Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) tkazmer válasza attiati (#1749) üzenetére


tkazmer
addikt

Engem érdekelne az az alázás...

(#1750) Agyzuzo
Nem tudom, mennyire van alapja, de eddigi hozzászólásaid alapján mintha kapcsolatba hozható lennél a Brokernettel..

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1752) Agyzuzo válasza tkazmer (#1751) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Voltam Bnet-es is, tény, de már kb. fél éve más vizeken evezek. Nem láttam már fantáziát a Unit Linked-termékekben, a Bnet pedig nem kínált fel más alternatívát.

Lealázni egy olyan alapot, amit a világ egyik legnagyobb bankja és legrégebbi alapkezelője, a J.P. Morgan együtt visz, elég nagyképűnek hangzik. Persze le lehet, de akkor kérdem én, mit keres az az egyén a körünkben és miért nem csücsül valahol egy vezető pozícióban, vagy forgatja a milliárdjait? :) Amúgy az alap neve First Selection (illetve egy másik variációja a First Asset) és a BNP Paribas-nál elérhető (további 40-50 féle másik alappal együtt, ez most csak egy kiragadott példa volt).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1753) attiati válasza Agyzuzo (#1750) üzenetére


attiati
veterán

jogtalanul ''támadtam'', igaz.

De kérlek, ha anyagi érdeked fűződik valamihez, azt ne itt ajánlgasd.
nekem offtopic, neked aprók...

Tkazmer: neked is jók a megérzéseid, nekem is lejött az első hsz. alapján a Bnet feeling

[Szerkesztve]

(#1754) Agyzuzo válasza attiati (#1753) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ebben igazad van. :R
Bele se akartam menni ilyen részletesen, csak kíváncsi lettem voltam a véleményekre.

[Szerkesztve]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1755) Agyzuzo válasza attiati (#1753) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Amúgy mi a véleményed a Unit Linked megoldásokról?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1756) attiati válasza Agyzuzo (#1752) üzenetére


attiati
veterán

röviden összegezve:
1. az általad kínált alapban 2-3 éves időtávon szabad gondolkodni részvényalap jellege miatt
2. hazai alapkezelőkhöz képest extra költségeket számít fel
3. és mivel EUR alapú, ezért devizakockázat is fennáll

(#1757) Agyzuzo válasza attiati (#1756) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Devizakockázat mindig fennáll, a svájci frank alapú hiteleknél is, de ettől még mindig azok a kedvezőbb megoldások. :) A 2-3 éves időtáv helytálló, bár a befektetés jellege miatt nem nagyon kell az ingadozástól tartani, persze a kockázat mindig benne van, ez tagadhatatlan. Az extra költség az viszont nem helytálló, mert az ''alapkezelői költség''-hez képest nincs extra költség, hanem ''alapezelői költség'' van. Pont.

Viszont a dolog nem merül ki ennyiben, épp csak a felszínét érintettük a lehetőségeknek, de tényleg nem akarok átmenni apróba, úgyhogy igazad van, maradjunk ennyiben.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1758) attiati válasza Agyzuzo (#1757) üzenetére


attiati
veterán

menj csak bele :) valószínű szakmailag nem értesz a dolgokhoz, és nem mersz
de azért köszönöm

(#1759) Agyzuzo válasza attiati (#1758) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem megyek, mert ez a tipikus esete a ''ha van sapkája azért, ha nincs, azért''-nek. :)
Ha belemegyek reklámozok, ha nem, nem értek hozzá. :)
De megírtam neked priviben is, személyesen elmondok mindent szívesen, még az is lehet, hogy rávilágítasz olyasmire, ami nekem elkerülte a figyelmem. :)

Szóval písz. :R

[Szerkesztve]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1760) attiati válasza Agyzuzo (#1757) üzenetére


attiati
veterán

Nem kell ide semmilyen felszín, a lényeg: az elmúlt 1 év árfolyamalakulása: (5,43 % hozam)

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/070225/bnp_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][kép][/url]

bár a befektetés jellege miatt nem nagyon kell az ingadozástól tartani
a grafikon alapján látható :C

Idézek az alábbi tájékoztatóból: [link]
Kockázati profil: 4 (az 1 a legalacsonyabb)
Ajánlott befektetési időtáv: 5 év minimum

Pénzügyekben konkrét dolgokról beszélünk, nem nagyjából. Az alap lehet nem rossz, de teljesen félretájékoztatsz. Hiányosak az ismereteid, sajnálom az ügyfeleidet.


