Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) concret_hp válasza Imi. (#1300) üzenetére


concret_hp
addikt

nincsenek előítéleteim, csak miért nem lehet beírni hogy mégis mire gondoltál? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1302) fokukac válasza Imi. (#1300) üzenetére


fokukac
nagyúr

húha, ez nagyon jól hangzik, és mekkora a bétád a kockázatmentes állampapírhoz képest? :D
már a provident uzsoracég sem ad? pedig nekik még behajtójuk is van...
nekünk meg nincs.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1303) Imi. válasza fokukac (#1302) üzenetére


Imi.
csendes tag

főkukac is megszólalt... Nesze b+ béta=5,9

na mekkora az a kamat, amit hajlandó vagyok fizetni?
Kiírhatnád félkövér betűvel:)
kockázatmentes kamatláb = piaci kockázati prémium = 7,25(-nek vettem)


a provident nem ad csak max. 200 ezret (bizonyára elkerülte a figyelmedet)

(#1304) concret_hp válasza Imi. (#1303) üzenetére


concret_hp
addikt

:C
sztem tolongani fognak ezek utána a befektetők :D :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1305) fokukac válasza concret_hp (#1304) üzenetére


fokukac
nagyúr

majd alapítunk egy konzorciumot... ;)

Imi : nekem három számjegyű kamatkockázati prémium sem feltétlenül érné meg, az én kockázatvállalási hajlandóságom mellett.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1306) RAM válasza fokukac (#1305) üzenetére


RAM
őstag

hogy jön ki a %?

Csak tisztán

(#1307) lesaux


lesaux
veterán

Voltam ma a CIB Bankban, hogy nyissak egy számlát, csináltassak internetkártyát meg dombornyomott VISA-t. Azonkívül, hogy elbasztam legalább egy órát meg elkéstem a munkahelyemről, gyakorlati haszna nem volt. Internetkártyát nem tudtak nekem csinálni, mert ahogy shift-f12-t nyomtak, törölt minden adatot. Pedig nagyon próbálkoztak. Aztán kérdezték, nagy baj-e, ha ma nem lesz internetkártya. Örülnék neki, ha lenne. Hívtak valakit, az se tudta megcsinálni, mondták, hogy majd postán küldik egy-másfél hét múlva a VISA-val együtt.
Remek. A bankártyához kérdeztek egy csomó adatot, munkahelyem nevét, címét, mióta dolgozom a vállalatnál (mióta megfenyegettek, hogy kirúgnak, hehe :D), mennyit dolgoztam az előző munkahelyemen, havi nettó jövedelmem, családi állapotom, gyerekek száma, lakás tulajdonosa stb.
Rákérdeztem, hogy ez tényleg mind kell-e vagy csak a statisztika miatt, de tényleg mind kell.
Hát ennyi, most várok.

(#1308) fokukac válasza lesaux (#1307) üzenetére


fokukac
nagyúr

amennyiben hitelkártyát igényeltél (emivel mínuszba is mehetsz), akkor kérhetnek ennyi adatot, egyébként semmi közük hozzá.

kétszer nyitottam számlát, két banknál az elmúlt 1 évben, és sose kérdeztek ilyet.

ill. a dombornyomott kártyákknak feltétele vmi havi 50-v. 100 ezer ft havi rendszeres átutalás, de ha egyben beraksz néhány százezer ft-ot a sázmlára, akkor ettől általában eltekintenek.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1309) RAM válasza RAM (#1306) üzenetére


RAM
őstag

mi a képlet? :)

