Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131001) ittakary válasza Declare (#130999) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem rezeg Nezavarj-ban :)

(#131002) Kommy válasza Declare (#130999) üzenetére


Kommy
veterán

DND-ben nem rezeg a telefon, semmilyen jelzést nem ad, csak kirakja az értesítést.

(#131003) Kommy válasza Zsolaf (#130998) üzenetére


Kommy
veterán

A normális az ha lecsatlakozik wi-fi-ről, mivel ilyenkor annak az energia felhasználását meg tudja spórolni a telefon. Mivel a 3G/LTE mindig fut a háttérben így annak a fogyasztása nem releváns. Az, hogy mennyi idő alatt ébred fel a wi-fi attól is függ, hogy a router tudja e "altatni" a kapcsolatot, ilyenkor egy speciális csomaggal ébreszti fel a telefon wi-fi-jét és máris megérkezik az adott értesítés és be lesz kapcsolva a wi-fi.

Tehát ez a megkapom, nem kapom meg az értesítéseket nagyon függ magától a routertől is, nem csak a telefontól.

Természetesen most amit leírtam abban az esetben működik agy 100%-osan ha nincs mobilnet amin megjöhet az értesítés.

(#131004) Noxy válasza Declare (#130999) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor látnád értelmét, ha kikapcsolnád a rezgést a némításnál.
Beáll.. hangoknál.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131005) Declare


Declare
őstag

:Y

hat nem tudom, nekem rezeg....tegnap pont arra keltem, hogy volt egy whatsapp hivasom....dnd be volt kapcsolva, de ugyan ugy rezgett a telo....de pl ha a silence gombot elhuzom miközben a dnd be van kapcsolva, akkor is ad egy rezgö jelzest... :F

(#131004) Noxy igen ezt en is megtalaltam....de az nem jo, mert akkor ha athuzom a telefont silent üzemmodban, akkor sem fog rezegni....en viszont azt gyakran hasznalom, napközben hogy ne zeneljen, csak rezegjen :F

szoval nekem az kellene, hogy a silent gomb leveszi a hangokat, de rezeg, a dnd viszont leveszi a hangokat es a rezgest is....igy lenne amugy szerintem logikus is :U

[ Szerkesztve ]

(#131006) Noxy válasza Declare (#131005) üzenetére


Noxy
veterán

Whatsapp-nak semmi köze nincs ezekhez a beállításkhoz.
Ezek a beáll.. csak a mobil telefon beáll..-ra érvényesek.
Egyéb igényű beállítást, keresd meg a whatsapp beállításaiban.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131007) Nite válasza Ragnar95 (#130988) üzenetére


Nite
őstag

jo az eldobja es a lecsatlakozik most az en esetemben ugyanaz, de akkor leegyszerusitem a kerdest: ha kikapcsolom a mobilnetet, akkor hiaba jon egy push uzenet, nem kapom meg azonnal, csak akkor ha a telefon ugy dont, hogy visszakapcsolodik a wifi-re es megnezi jott-e uzenet?

bar mostmar kezdek eltevedni, hogy mindenki mast mond

Paid my dues!

(#131008) Noxy válasza Nite (#131007) üzenetére


Noxy
veterán

Puding próbája az evés. Próbáld ki.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131009) Zsolaf válasza Declare (#130999) üzenetére


Zsolaf
addikt

volt...

[ Szerkesztve ]

(#131010) Noxy válasza Nite (#131007) üzenetére


Noxy
veterán

A telefon mindig úgy dönt hogy lekapcsolja a mobilnetet, ha engedélyezve van a wi-fi és van előzőleg mentett kapcsolatod ahhoz a SSID-hez. Nem kell kapcsolgatni semmit.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131011) Declare válasza Noxy (#131006) üzenetére


Declare
őstag

Semmi köze? Mar hogyne lenne köze? Ha silentbe rakom a telefont, akkor nem azt jelenti, hogy az sms es a hivasok lesznek silent üzemmodban, hanem az összes jelzes, amit a telefon kiad....dnd nek ugyan ez lenne a lenyege, de akkor ez igy elg bug szagu.... :( na mind1, akkor marad a repülös üzemmod....csak azert ez eleg bena :(

(#131009) amuba: Marmint a fesztivalra gondolsz? :D

(#131012) Nite válasza Noxy (#131010) üzenetére


Nite
őstag

nyilvan ez lenne az idealis eset, azt hogy en kapcsolom le a mobilnetet csak kiserleti jelleggel irtam!

viszont itt azt olvasom, hogy a wifit kapcsolgatja magatol, a mobilnet pedig mindig aktiv :F

Paid my dues!

