Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164551) Cathfaern válasza batai15 (#164549) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem feltétlen kell mac-ben gondolkozni otthoni felhasználásra. Átlaguser mit csinál a videóval/képpel? Megmutogatja haveroknak / ismerősöknek / rokonoknak vagy a készüléken, vagy feltölti valami népszerű oldalra. Ha készüléken mutogatja, akkor mindegy miben van, népszerű megosztók meg úgyis pillanatok alatt implementálják, hogy fel tudd tölteni oda is ezeket, mert Apple. Ha nagyon szerkeszteni akarod, az is van bőven iOS-re, de átlaguser úgyse fogja.

(#164552) batai15


batai15
félisten

Nem értek ezekhez , szóval akkor no para ha ennyi az egész . Csak elsőnek kicsit úgy lett leírva mintha ez gond lenne.
Mondjuk hogy fele helyet foglal valami minőség romlás nélkül elég jól hangzik

[ Szerkesztve ]

(#164553) buci30 válasza Rage47 (#164546) üzenetére


buci30
addikt

Megvolt ott a letoltesi link van stb
De azt nem tudom hova kell másolni :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#164554) kchris78 válasza batai15 (#164552) üzenetére


kchris78
veterán

igen. persze CPU kell a kódoláshoz. de gondolj bele milyen régi a JPG.. (nem tudom mennyit reszeltek esetleg belső módosításokkal) Emlékszem általános sulis koromban amikor egy 500x800pixeles képet kellett kimenteni JPG-be kódolatlanból, 1-2 percet is igénybe vett.. Ma már felfoghatatlan ennyit várakozni ilyen műveletekre...

[ Szerkesztve ]

(#164555) consono válasza kchris78 (#164550) üzenetére


consono
nagyúr

Legyen úgy, én nem vagyok a fejlődés ellenzője! Open source-ok ezek a codec-ekek?

"In God we trust. All others must bring data"

(#164556) kchris78 válasza consono (#164555) üzenetére


kchris78
veterán

igen az, másik neve ennek a h.265 (264 a most használt videó)

(#164557) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm a telóját Telekom szervizbe küldte, nem kapcsolta ki az iphone keresést, de csinált egy gyári visszaállítást. Neten belépve az icloudba, és ott az iphone keresés-nél nincs ott a készülék.
A szerviz meg szólt kétszer is, hogy be van kapcsolva az iphone keresés funkció....

Mit csináljunk vele..?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#164558) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv. Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy iPhone 6, 6S-től felfelé van olyan lehetőség, amikor névjegyenként különböző, akár mp3 formátumú (egyedi,saját magunk által szerkesztett) csengőhangot hozzá lehessen rendelni? Ha igen, hogyan oldható meg, hová kell másolni vagy honnan lehetne szinkronizálni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#164559) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Iphone 5-nél (az iBackup szerint) 1200mAh-ás az akku.
Azt már érdemes cseréltetni, vagy ráér?
Köszi!

Élj úgy, hogy.......

(#164560) col válasza Aurig@ (#164558) üzenetére


col
addikt

Készíts csengőhangot, amilyet csak akarsz és többet is természetesen. Erre jó a 3utools például, amivel fel is tudod tölteni a telefonra. Az ios nem mp3-at használ, hanem egyedi formátumot, de ezt elintézi a 3utools program. A kérdéses névjegynél tudod beállítani az egyedi csengőhangot a feltöltött csengőhangok közül kiválasztva..

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#164561) Aurig@ válasza col (#164560) üzenetére


Aurig@
őstag

Nagyon köszönöm!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#164562) buci30


buci30
addikt

Erre valaki? Nagyon help :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#164563) TheMarci válasza buci30 (#164562) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem véletlenül van mac topik is, egyszer is sok volt itt a kérdés.

Do You Dream?

(#164564) Noxy válasza tomy_cz (#164557) üzenetére


Noxy
veterán

Ha nincs ott, akkor az egy másik Apple ID.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164565) bzs73


bzs73
őstag

elmulasztott eseményekre, hangjelzés ismétlésére még most sincs semmi lehetőség?

If a second or you are the first to lose.

(#164566) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Mióta van az hogy dupla gyors home gomb kattintással ha lejön a kijelző rámegy az alsó fix ikon sávra?