[Szerkesztve]

(#1761) tildy válasza viharhozo (#1699) üzenetére


tildy
nagyúr

Úgy gondolod? Mi pont msot tapasztaltuk, mennyire lehúzóak ...Pl a cib lízinghez képest....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1762) attiati válasza attiati (#1760) üzenetére


attiati
veterán

[kép]

(#1763) attiati válasza Agyzuzo (#1759) üzenetére


attiati
veterán

Tanulj mástól és addig hallgass, és ne csapj be senkit.
beszélnek a számok....

(#1764) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!
Elolvastam az utobbi pár hozzászolást... S tanácsot kérnék: :)
Lenne most a családban pár millió amiböl kéne 1 ''kis'' piiiizt csinálni :)) kb 2évre tudom félrerakni utána lakást kell vennem! az elsö amit megnéztem az állampapirok voltak.. hát nem sok pénz lenne kamatként belöle.. kb 360 körül.. ezerben :)
otp-s vagyok / nem kiröhögni :DDD / és igy megnéztem az alapjait... ha jól emlékszem Maximának hivják.. ez már picit jobban tetszik.. :)
amugy megéri részvényt vásárolni osztalék miatt? mármint nagy cégekre gondolok ahol van nyereség is..
mekkora pénzeket lehet úgy szakitani? ha van róla infotok..
ha esetleg más alapkezelönél teszem le voksomat akkor gondolom átkell utalnom az összeget ami biztos nem lesz 2fillér :( kérdés igy is megéri-e??? 1szerübb ilyenkor gondolom a saját bankjánál körbenézni az egyénnek.

elöre is köszi a javaslatokat :)

(#1765) ToZso79 válasza Space marine (#1764) üzenetére


ToZso79
csendes tag

Javasolnám neked az OTP Paletta és az OTP Prémium kiegyensúlyozott vegyes alapokat. Ezeknél az ajánlott befektetési időtáv 3 év és 10-20% közötti éves hozamra számíthatsz évente, átlagosan.
Bővebb infó: www.otpalap.hu

Reméld a legjobbakat, de készülj a legrosszabbra!

(#1766) Space marine válasza ToZso79 (#1765) üzenetére


Space marine
aktív tag

mint irtam a fö problem a futamidövel van : 2év!!!
ha ráérne akkor megcsinálnám... :( ezért filoztam még blue chipes részvényeken... csak ott nem tudom osztalékon mennyit nyerek... :F

(#1767) viharhozo válasza tildy (#1761) üzenetére


viharhozo
addikt

En konkretan egy traktort szerettem volna venni, a kulonbseg a masodik helyezetthez kepest harom eves futamidonel 800k volt, ez eleg jelentos. Egy masik forum autostopikjaban az elmult honapban harom ember is veluk finansziroztatta a hasznalt autojat, kimagasloan az ovek volt a legjobb ajanlat.

Azt meg tudom, h a cegnek iden nagyon nagy novekedest kell produkalnia, ezert mindent hitelez.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1768) tkazmer


tkazmer
addikt

Mennyire jó befektetés most egy V. kerületi 50m2 körüli lakás?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1769) viharhozo válasza Space marine (#1766) üzenetére


viharhozo
addikt

A blue-k kozul komoly osztalekhozama csak a Telekomnak van (~7%), a MOL lehet, h mozdul ebbe az iranyba, de ez hosszabb tavu projekt. Mivel ket eves idotartamon belul az alapkamat nem fog jelentosen csokkenni, onmagaban az osztalek nem befolyasolja az arfolyamot.

Ket evre egyebkent is nehez josolni, rovid tavnak hosszu, hosszu tavnak rovid. Ha a le mindenkeppen kell ket ev mulva, akkor keress vmi alapot, ha nem letszuksegelet, akkor a Telekom nem rossz otlet. Esetleg proablkozhatsz 75% alap - 25% Telekom kombinacioval.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1770) Space marine válasza viharhozo (#1769) üzenetére


Space marine
aktív tag

hmm... közben megnéztem a lakáskasszát is... ahogy itten 1ik forumtársunk felhivta rá figyelmünket... :) valszeg beprobálom, hisz ha lakást veszek akkor azt fel is kell majd újjitani :) vagy abbol törleszteni is tudok..
viszont kiváncsiságból megkuksiztam az OTP lakástakarékát is. Mintha kedvezöbb lenne... vagy csak én látom úgy? :)

