Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Flashcash válasza fokukac (#1050) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Inkább 200000 felett. De érdemes körülnézni az mkb-nál is, ott különdíj nélkül lehet 5% kamatot lekötés nélkül összeszedni a kivételes folyószámlával.

(#1052) tildy válasza Flashcash (#1048) üzenetére


tildy
nagyúr

1. Oké ezt láttam

Viszont talán azt a plusz két kattintást meg lehetne spórolni, ha leírnáák oda, hogy kb mennyi az annyi.(Én konkrétana pdfeket nézegettem, azokban nem találtam.)

Fokuakc:köszi, valami ilyesmi összefoglalóra gondoltam én is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1053) Flashcash válasza tildy (#1052) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem írhatnak neked konkrét hozamot, a likviditási alap nem fix hozamú. Teljesen pontosan le van írva miről van szó, kb. hozam értékeket meg nem fognak írni neked mikor ott van minden adat az alap eddigi hozamáról.

[Szerkesztve]

(#1054) fokukac


fokukac
nagyúr

valóban nem fiksz hozamú, de igen erős korrelációt mutat az államkötvények hozamával.

tapasztalatom szerint az elmúlt hónapokban kb. 4,8% körül járt, de most megint elérte az 5%-ot.
és napi szinten írják jóvá a hozamot

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1055) tildy válasza Flashcash (#1053) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké, de akkor én raktam volna egy linekt oda a jobb sarokba:U Vagy valami. Azt hinné az emebr ott találja emg, erre neki kell kezdeni turkálni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1056) Flashcash válasza tildy (#1055) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Dobj nekik egy mailt hogy fejlesszenek a honlapjukon.

(#1057) fokukac


fokukac
nagyúr

néhány millió forinttal néhány hónap alatt mit lehet kezdeni? :U

(5 milliós összegről van szó)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1058) Flashcash válasza fokukac (#1057) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Itt adnak 6 hónapos lekötésre EBKM 6,5%-ot: [link]
Ez meg egy összefoglaló: [link]

(#1059) Picike69 válasza fokukac (#1057) üzenetére


Picike69
tag

Szia!
Ezt is nézd meg 3 hónapra már szerintem megéri: [link]
Persze csak ha otp-s vagy, de szerintem más banknál is van ehez hasonló!

...

(#1060) Angmar


Angmar
tag

Sziasztok!

Valaki elmagyarázná mi pontosan a T+2 napos elszámolás? PL. adok egy megbízást 1000db befektetési jegy vételre, és ilyenkor a megbízás napi árfolyamon veszik meg, vagy rá következő 2 nap árfolyamán :F (Annyi világos, hogy 2 nap múlva vonják le a számlámról a pénzt)


[Szerkesztve]

(#1061) attilam válasza Angmar (#1060) üzenetére


attilam
őstag

A megbízást követő második napon történik a bef. jegy vétele és eladása, az akkori árfolyamon. Tehát előre nem tudod, hogy mennyi befektetési jegyed lesz, vagy mennyi pénzbe fog kerülni.

(#1062) phanfantom válasza Angmar (#1060) üzenetére


phanfantom
senior tag

Ha hétfőn 16.00-ig veszel bef. jegyet, akkor csak a rákövetkező(kedd) napon kialakult árfolyamon fogják elszámolni. Vagyis a kedd esti adatokkal fognak szerdán dolgozni.
Így jön ki a T(hétfő)+2(szerda) nap.

Más.

Milyen adót is fognak szeptembertől bevezetni?
Tehát bárhol van az ember pénze és bármennyit is ''kamatozik'', a nyereségből 20%-ot levonnak? De hogyan és mikor(lehet évekig nem nyúl a pénzéhez valaki)realizáltatják ezt az adót?
Bármilyen info-t és link-et köszönök szépen.

(#1063) viharhozo válasza phanfantom (#1062) üzenetére


viharhozo
addikt

Szinte minden jovedelem adokoteles lesz. Befjegy/kotveny/ap. eseten a brokerceg/bank automatikusan levonja az adot, tozsdei ugyletnel neked kell bevallani.

