Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Josh


Josh
tag

Concret_hp:

Hogyan lehet ebbe az optimába elhelyezni a pénzemet. Azt olvastam, hogy a jegyvásárlásnál 200-at kell fizetni a kifizetésnél 600-at. Hogyan érted azt, hogy mozgatni? Ha oda adom az alapkezelőnek, akkor nekem kell meghatároznom, hogy mibe fektesse be?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#202) luciferc válasza Josh (#201) üzenetére


luciferc
őstag

a mozgatást úgy érti, hogy kiveszed, beteszed. tehát nem célszerű betenni 200000Ft-ot, majd kivenni azt 1-2 hónap múlva. Minél nagyobb az összeg és minél hosszabb a betét és kivét közötti idő annál jobb a költség/haszon arány.

és nem, nem neked kell meghatározni mibe fektesse.

(#203) Josh válasza luciferc (#202) üzenetére


Josh
tag

Tegyük fel, hogy beteszek 300 ezer forintot. Ők befektetik valamibe, és szinte folyamatosan gyarapodik az alapkezelő pénze. És minél több a pénze, annál több jut egy-egy jegyre igaz? Hogyan kerül az én zsebembe a pénz, miután eladtam a jegyeket? Ráutalják a számlámra?

Hogyan lehet ezeket megvenni a neten keresztül?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#204) luciferc válasza Josh (#203) üzenetére


luciferc
őstag

igen, ráutalják a számládra, vagy kifizetik neked kp-ben, ahogy szeretnéd.

az adott bankkal kell szerződést kötni internet bankolásra és ott ugyanúgy megy mint a betétlekötés folyószámlánál, csak éppen bef jegyet vásárolsz.

(#205) Josh válasza luciferc (#204) üzenetére


Josh
tag

Csak annyit kell tennem, hogy bemegyek az otp-be (ott van folyószámlám) és mondom, hogy csókolom, szeretnék kötni egy értékpapír számlát, és szeretnék x összegben befektetési jegyet vásárolni?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#206) luciferc válasza Josh (#205) üzenetére


luciferc
őstag

igen, és akár ott rögtön meg is veheted, vagy mondod, hogy neten szeretnéd és olyan szerződést kössenek. de nem tudom pontosan az otp-nél hogy van. kb így.

de előtte döntsd el, hogy melyik alap jegyét akarod venni. otp esetében Bővebben: link

szerk: érdemes végigolvasgatni ezt az oldalt

[Szerkesztve]

(#207) Josh válasza luciferc (#206) üzenetére


Josh
tag

Már korábban is olvasgattam, így lettem egy kicsit felvilágosultabb a témában. Az optimát választanám, mert elvileg magasabb a hozama, és úgysem akarom egyik napról a másikra kivenni a pénzemet.

Köszönöm a segítségedet

(Minek rohadjak egész nap a munkahelyen, mikor az eszemmel is tudom a pénzt keresni?)

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#208) Brumi


Brumi
senior tag

Üdv!

Kár hogy csak most láttam meg ezt a topicot, pedig ez igencsak nekem tetsző téma.
Ha valaki atombiztos befektetést akar, az csak állampapírban gondolkozhat, ezután jön a különböző bef jegy, majd a részvény. Persze biztos a bankbetét is, de ahhoz le kell kötni egy határozott időre. A legjobb ha közvetlenül DKJ-t, vagy MÁK-ot veszel, mert bármikor vehetsz és bármikor eladhatsz. Ezt megteheted neten keresztül is, csak akkor kell a bankba menned, ha pénz viszel (vagy hozol). A DKJ és a MÁK hozama lejárattól függ, de mindig az alapkamat alatt van kicsivel. Ha lejáratig tartod, akkor te választhatod meg, hogy mikor járjon le, mert elég nagy a választék.
Nem akarok reklámot csinálni senkinek, de ha az IEB-nél vezeted a folyószámládat és az értékpapírszámládat, akkor neten keresztül tudsz pénzt átvezetni a számlákon. Pl. van egy csomó dkj-d, de venni akarsz valamit nagy értékben és kártyával akarsz fizetni. Eladod neten a DKJ-t, a lét átnyomod a folyószámlára és már vásárolhatsz is kártyával. És neten tudsz egy rendszeren venni részvényt (belföldi, külföldi), befektetési jegyet és állampapírt. Nekem ez bejött, én ajánlani tudom. Ha több infó kell, akkor szólj!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#209) concret_hp válasza Josh (#201) üzenetére


