Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) oceanearth válasza KisApám (#700) üzenetére


oceanearth
őstag

hát én tuti nem adnék ezeknek pénzt a kezébe. egyébként sztem nem olyanok, elég komolnyak tűnnek, ők készítik a jelentéseket az eco.hu-nak ami azért elég nívós portál. meg azért ha az ember rábíz egy cégre 100 000 000-át, akkor vszínű, hogy hív egy ügyvédet, hogy nézze át a szerződsét etc. etc.

(#702) tildy


tildy
nagyúr

Na közben kiderült az ing-es eletbiztirol, hogy korabban si fel lehet venni, mitn a lejarati tartam, es 3. ev utan, felveheto a hozam id.
Elso evben ha kilepek, akkor 96%at fizetika befizetett osszegnek, 2.ban 98%-at.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#703) #32577792 válasza tildy (#702) üzenetére


#32577792
törölt tag

a hozam vehető fel vagy aktuális összeg?

(#704) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
Adott 2,5-2,8 millió Ft. Ezt szeretném okosan befektetni. Hosszú távú befektetés sajnos nem valósítható meg ugyanis az összeghez elképzelhető hogy hozzá kell nyúlni. 1-3 hónapos befektetési lehetőségek érdekelnének. Szerintetek mi érné meg igazán?
Jelenleg két banknál van folyószámlám: OTP / Erste

Várom az ötleteiteket, és előre is köszönöm.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#705) Fisha válasza _Hunter_ (#704) üzenetére


Fisha
őstag

Lekotes, vagy valami likvid alap johet szoba, mondjuk penzpiaci. Az a baj, hogy nem ismerem a ket bankod pontos konstrukcioit es dijait. Ha adnak 6%-korul a haromhonapos lekotesre (nomeg tuti nem akarod elobb folvenni), akkor szerintem az a legegyszerubb. Ha nem, akkor erdemes valami alapot nezni, csak felo, hogy egy ilyen egyszeri rovid lejaratu dologhoz nem eri meg ertekszamlat nyitni.

(#706) _Hunter_ válasza Fisha (#705) üzenetére


_Hunter_
őstag

Aham. Ha jól tudom, most az OTP-nél az egész összeg után 5% kamatot adnának 1 hónapos lekötés esetén. Az Erste-nél is hasonló kamat van. Néztem a K&H-t ott 7.77% az 1 havi lekötés esetén a kamat.
Szerintem is a sima lekötés lenne a legegyszerűbb.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#707) kapcs-ford válasza tildy (#647) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Az az életbiztosításos gyűjtögetést jobb elfelejteni.. egy haveromnak a providenciánál volt és az 5év utáni kifizetés után majdnem infarktust kapott. Érték követő elvileg volt de nagyonszépen el van ott magyarázva minden hogy és mint kapsz majd csak annyit...

Aláírás

(#708) #32577792 válasza Fisha (#705) üzenetére


#32577792
törölt tag

pénzpiaci alap, vagy van forint megtakarítási számla, ami sávosan kamatozik - by OTP-

most nézem, hogy elég felejtős a kamata a megtakarítási számlának :(

[Szerkesztve]

(#709) Ariadne válasza #32577792 (#708) üzenetére


Ariadne
őstag

Megtakarítási számlákat most böngésztem végig részletesen, nálam győzött a CIB, 50.000-ig 1%, 50.000-5 milliós részre 3% ha kivettél belőle abban a hónapban, 5,25 % ha nem nyúlsz hozzá, 5 millió feletti részre mindig 3 %. (Napi kamat, havonta írják jóvá.)

Nincs semmilyen plusz költsége (nincs zárási díj vagy kivonat díj), sőt teljesen ingyenes, mindig kártyadíj nélküli Mastercard Electronic is jár hozzá, ingyenes mobilbankkal és internetes bankolással. Annyi ''hátránya'' van, hogy ennél a kártyánál a kártyás fizetés is pénzbe kerül, 250/db, és ált. magasabbak az ATM díjai is, mint a normál - de végülis megtakarítási számla, szóval ha a kártyával költi le róla az ember az összegyűjtött pénzt időnként, akkor teljesen hasznos - nem ingerel arra, hogy inkább onnan fizessen az ember... :D

