Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) tildy válasza tildy (#1400) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez mennyire suxx: Nem lehet neten módosítani az átutalást, csak telefonon.
Egyébként elégedett vagyok velük, a havi bankköltségem 250 ft volt, szemben az otp 600-1200Ftjával! De ennek az átutalási mókának most nagyon nem örülök:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1402) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A hónap elején kaptam 7FT látra szóló kamatjóváírást a folyószámlámra és levontak 1FT-ot kamatadóra.
Csak rendben lesz ezek után az államháztartás. :)

(#1403) fokukac válasza Flashcash (#1402) üzenetére


fokukac
nagyúr

biztos, mert tőlem már 6 rugót levontak az elmúlt két hónapban. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1404) Fisha


Fisha
őstag

Csak egy kis altalanos okoskodas:
szerintem most megint az egyszeru lekotes eri meg az atlag embernek a legjobban. Nincs vele macera, nulla a kockazat, es eleg jol hoz a konyhara. Az uj megtakaritasaimat most en is ilyen forman fogom fialtatni.
Esetleg van valakinek mas otlete manapsag?

Fisha

(#1405) Flashcash válasza Fisha (#1404) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azért olyan hatalmas hozam nincs így sem a 20% kamatadóval, de sokaknak ez a legkényelmesebb az biztos.
-A CIB 12 hónapos lekötésre összegtől függetlenül most 8%-ot ad. [link]
-Érdekes még az Erste Futambetét összegtől függetlenül 7,4/7,6% a kamat 6/12 hónapos lekötéssel ahol bizonyos feltételekkel a lejárat előtti felmondásra is fizet kamatot a betét. [link]
-Van még a Kincstárjegy aminél nincs semmilyen járulékos költség kp. felvételkor sem, itt is van valamekkora kamat lejárat előtti felvétkor is, 12/24 hónapra adnak 7%-ot. [link]

Nálam még fut pár szeptember előtti lekötésű pénzpiaci cucc, kamatadómentesen most kb. 8% körül hoznak. :)

[Szerkesztve]

(#1406) attiati válasza fokukac (#1395) üzenetére


attiati
veterán

igazából nem tudok ezzel vitatkozni. tényleg nehéz olyan mennyiségű tőkét jó minőségű ingatlanba fektetni, és akkor még figyelni kell az alap likviditására is.
egyébként a 40%-os ingatlanarány még kifejezetten jónak mondható :))
de az alap évesített hozamából a befektetők oly keveset érzékelnek.

a maradék ugyanolyan kötvény, ami a kötvényalapokban van, és ezáltal sokkal alacsonyabb a hozam, mintha az egész ingatlanban lenne.
éppen a csökkenő ingatlanhozamok miatt inkább növekszik az alap hozama, ha a magasabb hozamú (hetente ismétlődő) betétben, diszkont kincstárjegyben helyezik el a tőkét...
szóval nem állja meg a helyét az a kijelentés, hogy az ''ingatlanalapok most nem mennek''
az évesített hozamokban éppúgy látszódni fog a növekvő jegybanki kamatszint, mint egy likviditási alapban, csak időben kicsit eltolódva....
mert ugye nem az alacsony ingatlanhányad mozgatja a hozamot....
és akkor még elég keveset beszéltünk az alap eszközértékelési szabályzatáról, pl devizában nyilvántartott eszközöket milyen árfolyamon értékeljük

(#1407) attiati


attiati
veterán

egy kis reklám CIB-nek:

Ha odakéred fizudat: 99 ft-os szlavezetési díjért, vagy ha még nem vagy 26 éves, akkor 0 ft szlavezetés mellett:
1. havi kétszeri ingyenes kp-felvét bármely hálózatból
2. pár tranzakcióról ingyenes sms visszaigazolás
3. aszem 0 ft legalább az első évben a bankkártya éves díja (Visa Electron)
4. akármennyi devizaszámlát nyithatsz 0 ft vezetési díj mellett (nekem USD,EUR van)
5. ingyenes értékpapírszámla vezetés (legalább a CIB bef.alapok ügyleteihez)
6. ingyenes utalás bankon kívül/belül

Hátrány: netbanknál még nem működik a mobilaláírás funkció, csak egy visszaigazoló sms érkezik; a Cibezz szlacsomag korhatáros :)) :P; vagy az elektrónikus szlacsomag esetén oda kell a fizut utaltatni

Szlanyitáskor érdemes egyből lemondani a papír alapú kívonat küldését (az az egyetlen költség, 100 ft). Én elfelejtettem, s csak az első kiküldése után mondtam le, így az idei összbankköltségem megugrott 100 ft-ra ;] :P :C
Meg újabb 100 ft lesz, ha majd visszaváltom a pénzpiaci alapba ingyen betologatott pénzt.

