Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) attiati válasza Agyzuzo (#1850) üzenetére


attiati
veterán

ő pont arra a példára sokalta szerintem...

(#1852) attiati válasza Dr.F.E.R.I. (#1849) üzenetére


attiati
veterán

M mai híreket hallgatva szerintem nem igazán van vége az esésnek... hallgattam Cashline elemzőjét Gazdasági Rádióban, aki szerint megkezdődtek a hitelekből nyitott vételi pozíciók zárásai, és ez folytatódni fog. Vagyis a nagytőke elkezd mozogni, és ha még több pozíciót zárnak, hogy visszafizessék a yen hiteleket, akkor további esés következik...
Szerintem várj még picit, míg legalább tompul az esés mértéke...

(#1853) attiati


attiati
veterán

Viharhozó: melyik brókercégen keresztül bétezel?

(#1854) viharhozo válasza attiati (#1848) üzenetére


viharhozo
addikt

A helyzet egyre csak fokozodik. A 22500 eleg kemeny tamasz a Buxnak, dunsztom sincs, mit kene csinalni, ugyh ilyenkor nem csinalok semmit. :) Teljesen bizonytalan a helyzet, a Tcom 900-on nagyon csabito, pletykaltak, h a DT semmikepp nem engedi egy bizonyos szint ala a papirt, csak azt nem tudtak pontosan, melyik az a szint. ;)

A magam reszerol finoman Rabat tankolgatok, meg tartom a tartanivalokat. Nezegettem a TDT shortot, de akkora gappel kezdodott a nap, h nem mertem belevagni (mostanra kiderult, h jol tettem).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1855) viharhozo válasza Agyzuzo (#1850) üzenetére


viharhozo
addikt

Sehogy, egyszeruen meglepodtem az osszegen.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1856) viharhozo válasza attiati (#1853) üzenetére


viharhozo
addikt

Equitas + Erste. Az Equitas magasan a legjobb a kicsiknek, viszont gyakorlatilag csak reszvennyel tudsz kereskedni. Az Erstenel van a Nyesz ill. az alternativ cuccok. Sajnos a Netbroker egy rakas szar a Petihez kepest.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1857) attiati válasza viharhozo (#1854) üzenetére


attiati
veterán

Nekem is a T-com szúrta ki a szemem! Holnap elindítom a pénzt Equitasos ügyfélszámlámra, és megveszem életem első részvényeit. MOL is jó lehet 20000 alatt.

TDT vagy DT pozit lehet cipelni napon túl?
Pedig Equitasnál is említik kondilistában a NYESZ-t.

(#1858) attiati válasza viharhozo (#1856) üzenetére


attiati
veterán

külföldi tőzsdézéshez melyik szolgáltatót választanád? hazai képviselettel rendelkezőt?

(#1859) viharhozo válasza attiati (#1857) üzenetére


viharhozo
addikt

DT-t/TDT-t termeszetesen napon belul zarni kell ill. a brokerceg automatikusan zarja. Az Equitas csak allampapirt es reszvenyt arul, en meg Nyeszre mindenkeppen szerettem volna alapokat is venni.
Azt nem tudom, kinel erdemes kulfoldi reszvenyt venni, egyelore csak tervezgetem a dolgot.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1860) attiati


attiati
veterán

Egy közgazdasági furcsaságot nem értek...
Elemzők attól tartanak, hogy egy alacsony GDP növekedés magas inflációval párosulva be fog gyűrűzni. És ugye az infláció fékentartása miatt a jegybankok kamatemelésre kényszerülnek, de ez tovább csökkenti a GDP növekedést.

Az alaphelyzet (magas infl., alacsony GDP) hogy jöhet létre? :F
Hisz a gazdasági növekedés lassulása keresletcsökkenést jelent elvileg, ami az infláció csökkenéséhez vezet.

Termelékenységromlás az oka? Vagy mert a bérinfláció nem párosul termelésnövekedéssel?
Mert a nyersanyagárak buborékszerű emelkedésétől nem tartanak az elemzők.

Talán jól írtam. Valaki biztos bír követni :)

(#1861) ploteus


ploteus
aktív tag

Vannak itt dolgok :Y


Van 400e lepcsim, 1évre befektetném valamibe, valami tanács esetleg mibe lenne érdemes?

