Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164151) -secret- válasza Frozzy (#164150) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Csak hibajavításokat írt.

(#164152) Noxy válasza Clemi (#164149) üzenetére


Noxy
veterán

Ezek szerint nem ment át amit eddig írtam.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164153) lugosi válasza Clemi (#164149) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha törlöd a telefonról amikor az iCloud fotókönyvtár ki van kapcsolva, de a fotóstream bekapcsolva, akkor a fotóstreamből törlődik az icloudban is.
Én úgy csinálom, hogy a telefonról csak akkor törlöm, amikor az iCloud fotókönyvtárban már csináltam neki egy albumot, és áthúztam oda az adott képeket. Ha ezt követően törlődik a fotóstreamből, az iCloud fotókönyvtárban az albumban megmarad. Így viszont nem kell hogy bekapcsolva maradjon az iCloud fotókönyvtár a telefonon, mert az is nagyon sok helyet foglal a tárhelyből, ugyanis a telefonon tárolja az adatbázis egy részét, és a bélyegképeket is. Nálam a 130 gigányi kép igényel már a telefonon 6-7 giga helyi file-t ha be van kapcsolva az iCloud fotókönyvtár és erre ennyi felesleges helyem egyszerűen nincs a 16-os telefonon. Persze lehet hogy a helyi fileok mérete függ attól is hogy hány db képből áll a fotókönyvtár, nem csak a méretétől.

A fotóstreambe feltölti a telefon a képeket wi-fi alatt. Régebbi iOS verziónál valamiért szükséges volt hogy a kamera app ki legyen lőve a taskok közül, ezt újabb verziónál nem tapasztaltam.

(#164154) Stard72 válasza kchris78 (#164117) üzenetére


Stard72
tag

a google is csak akkor butítja,ha te azt választod. Csak akkor nem lesz korlátlan tárhelyed

(#164155) Clemi válasza lugosi (#164153) üzenetére


Clemi
veterán

Így viszont nem kell hogy bekapcsolva maradjon az iCloud fotókönyvtár a telefonon, mert az is nagyon sok helyet foglal a tárhelyből

Na ez alapján amit írsz, kapcsoltam ki én is a fotókönyvtárt és maradt bekapcsolva a fotostream, csak épp nekem nem volt hajlandó feltölteni a készített képet az iCloud-ba.

(#164156) lugosi válasza Clemi (#164155) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy telefon restart lehet hogy megoldaná. Nekem feltölti. Hol ellenőrizted, hogy feltöltötte-e?

(#164157) batai15


batai15
félisten

egyébként az se eladási számokba menyire lett siker?
Ma olvastam 2 ellentétes cikket: az eggyik szerint bukás lett az se, és az apple elkaszálja, második meg pont azt taglalta hogy sikeres és lehet jön a gen 2.
Első esetben parázom eléggé , nehogy 2-3 hónap alatt kifutó legyen mire venni szeretnék magamnak, nehogy lemaradjak róla.

(#164158) Cathfaern válasza batai15 (#164157) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Figyelembe véve, hogy hellyel közzel még mindig kapni 5S-t, szerintem nem lesz gond találnod SE-t 2-3 hónap múlva, ha el is kaszálják. Inkább az lesz a gond, hogy ha nem lesz többet 3,7"-es modell, akkor az újabb appok egyre kevésbé lesznek használhatóak kis méretű kijelzőn (már most is hallok olyan panaszokat, hogy elvileg használható bizonyos app / játék ekkora méretben, gyakorlatilag nem).

[ Szerkesztve ]

(#164159) batai15 válasza Cathfaern (#164158) üzenetére


batai15
félisten

Nem igazán játszom ,meg szerintem ez még odébb lesz ,viszont ha veszek egy se-t könnyebb lesz majd később nagyobbra váltani,a szifonokat mindig könnyű eladni a droidhoz képest.
Amúgy az se 4 coll nem 3.7 "

[ Szerkesztve ]

(#164160) aujjobba válasza Noxy (#164133) üzenetére


aujjobba
addikt

Kedves Noxy.

Örülök, hogy nálad jól működik.

1. nem most kellene több GB-ot lehúznia, nálam is naprakész a szinkron
2. SSD van a gépben, tehát HDD-t semmiképp nem kell pörgetnie
3. core i7 vPro a proci, egy szaros felhőszinkronnak bőven elég kellene legyen
Vagy szerinted elvárás egy i9?
4. az, hogy nálam erőforrás-zabáló módon működik, és rákérdezek hátha másnak is ilyen, nem hülyeségterjesztés
5. ha nem tudsz normális hangnemben válaszolni normális kérdésre, akkor ne válaszolj

(#164161) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok.

