Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 12:04:01

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) luciferc válasza #32577792 (#495) üzenetére


luciferc
őstag

de visszarakja, de mindig csak a 240-hez csapja hozzá. tulajdonképpen az lenne a helyes, ha a 3. évben csak 60-at csapna hozzá, hogy ne legyen a későbbi években díjcsökkenés.

tehát

1. év 240 be 48 ki
2. év 240+48 be 62,4 ki
3. év 240+60 be (2,4-et eliszunk) 60 ki
4. év 240+60 be 60 ki

és így tovább

mod: persze, jó a címem

[Szerkesztve]

(#502) luciferc válasza petyus11 (#499) üzenetére


luciferc
őstag

mennyi időre? és jó lenne, ha az összeghez ezt mindenki hozzáírná...

(#503) viharhozo válasza #32577792 (#495) üzenetére


viharhozo
addikt

Rosszul szamolod. :)

Mar fentebb is irtam, h az evi 240k legyen az alap, nem akarunk tobbet befizetni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#504) #32577792 válasza luciferc (#497) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, van igazság a mondandódban!
írj egy születési évet és mondok egy vegyesre garantált elérési összeget, szolgáltatással

(#505) luciferc válasza #32577792 (#504) üzenetére


luciferc
őstag

76

(#506) #32577792 válasza viharhozo (#503) üzenetére


#32577792
törölt tag

úgy igen, azt részt átaludtam :B
azt meg az ügynököd ''nem hagyja'', hogy ne emelj :DD

(#507) Bankár


Bankár
csendes tag

OTP junioral szenvedőknek:

CIB Start számlacsomag: [link]
-ingyenes számlavezetés
-ingyen visa elektron az első évben (utána 1k/per év)
-első 2 kp felvét bármely belföldi atmből ingyen
-ingyen sms internetbankos belépésről, kártyahasználatról
-ingyen internetkártya
-fullos internetbank, természetesen ingyen
-ingyen korlátlan átutalás (!) netbankon keresztül
(esetleges buktató: nincs ingyen postán küldött számlakivonat, de mondjuk netbank mellett felesleges is..)

érdemes megnézni a kamattáblát [link] is, 12hónapra bármekkora összegre megadják a jegybanki alapkamatot! (6%)

hol van ehhez képest az otp...

Az úrnak van fedezete

(#508) Bankár válasza Fisha (#457) üzenetére


Bankár
csendes tag

vlamiből a bankároknak is meg kell élni ;] ;)

Az úrnak van fedezete

(#509) viharhozo válasza luciferc (#497) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem egy 10 evesbe erdemes beszallni annak, aki varhatoan igenybe tudja venni az adokedvezmenyt. Az eletbiztositas egyebkent sem teljesen hulyeseg, es annak is megvannak az elonyei, h a penzhez csak a lejaratkor lehet hozzajutni.

Esetleg meg a reszvenyalapokat tudnam javasolni, 10 eves idotavon eleg kiegyensulyozott teljesitmenyt tudnak nyujtani, persze kockazatosabbak is.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#510) luciferc válasza tildy (#472) üzenetére


luciferc
őstag

tildy: az eddigiek alapján, ha te csinálsz egy portfoliót, ami 10%-ot hoz, és te ebből megkapsz 6-ot, akkor már 10 éves távlatban is jobb a befektetési alap (hiszen a biztosítás nélkül is tudsz csinálni hasonló hozamú portfoliót), 15 évnél már sokkal jobb, 20 évnél ki se merem számolni.