Azért az ügyféltömeg láttán a beetetés után valószínű megkezdődik majd itt is a szüretelés :DD

(#1408) attiati válasza Flashcash (#1402) üzenetére


attiati
veterán

ha a bankszektor befizette volna az államháztartásba azt a töménytelen mennyiségű lóvét, amit elköltöttek szoftverfejleszésre és az átállás miatt a túlórák kifizetésére + 1 havi erőltetett reklámkampányra + hosszabbított nyitvatartásra + az emberek befizették volna, amit elköltöttek informálódásra + Józsi bácsi, Mari néni benzinre a pénzhurcolás miatt (mert az utalás ugye nem biztonságos :C ) ... akkor kb most helyben lennénk.

vállalkozások eddig is adóztak társasági adóval az árfolyamnyereség után....
10-20 Mrd ft miatt ekkora felhajtást?! :F

[Szerkesztve]

(#1409) fokukac válasza attiati (#1406) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért egy jó ingatlanbefektetés hozama még mindig sokkal magasabb egy kötvényénél...

manapság olyan 20-25% közötti belső megtérülési rátákkal dolgoznak a befektetők... ;)
az már más kérdés, hogy egy alap sokkal konzervatívabb, mint egy befektető, és nem vállal akkora kockázatot.


Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1410) fokukac


fokukac
nagyúr

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1411) tildy válasza attiati (#1407) üzenetére


tildy
nagyúr

''havi kétszeri ingyenes kp-felvét bármely hálózatból''
en csak egyrol tudok

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1412) Ariadne válasza tildy (#1411) üzenetére


Ariadne
őstag

CIB XL számlánál kétszeri ingyenes, a rendes Classicnál csak egy. :) [link]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1413) lesaux válasza fokukac (#1352) üzenetére


lesaux
veterán

Dzsízösz! :Y Most akarnék dollárt utalni Amerikába, de látom, hogy a CIB-en keresztül nem járnék jól. Az szerintetek működne, hogy elutalom egy OTP-s sráchoz, ő pedig továbbutalja? Neki alig van különbség vételi meg eladási árfolyam között. Egyéb költség nincs az OTP-nél, ugye? Csak utalás díja meg a dollár eladási árfolyama.

[Szerkesztve]

(#1414) Razor1


Razor1
aktív tag

szerintetek hosszútávra melyik otp alapba éri érdemes berakni a pénzt. mivel 4 vagy több évre tervezem, magasabb kockázatúban gondolkodom. tavasszal néztem ezeket utoljára, akkor a quality és paletta alap tűnt a legszimpibbnek, de ezek ugye döntően hazai és közép-európai részvényekkel dolgoznak, kérdés ez most mennyire jó?

(#1415) tildy válasza Ariadne (#1412) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez igaz, csak ez kb olyan, mintha azt mondanám otpnél 4 készpénzfelvét va n ingyen (csak elfelejteném mellé mondani, hogy ja az online számlacsmagnál ). Érted...
Egyébként igazad van.

Ma mondtam le az otps számlámat.
Viszont jó lenne ilyen lakás előtakarékosság vagy mi, kinél érdemes kötni? OTP persze itt is kavar, 49 , meg 92 meg mittudoménmilyen konstrukciók vannak. Na rákérdeztem ma, hogy tfh megkötöma 8 évest, akkor felvehetem-e 4 év múlva, lakáscélra? Hát akkor már inkább a 49 hónaposat kössem, majd ha úgy gondolom, hosszabíttassam meg...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1416) attiati válasza tildy (#1411) üzenetére


attiati
veterán

A CIBEZZ Magánszámlával igénybevehető kedvezmények:
Havonta kétszer díjmentesen vehetsz fel készpénzt a számlához tartozó Visa Electron bankkártyával bármely belföldi bankautomatából.

cib.hu-n néztem :U

a többi szlacsomagnál nem tom' hogy mennyi van... de itt kettő ingyenes

(#1417) tildy válasza attiati (#1416) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja az , ami 26 éven aluliaknak van? !
Jó , máskor azért tedd hozzá rögtön az elején.

