Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Tim82 válasza t72killer (#2850) üzenetére


Tim82
nagyúr

A HA-s kínálatban rendszeresen látom 60-100k közötti ársávban az említett modelleket.

Latitude 5400, T480, T480s volt/van is a birtokomban. Ezek közül legjobban a T480s jött be, jelenleg ez a "daily driver" Linux Minttel - pedig addig nagyon idegenkedtem az egy foglalat + egy darab forrasztott RAM felépítés gondolatától is. Az ujjlenyomatolvasót leszámítva minden alapból ment és az ujjlenyomatolvasóra is van egyszerű megoldás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2852) t72killer válasza Tim82 (#2851) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Blehh, már akkor is forrasztottak🤦‍♂️

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2853) Tim82 válasza t72killer (#2852) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lati 5400, Thinkpad T480 még nem forrasztott RAM-os, a T480s-nél van egy foglalat és (általában) 8 GB RAM forrasztva. Nekem a foglalatban 32 GB RAM van, így összesen 40 GB RAM-ból gazdálkodok (8 GB-os modul is elég lenne általában, de szeretem, ha lehetőség szerint sok tartalék van).

Lsti 5400, T480 meg két foglalatos, nálam 2*16 GB RAM volt betéve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2854) oreg0503 válasza Tim82 (#2849) üzenetére


oreg0503
tag

Köszönöm szépen. Magam is a DELL felé hajlok, most is van egy nagyon régi lapim, (E6230) mint másodlagos gép. Ezt cserélném. Köszönöm az ötletet az ujjlenyomat olvasóra.

[ Szerkesztve ]

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#2855) RocketSWET


RocketSWET
csendes tag

Használt laptop vásárlása esetén, létezik valami jól bevált komplex diagnosztikai szoftver ami az összes hardvert ellenőrzi? Ki mit használ?

(#2856) t72killer válasza RocketSWET (#2855) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a lenovo uefi-jében lévő tesztekből futtattam le ami érdekelt (memória). Nem tudok ilyen szoftverről win alá, ami mindent néz.
Akksira: powercfg /batteryreport
SSD-re: Hard Disk Sentinel vagy Crystaldiskinfo
Monitorra saját szem ;)
RAM-ra a biosba épített akármi, memtesztet már egész régi gépek is tudtak biosból.

Ezenkívül még végignézegetem a biost nem "felejtett-e" ott valaki egy adminjelszót (modern laposoknál agyrém chipforrasztós is lehet a törlése!) vagy aktivált computrace-beállítást. Az os-el én nem foglalkozom, még azelőtt cserélem teljes ssd-formázással, mielőtt bármilyen saját eszközt rádugnék.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2857) RocketSWET válasza t72killer (#2856) üzenetére


RocketSWET
csendes tag

Pont egy Lenovo gépről lenne szó am, laptopokban nem vagyok nagyon otthon. Feleségemnek vennék egy használt belépő gamer gépet am így talán hogy combosabb a hardver több évet is kibír majd, mint egy egyszerűbb új gép. Nekem épített PC-m van csak laptopot 10 év vettem utoljára. Elvileg egy dobozos még garanciás eszközről van szó. Nem gondolnám hogy lenne valami komoly rejtett hiba, illetve az eladó is sok plusszos de szeretek utána járni a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#2858) peet05 válasza RocketSWET (#2855) üzenetére


peet05
tag

t72killer által említetteken kívül még:
Említetted, hogy Lenovo gamer lenne a kiszemelt, akkor a Vantage szoftverben is le tudod ellenőrizni, hogy garis-e még a gép.
Ezen kívül a HWinfo/AIDA64 is megjeleníthet infokat. Sőt, a hwinfo remek monitorozó program is egyben. Terhelésnél (pl. játék) megnézhető a hőfokok állapota, CPU, RAM, VGA.

Ha nem titok, milyen gép a kiszemelt?

(#2859) RocketSWET válasza peet05 (#2858) üzenetére


RocketSWET
csendes tag

Egy IdeaPad Gaming 3 15ACH6 lenne szó R7 8500H / RTX3050 / 16GB ram / 512ssd / IPS 120Hz Lenovo termékünk még nem volt egy se, a régi laptop egy Asus volt, ha esetleg ez nem válna be a személyes megtekintés alatt egy Asus-t néztem ki neki újonnan de az valamivel gyengébb viszont üzemidőben többet tud.

