Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) szatocs válasza Dare2Live (#1548) üzenetére


szatocs
őstag

Jaaaa, akkor ezt nem nekem találták ki:D

=== Szatocs ===

(#1552) tildy válasza szatocs (#1551) üzenetére


tildy
nagyúr

8 év után bármire költheted.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1553) attiati válasza Dare2Live (#1548) üzenetére


attiati
veterán

Én egyszer benéztem OTP-be és rákérdeztem lakástakarékra. A hozama támogatással együtt éves szinten 14%-ra jött ki.... de bármilyen VALÓSÁGOT TÜKRÖZŐ adatot szívesen fogadok.

lányok, fiúk: ki milyen gyorsan akar meggazdagodni, de már egy 10%-os hozam is szépnek mondható.
a 20%os garantált hozamokat meg mindenki felejtse el, nem létezik ilyen tőkepiaci eszköz.... Ahhoz jócskán kockáztatni kell!

(#1554) szatocs válasza tildy (#1552) üzenetére


szatocs
őstag

Nagy valószínűséggel a brokernetes is lesz 30 % - os, legalábbis sztem. Ahogy a brokernetes ismerősöm mondta - 5 év alatt a befizetett 1,5 millás összegem olyan 4-4,5 millásra fog gyarapodni. Ez az, amit jósolt, nem bánom ha kevesebb lesz, de ő kb így saccol az eddigiek alapján. Nekem tökéletesen meg fog az is felelni, ha csak 3 lesz belőle, de bizakodni azért csak lehet:D

=== Szatocs ===

(#1555) szatocs válasza attiati (#1553) üzenetére


szatocs
őstag

A brokerneten keresztül kötött szerződések kedvezményeket élveznek a többivel szemben, így lehetséges a 20 %. De kérdezz utána a brokernetnél, kiváncsi vagyok, hogy neked mit mondanak.

=== Szatocs ===

(#1556) attiati válasza Dare2Live (#1529) üzenetére


attiati
veterán

Akkor lesz gáz, ha magas kamatszint, magas infláció gyenge dolcsival és alacsony növekedéssel párosul :D

De azért világvége nem lesz, viszont egy nagyobb korrekció simán jöhet. Érdekes már most is a helyzet, mert szinte a fennti szitu áll fenn.
azért ha komoly választ akarsz kapni, komolyabb fórumon kérdezz (tőzsdefórum pl., talán index, igaz én nem járok azokra)

(#1557) attiati válasza szatocs (#1555) üzenetére


attiati
veterán

valahogy szkeptikus vagyok, és ismerem az alkuszok, közvetítők értékesítési kényszerét.
érdek=átverés
nincs időm rá, de tőled szívesen fogadok szakmai érveléseket

(#1558) szatocs válasza attiati (#1557) üzenetére


szatocs
őstag

Szakmaival jelenleg nem tudok szolgálni, tök civil vagyok ilyen téren.

=== Szatocs ===

(#1559) attiati válasza szatocs (#1554) üzenetére


attiati
veterán

uhh én nagyon hülye lehetek akkor :)) :C :C
hány éves vagy?

(#1560) attiati válasza Dare2Live (#1544) üzenetére


attiati
veterán

tökéletes ajánlat, mint mindig a cibtől
kösz a felhívást

(#1561) szatocs válasza attiati (#1559) üzenetére


szatocs
őstag

Már írtam - 19.

=== Szatocs ===

(#1562) tildy válasza attiati (#1553) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem meg nagyon is létezik, 15-20% körüli, csak a bankok betyár lenyúlósak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1563) szatocs válasza tildy (#1562) üzenetére


szatocs
őstag

Nem hiába gazdagszanak. Vajon kinek a pénzéből???

=== Szatocs ===

(#1564) attiati válasza tildy (#1562) üzenetére


attiati
veterán

magyar diszkont kincstárjegyek fizetnek 8% körüli hozamot.
Szóval ha szigorúak akarunk lenni, a cib 10%-os ajánlata őnekik veszteséges. Csak hitelkihelyezéssel behozzák a többletként kifizetett hozamot.
Úgy képzeld el, mint Tescoban a 80ft/kg-os kenyeret...
De bankoktól eltekinte, ha őket kihagyod a buliból :D, nem létezik 15%-ost hozamot garantáló eszköz. Kivéve talán török és kínai állampapírokat...
A többi csak marketing, és jó adag kockázat-többlethozam...