Az alap számlacsomagnál 1 felvét van csak ingyen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1418) attiati válasza fokukac (#1409) üzenetére


attiati
veterán

ne vezesd már félre a népet a 25%-kal. :((( Maximum Kínában drágulnak az ingatlanok kétszámjegyű értékkel, de ott a korrupción át a népességgyarapodásik minden kétX-es :DD

Megtérülési rátának csak ingatlanfejlesztés esetében van jelentősége. Ilyen alap meg egyetlen egy van ma Mo.on ;] Hogy is van ez akkor? ;] de szerintem ezt is megmagyarázod majd :C

Te a kivitelezésről beszélsz, az alapok viszont a bérbeadásból élnek

az nem gondolod, hogy léteznek kockázatosabb, de magasabb hozamú államkötvények is?! ;] nem kell messze menned földrajzilag se, csak Törökországig
peace :R

(#1419) attiati válasza tildy (#1417) üzenetére


attiati
veterán

írtam, hogy korhatáros
Te már több ezek szerint? :)

[Szerkesztve]

(#1420) tildy válasza attiati (#1419) üzenetére


tildy
nagyúr

[link] Ebebn úgy írtad , számlavezetési díj 99 Ft vagy hA még nem vagy 26 , akkor ingyenes, ezek után az adott hozzászólásban nem írtad, hogy ez melyikre vonatkozik , hanem amolyan általánosan ...
IGen , több vagyok sajna, épp lecsúsztam róla.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1421) attiati válasza tildy (#1420) üzenetére


attiati
veterán

Igen, igazad van. 99 ft-os online szlacsomagnál valóban csak 1 kp felvét ingyenes havonta.
A másik pedig csak 26 év alattiaknak van.
fontos szempont nálad, hogy hány kp felvét ingyenes?
nekem verhetetlen az ajánlatuk a Cibezz csomaggal.

[Szerkesztve]

(#1422) tildy válasza attiati (#1421) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is verhetetlen volt az ajánlat otp juniorral annak idején.. Viszont nem juniorosként kicsit (nagyon ) gáz az otp.

A kp. felvét meg nekem fontos, rengeteg csekkem van, nem lehet csoportos beszedésivel megoldanii, mert albérletnek a csekkjeit kell fizetni, más nevén van. (és lehet nem is venné jónéven a tulaj )
Havi 3-4 készpénzfelvét nálam rendszeres... Ezért min 2 ingyen felvét jól jön. otpnél sajna mid fizetős volt :O
A raffival most elégedett vagyok, leszámítva ezt az ''állandó átutalást nem lehet direktneten módosítani '' dolgot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1423) Ariadne válasza tildy (#1415) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem eredetileg 4 éves LTP-m volt/van OTP-nél, aztán mindig hosszabbítottuk, most lett 8 éves, innentől szabad a vásár. :) Ahhoz képest viszont vesztettünk, mintha eleve 8 évre kötöttük volna. Tudtommal lehet előre felvenni, gyakorlatilag azonnal, egy ismerősöm így vett lakást. A nagy szívás csak az, hogy az igény benyújtásától 3 hónap múlva utalnak kb., de ez mindkettőre érvényes, így szerepel a jogszabályban is, ami alapján létrehozták őket, biztos van valami banki alapja a dolognak. :( Majdani lakáshitel mellé én is tervezek egyet, talán kettőt párommal ha belefér, jó lesz előtörlesztésre (ha futja a befizetés)). Érdemes minél magasabb összeget fizetni persze, a támogatás miatt. A kapcsolódó hitel nekem nem igazán szimpi, szóval én a Hozam családot választom majd, ott a legmagasabb a betett összeg kamata, már ha ezt magasnak lehet nevezni egyáltalán... :DDD