(#164567) bzs73 válasza B-L-A-C-K (#164566) üzenetére


bzs73
őstag

nekem 6s-n nem megy rá.

If a second or you are the first to lose.

(#164568) B-L-A-C-K válasza bzs73 (#164567) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt hittem 10.3.3 alatt valami újítás és nem vettem még észre, de akkor csak egy bug, újraindítással után már nekem se csinálja.

(#164569) koxkids


koxkids
őstag

Tudni hogy mikor lesz az új telefonok bejelentése? :)
Addig várni akarok az i7 / i7+ vásárlásával. :U
Hátha esik picit az ára..

(#164570) B-L-A-C-K válasza koxkids (#164569) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mennyit szánsz rá, és konkrétan milyenre?

(#164571) Clemi


Clemi
veterán

Van egy érdekes jelenség, nem tudom valaki találkozott-e már vele.
A lényeg, hogy az asszony névjegye nem szerepel a kontakt listában, viszont a kedvencek között ott van. Mikor beüzemeltem a telefont (i7) én tettem be a névjegyek közül oda, de hogy mikor és hová tűnt a névjegyzékből egyszerűen nem jövök rá. Valaki találkozott már ilyennel?

(#164572) Ragnar95 válasza Clemi (#164571) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Eltűnni biztos nem tűnt el, mivel a Kedvencek fül a Kontaktok közül kiválasztott kedvenceket jeleníti meg, nincs olyan, hogy valaki csak kedven legyen, de a kontaktoknál ne szerepeljen.
Kontaktoknál bal fölül a Csoportok fület nézd meg, nem rejtettél-e el véletlenül bizonyos kontaktokat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#164573) koxkids válasza B-L-A-C-K (#164570) üzenetére


koxkids
őstag

200-230 környéke max. :)
Tárhely terén 128-asban gondolkozom. Egyenlőre a sima 7 van kinézve, nem tudom a Plus méretével megtudnék e barátkozni hosszabb távon. :U
Tok gondolom mindenképp kell mert írtátok hogy szeret kopni a matt fekete..

Amugy itt néztem ph-s felhasználóktól újonnan, nem muszáj hivatalos helyről csak az a lényeg hogy új legyen. :)

Kicsit meguntam már a droidot, az új S8-t is néztem, de félek a TW-től..iPad mellé tökéletes lenne egy iPhone. Teszi a dolgát ahogy kell, nem laggol ha fotózni akarok stb.

(#164574) B-L-A-C-K válasza koxkids (#164573) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én a héten innen vettem egy 32-est, semmi gond nem volt az üzlettel. Felhívtam őket, elrakták, érte mentem, bontatlan volt, magyar töltős, aktiválás után a garancia is egyből megjelent a rendszerben, és az áraik is jók. Plusz hivatalos rendes számlát is adnak, persze ez inkább annak jó aki eltud számolni vele.

(#164575) koxkids válasza B-L-A-C-K (#164574) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi, és szerinted érdemes várni? :)
Egész korrekt árak vannak.

(#164576) B-L-A-C-K válasza koxkids (#164575) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mire ennek még lejjebb megy az ára drasztikusabban, még sok idő, ha megjön az új széria még azt is magas áron tolják sokáig a GSM-ek is, szóval jópár hónapot kellene még várnod akkor.

(#164577) Clemi válasza Ragnar95 (#164572) üzenetére


Clemi
veterán

A megoldást megtaláltam, bár lehet hogy ettől még jobban összezavarodtam.
A gmail kontaktok megjelenítése ki volt kapcsolva. Azt viszont nem értem, hogy ez a kontakt miért nem szerepel az iCloud-ba mentett kontaktjaimban, mivel egyszerre emeltem át a korábbi outlook címjegyzéket tartalmazó névjegyzékemből (WP) a többivel.
A beállításoknál az iCloud menüben az iCloudot használó alkalmazásoknál a kontaktok is be van kapcsolva, bár eddig az alapértelmezett fióknak a gmail volt bekapcsolva.

Másik kérdés: A már létrehozott csoportot hogy tudom megszüntetni?

(#164578) koxkids válasza B-L-A-C-K (#164576) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi szépen, átgondolom még. :)
Tok mindenképp ajánlott rá, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#164579) -secret- válasza koxkids (#164578) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

(#164580) B-L-A-C-K válasza koxkids (#164578) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nem akarod karcos, fakult legyen, leesés ellen is védeni akarod akkor igen.

