Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) #32577792 válasza Razor1 (#949) üzenetére


#32577792
törölt tag

ajánlom figyelmedbe!
[link]

nem olvastam végig :O

[Szerkesztve]

(#952) misu


misu
aktív tag

Hy!


Engem is érdekelne egy jó befektetés..:)

Havi 10-20k-t tudnék egyenlőre rendszeresen félretenni.

Lakásos már nem érdekel...:)
inkább a biztos kisebb profit felé húzok, mint a bukható nagyobb...persze kompromisszumra is készen állok..:)

előre is köszi!

By3!

Bűn az élet.

(#953) #32577792 válasza misu (#952) üzenetére


#32577792
törölt tag

privi

(#954) misu


misu
aktív tag

Hy!


Köszi a priviket!


Szép napot4


bye!

Bűn az élet.

(#955) amargo válasza #32577792 (#953) üzenetére


amargo
addikt

Halee, nekem is tudnál ötleteket adni?
Kb én is hasonló összegeket tudnék elrakni vagy többet.

amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#956) ReDPiTTY


ReDPiTTY
tag

van pár milla,legrövidebb idő alatt mi hozza a legtöbb kamatot-nyereséget?a lényeg a legrövidebb idő és nem a napi tőzsdére gondolok!

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#957) Agyzuzo válasza ReDPiTTY (#956) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Mit értesz legrövidebb idő alatt? Mert csodák nincsenek... Ha ''pár millából'' szeretnél többet csinálni és biztonságosan, akkor annak azért kell 3-5 év.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#958) ReDPiTTY válasza Agyzuzo (#957) üzenetére


ReDPiTTY
tag

éves szintre gondoltam

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#959) #32577792 válasza amargo (#955) üzenetére


#32577792
törölt tag

PÜ ment

[Szerkesztve]

(#960) #32577792 válasza ReDPiTTY (#956) üzenetére


#32577792
törölt tag

fegyverkereskedelem, n@rko és társai. ezek rövid idő alatt sokat hoznak ( így olvastam) és tuti nincsenek napi tőzsdén ;]
állampapírok, banki betétek alacsonyak, nem teljesítik az elvárásaidat
csak hosszabb távon és intézményi befektetés ami neked megfelelhet - az elmondottak alapján

(#961) ReDPiTTY válasza #32577792 (#960) üzenetére


ReDPiTTY
tag

akkor marad a sötét oldal! ;]

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#962) #32577792 válasza ReDPiTTY (#961) üzenetére


#32577792
törölt tag

vigyázz!
az erő nem veled van!

(#963) attilam válasza #32577792 (#962) üzenetére


attilam
őstag

Akkor már inkább maradjon a tőzsdézés. Mert azzal tényleg sokat lehet nyerni, de max. a pénzét veszíti el az ember. A sötét oldalon meg ki tudja mi mindent. :D

(#964) concret_hp


concret_hp
addikt

eh már megint otp :(((

mi a lóf*t jelent az a számlakivonaton, hogy: egyenlegből zárolt: x huf? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#965) #32577792


#32577792
törölt tag

15-től ismét számlanyitási kedvezmény lesz az LTP-nél :C

(#966) Muton válasza Agyzuzo (#854) üzenetére


Muton
addikt

thx! :R már át is váltattam egy jó ideje.

csöppet elfeledkeztem arről a topikról :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#967) attilam


attilam
őstag

Ma gyorsan shortoltam a nemzetközi részvény befektetési jegyeimmel, mert nagyon rosszak a nemzetközi kilátások. A gond csak az, hogy a visszavásárlás T+2 napos, tehát jól el kell majd kapni a negatív folyamat alját.

(#968) concret_hp


concret_hp
addikt

szerintetek tartósan csökkenni fognak a részvényárak, vagy csak átmeneti gyengülésről van szó?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#969) Agyzuzo válasza concret_hp (#968) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Milyen részvényárak? Mert nem mindegy. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#970) Manitou válasza attilam (#967) üzenetére


Manitou
addikt

''T+2 napos '' :Y :( Már itt is megy a kox :F :D

(#971) attilam válasza Manitou (#970) üzenetére


attilam
őstag

:DDD Egy kis gyó'szer segít mindenhol. :)

(#972) attilam válasza concret_hp (#968) üzenetére


attilam
őstag

Az amerikai inflációs adatok sajnos rosszabbak voltak a vártnál, ezért nőttek az újabb kamatemelési félelmek. Nagyjából ez okozta az amerikai és szinte az egész világ tőzsdeindexeinek csökkenését. Én erre csak azt tudom mondani, amit a kanári mondott a macska szájában: ''Nem kell beszarni.'' :DDD
Amúgy komolyabban:
Úgy vélem az amerikai és a nyugat-európai piacok lassan megnyugszanak, és elindulhatnak felfelé az indexek.
A BUX esetén nem vagyok ilyen optimista. Az MACD eladáson áll, ráadásul a 23000-es támaszra se tudott visszakapaszkodni a hét végen. Ez elég negatív így, itt még egy nagyobb esés várható, de sok múlik a külföldi piacokon is. Persze korrekció is kilátásban van, de az esésnek egyelőre szerintem nagyobb az esélye.