(#131013) Zsolaf válasza Kommy (#131003) üzenetére


Zsolaf
addikt

A wifi lekapcsolja a mobilnetet, a mobilnet olyankor nem fut a háttérben sem. A mobilnet energia fogyasztása legalább 3 szorosa a wifinek. Vagy ez megy vagy az.
Kicsit olvassatok már utána.

Nekem sima UPC wifi routerem van minden megjön mindenkor. Mindegy mivel vagyok neten.

[ Szerkesztve ]

(#131014) BeastMode válasza Zsolaf (#131013) üzenetére


BeastMode
őstag

+1

(#131015) Ragnar95 válasza Nite (#131007) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha nincs mobilneted, nem kapod meg azonnal, de elég gyorsan megkapod ígyis, mivel elég gyakran kapcsolja vissza a telefon a wifit, hogy ellenőrizze a push szervert.
Kár ezen aggódnod, nem véletlenül így találta ki ezt az Apple, felhasználóként semmi kárát nem látod ennek...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#131016) Kommy válasza Zsolaf (#131013) üzenetére


Kommy
veterán

Nem olvasok utána, mivel semmi szükségem nincsen rá pontosan tudom , hogy működik és a fogyasztásokkal is tisztában vagyok, neked kéne inkább utánaolvasni.

Amikor egy telefon( iPhone 6) 3G-n 10 órát, LTE-n 10 órát, wifi-n pedig 11 órát tud, akkor magyarázd meg már nekem, hogy hol van 3x akkora fogyasztás.

Ha valakit érdekel Wi-fi lekapcsolás tesztelése: [link]

[ Szerkesztve ]

(#131017) Noxy válasza Declare (#131011) üzenetére


Noxy
veterán

hat nem tudom, nekem rezeg....tegnap pont arra keltem, hogy volt egy whatsapp hivasom....dnd be volt kapcsolva,

Most már csak azt kellene eldönteni, hogy még is miről beszélgetünk?
A telefonba meg be lehet állítani mindent, de ezt már páran leírták rajtam kívűl.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131018) Declare válasza Noxy (#131017) üzenetére


Declare
őstag

Nem tudom mit nem ertesz azon, amit leirtam, en ugyan azt irom, immaron 3x.

Altalanos üzemmodban hangjelzes+rezges (mindenre)

Silent üzemmodban csak rezges (mindenre)

DND üzemmodban se rezges, se hang (mindenre)

nekem ez igy tünik logikusnak es igy is müködik minden telefonon, amit hasznaltam. Ezt a fajta beallitast, itt viszont nem tudtam elerni, mert hiaba van dnd ben a telefon tovabbra is rezeg. (az elsö 2 az ugy müködik, ahogy gondolom).

Szoval ha ebben tud valaki segiteni akkor azt megköszönnem, mert a neten gyorsan utannanezve sem talaltam megoldast a problemara. Repülös üzemmod, telo kikapcsolas, vagy minden alkalommal este vegigbarangolni a beallitasokban=>atallitani, hogy silent üzemmodba ne rezegjen, majd reggel nem elfelejteni es visszaallitani.

(#131019) Zsolaf válasza Kommy (#131016) üzenetére


Zsolaf
addikt

upfone.hu

"A Wifi használatáért egy arra kialakított chip és egy hozzá tartozó antenna felel készülékünkben. Ez egy kis teljesítményű lapka, mely rövid hatótávra lett tervezve. Használat során csupán a routerig kell eljutnia a jelnek, illetve vissza a telefonhoz. Ez nem egy nagy távolság, hiszen a rövidke beépített antenna nem tud nagy utat bejárni, mint mondjuk egy laptopé.

Ebből adódóan már sejthető, hogy a Wi-Fi nem szívhat le sok energiát a telefon akksijából. Ez így is van, egy jól megírt Wi-Fi driver és jól megtervezett chip nem fogja egyhamar megenni az energiát. Természetesen valamennyi százalékot elvesz az akkuból, viszont ez csak pár egység átlagosan.