[ Szerkesztve ]

(#2860) peet05 válasza RocketSWET (#2859) üzenetére


peet05
tag

Az IdeaPad-ot ha lehet, inkább ne.
Ebben a verzióban (120Hz) elég gyér a kijelző (250nit), ~60-65%sRGB-s a 3050-es. A 3050 Ti verzió kapott 100%sRGB-t, 165Hz és 300nit-es kijelzőt.

Ha lehet, akkor Legion 5-öt keress, lehet, hogy egy picit még hozzá kell tenni, de nem csak kijelzőben, egyéb másban is jobb. Ryzen 5600H/5800H, RTX 3050/3050Ti/3060, 1080p vagy 1440p, 165Hz, 100%sRGB.

Üzemidőben nem tudom, hogy mire gondolsz, de ha ágyban játékosra, akkuról, akkor egyik sem lesz ebben nagyon partner (ilyenkor csökkenti a teljesítményt is).
Ezek a gépek alulról szívnak, hátul-oldalt fújnak. Ha lent "elzárod" a beáramlást, akkor hamar meleg lesz a paplan, nagyon megjön a gép hangja.

[ Szerkesztve ]

(#2861) RocketSWET válasza peet05 (#2860) üzenetére


RocketSWET
csendes tag

Nincsenek nagy elvárások igazából, az anyagi kert fix ez használtan pont bele esik. Feleségemnek lesz tanulásra, office programok, videó meeting, egy két adobe program ilyesmi. Játszani nem szokott. Hardveresen bőven többet tud mint amire kell így hátha kibír nála 4-5 évet is. Majd állítok neki egy gazdaságos, meg egy performace energia sémát esetleg turkálok a bios-ban is kicsit, a kártyát is alul lehet feszelni és akkor még kevesebbet fogyaszt talán.

(#2862) Tim82 válasza oreg0503 (#2854) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az ujjlenyomatolvasóra a megoldás Thinkpad X270-nél, T470-nél, T480-nál, A485-nél is ez. Ezek biztosan kb. ugyanolyan hardveres ujjlenyomatolvasót használnak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2863) Kbali válasza RocketSWET (#2861) üzenetére


Kbali
nagyúr

Erre a felhasználásra teljesen felesleges ez a tejfölösdoboz minőségű gép.

(#2864) peet05 válasza RocketSWET (#2861) üzenetére


peet05
tag

Jah, azt hittem, hogy célzott a gamer noti! Így viszont szerintem felesleges a dVGA, ha nem lesz játék.
Gyere át a milyen notebook-ot vegyek topikba, töltsd ki a kérdéssort, mert ebből kijön egy új gép is (ha jól tippelek a 250-es keretre). Majd kitalálunk valamit.

(#2865) t72killer válasza peet05 (#2864) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó helyen van itt, használtat keres ;) . Én sokkalinkább egy használt üzleti kategóriást vennék, mint egy civil újat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2866) RocketSWET válasza t72killer (#2865) üzenetére


RocketSWET
csendes tag

Egy konkrét példány volt amit kinéztünk, ma el is mentünk megnézni de nem volt szimpatikus a szitu egy csalódás volt sajnosde nem részletezném (nemsértenék meg senkit). Amúgy a gépe lehet hogy nem lett volna rossz de sok volt a kérdőjel és nem annyival olcsóbb a dolog hogy érdemes lett volna komolyabban foglalkozni vele. Mind1 feleségemnek nyilván jobban tetszenek a vékonyabb “designer” laptopok így nézek neki valamit az Asus háza tájékán ( vivobook, zenbook ) elég egy igpu is neki.