Csak tisztán

(#1310) Ariadne válasza lesaux (#1307) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem van ilyen kártyám ott, és nem kérdeztek ilyet. Pontosabban ezeket az adatokat egyszer próbálták kérdezni tőlem, a telefonos ügyfszolgálat, de egyértelműen fakultatív volt a válaszadás! Egy-két kérdésre válaszoltam, de a többségére nem. Bár az igaz, hogy én nem számlanyitáskor kértem a dombort, hanem számlamúlttal, amikor nem kell külön pénzt letenni...
A kártyákat tényleg hamar küldik egyébként. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1311) attilam válasza lesaux (#1307) üzenetére


attilam
őstag

Én is megnyitottam ma. Nekem kb. háromnegyed óráig tartott, mert mindent elmondtak (persze újat nem, mert a neten már mindent elolvastam, de mindegy. :D ). Emiatt én is elkéstem, de amúgy is necces volt a dolog.
Internetkártyát én sem kaptam, de igényeltem, állítólag majd kipostázzák.
Ennyi adatot mondjuk tőlem nem kérdeztek, sőt szinte a tel.szám és email címen kívül semmit, mert a többi rajta volt a személyin.
Most én is várok, a kártyákra. :)

(#1312) RAM válasza lesaux (#1307) üzenetére


RAM
őstag

Mi ez a SHIFT+F12?

Vagy mindenhol mondanak valami kifogást?

Csak tisztán

(#1313) RAM válasza attilam (#1311) üzenetére


RAM
őstag

Miért nem adtak Internetkártyát?
:D

Csak tisztán

(#1314) Flashcash válasza lesaux (#1307) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A CIB-et én már rég fapados banknak hívom. :)

(#1315) attilam válasza RAM (#1313) üzenetére


attilam
őstag

Nem tudom, azt mondták postán küldik. :)
Utaltam is egyből pénzt a számlámra az Otépésről: Megint ugrott egy kisebb összeg az átutalás miatt. :(

(#1316) lesaux válasza RAM (#1312) üzenetére


lesaux
veterán

Nem tudom, gondolom, azzal menti az adatokat.

Más. Nem tudok utalni a netbankkal, nagyon nem vágom ezt a banki szlenget. Átutalás kell vagy átvezetés? Eseti vagy értéknapos?
Csináltam egy eseti átutalást, de visszautasította.

(#1317) luciferc válasza Flashcash (#1314) üzenetére


luciferc
őstag

:Y és miért?

(#1318) luciferc válasza lesaux (#1316) üzenetére


luciferc
őstag

átutalás: te számládról más számlájára (vagy a te számládra de más banknál)

átvezetés: pénz átrakása egyik számládról a másikra (bankon belül)

ha nem megy az átutalás holnap szívesen segítek emailben (nem, nem kérek jelszót és egyebeket :DDD)

(#1319) luciferc válasza attilam (#1311) üzenetére


luciferc
őstag

amikor én nyitottam nekem sem volt szívem lelőni a bankost, pedig semmi újat nem tudott mondani.

(#1320) concret_hp válasza lesaux (#1316) üzenetére


concret_hp
addikt

átutalás -> eseti. kitöltöd, majd ok, a másik képernyőn amire áttesz ott kijelölöd és bankba küld :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1322) lesaux válasza concret_hp (#1320) üzenetére


lesaux
veterán

Köszönöm, közben a bukmékeres fogadásos topicban is ezen tipródtunk, de csak az ügyfélszolgálat tudta megmondani, hogy ma még nem utalhatok, majd holnap.

(#1323) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Imi. A továbbiakban próbálj meg kicsit kulturáltabban megnyilvánulni. Kérlek.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1324) Imi.


Imi.
csendes tag

Race: bocsi, csak már elviselhetetlen volt, hogy ezek itt szurkálódnak, miközben egy nyamvadt r-t sem tudnak kiszámolni. Többet nem fordul elő. :R

Imi kölcsönt keres 50-es kamatra!

(#1325) luciferc válasza Imi. (#1324) üzenetére


luciferc
őstag

kérj valamelyik banktól. vagy ők nem adnak?

(#1326) Flashcash válasza luciferc (#1317) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Fapados mert a szolgáltatás működik csak nem mindegy milyen módon.
Egy részét már fent leírták.

Amikor én számlát nyitottam a cib-es valamit hadart hogy most üssek be egy négyjegyű kódot valami telefonba előtte, miközben mögöttem 5 további várakozó nézte mit csinálok. Hiába kérdezgettem mihez kell nem tudta elmagyarázni csak jegyezzem meg. :)

A netbanknál a megerősítő jelszavam le kellett írnom egy papírra neki. :F Itt aztán végképp elég furcsán néztem.

