Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) fokukac válasza OliApa (#1094) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha már külön hivatkozol is erre a hozzászólásra : maradjunk annyiban, hogy ez, amit javasolsz, nem befektetési forma.

még ha akkor vettél volna eurót, amikor 250 Ft volt, akkor örülhetnél; de az árfolyam kb. egy hónapja egy szűk sávban mozog, tehát nincs biztos hozama.

de az, hogy az otp kamatához hasonlítod a kp-tartást, az vicces. mind a kettőnek kb. annyi hozama van, tendál a nullához. :P

aki pedig már hallott a pénz jelenértékéről, az nem örül egy ilyen megoldásnak.

------------------------

egyébként pedig tényleg nem értem azt a hozzáállást ami menő itt mostanában, hogy az államtól sajnáljátok a pénz hozamának adóját, és inkább képeseket vagytok lemondani a teljes hozamról, minthogy az államnak fizessetek? :F

éljen a reálérték-vesztés





[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1102) Flashcash válasza vati (#1099) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Félreértettél a kivételt én a kamatadóra értettem. Tehát az ott felsorolt országok nem kamatadót hanem forrásadót vetnek ki a pénzedre a leírtak szerint.

Az megint egy külön téma hogy magyarországnak és az APEH-nek mely államokkal van kölcsönös megállapodása. Ide sorolható az összes EU tagállam. Az EU-ban pontosan tudják hogy pl. Svájc a titkos számláival veszélyes mert az EU-s állampolgárok kamatadó elkerülésére használhatták volna, pont ezért vet ki adót egy megállapodás keretében Svájc saját maga az EU polgárok svájci bankban tartott pénzének kamatjövedelmére. Mert így őrizhette meg a titkosságot.

Vagyonmenekítéssel kapcsolatban nem tudok tippet adni.


[Szerkesztve]

(#1103) fokukac válasza Flashcash (#1102) üzenetére


fokukac
nagyúr

én meg úgy tudom, hogy az EU kizsarolta Svájctól, hogy nem maradhat a titkosság. Ez most volt talán egy fél éve. Komoly szankciókat helyeztek kilátásba (ti. hogy tényleg úgy fogják kezelni Svájcot, mint egy EU-n kívüli, harmadik országot)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1104) vati válasza Flashcash (#1102) üzenetére


vati
senior tag

''pl. Svájc a titkos számláival veszélyes mert az EU-s állampolgárok kamatadó elkerülésére használhatták volna, pont ezért vet ki adót egy megállapodás keretében Svájc saját maga az EU polgárok svájci bankban tartott pénzének kamatjövedelmére. Mert így őrizhette meg a titkosságot.''

Akkor van Svájcban bankszámla-titkosság EU-tagok polgárainak vagy nincs?

Függetlenül attól, hogy Svájc az összes EU-tagállaménál magasabb kamatadót vezet (vagy vezetett) be az EU nyomására -még ezen is keres egy csomót-, a titkosság elég lényeges dolog. A ''svájci bankszámla'' egy vonzó vagyonmentési stratégia évszázadok óta, aminek sarkalatos pontja az anonimitás és a függetlenség.
Vagyonmenekítésben nem tanácsot kértem, -olyan jól nem állok:)- csak néhány egyszerű jogi természetű kérdésre választ. De eszerint nálam képzettebbek sem ugyanúgy tudják...

ON: úgy tűnik, kis hazánkban kamatemelési ciklus kezdődik, plusz felpörgő infláció, lassuló növekedés.
Ez lefordítva annyit tesz, hogy (magyar) részvénytúlsúlyos bef.alapokba nem jó (rizikós) most beszállni, inkább pénzpiaci vagy rövidkötvényes alapok?
Az ingatlanalapok hozama -bár elég stabil- vajon merre mozdul el, ha mozdul? Elképzelhető, hogy éves szinten a pénzpiaci alapok jövedelmezősége alá romoljanak?

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1105) chokeee válasza fokukac (#1103) üzenetére


chokeee
aktív tag

akkor most Svájc összefosta magát a f :D enyegetéstől és minden számláról minden adatot kiad bárkinek

gumiczuczli

(#1106) chokeee válasza fokukac (#1096) üzenetére


chokeee
aktív tag

ha a párnába beleteszed, akkor az lesz a legtutibb :DDD

gumiczuczli

(#1107) föccer


föccer
nagyúr

Üdv.

Merre fog mostanság jönni-menni az euró árfolyama? Van itthon egy pár valuta, mikor lenne érdemes várni? Szeptember közepén ha váltok menyire járok rosszul ahoz képest, ha holnap elrohanok egy valutáshoz?