(#511) Bankár válasza Dzsekó (#448) üzenetére


Bankár
csendes tag

jobbfajta bankoknál van 1 vagy 2 ingyenes kp felvét bármely belföldi atmből.
ha jól kombiál vlaki egy hónapban, és mondjuk inkább vásárlásra is használja a kártyát, egész jól el lehet kerülni a jutalékokat.
viszont akárhogy nézem, nekem az alapdíj+százalék jutalékrendszer undorító.
én nem mennék olyan bankhoz, ahol nem fix díjak vannak

Az úrnak van fedezete

(#512) #32577792 válasza luciferc (#505) üzenetére


#32577792
törölt tag

akkor a példa a vegyesre:
futamidő: 10év
kezdeti biztosítási összeg: 1.000.000Ft (ennyit vállal a 10-ik év végére, nincs benne a hozam)
havidíj:8.600Ft/hó

amit kapsz a pénzedért:
halál esetén a fenti összeg az első évben - na jó, nem te kapod. ez évenként növekedik
baleseti 50% feletti rokkantság esetén, mint fentebb
kritikus betegségek - nem sorol fel, sok - mint fentebb

technikai hozam: 3,5%
osztálkodás mértéke:min. 80%-ot oszt vissza
nagyjából.


szerintem...

(#513) luciferc válasza viharhozo (#509) üzenetére


luciferc
őstag

épp most számolgattam, hogy minél nagyobb hozamú unitlinked portfoliót teszel össze, annál kevésbé éri meg már 10 éves távon is a unitlinked. vagyis 10 évesbe annak érdemes beszállni, aki a legkonzervatívabb és legbiztonságosabb helyen akarja tudni a pénzét és szeretne életbiztosítást. amúgy szvsz nem. nem tudom kiviláglott-e, de 10 évre nem tartom hülyeségnek és átbaszásnak a dolgot, de annál hoszabb időre bizony nem túl előnyös, de mellesleg az egész befektetéses életbiztosítástól forog a gyomrom, mert csak az emberek lenyúlása.

(#514) tildy


tildy
nagyúr

Mivel lassan kezdem nem átlátni mi hol merre hányméter, ammellet mint mondtam havi 50k megtakarításom lenne, aminek egy részét életbiztosításba raknám mindenképp (mert bármi érhet, bármilyen baj), más részét pedig lakástakarékba/egyéb befektetésbe, az miért nem jó?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#515) #32577792 válasza tildy (#514) üzenetére


#32577792
törölt tag

szerintem meg mindenképpen jól gondolkodsz :R
csak azt kell átgondolnod, hogy milyen tip. életbiztosítást akarsz, unit vagy vegyes?
bár én még nagyon tudnám ajánlani az egészségpénztárt is :U

szerintem...

(#516) luciferc válasza tildy (#514) üzenetére


luciferc
őstag

jó az, csak fontold meg jól, hogy 10-12 évnél hosszabb életbiztosítást akarsz-e kötni (ez mint befektetés már nem előnyös). persze ha úgy gondolod, hogy 10-12 év múlva már nem kötnek veled kedvező biztosítást (azért 36-38 évesen még ez nem nagy veszély. szvsz, kötsz most egy 10 évest, 36 évesen még egyet, aztán 46 évesen egy 19 évest, és akkor lesz biztosításod is, de nem is vesztesz a ''befektetésen''), akkor köss hosszabat, de akkor semmiképpen se hagyd magad rábeszélni mindenféle nagy összegűre (mint befektetés), mert nem éri meg befektetésnek.

mod: a hosszú életbiztosítás legyen életbiztosítás. használjuk arra a dolgookat, amire valók, ne tévesszenek meg a biztosítási ügynökök.

mod2: mondjuk vagy 25 éves, akkor kötsz most egy 10 évest, 35 évesen még egyet, aztán 45 évesen egy 20 évest, és akkor lesz biztosításod is, de nem is vesztesz a ''befektetésen''

[Szerkesztve]

(#517) #32577792 válasza #32577792 (#512) üzenetére


#32577792
törölt tag

lemardt:
hitelfedezeti biztosítás is egyben

szerintem...