concret_hp
addikt

nem a mozgatás alatt azt értem h befektetsz pénzt illetve kiveszel.
annyit kell csinálnod bemész nyicc 1 számlát, ez kb. fél óra
utalsz pénzt a folyószámládról az értékpapírszámládra ez 200 huf ha otp-s vagy ha nem akkor nemtom valszeg több.
ezér' a pénzér' veszel optimát ez megin 200 pénz.
ezután majd ha valamikor hozzá szeretnél jutni ismét a pézedhez akkor eladod az optimát ez asszem 600 + visszautltatod a péz't a folyószámládra, ez 200.
sz'al ha sokat variálsz akkor aránylag sokba kerül.
szvsz 200-300K alatt nem érdemes variálni vele, ez az az összeg amivel nagyjából lehet ott lenni 1 év alatt, mintha lekötnéd. hosszabb távon (mondjuk 3-5 év viszont jobb sztem)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#210) concret_hp válasza Brumi (#208) üzenetére


concret_hp
addikt

állampapírral az a baj hogy túl nagyok a költségei (sztem) illetve 100K a minimális tranzakció asszem. + az is fix ideig van, tehát ha azonnal kell péz' akkor kapsz ugyan valamennyi kamatot, de azér bux valamennyit (mármint arányaiban).
+ állampapírnál csak másodpiaci jöhet szóba ami mondjuk ugyan úgy teljesértékű. (ugyanis kibocsátáskor milliós (1-5 M) nagyságrenddel se nagyon szórakoznak, ugyanis magas a jegyzési költség (legalábbis úgytom h ilyen 5-10K körül van (persze lehet h hülyeség, de asszem)))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#211) viharhozo


viharhozo
addikt

Az Optima az elmult idoszakban vegig a lekotott betetek kamata alatti hozamot realizalt. Az OTP mellett egyebkent se tudnek semmi ervet hozni, azon kivul, h egy csomo ember nem ismer mas.
A K&Hnak es a Budapest Banknak van most akcios megtakaritasi szamlaja, sztem sokkal jobb valasztas mind2.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#212) atuci válasza Kalandor (#1) üzenetére


atuci
senior tag

ha nincs sok pénzed (százezrek) akkor szerintem nem nagyon érdemes folyószámlán tartani, vegyél egy-két gépkocsi nyereménybetétkönyvet. Igaz nem kamatozik, de legalább nem költöd el és lehet, hogy nyersz vele egy kocsit :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#213) luciferc válasza viharhozo (#211) üzenetére


luciferc
őstag

tavaly volt olyan időszak amikor 11% felett volt a lekötött betét kamata valahol és ezt akár 500ezer HUFra is megadták?

(#214) Brumi válasza concret_hp (#210) üzenetére


Brumi
senior tag

Ez nem igaz, hogy ennyi pénz kell hozzá, mert egy papír névérték 10k, amit dkj esetében diszkontálva kapsz meg. Pl: 95%-on 9500 ft-ot jelent. Ennyiért kapsz 1 papírt és annyit veszel belóle amennyi jól esik. És akkor adod el amikor akarod. Ez természetesen másodpiac és nem aukció. Aukcióshoz tényleg nagyon sok pénz kell, min 50m. És nincs minimális tranzakció sem. Ha előbb kiveszed majdnem ugyanannyi kamatot kapsz, mintha lejáratig megtartanád, kivéve, ha azonnal kiveszed, mert akkor még veszíthetsz is a bizniszen. Ja és az IEB-nél költség sincs külön, az benne van a jegyzési árban. Olvasgasd az ebroker.hu-t és a kondíciókat!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#215) steve@prhw válasza luciferc (#213) üzenetére


steve@prhw
őstag

Volt, a Raiff. bankban 500kHUF-ra 3 hónapra 11.5-öt kaptam a tavasszal, aztán ez 8.65-ig szánkózott le mára...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#216) Brumi válasza luciferc (#213) üzenetére