K&H volt még viszonylag jó, 3,75 % kamattal (bár 100.000 felett már jobban járok a CIB-bel), de miután egy órát vártam a fiókban a soromra és beszólt a biztonsági őr is, otthagytam őket, ezennel elbuktak egy ügyfelet... :DDD CIB-nél kedvesen, gyorsan intézték a dolgot - lehet, hogy ''átköltözöm'' hozzájuk a ''rendes'' számlámmal is... :C

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#710) tildy válasza #32577792 (#703) üzenetére


tildy
nagyúr

3. évtől felvehető az addigi hozam is és a berakott összeg is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#711) #32577792 válasza tildy (#710) üzenetére


#32577792
törölt tag

az jónak tűnik :R
mindenképen kérj előre feltételszöveget, abban vannak az ''apróbetűk''

(#712) #32577792 válasza Ariadne (#709) üzenetére


#32577792
törölt tag

agyilag átgondoltad már magasabb adás-vételi dolgot?

(#713) Ariadne válasza #32577792 (#712) üzenetére


Ariadne
őstag

Azt hiszem, nem értelek...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#714) Ariadne válasza #32577792 (#712) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha a megtakarítási számla kártyájának költségeire gondolsz, ha fél évben egyszer 250 Ft-ért levásárolja az ember az összegyűjtött nagyobb összeget, az még mindig kevesebb, mint amennyiért kivenném, vagy át is lehet utalni (a normál bankszámlára, ahonnan rendesen ingyenes a kártyás fizetés), annak a költsége pedig ugyanannyi, mint a normál átutalás, és pont ugyanannyi mint a K&H-s számláról lenne az utalás. Szóval nem hiszem, hogy rosszul jártam vele, nem fogom használni a kártyát, de ott lesz, ha égszakadás-földindulás van, felhasználható a rajta lévő összeg, de csak végső esetben.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#715) oceanearth válasza _Hunter_ (#704) üzenetére


oceanearth
őstag

szvsz én rövid távon megpróbálnám a Raiffeisenes Ingatlan alapot. indulása óta betonbiztos 12% között jár

(#716) _Hunter_ válasza oceanearth (#715) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szép szám a 12%. De ugye az ingatlan alapot annak javasolják akik hosszú távon gondolkodnak. Sajnos én jelenleg nem tehetem meg, hogy 1 évre befektessem. Vagy legalábbis nem ekkora összeget. Most gyors indulásnak lekötöttem 1 hónapra az Erste banknál. 5,52%-os kamatot adnak rá. Így lesz egy kis időm jobban átgondolni, hogy mennyi ideig nem kell majd mekkora összeghez hozzányúlni.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#717) oceanearth válasza _Hunter_ (#716) üzenetére


oceanearth
őstag

akik hosszú távon gondolkodnak azoknak áltlában részvényt szoktak ajánlani. persze ez relatív, hogy kinek mi a hosszú táv. hosszú táv nálam 3-4 évet jelent.
az ingatlan alapnál aszem 3 hónapnál rövidebb időt nemjavasolnak.
az 5,25% az évesített kamat??

(#718) _Hunter_ válasza oceanearth (#717) üzenetére


_Hunter_
őstag

Számomra már az 1 év most a hosszú. Amúgy majd elgondolkodok hogy mennyi időre lehetne befektetni biztosan.
Igen az 5,52% évesített kamat. 0,46% kamat az 1 havi. Igaz nem valami nagy % de legalább kamatozik egy keveset. Remélem mikor lejár jobban meg tudom majd forgatni a pénzt. Ha akkor is bizonytalan lesz hogy mikor kell hozzányúlnom akkor marad ismétlődő kamatozáson, vagy csak simán a számlán.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#719) Fisha válasza oceanearth (#717) üzenetére


Fisha
őstag

Mar leirtam parszor: nagy bunti van egy ev elotti kivet eseten az ingatlan alapnal.
Amugy meg azert nem eppen 12% az mostansag. Pl az elmult egy evben sem. Mondom ezt ugy, hogy nekem is a befekteteseim nagy resze ebben van.

(#720) #32577792 válasza Ariadne (#713) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#721) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Emelnek a bankok. (lesz ami olcsóbb lesz). [link]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#722) #32577792


#32577792
törölt tag

emeljük fel a topicot!
FEL!