(#518) Ariadne válasza #32577792 (#515) üzenetére


Ariadne
őstag

Egészségpénztár, az jó, csak szvsz nem hosszú távú befektetés. Viszont minden 30%-kal olcsóbb, amit ebből veszel, mindenféle sportfelszerelés, kontaktlencse, kondibérlet, rendszeres gyógyszer, magán fog- és egyéb orvos, wellness hétvége, plusz közeli hozzátartozók (pl. szülők) meg élettárs kaphat társkártyát, és neki is jár minden, a saját számládról persze, de ez családon belül azért megoldható... Most fogok belépni egybe pár hónapos tanakodás után, szerintem egy bizonyos összegig megéri, de nem hiszem, hogy hosszú távú befektetésnek olyan jó lenne, mert csak ezekre a dolgokra költheted a pénzedet, és nem veheted ki... (önkéntesről szólva)


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#519) #32577792 válasza Ariadne (#518) üzenetére


#32577792
törölt tag

igazad van, azonban itt is van lehetőség arra, hogy lekösd a pénzedet és akkor már 40% adókedvezmény jár!
nekem is van ilyenem - otp - és nagyon tuti dolog. a család kontaklencséit 30%-kal olcsóbben veszem!
aztán lehet ezekhez kötni valami biztosítást is, de ebben nem vagyok otthon, kiemelt ellátás, külön kórházi szoba, stb, már amire emlékszem.

munkáltatónak nagyon megéri, mert - ha nem változott múlt év óta -ha a dolgozónak adja, nem kell semmilyen plusz járulékot fizetnie, a dolgozó meg nem fizet utána adót! ha pedig befizet, ugye az szja 30%-át jóváírják.

szerintem...

[Szerkesztve]

(#520) luciferc válasza #32577792 (#512) üzenetére


luciferc
őstag

korrekt. konzervatív alappal összevetve kb egykutya (feltéve, hogy a biztosító is jól sáfárkodik, vagyis lesz mit osztani), tehát befektetésnek sem bukta, életbiztosításnak meg életbiztosítás. ha valaha is kötök, akkor max ilyet. nekem ugyanis fontos, hogy a megtakarításom likvid legyen, ha valami nagy baj van.

(#521) luciferc válasza #32577792 (#519) üzenetére


luciferc
őstag

így van, ezt általában a munkáltatók szokták adni, aztán az ügyes emberek jól ki tudják használni ha megismerik, de azért nem egy hosszútávú megtakarítás. szvsz

(#522) Ariadne válasza #32577792 (#519) üzenetére


Ariadne
őstag

Tényleg, erre nem is gondoltam! Hát igen, én egy 100k körüli kerót akarok ebből venni, meg gondolkodom egy-két kellemes pihi-hétvége finanszírozásán is. :)

Az OTP nekem nem jött be annyira, én a Honvéd és a Dimenzió között ingadoztam, és a Dimenzió fog nyerni, mert nekik van ez az ingyenes kórházi ''hotelszolgáltatásuk''. Ha beteg az ember, de még úgy-ahogy egészben van, plazma tévés állítható ágyikós kétfős szobácskákba mehet, ingyen. Én a pszáf honlapos összehasonlítás alapján döntöttem, fő szempont az volt, hogy mennyi megy a befizetett összegből fedezeti tartalékba, vagyis mennyi, ami tényleg a számlámra kerül és felhasználhatom. A Honvédnél ez 98%, a Dimenziónál az alapösszegnek (5600) csak 84%-a megy a számlára, de afölött már 100%, szóval nagyobb befizetésnél már kiegyenlítődik a dolog.

Ja, és az MKB egészségpénztár pl. nem támogatja a vívófelszerelést, az én kiválasztotta(i)m viszont igen. Másképp értelmezik sokszor a rendeletet, amiben felsorlják, milyen sporteszközre adható. Van, ahol vadásznak lőszerre is adnak - hát nem is tudom, mit mondjak rá... :D

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#523) #32577792 válasza luciferc (#521) üzenetére


#32577792
törölt tag

valóban nem megtakarítás, igazából arra próbálták meg létrehozni, hogy olyan esetekben ''segítsen'', amikor majd átalakul - még ennél is jobban - az egészségügy. de ez csak akkor lenne igaz, ha annyit keresnénk, hogy nem kellene napi vásárlásokra elhasználni -gyógyszer, gyógyászati segédeszközök.