Érdekes amit mondasz a blue-kal kapcsolatban... látszik mennyire sötét vagyok ebben :( én addig abban voltam hogy ezek osztalékot fizetnek minden év végén ha jól ment a szekér... :DD
azért 7% nem sok osztalékra,nem? vagy csak én vagyok telhetetlen? :DDD

(#1771) tildy válasza viharhozo (#1767) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja akkor csak motornál ilyen ''lehúzóak''.
Kicsit durva, ugyananyni hitelre cibnél(autó) 5 év alatt 300E a kamat, itt meg 3 év alatt annyi. LEgdurvább ajánlatuk egy hondára lett volna, hogy 1.2E felvett összegre 5-600E kamat lett volna 3-4 év alatt...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1772) viharhozo válasza Space marine (#1770) üzenetére


viharhozo
addikt

A lakaskassza jo otlet, egyetlen baj van vele: az altalad megadott feltetelek egyikenek sem felel meg. ;) Egyreszt a minimalis futamido 4 ev, masreszt meg evi 240k-nal nincs ertelme tobbet belerakni.

A blue-k is fizetnek osztalekot, csak eppen baromi keveset, mivel a menedzsment ugy gondolja, o nagyobb hasznat latja a penznek. Ha van meghatarozo tulaj (pl. a Telekomnal a DT), akkor o azert feji a tehenet.

Vannak hagyomanyosan magas osztalekot fizeto papirok (Emasz, Elmu, Zwack), es ide csatlakozik varhatoan nehany papir (Allami Nyomda, Telekom). Az aramosok negy-ot eves tavlatban sztem jo vetelek, az ANy es a Zwack sokat ment mostanaban, en tulertekeltnek erzem oket. A Telekom kockazatos, de latok benne fantaziat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1773) Space marine válasza viharhozo (#1772) üzenetére


Space marine
aktív tag

természetesen csak azt a mennyiséget kötném le a lakáskasszában :) és mint irtam ha meglesz a lakás akkor ez a késöbbiekben jól fog jönni..
ez számszerüsitve 4év alatt 1milka amit 1szerre kéne beraknom...
fenn marad még 1 adag pénz és ennek kéne helyet találni :) olyan évi 10-12% körül illetve határ a csillagos ég :)) mármint kamat,stb.. :)
érdemes még távol-keletbe fektetni? kezd lufinak tünni...
ja és még 1 kérdés? árútözsde??? anno nem volt pénzem amikor kezdett felmenni az arany... :( ha jól emlékszem 3év alatt duplát emelkedett...
megmozgatta a fantáziám az urán is! föleg hogy elég erösen dumálnak az atomerömüvekröl ujra.. tavaly 25% körül emelkedett...
árótözsdézni hogy lehet? van olyan honlap ahol normálisan levannak irva ezek a dolgok? nemakarlak titeket is leterhelni :R

[Szerkesztve]

(#1774) attiati válasza Space marine (#1773) üzenetére


attiati
veterán

Tapasztalatlanul az a necces, hogy megremeg az ember keze, idege, és kiszórja idő előtt, ha nem jó irányba indul el. Ha meg felfelé ível, nincs türelem a kiváráshoz. De még mindig a jobbik eset lekaszálni 10% hirtelen emelkedést :)

A lakásra szánt összeget ne tedd fel próbára. Jó volt Viharhozó javaslata: nagyrészt egy stabil alap (ingatlan mondjuk, ha 2 évig bennehagyod), kisrészt pedig mondjuk egy nyíltvégű részvényalap. Vagy alapok alapja, melyek hasonló arányban vannak súlyozva.

Otp-nél kérj egy hónapra netbankot, és ingyen utalhatsz azt hiszem korlátlanul (1400 ft havidíj). Annyi idő elég az elutalásra és számlanyitásra. Vagy nézz körül Otp alapoknál.

Kockázatosabb dolgokhoz pedig nézz körül Equitas, Equilor, Concorde háza táján. De mégegyszer azt javaslom, hogy a lakásodra szánt összeget ne kockáztasd, pláne, ha ki van centizve a 2 év.

