Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) oszy válasza buci30 (#52937) üzenetére


oszy
veterán

Telekom: *A#szöveg (kezdd *A#-tel az SMS-t)
Telenor: -szöveg (kezdd mínuszjellel az SMS-t)(ha nem működne tegyél a mínusz jel és a szöveg közé egy szóköz jelet is)
Vodafone: -szöveg (kezdd mínuszjellel az SMS-t)

És van egy ilyen alkalmazás is: sms delivery reports (talán csak Telekomosoknak működik)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#53002) majestic


majestic
őstag

Na, valami történik végre [link]. Hátha csinál valaki egy olyan tweeket, hogy el lehessen tüntetni ezeket a főrtelmes IOS 7-es ikonokat... :C

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#53003) Ragnar95 válasza majestic (#53002) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem túl bonyolult, csak be kell állítani egy témát :P :DDD
Gondolom mire kijön iOS7-re a JB, valaki elkészíti a gyári iOS6 témát :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#53004) majestic válasza Ragnar95 (#53003) üzenetére


majestic
őstag

Ja, ja, én is ezt várom, addig nem is veszem meg az 5S-t...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#53005) buci30 válasza oszy (#53001) üzenetére


buci30
addikt

THX!
Tré mobilnál jó azt próbáltam:)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#53006) nord_ válasza buci30 (#53005) üzenetére


nord_
veterán

Persze, hogy jó, már vagy 15 éve ez a kód kell a Telekom/T-Mobile/Westel esetében. :)

(#53007) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Tud valaki ajánlani nekem fém bumpert i5höz? Olyan minőségi darabot keresek, ami nem rontja az i5öt formatervét, inkább kiemeli azt.
Mart acélt, vagy alumíniumot keresek és fehér színű a készülék.
Nem akarok netről rendelni, az adott boltba mennék be megnézni, felpróbálni :D

Semmit sem írok alá!

(#53008) adamssss


adamssss
veterán

Komolyan a görög billentyűzet, meg a lock screen volt a legnagyobb hiba amit hirtelen javítani kellett? :W

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#53009) nord_ válasza bmwk1200s (#53007) üzenetére


nord_
veterán

Az a tuti a fém bumperben, hogy baromira hatékonyan tudja árnyékolni a wifit és a mobilhálózatot. :)

adamssss,
Egyrészt a görögöknek és a lock screent fontosnak tartóknak biztos nagy hiba volt. ;) Másrészt szerinted mindent leírnak egy ilyen listában? Annó azt se írták le a 3.x"-nél, hogy azért hoztuk ki, mert a korábbi verzió szinte a használhatatlanságig belassította a 3G-t. ;)

(#53010) czgh válasza czgh (#52954) üzenetére


czgh
tag

Ezt megoldja az új update? HELP!

(#53011) TigerCat válasza bmwk1200s (#53007) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem ez tetszik baromira, bár nem semmi az ára [link]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#53012) #51177472


#51177472
törölt tag

egyebkent iPaden a control centert szarabbul nem is csinalhattak volna meg.

(#53013) VoidXs válasza #51177472 (#53012) üzenetére


VoidXs
nagyúr

iPadre az iOS 7-et szarabbul nem is csinálhatták volna meg...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#53014) bmwk1200s válasza nord_ (#53009) üzenetére


bmwk1200s
őstag

néztem mérési adatokat és volt hogy jobb volt :DDD

TigerCat: az a gond ezzel, hogy ez nem bumper, hanem tok ;)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#53015) legiaap


legiaap
nagyúr

Érdekes, hogy IOS7 alatt iTunes Store-ban még most sem tudok belépni, viszont ha a Music-on keresztül próbálkozok akkor belép.
A miértjét még most sem értek.
Neten annyit találtam, hogy lépjek ki az accountomból, majd lépjek újra be és az megoldja, de nem akarja megoldani.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#53016) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Garanciális ügyintézéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Adott egy hazai Apple Store-ból vásárolt iPhone 5, kb. 11 hónapos. A gond az, hogy enyhe használat (auto fényerő, kb. 30 perc netezés/facebook/emailek, és néhány rövid hívás) mellett is csak fél napot bír ki. Erősebb használattal pedig még inkább gyalázatos. Régebben ez azért közel sem ilyen volt, 1-2 hónapja megy már ez a szenvedés. Gyakori, hogy mondjuk 40%-ról percek alatt 20-ra esik, és néha 20-30%-nál is már kikapcsol. Próbáltam a teljes restore-t is az appok nélkül, de nem sokat segített. IOS6 és 7 alatt is ugyanilyen. Ez a probléma vajon sikeresen garanciáztatható? Futár hozza-viszi a készüléket? Mennyi időre lehet számítani, míg megfordul? Előre is köszi a választ!