(Hitel: 40% megtakarítás, 60% hitel, betéti kamat 1,5%, hitel kamat 4,5%
Lakás: 50% megtak, 50% hitel, betéti kamat 1,5%, hitel kamat 4,5%
Hozam: 50% megtak, 50% hitel, betéti kamat 3%, hitel kamat 6%
+ mindegyiknél 1 % kezelési ktg)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1424) tildy válasza Ariadne (#1423) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszi! :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1425) fokukac válasza attiati (#1418) üzenetére


fokukac
nagyúr

én nem az ingatlanok drágulásáról beszéltem, hanem az ingatlanfejlesztés belső megtérülési rátájáról.

az alapok bérbeadásból élnek, de a frissen felfejlesztett épület még nincs ám bérbeadva, így, amikor bekerül az alapba, még sokkal alacsonyabb az értéke, mint később, teljesen, hosszútávra kiadva. Az előbbi esetben pl. 9%-os tőkésítési rátát használnak, erv-ra vetítve, az utóbbiban pedig már a tényleges szerződött bevételre (ami magasabb is lehet az erv-nál) raknak akár 7 ill 6,5% alatti rátát.
először a fejlesztő veszi le a sápot, aztán a befektető.
számolj hozamot.


-------------------------------------------------------------------

Törökországba nem mennék, egy barátom most nagyon megégette magát a török lírával...
minek máshova menni, amikor itt a jó kis forintunk...
veszel fel hitelt svájci frankban, berakod forintban az egészet, a 6% kamatkülönbözet a tied. ha nem gyengül mondjuk 180-as árfolyam fölé a forint, csak nyerhetsz rajta. nagy tőkeáttétellel pedig sokat. :D

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1426) fokukac válasza lesaux (#1413) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak akkor éri meg a macerát, ha sok dollárról van szó.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1427) Dare2Live válasza tildy (#1424) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha nemvagyok indiszkrét mibe is tartod a pénzed? ha jólemlékszem már mondtad, ha indiszkrét sorry....


parvest talán ha jólemlékszem....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1428) tildy válasza Dare2Live (#1427) üzenetére


tildy
nagyúr

Ázsiai részvényekben (hosszútávú , 20 éves befektetés)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1429) attiati válasza tildy (#1422) üzenetére


attiati
veterán

Állandó átutalásnak máshol sem lehet minden értékét módosítani.
Gondolj bele. Otp állandó átutalás összegtől függetlenül 100 ft. Kis trükközéssel, akkor mindig ezt módosítgatnád, mikor utalni akarsz. és megúsztad 100 ft-ból, holott egy eseti átutalás legjobb esetben bankon belül is min. 180 ft+százalékos ktg.
Igaz nem próbáltam, de szerintem ki lehet játszani ;]

Mászkálj kicsit több kp-vel, és akkor elég az 1 ingyenes... vagy maradj rafinál, törölj és vedd fel újra a megbízást. Nem nagy cucc.
Rafi+Cib ajánlatai verhetetlenek, szolgáltatás minősége már nem annyira :( Legalábbis cib-nél...

(#1430) tildy válasza attiati (#1429) üzenetére


tildy
nagyúr

Én megjátszottam, hogy féléves állandó átutalás, aztán hopp lemondtam , rögtön az első után.
Módosítani emg néha muszáj, pl. a diákhitel összegét rendszeresen módosítottam. Azt hiszem az összeget engedi módosíítani az otp.


Utálok kp-val mászkálni, most is ki kellett vennem az albérleti díjjat, de teljesen be vagyok rezelve , hogy ennyi pénz van nálam.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1431) attiati válasza fokukac (#1425) üzenetére


attiati
veterán

Akkor már inkább javaslom a japcsik fizueszközét. De ott bukik a sztori, hogy te nem a jegybanktól veszed fel a hitelt. Szóval a hozamlefölözésben segít neked a kétszintű bankrendszer :D De nosza ugorj neki a svájci frankos ügyletnek. Látszik hogy te sem hiszed, amit mondasz, mert nekem tanácsolgatod. ;] Melyik rádióban hallottad? :D

