Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gerner1
- sziku69: Szólánc.
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
luciferc
őstag
a leszállítás adatait meg kell kérdezni, természetesen a leszállítási érték függ a már befizetett összegtől is, tehát elképzelhető, hogy most még nem éri meg leszállítani, csak jövőre. meg kell kérdezni, aztán számolni. de 6 év után már normális összeg szokott lenni.
úgy is le lehet szállítani, hogy ne legyen díj. kérdezz meg mindent, kérj tájékoztatót, aztán ha valami nem világos, akkor kérdezz. -
twollah
nagyúr
-
Grunya
aktív tag
válasz
luciferc #243 üzenetére
Köszönöm szépen. Ez jó megoldásnak tűnik. Így akkor 2019-ben ha minden igaz, akkor megkapja a 300ezer Ft befizetett összeget némi kamattal, ugye?
Azt azért nem nagyon értem, hogy miből fogja majd kifizetni a biztosító. Valahol olvastam, hogy az első 2-3 évben befizetett pénz teljes egészében az ügynöké ill. a biztosító haszna. Csak az ezután befizettett pénzzel kezdenek el egyáltalán foglalkozni (forgatni)
A leszállítás úgy is lehetséges, hogy semmilyen haví díj nem lesz a jövőben? -
luciferc
őstag
ha nem akarja tovább fizetni, akkor díjmentesen le kell szállíttatni. ez azt jelenti, hogy az edig befizetett pénz alapján új szolgáltatási összeget határoznak meg (ez általában korrektül megy, %-os alapon), és ha szolgáltatnia kell a biztosítónak, azaz biztosítási esemény következik be akkor azt a pénzt fizetik, lejáratkor pedig szintén ezt a pénzt plusz a hozamot.
a pénzhez most hozzájutni csak a visszavásárlási értéken lehet, ami a befizetettnél jóval kevesebb, PLUSZ, ha életbiztosítás utáni adókedvezményt igénybe vett, akkro azt kamatostul kell az apehnak visszadni, úgyhogy abból az életbiztosításból majd 14 év múlva lesz pénz. -
-
Grunya
aktív tag
Barátnőm elkövette azt a hibát (vagy nem, döntsük el),
hogy 1999-ben kötött az Ahico-nál egy húsz éves
életbiztosítási szerződést. Évente kb. 55 ezer Ft-ot
fizetett eddig, most azonban ki akarta venni a pénzét és
nem tudom pontosan milyen indokkal magyarázták neki, de
most Csak egy minimális összeget kapna, ha felbontaná a
szerződést. Több mint 300.000 Ft befizetése után!! Asszem
pár tízezret kapna csak. Mit lehet ill. mit érdemes
ilyenkor tenni?
OK, hogy ez egy szolgáltatás is egyben, de befektetésnek
ennyire szar lenne? Ha továbbra is fizeti, akkor valszeg
nagyobb %-ot kapna a végén, de 20 év múlva ki tudja
mennyit fog érni az a pénz, nem? Meg egyáltalán létezik-e
majd az Ahico?
Én biztos nem kötöttem volna ilyen hosszú lejáratú
szerződést, de már sajnos adott ez a szituáció. Ilyenkor
mi a legokosabb lépés? -
concret_hp
addikt
2-3 havi lekötésre adják a legnagyobb kamatot általában nem 1havira.
ha esteleg van rá remény hogy tudsz még összeszedni ennyi péz't ami nem kell 1 darabig, akkor azt már érdemes pl. különbző befektetési, értékpapir, ingatlan, valuta, stb. alapokba helyezni, persz csak óvatosan! (30-40%os évi hozamt igérőkbe pl semmiképpen sem. )
a különféle alpoknak nincs előre meghatározott kamata, de általában szinte mind jobban teljesít, mint a banki kamatok. viszont általában (pár 100K-s tételeknél) aránylag magas kezelsi költségei vannak, az ilyeneknek. + kell általában 1 értékpapír számla aminke szintén van dija. -
Akinek van legalább másfél millája,az vegyen szegényebb önkormányzatoktól ingatlant ! Ennél jobb üzlet nincs,mert kapásból a tripláját éri.
-
efge
aktív tag
udv! felhozom a temat...
visszakaptam az adobol a penzt, 150eFT. hova rakjam most, ha szeptemberig nem lesz ra szuksegem? otp kemeny 4.5%ad 1 honapos lekotesre
ismerosom magyarazott valamit az allianznal van vmi befektetes ami nagyot nott az utobbi fel evben. de nem talalom a neten, tud errol valaki valamit? -
heihachi
addikt
-
neduddgi
aktív tag
válasz
steve@prhw #219 üzenetére
ja... lehet az életbiztosítás jó befektetés, csak akkor abba előbb bele kell dögleni...