Honnan tudok rendelni megbizható , nem hibás, tökéletesen müködő töltő kábelt? A gyári 2 év után meg adta magát, így most kölcsön töltővel töltök, de kénytelen vagyok venni. Csak maga a kábel kell. Esetleg ha valaki tud linket adni megköszönném.

Akár ebay is szóba jöhet.

Köszi

(#164162) Tibee86 válasza zeus_2k14 (#164161) üzenetére


Tibee86
veterán

Aliexpress-ről Blitzwolf márka.

(#164163) zeus_2k14 válasza Tibee86 (#164162) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

ez jó?

[link]

(#164164) Tibee86 válasza zeus_2k14 (#164163) üzenetére


Tibee86
veterán

Gondolom igen. Én aliexpress-ről szoktam rendelni, de szerintem ugyanaz.

(#164165) tylerddd válasza aujjobba (#164160) üzenetére


tylerddd
veterán

Szerintem ott valami nincs rendben, nálam Win10 alatt semmi gond vele, alig kér valamit.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#164166) kchris78 válasza lugosi (#164153) üzenetére


kchris78
veterán

és az iCloud Library-ba hol húzod át a Photostream-ből? Már Desktopon? Ha kikapcsolom a Library-t akkor gondolom úgy ahogy van eltűnnek azok a képek, a szervezettség is, mert a photostream mint ahogy a neve mutatja csak képek sokasága egymás után...
Lehet le is állok a PhotoLibrary-vel, 50GB a fotóimra pár videóra kevés (szerintem nem véletlenül nem emelnek ezen, ez még a beetető csomag), hónapról hónapra viszont nem vagyok hajlandó 1EUR nál többet áldozni erre (nem azért mer nem fér bele hanem ha itt van a flickr pl akkor minek??). Többire meg elég 5GB.
Váltottam 128-ról 32GB-ra, de tényleg az a helyzet hogy már ez SEM olyan sok mint ezelőtt gondoltam 16GB-s telefonnal, a 128-al nem kell odafigyelni. 32-nél még igen.

[ Szerkesztve ]

(#164167) Noxy válasza aujjobba (#164160) üzenetére


Noxy
veterán

Nem én írtam a sz..rozást, (ellentétben veled 2x) meg nem terjesztenek olyant ami nem igaz.
A kérdezésre is uan úgy vonatkozik a kultúrált kifejezés. Te így fejezted ki megad, én meg így válaszoltam rá.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164168) aujjobba válasza Noxy (#164167) üzenetére


aujjobba
addikt

Mégis mi végre hazudtolsz meg?
Ha a te gépeden nem csinál hülyeséget, akkor ha másnál meg igen, akkor az hazudik?
Felesleges válaszolnod, tudom az jön, hogy képzeltem az egészet, és/vagy szándékosan hazudok, vagy előveszed a usererror dumát.
Arroganciából talán kicsit visszavehetnél.

(#164169) Noxy válasza aujjobba (#164168) üzenetére


Noxy
veterán

Arra, hogy van egy sz..rul működő géped, de te az iCloud for Win programot sz..zod.
Ennyi.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164170) aujjobba válasza Noxy (#164169) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem gondolnám, hogy a gépem sz*rul működik, hiszen semmi más nem okoz nála ilyen jelenséget, csak az a három iCloud kezdetű szolgáltatás.
Értelek amúgy persze, Apple termékben nem lehet hiba, nálad jól működik ergo mindenkinél jónak KELL lennie.
Biztos rosszul fogom.

Mindegy, elengedtem, töröltem, probléma megoldva.

Egyébként ha rákeresel a problémára rájöhetsz, hogy másnak is van ezzel problémája:
[link]
[link]
[link]

De gondolom nem fogod ezeket megnézni, rákeresni, mert még a végén kicsúszik a nyelved.

(#164171) jorden06


jorden06
senior tag

sziasztok!

7 Plushoz keresek minőségi kijelzo vedo foliat. szempontok:

- ne legyen kisebb, mint a kijelzo, fedje teljes terjedelmeben azt
- 3 nap utan ne kezdjen el feljonni es buborekosodni az alja

a Westendben valahol lattam egy megoldast, h UV fennyel megszilarditanak rajta egy reteget, ami utana karcallo ugyan, de egy kicsit mas a tapintasa, mint az uvegnek.

mit javasoltok?

