Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) vati válasza Dare2Live (#1599) üzenetére


vati
senior tag

Az elméleteddel az a baj, hogy az USA bedőlése az égvilágon senkinek sem érdeke, a hitelezőinek legkevésbé. Maga után rántaná az egész világgazdaságot.
Ezért nagyjából lényegtelen hogy mekkora a deficit: majd szépen megfinanszírozzák a hitelezők mint eddig, akár a végtelenségig. Az árát meg behajtják a Magyarországhoz hasonló feka félgyarmati országokon.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1602) vati


vati
senior tag

A forint még mindig erős, a dollár tovább gyengült.
Szerintetek hol van az a szint, amikor spekulációs célzattal már érdemes beszállni dollárkötvényalapba, kisebb, <1M összegekkel is?
szerk.: a spekulációs célzaton azt értem, hogy a forint visszagyengülésére és a dollár visszaerősödésére spekulálva, fél éves távlatban. Ha évesítve 10%-ot lehet rajta keresni, nekem jó.

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1603) fokukac válasza vati (#1602) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem tudom, a dollárnál is a fundamentumokkal van a baj, konkrétan a hatalmas USA fizetési mérleg-hiánnyal. Amíg ez így marad, addig nem várható nagy visszaerősödés.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1604) chokeee válasza vati (#1601) üzenetére


chokeee
aktív tag

így van, teljesen igazad van. az USA gazdasága nem fog bedőlni (legalábbis ezerinten az elkövetkező 100 évben nem)
ha mégis bedőlne, az a legnagyobb világgazdasági válságot hozná ami bekövetkezhet a történelem során. ez senkinek sem érdeke.

gumiczuczli

(#1605) attiati válasza chokeee (#1604) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem nem amcsikkal lesz a gond, hanem mikor majd a kínai nép kiköveteli magának a magasabb életszínvonalat. Akkor szépen áttelepül minden a még kiaknázható Afrikába...
és egy idő után megszűnik az olcsó munkaerő,
Na akkor lesz gond. Már rég világgazdasági recesszió lenne a magas nyersanyagárak miatt, ha a termelési költségeket nem szorítaná le az olcsó munkaerő.
nem a semmiért 10 ropi egy fasza adidas cipő, régen a dupláját is elkérték és ugyebár azóta még az évek is elrepültek. szóval egy nagy pacsi Kínának :C
pár év és amcsik kénytelenek lesznek kompromisszumokat kötni, hogy nem csak ők szívják a levegőt, meg szennyezik :D

(#1606) chokeee válasza attiati (#1605) üzenetére


chokeee
aktív tag

igen Kína gazdasági ereje az reális tényező mind jobban, de mire az egész kínai népesség ráeszmél, hogy mi történik körülötte az még ngyon sok idő. abból a rengeteg emberből még egy nagyon szűk hányada élvezi csak a kiváltságokat. igaz az is több tízmillió ember, de mi az egymilliárdhoz képest...

gumiczuczli

(#1607) tkazmer válasza attiati (#1605) üzenetére


tkazmer
addikt

és egy idő után megszűnik az olcsó munkaerő,
Azért én ebbe belekötnék, mert az lehet, h drágább lesz az afrikai és az ázsiai munkaerő, de még mindig olcsóbb lesz, mint a nyugati, vagyis tulajdonképpen nem szűnik meg....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1608) attiati válasza chokeee (#1606) üzenetére


attiati
veterán

inkább azt nézd, hogy az éhbérért él a népesség többsége. és elég ha a többség fele már dupla bért akar. És előbb utóbb, szerintem akár 4-5 éven belül már olyan kormányt juttatnak hatalomra, aki már nem csak munkahelyet ígér, hanem dupla akkora minimálbért, legális munkahelyeket (magassabb bérktg....)
És az előbb utóbb beépül a termékek árába, vagy pedig a vállaltok profitjába. Pár átmeneti év után, mikor már kezdenek túlzottan magasak lenni a bérktg.ek, minden bérktg. érzékeny iparág ismét továbbvándorol, akár Afrikába. De ez pár évtized forgatókönyve.

(#1609) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

de nemcsak énvagyok hülye Morgan Stanley is az. :D
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1610) Dare2Live válasza attiati (#1605) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ííííjj

biztos Kínáról beszélsz? És előbb utóbb, szerintem akár 4-5 éven belül már olyan kormányt juttatnak hatalomra,
Mármint kik juttatnak hatalomra új kormányt? A nép? Tudod ott vérkemény kommunizmus van az egyik ''generáció'' átadja a hatalmat a másiknak.....

