az ápolónőkre nem haragszom, igazán csinos volt :D

(#1676) Oreg_Nene válasza attiati (#1675) üzenetére


Oreg_Nene
tag

''Ha valakinek érdekében áll, hogy Nektek eladjon, akkor nem az az érdeke, hogy az összes tényt ismertesse, és rádbízza a döntést, hanem hogy csábító ajánlatot tegyen!
Erről szól az értékesítés.''

Teljesen egyetértek az itt megjelent sorokkal: én voltam a hasonló helyen ala MBI, ugyanezek a dolgok történtek :Y

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1677) attiati válasza Oreg_Nene (#1676) üzenetére


attiati
veterán

Aki független véleményt vagy szakvéleményt mond, arra kell hallgatni.
Ha ingyen mondja és érdek nélkül, akkor minden szava őszinte.
De ez az élet minden területére igaz:
Politika,pénzügy,orvos....

ennyit a közvetítőkről, politikusokról, elemzőkről, orvosokról :( :)

Kellemes Ünnepeket mindenkinek, dőljön a lé jövőre is :))

(#1678) tkazmer válasza attiati (#1677) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem olyat keveset találsz, aki ingyen, és érdek nélkül mondja, bár ezt a topicot pl lehet annak tekinteni sztem.


Kellemes Ünnepeket neked is!

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1679) Chili7


Chili7
őstag

Kocsit off:
Az OTP-internetbank weboldal nekem olyan szar felbontásban jön be, hogy nem tudok utalni se.
Nektek is szarul jön be, vagy a böngészőmmel lehet valami?
Köszi

(#1680) tkazmer válasza Chili7 (#1679) üzenetére


tkazmer
addikt

Nekem odáig kiváló, hogy bejelentkezés, tovább felh név és jelszó hiányában nem tudok jutni...nem tom, ezt olvastad e, lehet segít[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1681) fokukac


fokukac
nagyúr

hehe, mondjátok meg, hogy miért van még mindig ennyi ügyfele az otp-nek...
amikor otp-részvényesnek lenni sokkal jobb. :))

[link]

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1682) Versus82 válasza fokukac (#1681) üzenetére


Versus82
aktív tag

és vettél otp-t amikor mondtam neked?:) [link] én 8000-nél kidobtam, így utólag elhamarkodott volt.... de azért így is gyönyörű kör volt:)

[Szerkesztve]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1683) Integra válasza fokukac (#1681) üzenetére


Integra
titán

mert lusták az emberek
meg egyszerűen van, hogy fizikailag az adott településen nincs más.

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1684) attiati válasza fokukac (#1681) üzenetére


attiati
veterán

mert túl költségessé teszik a bankváltást, meg a legtöbb ember mit bánja, ha drága a bankja...

(#1685) lorcsi


lorcsi
veterán

Mindig vannak megoldások: [link]

(#1686) tkazmer válasza lorcsi (#1685) üzenetére


tkazmer
addikt

Ki kell utazni, hogy nyissak ott egy számlát? :DDD ;]

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1687) lorcsi válasza tkazmer (#1686) üzenetére


lorcsi
veterán

szeriuntem elég ha egy jogi képviselő (vagy vagyoni :F ) kiutazik egy megfelelő felhatalmazással

(#1688) tkazmer válasza lorcsi (#1687) üzenetére


tkazmer
addikt

Ááh, nem komolyan gondoltam...rajtam még sokmindent nem tudnak keresni...:D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1689) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Tegnap és ma is megviccelt 1-1 OTP bankautomata. MKB Mastercard kártya, beteszem, pin kód megadása, minden rendben. Telefon egyenlegfeltöltés, összeg/tel.szám, enter, majd kiírta hogy nem jó pin kódot adtam meg és most adjam meg újra. Megadom mégegyszer az előző felirat ismétlődik, nyomtam egy törlést visszadta a kártyám.
Ma mégegyszer megpróbáltam egy másik automatán, az eredmény ugyanaz, végül egy K&H-s ATM-nél probléma nélkül feltöltöttem a telcsit.