-
Brumi
senior tag
Van egy két tévedés abban amit leírtál, de egy percig sem akarlak kioktatni. Szóval kezdjük a pénzpiaci alapoknál: nemcsak DKJ-ba fektet, hanem rendes kötvényekbe csak be kell tartani a durationre vonatkozó szabályokat.
A dkj piaca nem illikvid, bármikor el lehet adni és azonnal megkapod a pénzt. A papírt maga vásárolja vissza, erre garancia van. A névérték valóban 10K.
A bef. jegy esetében sem spórolod meg az értékpapír számla vezetési díját és a tranzakciós költségeket. Ha mégsincs feltüntetve tranzakciós díj, akkor azt már tartalmazza az alapkezelési díj, melyet a hozam kiszámításakor figylembe vesznek. Például IEB-nél az állampapíroknak ''nincs'' tranzakciós díja, mivel azt az eladási és a vételi árfolyam már magában foglalja.
És egy fontos dolog: ha bármilyen értékpapírt veszel, legyen az DKJ, MÁK, Bef jegy, vagy részvény, akkor azt értékpapírszámlára kell tenni, aminek külön díja van. Ha nincs számlavezetési díj valahol, akkor a számlán tartott értékpapírok után kell letétkezelési díjat fizetni. -
luciferc
őstag
válasz
steve@prhw #215 üzenetére
Igenám, te kaptál 3 hónapra 11,5%-ot, de csak próbaképp megnéztem, hogy optimával mennyit kaptál volna. 12,2% jött ki márc1 és máj 31 között. vagyis ha a banki betét magasabb, akkor az optima (vagy más allampapír alap) is többet hoz. persze a többletet rögvest elvinné a tranzkciós költség pár 100ezernél, de bef alapba nem is 3 hónapra teszünk pénzt, vagy nem pár 100ezret. Ha 1-2 évben gondolkodsz akkor egy nagyobb összegnél már az állampapír alap jobb.
Tehát nem az a kérdés, hogy melyikbe, hanem hogy mit és melyikbe. Pár 100 ezret ami kellhet 2-3-6 hónap múlva, azt érdemesebb bankbetétbe. pár millát ami 6 -12 hónapon túl fog kellene már talán jobban megéri alapba, és 500ezertől felfele ami több mint 1 évig nem kell szvsz egyértelműen alap. Ugyanis szépen lehet dobálózni az akciós hozamokkal a lekötött betéteknél, de semmi garancia rá, hogy amikor éppen lejár a lekötésed, akkor is akciós lesz a folytatás.
De érdekes a téma. ha valaki össze tudná szedni valamelyik viszonylag korrekt ajánlatokkal rendelkező bank kamatait a tavayi év során, akkor megnézhetnénk, hogy a 3 hónapos lekötésekkel és állampapír alappal 1 év alatt mit lehet elérni. -
b@ndi
tag
De nem akarom senkinek elvenni a kedvét a tőzsdézéstől, mert a koca-tőzsdések csak növelik a részvények likviditását és profit lehetőséget adnak másoknak.
Ez pedig mindenkinek jó, rajtuk kívül. -
b@ndi
tag
válasz
concret_hp #225 üzenetére
concret_hp:
Természetesen egy banknál is vannak tranzakciós költségek, de azért, hogy a pénzed náluk lekösd, azért nincs. A számlavezetést, kp. felvételi költséget pedig értékpapír számlánál is kifizeted a hozzá kapcsolódó folyószámládért.
lesaux:
Az a 0,5% (vétel + eladás) nagyon is sok. Nem tudom, hogy te milyen stratégiával tőzsdézel, de a profik is bőven megelégednének egy ügyletenkénti 1%-os hozammal. Aminek a felét viszi el a tranzakciós költség. Ha TDT-zni akarsz, akkor pedig kell a real-time adat a legjobb 5 sávban, ami további pénz.
Az illikvid itt nem azt jelenti, hogy nem tudod pénzzé tenni, hanem azt, hogy nem olyan értéken, ahogyan akarod. Eladhatsz egy OTP részvényt 10%-kal a vásárolt ár alatt is, de nem biztos hogy akarod. Egyébként meg T+3 napra megtörténik a részvény eladás, plusz T+3 napra utal és meg is érkezik a számládra a pénz. 6 (munka)nap nem igazán likvid. Több mint egy hét.
A ''hülyére kerested magad''-ról pedig csak annyit, hogy vajon miért kezdik az equitas-os srácok úgy a cégismertetőjüket, hogy az ő ügyfeleik buknak a legtöbbet?
