Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) gyuromoj válasza matyi19 (#92999) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elvileg igen. Majd valaki aki jobban képben van megmondja a tutit.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#93002) kali válasza matyi19 (#92999) üzenetére


kali
legenda

nem nevezném normálisnak, inkább ragasztási hiba vagy hasonló lehet, 10 darab felett volt a kezemben 5s, amiknél ez néztem - azóta, mióta valaki először írta az 5s témában, mivel az enyémen nem észlelhető a probléma, így korábban nem tűnt fel -, és egynél volt látványos - furcsa módon az volt a legfiatalabb darab -, egynél alig észrevehető, a többi rendben volt.

(#93003) matyi19 válasza kali (#93002) üzenetére


matyi19
őstag

Végül is valószínű nem normális, epp ezert zavar is.
Nálam sem nagyon nagy a mozgás, ha az ismerősöm nem vesz új tokot és nyomkodja hogy mennyire áll fixen, a telefon a tokban akkor valószínű ő sem, és én sem veszem észre ezt...

(#93004) kali válasza matyi19 (#93003) üzenetére


kali
legenda

találni olyan youtube videót, ahol konkrétan kattog a kijelző, annyira eláll, de az már biztos szélsőséges eset, meg ugye nem tudni, hogy alapban olyan volt, vagy esetleg okkal - külső fizikai hatásra - lett olyan.

(#93005) TXT válasza univerzita (#92992) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom :R
Ezen kivul esetleg van mas, ami hasznalhato es frissebb terkepekkel mukodik, mint ebben a 2014.I.Q.? :U

(#93006) kchris78 válasza pana0017 (#92973) üzenetére


kchris78
veterán

Szolgaltatofuggo. Vodarol nincs infom, nem is nagyon van LTE.
Telenor, Telekom: A regi frekiken csak az 1800MHz -en volt hely az LTE-re. Ugyhogy ahol az elmult honapokban is volt LTE az 1800as. Ahol nem volt, es lett (foleg videken) az leginkabb 800-as lehet. Aztan kis esellyel 2600-as de szerintem ezt keves helyen fogjak hasznalni ahol suruen vannak nagyon az emberek pl plazakban, belvaros Bpen... De sajnos tesztelni nincs lehetosegem mert iphone nem mutat ilyen infot.

(#93007) anytime válasza Ferko75HUN (#92974) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm Nektek! :R

(#93008) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Pict off, de job ötletem nincsen. Ha a T-Mobileba vásárolok előfizetésre iPhone-t, és biztosítást kötök, akkor melyik biztosítási árkategóriát kell néznem? Amit írnak a csomag mellett (ahol ugyebár a díjcsomag függvényében változik az ár is), vagy a listaár szerint?
Köszi, és bocsi az offért!

(#93009) kali válasza W1 (#93008) üzenetére


kali
legenda

szia,

az akciós kiskereskedelmi árlistán szereplő szerintit; link

(#93010) W1 válasza kali (#93009) üzenetére


W1
senior tag

:R

(#93011) Tanbá-apó válasza matyi19 (#92994) üzenetére


Tanbá-apó
tag

Ez létező probléma. Nekem is , egy fenti kollegahoz hasonlóan mar pár hetes korában előjött, csak és kizárólag akkor zavart ha pl gtasa-val játszottam. Kívártam fel éves koráig, leadtam az almariumban és két nap múlva mentem az újért. Sajnos a gari nem indult ujra de legalább nem refurb hanem vaci új készüléket kaptam. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 ProMax; Asus ROG Strix 3

(#93012) Tibee86 válasza Tanbá-apó (#93011) üzenetére


Tibee86
veterán

Egy lefóliázott dobozos telefont kaptál minden tartozékkal együtt?

(#93013) SpongyaBob válasza matyi19 (#92994) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem kb. két hónapos vodás, de meg se moccan. Mondjuk jól belém tették a bogarat, azóta minden nap megnézem nem történt-e változás.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#93014) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ha a 8.1-et jailbreak-elem, majd a 8.1.1 megjelenese utan valami miatt restore-t szeretnek (amit ugye csak itunes-szal tehetek majd meg) akkor a visszaallitas utan meg tudok majd JB nelkuli 8.1-re visszaterni, vagy az itunes csak 8.1.1- re felfrissitve csinalja meg a restore-t?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93015) matyi19 válasza Tanbá-apó (#93011) üzenetére


matyi19
őstag

Eléggé zavar...de ez van, marad így.
Nekem alig mozog, szerintem ki sem cserélnék garanciában.

(#93016) kali válasza HUTCHDB (#93014) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy a gyártó meddig írja majd még alá a 8.1.1 megjelenése után a 8.1 verziót, mert abban az intervallumban feltehető még a 8.1, de ha már nem írják alá, akkor csak a 8.1.1 mehet fel itunes alatt restore/visszaállítás módban.