A 25%-os hozamrátából most meg már csak 9% maradt? :F
A fejlesztő nem foglalkozik bérbeadással, azt már az értékesítés után ráhagyja másra. A bérbeadó nem foglalkozik fejlesztéssel, kivitelezteti a fejlesztővel.
De mint modtam a megtérülési ráta csak a fejlesztőt érdekli, és ing.fejlesztő alap csak egy van Mo.-on!
Amúgy közös véleményről indultunk: a csökkenő ingatlanhozamok miatt a kötvénypiacon magasabb hozamot lehet elérni. Így az alacsony ingatlanhányad csak jót tesz az ingatlanalapnak. Szóval az befektetetlenül álló (ingatlan szempontból) hirtelen beáramlott tőke egyáltalán nem tett rosszat az ing.alap hozamának. Elrakták pénzpiaci eszközökbe.
Hidj már nekem, nap mint nap látom....

Ha törökbe nem mennél, mert kockázatos, akkor minek emlegeted a kockázatos ingatlanokat?? :F :C :R

(#1432) attiati válasza tildy (#1430) üzenetére


attiati
veterán

azé' van, hogy módosítsd. Simán lehet vele trükközni....

merrefelé szoktál közlekedni, mikor sok pénz van nálad? ;] :)
keress valakit aki megvéd a bajtól... :))


(#1433) tildy válasza attiati (#1432) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem fogom neked elárulni :P , mindenesetre ritka esetek egyike az ilyen.

szerk: még nem ;]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1434) attiati válasza attiati (#1431) üzenetére


attiati
veterán

hidj=higyj hehe :B

(#1435) attiati válasza tildy (#1433) üzenetére


attiati
veterán

de látom ma akkor már biztonságban hazaértél :P :)

juj, akkor gyorsan el kell indulnom nekem is melóból, hátha összefutunk :))

[Szerkesztve]

(#1436) lesaux válasza attiati (#1434) üzenetére


lesaux
veterán

higgy

(#1437) attiati válasza lesaux (#1436) üzenetére


attiati
veterán

mily' igaz, csak Csokonai írta versében higyj-nek
De ha nem javítgatom, ugyebár fel se tűnik senkinek :DDD :F

(#1438) concret_hp válasza attiati (#1429) üzenetére


concret_hp
addikt

''szolgáltatás minősége már nem annyira Legalábbis cib-nél...''

kifejtenéd bőveben? nekem még mindig semmi bajo mnem volt velük...
csak én vagyok ilyen mázlista? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1439) attiati válasza concret_hp (#1438) üzenetére


attiati
veterán

Még nem működik a mobilaláírás funkció, és azzal mégiscsak biztonságosabb lenne a netbankolás. Jövő év elejére ígérték hivatalos levelemre...
+ annyi gondom volt velük, hogy üzemen kívül volt épp az autómatájuk, mikor sürgős lett volna. De hát elvileg idegen autómatából is ingyenes a kp. felvét, szóval megoldottam.
Igaz nincs velük több baj, mint bármely másik bankkal...

(#1440) tbs


tbs
addikt

Szerintetek az Allianz lecsap az FHB-ra mindenáron..?

(#1441) viharhozo válasza tbs (#1440) üzenetére


viharhozo
addikt

Minden aron semmikepp, ugyis az ove lesz, ha akarja. 1620-rol 8%-ban beraktam a portfoliomba, egyertelmuen spekipapir, nagyobb tokevel nem ugranek bele. Nyaron nagyon komoly volt a bukfenc, tutira belsosok kavartak a szart, vizsgalat persze nincs, szoval ovatosan. Celar nalam egyelore az 1800, aztan majd elvalik.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1442) tbs válasza viharhozo (#1441) üzenetére


tbs
addikt

Aha. Akkor lehet, hogy első menetben alákínál...

Ja, 1800 meglesz hamar, ma 1700 fölött is volt kötés. ;)

(#1443) viharhozo válasza tbs (#1442) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez epp ma jott ki, a vasarlasi donteshez sztem jo tampontot nyujt. [link]

Nincs elottem a chart, de sztem az 1738 tortenelmi csucs, most belevenni meresz, bar eleg sokan tornek landzsat mellette.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1444) viharhozo válasza tbs (#1442) üzenetére


viharhozo
addikt

No, zartam is, nyolc nap alatt 12%-os hozam, fincsi. ;)