Ui: Soha nem volt jailbreakelve.

[ Szerkesztve ]

(#53017) TigerCat válasza bmwk1200s (#53014) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vágom én, de ettől még ez tetszik a legjobban...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#53018) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
ios7 alatt van valami bevett akkuidő növelő beállítás? Azaz, hogy mit kellene kikapcsolni, hogy jobb legyen?
ios 6-hoz képest ugyanannyit nyomkodom, és botrányos lett az akku idő. 12 óra készenlét, 4 óra usage, de ebbe nincs gps és komolyabb, csak whatsapp, 2 perc telefon, facebook. És ilyen értékek mellett 11%-on van az akksim. Ennyire nem merült a gép korábban. iphone 4S-ről lenne szó.

(#53019) agabe válasza krisi047 (#53016) üzenetére


agabe
addikt

Siman gari.
Futar? felejtsd el.
Altalaban 2-3 nap. Be kell vinni a szervizbe (istyle, vagy starking...de istyle szombaton es vasarnap is nyitva van az andrassy-n), aztan szolnak amikor mehetsz az ujert amin 3 ho gari lesz majd.

(#53020) Rage47 válasza Mr. Teddy (#53018) üzenetére


Rage47
veterán

Ez?

(#53021) krisi047 válasza agabe (#53019) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszi! Én úgy tudtam, hogy új készüléket kapok egy év garanciával. Furcsálnám, ha csak a szolgáltatóknál lenne így. Egyébként a futárt azért kérdeztem, mert Debrecenben már nincs iStyle, ahová beadhatnám.

[ Szerkesztve ]

(#53022) Kommy válasza krisi047 (#53016) üzenetére


Kommy
veterán

A kikapcsolódást sztorija maga s aki szint nél amegoldás, ha szépen egész éjjel töltöm, majd reggel hőmérséklet + Power míg meg nem látod az Apple logót és utána ha elindult a telefon lehúzhatod a töltőről.

(#53023) L_YKing válasza legiaap (#53015) üzenetére


L_YKing
addikt

Ugyan ez volt a hibám... :U
Volt net de app store azt írta nincs. :U
Aztán ki-be kapcsolgattam és jó lett.

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#53024) Kommy válasza Kommy (#53022) üzenetére


Kommy
veterán

Húha ebből mi lett.

A kikapcsolódást sztorija magas aksi szintnél a megoldás, ha szépen egész éjjel töltöd, majd reggel Home + Power míg meg nem látod az Apple logót és utána ha elindult a telefon lehúzhatod a töltőről.

(#53025) buci30 válasza nord_ (#53006) üzenetére


buci30
addikt

Akkor én azért nem tudtam mert 15 eve olyan telefonom volt mindig ami ezt alapból tudta ,mert szerintem ez egy alap funkció ;)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#53026) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

"Az Apple pár perce kidobta az iOS 7.0.2-t. Mivel iPaden még elég kezdetleges az új OS, reménykedtem benne, ez a frissítés majd valamennyi bugfixet tartalmaz majd, de nem.

A frissítés a következőket hozta:
Olyan hibák kijavítása, amelyek miatt megkerülhető a Zárolási képernyő jelkódja.
Ismét tartalmazza a görög billentyűzetet a jelkód beviteléhez."

(#53027) buci30


buci30
addikt

Amiket írtak én kikapcsoltam de este 23h-tol reggel 6:30ig 24%ot este az aksim :Y
Ez nagyon sok!!! :(((

Szerk: alkalmazás frissítés a háttérbe nincs bekapcsolva.
A ne zavarjanak mód bevolt meg a WiFi.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#53028) Criton válasza buci30 (#53027) üzenetére


Criton
veterán

wifi elég sokat leszív, nekem ilyen max 2-3% esik este

(#53029) bigdady válasza buci30 (#53027) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az sok. Nekem pár százalékot esik csak reggelre ugyanígy

(#53030) buci30 válasza Criton (#53028) üzenetére


buci30
addikt

Annyi kene igen :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#53031) nord_ válasza buci30 (#53027) üzenetére


nord_
veterán

Facebook, viber, meg hasonlók nem futnak a háttérben? Azok rendesen tudják szívni az aksit...