Brumi
senior tag

Igen, volt ilyen. A lekötött betét kamata is, mint mindennek a kamata a jegybanki alapkamat nagyságától függ. Tehát, most 9%-os alapkamatnál sehol sem fognak ennél magasabb kamatot adni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#217) neduddgi


neduddgi
aktív tag

SZERETNÉ KIDOBNI A PÉNZE EGYHARMADÁT AZ ABLAKON...? KÖSSÖN EGY AKÁRMILYEN 20 ÉVES LEJÁRATÚ ÉLETBIZTOSÍTÁST VALAMELYIK BIZTOSÍTÓVAL!!! HA A KÉTHARMADÁT SZERETNÉD KIDOBNI, AKKOR MÁR ÖNKÉNTES NYUDDÍJ PÉNZTÁRBA KELL BELÉPNED...

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#218) viharhozo válasza luciferc (#213) üzenetére


viharhozo
addikt

2 honapra most is van akcios 10%-os eves kamat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#219) steve@prhw válasza neduddgi (#217) üzenetére


steve@prhw
őstag

Nyomd ki a CapsLockot, marha zavaró....

Az életbiztosításban nem feltétlenül a befektetési része a lényeg. Én pl. azért kötöttem, mert 3.5k-t ad kórházi naponként, fizet a műtétre, ésatöbbi. Ha meg 15 évig nem lesz rá szükségem, marha boldog leszek, és nem fogom bánni a kiesett pénzt!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#220) concret_hp válasza Brumi (#214) üzenetére


concret_hp
addikt

én úgytom min. 100K névértéket lehet egyszerre venni-eladni. de ez mind1

más: az addig ok hogy 1 bankban 2-3%-al magasabb kamatot adnak lekötött betétre mint az otp, de a folyószámla havidíja + kp. felvét meg ilyen dolgok mindenhol sokkal többe' van. legalábbis amikor nyitottam a számlámat (tavaly ápr-máj körül) akkor így volt. mondjuk 300-400K 2-3%-a elég szép summa (6-12K) azér de nembírnám ha minden sz*rér lehúznának 1 rakat pénzzel (átutalok 200 huf kp. felvét 200 huf meg ilyenek.) otp-nél felveszek 20K-t az 42 ft nemhiszem h enél van ócsóbbér... 1szóval: tavaly szétnéztemez tűnt a legjobbnak. (bár ezt nemtom minek írom ilyenről szó se volt eddig de mind1 :U)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#221) b@ndi


b@ndi
tag

Üdv, gondoltam én is osztom itt asz észt :DD , meg tisztázok egy-két dolgot.

Mindenféle pénzpiaci alap (otp, IEB,cib,...) diszkont kincstárjegyekbe (DKJ) fektet. Ezeknek a hozama megközelítőleg az inflációt fogják adni kivéve, ha jegybanki alapkamat módosítás van, ekkor egy kicsit bonyolódnak. 1Ft-onként lehet befektetni. Likvid, tehát gyorsan, azaz 2-3 nap alatt hozzájuthatsz a pénzedhez ha kell.

Ha te magad intézed a DKJ és egyébb állami kötvények vásárlását, azzal kb. 1-1,5%-kal jobb hozamot tudsz elérni mint az alapokkal. de te állod az értékpapÍr számla tartási díját és az összes tranzakciós díjat (adás, vétel,...). Ált. 10.000Ft-onként lehet venni. Kevésbe likvid, 4-5 nap amíg pénzhez jutsz.

Megtakarítási számla a pénzpiaci alap alatt teljesít kb. 1-1,5%-kal cserébe bármikor hozzájuthatsz a pénzedhez. 1 Ft-onként lehet betenni pénzt.

Ha hosszabb időtávban gondolkozol, akkor még szóba jöhetnek az ingatlan alapok és egyébb kötvény ill. részvény alapok. Ezek ált. magasabb hozamot hoznak, mint a fentiek, de kevésbé likvidek. 3-4 nap alatt jutsz hozzá a pénzedhez, de minnél gyorsabban váltod vissza, annál többet vonnak le kezelési és visszaváltási költségként.

