Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) LLam


LLam
senior tag

sziasztok,

rendkívül érdekel a tőzsdézés, köszi az eddig leírtakat. ha jól vettem az adást akkor 100k alatt nem tudok belekóstolni ebbe a világba, vagy mégis?

Stay hungry!

(#1702) fokukac


fokukac
nagyúr

nemtom, láttátok-e a mai népszabit :
az első és az utolsó két oldalt 100%-ban egy semmitmondó otp-hirdetés foglalja el.
kilóra megvették az egész újságot... az arculatváltás jegyében.

azért vígasztal a tudat, hogy már nem vagyok otp ügyfél, és nem az én pénzemből ment ez a dolog :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1703) attiati válasza LLam (#1701) üzenetére


attiati
veterán

érdemlegesen szerintem 2-300k alatt sem...
persze lehet venni 1 db Mol-t is már ;]

(#1704) lorcsi


lorcsi
veterán

otp új reklámját láttátok?
Megbízunk egymásban --ez valami iszonyat lol :W


hopsz: Megbízunk egymásban.” – új jelmondatunk és emblémánk többről szól, mint az OTP Bank egyik legfontosabb sajátosságáról, a biztonságról. Kifejezi, hogy tevékenységünk középpontjában Ön és az OTP Bank kölcsönös bizalomra épülő kapcsolata áll.
hogy nem pirulnak bele ebbe a mondatba, mondjuk Csányi...

[Szerkesztve]

(#1705) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]
valakik megint sokat akarnak keresni a kicsiken :((

(#1706) AMD Power


AMD Power
titán

Folyószámlahitel esetén melyik bank a jobb választás?

FHB , CIB vagy a Raiffeisen? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1707) Palkó válasza AMD Power (#1706) üzenetére


Palkó
tag

raiff.....
Alacsony járulékos költségekkel megy, pl: bankkártyánál ők kínálják az egyik legjobb tranzakciós díjakat az országban.
www.bankkartya.lap.hu
Ja! Nem náluk dolgozom... :D

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#1708) AMD Power válasza Palkó (#1707) üzenetére


AMD Power
titán

Az a baj ,hogy én egyébként K&H-s vagyok. De!

Folyószámla hitelt szerettem volna. De mivel szerzödéses vagyok így nem kaptam meg! Szerintem ez a probléma lesz a Rafinál is! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1709) viharhozo válasza lorcsi (#1705) üzenetére


viharhozo
addikt

Nyilvan ez is tobb nezopontbol is megitelheto. Egyreszt a bank nem szeretetszolgalat, miert fizessen. Raadasul az arfolyam csak a spekulacio miatt emelkedett eddig.
Masreszt pedig a hazai megjelenes elvileg megerhetett volna reszvenyenkent egy ezrest, felfoghatjuk akar PR-tevekenysegnek is. Majd biztos adnak harommilliot vmelyik korhaznak es evvel lerendezik a dolgot.
Osszessegeben fifti-fifti, illetve inkabb 30-70, mert itthon az ilyesmibol mindig rafaragas van (Brau, Globus). Persze nekem is volt egy kis pakkom belole, mert hatha. :) 4100-on sikerult kiszorni, igy jartam.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1710) attiati


attiati
veterán

ki milyen papírba tervezi a beszállást mostanában?

(#1711) viharhozo válasza attiati (#1710) üzenetére


viharhozo
addikt

A Rababa belevettem december legvegen 1015-on, jo vetel volt. Aztan terveztem kiegesziteni a pakkot, de annyira ugyes voltam, h 2-4 forinttal mindig a napi maximum ala lottem be a vetelt, igy most nezhetem, ahogy felment 6%-ot. A Tvkbol szinten volt kis pakkom 5400-rol, ehhez hozzavettem meg 6200-on, meglatjuk, mi lesz belole.
A Csepelt nem vettem komolyan, ez is hiba volt. Vettem egy keves Linamart, eleg illikvid papper, de a gyj allitolag jo lesz, rovid tavon lehet benne 10%. Nezegetem a Ricsit is, 36k korul akar erdemes lehet vmi franko beszallasi pontot keresni.
NYESZ-re, hosszu tavra sztem jo vetel lehet a Mol/Otp is, anyamnak ezeket vettem es persze Emaszt, h legyen benne egy biztos pont.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1712) Dare2Live válasza lorcsi (#1705) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Anno gondolkodtam IEBn de akkor mint laikus azt valószínüsítettem ez lesz.