A banki lekötésnek is megvan az a bája, hogy interneten lekötheted. Egy katt, és máris egy hónapig kamatozik -
concret_hp
addikt
figy banknál nincsenek tranzakciós és egyéb (számlavezetés, pénzfelvét stb. költségek)? jelenleg a jegybanki alapkamat 9,00% (most néztem meg Bővebben: link) melyik bank ad neked 8,35%-os kamatot úgy hogy aránylag kevés költséget számol fel?
sz'al sztem ugyanott vagyunk.
nem akarok kötözködni, csak ha már számolgatunk akkor számolgassunk
[Szerkesztve] -
Drizzt
nagyúr
Egy lyukas zokniba a Petőfi hid alá, de lehetőleg egész héten tedd ki, mert csak kedden megyek fel Pestre...
-
lesaux
veterán
Tőzsdézni CSAK AKKOR, ha tényleg tudod, hogy mit csinálsz. Nagyok a tranzakciós költségek
Van, ahol csak 0,25%, de min. 150 Ft.
a fentiekhez képest illikvidek
Egy-egy gagyi részvény lehet illikvid, de legfeljebb majd nem olyat vesz az ember. Ha eladod a részvényt, 3 nap múlva a pénzt is felveheted. Átutalhatod a bankszámládra stb.
ugyanakkor jóval magasabb hozamot is hozhatnak. Rossz esetben, ha részvényekkel kerskedsz, akkor max. 10-15%-ot bukhatsz egy napon, ha derivatívokkal, akkor a fantáziád szab csak határokat (igen többet is bukhatsz, mint amennyi pénzt betettél).
Így van.
Amúgy a tőzsdézésnek is van egy bája. Az egészet lehet számítógépről intézni. Átutalod a pénzt a brókercégnek, rákerül az ottani számlára. A neten látod az árfolyamokat és azt, hogy ki mennyiért adna vagy venne valahány darabot. (Na jó, ingyen csak a 15 perccel ezelőtti árakat látod, a késleltetés nélküli árakért fizetni kell.) Bepötyögöd a gépbe, hogy miből mennyit szeretnél, és 2 másodperc múlva a számládon van. Ha már hülyére kerested magad a részvényekkel, eladod őket, és küldesz egy faxot, hogy utalhatják a pénzt. Ennyi. -
b@ndi
tag
válasz
concret_hp #148 üzenetére
Ha 400k-t befektetsz 9%-os állampapírba, akkor az 36k-t hoz egy évben.
-1k az értékpapír számla.
-1,6k a tranzakciós díj (1x veszel, 1x eladod)
Marad 33,4k ami 8,35%-os kamatnak felel meg. Ilyet pedig találsz már banki lekötésnél is, és megspóroltad a munkát vele + akormány kiszámítható gazdaságpolitikájának a kockázatát. -
b@ndi
tag
Üdv, gondoltam én is osztom itt asz észt
, meg tisztázok egy-két dolgot.
Mindenféle pénzpiaci alap (otp, IEB,cib,...) diszkont kincstárjegyekbe (DKJ) fektet. Ezeknek a hozama megközelítőleg az inflációt fogják adni kivéve, ha jegybanki alapkamat módosítás van, ekkor egy kicsit bonyolódnak. 1Ft-onként lehet befektetni. Likvid, tehát gyorsan, azaz 2-3 nap alatt hozzájuthatsz a pénzedhez ha kell.
Ha te magad intézed a DKJ és egyébb állami kötvények vásárlását, azzal kb. 1-1,5%-kal jobb hozamot tudsz elérni mint az alapokkal. de te állod az értékpapÍr számla tartási díját és az összes tranzakciós díjat (adás, vétel,...). Ált. 10.000Ft-onként lehet venni. Kevésbe likvid, 4-5 nap amíg pénzhez jutsz.
Megtakarítási számla a pénzpiaci alap alatt teljesít kb. 1-1,5%-kal cserébe bármikor hozzájuthatsz a pénzedhez. 1 Ft-onként lehet betenni pénzt.
Ha hosszabb időtávban gondolkozol, akkor még szóba jöhetnek az ingatlan alapok és egyébb kötvény ill. részvény alapok. Ezek ált. magasabb hozamot hoznak, mint a fentiek, de kevésbé likvidek. 3-4 nap alatt jutsz hozzá a pénzedhez, de minnél gyorsabban váltod vissza, annál többet vonnak le kezelési és visszaváltási költségként.