Tőzsdézni CSAK AKKOR, ha tényleg tudod, hogy mit csinálsz. Nagyok a tranzakciós költségek, a fentiekhez képest illikvidek, ugyanakkor jóval magasabb hozamot is hozhatnak. Rossz esetben, ha részvényekkel kerskedsz, akkor max. 10-15%-ot bukhatsz egy napon, ha derivatívokkal, akkor a fantáziád szab csak határokat ;] (igen többet is bukhatsz, mint amennyi pénzt betettél).

Jó befektetést :)

(#222) b@ndi válasza concret_hp (#148) üzenetére


b@ndi
tag

Ha 400k-t befektetsz 9%-os állampapírba, akkor az 36k-t hoz egy évben.
-1k az értékpapír számla.
-1,6k a tranzakciós díj (1x veszel, 1x eladod)
Marad 33,4k ami 8,35%-os kamatnak felel meg. Ilyet pedig találsz már banki lekötésnél is, és megspóroltad a munkát vele + akormány kiszámítható gazdaságpolitikájának a kockázatát. :DDD

(#223) lesaux válasza b@ndi (#221) üzenetére


lesaux
veterán

Tőzsdézni CSAK AKKOR, ha tényleg tudod, hogy mit csinálsz. Nagyok a tranzakciós költségek
Van, ahol csak 0,25%, de min. 150 Ft.

a fentiekhez képest illikvidek
Egy-egy gagyi részvény lehet illikvid, de legfeljebb majd nem olyat vesz az ember. Ha eladod a részvényt, 3 nap múlva a pénzt is felveheted. Átutalhatod a bankszámládra stb.

ugyanakkor jóval magasabb hozamot is hozhatnak. Rossz esetben, ha részvényekkel kerskedsz, akkor max. 10-15%-ot bukhatsz egy napon, ha derivatívokkal, akkor a fantáziád szab csak határokat (igen többet is bukhatsz, mint amennyi pénzt betettél).
Így van. ;]

Amúgy a tőzsdézésnek is van egy bája. Az egészet lehet számítógépről intézni. Átutalod a pénzt a brókercégnek, rákerül az ottani számlára. A neten látod az árfolyamokat és azt, hogy ki mennyiért adna vagy venne valahány darabot. (Na jó, ingyen csak a 15 perccel ezelőtti árakat látod, a késleltetés nélküli árakért fizetni kell.) Bepötyögöd a gépbe, hogy miből mennyit szeretnél, és 2 másodperc múlva a számládon van. Ha már hülyére kerested magad a részvényekkel, eladod őket, és küldesz egy faxot, hogy utalhatják a pénzt. Ennyi. :)

(#224) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egy lyukas zokniba a Petőfi hid alá, de lehetőleg egész héten tedd ki, mert csak kedden megyek fel Pestre...

I am having fun staying poor.

(#225) concret_hp válasza b@ndi (#222) üzenetére


concret_hp
addikt

figy banknál nincsenek tranzakciós és egyéb (számlavezetés, pénzfelvét stb. költségek)? jelenleg a jegybanki alapkamat 9,00% (most néztem meg Bővebben: link) melyik bank ad neked 8,35%-os kamatot úgy hogy aránylag kevés költséget számol fel?
sz'al sztem ugyanott vagyunk. :)

nem akarok kötözködni, csak ha már számolgatunk akkor számolgassunk :)


[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#226) b@ndi válasza concret_hp (#225) üzenetére


b@ndi
tag

concret_hp:
Természetesen egy banknál is vannak tranzakciós költségek, de azért, hogy a pénzed náluk lekösd, azért nincs. A számlavezetést, kp. felvételi költséget pedig értékpapír számlánál is kifizeted a hozzá kapcsolódó folyószámládért.

lesaux:
Az a 0,5% (vétel + eladás) nagyon is sok. Nem tudom, hogy te milyen stratégiával tőzsdézel, de a profik is bőven megelégednének egy ügyletenkénti 1%-os hozammal. Aminek a felét viszi el a tranzakciós költség. Ha TDT-zni akarsz, akkor pedig kell a real-time adat a legjobb 5 sávban, ami további pénz.