üdv.: föccer

Ha valakinek jó drágán kell euró, az jelezzen :DDD

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1108) chokeee válasza Agyzuzo (#1095) üzenetére


chokeee
aktív tag

hát eléggé el vagy tévedve. nem igazán érik meg az ilyen tipusú ''unit linked'' biztosítások. igaz-igaz én is beleugrottam egybe évekkel ezelőtt :U

gumiczuczli

(#1109) chokeee válasza OliApa (#1094) üzenetére


chokeee
aktív tag

:DD :DD :DD

gumiczuczli

(#1110) concret_hp válasza chokeee (#1108) üzenetére


concret_hp
addikt

szerinted mi a baj a unit linked dolgokkal?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1111) OliApa válasza fokukac (#1101) üzenetére


OliApa
aktív tag

Ausztráliába megyek decemberben a menyasszonyommal. Euróért veszem a jegyeket (kb. fél milla Ft.- lesz a kettő) és ha akkor váltanám be a HUF-ot vagy akkor venném forintért, sokkal többet kéne csengetni érte. Tehát nem ''nulla'' a hozama, mert ha forintért veszem, drágábban jutok hozzá, mint ha a 267 Ft-os euróért venném meg. Lehet itt szép közgázos kifejezéseket használni, de ha vmi nekem egy pénzváltás-vásárlás miatt olcsóbb lesz, az nekem akkor is hozam, ha fejreállsz . . . :)) (legfeljebb másnak hívják jól . . .) :DD

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1112) Flashcash válasza vati (#1104) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Van pont ezt írtam, hogy a kamatadóval fizeti meg az árát annak hogy megőrizheti a titkosságot.

(#1113) viharhozo válasza Flashcash (#1098) üzenetére


viharhozo
addikt

A nem-EU országok is forrásadóval terhelik a kamatjövedelmed.

Tudomasom szerint tovabbra is vagy egy csomo orszag, ahol nem kell fizetned forrasadot. Konkretan Ciprusban biztos vagyok.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1114) Agyzuzo válasza chokeee (#1108) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Szerintem nem vagyok eltévedve.
Akkor erről asszem ennyit. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1115) Flashcash válasza viharhozo (#1113) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-Ciprus 2007-től csatlakozik az EU övezethez, innentől kezdve a magánszemélyek bankszámláit terhelni fogja az itthoni kamatadó. A forrásadó valóban 0%.
Persze biztosan vannak más országok ahol ki lehet bújni a kötelezettségek alól. Kérdés hogy milyen áron éri meg pénzt menekíteni 20% kamatadó elől.

[Szerkesztve]

(#1116) viharhozo válasza Flashcash (#1115) üzenetére


viharhozo
addikt

Eppen ez a baj: akinek sok penze van, az nem fog fizetni. Mar avval is elegedett lennek, ha itthon is adomentes maradna az elso 100000 kamatbol szarmazo forint.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1117) Flashcash válasza viharhozo (#1116) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen de én ezt nem egy multimilliomos kérdésére írtam. Nem ugyanazok a szabályok érvényesek egy egyszerű magánszemélyre és egy szupergazdagra.
Az utóbbi úgyis mindig meg fogja oldani ezeket a dolgokat.

Az hogy egy bizonyos határig adómentes legyen a kamatjövedelem szerintem is jó ötlet a németeknél jelenleg is így van ott 1370€ a limit.

[Szerkesztve]

(#1118) fokukac válasza Flashcash (#1115) üzenetére


fokukac
nagyúr

''Ciprus 2007-től csatlakozik az EU övezethez''

hmm, Ciprus EU-tag 2004 óta. az eurozónára gondolsz?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1119) fokukac válasza OliApa (#1111) üzenetére


fokukac
nagyúr

szép dolog, meg minden,

de ne keverjük az időben való repülőjegy-foglalást össze az árfolyamokkal.
Te honnan tudod pl., mennyi lesz decemberben az árfolyam? símán lehet 260 is, pl. de 300 is. az, hogy Te spekulálsz, az nem hozam, és utána tudod meg, hogy hogy jártál volna jobban.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1120) Kraptor válasza fokukac (#1096) üzenetére


Kraptor
őstag

Ha csak sima lekötés érdkel, akkor érdemes erre a cikkre rápillantani [link]. Reggelni kell, de az ingyenes.

1-3 hónapra CIB és HVB adja a legjobb kamatot míg 6-12re Raiffeisen.