Tőzsdézni CSAK AKKOR, ha tényleg tudod, hogy mit csinálsz. Nagyok a tranzakciós költségek, a fentiekhez képest illikvidek, ugyanakkor jóval magasabb hozamot is hozhatnak. Rossz esetben, ha részvényekkel kerskedsz, akkor max. 10-15%-ot bukhatsz egy napon, ha derivatívokkal, akkor a fantáziád szab csak határokat(igen többet is bukhatsz, mint amennyi pénzt betettél).
Jó befektetést -
concret_hp
addikt
én úgytom min. 100K névértéket lehet egyszerre venni-eladni. de ez mind1
más: az addig ok hogy 1 bankban 2-3%-al magasabb kamatot adnak lekötött betétre mint az otp, de a folyószámla havidíja + kp. felvét meg ilyen dolgok mindenhol sokkal többe' van. legalábbis amikor nyitottam a számlámat (tavaly ápr-máj körül) akkor így volt. mondjuk 300-400K 2-3%-a elég szép summa (6-12K) azér de nembírnám ha minden sz*rér lehúznának 1 rakat pénzzel (átutalok 200 huf kp. felvét 200 huf meg ilyenek.) otp-nél felveszek 20K-t az 42 ft nemhiszem h enél van ócsóbbér... 1szóval: tavaly szétnéztemez tűnt a legjobbnak. (bár ezt nemtom minek írom ilyenről szó se volt eddig de mind1)
-
steve@prhw
őstag
válasz
neduddgi #217 üzenetére
Nyomd ki a CapsLockot, marha zavaró....
Az életbiztosításban nem feltétlenül a befektetési része a lényeg. Én pl. azért kötöttem, mert 3.5k-t ad kórházi naponként, fizet a műtétre, ésatöbbi. Ha meg 15 évig nem lesz rá szükségem, marha boldog leszek, és nem fogom bánni a kiesett pénzt! -
neduddgi
aktív tag
SZERETNÉ KIDOBNI A PÉNZE EGYHARMADÁT AZ ABLAKON...? KÖSSÖN EGY AKÁRMILYEN 20 ÉVES LEJÁRATÚ ÉLETBIZTOSÍTÁST VALAMELYIK BIZTOSÍTÓVAL!!! HA A KÉTHARMADÁT SZERETNÉD KIDOBNI, AKKOR MÁR ÖNKÉNTES NYUDDÍJ PÉNZTÁRBA KELL BELÉPNED...
-
Brumi
senior tag
válasz
concret_hp #210 üzenetére
Ez nem igaz, hogy ennyi pénz kell hozzá, mert egy papír névérték 10k, amit dkj esetében diszkontálva kapsz meg. Pl: 95%-on 9500 ft-ot jelent. Ennyiért kapsz 1 papírt és annyit veszel belóle amennyi jól esik. És akkor adod el amikor akarod. Ez természetesen másodpiac és nem aukció. Aukcióshoz tényleg nagyon sok pénz kell, min 50m. És nincs minimális tranzakció sem. Ha előbb kiveszed majdnem ugyanannyi kamatot kapsz, mintha lejáratig megtartanád, kivéve, ha azonnal kiveszed, mert akkor még veszíthetsz is a bizniszen. Ja és az IEB-nél költség sincs külön, az benne van a jegyzési árban. Olvasgasd az ebroker.hu-t és a kondíciókat!
-
viharhozo
addikt
Az Optima az elmult idoszakban vegig a lekotott betetek kamata alatti hozamot realizalt. Az OTP mellett egyebkent se tudnek semmi ervet hozni, azon kivul, h egy csomo ember nem ismer mas.
A K&Hnak es a Budapest Banknak van most akcios megtakaritasi szamlaja, sztem sokkal jobb valasztas mind2. -
concret_hp
addikt
állampapírral az a baj hogy túl nagyok a költségei (sztem) illetve 100K a minimális tranzakció asszem. + az is fix ideig van, tehát ha azonnal kell péz' akkor kapsz ugyan valamennyi kamatot, de azér bux valamennyit (mármint arányaiban).
+ állampapírnál csak másodpiaci jöhet szóba ami mondjuk ugyan úgy teljesértékű. (ugyanis kibocsátáskor milliós (1-5 M) nagyságrenddel se nagyon szórakoznak, ugyanis magas a jegyzési költség (legalábbis úgytom h ilyen 5-10K körül van (persze lehet h hülyeség, de asszem))) -
concret_hp
addikt
nem a mozgatás alatt azt értem h befektetsz pénzt illetve kiveszel.
annyit kell csinálnod bemész nyicc 1 számlát, ez kb. fél óra
utalsz pénzt a folyószámládról az értékpapírszámládra ez 200 huf ha otp-s vagy ha nem akkor nemtom valszeg több.
ezér' a pénzér' veszel optimát ez megin 200 pénz.
ezután majd ha valamikor hozzá szeretnél jutni ismét a pézedhez akkor eladod az optimát ez asszem 600 + visszautltatod a péz't a folyószámládra, ez 200.
sz'al ha sokat variálsz akkor aránylag sokba kerül.
szvsz 200-300K alatt nem érdemes variálni vele, ez az az összeg amivel nagyjából lehet ott lenni 1 év alatt, mintha lekötnéd. hosszabb távon (mondjuk 3-5 év viszont jobb sztem) -
Brumi
senior tag
Üdv!