[Szerkesztve]

(#1775) Space marine válasza attiati (#1774) üzenetére


Space marine
aktív tag

ok!!! :R
felfogtam és megértettem! :) legalábbis megprobálom :))
esetleg ötletet tudtok adni? jó lenne állampapir hozam felett lenni évente...

köszi a türelmet... :R

(#1776) attiati válasza tkazmer (#1768) üzenetére


attiati
veterán

engem is érdekelne! Ti hogy gondoljátok, eladhatók lesznek a jövőben a nem új építésű lakások? Ma voltam a budapesti lakásvásáron, millió prospektust a kezembe nyomtak :), még nem volt időm tanulmányozni, de az árak rémisztőek.
V.kerben meg gondolom mégjobban :)

(#1777) attiati válasza Space marine (#1775) üzenetére


attiati
veterán

jó az aláírásod :)

(#1778) tbs válasza attiati (#1777) üzenetére


tbs
addikt

Warhammer40k, Space Marines (Űrgárdisták). Gondolom. :B

[Szerkesztve]

(#1779) tkazmer válasza attiati (#1776) üzenetére


tkazmer
addikt

Valami olyat hallottam, hogy a pesti belvárosi lakások egyre kelendőbbek.Most hogy ez mennyire vonatkozik csak az új építésűekre(mint pl palazzo dorottya, igaz, az is inkább csak felújított), azt nem tudom. Amúgy az a lakás, amire gondoltam, konkrétan a palazzo dorottya mellett van...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1780) lajafix válasza attiati (#1776) üzenetére


lajafix
addikt

Attól függ. Ezzel mindent elmondtam. :)

Rock'n Roll

(#1781) attiati válasza tkazmer (#1779) üzenetére


attiati
veterán

Valószínű, hogy az ingatlanárak emelkedni fognak, az ingatlanpiac növekedésének megállásáról szóló hírek ellenére.
Sajnos én egyenlőre a saját lakásomban gondolkodom, ezért nem mind1, hogy melyik kerületben van. Viszont ha befektetésnek tekinteném, akkor főleg az áron alul kínált, sűrgősen eladó lakásokkal szemeznék.

(#1782) lajafix válasza attiati (#1781) üzenetére


lajafix
addikt

nem aranyszabály, hogy az ingatlanárak mindig emelkednek.

Rock'n Roll

(#1783) tkazmer válasza lajafix (#1782) üzenetére


tkazmer
addikt

De ha nő a kereslet, akkor szoktak...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1784) lajafix válasza tkazmer (#1783) üzenetére


lajafix
addikt

pontosan erről van szó, kétlem hogy még mindig nő a kereslet minden fajta ingatlan után.

Rock'n Roll

(#1785) tkazmer válasza lajafix (#1784) üzenetére


tkazmer
addikt

De itt konkrétan a pesti, belvárosi használt lakásokról van szó. Ezek szerint úgy gondolod, hogy azokban már nem nagyon van lehetőség?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1786) viharhozo válasza attiati (#1781) üzenetére


viharhozo
addikt

Az ingatlanarak elsodlegesen a lakossag jovedelmehez igazodnak. Mivel iden ez legjobb esetben atlagosan nem fog jelentosen csokkeni, a lakasarak is ennyit mozdulhatnak. Hasznalt lakasnal akar jelentosebb (~5%) csokkenes sem kizart. Ingatlanosok a feltorekvo reszeket ajanlgatjak (IX. ker, Duna-part kornyeke).

Jan. 26-an azt irtam a Linamarrol, h rovid tavon benne van a 10%. A mai napon teljesitette (egesz konkretan 13%-ot emelkedett). ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1787) Space marine


Space marine
aktív tag

Jaja :) Warhammer 40k :) Ian Watson 1 isten :DDD ennyit az offrol :)

Szal aludtam rá 1et... marad valamelyik alap meg a lakáskassza... max csorgatom 1 kicsit a nyálam a tözsde felé :)) esetleg nem tudtok panellakást egyedi fütéssel? :R

(#1788) attiati válasza Space marine (#1787) üzenetére


attiati
veterán

nem tom mi ez a warhammer, de akkor a fordítóé is az érdem nem?:)

(#1789) attiati válasza viharhozo (#1786) üzenetére


attiati
veterán

Új lakásoknál egészen biztosan beépítik a 7-8 % inflációt. Építőanyagok ára pedig legalább az inflációval emelkedett. Ingatlanfejlesztők nincsenek rákényszerítve, hogy csökkentsék a profitjukat.
Más kérdés, hogy jelentős kedvezményeket adnak egy-egy projektre. (beépített konyhabútor, vagy kedvezményes hitel, esetenként egy nem a várt mértékben kelendő ingatlannál 5-10% árengedmény). Összességében lehet többet kap az ember a pénzéért.
Viszont a megszorításokra való tekintettel inkább a ingatlanfejlesztések száma csökken, nem az áruk.