Midbetűt mindig olvasd el, mertnagyon sok esetben ezek a nagy számok néhe beugratósak meg ugye az se mindegy, hogy mennyi a havi számlavezetási díj, 2000 vagy 200 FT. MErt ahol pl csak 200 FT de kevesebb kamatot ad mint a másik ahol 2000 akkor lehet, hogy érdemes utána számolni, hogy melyikel jössz ki jobban. Ez persze nem gond a Tíz millio(kat) kötsz le, de ha csak pár millát akkor lehet, hogy számít.:)

[Szerkesztve]

(#1121) fokukac válasza Kraptor (#1120) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi, ezzel tisztában vagyok. ;)

viszont én szigorúan rugalmas időtávú konstrukciót keresek.
így csak a HVB és a BB játszik.

illetve most megtaláltam ezt a CIB-nél :
[link]

hasonló, csak sávos.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1122) OliApa válasza fokukac (#1119) üzenetére


OliApa
aktív tag

Hát ez igaz, de ekkorát nem tévedhetnek a közgazdászok. Legfeljebb hazudnak. Meg ugye tudjuk: a lepényhal meg utoljára. . .

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1123) chokeee válasza concret_hp (#1110) üzenetére


chokeee
aktív tag

concret_hu

Agyzuzo

[link]

gumiczuczli

(#1124) orbano


orbano
félisten

sziasztok!

olyan megtakarítási formát keresek, amibe rendszeresen tudok pénzt betenni, kivenni viszont valamilyen limittel (mondjuk negyedévente). kb 1-2 évig szeretnék pénzt félretenni, szépen apránként, jó lenne ha addig kedvezően kamatozna

előre is köszönöm a tippeket! :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#1125) fokukac válasza orbano (#1124) üzenetére


fokukac
nagyúr

amit az előbb linkeltem (CIB-es cucc) szinte pont ilyen.

[link]

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1126) chokeee válasza fokukac (#1125) üzenetére


chokeee
aktív tag

te nagy spiller vagy fokukac ! :D

gumiczuczli

(#1127) chokeee válasza orbano (#1124) üzenetére


chokeee
aktív tag

párna ! összavrrod és kész is a limitált kivétel ! :D :DDD :D

gumiczuczli

(#1128) orbano válasza fokukac (#1125) üzenetére


orbano
félisten

''A Kamatkirály Számla kamatperiódusa 10 év ''

Nekem valami rövidtávúbb megoldás kellene, max 1-2 évig szeretnék spórolni, esetleg néha kivenni pénzt. Nem feltétlenül az óriási kamatokból szeretnék megélni, de kell valami inspiráció, hogy berakosgassam a pénemet, ugyanakkor ne vehessem le onnan akákrmikor... :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1129) fokukac válasza orbano (#1128) üzenetére


fokukac
nagyúr

a kamatperiódus nem egyenlő a futamidővel.
bármikor ki lehet venni. egyébként havonta kétszer lehet hozzányúlni.
egyetlen hátránya, hogy csak a millió feletti részre jár igazán jó kamat.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1130) orbano válasza fokukac (#1129) üzenetére


orbano
félisten

azt értem, de akkor mit jelent? nekem az jött le, hogy annyi időnként fizetnek kamatot.
nekem egy kicsit magas ez a téma, hiába vok matematikus :) elmagyaráznád?

azért a 6.5%-os kamat sem olyan vacak szerintem. legalábbis a tranbulin betéthez képest 2x annyi (a fenét sem érdeklli a napi kamatjóváírás, úgyis egyszerre akarom majd az egészet felvenni)

jól értem amúgy, hogy akkor írják jóvá a kamatot, ha letelik a 10 év, vagy bármikor, amikor megszűntetem a számlát? :U

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1131) Kraptor válasza orbano (#1128) üzenetére


Kraptor
őstag

Aszem Raiffeisen adja a legnagyobb kamatot 8% 1-2 éves lekötésre de szerintem nem tudsz hozzányúlni közben.[link]

[Szerkesztve]

(#1132) Dalai Láma válasza fokukac (#1121) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én épp most éltem a BB last minute ajánlatával. Egész jól hangzik, bármikor kivehetek pénzt, és nem is kamatozik olyan rosszul egyelőre.

A pénzem egy másik részét a hvb-nél fektettem be, de mivel kis összegrőlvan szó, nem sok minden jöhetett szóba. Felét 3 hónapra kötik le, így 7,15% kamat, a másik felét pedig valamilyen alapba helyezik, és csak remélni tudom, hogy sokat fog hozni, ezt viszont 1 évig bent kell tartani. Meglátjuk, mi sül ki belőle. Inkább ez, mint a párna.