A mobilnet egy teljesen más módszeren alapuló adatátviteli megoldás. A mobil kapcsolat a nagy teljesítményű távoli adótornyok segítségével működik, melyben cellákon keresztül mozog az adat, és ezeken lépked folyamatosan a készülékünk beépített antennája (pontosan az az antenna, mellyel a telefonhívásokat is lebonyolítjuk). Ez jelentős energiát vesz el a készülékből (mivel távolabbra kell kitekintenie), így jobban meríti az akkumulátort, mint a Wi-Fi . Ennek fejében, amennyiben megtehetjük és van a közelben Wi-Fi adó, használjuk azt az adatforgalmazásra."

(#131020) oszy válasza Ragnar95 (#130985) üzenetére


oszy
veterán

Tehát ha visszarakom a biztonsági mentést meg lesz minden sms. Viszont azokat utána már nem tudom kinyerni csak az iBackupBottal?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#131021) Noxy válasza Declare (#131018) üzenetére


Noxy
veterán

3-4 írtuk, hogy NEM REZEG DND-ben ha mobil hívás jön az Iphone-ra. Olvass vissza.
Akkor nálad valami nyagyon nincs rendben.
Apropó, mindenre te mit értesz?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131022) Declare válasza Noxy (#131021) üzenetére


Declare
őstag

:DDD en ezt nem hiszem el...figyi, Te most ezt direkt csinalod vagy tenyleg nem erted?

Azt akarom, hogy este, ha leteszem magam melle a telefont es aludni szeretnek, akkor ne vilagitson, ne rezegjen, ne zeneljen.......semmilyen esetben sem erted? se mobil hivasnal, se e-mailnel, se gmailnel, se imessagenel, se whatsappnal, se skypenal...ha valamit kihagytam, akkor oda is kepzeld a "se" szocskat+az alkalmazas nevet.

Ugyan ugy, ha a silent gombot athuzom, akkor sem allitom be, hogy a silent az csak a mobilhivasra legyen silent, hanem ertelem szerüen mindenre silent....na ez a kerdes, hogy a DND vel ez beallithato-e vagy sem?

Sajna ahogy a neten neztem ez nem fog müködni, de hatha tud ra valaki megoldast azon kivül, hogy telo kikapcsolas vagy repülö üzemmod. :F

(#131023) StLui válasza Declare (#131022) üzenetére


StLui
veterán

Ha minden jelzést le szeretnél tiltani akkor miért nem jó a repülő?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#131024) ny.erno válasza kleinguru (#130978) üzenetére


ny.erno
tag

Melyik oprendszert "klónoztad"? Jó a win 8.1 32 bitese, vagy régebbi kellene?

(#131025) Declare válasza StLui (#131023) üzenetére


Declare
őstag

Azert mert jartam mar ugy többször, hogy ki volt kapcsolva a telo es hivtak es megsem lattam es sms-t sem kaptam rola :F

reggel szeretem gyorsan atpörgetni milyen üzenetek esetleg hivasok voltak....ez persze megy ugy, hogy repülö ki, wifi be es viszonylag gyorsan szinkronizal mindent....de megszoktam es szeretem azt, hogy ezeket azonnal latom....es nem ertem akkor a DND nek mi ertelme van :F ertem en, hogy a mobilhivasokat lenemitja, de hat könyörgöm, manapsag plane egy iphone-t ki hasznal csak mobilhivasokra es mobil sms ekre? Ezek mar nem mobil telefonok, hanem mobil kommunikacios eszközök különfele appokkal....

(#131026) Kbali válasza Declare (#131025) üzenetére


Kbali
nagyúr

És ezért a különböző appoknak különböző értesítési lehetőségei vannak, azokban kell elmélyedni - és igen, lehet, hogy az lesz, hogy nincs rá generális megoldás.
Az én véleményem az, hogyha nem érdekel, mi történik éjszaka, akkor kapcsold ki (reggel kb. 1 percet nyersz azzal, hogy nem akkor kapcsolod be a készüléket).