Az illikvid itt nem azt jelenti, hogy nem tudod pénzzé tenni, hanem azt, hogy nem olyan értéken, ahogyan akarod. Eladhatsz egy OTP részvényt 10%-kal a vásárolt ár alatt is, de nem biztos hogy akarod. Egyébként meg T+3 napra megtörténik a részvény eladás, plusz T+3 napra utal és meg is érkezik a számládra a pénz. 6 (munka)nap nem igazán likvid. Több mint egy hét.

A ''hülyére kerested magad''-ról pedig csak annyit, hogy vajon miért kezdik az equitas-os srácok úgy a cégismertetőjüket, hogy az ő ügyfeleik buknak a legtöbbet?

A banki lekötésnek is megvan az a bája, hogy interneten lekötheted. Egy katt, és máris egy hónapig kamatozik :DDD

(#227) b@ndi


b@ndi
tag

De nem akarom senkinek elvenni a kedvét a tőzsdézéstől, mert a koca-tőzsdések csak növelik a részvények likviditását és profit lehetőséget adnak másoknak. ;]
Ez pedig mindenkinek jó, rajtuk kívül.

(#228) luciferc válasza steve@prhw (#215) üzenetére


luciferc
őstag

Igenám, te kaptál 3 hónapra 11,5%-ot, de csak próbaképp megnéztem, hogy optimával mennyit kaptál volna. 12,2% jött ki márc1 és máj 31 között. vagyis ha a banki betét magasabb, akkor az optima (vagy más allampapír alap) is többet hoz. persze a többletet rögvest elvinné a tranzkciós költség pár 100ezernél, de bef alapba nem is 3 hónapra teszünk pénzt, vagy nem pár 100ezret. Ha 1-2 évben gondolkodsz akkor egy nagyobb összegnél már az állampapír alap jobb.

Tehát nem az a kérdés, hogy melyikbe, hanem hogy mit és melyikbe. Pár 100 ezret ami kellhet 2-3-6 hónap múlva, azt érdemesebb bankbetétbe. pár millát ami 6 -12 hónapon túl fog kellene már talán jobban megéri alapba, és 500ezertől felfele ami több mint 1 évig nem kell szvsz egyértelműen alap. Ugyanis szépen lehet dobálózni az akciós hozamokkal a lekötött betéteknél, de semmi garancia rá, hogy amikor éppen lejár a lekötésed, akkor is akciós lesz a folytatás.

De érdekes a téma. ha valaki össze tudná szedni valamelyik viszonylag korrekt ajánlatokkal rendelkező bank kamatait a tavayi év során, akkor megnézhetnénk, hogy a 3 hónapos lekötésekkel és állampapír alappal 1 év alatt mit lehet elérni.

(#229) Brumi válasza b@ndi (#221) üzenetére


Brumi
senior tag

Van egy két tévedés abban amit leírtál, de egy percig sem akarlak kioktatni. Szóval kezdjük a pénzpiaci alapoknál: nemcsak DKJ-ba fektet, hanem rendes kötvényekbe csak be kell tartani a durationre vonatkozó szabályokat.
A dkj piaca nem illikvid, bármikor el lehet adni és azonnal megkapod a pénzt. A papírt maga vásárolja vissza, erre garancia van. A névérték valóban 10K.
A bef. jegy esetében sem spórolod meg az értékpapír számla vezetési díját és a tranzakciós költségeket. Ha mégsincs feltüntetve tranzakciós díj, akkor azt már tartalmazza az alapkezelési díj, melyet a hozam kiszámításakor figylembe vesznek. Például IEB-nél az állampapíroknak ''nincs'' tranzakciós díja, mivel azt az eladási és a vételi árfolyam már magában foglalja.
És egy fontos dolog: ha bármilyen értékpapírt veszel, legyen az DKJ, MÁK, Bef jegy, vagy részvény, akkor azt értékpapírszámlára kell tenni, aminek külön díja van. Ha nincs számlavezetési díj valahol, akkor a számlán tartott értékpapírok után kell letétkezelési díjat fizetni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#230) neduddgi válasza steve@prhw (#219) üzenetére


neduddgi
aktív tag

ja... lehet az életbiztosítás jó befektetés, csak akkor abba előbb bele kell dögleni... :O :O :O