Kivetelek:

- Befektetési jegyek, diszkontkincstárjegyek, továbbá egyéb hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok beváltása, visszaváltása, átruházása esetén, ha ezeket az értékpapírokat 2006. augusztus 31-ig szerzi meg és ezt követően adja el, váltja vissza, váltja be (vagy lejár), a bevétel (ide nem értve a kamat/hozam jogcímen fizetett összeget) után nem kell kamatadót fizetnie.

Egyéb esetben ha a kamatjövedelem alapjául szolgáló szerződést 2006. augusztus 31-ig megkötötte, ezen értékpapírok esetében kapott első bevétel után nem kell adót fizetni, ami azt jelenti, hogy pl. állampapír esetében az első 2006. augusztus 31. után kifizetett kamat adómentes még.


- tozsdei ugylet vesztesegevel kompenzalhato a hasonlo nyereseg (onkotes power)

- a torvenyt nem olvastam vegig, de emlekeim szerint az eletbiztositasok hozama adomentes marad. Szinten adomentes a nyugdij-elotakarekossag, bar ez fiatalok szamara inkabb elmeleti lehetoseg. Otven folott viszont nyero.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1064) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Itt egy betétszámla a kamatadó megkerülésére. [link]

(#1065) fokukac válasza fokukac (#1054) üzenetére


fokukac
nagyúr

most néztem, most 5,5% körül van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1066) lazydog válasza Flashcash (#1064) üzenetére


lazydog
addikt

Mit kerülsz meg ezzel? Szerintem sak az augusztus havi kamatadódat.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1067) Flashcash válasza lazydog (#1066) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Miért csak azt?
''Kamatláb módosítás vagy részösszeg kifizetés kapcsán kamatelszámolásra (kamatjóváírásra) nem kerül sor, a kamat elszámolása a Betétszámla megszüntetésekor, vagy legkésőbb 8 (nyolc) éves kamatperiódusok végén esedékes. Az első kamatperiódus a számlanyitástól 2014. július 31-ig tart.''

[Szerkesztve]

(#1068) koob válasza Flashcash (#1067) üzenetére


koob
senior tag

mert az állambá az úr :D :U

(#1069) #32577792


#32577792
törölt tag

továbbra is legálisan adómentes marad pl a lakástakarékba rakott pénzek :C

(#1070) Flashcash válasza koob (#1068) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Pedig ez kikerüli a kamatadót.

(#1071) luciferc válasza Flashcash (#1070) üzenetére


luciferc
őstag

mint ahogy az összes többi augusztus 31-ig lebonyolított befektetés is. ez annak lehet jó, akinek most van sok pénze, amit a következő hónapokban folyamatosan fel akar élni.

(#1072) zsoltee10 válasza luciferc (#1071) üzenetére


zsoltee10
addikt

én a helyi takszövben helyezem el a pénzem folyamatosan. hétfőtől indul egy új betét akciójuk. 8,5% éves kamat, 1 éves lekötés, a kamatadó pedig a későbbiekben sem terheli.

(#1073) Füleske válasza zsoltee10 (#1072) üzenetére


Füleske
addikt

Az szép.
Nem gyenge lesz az infláció a következő egy évben. :( Mondjuk ez várható volt. :(

(#1074) Josh


Josh
tag

Egész biztosan ti is hallotatok róla, hogy szeptembertől be akarják vezetni a kamatadót. Nem tudná valaki megmondani, hogy hogyan lehetne ezt kiküszöbölni?

Pillanatnyilag az OTP-nél van a bankszámlám, esetleg van rá lehetőség, hogy ''házon belül'' megoldjuk?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1075) #32577792 válasza Josh (#1074) üzenetére


#32577792
törölt tag

most hírdettek valami ilyesmit, hogy lekötöd 12 hónapra - 7%- és ez adómentes, vagy veszel pl. Optimát még ebben a hónapban és az is az.

(#1076) Josh válasza #32577792 (#1075) üzenetére


Josh
tag

Melyik jövedelmezőbb?