(#524) #32577792 válasza Ariadne (#522) üzenetére


#32577792
törölt tag

a honvéd nem zárt?
anno tagja voltam, amikor ott dolgoztam, akkor nagyon macerás volt a kifizetés - 6-7 éve?
dimenzió? ezt speciel nem ismerem, nem láttam gyógyszertáraknál a matricájukat - kártyás vásárlás.
hát az elég furcsa, hogy egyik kifizet valamire, a másik meg nem :F
úgy tudom törvényi szabályozás van rá...

szerintem...

(#525) Ariadne válasza #32577792 (#524) üzenetére


Ariadne
őstag

Törvény van, de egy rendelet határozza meg, hogy milyen sportcucc finanszírozható, és a ''védőeszköz'' kategória mindenkinél mást jelent. Pedig mondjuk vívásnál a testet védő cuccok finoman szólva is elengedhetetlenek, nem olyanok, mint egy csuklószorító. De pl. a sakkfelszerelés is egyszer benne van, aztán nem - pedig sport attól még, hogy nem kell hozzá törölköző. Meg jót derültem, mikor az egyiknél kiírták, hogy támogatható: lovas felszerelés, nem támogatható: ló... :D Szóval nem zabra megy a játék.

Itt megnézheted őket mindannyiukat [link] , a lenti exceles kell megnyitni. Aranybányák ezek a táblázatok. Honvéd nyílt most legalábbis, még beszéltem is velük egyszer telefonon. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#526) viharhozo válasza Ariadne (#522) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha beteg az ember, de még úgy-ahogy egészben van, plazma tévés állítható ágyikós kétfős szobácskákba mehet, ingyen.

Evvel sztem csak az a baj, h az orvos nem feltetlen lesz hajlando utanadmenni az intezmenybe.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#527) Ariadne válasza viharhozo (#526) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze, részben ez az üzlet nekik benne, hogy az ő kórházuk orovsaihoz megy az ember, ha lehet mondjuk magánrendelésre. És ha egyébként nincs messze az az adott kórház, ez elmegy. Az mondjuk nem nagyon fair, hogy csak Bp-en van ilyen kórház...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#528) #32577792 válasza Ariadne (#527) üzenetére


#32577792
törölt tag

na valami ilyet emlegettek nekem is az otp-snél. külön kötnek valami biztosításszerűt, utána kéne olvasnom, de most már nincs hangulatom hozzá.
meghívtak az új puntó tesztvezetésére, most az jobban izgat :))

(#529) petyus11 válasza luciferc (#502) üzenetére


petyus11
tag

Kb 1-1,5 évre 500.000-700.000 Ft-ot, nem fontos h bármikor hozzálehessen jutni, inkább jól kamatozon.

Otp-nél van számlaszámon ha ez fontos.

[Szerkesztve]

Élet ünnepnapok nélkül: hosszú út vendégfogadók nélkül.

(#530) tildy válasza #32577792 (#515) üzenetére


tildy
nagyúr

Egészségpénztárral abszolút nem vagyok tisztában. Elvileg a cafeteria keret is mehetne abba, de azt sem tudom mire valo, stb.
Mi az , hogy unit meg vegyes?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#531) #32577792 válasza tildy (#530) üzenetére