(#164172) bilon73 válasza jorden06 (#164171) üzenetére


bilon73
aktív tag

nekem volt rajta ez a westendes fólia (SE-m van), úgy 6 hónapot bírt ki. Érzetre gumis tapintása van...nem rossz, de újra nem tetettem fel (pedig asszem olcsóbb, ha már van rajta és cserélni akarod).

(#164173) buvartacsko válasza aujjobba (#164170) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ne aggódj, Windows alatt nálam is szarul működött minden Apple program. :) Ha az iTunes Wi-Fi Sync be volt kapcsolva akkor úgy ette a CPU-t mint valami vírusirtó keresés közben. pl...

[ Szerkesztve ]

(#164174) r3dsnake válasza buvartacsko (#164173) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ráadásul nem is működött csak minden harmadikra. Mac alatt mindig ott a teló/tablet.

(#164175) aujjobba válasza buvartacsko (#164173) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem aggódok, letöröltem.
Engem csak a Noxy féle arrogancia idegelt fel, ahogy nekem támad amiért negatívat merek írni egy Apple termékről.
Többször megfogadtam már, hogy nem veszem fel a fonalat ilyen esetekben, de van ami mellett nehéz szó nélkül elmenni.

(#164176) Tibee86 válasza jorden06 (#164171) üzenetére


Tibee86
veterán

Nillkin 3d cp+max.

(#164177) tboldi válasza jorden06 (#164171) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tőlem is egy szavazat a Nillkin 3D CP+-ra. :)

(#164178) Šolaire válasza -secret- (#164143) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi már jön is le :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#164179) Šolaire válasza batai15 (#164157) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem nagyon bejött. Ha lesz az SE-ből egy második generáció én vevő leszek rá. Mondjuk egy eladási számra én is kiváncsi lennél hogy mennyire lett sikeres.

“Praise The Sun” \[T]/

(#164180) kiszi07


kiszi07
senior tag

Egy 6+ kijelzo csere mennyire bonyolult, itthon en megtudnam csinalni? Amazonrol 50 euro korul van full szett.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#164181) Noxy válasza aujjobba (#164175) üzenetére


Noxy
veterán

Nem vetted észre hogy nem csak nálam működik.
Aki meg a Win-hez is h..e az a MAC-tól sem lesz okosab.
Most aki iPhone-t, vagy iPad-t használ az mind dobja ki a PC-t, oszt fusson MAC-t venni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164182) jorden06 válasza Tibee86 (#164176) üzenetére


jorden06
senior tag

lehet itthon kapni valahol? gugli első és második keresésre is csak ebayt hoz be.

(#164183) Tibee86 válasza jorden06 (#164182) üzenetére


Tibee86
veterán

Itthon nem hiszem, én aliexpress-ről szoktam rendelni, cirka 2 hét alatt itt van.

(#164184) jorden06 válasza Tibee86 (#164183) üzenetére


jorden06
senior tag

a széleknél elkezdődő buborékosodás itt is jelentkezik? nem sikerült még fényt derítenem rá, hogy ez azért van, mert rossz minőségű az üvegfolia, vagy mindig marad porszem a kijelzőn, akárhogy takarítom le felhelyezés előtt.

(#164185) tboldi válasza jorden06 (#164184) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem kb. 4 hónapja van fent egy ilyen Nillkin, az ég világon semmi baja (saját kezűleg raktam fel).

(#164186) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni, jelenleg a fotókat és a videókat az icloud-ban tárolom. Ezt szeretném megszüntetni, helyette a win 10-es laptopomon tárolnám. Milyen beállításokat kell elvégeznem és pontosan hol?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#164187) lugosi válasza kchris78 (#164166) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"és az iCloud Library-ba hol húzod át a Photostream-ből? Már Desktopon?"

Van a Fotók nevű progi osx-en, abban szoktam. De most kipróbáltam az icloud.com-on ha belépek a fotókba, ott is működik. Tehát ott is ugyanúgy néz ki gyakorlatilag a struktúra mint az osx-es Fotókban, azaz van egy ömlesztett rész, ahova mindig bekerülnek az új képek, a bal oldali navigációs sávban a "Fotók", ez a fotóstream. Innen azokat a képeket, amiket át akarok tenni albumba, kijelölöm egérrel és áthúzom a megfelelő albumba (weben is ugyanígy). Ugyanitt új albumot is tudok csinálni a webes felületen is.

"Ha kikapcsolom a Library-t akkor gondolom úgy ahogy van eltűnnek azok a képek, a szervezettség is, mert a photostream mint ahogy a neve mutatja csak képek sokasága egymás után..."

