Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Chili7 válasza Versus82 (#1200) üzenetére


Chili7
őstag

Akkor nekem mim van?

(#1202) Versus82 válasza Chili7 (#1201) üzenetére


Versus82
aktív tag

gondolom normál lakossági folyószámlád(LAFO)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1203) viharhozo válasza luciferc (#1190) üzenetére


viharhozo
addikt

A koltsegek sztem irrelelvans a Cib/Raiffeisen viszonylatban irrelevansak, azt kell valasztani, amelyiknek utba esik a fiokja. A Raiffeisennel van szamlam, akad nehany idegesito dolog.

1. A netbank altalaban lassu. Nem tudom, milyen szerver szolgalja ki, de keves oda.
2. Az ertekpapirszamlat csak akkor tudod a neten kezelni, ha bemesz a kozpontba, es ott kotsz erre kulon szerzodest. Kovetkezeskepp mashol lett ertekpapirszamlam.
3. Aktualis kedvenc: a promotalt, akcios betetlekotesnel kozlik, h azt csak szemelyesen/telefonon tudod elvegezni, neten keresztul nem. Biztos hulye vagyok, de ebben nincs sok logika.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1204) Chili7 válasza Versus82 (#1202) üzenetére


Chili7
őstag

Elovastam az otp honlapján azokat az infókat, amit így elsőre az ember orrára kötnek.
Jól hangzik! Valóban csak 1200ft/hó? Ingyé kártya+atm felvét?
Valóban lafó-m van otpdirektel. Nem gondoltam, hogy van egy ilyen külön ''folyószámla'', ilyen névvel, hogy elektronikus számlacsomag! :F
Van valami hátránya?

(#1205) fokukac válasza viharhozo (#1203) üzenetére


fokukac
nagyúr

3. Aktualis kedvenc: a promotalt, akcios betetlekotesnel kozlik, h azt csak szemelyesen/telefonon tudod elvegezni, neten keresztul nem. Biztos hulye vagyok, de ebben nincs sok logika.

egy csomószor kötöttem le akciósan a pénzemet a rafinál,
eddig mindig meg tudtam oldani netbankon.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1206) viharhozo válasza fokukac (#1205) üzenetére


viharhozo
addikt

Az csak kicsit akcios, en most a nagyon akciosrol beszelek:

Amennyiben akciós 6 hónapos betétet (évi 7,01%-os kamattal), illetve akciós 12 hónapos vagy 36 hónapos betétet (évi 8,01%-os kamattal) kíván lekötni, kérjük, hívja Raiffeisen Direktet belföldről a 06-40-48-48-48-as, külföldről a (36-1) 48-48-484-es telefonszámon, vagy fáradjon be bármelyik bankfiókunkba, ahol munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1207) Versus82 válasza Chili7 (#1204) üzenetére


Versus82
aktív tag

számlalevéllel 1290, nélküle 1200/hó. nincs semmi beugratás, ennyi az annyi. ez is egy lafo végül is, csak kapsz még mellé 2 számlát: egy virtuális netes utalóst meg egy megtakarítási számlát.ingyé kártya,ingyé direkt, ingyé netes utalás,havi 4 ingyé atm felvét.
Most fitezed a havi 250 ft számlavezetési díjat, a 200 akárhány ft-os otp direkt-et, az sms-eket, felvéteket , utalásokat...nézd meg hogy ezek mennyit tesznek ki egy hónapban, oszt döntsd el jobban jársz e a fix 1200-vel.Fiókban készségesen fog segíteni az ügyintéző, 4 pontot kap egy LAFO-->LAES átszerződésért:DD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1208) BosXx válasza Versus82 (#1198) üzenetére


BosXx
aktív tag

miért előny az 500 fiók?
az általános dolgokat el lehet intézni interneten (betét, utalás, számlainfo), az olyan dolgok, amikhez meg szerződést kell kötni, ált. a számlavezető fiókot szokták ajánlani, ami viszont praktikusan közel van a munkahelyhez/lakáshoz. egyébként elég kis ország vagyunk, kb 100 fiókkal kényelmesen le lehet fedni az országot, és az említett bankoknak közel ekkora a hálózatuk már.
a sok ótómatának se látom feltétlen előnyét, a legtöbb számlacsomaghoz 1 v 2 ingyen kp felvét jár, de talán még a többi felvét is jellemzően olcsóbb mint az otp, hiába idegen atm.
és mindez nem 1xxx-es havidíjakért.