(#93017) HUTCHDB válasza kali (#93016) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A francba, ettol tartottam, hogy muszaj lesz feljebb lepni....Azt olvasom, hogy a 8.1.1 januarban jelenik meg.
Eddig mi volt a "gyakorlat", az uj verzio utan meddig volt nyitva a kapu?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93018) Tibee86 válasza HUTCHDB (#93017) üzenetére


Tibee86
veterán

Rosszabb biztos nem lesz a 8.1.1, mint a 8.1.

(#93019) HUTCHDB válasza Tibee86 (#93018) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez nyilvan igy van, de arra nem lesz JB...
Legalabbis a hirek arrol szolnak, hogy a "rés" a 8.1.1-ben betomve...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93020) kali válasza HUTCHDB (#93017) üzenetére


kali
legenda

passz, mostanában sok kavarás volt ezzel a visszavont verzió...stb miatt, de csak nem veszik el az új verzió megjelenésekor azonnal a korábbira visszatérés lehetőségét.
sokszor kijavították már a hibákat, amik miatt a jb megoldásra talált, de aztán csak akadtak újabb rések, ha nem is mindig és/vagy azonnal.

Tibee86; sosem lehet tudni, a 8.1 elég jó, nem lesz könnyű minden tekintetben jobbat csinálni.
a magam részéről, csak a hívás fogadásakor picivel tovább csörgést/rezgést várom kijavítani, más gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#93021) HUTCHDB válasza kali (#93020) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mindegy, ma akarok jb-elni, most meg boven van idom a visszateresre.

Szerk:
Tenyleg, ez a késés a hivasfogadaskor engem is idegesit...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93022) heidrich


heidrich
senior tag

Srácok olyat tapasztaltatok már, hogy időközönként nincs 3G/LTE sávszélesség? (Telekom)
Mikor megvettem kedden az iPhone 6-om másnap fel is tűnt, hogy hiába van erős jelű 3G/LTE nem tölt be egyszerűen semmi (speedtest 0.2-0.4 Mbit között mutatott) pedig van adatforgalmi keretem. Bementem a T-pontba a rendszer szerint minden ok volt nálam, mutattam az ügyintézőnek és kaptam új kártyát. Egy darabig jó volt de tegnap voltam Pesten és ott is produkálta ezt majd Szegeden is csak airplane ki/be oldotta meg.

Szerintetek szervíz?

Legszívesebben már azért is kicseréltetnám hogy lötyög a rohadt SIM tálca mint valami kínai telefonban… :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#93023) Adorjanksz válasza heidrich (#93022) üzenetére


Adorjanksz
tag

"Sajnos", a kínai telefonoknál nincs lötyögés...go apple, go :D

[ Szerkesztve ]

i6s

(#93024) heidrich válasza Adorjanksz (#93023) üzenetére


heidrich
senior tag

érdekes a 26000 Ftos Sony xperia SP-mben nem lötyögött semmi.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#93025) kali válasza heidrich (#93022) üzenetére


kali
legenda

ketten is írtak ilyen tapasztalatot, de csak lte hálón; link, link
én is lte hálón használom az 5s-t telekom hálózaton budapesten, és nem tapasztaltam a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#93026) Newyorker válasza heidrich (#93024) üzenetére


Newyorker
addikt

nekem a nokiámnál se lötyög pedig nem ér 10ezret

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#93027) Tibee86 válasza heidrich (#93024) üzenetére


Tibee86
veterán

Amíg a használatot nem befolyásolja hiába viszed vissza.

(#93028) Newyorker válasza heidrich (#93022) üzenetére


Newyorker
addikt

Vágjál kis papírcsíkot és azzal ékeld ki ;)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#93029) Gicz válasza heidrich (#93022) üzenetére


Gicz
addikt

Az elérhető sávszélesség nem a térerősségtől függ, simán lehet hogy épp a hálózattal volt valami, vagy sokan voltak az adott cellában.

(#93030) kali válasza Gicz (#93029) üzenetére


kali
legenda

komplex hiba lesz az, az lte cellát amúgy sem lenne egyszerű annyira leterhelni, meg volt is szó róla, hogy több helyen/mindenhol jelentkezik a probléma.

(#93031) Adorjanksz


Adorjanksz
tag

sajnos elszomorító, hogy letesz az ember kb 2kilót az asztalra, és egy zörgő, kotyogó sz.rt kap.."a prémium logó" meg világít a falon..

i6s

(#93032) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Jól látom, hogy arra nincs lehetőség, hogy az iCloud mentéseim között válogathassak?
Egy adott telefonon többször történt mentések közül én csak az utolsót látom. :U

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93033) Tibee86 válasza Adorjanksz (#93031) üzenetére


Tibee86
veterán

Hogy mik vannak.