Egyébként a hvb-nél 1 órát vártam, mire sorra kerültem, pedig összesen 2 ember volt előttem. És kevés az ülőhely is. Persze bankfiókja válogatja, de ezen a helyen lassúnak találtam nagyon az ügyintézést. A bb sokkal gyorsabb volt.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#1133) fokukac válasza Dalai Láma (#1132) üzenetére


fokukac
nagyúr

melyik BB és melyik HVB fiók volt az?
:U

egyébként a hvb-nél a 3 havi 7,15% nem korrekt, akkor már inkább a bármikor kivehető 24 hónapos betét 7,245%-ra, nem?
vagy 2 hónapra a 8%-os lekötés.
na mindegy.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1134) Kraptor válasza fokukac (#1133) üzenetére


Kraptor
őstag

Szerintem az amiröl beszélt az ez:[link]

(#1135) Flashcash válasza fokukac (#1133) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Milyen járulékos költségei vannak a HVB és a BB ajánlatának?
Kell nyitnom gondolom egy folyószámlát, ez egy normál számla (havidíj?) vagy egy ingyenes megtakarítási számla? Mennyivel büntetnek egy kp. felvétet vagy átutalást amikor megszüntetem a betétet?

(#1136) Dalai Láma válasza Flashcash (#1135) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nekem BB-nél van egy diákszámlám, ami teljesen ingyen van. A fent írt befektetési formáért sem kellett külön fizetnem. Ha így veszek ki pénzt, annak van díja, de ha visszavezetem ingyen a számlára a kivenni kívánt összeget, akkor ezt díjmenteen, vagy automatából adot kis összegért cserébe megtehetem. Tehát olcsó. Pontos összegeket sajnos nem tudok. Én nem fizetek náluk semmit.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#1137) Dalai Láma válasza fokukac (#1133) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A pécsi BB és a pécsi -elméletileg ez a hvb magyarországi főhadiszállása -hvb a Zsolnay szobornál. A pesti Ferenciek terén jó tapasztalatom volt a HVB-vel is. Sok minden függ az alkalmazottakon.

És mivel csak 100.000Ft-om van ott, magasabb kamatozású alacsony kockázatú ajánlatot nem láttam. Náluk 250.000Ft fölött van lehetőség magasabb kamatra, ilyen kis összeg esetén -főleg, hogy egy éven belül a feléhez hozzá szeretnék nyúlni- nem nagyon van alternatíva.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#1138) chokeee


chokeee
aktív tag

be kell tenni 5 milkót és akkor kap az ember fia magas kamatot :D

gumiczuczli

(#1139) fokukac


fokukac
nagyúr

Jelentem, bementem a hvb-be, három pult üzemelt, és volt vagy 5 várakozó. Vártam 20 percet, ezalatt 1 emberrel fogyott a várakozók számam, úgyhogy kijöttem. A budapest Bank nyert, ott, bár többen voltka, mégis rám került a sor 10 percen belül. S a számlanyitás is gyorsan ment, mert megtalált a hölgy a rendszerben, mint régi ügyfelet. (pedig kb. 2000-ben szüntettem meg náluk a számlám - a közgáz nyittatta velünk, az ösztöndíjat odautaltatta, de nem volt ám kedvezményes... - ezért szüntettem meg anno)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1140) fokukac válasza Flashcash (#1135) üzenetére


fokukac
nagyúr

a HVB-nél a lekötéshez nyitni kell folyószámlát, aminek van havidíja. jár hozzá bankkártya, meg netbank. 3 csomag közül választhatsz : [link]

a középső csomaggal számolva :
netes utalás : 50
telefonbank 0,1%, min. 80, max. 4500
fiókban 0,2%, min. 190, max. 5000
pénztári kifiz. 0,2% min 250, max. 7500


a BB-nél nem kell folyószámlát nyitni, csak ezt az augusztus betétszámlát, aminek nincs havidíja. az egyetlen sarc a kp-kivét költsége, ami az egyetlen út, ha nincs mellé még folyószámlád is. pénztári kifiz. 0,3% + 250, max. 4000

további közvetett sarc, hogy mivel nem folyószámla, u talni sem lehet rá, tehát kp-ban kell betenned a pénzt, ami több ezer ft-os költség lehet, ha kiveszed a jelenlegi bankból.