Optima mondjuk, vagy inkább a kötelező magánnyugdíjpénztári számlámra befizetem? Elvileg ott is van rajta hozam igaz?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1077) #32577792 válasza Josh (#1076) üzenetére


#32577792
törölt tag

attól függ, hogy akarod-e mobilizálni vagy sem?
nyugdíjpénztárnál nem tudod, optimánál igen, de most csak olyan 5,4% körül van az évesített hozam

(#1078) Josh válasza #32577792 (#1077) üzenetére


Josh
tag

Mobilizálásnál mire gondolsz? Úgy kellene, hogy ha szükség úgy hozza, akkor bármikor hozzá tudjak férni.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1079) #32577792 válasza Josh (#1078) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha magánnyugdíjba befizeted, az minden csak nem mobilizálható! az hosszú távra van kitalálva
nyílt végű befektetési alapok, esetleg 1 évre lekötött betétek

(#1080) Hani válasza Flashcash (#1064) üzenetére


Hani
aktív tag

Nem tűnik rossznak a Budapest Bankos számla, csak az a baj, hogy a 7, 25% csak december 31.-ig garantált. ( A honlapon pontosabban ez szerepel: ''A kamatláb változtatható, de a Budapest Bank vállalja, hogy 2006. december 31-ig a kamatot nem csökkenti. A betéti szerződés részletes leírását a betéti ÁSZF és a Hirdetméy tartalmazzák.'')

Szóval ha köcsögök akarnak lenni, január elsején 0 %-ra csökkentik a kamatot, és jogi lépést nem tudsz ellene tenni, max. nyakon csapod az igazgató urat egy döglött ponttyal.

Szerk: 7% körüli kamattal egyébként kiegyeznék, csak hát ahogy nézem, olyan 6% körüli infláció simán összejöhet idén+jövőre


[Szerkesztve]

(#1081) Hani


Hani
aktív tag

Na, kicsit megpróbálom összeszedni, amit a neten találtam, talán hasznos lesz - viszont senki ne vegye kész infónak, nézzen utána, nem véletlenül rakom be a linkeket is.

CIB:
[link]

3 hónapra fix lekötött: 11%-os EBKM (azaz 3 hónapra 2,75%)
18 hónap: összesen 11%, EBKM 7,21%
CIB classic: 2 évre 15%, 3 évre 24%



Budapest Bank:
[link]

2006.12.31.-ig garantált 7,25% , utána viszont már senki nem tudja, mennyi
kötetlen futamidő, több részletben kivehető, mindenféle jóság.



Raiffeisen
[link]
[link]

Akciós lekötött betétek, 100.000 Ft-tól:
3 hónapos lekötött betét: 6%
6 hónapos lekötött betét: 7,01%
1 vagy 3 éves lekötött betét: 8,01%

Kissé beugratós mondjuk, mert az első 3, 6,12 hónapos lekötési idő lejártával a betét igen gány kamatokkal fog továbbmenni.

Ugyanitt érdekes lehet pl. az ''Alapok Alapja:'' 1-2 éves befektetés, nagyobb kockázattal és várható hozammal
[link]


OTP
[link]

100.000 Ft-tól, 12 hónapos lekötésre.
EBKM:
1M alatti betétekre 5,75%
1M-2,5M: 6%
2,5M-5M: 6,25%
5M felett: 7%

Lejárat előtt felvett betét esetén 0%



Erste:
[link]

100.000 - 499.999 Ft : 5,50%
500.000 Ft-1M Ft: 6,00%
1M Ft-2M Ft: 6,00%
2M Ft-5M Ft: 7,00%
5M Ft-10M Ft: 7,00%
10M Ft felett: 7,15%


Citibank
[link]
3 és 12 hónap
7% kamat forint lekötött betétre
5,1% kamat USD lekötött betétre
3% kamat Euró lekötött betétre



HBW
[link]

Van jópár konstrukciójuk, inkább érdemes ott elolvasni



HVB:
[link]

2 hónap, 1 év(deviza) vagy két év lekötött betét, rendre [8%],[2,8% (EURO) / 5% (USD)],[7%] EBKM



IC bank
[link]

1 év: 6,13-6,64% EBKM
2 év: 6,53%-7,04% EBKM
Lejárat előtti felbontás esetén a kamat mértéke 0%.


IEB bank:
[link]
Diszkont betét,
12 hónapra a kamat: 7,00% (EBKM: 7,00%)
18 hónapra a kamat: 10,65% (EBKM: 6,98%)
24 hónapra a kamat: 14,00% (* EBKM: 6,77%)



K&H
[link]


MKB:
[link]
pffh






[Szerkesztve]

(#1082) fokukac válasza Hani (#1081) üzenetére


fokukac
nagyúr

kommentjeim.