(#1565) tkazmer válasza attiati (#1564) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tom, de amikor először láttam ilyen 10%körüli lekötött betéti kamatokat, akkor ugrott be, h lehet, h ezek a bankok esetleg arra spekulálnak, h a jegybanki alapkamat 10%fölé megy? Csak mert jobb ötletem nincs, h miért érheti ez meg nekik...ha meg így van, sztem inkább még várok, és majd később veszek sima bankbetétet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1566) attiati válasza szatocs (#1563) üzenetére


attiati
veterán

Nagyon beetettek brokernetnél, hogy ők függetlenek blablabla, meg versenyeztetnek...
Értékesítési kényszerük van. Egyszer végigültem egy ING-s fejtágítót, a 3. előadás végén elkezdtem feltenni keresztkérdéseimet a hozamokkal kapcsolatban. Mindjárt sietős lett a dolga az előadónak :DD

(#1567) Dare2Live válasza tkazmer (#1565) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát énmég 50bázispontos emelést is valószínűtlennek tartok évvégéig.
báramilyen idióta a járai...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1568) Dare2Live válasza attiati (#1560) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szivesen.

ha esetleg mégis megtudsz dobni vmi infóval teis engem nekímélj! ;)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1569) Dare2Live válasza attiati (#1553) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igazad van, büdös mód benéztem a propagandát. valójában nem 30%fix hanem 14-15%.

mondjuk még ígyis az egyik olyan amit nyugodt szivvel merek ajánlani. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1570) tildy válasza attiati (#1564) üzenetére


tildy
nagyúr

''cib 10%-os ajánlata őnekik veszteséges.'' Nem hinném.

nem létezik 15%-ost hozamot garantáló eszköz.
Dehogynem:) Nyújts hitelt valakinek, 25-30%os thm-el:) Ugye , hogy létezik. :)
(Csak kötözködtem. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1571) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

többet nemírok világvége storykat ide.
[link]


ennyire negatív egyértelmű csökkenő trendet régnemláttam usaban mondjuk csak 1nap mindenesetre ha ázsia is ilyet reagál amire jóesély holnap akkora -gap al nyitunk.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1572) chokeee válasza tildy (#1570) üzenetére


chokeee
aktív tag

hát nem is tudom. én nem merném 20 évre betenni a pénzemet egy ázsiai alapba. :U

gumiczuczli

(#1573) szatocs válasza attiati (#1566) üzenetére


szatocs
őstag

Nem hiszem, de majd mondom a tapasztalatokat. Nem lehet úgy hozzáállni az összes társasághoz, hogy ezek is csak olyanok, mint a többi. Ismerősömnek bejött, nekem is befog:D

=== Szatocs ===

(#1574) szatocs válasza chokeee (#1572) üzenetére


szatocs
őstag

Átnyomják másikba, ha rossz lesz.

=== Szatocs ===

(#1575) tildy válasza szatocs (#1574) üzenetére


tildy
nagyúr

Így van. Átrakják állampapírba, vagy másba, emlékeim szerint.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1576) Razor1 válasza Dare2Live (#1569) üzenetére


Razor1
aktív tag

hát igen, ez is cselesen van megfogalmazva, de még így is tök jó. annyi a bibi, hogy max havi 20e pénzig jár az állami támogatás, tehát eddig beszélhetünk fix 14%-ról, a többi megtakarításom meg rakhatom a párna alá...

más: látom van itt pár ember, aki ért hozzá: otp alapokról mi a véleményetek?

[Szerkesztve]

(#1577) tildy válasza Razor1 (#1576) üzenetére


tildy
nagyúr

A többi megtakarításoddal meg megkeresed hugodat, szüleidet, és bevonod őket is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1578) attiati válasza tildy (#1570) üzenetére


attiati
veterán

Szigorúan véve veszteséges (ha a begyűjtött összegeket a klasszikus móddal élve ők is elhelyezik jegybanknál)

az ötletednél meg már kezdtem félni olvasás közben, hogy komolyan gondolod :D
mindenki rám vadászik? ;] csak nyugodtan :P

[Szerkesztve]

(#1579) attiati válasza Dare2Live (#1569) üzenetére


attiati
veterán

a ''kollega'' is írja már, szóval úgy tudom évi max. 240.000 ft után igényelhető csak az állami támogatás.
Le kell rántani a leplet errő a termékről is, ha még valaki nem járt utánna: szóval a 14-15% hozam kb 3,5-4% kamatből áll, a többi az állami támogatás...
Állambácsi pedig nem sok támogatást fog meghagyni a jövőben. Én azt csodállom, hogy erre még semmi módosító javaslat nem született. Szóval senki sem garantálja, hogy megmarad. (akárcsak egészségpénztári kedvezmények, hozamok adómentessége, lakáshitel kedvezmények...)
És akkor a drága egyszeri számlanyitási költség elég gyorsan elviszi a magas ''EBKM''-et (összesített hozamot), ha nem várja meg valaki a 4-5 évet.