''kiköveteli magának a magasabb életszínvonalat.
Micsinál? Kiköveteli? Ámodj királylány..... Mennyi békesség úgy reálisan megmutatja mit lehet ott követelni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1611) attiati válasza Dare2Live (#1610) üzenetére


attiati
veterán

a kormány valóban nem stimmel :DDD
De a tendencia ott is az életszínvonal növekedése lesz, ami bérnövekedéssel érhető el -> ez pedig magasabb bérktg.

(#1612) tkazmer válasza attiati (#1611) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem mindig lesz olyan, akár Kínán belül is, aki hajlandó lesz alacsonyabb bérért dolgozni, így aki magas bért akar, egész egyszerűen kirúgják, pláne egy olyan nagy népességű országban, ahol még megfelelő szakembert is könyebb lesz helyette találni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1613) Dare2Live válasza attiati (#1611) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát a tendencia lehet de az eredeti állítás, hogy ''kiköveteli magának a magasabb életszínvonalat.'' nagy hülyeség.




Ez pedig részemről, hülyeség de még a tendencia se egyérelmű: A tömegek mostis heti 6-7 napot napi 10-12ht dolgoznak a gyárban és ezért ''pont ugy'' éhbért kapnak mint 10éve. Falun meg mégszarabb a helyzet. Úgynézki, hogy a Kínai vezetés a Kína Kommunista Párt célja jól láthatóan nem az életszinvonal emelése, azt megtehetné a gdp/fő már 8000$ felett van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1614) JóképűIdegen válasza Razor1 (#1596) üzenetére


JóképűIdegen
tag

Én foglalkozok ezzel és hasonló befektetésekkel meg amugyis mindennel ami pénzzel kapcsolatos :))
Hihetetlen hogy az emberek amugy milyen pazarló életet élnek és mennyi mindenen tudnának sporolni de nem teszik, illetve ha már van egy kis sporolt pénzük akkor azt inkább otthon tartják a szekrényben ahelyett hogy megforgatnák ésszerűen.
Ha bármi kérdésed van szivesen válaszolok de most nem leszek netközelben egy darabig szóval telefonszám az elérhetőségeimnél.

(#1615) JóképűIdegen válasza lajafix (#1597) üzenetére


JóképűIdegen
tag

Jelenleg 5 évre előre le van foglalva minden hely de akkor tengeri forgalom hogy egyre több hajót kell vásároljanak mert nem győzik. A hozam meg jelenleg úgy 227%ot tól felfelé van a futamidő alatt és EURÓBAN Tehát ha ezt 10 évre lebontod akkor megkapod az éves hozamot.(Szerintem ez Magyarországi viszonylatban versenytárs nélküli) Mondjunk ha 227%-os hozamot a hajok 20%os roncsértékével számoltuk de eddig még egyetlen hajót sem adtak el 20%os roncsértéken kb 30-100%közötti értéken van.Tehát ez a hozam csak óvatos becslés.Neked is azt mondom hogy ha vannak felmerűlő kérdéseid akkor tel...

(#1616) JóképűIdegen válasza Dare2Live (#1599) üzenetére


JóképűIdegen
tag

Hát ez tényleg világvégi történet :C
Ha ez igy is lenne (amit azért kétlek)akkor is a világkereskedelem 70%-a hajokon keresztül történik és szerintem egy ország import export-ja nem befolyásolja ezt. Ha meg összeomlik a kereskedelem világviszonylatban akkor teljesen mindegy hogy mibe fektetsz mert nem marad ember a Föld szinén :o

(#1617) Dare2Live válasza JóképűIdegen (#1616) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egy világválság nem érinti az országok import-exportját. Há Persze. :))

Hameg a világkereskedelem összeomlik az nemaztjelenti meghalunk..... és pl akkor kifejezetten szar kereskedelmi cégben lévő részesedés még máshoz képest is.