1, CIB. a három hónapra lekötött 11%-os betétről milyen további info-t tudsz? szerintem ez így túl egyszerű, ebben tuti kell, hogy legyen vmi buktató. régen is csinált ilyet a CIB, de az volt a feltétele, hogy kellett mellé jegyezni befektetési jegyet valamelyik kockázatos alapban...

2, RAiffeisen, a lekötött betéteknél eddig is úgy volt, hogy megújuláskor kisebb lett a kamat; de ezt könnyen lehetett orvosolni azzal, hogy feltörted a lejárat utáni első nap, majd újra lekötötted akciósan egy nappal később... december óta ezt csinálom, eddig bevált. a ciki itt az, hogy az újralekötés már nem lesz kamatadó-mentes

3, Raiffeisen, Alapok Alapja : szépen hangzó marketingduma az a 25%-os hozam, de múlt héten megnéztem, éppen -4% volt az elmúlt 90 napi hozam, az elmúlt 180 napi pedig épphogy pozitív volt.
Ez az alap elsősorban a konvergencia-országok részvényeibe fektet, szerintem ez most elég kockázatos. Csehországban tavasz óta kormányválság van, Lengyelországban tavaly ősz óta szinte permanens a kormányválság, ráadásul két szélsőséges, populista ikertestvér van hatalmon, akik a legjobb úton haladnak affelé, hogy elszigeteljék az országot; Szlovákiában szintén most alakult meg egy populista koalíció a magyarfaló szélsőjobbos slotával a sorai között;
Kis hazánkban meg éppen összeomlik a költségvetés.
rövidebb távon most túl sok a kockázat errefelé.


Szerk. most megint megnéztem, és már +3% az elmúlt 90 napi hozam... ennyit ment fel a tőzsde 4-5 nap alatt?? :F

na mindenesetre ez jól mutatja, hogy mennyire hullámvasút jellegű a dolog, hogy mennyire rizikós.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1083) Hani válasza fokukac (#1082) üzenetére


Hani
aktív tag

A CIB három hónapos lekötéséről én is csak ennyit tudok, mint amennyi a linknél van (''CIB Betétmix ötvözi a lekötött betétek biztonságát a CIB befektetési jegyek kiemelkedő hozamkilátásával. A Betétmix segítségével élvezheti több mint két évig adómentesen a befektetési jegybe fektetett tőke hozamát, befektetett tőkéje kockáztatása nélkül, ráadásul 3 hónapos futamidejű lekötött betétjére most évi 11% fix, adómentes kamatot fizetünk (EBKM: 11,00%), ha 2006. augusztus 31-ig ilyen formába fekteti be megtakarítását.'' )

Mindenesetre nem igazán bízom bennük, tekintve, hogy böszme nagy betűkkel hirdetik a másik konstrukciójuknál a 11%-os kamatot, épp csak az nem hirdetik nagyon, hogy ez 18 hónapra 11%, vagyis az EBKM 7,21%

Az Alapok Alapja valóban elég kockázatos, egy ismerősömet kérdeztem róla, ő éppen most akar kiszállni belőle, mert eddig ugyan elég jól ment, de a jövőre nézve nagyon bizonytalan.

A Raiffeisen fix lekötése meg... nem tudom. A 8% elég jól hangzik 1 v. 3 éves lekötésre, de azért utánakérdezek még. Igazából a Budapest Bank ajánlata tetszik a lekötésmentesség miatt, de félek a csak dec. 31.-ig garantált kamattól - ha jan. 1.-én beraknak valami ócska kamatot, akkor elég szép bukta..

(#1084) Flashcash válasza Hani (#1083) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha félsz attól hogy ezekben az akciós hosszú lekötésű betéteknél később csökkentik a kamatot akkor próbáld meg az MKB pénzpiaci betétet.
Ebben a betét kamatozását 3 havi kamatperiódussal a mindenkori bankközi referencia kamatokhoz kötik, tehát a kamatok folyamatosan követni fogják a piaci viszonyokat/inflációt. 24 vagy 36 hónapos lekötés esetén betét kamata BUBOR - 0,2%, ami 3 havonta frissül az aktuális kamattal. A BUBOR jelenleg 7,118%, két hónapja 6,9% volt (1M). Egy hátránya van ennek a lekötésnek hogy ha idő előtt felbontod akkor nem fizet kamatot, bár ez a lekötések nagy részénél fennáll illetve 1 millió felett lehet nyitni.