[Szerkesztve]

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#1209) tildy válasza Versus82 (#1207) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem gondolod, hogy meg ez az 1200 Ft is kurvasok? Főleg, hogy a weebes kártya sok helyen használhatatlan, ellentétben egy sima visa, amex, vagy más kártyával szemben?

Én pont emiatt nézelődöm más bankoknál, ahol nyugodtan vehetek fel 4* készpénzt, mégsem húzzák le rólam a...
Fokukac: : 1700 :U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1210) fokukac válasza Versus82 (#1194) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez szép, meg minden. ezt az ingyenes kártya-dolgot nem is tudtam.

egyébkéntutánanéztem, csak a nem dombornyomott kártya ingyenes, ami évi 1500 ft lehet

A csomagdíj ellenében Ön a következő szolgáltatásokat és tranzakciókat veheti igénybe, illetve végezheti díjmentesen
Számlatulajdonosonként egy Maestro típusú Elektronikus bankkártya, és a kártyához kapcsolódó Garancia asszisztencia biztosítás



a megtak számla pedig egy kalap kakit nem ér.
0 - 100.000 Ft 0,00%
100.001 Ft - 2.500.000 Ft 3,50% (!)
2.500.001 Ft - 5.000.000 Ft 5 %

(tegyük hozzá, 7,25%-os jegybanki alapkamat mellett. nevetséges.)

az sms téma sose dobott fel
------------------------

a rafi drága számlacsomagja (590/hó) ugyanezeket tudja, az sms és az ingyenes kártya kivételével. meg megtak számla sincs, bár a síma számlán lekötetlenül is hasonló sávos kamatozást kínál.

a ''hozamfokozó'' pedig +399 ft, és akkor az egész összeg kb. a jegybanki alapkamat -1% tartományban kamatozik.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1211) fokukac válasza BosXx (#1208) üzenetére


fokukac
nagyúr

a pénzfelvételhez : az otp-nél otp automatából 100.000 ft felvétele valami 485 ft ktg. (35 ft+ 0,45%)
ugyanez más banknál, idegen automatából 250 Ft.

a rafinak kevés automatája van, de havi 2 felvét ingyenes bármely magyarországi atm-ből. nem kell nézni, hogy milyen.
nekem a havi 2 felvét általában még sok is, ebben a hónapban pl. még nem voltam atm-nél, pedig 30-a van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1212) tildy válasza fokukac (#1211) üzenetére


tildy
nagyúr

Neked lehet sok, de gondolom nem is fiizetsz mondjuk keszpenzben albidijjat ;]
Szoval rafinala z elso kettonel mindegy, melyik atm.? Ez jó. Akkor azt hiszem , megvan a döntés.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1213) Chili7 válasza Versus82 (#1207) üzenetére


Chili7
őstag

''nincs semmi beugratás, ennyi az annyi''
De például megtarthatom mellé az otp visa kártyámat, maradhat-e az A-hitelem, a hitelkártyám? Ilyesmikre gondolok.

[Szerkesztve]

(#1214) Versus82 válasza fokukac (#1210) üzenetére


Versus82
aktív tag

én meg fél évet dolgoztam egy otp szartelepen, hidd el a dombornyomott is ingyenes:) szerintem a megtakszámla kamatai is változni fognak,kemény 2 napja 7,25 az alapkamat... ja félreértés ne essék, én nem akarom védeni az otp-t, én se bírom. csak nem kell értelmetlenül szapulni. van majd 500 fiók, 10ezer ügyintéző,ki tudja hány automata...az összes többi banknak együtt véve nincs talán ennyi. ezeket fizetni kell. ez az a havi +4-500 ft. döntse el mindenki hogy megéri e neki.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1215) Versus82 válasza Chili7 (#1213) üzenetére


Versus82
aktív tag

persze, A hitelnél még kedvezőbb lesz a kamatod is!