mondjuk még ígyis az egyik olyan amit nyugodt szivvel merek ajánlani
Annak idején őseim is jónak találták az ífjúsági takarékot. Pár éve, mikor felfedeztem, meg is szüntettem, mert évi 2-3%-ot kamatozott :O

(#1580) Dare2Live válasza attiati (#1579) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ellenben bele vonhatod a angyit papit, gyereked, férjed.
és probléma megoldva.

tökmind1 miből áll a hozam. lesz*om csak legyen FIXen a kezemben az a 13-15%.
''Szóval senki sem garantálja, hogy megmarad.'' jogállam ha 4évet írzs alá és az állam is akkor 4évig marad ha 8at akkor 8ig. aki pl lakáshitelt vesz fel dec31ig arra még az 5éves kamatperiódusban a régi szabályok vonatkoznak......

Szóval azért nekecsünk pánikot igazi alap nélkül. Fix 13-15%os hozamot kínál és nincs mégegy befektetés jelenleg MOon ami ezt utána csinálná.


[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1581) Dare2Live válasza Razor1 (#1576) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

OTP és egyébb alapokról, trendkövetökről.... véleményem, hogy most nagyon óvatosan.

Nagyon csúnya most imho a helyzet. Most kivárás van. pl [link]

szigorú imho: Rakd be a pénzed egy 10%os fix kamatú 2hónapos CIB be és 2hónap múlva gondold újra.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1582) tildy válasza attiati (#1578) üzenetére


tildy
nagyúr

De ez csupán feltételezés:
ha a begyűjtött összegeket a klasszikus móddal élve ők is elhelyezik jegybankná
És ha berakják mondjuk részvénybe, egyéb alapokba?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1583) attiati válasza Dare2Live (#1580) üzenetére


attiati
veterán

az időszakra jogilag garantált a támogatás, de a mértékét senki nem garantálja.
Akárcsak a lakáshitelek adókedvezményének mértékét sem.
Pánikkeltés helyett ez a realitás.

(#1584) attiati válasza tildy (#1582) üzenetére


attiati
veterán

Nem értek bankok likviditásmenedzseléséhez, de az egészen nem úgy megy.
Egy kockázatmentesként értékesített eszközt nem fognak kockázatos eszközökbe továbbfektetni.
Csak gondolj bele, ha részvényben feküdne a betétesektől összegyűlt pénz, akkor miért kellene követni a betétek kamatinak a jegybanki alapkamat változását?
Hisz a versenytársakhoz képest pofátlan kamatakciókat lehetne hirdetni.

(#1585) tbs válasza attiati (#1584) üzenetére


tbs
addikt

A dolog másik oldala, hogyh a PSZÁF kiszúrja a napi/havi/éves jelentésekből (amit könnyen megtehet, mert Mo.-n borzasztó durva jelentéseket adnak a bankok napi záráskor is), már ugrott is a tevékenység. Azaz bankbukta, másnap zárhatnak is.

Tehát biztonságos kamatra a fedezet kizálólag biztonságosan előteremthető pénzből állhat. A kihelyezett hiteleknek is csak ~3%-át számíthatják bele.

Nem olyan durva maffiák ezek, hogy kaszinózzanak a bankbetétekkel. :DDD

(#1586) Dare2Live válasza attiati (#1583) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát azvan a szerződésben, hogy 20kftnél fix 72k állami támogatás.

''Akárcsak a lakáshitelek adókedvezményének mértékét sem.''
aki még idén köt az megkapja az adókedvezményt nem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1587) attiati válasza Dare2Live (#1586) üzenetére


attiati
veterán

20kft? ammegmi?

aki idén elkezdi TÖRLESZTENI az megkapja öt évig. de nem biztos hogy 120.000 ft marad az adókezdvezmény 5 éven át. Szakik meg is mondták, hogy csak az adókedvezmény miatt senki ne vegyen hitelre lakást, mert semmi nem garantálja, hogy megmarad a kedvezmény összege.

(#1588) attiati


attiati
veterán

egyébként tudja valaki, hogy jövő évtől a 100.000 ft-os szja adókedvezmény korlátba milyen tételek fognak beletartozni?

egészségpénztár adókedvezménye is?