Még egy befektetés kimaradt az összesítődből a postán vásárolható kincstári takarékjegy:
Ennek jelenleg a kamata 1 vagy 2 éves lekötéssel fix 6,75%.
Az előnye az hogy semmilyen kezelési költség nem rakódik rá mint a bankbetéteknél. (kp. felvét költsége pl. 0,2% a CIB bankban)
Ha a lejárat előtt felbontod akkor is fizet kamatot a következők szerint: [link]


[Szerkesztve]

(#1085) Hani válasza Flashcash (#1084) üzenetére


Hani
aktív tag

Utánaszámoltam közben a Budapest bankos játéknak:
Nagyon leegyszerűsítve, kihagyva mindenféle kamatos kamatot, kezelési költséget, tranzakciós díjat, alkalmazotti zsíroskenyér-jutalékot, satöbbit a következőképp áll a dolog:

Ha a BB-hez berakok némi suskát, ők dec 31.-ig garantálják a 7,25%-os kamatot, (azaz ha aug végén berakom hozzájuk a pénzt, szilveszterre ''már'' 1,81%-ot hozni fog).

Ha január elsején kiveszem, berakom mondjuk 7%-os kamatra egy másik bankhoz, akkor számolnom kell 20% kamatadóval, vagyis például 7%-os éves kamat helyett csak 5,6%-ot fogok kapni. 2008.január elsejére lesz így összesen Suska x 1,018125 x 1,056= Suska x 1,07514 összegem, 16 hónap alatt, a kvázi-EBKM 5,64% körül lesz.

Ha a BB januártól a kamatot 4,84% alá csökkenti, akkor ennél rosszabbul járok, következésképp kiveszem. Ha nem, jobban járok ha benn tartom.

Persze ez mind csak egy elnagyolt elméleti hancúr, mindenesetre a fix idejű lekötések nem igazán vonzanak - nem akarom ugyanis felvenni az egész lekötött összeget, csak egy kicsi részét, azt viszont sokszor. (Persze akkor minek kötöm le, ha később úgyis fel akarom venni.. a kérdés jogos, nincs válaszom rá még )

(#1086) Hani válasza Hani (#1085) üzenetére


Hani
aktív tag

Elbénáztam, a dec 31.-ig levő négy hónapot negyedévnek vettem 1/3 év helyett.. így viszont az 1,81% már 2,41%, a végső EBKM meg 6,1% körülre alakul.

(#1087) Flashcash válasza Hani (#1085) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Akkor számolj egyet a kincstárjeggyel is, 10/50/100ezres címletei is vannak, fizet kamatot akkor is ha a lejárat előtt beváltod az előző hozzászólásban linkeltek szerint. Amelyiket meg nem veszed fel az 6,75% lesz egy vagy két évre.

Vagy mi lenne ha kettéosztanád a pénzed, és a fix részt amit biztosan nem veszel fel tedd a Raiffeisen-be, a maradékot pedig valamilyen hasonló számlán vezesd: [link]

(#1088) Hani válasza Flashcash (#1087) üzenetére


Hani
aktív tag

Valószínűleg igazad van, és a kettéosztásos módszer lesz a nyerő. A linkben említett MKB-s folyószámla viszont nem igazán jó, a kamat szép, de a nyitási feltételek nem annyira:

-Havi rendszerességgel a számlára minimum 90.000,- Ft-nak szükséges egyösszegben beérkeznie (ez lehet munkabér vagy egyéb rendszeres havi jövedelem, például nyugdíj, vállalkozásból származó bevétel, stb.), és
- legalább 2 db - közüzemi számláinak elektronikus úton történő kiegyenlítésére szolgáló csoportos beszedési- vagy állandó átutalási megbízás megadása, és
- MKB Bankkártya megléte vagy igénylése.

(#1089) Flashcash válasza Hani (#1088) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ismerem a feltételeit, viszont a látra szóló kamata nem rossz ha sokszor ki akarsz venni ahogy leírtad. Talán még a megtakarítási számlák között nézz körül, ott szokott olyan lenni hogy havonta X alkalommal kamatveszteség nélkül vehetsz fel pénzt.