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#1862) attiati válasza viharhozo (#1859) üzenetére


attiati
veterán

Úgy olvasom equitas fórumán, hogy DT pozit át lehet vinni napon túl is, de akkor már csak normál ügyletként lehet zárni. De DT-t nem zárja autómatikusan.
Ezek szerint akkor mindent érdemes DT-ként nyitni 0,15% jutalékkal, a normál 0,25%-os jutaléka helyett? :F

(#1863) attiati válasza viharhozo (#1859) üzenetére


attiati
veterán

Van tapasztalatod, mi történik akkor Equitasnál, ha stop limit eladásnál ''átugorja'' az árfolyam az aktiválási és a limitárat is?

Pl. MOL-t megvettem 20.000-ért. Stop limittel szeretném eladnii 19.500-on, ha esik az árfolyam. 19.800-re beállítok aktíválási árfolyamot, és 19.500-nak limit árfolyamot. Mi történik, ha 19.900 után csak 19.400-on születik a következő kötés? :F
Bekerül a könyvbe az eladási ajánlatom, és eladja a következő árfolyamon (19.400-on)?


[Szerkesztve]

(#1864) tbs válasza attiati (#1863) üzenetére


tbs
addikt

Kérdezz még ilyeneket..! Nagyon érdekelnek a válaszok is, azon felül, hogy maga a kérdés is roppant informatív. :B

(#1865) viharhozo válasza attiati (#1863) üzenetére


viharhozo
addikt

#1862: Oszinte leszek, soha nem nyitottam meg DT-pozit, csak normalt es TDT-t, igy gyakorlati tapasztalatom nincs. Ahogy nezem, a rendszer egyszeruen levonja a maradek jutalekot, ha nem zarod a nap vegeig.

#1863: Ha az arfolyam eleri a 19800-at, akkor bekerul a konyvbe az eladasod 19500-on. Kisebb reszvenynel elkepzelheto, h amikor az aktivalasi ar teljesul, kiszedik a konyv jelentos reszet, es a legjobb vetel kisebb lesz, mint a te eladasod. Ez szivas.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1866) attiati válasza viharhozo (#1865) üzenetére


attiati
veterán

Ha nagyobb részvénynél szűk teret hagyok a két ár között, akkor is simán belefuthatok...
Én úgy értettem a példát, hogy már eleve az aktíváló ár kisebb lesz, mint a limitáram.
A példánál maradva 19400-on aktíválódik a 19500-es eladási ajánlatom? :F Olyan mintha emelkedésre spekulálnék :DDD

Ezek szerint végigülöm a teljes aznapi esést, ha nem nézek rá időben. Pedig meló mellett jó lenne autómatizálni.

(#1867) attiati válasza tbs (#1864) üzenetére


attiati
veterán

kérdezni lehet jókat, csak válasz nem érkezhet sokmindenkitől. Viharhozó még tartja a frontot :R :)

(#1868) tbs válasza attiati (#1867) üzenetére


tbs
addikt

Válaszolhatnék én is, de az rosszabb lenne, mint egy hályogkovács beavatkozása... :DDD Tanulni meg abból tanulok, ami van. Figyelek, szivacsolom az infót. TBS Capitals (Viharhozó után szabadon. :DDD ) meg termel. Pillanatnyilag virtuálisan, de lassan összegyűlik a bátorság... ;)

[Szerkesztve]

(#1869) ploteus válasza ploteus (#1861) üzenetére


ploteus
aktív tag

Ennyire sok tanácsotok van? Gratula érte.

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#1870) tbs válasza ploteus (#1869) üzenetére


tbs
addikt

400eFt kevés, ha nem értesz, nem vagy benne aktívan a tőzsdében. Tőkeáttéttel meg még fokozottabb a kérdéskör. Ha meg tudnád forgatni nem itt kérdezősködnél...

Tehát... Konzervatívan rakjad be valami bankos fele ingatlan fele részvényalapba. De gondolom Te is hasonlóan gondolod...

Milyen ''tippre'' vágysz? :DDD

(#1871) viharhozo válasza attiati (#1866) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha mindket arat egyszerre ugorja at, akkor IJ. A konyvben benne lesz az ajanlat, tehat azert van eselyed zarni.