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1216) fokukac válasza viharhozo (#1206) üzenetére


fokukac
nagyúr

may be, whatever.
most nem náluk kötöttem le a pénzem... :D
utoljára májusban kötöttem le, 6%-on. akkor az volt a bazi akciós.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1217) fokukac válasza Versus82 (#1214) üzenetére


fokukac
nagyúr

igazad van, lényegi a különbség, 2 napja 7,25% az alapkamat, előtte 6,75% volt. úgy már egész versenyképes a 100 ezer és 2,5 milla közti 3,5%-os kamat... :D

--------------------------

a dombornyomott meg lehet, hogy ingyenes, bár nem reklámozzák.
de alapvetően a világon semmi sincs ingyen, és azért az az éves 14 e Ft-os szlavezetési díj sok mindent elbír, hogy ingyenes legyen.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1218) BosXx válasza fokukac (#1211) üzenetére


BosXx
aktív tag

most nézem én is a kp felvét díjakat, mókás ez a kulcsos módszer. (valszeg a banknak ugyanannyiba van 10 meg 100 ezer HUF is)
az átutalásoknál is ugyanez van, sajnos a százalékos módszert átvette a CIB is.

én még életemben nem fizettem kp felvétélt, pedig a bankomnak annyi atmje van csak ahány fiókja, kb 30:), és sokat is veszek ki pénzt, mert igyekszem kevés kpt tartani magamnál. havi 3 volt ingyé most már csak kettő. mondjuk diákszámla, de akkor is tiszta jó. :R

raiffesin és cib között nem sok különbség van költségszempontból, én a reklámjai miatt nem választanám soha a rafit, kb úgy vagyok vele mint a vodával:) viszont a székházuk full jó és az autóparkban is sok a volvo, tehát élni tudnak:)

tildy: cib-nél is
sőt, ha nem vagy még 26, akkor cibes diákszámlán is érdemes elgondolkodni, minden ingyen van.

[Szerkesztve]

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#1219) Versus82 válasza fokukac (#1217) üzenetére


Versus82
aktív tag

akkor kösd le folyószámlán, ott is van akció:

1.000.000 Ft alatt
5,25%

1.000.000-2.499.999 Ft
5,50%

2.500.000-4.999.999 Ft
6,00%

5.000.000 Ft és e felett
6,50%



A jegybank meg az elmúlt időben elég sokat emelt, lekötött betéten követték, megtakon meg elfelejtették úgy látszik. bár mondjuk nem hiszem, sejtem mi az oka a feledékenységnek...utald vissza a pénzt a megtak számláról a folyószámlára(költség persze van) és kösd le ott. majd később amikor a megtak számlán lesz jobb a kamat akkor vissza....gecccccik. mondjuk ha elektronikus számlacsomagod van akkor havi 2 átvezetés ingyenes a megtak és a folyószámla között.

szerk:mondjuk 3 hónapos lekötések ezek. engem meg pont ezek a betét kamatok nem érdekelnek, ezek az éves 6-7%-os is semmik, sokkal jobb bef. módok vannak....dehát a kóka bácsi is megmondta mennyire vágja a magyar a pénzügyeket:)

[Szerkesztve]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1220) tildy válasza BosXx (#1218) üzenetére


tildy
nagyúr

26.9 éves vagyok , kb:U Az felejtős. Én is csak addig nem pampogtama junior miatt, amíg ki nem küldték, hogy na akkor eddig és netovább. Azóta húzz le... Addig semmi panaszom nem vol.

Múltkor találtam valami kalkulátort is, azzal is számolgattam, Cibet és raffit hozta ki ott is ''győztesnek'' azon viszonyok közt, amik rám jellemzőek .(Havi 4-5 kivét átlag 10-50E köztiek , 2 átutalás , netes használat )

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1221) BosXx válasza tildy (#1220) üzenetére


BosXx
aktív tag

majdnem:)

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#1222) fokukac válasza tildy (#1220) üzenetére


fokukac
nagyúr

Tildy : kilenc tized... ez jó. :D
(most mondjam, hogy tíz évet letagadhatsz? :D)

-----------------------------------------

Versus82 : jobbnál jobb akciók... :D
sajnos (:P) már megszüntettem az otp számlám. és pick szalámit se veszek. :P
nem kérek a csányi-birodalomból.

a pénzem meg jobban érzi magát 7,25%-on. és bármikor kivehetem.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1223) tildy válasza fokukac (#1222) üzenetére


tildy
nagyúr

Annyi bizony, október elején már a 27et töltöm. (12/10 az meg kb 1.2 hónap, szal saccperkábé)
A második megjegyzésed pedig... Remélem jól gondolom, hogy nem a kinézetemre érted, szóval nem veszem bóknak:P

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1224) Versus82 válasza fokukac (#1222) üzenetére


Versus82
aktív tag

biztos megérte átmenni másik bankhoz az éves pár százalékos magasabb kamatért:) én mondjuk még egyszer nem kötöttem le pénzt a folyószámlámon... és énse pickszalámin meg csányiboron élek, nyugi:)

szerk: én az előző hónapban 18%-ot csináltam. igaz kockázat is nagyobb, de ennyiért megéri. évi 7,5 is ugyanolyan nevetséges. 10 misinél 750 ezer, meg még jövőre olyan infláció lesz hogy hűha...


[Szerkesztve]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1225) Jarod1


Jarod1
addikt

Én a Rafinál vagyok pár hete voltam bent és ott mondták, lekötni csak személyesen tudok pénzt.

(#1226) #32577792


#32577792
törölt tag

nekem meg akkor is otp-s számlám van, meg takszövös, lekötni való pénzem meg nincs, leköti azt a két gyerek ( egyik főiskolás, másik még éppen nem).
mindegyik más üzletpolitikát folytat, szerintem az a lényeg, hogy stabil, megbízható banknál legyél, aztán, hogy ezt minek nevezik???

(#1227) Flashcash válasza vati (#1193) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

OTP vonatkozásában időfaktorról jobb nem beszélni. Én a belvárosban használtam régen OTP-t a belvárosi fiókjaik iszonyat rosszak rengeteget kellett várnom rendszeresen. Most MKB-nál vagyok 3 percnél többet még nem vártam a belvárosi fiókban.

A sűrű ATM hálózatuk meg nem érdekel havonta 2X vehetek fel kp.-t ingyen akármelyik belföldi ATM-ből de ezután OTP mint idegen automatából is olcsóbban veszek fel kp-t. mint OTP ügyfélként a saját automatából. :)

[Szerkesztve]

(#1228) luciferc válasza Versus82 (#1198) üzenetére


luciferc
őstag

az ilyen mentalitású emberek miatt olyan a magyar banki díjak mértéke amilyen. tudod mit, nekem is utalhaszt évi 5000-t, úgysem tűnik fel. na mindegy. az 500 fiók meg egy vicc. szerinted aki itt fórumozik azt érdekli hány fiók van? én személy szerint nem akarok bankfiókot látni. kedvezőbb kondíciók? ja persze, az amúgy ultraszar kondícióikat kissé kevésbé szarrá teszik és ez neked kedvezőbb. az említett bankoknál ugyanolyan szolgáltatásokkal mint az otp jóval olcsóbban kijösz. de mondom, ha ez neked nem számít, akkor küldj nekem is évi 5000-t.

(#1229) Kraptor válasza tildy (#1220) üzenetére


Kraptor
őstag

Tildy nézted már az Erste On-Line bankszámláját? Ez nem rég indult (felváltotta az elektronikus csomagto) havi 500Ft a díjja, minden átutalás ingyenes netbankon keresztül(bárhova), jár hozzá egy Electron vagy Cirru,s Kártyaőr és számlaőr díjmentes, mondjuk 10Ft felszámolnak SMSnként de ezt ki lehet kapcsolni. 2db havi ingyenes kp felvétel saját ATMböl is jár a számlához.

(#1230) Jarod1


Jarod1
addikt

Xerintem nem érdemes lekötni pénz a bankoknál, mert pofátlanul kis kamatot adnak, És lehet hogy a pénzfelvétel díja el is viszi a kamatot:) :Y én anno láma koromban a 4-5 % kamatra azt hittem havonta lesz ennyi, de nem ez éves kamat :F :( :O Egyébként ha Idegen automatából veszel fel pénzt akkor 450 ft-t csengetsz ki ezért..OTP-nél legalábbis. bár ez pár hónapja volt

(#1231) Chili7 válasza Versus82 (#1224) üzenetére


Chili7
őstag

Mivel csinálod a havi 18%-okat? Vagy évi 18%?

(#1232) Kraptor válasza Chili7 (#1231) üzenetére


Kraptor
őstag

Valamilyen alappal vagy kötvény/részvény, godnolom.

(#1233) fokukac válasza Chili7 (#1231) üzenetére


fokukac
nagyúr

ja, havi 18% is lehetett az elmúlt 1 hónapban vmi részvényalappal.
de sebaj, majd a következő hónapban elbukja az egészet... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1234) fokukac válasza Jarod1 (#1230) üzenetére


fokukac
nagyúr

ne misztifikáljuk már ezt a dolgot, hogy nem éri meg pénzt lekötni, mert ''olyan kicsi a kamat''.

kb. napi 800 Ft-ot buknék, ha nem lekötve tartanám a zsém.



[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1235) luciferc válasza Kraptor (#1229) üzenetére


luciferc
őstag

erste-t személy szerint nem javaslom. sokáig ott voltam, de egyre inkább az volt az érzésem, hogy nagyon otp mentalitásúvá válik (értsd: nyúljunk le mindenkit aránytalanul). ezt most erősíti pl az sms-enkénti 10Ft is. ez otromba lenyúlás.

(#1236) concret_hp válasza Kraptor (#1229) üzenetére


concret_hp
addikt

ez mondjuk a cibnél 99huf, ingyen sms, bár csak 1 ingyen kp felvét. átutalások ugyanúgy ingyenesek netbankon át. (a kártya meg asszem plusz évi 500 v 1000 huf, de azzal együtt is havi 200 on belül vagy + a kp. felvét)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1237) Kraptor válasza concret_hp (#1236) üzenetére


Kraptor
őstag

Modjuk az csak akkor 99Ft, ha

1. Legalább havi 50 000 Ft, egyösszegű jövedelemátutalás a CIB Online Magánszámlára,
2. Minimum 2 db megbízás tetszőlegesen kombinálva az alábbiak közül
- csoportos beszedési megbízásra vonatkozó felhatalmazás vagy
- minimum 1000 Ft állandó átutalási megbízás teljesítése vagy
- CIB Internet Bankon megadott, minimum 1000 Ft eseti átutalási megbízás teljesítése.

(#1238) tildy válasza Kraptor (#1237) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk ezek mind meglennének. Még mindig vacillálás a rafi és a cib között. Rafinál szimpi, hogy akár idegen automatából is.
De szerintem raiffeisen lesz.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1239) concret_hp válasza Kraptor (#1237) üzenetére


concret_hp
addikt

azért ezek nem olyan komoly követelmények :)
ha meg nincs meg akkor valszeg under26 akkor meg ott a cibezz cucc ami mégjobb :) (nekem az van)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1240) luciferc válasza tildy (#1238) üzenetére


luciferc
őstag

az 1 db ingyenes felvét a cibnél is bármilyen automatából mehet. utána 100 (saját) vagy 250 (más) a díja. ha 4-szer veszel fel kpt, akkor a cibnél legrosszabb esetben 750-et fizetsz, míg a rafinál 500-at (vagy legyen 300 - euronetes atm), legjobb esetben a cibnél 300, rafi 100.
összeadva ezt a havi díjjal a cibnél legrosszabb esetben 849, rafinál 1090 (vagy legyen 890), legjobb esetben cib 399 rafi meg 690. tehát a cib kicsivel olcsóbbnak tűnik. persze ha rafi atm jobban útba esik, akkor már az lehet a jobb.

amúgy havi 4 kp felvét nem sok? én 2-szerre szinte mindig elintézem, legfeljebb ha vis maior van, akkor kell harmadik. persze te tudod.

rafinál van internetkártya?

(#1241) tildy válasza fokukac (#1234) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem kell túlmisztifikálni, de az tény, hogy kis összeg (100 E környéke), tényleg nem sok értelme van leköttetni.
Luciferc: : hát mindig közbejön valami:B (1 felvét mindig kell az albérlet miatt, meg 1 külön a számlák befizetése miatt ) Meg nem szeretek sok készpénzt sem otthon, sem magamnál tartani.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1242) luciferc válasza concret_hp (#1239) üzenetére


luciferc
őstag

így van, ez elég könnyedén teljesíthető, elég csak 2 csekket átutalva rendezned. én már a postákat is kerülöm...

(#1243) luciferc válasza tildy (#1241) üzenetére


luciferc
őstag

szerintem bizony ott is van értelme, mivel netbankon pár kattintás (fél perc max) és ha más nem is, de a havi banki díjak kijönnek belőle.

(#1244) luciferc válasza tildy (#1241) üzenetére


luciferc
őstag

a számlákat én pl átutalással (én, kis kezemmel, nem ám beszedés) intézem most már. megy a franc postára, 5 perc alatt az összes számla kész van, ennyi idő alatt oda sem érnék.

(#1245) vati válasza tildy (#1209) üzenetére


vati
senior tag

''Nem gondolod, hogy meg ez az 1200 Ft is kurvasok?''

Az elektronikus számlacsomag az ennyi.
Szerintem OTPs összehasonlításban sem egy bombaüzlet, nem véletlen hogy pont jár az ügyintézőnek ha átszerződteti az ügyfelet...

Sima OTP LAFO esetén, amihez 99(!) Ft/hó-ért köthetsz OTPdirekt szerződést netbankolni, a fix havi költségek nem magasak: 250 Ft a számlavezetési díj.
Neten keresztül majd minden szolgáltatásuk vagy olcsóbb, vagy ingyenes, és szinte mindent el lehet intézni netbankon keresztül, még értékpapír / valuta adásvételt is. Utóbbinál a számlavezetés 0.1% / év, szerintem kibírható. (1000 Ft 1 miller érékpapír után)

Ami komolyabb levevés:
-kp-felvét saját ATMből sem ingyenes: de ha valaki nem vesz fel havonta százezreket ATM-ből, kibírható, havi pár százból bőven megáll. (az a röhejes, hogy 111 eFt feletti kp-felvétnél az idegen ATM olcsóbb mint az OTPs:) )
-eseti átutalásonként még netbankon intézve is 80 Ft-ot kell csengetni, idegen célszámlánál 140 Ft.
-fiókban intézve minden drágább, még a levegővételért is tejelni kell. (költségalapon szemlélve, végülis érthető: az élőmunkás ügyintézésa a legdrágább, netes tranzakciók kb. ingyen vannak)
Bankkártya éves dja sima debitkártyánál 1700, komolyabbnál 4000.
Nagyjából ennyi a költség amivel ténylegesen számolni kell.

Tehát 500 Ft/hó alatt megállhat egy netbankolással bővített sima LAFO költsége az OTPnél is, más kiadást nem számolva. A végösszeg inkább attól függ, mennyi kp-t akarsz felvenni. (a képlet 35 Ft + 0.45% felvétenként)

1200 Ft-ból már az OTP-nél is kijön 4x kp-felvét (100eFt összértékben), néhány átutalás, egy jól használható netbankkal bővített folyószámlavezetés meg a sok egyéb szolgáltatás mellett.

Az igaz, hogy az OTP a legdrágább bankok közé tartozik, de nem mondanám hogy szar.
A sűrű fiókhálózatot, és ATM-hálózatot (ahol nemcsak pénzt felvenni lehet, hanem sok mást intézni is!) valahol meg kell fizetni. Az ilyen bank megteheti, hogy drága legyen.
Arról sem vagyok meggyőződve, hogy MINDENKI jobban járna ha más bankhoz menne át.
Más az ügyfélköre, mint a nagyváros-centrikus kisbankoknak, így más a marketingje is (pl. sose zaklattak telefonokkal 10 év alatt) nem hajtanak annyira az új ügyfelek szerzésére, a fiatalok ''behálózására'' mindenféle trükkös-mézesmadzagos konstrukcióval, mert nem szorulnak rá.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1246) tildy válasza vati (#1245) üzenetére


tildy
nagyúr

Netbankolok, és nemhogy nem ingyenes, de még piszok drága is. Egy átutalás (rendszeres! ) 100 Ft?:Y ÉS mi van ha véletlen máshova kell utalnom?+ 1 -200?
Nekem csak a havi költség: 5 felvét, (83+268+278+169+40) , otp direkt havidij: 99, Állandó átutalási megbízás: 100Ft (1 db átutalás!!!) , Zárlati díj : 250 . Számold csak mennyi? Arról nem is beszélve, ha a pénzem le akarom köttetni, akkor mindig itt a legsiralmasabb a helyzet.

Emellett mivel juniorról csak úgy lazán átváltottak lafora(!) , szépen ketyegett a junioros sms értesítőm is, ezennel már lafo-s áron (smsenként üzenetdíj, satöbbi, míg juniornál ingyen volt!)

Bankban intézni valamit évek óta nem voltam. Az nem annyira lényeg nekem. Csak az, hogy ne legyen túl drága a kp-felvét, idegen atmből sem, ne elgyen drága az utalás, és ha van sms értesítő, az is fix havidíjjas legyen, ne üzenetenkénti.