(#1589) JóképűIdegen


JóképűIdegen
tag

Amúgy egyáltalán nem nagy dolog éves szinten 20%-os biztos hozamot elérni csak nem magyarországi viszonylatban kell gondolkozni és nem állampapírokban.

(#1590) tkazmer válasza attiati (#1587) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem 20.000 HUF akar lenni....

(#1589) JóképűIdegen
Valami konkrétabbat tudsz mondani?

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1591) Dare2Live válasza attiati (#1587) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

20 = husz
k = kilo =ezer
ft = forint
hülye kérdésre..... :)

hát én nemtudom mivan a szerződésbe deha beleírták, hogy jár akkor jár. ha nem nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1592) Dare2Live válasza JóképűIdegen (#1589) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

amúgy mutass nekem vmit ami fixen 20%ot hoz....

máshogy meg 500%ot is lazán ellehet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1593) JóképűIdegen válasza tkazmer (#1590) üzenetére


JóképűIdegen
tag

Persze
Jelenleg tényleg ott vannak ezek a távol keleti befektetések(Kína, India) amik éves szinten jóval 20%fölött teljesítenek na de ha erre azt mondjátok hogy van benne némi kockázat azzal egyetértek(bár ez tényleg minimális)
Na mondok egy kockázatmenteset is például hajórészesedésbe, hajóflottába való befektetés ami nem függ különböző gazdasági, tőzsdei változásoktól. Két tényező miatt lehetne kockázatos; egyik hogy valami bajuk esik a hajóknak ez viszont ki van védve egy teljes lefedettséget nyújtó biztosítással a másik hogy nincs árú amit vigyen a hajó de hát 5 évre előre minden cm le van már foglalva azokon a hajókon amikkel én foglalkozok.

(#1594) attiati válasza Dare2Live (#1591) üzenetére


attiati
veterán

nekem csak pár grammot nyom a fizum a pénztárcámban :D
a bankkártyám meg összegfüggetlen, fix pehelysúlyú

(#1595) chokeee válasza JóképűIdegen (#1593) üzenetére


chokeee
aktív tag

:Y :R hát e :R z egy fantasztikus lehetőség :DD

gumiczuczli

(#1596) Razor1 válasza JóképűIdegen (#1593) üzenetére


Razor1
aktív tag

és ebbe milyen úton-módon lehet beszállíni, ki a közvetítő?

(#1597) lajafix válasza JóképűIdegen (#1593) üzenetére


lajafix
addikt

5 évre előre le van foglalva minden? bel lehet tekinteni ezekbe a szerződésekbe? Ennek a hajósnak mennyi az éves hozama?

Rock'n Roll

(#1598) attiati


attiati
veterán

oszt' hogyé adják? hány pálcás? hogy már én is egy komoly hangvételű érdeklődést mutassak :DD :DDD

[Szerkesztve]

(#1599) Dare2Live válasza JóképűIdegen (#1593) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát nemtudom.

Amikor amerika éves importja 2*akkora mint az exportja és már csak hitelekből él, jól látható, hogyha nemadnak neki befektetők hitel ez pedig elöbb-utobb bekövetkezik akkor nemcsak USA bukik. Kínában leállnak a gyárak amik usara termelnek. Indiában szintúgy. EUban szitúgy.
A kereskedelem megfeleződik, hajók fele üresen áll, vagy rothad szét mertmég festeni se érdemes őket. ennyit a minimális kockázatról. A dolog pedigcsak gerjeszti magát innentől mint anno már egyszer ''megéltük''.


Én jelenleg úgylátom, hogyha nagyon durva és radikális változások nemlesznek USAban a dolog elkerülhetetlen. És nemlátom a radikális változásokat. Csak fogyasztanak és már mindent Kínában, Indiában termelnek. És a folyamat már EUban is folyik régóta, már nálunk is mindenen ottvan a made in china felirat.

Egyfajta új merkantilista gazdaságpolitika ez. Kiszivatyúzzák a tőkét tőlünk és már azt vesszük észre egy teljesen anti demokratikus kommunista ország a világ ura.

gl&hf

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1600) chokeee válasza Dare2Live (#1599) üzenetére


chokeee
aktív tag

azért én szívesen várnám ki az USA-ban a gazdaság totális széthullását, minthogy itthon a hihetetelenül dübürgő gazdaság és szárnyaló életszinvonal áldásait élvezzem.

gumiczuczli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.