Egyebkent ez piszok ritka eset. Normalis stop mellett ilyen csak akkor tortenik, ha nyitoban nagy gappel kezd a reszveny. A problema egyebkent feloldhatatlan, mivel tudtommal egy reszvenyre egy idoben csak egy ajanlatod lehet.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1872) viharhozo válasza ploteus (#1869) üzenetére


viharhozo
addikt

Melyik a szamlavezeto bankod? Ha nem katasztrofalisan rossz a lekotott betet kamata, akkor egyszeruen kosd le!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1873) attiati válasza tbs (#1868) üzenetére


attiati
veterán

tőzsdeligázol vagy hasonló?

én odáig eljutottam, hogy megérkezett Equitashoz 120k. Úgy számoltam, hogy 60k alatt nem érdemes üzletelni, szóval nagyon diverzifikált portfólióm lesz :DDD

(#1874) attiati válasza viharhozo (#1871) üzenetére


attiati
veterán

Én is úgy tudom, hogy csak egy ajánlat lehet egyszerre.

Hogy érted hogy IJ? :F :B

(#1875) attiati válasza ploteus (#1869) üzenetére


attiati
veterán

400k-ra tényleg nem lehet nagy ötletet adni. Főleg ha ennyi a full megtakarításod.
Amint látod én 120ezerrel állok neki tőzsdézni, de ez szárnypróbálgatáshoz elég, szóval nem extra hozamot várok tőle.

Válasz magadnak alapot vérmérséklettől függően vagy helyezd betétbe.
Azért bővebben is leírhatnád milyen elvárásaid vannak...

(#1876) tbs válasza attiati (#1874) üzenetére


tbs
addikt

Igy Járás. Sztem. ;)

(#1877) attiati válasza tbs (#1876) üzenetére


attiati
veterán

DT és TDT után nem lehet tudni :DDD, de tényleg ÚJ akkor, Úgy Jártam :)
na és milyen eredményeket értél el virtuálisan?:)

[Szerkesztve]

(#1878) tbs válasza attiati (#1877) üzenetére


tbs
addikt

:DDD
Táblázatkezelőben gyűjtöm a virtuális pénzem, lassal-lassan belemászom egy online tőzsdejátékba, majd ha ott is hozom a táblázatos hozamot, akkor éles próbálgatás. A legnagyobb problémám az, hogy van hogy napokig nemtudok ránézni, és emiatt kissé ''kiegyesúlyozatlan'' a TBS Capitals eredménye ( :D Viharhozó, te divatot teremtettél..! :D ), de legalább nincs bukóban... :DDD

(#1879) viharhozo válasza attiati (#1875) üzenetére


viharhozo
addikt

120k-val csak annyi a gond, h mar a realtime arak 2400 forintja is jelentos tetel. Marpedig anelkul nehez.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1880) attiati válasza viharhozo (#1879) üzenetére


attiati
veterán

Pedig azt kihagyom szerintem.... nem fogok daytradelni, meg tizedszázalékos változásokra ugrani. Inkább arra vagyok kiváncsi, hogy képes vagyok e alulértékelt papírokat választani és kiülni az árfolyamváltozást.
Aszem elő kell vennem újra a Tőzsdepszichológia című remekművet Helmut Hornstein-től :R

Inkább az a bajom, hogy ilyen kis összegből egyáltalán nem lehet a ''portfólió'' súlyait megválasztani és változtatni. Ahhoz legalább 5-600k kéne.

(#1881) attiati válasza tbs (#1878) üzenetére


attiati
veterán

őszinte az a táblázat? :) vonogatod a jutalékokat is?
Anno tőzsdeligán szép hozam kerekedett ki, mert a szabadon álló pénz után is 5-6% hozam járt napi szinten jóváírva...

Aszondják az okosok, hogy kezdőknek napokig, sőt hetekig nem is lenne szabad ránézni a portfólió állására, szóval emiatt elkezdheted :)

[Szerkesztve]

(#1882) attiati


attiati
veterán

Szerintetek a gazdasági lassulás hatására beindulhatnak fél éven belül a jegybanki kamatcsökkentések USA-ban és EU-ban?

(#1883) tbs válasza attiati (#1881) üzenetére


tbs
addikt

Remélem ahhoz eléggé öszinte, hogy élőben se forduljon tartósan minuszba...