#32577792
törölt tag

a vállalati cafeteria valóban mehet abba is. ha van ilyentek, kérdezz rá.
a vegyest leírtam feljebb: klasszikus életbiztosítás, nagy kockázati össszeggel, valamint nem választható befektetéssel, tehát a biztosító fekteti be a pénzt, kb 80% állampapír és társai, 20%-ban pedig kevésbé kockázatos kötvény. ilyenre írtam fentebb a konkrét példát.
unit:a biztosító által felajánlot alapokból, portfolióból válogathatsz. alapesetben kicsi kockázati szolgáltatásokkal. ezeknél külön kell megfizetni az ilyen tipusú szolgáltatásokat.
pl. ha azt mondod, hogy be akarsz fektetni 20.000Ft-ot, akkor mind a 20k-tbefektetik, az általad megadott helyre. ezen felül külön felszámolják a költségeket, amit szintén befizetsz, de értelemszerűen, ez nem kerül befektetésre. a vegyesnél havonta fizetsz 20k-t és abból befektetnek, leveszik az adminisztrációs költséget és a kockázati díjrészt ( haláleseti szolgáltatásra). ez az összeg évenként változik, de erről te semmit nem veszel észre hiszen egybe fizeted az összeset. ( próbálok nem biztosítóúl beszélni, de ha nem érted szólj). a lényeg, hogy a unitoknál nem a biztosítási védelem az alapelv, hanem a befektetési szabadság. természetesen ezekhez is lehet plusz pénz fejében kockázati biztosításokat kötni, de az már egy másik szolgáltatás.

szerintem...

[Szerkesztve]

(#532) divot


divot
veterán

És az nagyon gáz, ha az ember euro-betétet vásárol, bízva a forint leértékelésében :F

(#533) Fisha válasza divot (#532) üzenetére


Fisha
őstag

Ha leertekelodik a forint, akkor nagyot szakithatsz vele, amugy meg (kamatok alapjan) nem tul jo szerintem.
Egyebkent meg nagyon csunya dolog bizni a forint leertekeleseben... :)

(#534) fokukac válasza divot (#532) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem tartom valószínűnek, hogy a forint nagyon leértékelődne.
túl sok tőke jön ahhoz az országba...
évek óta a 240-255 Ft-os sávban van a Ft, ez elég stabilnak tűnik.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#535) tildy válasza #32577792 (#531) üzenetére


tildy
nagyúr

Na de mire jó ez az egézségpénztár? Én egészséges vagyok, pirulákat sem szedek, oké, fater szed a szívére gyógyszert, de hát ő vidéken él, nem hinném, hogy elfogadnak iylen egézségpénztáros izét.... Van rá cafeteria, de mivel értelmét nem láttam, így inkább rendes bérként kértem a cafeteriam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#536) Füleske válasza tildy (#535) üzenetére


Füleske
addikt

Ha ki tudod kérni pénzben , és nem költesz egészségügyi-egészségvédő vagy sport dolgokra sokat , akkor nem érdemes belépned. Nálunk viszont kötelező belépni , mert akkor nem kapsz semmilyen juttatást.(kajajegy , bérlet , internet stb.). Viszont az éves keretet nem kötelező abba tennem , abból lesz a kajajegy , bérlet , internet , ami marad az megy a pénztárba. Plusz havi levonnak 1e - t a bérből , az megy rá , plusz a munkáltató is ad 1e - t rá havonta plusz.

(#537) #32577792 válasza tildy (#535) üzenetére


#32577792
törölt tag

egyrészt ha ebbe kapod a pénzt, amunkáltatódnak nem kerül többé, mint amit ad, de ez téged nem kell, hogy érdekeljen - bár így több pénzt oszthat szét -, viszont jelölhetsz kedvezményezettet és akkor azok is felhasználhatják ezt az összeget, aztán meg majd elszámoltok. ami fontosabb, ha bérként adja, azután te járulékot, adót fizetsz, ennél kb. 8-10%-ot von el az egészségpénztár, működési költségre. több marad neked.
most eglszséges vagy, és mondjuk 20 év múlva? de vannak kiskapuk az ésszerű felhasználásra is, pl. gyógyüdülés.

(#538) Füleske válasza Füleske (#536) üzenetére


Füleske
addikt

Amúgy én eddig 4 dolgot vettem belőle , egyik se filléres dolog , és kellettek is : szemüveg (43e 25 % kedvezménnyel , ugyanis van ahol még kedvezményt is kapsz rá a bolttól ), scoll szandál+papucs , bio ágybetét.
Ja még valamire jó : orvosi ellátások pl. fogorvos ! Az se egy filléres móka néha.