Mondjuk szerencsére a főszámlám MKB-s ott azért jóval igényesebben zajlottak ezek a műveletek, a kezdeti netbank belépő kódokat előre lezárt borítékban kaptam, az átutalás és minden 20 perccel a számlanyitás után amikor hazaértem tökéletesen működött. Sőt még az ügyfélszolgáltatos is értette mit csinál.

(#1327) fokukac válasza Flashcash (#1326) üzenetére


fokukac
nagyúr

a rafinál is egyből titkos pin-kódos borítékokban adták a netbankos és telefonbankos kódokat.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1328) fokukac válasza Imi. (#1324) üzenetére


fokukac
nagyúr

nézd, én ki tudom számolni, csak tőlem ígérhetsz 300%-ot is, én akkor sem fogok adni, mert az én pénzem, én kerestem, és nem akarom elveszíteni.
szóval így látatlanban nem túl jó a várható adósbesorolásod, illetve nem tudni, milyen biztosítékokat tudsz felmutatni pl.

továbbá itt egyikünk sem hitelintézet, aki diverzifikálni tudná a kockázatot.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1329) luciferc válasza fokukac (#1328) üzenetére


luciferc
őstag

az eddigi megnyilvánulásai alapján az adósbesorolása minden értelmes ember számára ''átbaszlak''. szvsz

(#1330) attilam válasza Flashcash (#1326) üzenetére


attilam
őstag

Ez akkor nem egyértleműen a bank hibája, hanem egy felkészületlen alkalmazotté (sajnos van belőlük mindenfele). Szerencsére nálam ilyen nem volt, nem kellett semmit sem leírnom, a telefonba mondjuk be kellett pötyögni a cib24-es kódot, de nem állt mögöttem senki. :)

(#1331) Flashcash válasza attilam (#1330) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nálam az ügyfél szempontjából a bank és az alkalmazottja akin keresztül eléred a szolgáltatást megegyezik. Az hogy nem tudnak prezentálni nekem egy előre lezárt borítékban belépési kódokat technológiai kérdés, ők ezt fapados módon oldják meg.

De ugyanígy gagyi benyomást kelt nálam ha bemegyek pl. az Oktogon téri fiókba kp-t befizetni erre az ügyfélszolgálatos morran valamit hogy töltsem ki ehhez én kézzel az ő nyomtatványukat amíg ő üldögél és olvasgat tovább, ugyanez MKB-nál annyi hogy számítógépbe bepötyögi löki az elismervényt és kész. Na ez is fapad a CIBnél. :)

(#1332) Imi. válasza luciferc (#1329) üzenetére


Imi.
csendes tag

Örülnék ha nem próbálnál szélhámosnak beállítani egy nyilvános fórumon!
Ha nem magadból indulnál ki, talán arra is gondolhattál volna, hogy egy fiatal egyetemista nem hátradőlve várja az 5. év végét.

fokukac: korrekt válasz. Értem már, hogy rossz helyen keresgélek.
(pl. kedves luciferi még egy smsre is sajnál 10 forintot)

(#1333) luciferc válasza Imi. (#1332) üzenetére


luciferc
őstag

Csak a rend kedvéért idemásolom az összes megnyilvánulásod ebben a topikban:

#1288: Üdv! Akinek van min. 500k-s megtakarítása és ezt szeretné jól megfialtatni, az írjon mailt vagy privit.

#1300: Kölcsönről lenne szó. Úgyhogy ha van bátor jelentkező, aki nem ragaszkodik foggal-körömmel a sovány kamatozású betétekhez, azt szívesen várom.

concret_hp: Az előítéleteidet meg mellőzd! Egész életemben másokon segítettem, nem vagyok szh!

#1302: főkukac is megszólalt... Nesze b+ béta=5,9

na mekkora az a kamat, amit hajlandó vagyok fizetni?
Kiírhatnád félkövér betűvel
kockázatmentes kamatláb = piaci kockázati prémium = 7,25(-nek vettem)

a provident nem ad csak max. 200 ezret (bizonyára elkerülte a figyelmedet)

#1324: Race: bocsi, csak már elviselhetetlen volt, hogy ezek itt szurkálódnak, miközben egy nyamvadt r-t sem tudnak kiszámolni. Többet nem fordul elő.