Jaja, ösmerem az okos mondásokat, meg jó gondolat az alulértékelt papír választása. DT rulett hajrá..! :DDD

(#1884) Carpio


Carpio
tag

Visszaolvasgatva, sok negatív kritikát láttam a Brókernet-ről. Miért, mi a baj velük?
Ne vigyem a pénzem hozzájuk? Nem vagyok egy olyan alkat, aki részvény portfóliókat vásárol és menedzsel önállóan. Ha nem ők, akkor ki?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#1885) attiati válasza Carpio (#1884) üzenetére


attiati
veterán

Nekem semmi személyes tapasztalatom nincs velük, és most még a honlapjuk sem elérhető.
De igazán leírhatnád te is mit,mennyit,mennyi időre vársz el a pénzedtől...

(#1886) Carpio válasza attiati (#1885) üzenetére


Carpio
tag

Nem oly rég fedeztem fel, hogy a pénzt is meg lehet dolgoztatni. Eddigi tapasztalataim és az ingadozásokra való reagálásaim alapján (bef.jegyek) úgy gondolom a kiegyensúlyozott vegyes alapok a nekem valók. Tehát 2-3 éves időtáv, 10-20% (jó esetben) közötti hozamok - éves szinten. Nos ezek között a a pioneer kiegy.vegyes alap most magasan a legjobb. A bibi az, hogy OTP-s vagyok pénzeim átvitele egy másik bankhoz elég húzós és van itt valami amit még nem értek. A fent említett pioneer alapnál, ha 5 évnél hamarabb veszem ki, akkor az árfolyam 5%-át be kell csengetni, ezt nem igazán értem. Ha pl. van egy 2misis befeketetésem és kiveszem 4 év után - mert szükség van rá - akkor 100 lepedőt be kell fizetni?
Máskülönben az OTP most indított egy kiegy.vegyes alapot - Prémium kiegy.vegyes - ami első ránézésre nem tűnik rossznak. Igy aztán dilemmázok - igy gondoltam azt, hogy a Brókernet tanácsát is ki kellene kérni, viszont náluk jobban dominál a részvénytúlsúly és a hosszabb időtáv. Ráadásul szkeptikus is vagyok a Brókernet megbízhatóságával kapcsolatban (láttam, hallottam már csúnya dolgokat).

Szóval ha ismerős a helyzet valakinek és van tapasztalata, akkor adjon tanácsot.

Megköszönném :U

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#1887) tkazmer


tkazmer
addikt

Kicsit off, de végső soron befektetés....tehát mennyibe kerülhet egy kisebb bowling pálya felépítése?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1888) attiati válasza Carpio (#1886) üzenetére


attiati
veterán

Na megnéztem, Pioneer Nemzetközi Vegyes Alap a pontos neve. Csak az elmúlt fél évben az alap nettó eszközértéke 20%-kal nőtt, ami jócskán feltornászta a 2-3 éves hozamokat is, de ez nem ismétlődik meg mostanában szerintem. Szóval inkább a 12-14%/év körüli hozam a reális 2-3 éves időtávban.
Viszont ha ránézel BAMOSZ honlapon a hozamokra, látod, hogy a 3 éves hozamok elég sokat jártak 5-6%/év körüli szinten. Az 5 évesek 10% alatt nem nagyon.
Az 5% büntetőjutalák 5 éven belüli visszaváltásnál valóban él.
Büntijutalék elég sok nyíltvégű alapnál létezik, ahol hosszú pozíciókban ül az alapkezelő.
Érthető, hisz hosszútávra terveznek ők is.

Nem tűnik rossznak, de kéne az az 5 év időtáv, hogy nyugodtan aludj és hogy ne vigye el a büntijutalék a hasznot. De minden csak a tőkepiaci kilátások kérdése. :)

Bankot is kéne hozzá váltanod. Unicredit (HVB) az egyik nagyobb forgalmazó.
Nem olvastam át, de most nézem, hogy pioneer alapok körül elég sokminden változik jövő héttől. Mindenképpen nézd meg, ha belevágsz: [link].

Remélem kimerítő volt ehhez az alaphoz. Brókernetről meg mesélhetnél :)

(#1889) attiati válasza tkazmer (#1887) üzenetére


attiati
veterán

A fene tudja, de ha az megvan, akkor még ott van egy csomó más költség. Vállalkozás alapítás + helyiségbérlet, vagy vétel.