(#2867) oreg0503 válasza Tim82 (#2862) üzenetére


oreg0503
tag

Értem. Köszönöm szépen.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#2868) peet05 válasza t72killer (#2865) üzenetére


peet05
tag

Oké, a sok barkóba után kiderült, hogy nincs szüksége "gamer" gépre. A keret fix, de pl. múlt héten elég szépen levitték az Asus Zenbook 14X UM5401 árát (~270k volt, most már nem látom ennyiért), és ha döntenem kell, hogy új vs. használt, egy picivel többért, akkor nem gondolkodnék rajta. ;)

(#2869) t72killer válasza peet05 (#2868) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom nálatok mennyiért megy, én nemrég csippentettem fel egy Thinkpad x13 gen2 (i5 1135g7) 16GB modellt patika állapotban (tényleg, az akksi IS!) 1 év maradványgarival kemény 145eFt-nak megfelelő keményvalutáért. Ehelyett egészen biztos nem vennék semmiféle újat 300kFt alatt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2870) peet05 válasza t72killer (#2869) üzenetére


peet05
tag

Az általad említett ThinkPad-ra rákerestem, itt HA-n volt egy hirdetés (már nem él), ha jól láttam 280k-ért volt feltéve.

De én nem is 50% difiről beszéltem, hanem a 250k kerethez a 270k már nincs messze, és az a Zenbook is teljesen korrekt kis gép. Itt már nem vakarózik az ember, hogy használt, vagy új legyen.

(#2871) allein


allein
addikt

Sziasztok.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Nem sürgős.

2. A gépre szánt összeg forintban? 300k alatt.

3. Felhasználás? irodai programok, böngészés, youtube, netflix.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-16.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem nagyon.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win, osx

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 16-32gb, 256-512gb

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak használt.

Apple vagy Dell-Lenovo apple ellen a fényes kijelző van, dell mellett a matt kijelző. Vannak itthon más alma cuccaim is, volt régen Macbookom és volt Dell-Lenovo is, erős és gyors gépet szeretnék ami nem retten meg egy olyan helyzetben amikor egy böngészőben nyitva 10-20 oldal és mondjuk van még mellett egy excel vagy word, youtube.

U végződésű procis laptop kizárt, volt dolgom velük, köszönöm nem kérek többet.

Elég lenne amúgy az integrált vga mivel nem fogok egyáltalán játszani. Komolyabb dell gépekben viszont van dedikált vga és nem tudom mennyire melegszenek, nyílván függ a terheléstől, hűtéstől, modelltól.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2872) t72killer válasza peet05 (#2870) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így teljesen érthető :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2873) TCr válasza TCr (#2844) üzenetére


TCr
veterán

Urak, milyen VGA-val ellátott laptop javasoltabb Lightroom-hoz (és Photoshop-hoz), ha a cél vele 24MP-es RAW fotók utómunkája (+ exportálása)?
Tervező (pl. Nvidia Quadro P2000, 1000M), vagy valami játékos kártya (pl. GTX 1050)?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2874) ivana válasza TCr (#2873) üzenetére


ivana
Ármester

Fotóhoz? Monitor kell, nem GPU. Persze gyorsít a GPU, de nem annyit. A legtöbb business gép kijelzője elég gagyi, esetleg az apple ami jó ilyesmiben. Meg egy-két zenbook, xps ilyesmi. A szokásos thinkpad, elitebook, latitude vonal nem az igazi általában.

(#2875) t72killer válasza ivana (#2874) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a 99-100% sRGB elég, akkor elég sok ips cucc megfelel :R . Pl a kis x13.

A dvga tényleg nem nagy szám photoshop/lightroomnál, de arra jó, hogy legalább a vram nem a rendszermemóriából megy le :DDD . Utóbbiból uis kell a jóó sok, ha lehet, próbálnék a 32 gigára rástartolni :R . Cpu egy necces kérdés, uis azt szigorúan a hűtésével ÉS a lapos biosát író gyártó által diktált power limittel egyben kell kezelni. Utóbbi témában jelentem, hogy a kis x13-amat simán elengedi a lenovo bios 50W-ig.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2876) TCr válasza ivana (#2874) üzenetére


TCr
veterán

+ #2875 t72killer:

P52-t néztem, melynél ez fel van tüntetve:
"sRGB színlefedettség, 100% Adobe RGB színlefedettség"

Illetve kaptam javaslatot Precision 5540-re, ami szintén csábító a 16 helyett 32 GB RAM miatt.
Előbbiben P2000, utóbbiban T2000 (mindkét 4 GB) VGA van.
De ennyire nem számítana a VGA? Elég lenne egy alap Intel is?