Imi kölcsönt keres 50-es kamatra!


És még én próbállak meg szélhámosnak beállítani?? nem kellek ahhoz én, csak olvasd vissza saját magad.

amúgy meg ha olyan kurva jó bizniszed van, akkor vegyél fel banki hitelt, vagy ők nem adnak?

na mindegy, kár rád a biteket pazarolni.

[Szerkesztve]

(#1334) concret_hp válasza Imi. (#1332) üzenetére


concret_hp
addikt

meg egy fiatal 1etemistának feltűnik ha valami/valaki gyanús :P

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1335) Imi. válasza luciferc (#1333) üzenetére


Imi.
csendes tag

Igen, te állítottál be! Bemásoljam a hsz-ad, vagy tudod magadtól is, hogy mit írtál?!
Kettőnk közül csakis én ismerem magam, de vádolj csak nyugodtan, ha neked ez okoz örömet.
De: részemről végeztem veled.

(#1336) luciferc válasza Imi. (#1335) üzenetére


luciferc
őstag

ne másold, bemásolom én:

az eddigi megnyilvánulásai alapján az adósbesorolása minden értelmes ember számára ''átbaszlak''. szvsz

vagyis azok alapján, amit eddig itt elkövettél, bizony kamukázósnak tűnik a dolog. és igen, nem ismerlek, nem is akarlak, de javaslom, hogy gondolkodj el azon, hogy egy fórumon, ahol senki nem ismer, a megszólalásaid alapján fognak véleményt alkotni rólad. az itteni megszólalásaidat pedig akár egy szélhámos is elkövethette volna.

(#1337) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Akkor mostantól mindenki bejezi az OFF-ot és a személyeskedést!
Külön kommentár nélkül.
Legközelebb ban lesz!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1338) fokukac válasza attilam (#1295) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, a mai napon töb,b mint 7%-ot emelkedett az OTP részvény,
egy daytradinggel több hozamot lehetett elérni, mint egy lekötött bankbetéttel egy év alatt (kamatadó-mentesen)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1339) attilam válasza fokukac (#1338) üzenetére


attilam
őstag

Azért 7%-ot nem emelkedett nap közben, mert szép kis réssel nyitott, de tény hogy ha valaki kihasználja az 5x-ös tőkeáttételt technikai daytrade-del, akkor nagyot kaszálhatott volna. :) (kb. 25% kamatadóval 1 nap alatt) A kitörés már várható volt, mert nagyon beszűkült a kereskedés az utóbbi időben, de elvileg lefele is eshett volna ennyit, dehát ez a kockázat benne. Mindenesetre most jól néz ki a papír az alsó sziget miatt, és amíg azt nem tölti be újra, vagy nem csinál egy felső szigetet, addig mehet felfelé. Lefele 7000 a gyengébb támasz, 6600 erősebb, felfelé 7200 körül van egy ellenállás, aki meri az még próbálkozhat vele, mert van még erő a papírban, főleg ha 7200-at is átviszi. :)
Én kivonultam most a tőzsdéről, mert a jelenlegi időbeosztásom nem teszi lehetővé sajnos, hogy aktívan foglalkozzam vele.

Tegnap tényleg jó lett volna OTP részvényesnek lenni. :D :R

[Szerkesztve]

(#1340) lesaux


lesaux
veterán

Hogy működik a csoportos beszedés? Ugye jól sejtem, ez azt jelenti, hogy nem csekket küldenek, hanem leemelik a számlámról a pénzt?
A szolgáltatónál kell ezt elintézni vagy a banknál? Esetleg mindkettőnél? Az nem baj, ha nem az én nevemre jön a csekk? Bármilyen csekket lehet így helyettesíteni vagy csak közüzemit?