(#1890) Carpio válasza attiati (#1888) üzenetére


Carpio
tag

Az utolsó mondatomat nem a Brókernetre értettem, hanem a kifosztott kisbefektetőkre úgy általában. Mellesleg köszi a választ.
:R

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#1891) tkazmer válasza attiati (#1889) üzenetére


tkazmer
addikt

Na így gondoltam, hogy azokkal együtt.... A vállalkozás alapításnak meg szerintem elenyésző lehet a költsége egy ilyen beruházáshoz mérten...amúgy milyen költségei lehetnek egy vállakozás alapításának?(itt az alaptőkére nem gondolok, az asszem talán 3 milla KFT esetén..)

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1892) concret_hp válasza Carpio (#1886) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem nézd meg hogy mennyibe kerülne elhoznod a pénzed az otp-től és hasonlítsd ahhoz, hogy mennyivel húznak le mondjuk 1 év alatt mindenféle költség címen :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1893) attiati válasza Carpio (#1890) üzenetére


attiati
veterán

Én is pórul járt befektetők eseteire gondoltam. Van konkrét ismerősöd?

(#1894) Darla


Darla
tag

Sziasztok!
Tőzsdében otthon van valaki?
Az érdekelne, hogy van-e olyan brókercég ami sikerdíjért dolgozik. Szóval a megtakarított pénzemet nekik adom és ők azzal próbálnak nyereséget elérni, és a nyereség egy bizonyos százaléka lenne az övék mint fizetség. Van ilyen? köszi

(#1895) attiati válasza Darla (#1894) üzenetére


attiati
veterán

Úgy tudom a bankok a privátbanki ügyfeleknek portfóliókezelést sikerdíjért vállalnak.
De 10 misi alatt nem igazán állnak szóba veled. Ez tényleg egy kiemelt ügyfélkör.

Concorde Vakmajom Abszolút Származtatott Alap, vagy OTP Abszolút Hozam Származtatott Alap biztosan sikerdíjas. Persze ott is van még egyéb költség is (értékpapírszámla vezetés, vételi-eladási jutalék).

(#1896) Darla válasza attiati (#1895) üzenetére


Darla
tag

köszi szépen!

(#1897) attiati válasza Darla (#1896) üzenetére


attiati
veterán

Nincs mit. Ennek a két alapnak az előnye egyébként nem abban rejlik, hogy csak ''siker esetén vonnak díjat'', hanem hogy jóval szélesebb az alkalmazott befektetési eszközök skálája. Úgyis kihozzák pozítívra a hozamot, mert nem vállalnak túl nagy kockázatot.

Azt hiszem a Concorde Abszolút alap volt (és talán még ma is az egyetlen? :F ) az első alap, amelyiknek engedélyzetett a shortolás és technikai elemzésekre is alaphatnak befektetési döntéseket.
Most nézem a költségeket bamosz honlapon:
vétel: max 5,0% forgalmazó döntése alapján visszaváltás: 500,- Ft
max. 2,0% alapkezelői (és forgalmazási) díj
Sikerdíjat nem említik, pedig úgy emlékszem annó sikerdíjas alapnak indult.
Lehet Concorde honlapján hivatalosabb infó találhatható.
De a 7-8%-os éves hozamért tuti nem éri meg ez az alap.

(#1898) tkazmer


tkazmer
addikt

Csak hogy egy kicsit felhozzam a topicot.. :)
Jelentem, a tkazmer Capitals ezt a hetet kb 33%-os hozammal zárta. Igaz, nem nagy összegeket fektettem be...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1899) attiati válasza tkazmer (#1898) üzenetére


attiati
veterán

széép! éves alapon? ;] (bár úgy is szép lenne)
Nem néztem ünnep óta a külföldi tőzsdéket... shortolni kellett ehhez az eredményhez? :)

(#1900) tildy válasza Carpio (#1884) üzenetére


tildy
nagyúr

Az a baj, vagyis llehet pont nem is baj, hogy ügyfél oldalról kevés kritika van. Én nem nagyon láttam még ügyfelet panaszkodni, csak olyanokat eddig, akiknek szúrja a szemét a Brókernet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.