(#131027) Noxy válasza Declare (#131022) üzenetére


Noxy
veterán

Ezt kérdezhetném én is.
DND nem vonatkozik semmi másra CSAK A MOBIL HÍVÁSOKRA.
Ezt egyik app sem veszi figyelembe.
Ne ezzel akarj mindent némítani.
De hogy ezt a kardinális problémát megold, vágd az a telefont REPÜLŐ ÜZEMMÓDBA és jó éjszakát.
Garanráltan néma lesz mint a sír, csak reggel ne feled vissza kapcsolni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131028) Nite válasza Ragnar95 (#131015) üzenetére


Nite
őstag

oke, es ha van mobilnet is viszont a wifi eppen ki van kapcsolva amikor jon egy email monduk egy 15 megas prezentacioval akkor szepen lehuzza azt mobilneten mert akkor eppen nem nezett szet a wifi, hogy van-e valami? :F

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#131029) Declare


Declare
őstag

Köszi sracok, ez lesz akkor! Erre voltam kivancsi. :R

Ezt a DND -t viszont tovabbra sem ertem...megneznem hany olyan iphone van a vilagon, ahol a mobilhivas/mobil sms en kivül mas alkalmazast nem hasznalnak, ami nem ad semmilyen jelzest....ha en azt akarom, hogy a telefonom ne rezegjen, ha hivnak vagy sms t küldenek nekem, akkor vaolszinüleg azt sem akarom, hogy egy whatsapp sms nel berezegjen....na mind1 :R

(#131030) Kommy válasza Nite (#131028) üzenetére


Kommy
veterán

Igen viszont tiltható, minden egyes app külön, hogy mobilnetet használjon.

(#131031) Kommy válasza Noxy (#131027) üzenetére


Kommy
veterán

Remélem, hogy ezt nem komolyan írtad mert oltári nagy hülyeség.
A DND-nek pont az a lényege, hogy semmilyen értesítés nem jön senkitől, semmitől, se nem zenél se nem rezeg sőt az értesítések sem látszanak (sem bannerként, sem pedig a felugró figyelmeztetésként)

Első mondat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#131032) Noxy válasza Nite (#131028) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor sajnos így jártál.
-1 Miért van kikapcsolva a wi-fi?
-2 Ott van a kijelzőn, hogy éppen milyen netet használ, csak rá kellene pillanatani.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131033) Nite válasza Noxy (#131032) üzenetére


Nite
őstag

(#131030) Kommy: hat ez egy oltari nagy hulyeseg :(((

miert van kikapcsolva a wifi?
hat mert az iphone kikapcsolja sleep-ben es csak neha kapcsolgatja vissza

ra kell nezni a kijelzore?
ahogy irtam, sleepben van en meg mondjuk alszok

:F

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#131034) Ragnar95 válasza Nite (#131028) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Erre leírtam a választ legalább 3X már.. :U
Csak a pár kbyte-os push értesítést tölti le mobilneten, magához az emailhez visszakapcsolja a wifit a telefon... Mint azt már leírtam, túlaggódod a kérdést, semmilyen hátrányod nem származik a wifi kikapcsolásából.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#131035) Nite válasza Ragnar95 (#131034) üzenetére


Nite
őstag

az oke, de akkor meg miert nem jon meg azonnal?

jo nem kell azonnal,de mondjuk par mp-el a push ertesites utan tokeletes lenne :F

felig off: egy wifi only ipad esetben mi a helyzet? azon is kikapcsolodik sleepben? :F

Paid my dues!

(#131036) Kommy válasza Nite (#131035) üzenetére


Kommy
veterán

Igen kikapcsolódik, de normális routerrel egyből vissza is kapcsol, nem kell hozzá mobilnet, hogy visszakapcsoljon. Ha normális router van akkor ő is fel tudja ébreszteni a wi-fi-t.

Itt leírtam, hogyan lehet kipróbálni, hogy tényleg elalszik e a wi-fi és hogyan kapcsol vissza mikor jön egy értesítés. Ez nem egy új keletű dolog mint láthatod 2012 októberében csináltam ezt a tesztet, azóta is ugyan úgy működik.

[ Szerkesztve ]

(#131037) Nite válasza Kommy (#131036) üzenetére


Nite
őstag

persze lattam, csak ahhoz szerezni kellene egy iphone-t kolcson :U

Paid my dues!

(#131038) Noxy válasza Kommy (#131031) üzenetére


Noxy
veterán

Igen rájöttem, mert amikor kipróbáltam a whastapp-l nem a MINDENKI volt beállítva a DND-be, ezért kicsengett a hívás bekapcs.. DND mellet is.
Ebben tévedtem Elismerem.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131039) Ragnar95 válasza Nite (#131035) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mobilneten keresztül megjön azonnal, ezt is leírtam :U
Wifinél nem azonnal, mivel ugye ott csak megadott időnként kapcsol vissza a wifi, de valószínűleg ez az időtartam is max 1-2 perc, szóval ott sincs jelentős időveszteség...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#131040) Declare válasza Kommy (#131031) üzenetére