(#1341) luciferc válasza lesaux (#1340) üzenetére


luciferc
őstag

így van, nem kapsz csekket, hanem automatikusan leemelik a pénzt, általában a hó elején (persze, minél hamarabb szeretnék megkapni), de van ahol lehet választani is, hogy mikor akarsz fizetni.
manapság már elegendő, ha a bankba mész be, a többit ők elintézik, de ha valami miatt mégsem, akkor szólnak. az, hogy a bankszámla másé mint aki fizet, az egyáltalán nem gond, a közüzemi szolgáltató úgyis partnerszám alapján azonosít elsősorban, de szreepel a megbízáson a csekken szereplő név is. Azokat a csekkeket lehet így helyettesíteni, amelyik szolgáltatójával a bank szerződésben áll. Ez pl CIB esetében akár iskolai alapítvány is lehet, éppen csak a sarki kisbolttal nincsenek kapcsolatban (enyhe túlzással). A többi csekket (de a közüzemieket is akár) pedig sima eseti átutalással elvileg gond nélkül ki lehet egyenlíteni, ekkor persze a közlemény rovatban meg kell adni a csekk befizetőazonosítóját, hogy tudják kitől jött a pénz.

(#1342) lesaux válasza luciferc (#1341) üzenetére


lesaux
veterán

Nagyon köszi.

(#1343) luciferc válasza lesaux (#1342) üzenetére


luciferc
őstag

ha jól emlékszem a CIB-hez mentél. akkor ha van internet bankod, be sem kell menned a bankba, akár most elintézheted a dolgot. gondolom más bankoknál is van erre lehetőség, deazokat nem ismerem.

(#1344) mahatma válasza fokukac (#1338) üzenetére


mahatma
aktív tag

én megcsíptem 5%-ot belőle :) ez is valami...már csak a MOL-nak kéne még húznia felfelé, és jól zártam a szeptembert :C

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1345) lesaux válasza luciferc (#1343) üzenetére


lesaux
veterán

Igen, a CIB-nél vagyok. Még otthon meg kell beszélnem, mert eddig nem fizettem a csekkeket, most is csak azért fizetném, mert ha van csoportos beszedési megbízás, akkor 499 Ft helyett 99 a havi számlavezetési díj. :)

(#1346) luciferc válasza lesaux (#1345) üzenetére


luciferc
őstag

akkor ráadásul online számlacsomagod van. nem csak csoportos beszedési jó, sima átutalás is megteszi, tehát ha minden hónapban van 2 eseti átutalásod , akkor az is jó, vagy ha rendszeres átutalást csinálsz (törlesztés, biztosítás, stb) kettőt, az is jó. a lényeg, hogy ezek mellett legyen min 50.000Ft jövedelemátutalásos bevételed.

(#1347) fokukac válasza lesaux (#1345) üzenetére


fokukac
nagyúr

a csekkeket is be lehet ám fizetni netbnakon keresztül, síma átutalással.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1348) lesaux


lesaux
veterán

Á, ez jó ötlet, mert lusta vagyok, mint a disznó. :) Bár a csoportos beszedés azért jobb, mert úgy nem 499 Ft a havidíj, hanem 99.

(#1349) concret_hp válasza lesaux (#1348) üzenetére


concret_hp
addikt

vagy 2 db átutalás: vmi rokonnak átutalsz 2*1000hufot azt csókolom :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1350) lesaux válasza concret_hp (#1349) üzenetére


lesaux
veterán

Ezen gondolkoztam én is, de az lesz a vége, hogy felívom őket és megkérdezem.
Feltételek:
1. Legalább havi 50 000 Ft, egyösszegű jövedelemátutalás a CIB Online Magánszámlára,
2. Minimum 2 db megbízás tetszőlegesen kombinálva az alábbiak közül
- csoportos beszedési megbízásra vonatkozó felhatalmazás vagy
- minimum 1000 Ft állandó átutalási megbízás teljesítése vagy
- CIB Internet Bankon megadott, minimum 1000 Ft eseti átutalási megbízás teljesítése.


Az 1-es pont stimmel.
A 2-es meg azt mondja, hogy kettőt kell kombinálni, bár én már látom, hogy lesz egy 1000 Ft-os állandó átutalás meg egy eseti. Akkor fel se hívom őket. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.