éslám

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1713) Dare2Live válasza viharhozo (#1711) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a csepellel most mivan?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1714) Dare2Live válasza Dare2Live (#1713) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

na nemsokára kiderül. Én semmi +ról nemtudok ergo elképzelhető a fenti forgatókönyv. vagy benfentes kereskedés. egyikse jó én ebből aszem kimaradok

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1715) attiati válasza viharhozo (#1711) üzenetére


attiati
veterán

látom speki vagy keményen :)
Azt látom, hogy Molt valahogy mindig visszapattintják 20.000 alól.

Török lírára lennék ráizgulva, de van valahol egy brokicég Mo-on, amelyik kisbefektetőket is kiszolgál török lírával?

(#1716) viharhozo válasza attiati (#1715) üzenetére


viharhozo
addikt

Feneket, a spekik az igazi nagy papirokban utaznak (Humet, Konzum, Questor etc.), en csak letezo cegek papirjait veszem. :)

Talan lesz belole valami: [link].

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1717) attiati válasza viharhozo (#1716) üzenetére


attiati
veterán

Csak nagyon pontosan meghatározott előírásokkal lehetne kötelezni a bankokat mondjuk egy fapados számlacsomag bevezetésére.
Minden szabályozásnak konkrétnak kéne lenni, különben kibújnak alóla a bankok.

Már rég előállhattak volna a pénzintézetek egy fogyasztóbarátabb árú pénzügyi szolgáltatásokkal, mégsem tették....
Ha meg kötelezik őket, akkor mindenkit. Szóval Otp halála nem ettől fog bekövetkezni :D

A pozitív adóslistát meg az alkotmánybírák akasztották meg...

Nem tudom kinek lenne érdeke a cikkben leírtak bevezetése.

(#1718) tkazmer válasza attiati (#1717) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze, hogy megakasztották, hiszen kinek jó az, ha megtudják róla, hogy rendesen fizet adót...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1719) Peat;)


Peat;)
veterán

Üdv, szeretnék lekötni (akár hosszú távra is ha megéri) egy kinek kisebb kinek nagyobb(nekem :D ) összeget (0,5m huf). Körülnéztem és egyenlőre azon tanakodok hogy 3 hónapos időtartamokra kötegetem le majd egy kiszemelt banknál(vagy akár többnél a futamidő lejárta után), ahol nem kötelező bankkártyát kiváltani meg egyéb finomságok, majd a 3 hónap elteltével újra be 3 hónapra. Állítólag forint gyengülni fog, a betéti kamatok szerintem másznak fölfele hogy a megszorított nép hiteligényét is ki tudják elégíteni..szóval ez az egyik alternatíva, ami kb arra elég hogy a pénzem annyit érjen a jövőben mint most. (jó kicsit többet)
Másmilyen alternatívát tud valaki ajánlani? Nekem a legigazibb az lenne ha becseszhetném min 2 évre 15% körüli hozammal már elégedett lennék, de tőzsdében, portfólióban nem vagyok képben, brokernetet nézegettem csak még. Érdemes jobban körülnézni? Tehát nem én akarok tőzsdézni, mert ahhoz még kicsi vok hanem odaadni vmi okosnak akik garantálnak mondjuk egy biztos hozamot de gyakoraltban tűrhetően teljesít. Köszi a tippeket :)

(#1720) tkazmer válasza Peat;) (#1719) üzenetére


tkazmer
addikt

Garantált 15%-os hozam nem nagyon van, tudomásom szerint a befektetési alapok ált olyan 4-5%-ot garantálnak(már amelyik ugye garantált). Persze, ez nem azt jelenti, hogy ennyi lesz a hozamod, hanem csak azt, hogy ennyi biztosan lesz.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1721) concret_hp válasza Peat;) (#1719) üzenetére


concret_hp
addikt

''Állítólag forint gyengülni fog''
tegnap este szólt mellettem a fókusz :DDD ott hallottam (asszem vgay valami egyéb hasonló műsor volt nemtom) van ennél hitelesebb információforrásod? :U
kb. 2 hete olvastam hogy az mnb is és 2 nagy Londoni elemző is 255-258as árfolyamot jósol idénre. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1722) Peat;) válasza concret_hp (#1721) üzenetére


Peat;)
veterán

Én világgazdaság című újságból informálódok +média innen onnan és az jött le hogy kicsit gyengülni fog. Ez személyes következtetés, nehogy ebből kalkulálj egy zöldfülű egyetemista vagyok csak :B

mod: fókusz már ilyennel is fogalalkozik? :D ez új, azt hittem csak a hazai ''sztárok'' vannak ott porondon :)