Kár hogy csak most láttam meg ezt a topicot, pedig ez igencsak nekem tetsző téma.
Ha valaki atombiztos befektetést akar, az csak állampapírban gondolkozhat, ezután jön a különböző bef jegy, majd a részvény. Persze biztos a bankbetét is, de ahhoz le kell kötni egy határozott időre. A legjobb ha közvetlenül DKJ-t, vagy MÁK-ot veszel, mert bármikor vehetsz és bármikor eladhatsz. Ezt megteheted neten keresztül is, csak akkor kell a bankba menned, ha pénz viszel (vagy hozol). A DKJ és a MÁK hozama lejárattól függ, de mindig az alapkamat alatt van kicsivel. Ha lejáratig tartod, akkor te választhatod meg, hogy mikor járjon le, mert elég nagy a választék.
Nem akarok reklámot csinálni senkinek, de ha az IEB-nél vezeted a folyószámládat és az értékpapírszámládat, akkor neten keresztül tudsz pénzt átvezetni a számlákon. Pl. van egy csomó dkj-d, de venni akarsz valamit nagy értékben és kártyával akarsz fizetni. Eladod neten a DKJ-t, a lét átnyomod a folyószámlára és már vásárolhatsz is kártyával. És neten tudsz egy rendszeren venni részvényt (belföldi, külföldi), befektetési jegyet és állampapírt. Nekem ez bejött, én ajánlani tudom. Ha több infó kell, akkor szólj! -
Josh
tag
válasz
luciferc #206 üzenetére
Már korábban is olvasgattam, így lettem egy kicsit felvilágosultabb a témában. Az optimát választanám, mert elvileg magasabb a hozama, és úgysem akarom egyik napról a másikra kivenni a pénzemet.
Köszönöm a segítségedet
(Minek rohadjak egész nap a munkahelyen, mikor az eszemmel is tudom a pénzt keresni?) -
luciferc
őstag
igen, és akár ott rögtön meg is veheted, vagy mondod, hogy neten szeretnéd és olyan szerződést kössenek. de nem tudom pontosan az otp-nél hogy van. kb így.
de előtte döntsd el, hogy melyik alap jegyét akarod venni. otp esetében Bővebben: link
szerk: érdemes végigolvasgatni ezt az oldalt
[Szerkesztve] -
Josh
tag
válasz
luciferc #202 üzenetére
Tegyük fel, hogy beteszek 300 ezer forintot. Ők befektetik valamibe, és szinte folyamatosan gyarapodik az alapkezelő pénze. És minél több a pénze, annál több jut egy-egy jegyre igaz? Hogyan kerül az én zsebembe a pénz, miután eladtam a jegyeket? Ráutalják a számlámra?
Hogyan lehet ezeket megvenni a neten keresztül? -
luciferc
őstag
a mozgatást úgy érti, hogy kiveszed, beteszed. tehát nem célszerű betenni 200000Ft-ot, majd kivenni azt 1-2 hónap múlva. Minél nagyobb az összeg és minél hosszabb a betét és kivét közötti idő annál jobb a költség/haszon arány.
és nem, nem neked kell meghatározni mibe fektesse. -
Josh
tag
Concret_hp:
Hogyan lehet ebbe az optimába elhelyezni a pénzemet. Azt olvastam, hogy a jegyvásárlásnál 200-at kell fizetni a kifizetésnél 600-at. Hogyan érted azt, hogy mozgatni? Ha oda adom az alapkezelőnek, akkor nekem kell meghatároznom, hogy mibe fektesse be?
Új hozzászólás Aktív témák
- Akció! Windows 10 pro OEM licenc kulcs 64/32 bit activation key licensz, liszensz,kulcs
- AKCIÓ! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
- AKCIÓ! Dell Latitude 5440 14 FHD üzleti notebook - i5 1335U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe
- LG 45GR65DC-B - 45" Ívelt 1500R / 5120x1440 / 200Hz 1ms / Adaptive Sync / AMD FreeSync / HDR 600
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest