Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) -NOKIA- válasza tildy (#1900) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

én telefonokba fektetném a pénzem,olcsó telefonokba,meg ritkaságokba...és kivinném külfüldre eladni(mármint olyan országba ahol drágábbér veszik) :R

(#1902) tkazmer válasza attiati (#1899) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem....amúgy simán magánembereknek adtam rövid lejáratú hiteleket...nyilván ebből hosszú távon nem lehet biztosan megélni, de ez egyelőre még nem is cél, és ez a hét kifejezetten jól sikerült, az utóbbi egy hónapban kihelyezett pénzem elég nagy részét kaptam most vissza.(ezért nem is jól fogalmaztam az előbb, havi hozamot kellett volna írnom..)..viszont ha úgy vesszük, kezd beindulni az üzlet, az utóbbi időben egyre többen kérnek ilyen kisebb összegeket kölcsön...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1903) tkazmer válasza -NOKIA- (#1901) üzenetére


tkazmer
addikt

Jó sok telefont kell ahhoz venni, hogy az utazás&szállás költségén kívül még maradjon is valami....egy telefonon azért annyira sok haszon nem lehet..amúgy melyik országban lehet olyan drágán eladni telefonokat?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1904) concret_hp válasza tkazmer (#1902) üzenetére


concret_hp
addikt

hú, szerintem elég kockázatos vizekre eveztél :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1905) tkazmer válasza concret_hp (#1904) üzenetére


tkazmer
addikt

De ismerek olyat, sőt egyik legjobb barátom, aki szükség esetén szívesen behajtja nekem a tartozást, és a fizikuma is megvan...amúgymeg kockázat nélkül nincs üzlet, viszont tök ismeretlennek én sem adok, csak olyannak, akit vmennyire ismerek, de még van képem tőle kamatot kérni.

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1906) concret_hp válasza tkazmer (#1905) üzenetére


concret_hp
addikt

ki fizet havi 30%-ot? :U vagy én ezt nem értem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1907) tkazmer válasza concret_hp (#1906) üzenetére


tkazmer
addikt

Mondjuk teszemazt, x nek van 100HUF-ja, de ő feltétlenül szeretne venni valamit 250 HUF-ért. Én ilyenkor adok neki 150HUF-ot, ő pedig mondjuk 1 hét múlva visszaad 200-at. Mivel mondjuk uezt azért nem lehet megcsinálni 15k-nál, és már 1500HUF-nál sem, 500 vagy 5000 forintok kiadását már mindenki jobban meggondolja, ezért nem heti 30% körüli lesz a hozamom. Sőt, ez a havi 30% is elég jó eredmény volt.

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1908) Viktor0610 válasza tkazmer (#1907) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És beletaláltam!!! ;] v. :U

Samsung Galaxy A54

(#1909) concret_hp válasza tkazmer (#1907) üzenetére


concret_hp
addikt

és ez kinek éri meg?? :U
akinek 1 hét múlva lesz 200k-ja az tud várni 1 hetet 50k-ért szvsz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1910) attiati válasza tkazmer (#1905) üzenetére


attiati
veterán

Én naiv meg tőzsdére gondoltam. Jól ki lett bővítve a megtakarítás-befektetés fogalma :DDD
törvényes ez?:)

(#1911) tbs válasza attiati (#1910) üzenetére


tbs
addikt

Igen. Magánkölcsönnek hívják. A szerződéses rendelkezések érvényesek erre is.

(#1912) tkazmer


tkazmer
addikt

(#1910) attiati
Ha megnézed, egy csomó politikus írja a vagyonnyilatkozatában, hogy magánszemélynek tartozik x millió HUF-al..


Tudtok esetleg olyan ingatlanalapot, amelyik főleg belvárosi(V.ker) ingatlanokkal foglalkozik?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1913) attiati válasza tkazmer (#1912) üzenetére


attiati
veterán

meglepő lenne egy olyan ingatlanalap létezése, amelyik ennyire leszűkíti a befektetési célpontokat.Tudom ott a ''főleg'' szócska, de akkor is jobban megosztott az alapok ingatlanporfóliója annál, hogy egy kerületre leszűkítse.
Ha létezne is ilyen, akkor is 8% körülire hoznák ki a hozamot. Gondolom téged meg a hozam érdekelne, nem a presztízs, hogy 5.ker-i lakásokban utazol :DDD

(#1914) tkazmer válasza attiati (#1913) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát a presztízs annyira valóban nem :) Csak olvastam valahol,(sőt, egyre több helyen), hogy egyre keresettebbek a belvárosi ingatlanok, így hosszabb távon érdekelne valami ilyesmi, viszont most így hirtelen nehéz lenne leperkálni mondjuk 20 millát egy befektetésnek szánt lakásért..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1915) attiati


attiati
veterán

Voltam FIO brókercég ingyenes előadásán... döbbenet :(
Rajtam kívűl is vetemedett már rá valaki?:)

(#1916) viharhozo válasza attiati (#1915) üzenetére


viharhozo
addikt

Kezdjuk az alapoknal. Mi az a FIO? ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1917) tkazmer válasza viharhozo (#1916) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, ezt jó lenne tudni.. :D Amúgy nekem meg néha a tozsdeliga.hu ír, hogy menjek hozzájuk ingyenes előadásra, de egyelőre még nem nagyon volt kedvem..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1918) attiati válasza viharhozo (#1916) üzenetére


attiati
veterán

ez nem alap ;]
FIO egy cseh pénzintézet vagy befektetési szolgáltató, és itthon is nyitott brókercéget.
Most megy az ingyenes előadásokkal az ügyfélcsábítás, mondom elmegyek, meglesem.
Ma volt a részvénykereskedés alapjai :) 4-ből első előadás.
Előttem levő sorban két nyugdíjas... semmi bajom velük, kellenek a háziasszonyok is a tőzsdére :D Előadás végén (kb 45 perc... ) lehet kérdezni. Egyik ennyit kérdezett: na de mik a kőcccségek? Másik faszi a seggét vakarja kérdezés közben.
De az előadás színvonala is kb ilyen volt. Szlovák csaj tört magyarsággal mesélt, kereste a szavakat. Srác meg tiszta lámpalázas volt, mint aki még életében nem tartott fóliáról előadást.
Viszont volt svédasztal. Röhögni meg zabálni elmegyek legközelebb is :))

Az elemzéseikre majd ránézek. Honlapjuk: [link]



[Szerkesztve]

(#1919) attiati válasza tkazmer (#1917) üzenetére


attiati
veterán

5. ker közelében volt, úgyhogy megéri már csak ingatlankörút miatt is :)

(#1920) tkazmer válasza attiati (#1919) üzenetére


tkazmer
addikt

Járok én ott eleget...apámnak ott van irodája:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1921) Agyzuzo válasza attiati (#1918) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Konkrétan mit csinálnak? Ez is vmi on-line részvényvásárlósdi?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1922) lorcsi válasza attiati (#1918) üzenetére


lorcsi
veterán

hmmm..., az ilyet valahogy sosem értettem. senki nem születik profi prezentációs tudással, mindenkinek el kell kezdeni valahol.

(#1923) lajafix válasza lorcsi (#1922) üzenetére


lajafix
addikt

pénzről van szó, kezdjen porszívóügynökként ha nem megy...

Rock'n Roll

(#1924) attiati válasza lorcsi (#1922) üzenetére


attiati
veterán

Fio Magyarország ügyvezető igazgatója...

(#1925) attiati válasza Agyzuzo (#1921) üzenetére


attiati
veterán

brókercég, online kereskedési felülettel amerikai, német (cseh és magyar) piacokhoz

(#1926) lorcsi válasza attiati (#1924) üzenetére


lorcsi
veterán

huh :Y, így már más a fekvése...azt hittem valami kezdő volt .
ez esetben igazad van

[Szerkesztve]

(#1927) attiati válasza lorcsi (#1926) üzenetére


attiati
veterán

bizonybizony, nem egy diplomamunka prezentációja volt, mert azon én is elbénáztam :)

Az zavarhatta talán, hogy a hallgató közönség sem volt túl hozzáértő, de ilyenkor még inkább az előadón múlik, hogy milyen irányba megy el.

(#1928) lorcsi válasza attiati (#1927) üzenetére


lorcsi
veterán

remélem majd hozzánk is eljönnek. szoktak időnként ilyen-olyan cégek nagyképűsködni
pl. brókernetes vagy OVB(ők mondjuk nem voltak annyira nagyképűek, de ment a nagyzolás náluk is)

(#1929) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

találtam eg cikket vhol ide illik?.

''
2007.03.04. 50 év = 10.73% hozam (50 éves az S&P500 index)

És ha már a HOSSZÚ TÁVÚ BEFEKTETÉSEKRŐL esett szó épp mostanában... Ma 50 éves a leginkább mértékadó tőzsdeindex, az első számú benchmark, az 500 legnagyobb amerikai tőzsdei vállalatot reprezentáló Standard and Poor's 500 index. 50 év emberi mértékkel már nagyon hosszú táv, ezalatt felnő 2 generáció, és egy fiatalemberből is nyugdíjas lesz. Már ha egyáltalán megéri. Lássuk milyen teljesítményt ért el 50 éves pályafutása alatt a világ talán legjobb minőségű, hosszú távon aktívan menedzselt részvényportfóliója, a Standard and Poor's 500 részvényindex!


[link]

Az utóbbi 50 év alatt az átlagos éves részvényáremelkedés 7.12% volt. Az osztalékokat is újrabefektetve pedig 10.73%-os évesített hozam adódik 50 éves távon. Mindez talán a világ legkomolyabb közgazdász-intézete által hosszú távon aktívan menedzselt részvényportfóliójától, mely tükrözi Amerika legnagyobb és legjobb vállalataiba való befektetést, hiszen folyamatosan dobálják ki az indexből a nem elég erős cégeket, és teszik bele az erősebbeket. Itt nincs helye, csak a legjobbaknak, csak a legerősebbeknek. (Épp ezért nem meglepő, hogy kezdeti 500 részvényből csak 86 maradt benne mindmáig, a többi 414 és későbbi társai mentek a lecsóba. Az eredeti 500 cégből álló portfólió pedig valószínűleg fele ennyit sem hozott volna, és nem lepődnék meg, ha több tucat ment volna csődbe közülük. A legtöbb cég csillaga előbb utóbb úgyis leáldozik: vagy a termékük fölött jár el az idő, vagy jön egy újabb, erőssebb, hatékonyabb versenytars. A teljesen passzív részvénybefektetés illetve részvényportfólió sorsa garantáltan a sorvadásos halál.)

Szóval 10.73% hozam 50 éves távon. Bármiféle jutalék és költség nélkül, hiszen ez egy elméleti portfólió. Úgyhogy a legnagyobb jóindulattal is jó 10% valós hozam az, amit egy S&P500 indexhez hasonló portfólióval el lehetett érni 50 éves távon. És ugye ebből még adózni is kell.

Ezt az évi 10%-ot vésse a fejébe és tekintse etalonnak mindenki hosszú távon! Főleg azok az amatőrök, akik abban reménykednek, hogy a tőzsdén majd meggazdagodnak, vagy hűlyítik ezzel őket az ügynökök és ''szakértők''. Aki ennél a 10%-nál magasabb hosszú távú részvényhozamokat be mer ígérni, az komolytalan kókler. (Adódhat és adódnak is majd bőven ennél akár több százalékponttal is magasabb hozamot eredményező részvénybefektetések a végtelen variációs palettáról, de hosszú távon ennél a 10%-nál többet ígérni és irreális hozamokkal hitegetni vagy ezekben reménykedni teljesen komolytalan, és abszolút felelőtlenség.)

És ez a 10% nagyonis jó hosszú távú hozam! Ugyanis ez az utóbbi 50 év sem objektív etalon eléggé, hiszen összességében viszonylag kedvezőbb periódus volt ez a világgazdaság és így a részvények számára, és a (jól menedzselt) részvényportfóliók jellemzően valóban megverték az amerikai inflációt, kamatokat, kötvényeket és valószínűleg többet hoztak mint bármely más befektetetési eszköz-szegmens. De ebből a 10%-os nominálhozamból meggazdagoni azért nem lehetett. És nem is lehet hosszú távú, több évtizedes részvénybefektetésből meggazdagodni, hiszen a hosszú távú hozamok rásimulnak egy átlagos értékre, az átlagos hozam pedig csak átlagos vagyonnövekedést fog eredményezni. Ebből az átlagos hozamból azonban garantáltan nem fogunk meggazdagodni, hiszen a gazdagság mindig egy relatív fogalom, és semmiképpen sem jelenthet átlagosat. Jól járni, vagyonosodni, felhalmozni lehetséges. Sőt, adódnak alkalmak, időszakok, amikor igen jó eséllyel lehetséges vagyonosodni. De semmi garancia nincs rá, hogy ez így is lesz, vagy hogy jobban járunk mint más jellegű befektetéssel, vagy mintha biztonságban kamatoztatva szaporítanánk a pénzünket. Se rövid, se hosszú távon, hiszen ha még hosszab időtartamú statisztikákat nézünk, azok között bőven akadnak 5-10 éves mínuszos periódusok, 10-20 éves stagnálások, arról nem is beszélve, hogy volt olyan, amikor tizedére esett a részvényvagyon értéke, miközben a legtöbb részvénytársaság tönkrement.

És természetesen most hosszú távú, megfontolt befektetésekről beszéltünk, nem ugra-bugra tőzsdei kaszinózásról. Ez utóbbi már rövid távon is garantált tőkevesztést eredményez. De ez már egy másik statisztika.
''


A dolog érdekessége egyébként, hogy az úrnak aki ezt a cikket írta van egy hedge fundja ami az elmult 2évben évi 60%ot hozott.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1930) Dare2Live válasza attiati (#1882) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Viccesnek tűnik, hogy egy ilyen kérdéssel rukkolsz elő, egy alapjában véve HWs forumon. :)

Nekem kb ennyi véleményem van erröl:
euro tulontúl erős forint meg végképp. de nemlátom jelét, hogy nagyon lefelé akarnák rakni a jbanki alapkamatot.

usa: BB e heti beszéde szerintem egyértelmű volt: Ha lehet nemlesz emelés. Csökkentésröl viszont egy szót se szolt. Félév viszont nagyon messze van összel akár ilyen is megtörténhet aka szerintem nem valószínű de nem elképzelhetetlen.

ami viszont egyértelmű és fontos adat:
japánban 25bázipsontos emelés volt kb 1hónapja.
svájcban szintugy 25bázispontos emelés volt ha jól tudom március 15.én.

egyébként mértérdekel?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1931) Agyzuzo válasza Dare2Live (#1929) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A Pioneer meg 1928-as indulása óta átlag 12%-ot hozott.
Amúgy ekkora távon ez tényleg nem rossz...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1932) attiati válasza Dare2Live (#1930) üzenetére


attiati
veterán

Hát én euró és dolcsi alapkamatára gondoltam konkrétan akkor is (éppen két hete), és egyre biztosabb vagyok benne, hogy ősszig ellenkezőjére fordul a monetáris szigorítás és csökkenni fognak az alapkamatok.

(japán, svájc még csak most indulnak az emelés irányába, de a tőke nagy része dollár és eurókötvényekben van úgyis)

(#1933) attiati válasza Agyzuzo (#1931) üzenetére


attiati
veterán

Ehhez fölösleges pénzre van szükség. Hogy az ember észre se vegye 10-15 évig, hogy az nincs a zsebében. És úgy jönnek ki az S&P és az alapok kétszámjegyű hozamai.

(#1934) attiati válasza Dare2Live (#1929) üzenetére


attiati
veterán

Tényleg baromi jó egyébként a 10 %-os hozam, nem is kell annál több. De mi egy gyorsabban növekvő, felzárkózó gazdaságban élünk, magassabb inflációt élünk meg.
Míg egy amcsinak az dupla nominálhozam, addig nekünk jelenlegi alapkamatot nézve 2% reálhozam. És akkor nem is beszélve a 12-14% alapkamatról. Nekünk mégiscsak a BUX átlagos évi 30%-os növekedése dukál :DDD

(#1935) tkazmer válasza Agyzuzo (#1931) üzenetére


tkazmer
addikt

A Pioneer az nem a volt CA? Mert az(a magyar) nagyon nem 1928-as..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1936) tkazmer


tkazmer
addikt

Mit gondoltok a legújabb ötletemről?:
Összevásárolni a lehető legolcsóbban néhány, még viszonylag jó helyen lévő laktótelepi lakást, majd azokból ''luxuslakásokat'' csinálni(klímát, jacuzzit bele, azt szeretik a dolgozók:) ), és eladni rendes kis profittal.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1937) attiati válasza tkazmer (#1936) üzenetére


attiati
veterán

Panelproliként élek albiban... szólj ha készen van, támasztok keresletet, csak nem túl fizetőképeset ;)

[Szerkesztve]

(#1938) tbs válasza tkazmer (#1936) üzenetére


tbs
addikt

Hmmmm... 1-1.5 év alatt tudsz fordítani? Volna 5 dodó rá. (Ugye 6-7 vissza... :DDD )

(#1939) tkazmer válasza attiati (#1937) üzenetére


tkazmer
addikt

Én arra alapozok, hogy vannak, akik hajlandóak továbbra is panellakásban élni, és ha meglátják a jacuzzit a fürdőszobában, rögtön felvesznek sok-sok hitelt...de ezek szerint kereset lenne, ez jó hír:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1940) concret_hp válasza tkazmer (#1939) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem van benne ráció, megvenni full lepukkant de jó helyen levő panelt. fullra szétverni, felújítani, eladni. főleg ha van kőműves, festő, tapétázó, parkettázó stb. ismerős aki olcsón de jól megcsinálja. + ha eljut a házig a panelprogram (hőszigetelés meg ilyenek) akkor meg tuti kasza. csak ez olyan dolog, hogy nem könnyen mozgósítható a pénz ugyebár, szóval ez télleg akkor, ha van sok pénzed ami sokáig nem kell.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1941) tkazmer válasza concret_hp (#1940) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát igen, az biztos, ehhez sok pénz kell, amit sokáig nélkülözni lehet, de igazából az ilyennel lehet kaszálni...meg aztán egyáltalán maga az ingatlanozás nekem nem tűnik egy gyors befektetési terepnek, az biztos, hogy ott nem lehet hetek alatt meggazdagodni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1942) Füleske válasza concret_hp (#1940) üzenetére


Füleske
addikt

Akkor már inkább tégla lakás mint panel. A panellal nem sok mindent lehet kezdeni , hiába újítod fel fullosra ha alapjaiban a legrosszabb anyagokból és minőségben van összetákolva. És a fenntartása se olcsó ( távfűtés , melegvíz , közös k. magas). Lehet hogy Bp - en még mennek a panelek de errefelé már senki se veszi felújítva és nyomott áron se. Másik dolog hogy a vétel és eladás közti különbségre nem akarsz 25 % adót fizetni akkor muszáj rajta újabb ingatlant venned amit ha 5 éven belül eladsz akkor is be kell fizetned azt a 25 % - ot. Plusz lehetnek egyéb költségek (ügyvéd , illeték , földhivatal)

(#1943) tkazmer válasza Füleske (#1942) üzenetére


tkazmer
addikt

Ha egy ingatlanfejlesztő cég csinálja az egészet, akkoris van az a 25% adó?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1944) Füleske válasza tkazmer (#1943) üzenetére


Füleske
addikt

Akkor nincs , de ahhoz céget kell csinálnod és ha jól tudom papír is kell hogy Te ilyen végzettséggel rendelkezel.(vagy elvégzel valami tanfolyamot , de az is pár 100 k költség)
Ha úgy értetted hogy ingatlanosoknál hirdeted , adod - veszed a lakásokat akkor ugyanúgy van adó mintha Te hirdetnéd.
Még annyit az ingatlanos bizniszekhez hogy gondolom észrevettétek hogy mostanság eléggé pang a piac , jó ha el tudod adni a használt lakást mivel sok az új lakás és a vevők vannak helyzeti előnyben.(új lakásra nincs illeték 15 millióig) Így vagy kénytelen vagy az árból engedni vagy sokáig kell hirdetned. (újabb költség és benne áll a pénzed). A panelból luxusvillát szvsz amúgy se nyerő de most különösen rossz ötlet.(szvsz eladhatatlan , max. azokat érdekelné akik még életükben nem laktak panelban , de eladás után asszem sűrűn csuklanál... ;) )

(#1945) attiati válasza Füleske (#1944) üzenetére


attiati
veterán

Osztom a véleményed... nem érdemes nagyon szűk rétegnek gyártani semmit. Panel luxuskivitelben vásárlói szegmense meg talán nem is létezik.
Mintha Tesco csokit árulnál a svájci csokihoz szokott turistáknak.

Tkázmér: mindig jó üzlet volt lerobbant lakást venni. A legjobb ha saját magad újítod fel. Egy a lényeg, a lakás örök, megváltoztathatatlan paraméterei jók legyenek.
Ha cégen keresztül csinálod, akkor meg társasági adó vonzata van....
De amúgy van realitása a dolognak, vagy ötletelsz?:)

(#1946) lajafix válasza tkazmer (#1936) üzenetére


lajafix
addikt

Nekem az egyik barátom megcsinálta Kaszásdűlőn a saját lakását ilyenre, ne hidd hogy van rá vevő aki megfizetné a + nívót, most hogy nagyobba akar menni. Akinek ez kell, annak kell a magas beltér, a tágas lakás, a normáltabb szomszédok, hogy ne egy 10 emeletest bámuljon, etc. Szóval 'luxus' több komponensből áll, a jaccuzzi meg a klima csak egy szükséges de nem elégséges része.

Rock'n Roll

(#1947) viharhozo válasza attiati (#1945) üzenetére


viharhozo
addikt

De amúgy van realitása a dolognak, vagy ötletelsz?

Van realitasa, csinaljak is jonehanyan, de en egyetlen egyszer sem talalkoztam panellel, csak belvarosi/belbudai lakasokkal.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1948) tkazmer válasza lajafix (#1946) üzenetére


tkazmer
addikt

Pont ezért írtam korábban, hogy jobb panel, ami max. 4 emeletes...de nézegettem, nem sokkal többért már lehet téglalakásokat is venni VI.-ker-ben, és akkor már jobb azokkal foglalkozni...
Másik ötlet, egy ilyen pesti ház tetőterének(ill padlásának) beépítése. Ahogy nézegettem, az ilyenekre talán lehet kereset, pláne, ha jó helyen vannak.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1949) tkazmer válasza Füleske (#1944) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem, úgy értettem, hogy nekem van egy cégem, amelyik ezt csinálja....
Egyébként úgy gondoltam, hogy esetleg azokat érdekelhetné, akik panelben laknak már több évtizede, de szívesen növelnének valamelyest az életszínvonalukon, de pénzük nincs új lakásra, vagy házra...bár lehet , hogy tényleg elég szűk réteg lehet..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1950) tkazmer válasza attiati (#1945) üzenetére


tkazmer
addikt

De amúgy van realitása a dolognak, vagy ötletelsz?
Sajnos csak ötletelek, nincs hozzá elég tőkém, viszont ismerek olyat, akinek lehet hozzá elég tőkéje, és ha megcsinálja, az nekem is nagyon-nagyon jó...és nem azért, mert enyém az ötlet, és jó, hogy valaki megcsinálja, annál sokkal közvetlenebbül.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.