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#231) steve@prhw válasza neduddgi (#230) üzenetére


steve@prhw
őstag

És valakinek később örömet okozol :DDD

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#232) heihachi válasza neduddgi (#217) üzenetére


heihachi
addikt

:Y
Nem vagy jó véleménnyel...OK, eddig nem ment túl jól az önkéntes pénztáraknak, de az egy hosszútávú befektetés, nem szabad tőle rövidtávon nagy hozamot várni. Egyébként most van olyan önkéntes pénztár, amelyik 20% feletti hozamot mutat fel 2004-re. Az azért nem rossz.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#233) efge


efge
aktív tag

udv! felhozom a temat...

visszakaptam az adobol a penzt, 150eFT. hova rakjam most, ha szeptemberig nem lesz ra szuksegem? otp kemeny 4.5%ad 1 honapos lekotesre :(
ismerosom magyarazott valamit az allianznal van vmi befektetes ami nagyot nott az utobbi fel evben. de nem talalom a neten, tud errol valaki valamit?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#234) luciferc válasza efge (#233) üzenetére


luciferc
őstag

ha csak szeptemberig akarod lekötni, akkor szvsz csak bankbetét, vagy állampapír alap jöhet szóba, a biztonságot is figyelembe véve.

erste pl 6% körül ad.

(#235) Fred23


Fred23
nagyúr

Akinek van legalább másfél millája,az vegyen szegényebb önkormányzatoktól ingatlant ! Ennél jobb üzlet nincs,mert kapásból a tripláját éri.

(#236) efge válasza luciferc (#234) üzenetére


efge
aktív tag

kozben megtalaltam a Hungarianal. ez egy eletbiztositas. tehat felejtos nekem. es egyebkent 10.-e ota esett vagy10%.biztos orul az aki most rakta oda a penzet :DD

hvbnel 6.6%a havi kamat! asszem megy oda a penz!

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#237) concret_hp válasza efge (#236) üzenetére


concret_hp
addikt

2-3 havi lekötésre adják a legnagyobb kamatot általában nem 1havira.
ha esteleg van rá remény hogy tudsz még összeszedni ennyi péz't ami nem kell 1 darabig, akkor azt már érdemes pl. különbző befektetési, értékpapir, ingatlan, valuta, stb. alapokba helyezni, persz csak óvatosan! (30-40%os évi hozamt igérőkbe pl semmiképpen sem. )
a különféle alpoknak nincs előre meghatározott kamata, de általában szinte mind jobban teljesít, mint a banki kamatok. viszont általában (pár 100K-s tételeknél) aránylag magas kezelsi költségei vannak, az ilyeneknek. + kell általában 1 értékpapír számla aminke szintén van dija.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#238) Grunya


Grunya
aktív tag

Barátnőm elkövette azt a hibát (vagy nem, döntsük el),
hogy 1999-ben kötött az Ahico-nál egy húsz éves
életbiztosítási szerződést. Évente kb. 55 ezer Ft-ot
fizetett eddig, most azonban ki akarta venni a pénzét és
nem tudom pontosan milyen indokkal magyarázták neki, de
most Csak egy minimális összeget kapna, ha felbontaná a
szerződést. Több mint 300.000 Ft befizetése után!! Asszem
pár tízezret kapna csak. Mit lehet ill. mit érdemes
ilyenkor tenni?
OK, hogy ez egy szolgáltatás is egyben, de befektetésnek
ennyire szar lenne? Ha továbbra is fizeti, akkor valszeg
nagyobb %-ot kapna a végén, de 20 év múlva ki tudja
mennyit fog érni az a pénz, nem? Meg egyáltalán létezik-e
majd az Ahico?

Én biztos nem kötöttem volna ilyen hosszú lejáratú
szerződést, de már sajnos adott ez a szituáció. Ilyenkor
mi a legokosabb lépés?