[Szerkesztve]

(#1090) vati


vati
senior tag

Sziasztok! Két kérdésem lenne:

1/ Jól értelmezem, hogy az aug. 31.-e előtt jegyzett nyílvégű befektetési jegyek mentesek a kamatadó után egészen a visszaváltásig? (Tehát ha most berakom és nem nyúlok hozzá, bármikori visszaváltáskor adómentes lesz a hozama)

2/ Egymilliót akarok befektetni most, könnyen mobilizálható ÉS adómentes módon. A lekötött betétek ezért kiestek, maradnak a nyíltvégű alapok. Sokkal jobban parázok attól, hogy idő előtt szükségem lehet a pénzre (családi tartalék funkciója is lenne) mint attól, hogy pár hónapra bukó lesz az árfolyam. Igazából nem is akarom belátható idő múlva kivenni a befektetést, ha jól mennek a dolgaim, sok évre benthagynám.
Ennek fényében mit gondolnátok egy ilyen portfólióról?
- 50% OTP Ingatlanbefektetési Alap (nem túl erős hozam, de eléggé biztos és stabil)
- 25% OTP Abszolút Hozam alap (aktív alapkezelés, piaci helyzettől függően részvény- vagy kötvényalapokba átcsoportosít. Kicsit félek tőle, mert nagyon új, de jól hangzik)
- 25% OTP UBS (kis optimizmussal feltehető hogy éves szinten az ingatlan feletti hozamot produkál. Csak akkor esz meg a pipa, ha pl. a Quality -amitől most félnék mint a tűztől-, mégis sokkal jobban áll 1 év múlva)
A második 25-25%al játszanék szükség esetén, az ingatlant hosszú távra szánom.
Ebből kiderülhet, hogy az OTPnél van számlám, és egyelőre ott is akarok maradni.

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1091) BosziKedvese


BosziKedvese
csendes tag

on:
a zsebembe :C

Mindazok, akik azt hiszik hogy a csillagos ég a határ, korlátozott képzelőerővel bírnak.

(#1092) attilam


attilam
őstag

Kicsit kiábrándító ez a dolog ami itt megy Mo.-n, nem beszélve a most életbe lépő kamatadóról, a forint fokozatos gyengüléséről stb. Ezért olyan tervem van, hogy valami külföldi banknál (Svájc?) kellene eurós számlát nyitni és netbankon keresztül intézni a dologokat. Így ugye nincs kamatadó, mivel külföldön lenne a számlám.
Nincs valakinek tapasztalata a külfödi bankokról, hogy hol lenne érdemes számlát nyitni?

(#1093) phanfantom válasza attilam (#1092) üzenetére


phanfantom
senior tag

attilam: érdekes felvetés, gratulálok a kreatívitáshoz
erre én is kíváncsi leszek:)

(#1094) OliApa válasza attilam (#1092) üzenetére


OliApa
aktív tag

Én az összes pénzemen eurót vettem, betettem a céges páncélomba. Hetente annyit hoz, mint amennyit forintként hozott havonta az OTP-ben. Ezt aztán nem tudja egy kötsög sem megadóztatni! Bruhaha! :C :DD

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1095) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Akinek volt esze és nyitott egy hosszú lejáratú biztosítás alapú megtakarítást (mondjuk évenkénti 200.000Ft befizetéssel), az opcionálisan kérhetett mellé egy eseti számlát, amire teljesen szabadon és rugalmasan bármekkora összeget rakhat be és vehet ki, mindenféle adózási kötelezettség nélkül, ugyanakkor remek hozamokat is realizálhat egyúttal. Én így tettem. A kormány meg bekaphatja.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1096) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok. Van néhány millió Ft-om egy ideig. Hamarosan (még idén!) lakást kell vennem a pénzből. Ezért számomra a rugalmas időtávú kondíció most az, ami számít. Lehet, hogy 1,5 hónapra, de lehet, hogy 3-4 hónapra tudom nélkülözni a pénzt.

ezt a két konstrukciót találtam, és ezek között között filózok :

Budapest Bank :
[link]

HVB Bank
[link]

Melyiket válasszam?
ránézésre a Budapest Bank kedvezőbb, viszont én pár évig már voltam BB-ügyfél, és keserű szájízzel szüntettem meg a számlámat náluk.