Ezenfelül többször votl már abból problémám, hogy ''értetlenek''. +* kellett rájuk telefonálni junornál is, hogy na akkor az sms dolog, az a light legyen, nem kell kétnaponta értesítő. 3 hónap után végre áttették.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1247) vati válasza tildy (#1246) üzenetére


vati
senior tag

Előttem van egy számlakivonat. Akárhogy nézem, 99Ft áll rajta mint OTPdirekt havidíj:)
A rendszeres átutalás a külvilágba tényleg ennyi. A nem rendszeres 140. :Y
A ''Zárlati díj'' = számlavezetési díj.

Elég sokat veszel fel ATMből (ki lehetne számolni Ftra a beírtakból:) ) így tényleg nem optimális... Pénzt lekötni bankbetétként sem érdemes náluk, viccesek a kamataik.

Erre említettem, hogy ha megtakarítani akarunk, folyószámlához kapcsolódó értékpapírszámlát kell nyitni, máris lehet bef.jegyeket adni-venni akár netbankról is.

A bef.jegyeik nem rosszak: a pénzpiaci alapnak 4-5% körüli éves hozama van, viszont nem kell lekötni, és nincs jutalék sem. (Én 100 khuf-ot ilyenre tennék lekötés helyett)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1248) tildy válasza vati (#1247) üzenetére


tildy
nagyúr

Változó, hogy hányszor veszek fel, de havi kettő mindig megvan, de általában 4 szokott lenni. Raiffeisen mindennapokra fogok váltani , úgy számolom , jobban megéri.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1249) Kraptor válasza tildy (#1238) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát szerintem akkor nem kérdéses, hogy a CIB

(#1250) concret_hp válasza vati (#1247) üzenetére


concret_hp
addikt

eheh...
most mondjam azt hogy ősszel rábeszéltek netbankra, (szept) merhogy juniorhozn ingyé' van... (persze többször megkérdeztem hogy teljesen ingyenes-e) aztán novemberben feltűnt, hogy szépen vonnak le érte valami havi 130-140hufot. dec. 30-án bementem, hogy itt ez így ebben a formában akkor most hogyan is van? erre közölték, hogy van olyan ami ingyenes, de ahhoz át kell alakítani a számlát... jóvan mondom legyen. na igen következő számlakivonaton látom hogy ez is 250huf volt...
ma szűnt meg a számlám ott, 60 000 ft-t felvenni valami 300 huf volt pl. egy átutalás 140 és ráadásul jó 2 nappal lassabb, mint a többi bank.
a betéti kamataik is enyhén szólva a béka s***e alatt vannak...
ami viszont igaz, hogy sok fiók, meg atm van. de mivel fiókba viszonylag ritkán kell menni ez tulképp nem fontos, a legtöbb banknál meg már mindegy hogy milyen automatából veszel fel kp-t.
befektetési jegyek meg minden banknál vannak szinte, és pl. míg az otp-nél a junior kártyához tartozó értékpapír számla negyedéves díja is 400huf lett, egy-egy tranzakció, vételnél minimum 2*200 huf (200, mert pénzt utalsz a folyószámláról az értékpapír számnlára és min 200, de az érték valahány %-a mert megveszed a bef. jegyet) illetve eladásnál min 600 huf szintén az érték valahány %-a, így azért olyan kiválónak nem nevezném. :U (megjegyzem a cibnél pl. mindez ingyenes, csak visszaváltáskor van egy 100-1000 huf közti költség)

valahol találtam egy összesítőt hogy hogyan változott a piaci részesedése, az ügyfelek száma, a vezetett számlák db száma, és még 1 csomó más dolog szerint. minden ilyen mutatóban évi 3-5% csökkenés volt, ami azt hiszem nem véletlen :U

arról meg nem is beszélve ha valamiért be kell menni a bankba, az otp-nél jó esetben 20 perc mire sorra kerülök, a cibnél, meg tegnap a kamatadó előtti utoldsó előtti nap 4-kor, tehát szinte amikor legtöbben mennek, akkor ártam 7-8 percet, de amúgy 1, max 2percet kell várni... (a fent említett dec. 30-as esetnél pl. 2en voltak ügyfelek a bankban előttem és 35!! percet várttam...(14-15 ügyfélablak volt, aminek több mint a felénél dolgoztak is... :((( )

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.