--------------------

a CIB-nél sem kell folyószámlát nyitni.
netes utalás : nincs
telefonbank nincs
fiókban utalás : nincs

pénztári kifiz. 0,2% min 400, max. 4500





Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1141) fokukac válasza fokukac (#1139) üzenetére


fokukac
nagyúr

hozzátenném, hogy a hvb a szomszéd házban van, tehát tök kényelmes lett volna. viszont mivel folyószámlanyitást igényel, amihez jár bankszámla, meg netes hozzáférés, meg anyámkínja, valszeg tényleg 1 óra papírmunka...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1142) orbano válasza chokeee (#1138) üzenetére


orbano
félisten

mond csak, te hozzászólást gyűjteni jársz ide? :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#1143) Dalai Láma válasza fokukac (#1139) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Erről beszélek. A Budapestbanknálvan tempó és nem szarnak nagy ívben a fejedre. HVB-nél pedig lassú az ügyintézés, egy szerződést 10 percig csinált, pedig nem kézzel kellett megírnia. Budapestbanknál 2 perc se! Egy ügyfél a hvb-nél fogta magát és kiment, miután megunta az 1 órás várakozást. Előtte 1 ügyfél volt. Pedig egy banknál lesniük kéne, hogy miben segíthetnek. De itt mint a zombik, és mintha nem is itt dolgoznának, olyan tétovák voltak. Majdnem, mint az OTP!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#1144) vati válasza Kraptor (#1131) üzenetére


vati
senior tag

Ha 7-8% hozam kell év nagyságrendű lekötés nélkül:
Lehet venni pl. ingatlanbefektetési jegyet. Igaz, túl korai visszaváltás esetén bünti van, bankonként változóan max. 1-2%, általában 9 vagy 12 hónap előtt.
De ez esetben is a 6-7% hozam még mindig jobb, mint a 0% egy idő előtt robbantott bankbetét után.

Persze itt nincs se állami betétgarancia, se tőkegarancia, se hozamgarancia: mindenki döntse el magában, mi a tényleges esélye hogy pl. egy nagybank ingatlanalapja becsődöl, vagy akár számottevően lerohad a hozamszintje. Ha ilyesmire nem látunk komoly sanszot, kb. olyan, mintha bankbetétben állna a pénzünk, csak bármikor hozzáférhetünk, minimális veszteséggel. (Szinte vonalzó simaságú az ingatlanbef. alapok hozamgörbéje, majdnem a pénzpiaci alapok szintjén stabilak.)
Az igazság másik oldala, hogy a részben fix jutalékok miatt (általában összeglimites % + fix tranzakciós díj) csak néhány százezer Ft pénzmag felett lesz érdemes bef.jegyekkel sakkozni, és ha nem túl valószínű hogy hamar hozzá kell nyúlni.

Pár 100kHUF alatt bankbetét, vagy pl. OTP tőkegarantált pénzpiaci alap: ha valakinek fontos a bármikori hozzáférés, ezt ''büntetlenül'' lehet adni-venni emellett 4-5% körül hoz évente.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1145) Flashcash válasza fokukac (#1140) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kösz az infókat akkor még a BB ajánlatán gondolkozom.

(#1146) RAM válasza Flashcash (#1145) üzenetére


RAM
őstag

a hétvégi futamról nincs véletlenül összefoglalód? / esetelg linked?
tegnap láttam az ATV-n, de még nmegnézném...

Csak tisztán

(#1147) Flashcash válasza RAM (#1146) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nincs, videós összefoglaló oldal nem nagyon van talán itt majd felteszik valamikor: [link]

(#1148) fokukac


fokukac
nagyúr

hát ez mindennek a csúcsa! :) a non-plus-ultra

autónyeremény-betétkönyvre is lesz kamatadó! :))

aki ezt kitalálta, így, az az aztán tényleg valami díjat érdemelne. :C

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1149) orbano


orbano
félisten

Az mit jelent, hogy aug. 31-ig kamatadómentesen tehetem be a pénzem valamelyik bankba? meddig nem kell kamatadót fizetni az adott betétre, vagy akármire?
Ha mondjuk ilyen kamatkirály számlára befizetek még addig, akkor arra nem fog kelleni kamatadót fizetnem sohasenem max 10 évig? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1150) Egon válasza orbano (#1149) üzenetére


Egon
nagyúr

Tudtommal a folyószámlás befizetésekre vonatkozik a kamatadó (kivétel a számlához kapcsolódó lekötött betét). Az aug. 31 előtt adott időszakra lekötött betét _első periódusára_ nem fizetsz kamatadót (ha 10 évre kötöd le, akkor a 10 évi kamat adómentes, de ha pl. 10*1 évre, akkor csak az első év kamatai után nem kell kamatadót fizetned).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.