[Szerkesztve]

(#1723) viharhozo válasza Peat;) (#1719) üzenetére


viharhozo
addikt

Biztos 15% nem letezik, errol mar tobbszor szo esett. Mersekelt kockazatvallalassal termeszetesen elerheto, a magam reszerol ket evre egy Emasz-Allami Nyomda kombot javasolnek. Magas osztalek, jo kilatasok, es persze bizonyos kockazat az allam miatt.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1724) ToZso79


ToZso79
csendes tag

Befektetési jegyekkel foglalkozik valaki? Eddig OTP-s jegyeket vásároltam, tulajdonképpen siker nélkül.
Szivesen vennék egy-két jótanácsot és tippet is
Köszi

Reméld a legjobbakat, de készülj a legrosszabbra!

(#1725) attiati válasza ToZso79 (#1724) üzenetére


attiati
veterán

meglepődnék ha valaki egy nagyon jó ötlettel állna elő... nincs új a nap alatt :))
Attól függ milyen kockázatot vagy hajlandó vállalni, és mennyi ideig nem kell a lóvé.

Otp-s jegyekkel mi volt a gond?

[Szerkesztve]

(#1726) Peat;) válasza viharhozo (#1723) üzenetére


Peat;)
veterán

Hmm elolvastam már 3-szor amit írtam, a 15% nemtom hogy jött hogy garantált meg biztos hozam hisze nem oda írtam, azt írtam hogy annyi lenne jó. A garantált meg legyen annyit hogy a pénzem értéke megmaradjon, mondjuk 7%. Utánalesek a javaslatnak, köszi.

(#1727) viharhozo válasza Peat;) (#1726) üzenetére


viharhozo
addikt

Vannak olyan alapok, amik garantalnak vmi minimalis hozamot (2-4%/ev), a tobbi pedig a joisten dolga.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1728) attiati válasza Peat;) (#1726) üzenetére


attiati
veterán

olyan nincs hogy 7% tuti, és esetleg csurranjon csöppenjen több is....
Alapkezelők úgy oldják meg, hogy az a garantált 7% egy részét kockáztatják, s abból lesz az extra hozam. Változó, hogy az alap eszközértékének hány %-át viszik származtatott termékekbe... szerintem 10-30% között.
talán érthető volt

(#1729) viharhozo


viharhozo
addikt

Nagyra ertekelm a PSZAF bizonyos intezkedeseit, de ez azert tenyleg eleg durva. [link]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1730) attiati válasza viharhozo (#1729) üzenetére


attiati
veterán

egy nagyra értékelendő szakmai intézkedését mondhatnál már ;]

(#1731) ToZso79


ToZso79
csendes tag

Tudna vki olyan alapot, bankot, biztosítót, bármit ajánlani aki úgy kezeli a befektetéseimet, ahogy éppen a piac kívánja (ha inkább kötvény a biztonságos akkor azt vesz, ha megy a szekér akkor részvénybe fektet, stb), hogy nekem ne kelljen ezzel foglalkozni.

Please!

Reméld a legjobbakat, de készülj a legrosszabbra!

(#1732) viharhozo válasza attiati (#1730) üzenetére


viharhozo
addikt

Pl. tokjo es naprakesz a hitel/beteti kamatokat tartalmazo tablazatuk. Nekem mondjuk nincs ra szuksegem, mert egyikre se vagyom, de ha megis lenne, naluk kezdenem a kutatast. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1733) attiati válasza viharhozo (#1732) üzenetére


attiati
veterán

hát igen, elsőre hirtelen nekem is ez jutott eszembe.
De ez nem a PSZÁF-től elvárható intézkedés ;]

(#1734) viharhozo válasza attiati (#1733) üzenetére


viharhozo
addikt

Evvan. Eleg savanyu, de legalabb a mienk. Sajnos a BET-en annyira a gyer a valasztek, h a bohoccegeknek is orulni kell. Azert az ilyen Humet, Csepel, Agrimpex-feleket illene vhogy kontrollalni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1735) attiati válasza viharhozo (#1734) üzenetére


attiati
veterán

a BET lassan spekik paradicsoma lesz :C

(#1736) attiati válasza Dare2Live (#1618) üzenetére


attiati
veterán

linkelhetnél ismét egy ingatlan.bef.alap-ok alakulásáról grafikont...