Kommy,
Érdemes kikapcsolni iOS eszközökön az automata javítást. :)

(#53032) bigdady válasza nord_ (#53031) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fb nálam ős megy Viber nem. Utóbbit ezért töröltem mert zabalta az áldoz

(#53033) ZooLee válasza buci30 (#53027) üzenetére


ZooLee
őstag

Helymeghatározás leszigorítása? Azon belül kedvenc helyek kikapcsolása? Siri kikapcsolása?

[ Szerkesztve ]

(#53034) StLui válasza krisi047 (#53021) üzenetére


StLui
veterán

Pedig így van, csak a szolgáltatósok kapnak újabb egy évet, a függetlenek csak annyival hosszabbodnak amennyit szervízben töltenek, de minimum 3 hónapot kell vállaljanak az "alkatrészre"

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#53035) oszy válasza buci30 (#53005) üzenetére


oszy
veterán

;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#53036) buci30 válasza ZooLee (#53033) üzenetére


buci30
addikt

"Helymeghatározás leszigorítása?"
Ezt hol kell? De akkor ez total lekapcsolja?
Úgy értem ,hogy fb-nél néha használom azért csak ki be kell kapcsolni.

Navigációt mit használtok?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#53037) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Pár hónapja láttam egy olyan progit, amellyel JB-zett készüléket lehet resetelni. (marad ugyanaz az OS, és marad JBzve is) Hol találom ezt?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#53038) zolee1988 válasza Newyorker (#53037) üzenetére


zolee1988
tag

(#53039) Zsolaf válasza adamssss (#53008) üzenetére


Zsolaf
addikt

:)

(#53040) ZooLee válasza buci30 (#53036) üzenetére


ZooLee
őstag

Beállítások -> Adatvédelem -> Helymeghatározás és itt tudod szabályozni egyesével, hogy melyik program férhet hozzá a koordináták lekérdezéséhez és melyik nem. (Pl. ha kikapcsolod az időjárásnál, akkor csak a fixen beállított városokra mondja meg az időjárást, és nem kérdezi le időnként, hogy hol vagy, és nem arra ad előrejelzést. Itt azt is meg tudod nézni, melyik alkalmazás használta nemrégiben a helymeghatározást.
A lista alján van Rendszerszolgáltatások, az alatt sok háttérben futó folyamatot tudsz vezérelni, de egyik sem létfontosságú a normális működés szempontjából. És még ezen a helyen belül van a "Gyakori helyek", amivel a készülék adatokat gyűjt a szokásos helyekről, hogy elő tudjon készülni neked mindenféle infókkal. Ez is kilőhető (nálunk nem ad extra infót), ez jó pár százalékot dobott az üzemidőn.

De itt egy cikk még több ötlettel.

Úgy értem ,hogy fb-nél néha használom azért csak ki be kell kapcsolni.

Időnként ki-be klapcsolgatni a teljes szolgáltatást nincs értelme. Az adott alkalmazásnál kapcsold ki, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#53041) icecave válasza buci30 (#53036) üzenetére


icecave
Topikgazda

Settings - Privacy - Location services

Itt látod, mi használja, mi nem. Az is le van írva itt, melyik színnel jelölt mit jelent. Aminek nem muszáj, hogy használja, egyszerűen kapcsold ki és ügyelj, hogy az adott app következő indításakor, mikor újra megkérdezi, ne engedélyezd neki megint (mert értelem szerűen visszakapcsolja).

Még egy dolog: régebben az volt,ha nagyon merült éjjel, akkor a telefon újraindítást javasoltuk, mert volt olyan hiba, hogy bár bezárta az illető a háttérben a programokat, valami mégis beragadt látatlanba és szívta az akkut. Persze, azóta nem tudom, létezik-e még ilyen hiba, de az biztos,hogy néha 1-1 reboot nem árt a telefonnak, ha felmerül ilyen hiba.

(#53042) Newyorker válasza zolee1988 (#53038) üzenetére


Newyorker
addikt

ezaz biza, THX :R

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#53043) atiapa


atiapa
tag

Eddig egy újraindulásom nem volt ios7 alatt, ma megvolt az első. 7.0.2 frissítés után feloldásnál reboot.
Egyébként iphone4s.

-----Ivy-----

(#53044) Zsolaf válasza atiapa (#53043) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nekem a sima 7-en volt valamelyik nap.