Declare
őstag

Sajnos nem irt hülyeseget:

"When you're in the middle of using the Messages app, and you receive a new message, it's actually the Messages app itself that is asking the phone to vibrate, rather than a notification coming in and causing the phone to vibrate. So you're right, the 'Do Not Disturb' setting doesn't stop apps from asking the phone to vibrate or play audio while they are being used -- it only affects the behaviour of notifications."

több forumon is volt erröl kerdes es valoban az van, hogy DND csak a telot nemitja el, de ettöl meg az alkalmazasok berezegnek....kijelzö nem vilagit es hangot sem ad, de rezeg....mashol is azt irjak, hogy flight mode a megoldas :U

De amugy egesz egyszerüen kiprobalhatod. Bekapcsolod a DND t es hivasd fel magad whatsappon...sajna rezegni fog.... azt mondjuk nem tudom, hogy epp meg volt e nyitva a whatsapp...lehet, hogy ha be van csukva nem rezeg be :F

[ Szerkesztve ]

(#131041) Kommy válasza Noxy (#131038) üzenetére


Kommy
veterán

Nem használok WhatsApp-ot ezt leszögezem.

Ezt viszont nem értem , hogy a WhatsApp miért tud kicsengeni. Mivel én a WhatApp-ot nem venném rendes hívásnak, ezek szerint itt is működik a szűrő?

De mivel azt írod nem a MINDENKI volt kiválasztva így vagy egyáltalán nem csöröghetett volna (SENKI) vagy benne volt a Kedvencekben aki hívott.

És zet jó lenne tudni, hogy akkor ugyan olyan hívásként kezeli a DND a WhatApp hívást is mint a FaceTime és a Sima hívást is, sőt akkor ezek szerint a Viber-t is így kezelheti.

(#131042) kleinguru válasza ny.erno (#131024) üzenetére


kleinguru
addikt

Win 7 32 bit volt

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#131043) r3dsnake válasza Kommy (#131041) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Facebook Messenger is kicsörög.

(#131044) Noxy válasza Declare (#131040) üzenetére


Noxy
veterán

Várják csak. Tévedtem leírtam hogy hol.
De amikor mindenkit tiltottam a DND-ben, a whastapp meg a Skype is néma rezgés mentes maradt.
Csak a kijelzőn jelezte. (iOs 8.3 JB.)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131045) Declare válasza Noxy (#131044) üzenetére


Declare
őstag

"Csak a kijelzőn jelezte"

az viszont igen erdekes :D azt irjak az apple forumokon, hogy pont ennyit lehet elerni a DND vel, hogy nem jelez a kijezön, de rezeg....silenttel rezeg is meg a kijelzön is jelez.

Kiprobaltam most minden fele beallitassal....ugy is hogy whatsapp megvan nyitva, ugy is, hogy be van zarva...minden mind1, a kijelzö nem jelzi, de a telo rezeg. (iOS 9.2.1)

mind1....repülö özemmod

:R

(#131046) ny.erno válasza kleinguru (#131042) üzenetére


ny.erno
tag

Sajnos nem orvosolta a problémát.. Ugyan úgy nem reagál.. Valami más tipp esetleg?

(#131047) kleinguru válasza ny.erno (#131046) üzenetére


kleinguru
addikt

Milyen iOS fut a telefonodon?
A hivatalos oldalról töltötted le az alkalmazást?
Virtuális gép alatt telepítettél egy win7 32 bites OS-t?

Ha igen, akkor már csak a régebbi íTunes lehet a megoldás, hogy ne legújabbat tedd fel, hanem azt, ami akkor jelent meg, vagy előtte, mint az az iOS verziód.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#131048) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok!
Az iphone 6s-remre szeretnék egy üvegfoliát vásárolni.
Teljeskereteset szeretnék venni ami nagyonjól véd.
Magyarországon itt pesten lehessen megvásárolni.
Ti mijet javasoltok?

(#131049) Noxy válasza ny.erno (#131046) üzenetére


Noxy
veterán

Semmilyen JB, vagy SemiRestore nem megy a legutolsó iTunes-l.
iTunes 12.0.1.26 kell hozzá. Ez tök mind1, hogy win 7 vagy 10-n fut.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131050) lacy86 válasza jeromosi (#131048) üzenetére


lacy86
addikt

Black kollega-ra keress ra, korabban linkelt be!
En 5S-re olyat toltam!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.