Rafi hozama is érdekesen alakul... ;]

(#1737) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Kinek mi a véleménye egy külföldi banknál (BNP Paribas), nyílt végű részvényalapokba helyezett megoldásról? A portfólió 2500 féle óriáscég részvényét tartalmazza vegyesen, euró alapú és évi átlag 12%-ot teljesít.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1738) attiati válasza Agyzuzo (#1737) üzenetére


attiati
veterán

Igaz sokat nem kutakodtam utánna, de van mo-i forgalmazó?
Vagy külföldi pénzintézetnél vennél belőle és ott vezetnél értékpapírszámlát?
Néztél már vételi/eladási jutalékokat?

(#1739) Agyzuzo válasza attiati (#1738) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Van forgalmazó (én vagyok az egyik a hatból Budapesten :D), néztem is, csak mivel ez nálunk egy elég új dolognak számít, kíváncsi lettem volna az egyéni véleményekre (kell-e ez Magyarországra, nyitottak-e egy ilyen megoldásra az emberek). A lényeg nagyjából annyi, hogy egy brókercégen át az ember nyit egy bankszámlát a BNP Paribas bank-nál és a pénzt egy ún. First Access nevű alapba helyezi (ez a 100% részvényeket tartalmazó alap, 2500 óriáscég részvényeit tartalmazza) - természetesen kevésbé bátrabbak tehetik konzervítív alapokba is - ez euró alapú és átlag évi 12-16%-ot hoz, ami figyelembe véve az euró 3% alatti inflációját egy egész kellemes összeg. És mivel külföldi pénzintézet, így a kamatadóval sem kell foglalkozni. Még elég kísárleti stádiumban van itthon a dolog, én is csak most kezdtem kísérletezgetni vele, de nagyon ígéretesnek tűnik. Ez talán az első olyan megoldás, ahol a hozam nem megy a likviditás kárára, hiszen a pénz teljes egészében hozzáférhető marad, lekötések nélkül, továbbá mivel részvény-alapú, folyamatosan lehet figyelni az árfolyamot és az ember akkor vesz (azaz rak be pénzt), mikor az árfolyamok épp alacsonyabban állnak és nincs időhöz kötve sem.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1740) attiati válasza Agyzuzo (#1739) üzenetére


attiati
veterán

nálunk egy elég új dolognak számít
nálunk = milyen cég? kérem a varázsszót ;]

a kamatadóval sem kell foglalkozni
Külföldi piacokon éppúgy ismert a kamatadó fogalma (bár nem vágom hogy külföldieknek is?)

hiszen a pénz teljes egészében hozzáférhető marad
nyílvtvégű alapok direkt erről szólnak, az összes ;]

továbbá mivel részvény-alapú, folyamatosan lehet figyelni az árfolyamot
Minden alap árfolyamát, melynek napi közzétételi kötelezettsége van, lehet folyamatosan figyelni...

és az ember akkor vesz, mikor az árfolyamok épp alacsonyabban állnak
Ez már röhej. Az alapkezelő dolga, hogy keresse a be és kiszállási lehetőségeket.
Akkor már inkább az ember maga kezeli a részvényportfólióját.

és nincs időhöz kötve sem.
részvénypiaci befektetések rövidtávon kockázatosak, pont hogy több éves (legalább 3-5) időtávon tűnik el az extra kockázat

[Szerkesztve]

(#1741) Agyzuzo válasza attiati (#1740) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Mondok két nevet: BNP Paribas és J.P. Morgan. Franciahonban hálisten nincs kamatadó, így a bank álláspontja szerint külföldi befektetők lelkiismeretére bízza, le szeretne-e belőle adózni (jogilag nálunk nem kötelezhetnek rá). :)

''Ez már röhej. Az alapkezelő dolga, hogy keresse a be és kiszállási lehetőségeket.
Akkor már inkább az ember maga kezeli a részvényportfólióját.''

Ez egy opció. Megteheted. Ha nem akarod, az alapkezelő csinálja, természetesen. Inkább itt arra akartam rámutatni, hogy interaktívabb megoldás.

A részvénypiaci befektetések valóban kockázatosak lehetnek, viszont 2500 óriáscég (és itt most olyan cégekre gondolok, mint a Pepsi, Coca-Cola, Intel, AMD, stb) részvényei nem fognak egyszerre esni, ez kizárja a kockázatot szinte 100%-osan (de aki nem szeret kockáztatni, még mindig teheti konzervatívabb pénzpiaci alapokba).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1742) attiati válasza Agyzuzo (#1741) üzenetére


attiati
veterán

A hsz-ed azt sugallta, hogy a létező leglikvidebb befektetés és akár 5-6 hónapa is érdemes belevágni a pénzt.... És úgy is hozza az éves hozam arányos részét, tök egyenletesen elosztva az időtávra.
Hisz ugyebár a részvények árfolyama baromi egyenletesen mozog ;] ;]

A külföldi alapok többszörös jutalékokkal dolgoznak a hazaiakhoz képest. Rövidtávon elviszik a hozamot a költségek.