(#164581) kchris78 válasza koxkids (#164578) üzenetére


kchris78
veterán

bebújtatós tok érdemes ha kézben jól tartod, nem ejted el de amúgy félted, viszont nem akarsz a kinézetéreől sem lemondani.

(#164582) kchris78 válasza koxkids (#164573) üzenetére


kchris78
veterán

Ha megkérdezed hogy kitől érdemes használt telefont venni, akkor lejjebb lehet még menni.. Van itt a hw aprón 1-2 olyan ember aki nem ver át, és 150-170 körül is lehet új vagy minimálisan használt (Esetleg refurbished) i7-et venni. Nekem is van srác akitől már többször vettem használtat és soha semmi gond nem volt vele, most is vannak szerintem telefonjaik fenn. Meg itt van véleményezés is.

(#164583) B-L-A-C-K válasza kchris78 (#164582) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

150ért megbizhatotól független nem nagyon veszel használtan.

(#164584) agabe válasza koxkids (#164575) üzenetére


agabe
addikt

Bolti ár a két hónap múlva eshet 15 -max 20ezret, 3 hónap múlva 20-25ezerrel lesz olcsóbb a mostaninál, és azután marad jó darabig megint úgy, de ha azt nézed hogy addig a 2-3 hónapig is használod akkor ennyit megérhet...én nem várnék.
Használt árak eshetnek kicsit hamarabb és jobban.

(#164582) kchris78:
32 gigás még ok, de 128-asat nem kap annyiért, esetleg 175-180 között kifoghat egyet szerencsével. de arra kevesebb a gari mint az újra legalább fél évvel az tuti, és ha meg egyáltalán nem akar használtat akkor mindegy is.

[ Szerkesztve ]

(#164585) kchris78 válasza agabe (#164584) üzenetére


kchris78
veterán

Igen igaz, ha 128 is és független is akkor az magasabb, a gari is ha kell a teljes 1 év. Viszont az árcsökkenéssel kapcsolatban én kritikus vagyok hogy már akkorra ennyit csökkenne... vagy bolt alatt a rendes boltokra (APR) gondolsz?

(#164586) agabe válasza kchris78 (#164585) üzenetére


agabe
addikt

Nem, dehogy APR.
Legolcsóbb GSM boltok mostani árai akkor kb annyira mehetnek le.
Augusztus vége 185ezer simán lehet, de azért ez is csak az eddigi (pl tavaly ilyenkor 6S árak) piaci trendek figyelembevételével kiötlött jóslás és nem 100%, és benne van ilyenben mindig 1-2 hónap eltérés lehetősége is, szóval lehet szept. végére vagy akár későbbre is ez az ár, de lehet augusztus végére is.
Most pl. jó az árfolyama is a forintnak, de ha romlik, akkor az árcsökkenés később lehet, vagy nem akkora mértékű, és ezt még kevésbé lehet megmondani hogyan változik.

[ Szerkesztve ]

(#164587) Frozzy


Frozzy
őstag

Valaki felrakta i6-ra az ios11 betat? En azt tapasztalom, hogy brutálisan belassították. Mindenhol akad es lassú.. ez most csak beta miatt vagy ez az az ios verzio aminel szarra lassitjak h ne lehessen hasznalni..
ipad mini 3-nál kb majd h nem ugyan ez a helyzet.. :/

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#164588) 30z.Samu válasza Frozzy (#164587) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem egyelőre tudd be a Beta-nak.

Sic Parvis Magna

(#164589) koxkids válasza agabe (#164584) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi nektek srácok :)
Úgy érzem egy új fekete 128-as i7 lesz a GSM palotától. Mellé beszerzek egy jó kis sötét szilikon vagy Nilkkin tokot.

Ti milyen fülessel használjátok? Nekem a gyári sajna felejtős, kiesik a fülemből. Van esetleg ajánlott, baráti árú lightning csatis füles? :U

(#164590) anytime


anytime
őstag

Sziasztok,

a következőben szeretnék segítséget kérni.

Van egy 6-os telóm, rajta adatokkal, appokkal.
Kaptam egy használt mini tab-ot és szeretném, hogy a telefonomon lévő adatok és appok, benne az adott alkalmazás mentéseivel (pl: játék) felkerüljenek a tab-ra.