Prociból i7-8850H, vagy Ci7-9850H?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2877) ivana válasza TCr (#2876) üzenetére


ivana
Ármester

Na igen ilyesmi kell neked, a 100% adobe RGB az elég jó még monitorban is. Viszont arra figyelj, hogy nem mindegyik gépben lesz ilyen panel...

Nyilván attól is függ milyen mennyiségben dolgozol, de alapvetően a fotó nem valami nagyon gépigényes dolog.

(#2875) t72killer Fotóra manapság a 100% sRGB elég karcsú, az egy sima laptop kijelző. Elmegy, de azért ennél már jobb panelek vannak.

(#2878) TCr válasza ivana (#2877) üzenetére


TCr
veterán

Viszont arra figyelj, hogy nem mindegyik gépben lesz ilyen panel...

Naiv kérdés:
Ha már beledobnak egy tervezői VGA-t, képesek kispórolni a színhelyes panelt?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2879) ivana válasza TCr (#2878) üzenetére


ivana
Ármester

Persze, mondjuk gépelemet tervezel akkor tök felesleges színhelyes panel. Ma már az alap panelek sem ilyen gagyi TN-ek, egy sima egyszerű IPS elég a legtöbb dologra.

(#2880) TCr válasza ivana (#2879) üzenetére


TCr
veterán

Köszi az infókat. :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2881) t72killer válasza TCr (#2876) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Alap intel" és "alap intel" között óriási különbségek vannak. Egy gen 11 iris 3x körbehugyozza teljesítményben a gen8-at. Én a sajátomnál gen11 alá már nem akartam menni.

#2878: a tervező tervrajzot néz, amin van mondjuk 8féle szín. Azt még egy 30éves vga monitor is tudja :C

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2882) TCr válasza t72killer (#2881) üzenetére


TCr
veterán

Ez világos, de maradjunk az alapfelállásnál... Lightroom.
Alap akármilyen Intel VGA vs. Nvidia P2000 / T2000?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2883) t72killer válasza TCr (#2882) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez alapján semmi szükség csicsás drága dvga-ra: forrás

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2884) TCr válasza t72killer (#2883) üzenetére


TCr
veterán

Ez remek, köszi.
Viszont csak olyan UHD630 laptopot találok, ami mellett van valami fancy gaming VGA is (vagy tervezői), és a legtöbbjüknek amúgy elég gyenge a színlefedettsége.
Szóval ahogy látom, a jó kijelzővel kötelezően jár a tervezői VGA is, csak úgymond (számomra) feleslegesen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2885) t72killer válasza TCr (#2884) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne uhd630-at találj, hanem iris Xe-t. Ugorgyunk ebbe az évtizedbe, pl egy jól hűtött Tiger lake procival.
XPS 15-ben van pl, 9510es modell.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2892) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

(#2893) kulup


kulup
tag

Sziasztok !

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Néhány héten belül

2. A gépre szánt összeg forintban?

250-300 körül.

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

multimédia, tanulás, netezés, zenehallgatás

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Játék nem szempont.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

14- es, minimum FullHD,

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Sokat, igen.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Win11

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

SSD min. 256 GB, RAM 16 GB

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Egyetemistának lesz, jegyzetelni akar vele és rajzolni, legyen érintőképernyős, tabletté alakítható. Nem tudom ezek mennyire ajánlottak és egyáltalán milyen típusok vannak (aktív BT-s toll ?)

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Elsősorban használt, garanciával, HA-ról. Jelöltek : HP Spectre, Lenovo Yoga, HP elitebook x360. Ez nagyon tetszene : LINK , az ára magasabb kicsit de ha azt mondjátok, hogy megéri akkor meggondolom.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#2894) t72killer válasza kulup (#2893) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Használt x13 yoga gen3 (pl i5-1235u proci), amennyiben felétek is odaadják ennyiért (nálunk 600 font). Ragaszkodnék a jobb anyaghasználatú x-sorozathoz az L-el szemben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2895) kulup válasza t72killer (#2894) üzenetére


kulup
tag

Egy hasonlót találtam LINK de az gen2 és még így is drágább. Köszönöm a tippet azért, figyelni fogom ezeket.