(#239) Sátán44 válasza Kalandor (#1) üzenetére


Sátán44
addikt

Svájci bank :D

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#240) Jam-Master J válasza Grunya (#238) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

SZVSZ nem tucc mit csinálni sajnos...
Minden bennevan a szerződésben..nem hülyék a biztosítók.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#241) twollah válasza Grunya (#238) üzenetére


twollah
nagyúr

Igazsag szerint semmit sem tud tenni.
Alairta a szerzodest, es ezzel el is fogadta a felteteleket.

Az eletbiztositas csak elsore tunik jo uzletnek, masodjara meg nem annyira, es harmadjara jon ra az ember, hogy kegyetlenul kiszurt sajat magaval...

(#242) Grunya válasza twollah (#241) üzenetére


Grunya
aktív tag

Hát igen... :(
De mégis, hogyan lehet legjobban kijönni ebből a boltból?

(#243) luciferc válasza Grunya (#242) üzenetére


luciferc
őstag

ha nem akarja tovább fizetni, akkor díjmentesen le kell szállíttatni. ez azt jelenti, hogy az edig befizetett pénz alapján új szolgáltatási összeget határoznak meg (ez általában korrektül megy, %-os alapon), és ha szolgáltatnia kell a biztosítónak, azaz biztosítási esemény következik be akkor azt a pénzt fizetik, lejáratkor pedig szintén ezt a pénzt plusz a hozamot.

a pénzhez most hozzájutni csak a visszavásárlási értéken lehet, ami a befizetettnél jóval kevesebb, PLUSZ, ha életbiztosítás utáni adókedvezményt igénybe vett, akkro azt kamatostul kell az apehnak visszadni, úgyhogy abból az életbiztosításból majd 14 év múlva lesz pénz.

(#244) Grunya válasza luciferc (#243) üzenetére


Grunya
aktív tag

Köszönöm szépen. Ez jó megoldásnak tűnik. Így akkor 2019-ben ha minden igaz, akkor megkapja a 300ezer Ft befizetett összeget némi kamattal, ugye?

Azt azért nem nagyon értem, hogy miből fogja majd kifizetni a biztosító. Valahol olvastam, hogy az első 2-3 évben befizetett pénz teljes egészében az ügynöké ill. a biztosító haszna. Csak az ezután befizettett pénzzel kezdenek el egyáltalán foglalkozni (forgatni)

A leszállítás úgy is lehetséges, hogy semmilyen haví díj nem lesz a jövőben?

(#245) twollah válasza Grunya (#244) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha nem fizeted be akkor egy ido utan csunyan raneznek a kormere.
Elmeletileg a szerzodesben le van irva, hogy mennyi idore lehet felfuggeszteni a befizetest.

Amugy ne aggodj nagyon jo kis szerzodest kapart ala a baratnod.
Abbol a szarbol hosszu ideig nem fog kikecmeregni.

(#246) twollah válasza Grunya (#244) üzenetére


twollah
nagyúr

Ne aggodj ki fogja tudni fizetni.
Mert mindig lesz par szaz suta aki bedol a szep szamok igeretenek.

(#247) Grunya válasza twollah (#245) üzenetére


Grunya
aktív tag

Ha nem fizeted be akkor egy ido utan csunyan raneznek a kormere.

Ez mit jelent pontosan?

Már egy ideje nem fizeti... Még majd ő lesz az adós???

(#248) luciferc válasza Grunya (#244) üzenetére


luciferc
őstag

a leszállítás adatait meg kell kérdezni, természetesen a leszállítási érték függ a már befizetett összegtől is, tehát elképzelhető, hogy most még nem éri meg leszállítani, csak jövőre. meg kell kérdezni, aztán számolni. de 6 év után már normális összeg szokott lenni.

úgy is le lehet szállítani, hogy ne legyen díj. kérdezz meg mindent, kérj tájékoztatót, aztán ha valami nem világos, akkor kérdezz.

(#249) luciferc válasza Grunya (#247) üzenetére


luciferc
őstag

hoppá, egy ideje már nem fizeti? akkor meg kell nézni a szerződésben, hogy mi a helyzet, lehet, hogy már automatikusan leszállítódott, vagy más történt.

(#250) twollah válasza Grunya (#247) üzenetére


twollah
nagyúr

RTFM

Olvasd el azt a KIB@SZOTT szerzodest.
Abban minden szepen feketen-feheren le van irva.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.