Az üzlet mindig kockázat. Aki 5év alatt minimálisan 227%os hozamot igér ott má elnézést de vmi baromi gyanus. Aki ilyet tud az inkább felvesz max 10%os thmre japán jen/svájci frankot aztán azt nyomja bele a bizniszbe. imho

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1618) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ingatlanbef alakulása 2006
[kép]

Na ezen már egyértelműen jól látszik OTP szúr el vmit de nagyon.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1619) tbs válasza Dare2Live (#1618) üzenetére


tbs
addikt

Raiff simaság végén is elég érdekes... :F

(#1620) Dare2Live válasza tbs (#1619) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

náluk megbocsátjuk igyis legjobbak. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1621) attiati válasza tbs (#1619) üzenetére


attiati
veterán

hja, rafi is bekezd :))

europa ingadozása se gyenge azé' (így ránézve a grafikonra)

[Szerkesztve]

(#1622) JóképűIdegen válasza Dare2Live (#1617) üzenetére


JóképűIdegen
tag


Szerintem jó lenne ha mégegyszer átolvasnád amit irtam és nem forgatnád ki a szavaimat
''világkereskedelem 70%-a hajokon keresztül történik és szerintem egy ország import export-ja nem befolyásolja '' - én ezt irtam nem pedig hogy a ''világkereskedelem összeomlása nem befolyásolja egy ország import - exportját'' - ez hülyeség.
Továbbá a világkereskedelem összeolmásával szerintem az emberiség mint civilizáció ténylegesen megszünne. Nézd csak meg hogy honnan van amit eszel honnan vannak a fűtőanyagok, energiahordozók, tömegcikkek stb stb.

(#1623) Dare2Live válasza JóképűIdegen (#1622) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''világkereskedelem 70%-a hajokon keresztül történik és szerintem egy ország import export-ja nem befolyásolja ''
Ha az az egy ország az USA akkor igen.

Összeomlással megszünne a civilizáció? Hübakki ha tudnák ezt az aztékok....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1624) viharhozo


viharhozo
addikt

Azert vhol szomoru, h mindosszesen ~2000 olyan honfitarsunk volt, aki Molt jegyzett. Azt sem hiszem, h a penzhiany lenne a kivalto ok, a hulladek kincstarjegyet a Postan orrba-szajba veszik a nepek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1625) concret_hp válasza viharhozo (#1624) üzenetére


concret_hp
addikt

az átlagembernek nem költséges 1 kicsit a részvényjegyzés?
nekem pár éve azt mondták, h milliós tétel alatt nemnagyon éri meg. de lehet h rosszul emléxem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1626) attiati válasza concret_hp (#1625) üzenetére


attiati
veterán

attól függ melyik szolgáltatónál mondták, ott valószínű még mindig tartják az 1 milkós összeget. bár lehet, hogy egy megosztott, 4-5 papíros portfólióra ajánlották ezt az összeget.
nézz körül Equitasnal, ott már 300.000 ft-tal belefoghatsz

Persze csak ha eddig csak ez volt az akadály :D :))

(#1627) viharhozo válasza concret_hp (#1625) üzenetére


viharhozo
addikt

Maga a jegyzes konkretan nulla forintba kerult. A jarulekos koltseget a HVB/IEB bank- es ertekpapirszamla fenntartasa jelenti.

Egyebkent a HVB ugyviteli rendszere nem tett ram mely benyomast, nagyjabol ott tartanak, ahol a Raiffeisen ot evvel ezelott.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1628) attiati


attiati
veterán

hátha valakinek hasznos:
CIB ''Tizes'' betét csak telefonon vagy személyesen helyezhető el, ugyanis szükség van a beazonosításra. Netbankban csak a nem akciós kamatlábbal köti le a 2 hónapos betétet...

(#1629) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Nos némi segítségre lenne szükségem, bár nem milliós tétélekről beszélünk csak hát éppen nem tudom hova tovább:

- anyámék beneveztek erre a ''Mol részvény jegyzés kárpótlási jegy ellenében'' a múlt héten, aminek az lett az eredménye hogy van -elvileg- most komoly (nem nevet) 8 azaz nyolc darab Mol részvény a birtokunkban. De a bajok csak itt jönnek:

- belépek Inter Europa Bank által is ajánlott ebroker számlára (náluk zajlott le a fenti tranzakció, kellett mellé igényelni egy ilyet) de elvileg nincs semmi, se részvény se pénz se semmi rajta. Valaki használt már ilyet huzamosabb ideig? Vagy én vagyok ennyire láma?
- ha lenne is hogy tudnám ezt minél gyorsabban pénz formájában viszont látni mert most szükség lenne rá
- van olyan lehetőség ahol ezt ebroker és egyéb netes bankolási módszer kihagyásával egyszerűen eladhatnám?