(#723) concret_hp


concret_hp
addikt

mi kell ahhoz hogy részvényt vehessek? milyen tranzakciós költségek vannak?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#724) concret_hp


concret_hp
addikt

önkéntes magánnyugdíjpénztár meg ezeknek mik a buktatóik?
azon kívül h jóideig (10év?) nem lehet pénzt kivenni belőle

vagy fullba vagy sehogy :D

(#725) #32577792 válasza concret_hp (#724) üzenetére


#32577792
törölt tag

önkéntes nyugadíjp. valóban 10 év türelmi idő után vehető fel, magánynyugdíj meg ha nyugdíjba vonulsz ( viszont örökölhető)

(#726) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Up!
No meg egy kis ízelítő unit-linked biztosításokkal kapcsolatban: [link]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#727) Ariadne válasza #32577792 (#720) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja, kapcsoltam! :B

Az lehet még gond, ha szavatossági génye merül fel az embernek később, vagyis mondjuk kiderül, hogy nagyon rossz állapotú a tető, életveszélyes a gázbekötés, süllyed a ház alapja, stb. Ilyenkor ugyanis számít, mennyi a ház/lakás értéke, és ha sokkal alacsonyabb van megjelölve, akkor mondjuk egy árleszállításnál kevesebbet kapna az ember... (Mondjuk én biztos a javítással felmerült költségeket követelném tőle, aztán pont.)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#728) #32577792 válasza Ariadne (#727) üzenetére


#32577792
törölt tag

igazad van :R
de nem egy kicsit para? :DD
persze az ördög a kisbetűkben rejtőzik!

(#729) Ariadne válasza #32577792 (#728) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem szakmai ártalom, hogy szinte paranoiásan próbálok minden eshetőségre figyelni az ilyeneknél... :D Alapból úgy tervezek lakást venni, hogy keresek egy emberkét, akinek szakmája a lakások rejtett hibáinak felismerése, és vele is elmegyek megnézni a kiválasztott lakást - persze nyilván fizetni kell ezért is, de úgy érzem, néhány tízezret megér az, hogy utána jó eséllyel ne legyen olyan gond, amit a hozzáértő rögtön kiszúrt volna...

De több gondot nem találtam ezzel a ''konstrukcióval'', szóval szvsz nem túl nagy összegű ''korrekció'' elmegy (mondjuk 1 milla).

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#730) #32577792 válasza Ariadne (#729) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, ez már szakmai ártalom :))
én sem tudnám eldönteni, hogy milyen hitelt vegyek fel - azt még talán igen, hogy hol - és mennyi időre :F
egy tapasztal értékbecslő, esetleg biztosítós műszaki kárszakértő.

(#731) #32577792


#32577792
törölt tag

most gyarapodtam egy hatalmas összeggel, de nem tudom, higy hová fektessen? :F
az összeg: 10 Fillér!
mit tanácsoltok? részvény? kötvény?
vagy egyszerűen csak folyószámlán kössem le? :DD

(#732) luciferc válasza #32577792 (#731) üzenetére


luciferc
őstag

utald el nekem, évi 100Ft vagyonkezelési díjért évi 100% hasznot garantálok neked 10 éven keresztül és a végén még kapsz 20 Ft bónuszt is. ;]

(#733) mynames válasza concret_hp (#724) üzenetére


mynames
senior tag

Az önkéntes nyp-ban az a jó hogy a cég fizet 3%-ot én meg 1%-ot. Hogy mi a rossz? Azt majd 8 év múlva megtudom...

(#734) Fisha válasza luciferc (#732) üzenetére


Fisha
őstag

Vigyazz, mert az utolso even buksz! :)

(#735) _Hunter_ válasza #32577792 (#731) üzenetére


_Hunter_
őstag

Itt van egy kis táblázat a betéti kamatokról :) : [link]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#736) Hörmann


Hörmann
tag

Az államháztartás magas hiánya, minősítésünk folyamatos romlása miatt várható a forint árfolyamának kiigazítása. Ezt a várakozást alátámasztják elemzések, illetve az, hogy a minap láttam egy belső anyagban, hogy egy új, nemsokára bevezetésre kerülő banki termék milyen mértékűre becsli a bank -saját makroelőjelzéseire alapozva- a forint/euró árfolyam szintjét. Ez az érték max 365 Ft, min. 265... Ami számomra (a bankoknál szokásos extra biztonsági ráhagyást figyelembe véve is) azt jelenti, hogy ténynek veszik, hogy kiigazítás lesz a kérdés, hogy mikor.