A Budapest Bankkal szemben tehát vannak fenntartásaim.

A HVB Bank szimpatikusabb.

Ti melyiket tanácsoljátok? Esetleg van vkinek vmi tapasztalata a két pénzitézettel kapcsolatban? :U

előre is köszi

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1097) Sihto_ válasza attilam (#1092) üzenetére


Sihto_
tag

Ha jól tudom 26 országgal van megállapodás és le kell jelenteni, hogy ha beteszed a pénzed, ez alól lehet, hogy Svájc kivétel, de ott meg olyan alacsonyak a kamtok, hogy szerintem nem éri meg. Mo-n rövidesen emelkednek a kamtaok, egyszerüen nem tehetnek mást, szerintem jövőre az évi 10%-ot meg fogják célozni.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#1098) Flashcash válasza attilam (#1092) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kamatadó külföldön is van nem csak Magyarországon:
Svédország 30%
Németroszág 30% (1370 euró feletti kamatjövedelem)
Ausztria 25%
Csehország-Szlovákia 15%
Lettország 10% stb.

Külföldre való pénzkimenekítés:
Az úniós országokból a kötelező információszolgáltatás keretében értesíteni fogják az APEH-et amennyiben valamelyik országban számlát nyitsz, majd ezután nem az adott ország hanem az itthoni szabályok szerint az APEH fogja 20%-al megadóztatni a kamatjövedelmet.

Ez alól kivétel még 6 évig Luxemburg, Ausztria és Belgium de ebbe a ketegóriába sorolható Svájc, Andorra, San Marino, Monaco és Liechtenstein is, az adott országok forrásadót fognak levonni a kamatjövedelmed után amelynek mértéke:
-2008-ig 15%, 2008-2011 között 20%, majd 35%-ra emelkedik.

Az így tőled beszedett adóból 25-75% arányban osztozik a betét országa és Magyarország.

A nem-EU országok is forrásadóval terhelik a kamatjövedelmed.

(#1099) vati válasza Flashcash (#1098) üzenetére


vati
senior tag

''Külföldre való pénzkimenekítés:
Az úniós országokból a kötelező információszolgáltatás keretében értesíteni fogják az APEH-et amennyiben valamelyik országban számlát nyitsz,
... Ez alól kivétel még 6 évig Luxemburg, Ausztria és Belgium de ebbe a ketegóriába sorolható Svájc, Andorra, San Marino, Monaco és Liechtenstein''


- Ez azt jelenti, hogy ha számlát nyitok Svájcban, 6 évig még nem fogják lejelenteni a magyar APEHnak?
- Illetve, 2012-től a korábban nyitott számlákról és a rajtuk levő összegekről is értesítik az APEH-et? (Ha nem: nosza, számlát nyitni amíg még lehet)
- A körülmény hogy az APEH tud egy külföldi banknál levő számlámról, azt is jelenti hogy kétoldalú egyezmények alapján zárolást, végrehajtást vihet keresztül az ide menekített összegekre? (azaz, egész Európában nem lehet tőkét elhelyezni olymódon, hogy egyszerre legyen bankgarantált és végrehajtásbiztos?)

Mint a megtakarításaink befeketetése ugyan nem ideális (sőt a legrosszabb a hozama) de vagyonmenekítésnek, adóelkerülésnek elmegy: nem svájci számlára megy a pénz, hanem a számla mellé nyitott safe-fiókba kp.-köteg formájában materializálva. Garantált ugyan az évi pár % értékvesztés, de a Föld összes állama elmehet a vérbe a forrásadójával meg a kamatadójával, meg szja-val, végrehajtásával stb... Vagy ennek is utána tudnak járni?
Kinek, mikor van joga benézni a banki széfembe arrafelé? Pl. magyar bíróság kimond egy végrehajtást, vagyonelkobzást stb., elér a keze egy svájci széfig?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1100) OliApa válasza vati (#1099) üzenetére


OliApa
aktív tag

az #1093-as hsz-ban éppen erről írtam. nem a legjobb, de nem a legrosszabb választás, tekintettel arra, hogy nagyrészét decemberben felhasználom repülőjegyekre. . . :DD

http://velemmivan.blogspot.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.