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1445) mahatma válasza viharhozo (#1444) üzenetére


mahatma
aktív tag

most mibe érdemes beszállni? MOL-ból szeretnék kiugran 22e környékén, aztán valami mást néznék

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1446) viharhozo válasza mahatma (#1445) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem tudom, semmibe. A blue-k toporognak, hat elemzesben hat kulonbozo celarat talal az ember. Vettem egy csomo Otp-t, aztan semmi, bar a beteti kamatot azert idoaranyosan ez is veri. A Molt nagyjabol vegigszivtam TDT-kel, aztan 19800-rol tartottam picit, 21500-on kiszortam, most nem latok benne fantaziat. A gyogyokat a kormany b@sztatja, ettol fuggetlenul az Egisben latok meg iden +10%-ot, konnyen rangathato. Az ilyen 60 forintos reszvenyeket viccbol szoktam neha venni, vegulis miert ne, hosszu tavon nagyot bukni nem lehet 1-2000 darabbal. A ket nagy kerdojel a Graphi es az FHB, mindketto ath-n van, mindkettonel vannak hirek, kockazatkedvelok stop lossal belevaghatnak. Sztem 5100-rol nem rossz vetel nehany honapos tavlatban a TVK. Fotex, Raba, Synergon vonalon nem mozgok, bar ezeket is szeretik a kisbufik, foleg hataridos ugyletben. A Fotexet mondjuk jo regota temetik, ugyh valszeg emelkedni fog. ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1447) vati válasza fokukac (#1395) üzenetére


vati
senior tag

Igen, én is erre gondoltam.
Pl. OTP Ingatlanalap. Aki bevásárolt belőle augusztus vége felé (jó sokan tették ezt) azzal a hátsó gondolattal hogy éves szinten pár %-al jobb hozamú lesz mint a kb. nulla kockázatú pénzpiaci alapok, jól beszívta: az ősszel bő egy hónapig stagnált vagy éppenséggel gyengült az árfolyama, ilyet évek óta nem csinált, és azóta se nagyon tért magához.
Nekem egyre inkább úgy tűnik, az egész alap jövedelmezősége leromlott a kötvényalapok szintjére, csak nehezebb belőle kiszállni a 9 hónapos bünti miatt.

...hagytam volna inkább pénzpiaciban azt a zsetonomat:( Pl. berakhattam volna a szeptemberi zavargások hetében Quality-be, és most 6-7%-ot kaszálok ha realizálom. Másfél hónapra nem rossz hozam... Persze aki ilyen szinten előre lát, az isten.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1448) attiati válasza vati (#1447) üzenetére


attiati
veterán

Nyugi nem az ingatlanpiac rendült meg, inkább devizaárfolyamok változásában keresendő a hozam oka, de erről ennyi elég lesz...
Ha ingatlanba szeretnél fektetni, akkor jó választás a bef.alap.
Ha részvénybe szeretnél fektetni, akkor szerintem jobb a közvetlen részvényportfólió összeállítás (már 3-400.000 ft-tal is).

Sikerült betoltnod a lóvédat ing.alapba? szerintem a döntés meghozatalakor sem 1-2 hónapban gondolkodtál, most se a havi hozamot nézd és ne abból évesítsél.
Remélem legalább 1-2 évre szántad azt a befektetést...

(#1449) viharhozo


viharhozo
addikt

Szvsz az aktualis Mol-jegyzesre erdemes benevezni akar negy-oteves tavlatban is. A ceg 2008-ra 30%-os osztalek-kifizetest iger, ami a realisan elvarhato 4-500 milliardos nyeresegnel reszvenyenkent 1000-1300 Ft lehet. Ez onmagaban is 5-6%-os eves hozam (az aktualis arat nezve).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1450) concret_hp válasza attiati (#1448) üzenetére


concret_hp
addikt

3-400Knál nem visznek el túl nagy hányadot a költségek?
mennyibe kerül tőzsdézni?
tudom, hogy van ilyen vételi, meg eladási jutalék, meg ilyen szarok, de ezen kívül gondolom kell 1 számla amiről fizet az ember (gondolom a sima folyószámla nem jó) meg stbstb.
szóval leírná valaki hogy hogyan is működik ez? és milyen költségekkel jár?
esetleg a sima bankokon át lehet ezt intézni? (cib pl)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.