Mivel a nemzetközi pénzügyi körök nem akarnak beavatkozni a választások menetébe (egy ilyen lépésnek minden bizonnyal lenne hatása a kormányzó párt megítélésre ), van még kis haladék. Megítélésem szerint a választás eredményétől függetlenül 280-290 forint körüli forint/euro árfolyam várható április végére-május elejére. Én nem csodálkoznék, ha magasabb is lenne.

Nem szeretek és nem is szoktam tanácsot adni, de a mostani helyzetet áttekintve eurót fogok vásárolni és abban tartanám a megtakarításomat egy ideig, már csak azért is, mert fordított esemény, mármint a forint hosszabb távú erősödése kizárható, tehát egy ilyen tranzakció kockázata alacsony.

A mai 250 forintos árfolyamhoz képest egy 280 forintra elmozdult árfolyam pár nap alatt (a kiigazítás ennyi idő alatt lemegy) 12%-os nyereséget jelent(ene). Ez a fenti kamat még éves szintre vetítve se kutya. Szerintem.

[kép]

''Ezer új útról álmodtam... Felébredtem, és a régin találtam magam.''

(#737) mynames válasza Hörmann (#736) üzenetére


mynames
senior tag

Szvsz a gazdaság sokkal jobban teljesít annál, hogy a piac 280-290 es Ft/Eurot árazzon be május környékére. Ezt mivel indokolnád a bank előrejelzésén kívül?

(#738) mynames


mynames
senior tag

Az előző hszhez:
[link]

[Szerkesztve]

(#739) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy régen vs. mostanában járt-e úgy valaki a Raiff-el, hogy nem kapott szlakivonatot, majd később felbontott borítékban nyilván egy másik ügyfélen keresztül kapta meg, mint én, vagy esetleg másét is megkapta, mint egy másik alkalommal szintén én. Ez 1-2 éve volt, jól fel is húztam rajta magamat (1. banktitok megsértése, 2. fiókban csak a vállukat húzogatják, kihasználva hogy nem tudom bizonyítani semmivel, ilyenről még nem is hallottak, de még egy bocseszt sem nyögne be véletlenül sem senki - otthagytam őket mint kutya a sz@rát, persze ezen is csak én buktam a jó magas jutalékaik miatt). Csak ha tényleg nem vettek róla tudomást a bankban, és azóta is ugyanúgy borítékolják a kivonatokat, és ugyanúgy összeragadhatnak, és senki sem ellenőrzi, akkor az gáz... Amúgy azóta nagyjából lenyugodtam, rossz napjaimon még a visszatérést is fontolgattam, csak ha mégegyszer előfordulna, nemtommicsinálnék...

[Szerkesztve]

(#740) #32577792 válasza luciferc (#732) üzenetére


#32577792
törölt tag

én szívesen átutalom, ha az utalási költséget fizeted- hiszen ez neked fontosabb, mivel te vagy a BANK :Y - a vagyonkezelési díjról meg mondjál le ;) , mert ez nem vagyon :F !
és gondolkozz el azon, hogy ilyen összegekkel kifogják rád vetni a luxusprofit adót ;]
na, így is megéri?

(#741) Fisha válasza KőkorSzaki (#739) üzenetére


Fisha
őstag

Nekem tobb, mint ket, anyamnak tobb, mint egy, tesomnak meg kb egy eve van szamlaja a raifinal, de meg nem tapasztaltunk ilyet. Ilyennel en az Intereuropa banknal talalkoztam. Szerintem ritka veletlen...

(#742) Hörmann válasza mynames (#737) üzenetére


Hörmann
tag

Szerintem relevánsabb az ügyben az, hogy a nagybankok meddig tartják vonzónak az alacsonyabb besorolású -egyre magasabb kockázatú- magyar értékpapírok birtoklását...Mert ha hirtelen elunják és elkezdik eladni és kiviszik az országból a tőkét, akkor kellemetlen dolgok elé nézünk.