Építő jellegű hosszászólásaitokat és fáradozásaitokat elöre is köszönöm

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1630) viharhozo válasza Oreg_Nene (#1629) üzenetére


viharhozo
addikt

Meg nem allokaltak a papirokat, mivel

a lakossági értékesítés során részvényeket igényelt befektetők részére a részvények jóváírására és az esetlegesen visszajáró összeg átutalására legkorábban 2006. december 11-én kerül sor.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1631) Oreg_Nene válasza viharhozo (#1630) üzenetére


Oreg_Nene
tag

thanks, akkor várok türelemmel

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1632) Dare2Live válasza viharhozo (#1624) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálam akkor gurult el a pirula amikor élőben láttam ahogy a Varga azt nyilatkozza, hogy 25.500ért nincs értelme jegyezni, hisz a tőzsdén 22.000Ftért lehet megvenni. éshogy a külföldnek akarják eladni, ésatöbbi...

Ezekután hogy vegyen a magyar?
ha 1%ot se mozdul felfele és megtarja a nép májusig akkor 30%os az éves hozam. +osztalék. :)

btw Te jegyeztél?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1633) viharhozo válasza Dare2Live (#1632) üzenetére


viharhozo
addikt

Jegyeztem, a papirt 2007-ben legalabb 25000-re varom. Az eredmenyekhez kepest szinte az osszes magyar papirt alulertekeltnek erzem, at is rendeztem a portfoliomat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1634) JóképűIdegen válasza Dare2Live (#1623) üzenetére


JóképűIdegen
tag

Na mindegy én nem foglalkozom az ilyen egetrendető kérdésekkel de amugy amit irtál azzal már elég sokan szép pénzt szedtek össze

''Aki ilyet tud az inkább felvesz max 10%os thmre japán jen/svájci frankot aztán azt nyomja bele a bizniszbe. imho''--> ez megvalósítható :C

(#1635) viharhozo


viharhozo
addikt

A topic cimehez: BKV-gyujtojegybe.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1636) concret_hp válasza Dare2Live (#1632) üzenetére


concret_hp
addikt

ez a jegyzés téma ez hogyan megy? gondolom csak bizonyos időközönként van.
és a 30%os éves hozam az hogyan jön ki? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1637) tkazmer válasza viharhozo (#1633) üzenetére


tkazmer
addikt

Az eredmenyekhez kepest szinte az osszes magyar papirt alulertekeltnek erzem
Ez azt is jelentheti, h érdemes beléjük fektetni?
Jah, és mégegy alapkérdés: érdemes úgy belefogni a tözsdézésbe, h napi max 1-2 órát tudok vele foglalkozni, és azt is csak zárás előtt közvetlen? Persze hosszabb távra gondoltam....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1638) Dare2Live válasza concret_hp (#1636) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vajóában 13-14% az a 30%. Ilyen trükkös reklám ezis.
De fix 14% se biztosíít neked kamatadóentesen eze kívül semmi ha jóltudom-

Kötni bármikor lehet, azonban volt anno egy hét/hónap minden évben amikor a számlanyitás féláron ment. Mosthogy vane ilyen arról nemtudok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1639) Dare2Live válasza tkazmer (#1637) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen aztjelenti.

Nemtudom neked érdemes e. Én napi 1-2hban csinálom én végülis nempanaszkodom. Szerintem egy kis összeggel pl 100.000Ftval próbáld ki, rájösz, hogy müködik és ha tetszik csinálod ha nem nem. jaés kezdeti időkben ne csinálj napon belűli kereskedést azt jellemzően minden kezdő megjárja. (Azaz legalább 2-3napra végy részvényeket de mégjobb ha elkapsz egy felfutó ágat és legalább pár hónapig csak csücsülsz benne és nemidegesít fel ha 1-2-3napig csökkenés van.)

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1640) Dare2Live válasza Dare2Live (#1638) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

ez korrekt.
Jóllátszik 4évre érdemes kötni és utána újrakötni.

további infókat is itt találsz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1641) tkazmer válasza Dare2Live (#1639) üzenetére


tkazmer
addikt

Ahha. Nem is gondoltam nagyobb összegre, pont azért mert kezdő vok. De akkor lehet, h nekiállok, végülis kell néha egy kis kaland:D Szerinted mi lehetne a jobb, ha veszek mondjuk 5 MOL-t, vagy inkább több, olcsóbb papírt?

jah, és milyen költségei vannak a tözsdézésnek?

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1642) viharhozo válasza tkazmer (#1637) üzenetére


viharhozo
addikt

Napi ot percet se kell vele foglalkozni. A szamlanyitas es vezetes ingyenes, megveszed a neked tetszo reszvenyt, beadod a hatarozatlan ideju megbizast a celarral, es keszen vagy.