Ehhez mit kell tennem, miként kell eljárnom?

A telefonomról készítenem kell egy mentést a felhőbe és a tabot visszaállítani a gyári állapotra, majd használatba venni a telefeonomon lévő Apple ID-val?

Előre is köszi a segítséget, üdv:
A

(#164591) agabe válasza koxkids (#164589) üzenetére


agabe
addikt

Lightning csatissal gyárin kívül nincs tapasztalatom, de jobban jársz ha meglévőt (vagy bármilyen jack csatisat amit vennél) használod a kis átalakító adapterrel ami az I7 dobozában van a fülhallgatóval együtt ;)

(#164590) anytime:
Játékmentések nem tudom visszamennek-e úgy, de max akkor van esély ha a kulcskarika is be van kapcsolva és úgy csinálsz egy biztonsági mentést icloudba.
A másik lehetőség itunes-al mented a mostani telót pc-re, és azt a mentést tolod vissza tabletre.

[ Szerkesztve ]

(#164595) DonTuros


DonTuros
tag

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne hozzátok, remélem tudtok segíteni!

Mobilcorner.hu-n vásárolt iPhone-om esetén a 'megújulós' garanciám lesz, vagy milyen? 1 év után elveszik? Mivel most novemberben fog majd lejárni elvileg a garanciám a hivatalos oldalon nézett információk alapján.

Másik: Valahol a fórumon volt szó a neten vásárolható 3000+ mAh-s akksikról. Van megbízható? Valaki már használt ilyet? Az ötlet nagyon tetszik, bár őszintén én nem merném kicserélni. :F

Előre is köszi :P

https://www.akosturos.com

(#164596) Tibee86 válasza DonTuros (#164595) üzenetére


Tibee86
veterán

"Mobilcorner.hu-n vásárolt iPhone-om esetén a 'megújulós' garanciám lesz, vagy milyen? 1 év után elveszik? "
Csak akkor indul újra a jótállás csere esetén, ha hivatalos viszonteladótól veszed a telefont, a mobilcorner nem az. 2. év szavatosság is csak ebben az esetben van, szóval ha lejár az 1 év akkor annyi volt.

(#164597) agabe válasza DonTuros (#164595) üzenetére


agabe
addikt

Az akksi felejtos.
aBrmit rairnak, de a gyarinal jobb nem lesz, max hasonlot tud hozni egy jobban sikerult utangyartott, es akkor erdemes vele foglalkozni ha a gyari mar tul gyenge uj allapotahoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#164598) kchris78 válasza Frozzy (#164587) üzenetére


kchris78
veterán

Részben béta miatt. Viszont az 1GB már kevéske kicsit. Régebben ennek a jelentősége kimúlt abban hogy a Safariban újratöltötte a weboldalakat, de mostmár komolyabb jelei is vannak ezek szerint (7-en nincs akadás vagy ilyesmi ahogy tapasztalom, 6sen sem olvastam). Viszont jelezném hogy ez szerintem nem direkt lassítás egyszerűen olyan funkciókat tesznek bele ami plusz RAM-ot foglal, minden applikáció illetve oprendszer által nyújtott funkció hízik, ez is plusz RAM... Kihasználják az újabb GPU által nyújtott lehetőségeket ami a régebbieken (ha egyáltalán lefut) brutál lassan megy.

6/6s között volt egy nagy váltás a háttértár sebességben is, ami megintcsak azt sejteti hogyha valaki abban a tudatban fejleszt hogy egy 7es-en ez jól megy mert az betölt X MB-ot 1 tized mp alatt az a 6oson már sokkal több lesz...

[ Szerkesztve ]

(#164599) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Egy Ausztiában vásárolt használt iPhone 7 beszerzését tervezem. Jelent valamilyen hátrányt esetleges gatanciális ügyintézéskor, hogy nem itthoni vásárlás, valmint, hogy nincs a beszerzési forrást, időpontot igazoló számla? Próbált már valaki garancia idő lejárta után, szavatosság keretében telefont javíttatni?

(#164600) DJosef válasza dni (#164599) üzenetére


DJosef
őstag

Ebben az esetben "csak" 1 ev jotallasod lesz a keszulekre a plussz 1 ev szavatossag nem.

Forget about it

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.