(#93034) Noxy válasza HUTCHDB (#93032) üzenetére


Noxy
veterán

Jól látod, addig amíg nem nevezed át a telefont, igy viszont már duplán lessz meg ugyan arról a telefonról.
Van egy tiszta mentés az iCoulba meg az iTunesba. Ezután ha JB akarsz át kell nevezni, hogy ujra vissza tudd rakni a tiszta rendszert. Ha nem nevezed át, felül írja a JB rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93035) HUTCHDB válasza Noxy (#93034) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, pont emiatt lett érdekes ez a dolog.
Nem szeretném, ha esetleg valami nem jönne össze a JB-vel, akkor egy "szemetekkel" tele rendszert kellene visszaállítanom..

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93036) Totheground


Totheground
addikt

Hogy lehet utána nézni, hogy melyik app használ voip-ot az adatátvitelhez? Pl a Skype, ha csak írsz vele, gondolom nem. Azért agyalok, mert próbálnám átalakítani az előfizetésemet, de azzal buknám a voipot,amit hívásokra nem nagyon használok, viszont lehet, hogy máshol igen, ezért lenne jó tudni.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#93037) kleinguru


kleinguru
addikt

Nem tudtam mi idegesít az "új" billentyűzetben. Aztán rájöttem, hogy az emjoi bigyó nem volt és gyakran rányomtam a számváltó helyett. Kikapcsoltam. Mióta lett ez default beállítás az iOS-ben :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#93038) kali válasza kleinguru (#93037) üzenetére


kali
legenda

ios 8 óta.

(#93039) matyi19


matyi19
őstag

Lassan 3 éve csak iPhone-om van, viszont még soha nem volt jailbreak-ve egyik telefonom se.
Ha jól tudom iOS8-ra is megérkezett a jailbreak, pusztán kíváncsiságból ki szeretném próbálni.
Előtte lenne pár kérdésem:
-érdemes biztonsági mentést készíteni?
-ha úgy döntök, mégsem tetszik eltávolítható?
-vannak veszélyei, kárt tehet a telefonban?

(#93040) kali válasza matyi19 (#93039) üzenetére


kali
legenda

- igen, mivel a jb csak itunes alatti restore/visszaállítás útján távolítható el, ami után egy nullás rendszert kapsz
- igen, lásd; fent
- önmagában a jb nem feltétlenül veszélyes, csak nagyobb teret enged annak, hogy alávágj a rendszernek

(#93041) matyi19 válasza kali (#93040) üzenetére


matyi19
őstag

Oké, köszönöm!
Ezzel mehet?

(#93042) kleinguru válasza kali (#93038) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, értem miért "jó", de teljesen használhatatlan számomra. Sokkal jobb így kikapcsolva:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#93043) Gergőke88 válasza HUTCHDB (#93035) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kapcsold ki addig a biztonsagi mentest.

(#93044) HUTCHDB válasza matyi19 (#93039) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem meg a jb programot sem sikerul elinditanom.
A virusirtom mint az orult jelzett kb. huszonnyolcezerszer mar... kozben mindenhol uj kinai alkalmazasok, programok jelentek meg, meg a bongeszoim is teljesen at lettek szabva, pedig csak a pangu8.exe-t inditottam el, semmit nem kerdezett, nem engedelyeztem semmit...
Kb. fel oraja takaritom a pc-t...

Aki megcsinalta a jb-et, nala semmilyen ilyen jellegu gond nem volt?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93045) matyi19 válasza HUTCHDB (#93044) üzenetére


matyi19
őstag

Kapcsolt ki a vírusirtód...

(#93046) HUTCHDB válasza matyi19 (#93045) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az egy dolog, de ezek a kéretlen alkalmazások, beépülő modulok?
Ráadásul alig lehet őket törölni is...
Vagy ez csak engem zavar? :B

Hoppá, az exe második indításra sehol semmi....nem értem. :F

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93047) kleinguru válasza HUTCHDB (#93046) üzenetére


kleinguru
addikt

Ott valami nem lesz jó, hivatalos helyről tölötted :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#93048) matyi19 válasza HUTCHDB (#93046) üzenetére


matyi19
őstag

Én most indítottam el a JB telepítését, biztonsági mentés készült előtte, szóval ha nem tetszik megy vissza...
Amúgy nálam nem jelzett a Nod...

(#93049) HUTCHDB válasza kleinguru (#93047) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Elvileg....iPhone club-ról tájékozódtam, és onnan töltöttem le, de az exe másodjára történő indításakor már semmi ilyesmi nem történt, így nem értem, hogy korábban mi lehetett....

(#93048) matyi19!
Ha végzett, jelezd már légyszíves, hogy mennyi idő volt a művelet.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93050) matyi19 válasza HUTCHDB (#93049) üzenetére


matyi19
őstag

Kész, olyan 5 perc volt az egész...
Viszont fogalmam sincs, hogy most mi van... :)
Mit tudok csinálni, amit eddig nem?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.