Keves penzzel szvsz nem erdemes nagyon ugralni, akarmennyire is minimalis a tr. koltseg, nehany tizezer forintnal jelentos lehet. Az altalanos velekedes szerint a fundamentalisan eros papirokkal hosszu tavon nem igazan lehet bukni, marpedig itthon a Mol/Otp/Richter/Matav negyes profittermelo kepessegehez nem nagyon fer ketseg. Ja, es persze feltetel, h az osszegre ne legyen szukseged a varhato futamido soran ill. vannak bizonyos iparagi kockazatok (problemat jelenthet, ha feltalaljak a vizuzemu autot).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1643) tkazmer válasza viharhozo (#1642) üzenetére


tkazmer
addikt

Akkor sztem nekem ebből a négyesből kellene vásárolni, bár vhogy nekem tetszenek a graphi és a synergon részvények is, bár nem tom ezek hosszabb távon mennyire lehetnek jók...
Számlát nyitni lehet neten is? Vagy ahhoz be kell menni vhova? Jah, és a tőzsdemáguson kívül van még másik program, ami egyszerűbb, de mégis jó? Mert kipróbáltam ezt a tőzsdemágust, mondhatni azt se tudtam, mikor hogy állok, kicsit magas volt nekem....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1644) viharhozo válasza tkazmer (#1643) üzenetére


viharhozo
addikt

A Graphi ezen az arszinten egyertelmuen spekulans reszveny, az arfolyamot a felvasarlasi pletykak befolyasoljak. A Synergon iden ~140%-ot emelkedett, bennfentesek szorakoznak az arfolyammal, reszemrol kerulom, ettol fuggetlenul masok szeretik.

Szamlat szemelyesen kell nyitni. A Tozsdemagus egy jatek, maga a program a Petire alapul, ami nekem nagyjabol megfelel, bar ketsegtelenul hianyzik belole nehany aprosag. A 'programot' egyebkent az a ceg biztositja, akivel szerzodsz. Mivel a real-time arfolyam dija havi 2400 Ft, ezt csak akkor vedd igenybe, ha valoban daytradelni akarsz.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1645) tkazmer válasza viharhozo (#1644) üzenetére


tkazmer
addikt

Akkor sztem a real time felejtős egyelőre...melyik cégeknél érdemes számlát nyitni?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1646) Dare2Live válasza tkazmer (#1645) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha jólemlékszem equitas nál a legolcsobb.

kötés 0.15% de minimum 150Ft

Kezdésnek énis elsősorban a nagy papírokat azaz a MOL/OTP/MATAV....ot javaslom. Nagyok közűl ricsit, egisel most vigyázz ricsi folyamatosa saját részvény vásárlással se tudja elkerülni az esést...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1647) tkazmer válasza Dare2Live (#1646) üzenetére


tkazmer
addikt

Azt a 0.15% ot úgy számolják, h ha én veszek x összegért mondjuk MOL-t, akkor annak az x összegnek a 0.15%-át zsebreteszik?

A ricsi=richter nem?
Azokból most inkább nem vennék, vhogy nem tetszik nekem, h egyszer hallom, richter 44k, mostmeg nemrég 39k körül volt...majd kicsit később.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1648) Dare2Live válasza tkazmer (#1647) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igen. Sajnos nem ingyen csinálják, ebből élnek. :)

Igen.

gyógyszeres papírokra rájár a rúd. MOLt ajánlom napokban elmúlik a speki-aukciós nyomás és talán elindul felfele úgy rendesen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1649) concret_hp


concret_hp
addikt

ez a tőzsdemágus téma ez megy még? nem találtam olyat h regisztráció, meg olyat is láttam h tőzsdemágus2 lezárult :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1650) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Tehát amint már említettem anyámék beneveztek erre a ''Mol részvény jegyzés kárpótlási jegy ellenében'' 2 hete, aminek az lett az eredménye hogy van -elvileg- most komoly (nem nevet) 8 azaz nyolc darab Mol részvény a birtokunkban.

- hogyan tudnám ezekett minél gyorsabban készpénz formájában viszont látni mert most kellene, itt a karácsony
- van olyan lehetőség ahol ezt ebroker és egyéb netes bankolási módszer kihagyásával egyszerűen eladhatnám?

Segítsetek mert nem szeretném benthagyni a pénzt -sajnos- lenne mire költeni

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.