De igaza van Agyzúzónak, nem mindegy, hogy milyen részvényekről van szó. Voltak olyan papírok, amelyek igen jól teljesítettek ezen a héten. A blue chipek nem annyira sajnos.

(#973) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

aranyba [kép]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#974) chokeee


chokeee
aktív tag

párnába :DD

gumiczuczli

(#975) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Srácok elkelne némi infó. Szüleim most akarják eladni a házukat. Az érdekelné őket, hogy kell-e adózni utánna, ha igen, azt milyen formában vagy címen, van-e olyan kikötés, hogy pölö 1-2 éven belül vásárolni kell másik házat, és bármilyen más infó ami eszetekbe jut. Linktől nem sértődök meg :DDD . Megyek keresgélni az apeh oldalán addig is.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#976) Slax


Slax
senior tag

[link] ebből jól szűröm le, hogy a szüleim '88-ban épült házuk után kapott összegből nem kell fizetni adót? Ha nem jól értettem, akkor 25%-ot. :O

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#977) viharhozo válasza Slax (#976) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem jol ertelmezed, es nem kell fizetni. A 25% egyebkent az eladasi es a veteli ar kulonbozetere vonatkozik.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#978) Slax válasza viharhozo (#977) üzenetére


Slax
senior tag

Akkor, ha eladják a házukat, de nem vesznek másikat, hanem hozzám költöznek, akkor egy vasat sem kell fizetniük. De ha vesznek egy másikat, de kevesebbért, akkor a két összeg közötti különbségből viszont kell.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#979) concret_hp


concret_hp
addikt

namost lehet én vagyok hülye, de a linkelt oldal alapján:
ha mondjuk 96-ban (10éve!!) vettünk egy házat mondjuk 2 misiért, most eladjuk 8ért mondjuk, akkor a különbözet 6misi, annak a 25%a 1,5 annak az 50%a 750K, azaz 750K személyi jövedelem adót kellene fizetni a fent vázolt helyzetben??
(ugyanez mondjuk 2->8 helyett kb. 2->5el azért lenne kurva érdekes, mert kb. simán volt annyi infláció, hogy 2,5ször annyit érjenek a dolgok) :Y

vagy fullba vagy sehogy :D

(#980) Slax


Slax
senior tag

Tudom, hogy hétvége van. Bár az is igaz, hogy még van idő. :B

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#981) viharhozo válasza Slax (#978) üzenetére


viharhozo
addikt

Semmit nem kell fizetni. Egy masik ingatlan vasarlasa pedig csak akkor jatszana szerepet, ha kene fizetni. :)

Mivel sok penzrol van szo, sztem nyugodtan hivd fel az Apeh ugyfelszolgalatat, ot percet meger a dolog.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#982) viharhozo válasza concret_hp (#979) üzenetére


viharhozo
addikt

Igen, fizetned kene, ha nem veszel masik ingatlant. Ha veszel, akkor nem kell.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#983) chokeee válasza Slax (#980) üzenetére


chokeee
aktív tag

kérdezzetek meg valakit, aki adózásban jártas, mert ez nem ilyen egyszerű.
normál esetben adózni kel utűána, de többféle lehetőség is van, hogy mikor nem kell.

gumiczuczli

(#984) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

5 év múlva ha házikót szeretnék, akkor hova érdemes lekötni az eddig összejött pénzecskémet?

(#985) chokeee válasza Sianis (#984) üzenetére


chokeee
aktív tag

bankba, vagy garantált részvényalapba (olyan, ami államkötvényekből áll)

gumiczuczli

(#986) Sianis válasza chokeee (#985) üzenetére


Sianis
addikt

Bankba szeretném tenni, csak nem tudom, hogy melyik milyen kamatokat kínál...