Megjegyzem viszonylag kevés árfolyam-kiigazítást írnak meg előre a lapok és az elemzők, ugye.Jellemzőbb, hogy utólag írják meg. :)

Persze lehet, hogy tévedek, de ezt súgják öreg csontjaim.

''Ezer új útról álmodtam... Felébredtem, és a régin találtam magam.''

(#743) viharhozo válasza Hörmann (#736) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez az érték max 365 Ft, min. 265...

Emlekeim szerint a sav gyenge szele 324-nel van, de biztosan jon vmi uber TA-NY tengely, ami meg ezen is atloki a forintot 10%-kal.

Nem szeretek és nem is szoktam tanácsot adni, de a mostani helyzetet áttekintve eurót fogok vásárolni és abban tartanám a megtakarításomat egy ideig, már csak azért is, mert fordított esemény, mármint a forint hosszabb távú erősödése kizárható, tehát egy ilyen tranzakció kockázata alacsony.

A forint majdnem ket eve a 245-255-os savban mozog, annak is altalaban az eros oldalan. Gyakorlatilag azota folyamatosan mondjak, h jon majd kutyara teherauto. Aztan megse jott. Ebbol erosen arra kovetkezetetek, h senki sem tudja elorejelezni a gyengulesnek meg csak a korulbeluli idejet sem. Ez termeszetesen nem zarja az esemenyt, sot, ez minden bizonnyal be is fog kovetkeztetni, de az egyenesen hetszentseg, h semmilyen racionalis magyarazata nem lesz majd. Ha lenne, akkor mar regen megtortent volna a gyengules. Innentol mero spekulacio az egesz, marpedig regi igazsag, h a kisember a spekulaciora rab@szik.

Ettol fuggetlenul egy-ket eves tavlatban nem feltetlen rossz otlet euroban gondolkodni, mivel a varhato nyereseg nagy, a varhato veszteseg pedig kicsi, leven a forintnak nem igazan van hova erosodnie.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#744) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag


Üdv!
Mi a véleményetek a lakáskasszáról? Ez talán annak is jó, aki most kezdett dolgozni, és még csak most fogja elkezdeni a gyűjtögetést... És ha 8 évet bevállal, akkor nem is kell lakáscéra költenie a pénzét. Én nagyon erősen spekulálok, hogy belevágok. Ha esetleg van valaki, akinek NEGATÍV tapasztalata volt e téren, kérem ossza meg!
Kösz

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#745) #32577792 válasza zjuhasz (#744) üzenetére


#32577792
törölt tag

a konstrukció jó, két cég van én a fundamentát nem szeretem - sok embert becsaptak, akik hitelt akartak felvenni és még a banki minősítés előtt megkötötték a szerződést :((

(#746) Ariadne válasza zjuhasz (#744) üzenetére


Ariadne
őstag

Ungawához hasonlóan én is az OTPsre szavaztam(ok), mert az bank, míg a Fundamenta, bár nyilván bankokkal áll kapcsolatban, mégsem bank saját maga, és én naggyon bizalmatlan vagyok... :) Mindenesetre, ahogy előbb is le volt írva már párszor, a kamatai (szinte) verhetetlenek, ha nem akarsz kockáztatni és lakáscélra kell. (Nekem van egy hamarosan lejáró 8 évesem, utána már bármire lehet használni, ez előny ennél a futamidőnél. De lehet rövidebbre is kötni és közben hosszabbítani, nálam is így jött ki végül a 8.)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#747) #32577792 válasza Ariadne (#746) üzenetére


#32577792
törölt tag

így van, lehet hosszabítani, ráadásul mivel élő szerződésed van, nem változik az állami támogatás mértéke!
ha meg közben hitelt akarsz lakás célra, arra is jó!
ráadásul szokott lenni számlanyitási akció, amikor kevesebb számlanyitási díjat kell fizetni :C

(#748) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Az OTPs- nek mi a neve? Honlap cím esetleg?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#749) Ariadne válasza zjuhasz (#748) üzenetére


Ariadne
őstag

Gugli barátunk szerint itt honolnak, ni: [link]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#750) zjuhasz válasza Ariadne (#749) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

THX :R

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.