Érdekes hogy két napja nem megy a rendszerük, de legalább ne azt írja ki hogy rossz a pin kód hanem valami rendszerhibát írjon.

[Szerkesztve]

(#1690) lorcsi válasza tkazmer (#1688) üzenetére


lorcsi
veterán

pedig azt hittem :DD


vannak még itt finomságok:[link]

(#1691) tkazmer válasza lorcsi (#1690) üzenetére


tkazmer
addikt

Ejha...nem rossz..lassan ott tartok, h nekiállok komolyabban olvasni az FN-t...eddig csak a cégtárjukat nézegettem, meg nagy ritkán olvastam is, de úgy tűnik, érdekes dolgokat irkálnak...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1692) tkazmer


tkazmer
addikt

Erről kinek mi a véleménye? [link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1693) attiati válasza tkazmer (#1692) üzenetére


attiati
veterán

háát, ha a garantált hozam fogott meg, akkor felejtős.
BB Alapkezelő múltkor néztem még egy pénzpiaci alapot sem tud normálisan kezelni :F

[Szerkesztve]

(#1694) tkazmer válasza attiati (#1693) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem, a távolkelet fogott meg, főként a kínai tőzsde...tudsz esetleg jobb alapot, amely elsősorban a távolkeleten fektet be(most ez a mániám:) )

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1695) attiati válasza tkazmer (#1694) üzenetére


attiati
veterán

sajna nem igazán vagyok otthon az ilyen 90% tutira 10% kockázatra menő alapokban...
K&H szinte minden héten indít egy újat belőle :DDD
Inkább egy jó alapkezelőt válassz, aztán alapot tőle. Nem túl jó jel BB-re nézve, ha még pénzpiacit sem tudnak kezelni.... ;]

(#1696) tkazmer válasza attiati (#1695) üzenetére


tkazmer
addikt

Az összes garantált alap abba a 90-10-es kategóriába tartozik? (nekem csak a tőkegarancia lenne fontos, nem tom, vannak esetleg olyan alapok, amelyek mondjuk nemm 100%-ban garantálják a bef. tőkét, hanem csak 70 stb.?)
Viszont akkor lehet, h nem BB-s alapot nézek majd magamnak...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1697) viharhozo válasza lorcsi (#1690) üzenetére


viharhozo
addikt

Az FHB-sztori valoban hanyingerkelto. A magyar piac kicsi, meg a blue-kat is viszonylag konnyen lehet manipulalni (az Erste tegnap felrantotta az Otp-t reggel, a kicsik beszalltak, es jott a -5%), a kisebbeket meg nehany szazmilliobol teljesen el lehet teriteni. A problema egyebkent hamarosan megoldodik, lassan alig lesz epkezlab ceg a tozsden.

Civin egyebkent jo fej, sztem a vilagon nincs meg egy hely, ahol egy tozsdei ceg fonoke barati eszmecseret folytat a kisbufikkel egy internetes forum keretein belul. Nekem is van 1000 Humetem 61-rol, lesz az meg 800 Ft! ;)

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1698) attiati válasza viharhozo (#1697) üzenetére


attiati
veterán

tán MMTS rendszer közelében melózol, hogy ennyire látod? :)
én szerényen csak az Erste havi részvényelemzései alapján figyeltem meg, hogy Pannonplast, Synergon és egyéb kis-közepes kapitalizációjú cégek érdekes módon követik az Erste várakozásait. Erről írt Helmut Horstein a Tőzsdepszichológia c. könyvében: önbeteljesítő elemzés...

[Szerkesztve]

(#1699) viharhozo válasza attiati (#1698) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem evvel foglalkozom, csak neha sugnak ezt-azt. Mellekallasban kezelem a sajat nyugdijalapomat. ;)

Az Erste egyebkent minden fronton nyomul, a lizingcege pl. brutalisan alakinal mindenkinek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1700) attiati válasza viharhozo (#1699) üzenetére


attiati
veterán

az Erste tegnap felrantotta az Otp-t reggel

azért ehhez látni kell valakinek egy ''kereskedési könyvet''. De biztos ő volt a súgód :D

Ersténél az üzleti terv miatt iszonyatos növekedési kényszer van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.