(#2896) Gyermek98


Gyermek98
friss újonc

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár holnap, de egy/néhány héten belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-370k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés, filmezés, ezeken kívül CS, Dota2, Valorant menjen rajta.
4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ezekben nincs preferenciám, tanácsot elfogadok, ha lehet, akkor legalább 144Hz, de ez nem kizáró.
5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, nem fontos szempont.
6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
1TB SSD legalább, de ha kisebb, és bővíthető, vagy HDD van benne, de minden másban megfelelne az is jó. RAM legalább 16 gb.
8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Sokat használom ágyban fekve 😅

Az előző 7 éves HP Pavilion 15-AB202NH laptopom a héten adta át a lelkét a teremtőnek, ezen az utóbbi években már a fent említett játékok sem futottak normálisan.
A rászánt összeg tartománya azért mozog ilyen tág határok között, mert néztem Legion 5, MSI, illetve néhámy egyéb laptopot 350-370k körül, ami szerintem már biztos jó lenne nekem, de ha a fentebb tárgyalt igényeim kielégíthetőek kevesebből is, akkor lehet, hogy az olcsóbb megoldást választanám 😀

Lehetőleg Budapest, de lehet Szolnok, Hajdú-Bihar és Heves megye is.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#2897) TCr válasza t72killer (#2885) üzenetére


TCr
veterán

Teljesen elvesztem az utolsó diskurzusunk után...

Olyan, mint Lenovo Yoga Slim 6?

- i5-1240P
- Intel® Iris® Xe
- 16GB LPDDR5 4800MHz RAM (vajon bővíthető?)
- 512GB M.2 PCIe SSD

Mondjuk ennél meg fényes a kijelző...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2898) t72killer válasza TCr (#2897) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az xps azért tudtommal jobb anyagokból készült. Lenovótól őszintén én Thinkpad alatt nemigen vennék semmit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2899) TCr válasza t72killer (#2885) üzenetére


TCr
veterán

Találtam 2 eladó Dell 9510-es modellt, de egyiknek a leírásában sem szerepel az Iris XE.
Az XPS 9510 nem egyenlő a Latitude 9510 modellel?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2900) t72killer válasza TCr (#2899) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, a Latitude üzleti széria, elvileg jobb anyaghasználattal. A leírásban elég, ha a proci szerepel, az egyértelműen definiálja az igp típusát. A procik, amiket keresel/modern, iris xe grafika van bennük:
i5-1135g7 vagy nagyobb gen 11
i5-1235U vagy nagyobb gen 12

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2901) TCr válasza t72killer (#2900) üzenetére


TCr
veterán

i7 10710U

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2902) Mikulásbá válasza t72killer (#2900) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez igaz, de vigyázz, mert Irish XE iGPU kétféle van, a gyengébb 80EUs-es és a komolyabb 96EUs-es, ez csak i7-es verziókban van, az i5-ben 80-as van. Legalább 11. gentől van.
A 96-os sokkal erősebb, már-már játékra is jó(GTX960M fölött van!)

[ Szerkesztve ]

(#2903) t72killer válasza TCr (#2901) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az nem az igazi, az egy generációval öregebb.

#2902: háát olyan rettenet pluszra nem számítanék 20%-al több EU-tól, miközben ugye egy laptop hőelvezetési korlátai között vagyunk :F

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2904) Mikulásbá válasza t72killer (#2903) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ma már sok program hozzányúl a iGPU-hoz, ha kell egy kis plusz, nem pont játékra gondoltam-de az is megy simán, egy Zenbook-ban próbáltam. :B

(#2905) t72killer válasza Mikulásbá (#2904) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Párhuzamosan több progi csak ne piszkálja a gpu-t, nekem tuti eszembe nem jutna pl játék mellett bányászni :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2909) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok
Használt üzleti laptopot keresek 150e Ft-ig. Eddig egy Mac pro m2-t nyúztam, a gép nagyon bejott, de az OS nem.
Szóval hasonló gép jó lenne hosszú uzemidovel, de win rendszerrel.
X13, HP 840, suface, xps? Mi az ami ajánlott? Fhd legalább legyen benne, ips előny.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.