Használtnál már tényleg csökkenhet. Magánszemélyek között születnek az üzletek. Szóval engedniük kell, ha sokáig nem kel el...
IX. kert én is nézegettem, vannak jó részei, de a rehabilitált környékeket is már szinte egyárban kínálják a többi kerülettel.

13% hozam/ hó, nem rossz eredmény :D

(#1790) tbs válasza attiati (#1788) üzenetére


tbs
addikt

Ajajjj. Filozófiai vita. :D Nyilván a magyar nyelv hajlékonysága és fordítói zsenialitás is kellett ahhoz, hogy az eredeti angolban is ilyen értelmű ''jelvers'' magyarul is érvényesüljön...

Természetesen önálló műalkotás minden fordítás, de nem szabad a forrásról megfeledkezni.

Legközelebb hangsúlyozd az is-t, mert szimpla kötekedés volt ez.

W40k nem ismerete miatt én sem piszkállak... ;]

(#1791) viharhozo válasza attiati (#1789) üzenetére


viharhozo
addikt

En az epitoiparban tevekenykedem. Az alapanyagok ara egy ev alatt 20-50%-kal ment feljebb. A sajat aramat mindekozben 7%-kal tudtam emelni, ezt is csak a kozvetlen ertekesitesnel. Aprilis kornyeken esedekes lenne meg egy emeles, ezt a viszonteladoim mar nem fogjak benyelni.

Lakasoknal hasonlo a helyzet, szerintem a nominalis arak valtozatlanok maradnak, esetleg meg tobb anyagot hagynak ki az epuletbol. Lesz meg itt baromi nagy bedoles, keptelenseg, h az epitett lakasmennyiseget eladjak, a korbetartozasok pedig sokakat kinyirnak (perpillanat is hajkuraszok ketto eves penzeket).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1792) viharhozo válasza attiati (#1789) üzenetére


viharhozo
addikt

13% hozam/ hó, nem rossz eredmény

Gyenge kozepes. :) Raba XII. 29. 1044 Ft, II. 26. 1500 Ft. ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1793) attiati válasza tbs (#1790) üzenetére


attiati
veterán

nem emeltem ki, de direkt figyeltem az is-re is :D

(#1794) attiati válasza viharhozo (#1792) üzenetére


attiati
veterán

najó, Rába külön faj :) ecceri' és megismételhetetlen :DDD

[Szerkesztve]

(#1795) attiati válasza viharhozo (#1791) üzenetére


attiati
veterán

Ilyesmire céloztam. Vagy extra szolgátlatást kap az emelt árért, vagy változtalan árért silányabb minőséget. Kiváncsian várom én is a hatást. De meglepődnék ha az állóvíz ingatlanpiacon drasztikus változás következne be egy éven belül.
Pedig a 7-8% emelkedéshez képest az árak stagnálása vagy csökkenése elég drasztikus :)
De elhiszem neked, ha testközelből látod!

(#1796) attiati


attiati
veterán

Amúgy én meg a befeketetési alapok kezelését látom testközelből
Ezért kapok hülyét attól a sok BNP bef.alapos hozzászólásoktól, meg kínálgatástól:)
Bár az mindenkinek irritáló lehet, aki kicsit is olvasott már a tőkepiacok működéséről.

(#1797) Space marine


Space marine
aktív tag

amugy mi a véleményetek a pioneer investröl? jobb lenne mint az otp?

(#1798) tkazmer válasza attiati (#1796) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen? Akkor mondhatnál néhány szót a BB és az OTP alapkezelőkről, nézegettem őket...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1799) tkazmer válasza Space marine (#1797) üzenetére


tkazmer
addikt

Pioneer? Az ország legelső alapkezelője(akkor még CA néven). Gondolom értenek hozzá, bár az biztos, hogy a kezdeti csapat ma már inkább M6 os BMW-kel és Mercedes CLS ekkel furikázik, amikor épp nem egyiptomban nyaral egy hajón:D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1800) Space marine válasza viharhozo (#1792) üzenetére


Space marine
aktív tag

Bocsi az off-ért, de ahogy kivettem a szavaidból lakásokat épitetsz :)
A kérdés a következő lenne: omega ingatlanról hallottál? mennyire korrekt cég, stb... kinéztem tölük 1 új épitésü lakást amit majd jövöre kezdenek el... ha jól emlékszem... éjjel 1-ig számolgattam a hiteleket...
esetleg ha van jó ajánlatod számomra akkor zaklatásod szivesen veszem :))
Jelszó: ocsóóóón nagyot :DDD max 15milka 1+ 2fél szoba
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.