[Szerkesztve]

(#539) tildy válasza #32577792 (#537) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt tudtam(eddig is, mármint ,hogy pl. ajandekutalnyra egy bizonyos összegig, illetve egézségpénztárra kevesebb vagy nulla levonás van.)
Ha jól tudom, ha kilépek a munkahelyről, akkor nekem kell folytatnoma befizetlést, vagy pedig teljesen elvész....
Nekem jó a szemem, sportolni nem nagyon sportolok, fogaim is jók, szóval... Tényleg nem tudom, mire lenne jó , nekem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#540) divot válasza fokukac (#534) üzenetére


divot
veterán

Lehet. De akkor mit kezdjünk a horribilis örökségünkkel :F (2,5-3milla) Ahhoz kevés, hogy nagy dolgokba vágjunk bele, ahhoz meg sok, hogy az OTP-re bízzuk. ;)

(#541) Füleske válasza tildy (#539) üzenetére


Füleske
addikt

Nem vész el teljesen , de nem is jársz túl jól : vagy levásárolod pár hónap alatt , vagy megkapod a 60 % - át kp - ben. Ezt a 60 % - ot konkrétan tudom , mivel apám most lépett ki mivel nyugdíjas lett.

(#542) jeges válasza divot (#532) üzenetére


jeges
senior tag

csak akkor gáz, ha buksz rajta, és magyarázkodni köll odahaza :P
:DDD

(#543) karyo válasza divot (#540) üzenetére


karyo
senior tag

Az OBA biztosítás 6 millióig véd, ha gáz van megkapod a betéted 90%-át.

Egyébként 3 mill.-nél évi 5% kamatot kapsz sima betétre, az is 150E kp.

Jobb mint parlagon hevertetni a pénzt.

Opció #2: ennyivel beszállhatsz egy lakásba, az is jó befektetés.

Enjoy the silence.

(#544) karyo


karyo
senior tag

Van ez a HVB télitalálat betét, most 10% az évi kamat.

Az már nem is olyan rossz!

Enjoy the silence.

(#545) Füleske válasza karyo (#544) üzenetére


Füleske
addikt

Ezzel megint az a gond , hogy a fele bankbetét , a fele meg valami alapba megy. Ami vagy kamatozik annyit vagy lehet hogy semmit se.

(#546) karyo válasza Füleske (#545) üzenetére


karyo
senior tag

A másik felével tőzsdéznek egészen pontosan ;)

Enjoy the silence.

(#547) Füleske válasza karyo (#546) üzenetére


Füleske
addikt

Igen , ennyi erővel akár be is tehetném az egészet az alapba , aztán vagy hoz 40 % - ot vagy lehet semmit.

(#548) oceanearth


oceanearth
őstag

Szaisztok!

Olvasgattam a topikot. Látom, hogy sokan ajánljátok a befektetési alapot. Tud erről nekem valaki bővebb infot adni? Mi ez, hogy működik, mennyit kell belerakni? mennyire biztos etc.
valéaki aki tényleg ért hozzá segítene ebben. én magam mostanában nem követem a pénzügyi dolgokat, már több mint 3 éve a raifeisennél pihen a zsöce, de már elegm van a nagyon sazr kamatból

(#549) #32577792 válasza tildy (#539) üzenetére


#32577792
törölt tag

én már lassan egy éve jöttem el a cégtől, azóta folyamatosan vásárolom le pénzem. lehet szüneteltetni a tagságot, vagy a legrosszabb esetben ismerőssel vásároltatod el, ezt is meglehet játszani. de ha leadózod, megkapod a pénzt, ekkor ugyanott vagy, mintha nem léptél volna be és munkabérként kaptad volna.

szerintem...

(#550) fokukac válasza karyo (#544) üzenetére


fokukac
nagyúr

több banknál is van ilyen, a lényeg, hogy összekapcsolnak egy lekötött betétet, és egy befektetési alapot.

v. alacsonyabb a lekötött betét kamata (6%), és alacsonyabb kockázatú a befektetési alap is,

vagy pedig magasabb a lekötött betét kamata (10%), és magasabb a befektetési alap kockázata is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.