Egyezzünk ki egy minimális 2-3 éves befektetési időtávban!
Pénzpiaci alapot pedig itthon is találsz.

Tény, hogy jól csűröd-csavarod a szavakat, hogy vonzó legyen ;]
De szakmailag nincs egy nyomós indokod sem.

bocs, a ''nálunk''-ot én cégre értettem valamiért, de közben leesett, hogy kishazánkra gondolsz :) Ki és hol is vagy Te, mint forgalmazó?:)

[Szerkesztve]

(#1743) viharhozo válasza attiati (#1742) üzenetére


viharhozo
addikt

Tény, hogy jól csűröd-csavarod a szavakat, hogy vonzó legyen

Eppen ma nezegettem, h a Viharhozo Capitals ket, botranyosan szar ugylet utan is 10,76%-os hozamot produkalt januar 1. ota. Lenyomok mindenkit! ;)

Ja, BUX mindekozben 24800->24100 (-3%).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1744) concret_hp válasza viharhozo (#1743) üzenetére


concret_hp
addikt

:R
lehet nálad befektetni? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1745) viharhozo válasza concret_hp (#1744) üzenetére


viharhozo
addikt

Kerlek szepen, az alap multbeli teljesitmenye nem jelent hozamgaranciat a jovore nezve. :)

Egyebkent is csupa megbizhato, komoly cegben vagyok reszvenyes. Pl. Phylaxia, Forras, Econet. ;)

Hozzateszem, ezt a hozamot hosszas gondolkodas es sok-sok kotes utan hoztam ossze. Anyam NYESZ-en ketto tranzakciom volt januar elejen, azota hozza se ertem, megis siman veri a sajat szamlam (a Raba iden hatalom).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1746) attiati válasza viharhozo (#1743) üzenetére


attiati
veterán

úgy érzem egyetértést nyertem :)

Jól nyomod, hamarosan beszállok szerintem én is, bár mostani árszinteken nem tudom mihez érdemes nyúlni. Full speki az egész.

De tény, hogy passzív vagyonkezelésre nincs szükségem ;]

(#1747) attiati válasza viharhozo (#1745) üzenetére


attiati
veterán

multbeli teljesitmenyed nem jelent hozamgaranciat a jovore nezve
hangsúlyos ez a figyelmeztetés! léteznek még egyáltalán ilyen papírok? :D ;]

Nem gyenge B kategóriás papírokban nyomulni. Én valahogy hülyét kapnék tőle, ha mindig ellenkező irányba mozdulna a papírom, mint amire számítok :)

(#1748) Agyzuzo válasza attiati (#1742) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A költségekről annyit, hogy pénzmennyiségtől függetlenül a maximális költséged 1800 euró és nyima, semmi más (vagy a befektetett összeg 3%-a, 1800 euroIG). Ezen felül, nyilván a vagyonkezelő csipegeti le szokás szerint a saját részesedését, de ez mindenhol így van, ahol az ember ilyen megoldásba fektet, bármilyen bankról/alapkezelőről/biztosítóról is legyen szó.

5-6 hónapra is érdemes. Mivel itt 2500 részvényről van szó, óriási a szórás, éppen ezért emelkedik dinamikusan a csomag értéke, szinte már mint egy ingatlanalap esetében (csak meredekebben persze :) ). Viszont nem tagadom, minél hosszabb az idő, annál jobb, de ez teljesen logikus, ez minden részvényalapra igaz. A likviditás főként azért lényeges szempont, mert az ember bármikor rakhat hozzá és vehet el belőle, anyagi helyzete függvényében.

De mindenki ott és annyit játszik a pénzével, amennyit akar. :) Viszont biztonság-hozam-likviditás függvényében ez egy nagyon kiforrott megoldás.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1749) attiati válasza Agyzuzo (#1748) üzenetére


attiati
veterán

a maximális költséged 1800 euró
Gondold át mégegyszer! ;]

Adj egy honlapot, hivatalos információt, kondíciók, elmúlt pár év árfolyamalakulása....és porig alázom ezt a fantasztikus alapodat!

(#1750) Agyzuzo válasza attiati (#1749) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Privát ment, ez a topic ne az alázásról meg a fikázásról szóljon, arra ott az Offtopic.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.