(#987) Moddingfan válasza Sianis (#986) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ha nem vagy lusta nap mint nap figyelemmel kísérni a tőzsdepiacot, akkor részvényekbe kell fektetni, azoknak a legnagyobb a hozama. Akkor kel venni, mikor alacsony ára van és figyelni, ha megy fel, akkor megtartani, ha sokáig stagnál gondolkodni, ha egy kicsit is csökken azonnal eladni. Bemész a bankba, ott összedobnak Neked egy portfóliót és az alapján már mehet is a dolog.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#988) Moddingfan válasza Slax (#975) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Na, sok minden olvastam itt, sok hsz-t, szóval most szeretném pontosítani a dolgokat. Az adózás mértéke nem az ingatlan korától, stb függ. Itt meg van adtva, hogy ha ingatlant adsz el és nem veszel másikat (nem csak házra értendő), akkor fizetsz, nem is keveset. pl. egy 8 millás háznál 25%-ot, ez a helyzet. Meg van szabva, hogy x milláig ennyi %, a felett pedig millónként +x%, de max 25%. Ha eladod, és 1 éven belül nincs helyette másik ingatlan, akkor fizetsz, ha viszont megadott időn belül (asszem 5, vagy 8 év) megint ingatlant veszel, akkor visszakapod a befizetett adót. Az adó azért van, hogy ösztönözze az embereket az ingatlanvásárlásra. Ez fix így van, nemrég adtunk el egy földet és az ügyvéd szépen elmagyarázta a dolgokat.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#989) Sianis válasza Moddingfan (#987) üzenetére


Sianis
addikt

Tőzsde az inkább kimarad az életemből... :)

(#990) attilam válasza Sianis (#989) üzenetére


attilam
őstag

Pedig vannak nagyon biztos pontok a tőzsdén, amikor szinte teljesen biztos a nyereség. Csak kell egy megfelelő indulóösszeg, mert pár százezer forinttal nem érdemes nekivágni. A vételi/eladási jutalékok elviszik a hozamot.

(#991) Versus82 válasza attilam (#967) üzenetére


Versus82
aktív tag

azt még elmondhatnád hogy hogyan kell bef.jegyet shortolni, mert nem igazán értjük:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#992) Sianis válasza attilam (#990) üzenetére


Sianis
addikt

Én takarékoskodni akarok, a többit megkeresem magam! Nincsenek millióim, akkor lehet, hogy nem tanulással tölteném a mindennapjaimat! :P Nekem egy viszonlag jól kamatozó lekötés kell, amiből lesz biztos haszon (akármennyi) mikor odakerül a sor, hogy házasodnék és lakást vennék!

(#993) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Nos én is szeretnék valamit kezdeni a pénzemmel. Volt itt szó a HVB kamatvirágzásáról, de nem tudtam eldönteni, hogy az most jó, vagy kevésbé jó. A 10%-os kamat az jól hangzik. De ha jól értem, csak a betett pénzem felére. A másik fele pedig legalább 1 évig bent marad. És az a fele mennyit kamatozik? És csak úgy működik, ha kívülről tolom be az egész pénzt? -Ennek nem sok értelmét látom, mert valóban, leszedem a pénzt a kártyáról, és visszafizetem.

Szóval, van aki jobban átlátja a Kamatvirgzást?
Vagy tegyem be sima 6,5%-os kamatra a Budapestbanknál?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#994) attilam válasza Versus82 (#991) üzenetére


attilam
őstag

Nem lényeges. Annyi, hogy ha sikerül esés előtt eladni, majd esés után visszavásárolod, akkor több befektetési jegyed lesz. Short itt annyi, hogy az esésre játszol. ;)

(#995) Versus82 válasza attilam (#994) üzenetére


Versus82
aktív tag

A shortolás tényleg az esésre játszik. De te csak eladtad a bef.jegyeidet, nem shortoltad... shortolásnál úgy adsz el valamit hogy az nincs a tulajdonodban.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#996) attilam válasza Versus82 (#995) üzenetére


attilam
őstag

ok. :R

(#997) #32577792 válasza Sianis (#992) üzenetére


#32577792
törölt tag

biztos haszon = állampapírka, lakástakarék, ehhez ráadásul párosítható 4,5%-os hitelkamat is
de nyilvánosan nem mondok többet, mert a végén üzérkedéssel is megvádolnak

(#998) Sianis válasza #32577792 (#997) üzenetére


Sianis
addikt

Ha pl 5 évre akarok lekötni (nem feloldható), akkor az milyen éves kamatokat ad?

(#999) #32577792 válasza Sianis (#998) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#1000) Dalai Láma válasza Dalai Láma (#993) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Erre senki nem tud semmit mondani, magyarázni?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.