(#53045) agabe


agabe
addikt

Az akksi fogyasztásnál este (8 óra alvás alatt mondjuk) max 3-4% közöttinek kell lennie...ha minden be van kapcsolva akkor sem többnek. 6-os rendszernél ehhez nem kellett kapcsolgatni semmit.
Nálam wifi, 3G aktív, whatsapp, viber, facebook, facebook chat, gmail push folyamatosan fut.
Igaz pl. parallex-et kikapcsoltam (nem kell), meg helymeghetározás minden fölösleges proginak nincs engedélyezve (csak aminél nekem is kell...térkép progik, időjárás progik, fb chatnél is engedem), de ezen kívül mást nem változtattam. Ezzel együtt nem tudom a pontos merülési adatokat, mert vagy este töltőre rakom és reggel veszem le, vagy ha 60-70 % még legalább van benne akkor reggel (amíg elkészülök) fel szoktam tölteni a telót indulás előtt, de feltünt volna, ha sok fogyna (10% már nagyon sok)
Ezek alapján akinél nagyon merül és 6-oson nem merült ott vagy tényleg a készülék is számít (nekem I5 produkálja a fentieket), és lehet 4S-nél valami nem jó a 7-es ios-ben, vagy esetleg lehet olyan is akinél régi visszatett mentések tartalmaznak olyan elemeket ami bekavar.

(#53046) amuba:
vegyesek a tapasztalatok...én nem tenném fel egyenlőre. érdemes várni mikor lesz az, hogy mindenki azt mondja (vagyis a legtöbben), hogy nem rosszabb mint amilyen volt előtte.

[ Szerkesztve ]

(#53046) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Kérdés Lányomnak , vettem egy sima 4-et, ne tegyük fel neki a 7-et? Nekem 4s-en fent van de sok rosszat hallottam 4-en rolla.

[ Szerkesztve ]

(#53047) ZooLee válasza agabe (#53045) üzenetére


ZooLee
őstag

Így van, nagyjából nekem is ezek a tapasztalataim i5-ön, a beállítások, futó programok hasonlók.
Viszont most a hetesnél, a kedvenc helyeket bekapcsolva 10-12% között merült egy éjszaka, most hogy kilőttem visszaállt 4-5%-ra. Ez mondjuk ütős különbség.

(#53046) amuba: Kérdés Lányomnak , vettem egy sima 4-et, ne tegyük fel neki a 7-et?

Szerintem még ne. Sok az ellentmondó tapasztalat, van akinek teljesen jól fut, van, akinél viszont nagyon belassult. A 4 teljesítménye ugye kb. a fele a 4S-nek! (Ugyanígy az iPad-oknál) Ugyan a fölös dolgokat kikapcsolva így is lehet javulást elérni (pl. parallax-effekt) de lehet, hogy érdemes megvárni egy-két frissítést. (A 7.0.2. egyelőre nem hozott ilyen téren változást) Bár, kérdés, hogy miről váltott iPhone-ra, lehet, hogy ami nekünk "nagyon lassú" az neki fel sem tűnik :)

[ Szerkesztve ]

(#53048) #33846528 válasza Zsolaf (#53046) üzenetére


#33846528
törölt tag

Ne. Számomra szép, meg jól is működik, de az akksi kritikán aluli lett :// i4s

(#53049) agabe válasza ZooLee (#53047) üzenetére


agabe
addikt

kedvenc helyek google maps-ban, vagy hol ? nem használom nem tudom mire lehet kihatással, de esetleg én is kipróbálom egy este mit mutat (valószínűleg nem lesz eltérés a te tapasztalatodhoz képest)

(#53048) alek41:
Remélhetőleg egy 7.1 -es frissítés majd ezt is helyreteszi. Ha van más 4S tulaj akinél viszont ez nem jelentkezik ennyire hatványozottan, akkor nálad valami más probléma is lehet.
Lehet (ha még nem próbáltad) szűz telepítést kellene végezned, és a kellő progikat egyenként visszarakni. Ez korábban androidnál volt fontos, de úgy tűnik most a 7-esre váltásnál a 6-os mentésekből visszaszinkronizálás okozhat gondokat.

[ Szerkesztve ]

(#53050) sanyi0627 válasza buci30 (#52942) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Én androidról váltottam Lumia 800ra és Lumia 800ról i4re.
Egyszerűen sokkolt az a dolog,hogy nincs kézbesítési,ha meg van,akkor ennyit kell vele "szarakodni" és azért a kamera egyszerűsége is meglepett...De mivel gyönyörű telefon ez az i4,így felőlem aztán a kamera bármilyen lehetne :DD :DD

(a Sanyi barátnője vagyok :)) )

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.