Nálam a telefonon ki van kapcsolva az icloud fotókönyvtár, és nem tűntek el a képek, se az albumba rendezettség. Mint írtam, több mint 37.000 fotóm van fent. Azt azért hangsúlyozom, hogy nem tudom, hogy ez nem-e azért van, mert van másik két eszközöm (egy desktop és egy laptop) amiken be van kapcsolva az icloud fotókönyvtár. Azt is hozzáteszem, hogy nem tudom, hogy ez az icloud fotókönyvtár be-kikapcsolás kérdés windowson hogy működik, de ha gondolod bent a munkahelyen megnézem neked.

"Lehet le is állok a PhotoLibrary-vel, 50GB a fotóimra pár videóra kevés (szerintem nem véletlenül nem emelnek ezen, ez még a beetető csomag),"

Nekem a 200 gigás csomag van megvéve, ez 899.- Ft/hó. 130 giga képem van fent, így kisebb nálam szóba se jöhet. Nekem megnyugtató, hogy a képeim így biztos helyen vannak, persze emellett mentem még őket külön külső vinyóra is, nem szeretnék adatvesztést.

(#164188) Tibee86 válasza jorden06 (#164184) üzenetére


Tibee86
veterán

Nekem még csak egy hónapja van fent ez, de nem hinném, hogy gond lenne vele a későbbiekben sem. Ez ugye teljes üveg, nem csak a kijelző része mint a legtöbbnek.

(#164189) kchris78 válasza lugosi (#164187) üzenetére


kchris78
veterán

Koszi az infot, nekem is Macem van ugyhogy relevans amit irtal nem szukseges Winen megnezni. En arra tippelek hogy amikor kikapcsolja az ember a Libraryt akkor torolni nem torol csak a syncet kapcsolja ki ezekszerint a felhobe.

(#164190) bnorci71 válasza Tibee86 (#164176) üzenetére


bnorci71
addikt

nekem SE-re kellene valami
az itthoni 1e Huf magától kipattant oldalt, elejtve nem volt és ez nem az első amivel így járok
Gondolom nekem is Nillkin kellene, de van annyi fajta és annyi eladó....
esetleg egy link ?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#164191) Tibee86 válasza bnorci71 (#164190) üzenetére


Tibee86
veterán

Úgy érted a "kipattant"-at, hogy kitört belőle, vagy feljött idővel?
5S-sen én sima egyszerű ebay-eset használtam, konkrétan ezt csak már nem kapható. Nem volt vele semmi gond, kivéve mikor már kicsit elengedett a jobb felső sarkánál a ragasztása a kijelzőnek, akkor ott levegős lett idővel. 6-tól a lekerekített kijelző miatt már más a helyzet, ezeknél már az olcsók sokszor nem tapadnak rendesen.

(#164192) Audison válasza radi8tor (#164093) üzenetére


Audison
senior tag

Kipróbáltam, nekem is bug-os. 10.3.3-al még viszont nem próbáltam.

(#164193) bnorci71 válasza Tibee86 (#164191) üzenetére


bnorci71
addikt

kitört igen mintha oda lett volna ütve
elejtve nem volt és egy Nillkin Carbon-Silikon utánzat tok van rajta

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#164194) Clemi


Clemi
veterán

Kérdés a fényképezővel kapcsolatban. Tudja valaki, hogy ha bekapcsolom az időzítőt miért csinál 10 képes sorozatot? Egyáltalán ki lehet ezt valahol kapcsolni, mert baromi idegesítő.

(#164195) Tibee86 válasza bnorci71 (#164193) üzenetére


Tibee86
veterán

Az érdekes. Elég sűrűn cserélgettem rajta, de soha egyik fajtánál se fordult elő ilyesmi. Bár ha 1000 forintért vetted itthon akkor az igen silány minőségű lehet, másra nem tudok gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#164196) lugosi válasza kchris78 (#164189) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen de csak arról az eszközről kapcsolja ki a fotókönyvtár szinkronizálását. (De a fotóstreamét nem, ha az be van kapcsolva.) A macen nálam bekapcsolva maradt az iCloud fotókönyvtár szinkronja, és így szépen működik.

(#164197) bnorci71 válasza Tibee86 (#164195) üzenetére


bnorci71
addikt

innen hardverapróról van volt már több fajta is de majd mindeggyikkel így jártam :(
volt, hogy a zsebembe az asztal sarkának dőltem neki és elpattant, de végül is ez a feladata

lehet most is a garázsba vagy favágás közbe a zsebembe a telefonnak ütődött valami és azért pattant ki a széléből

csak gondoltam kipróbálok egy márkás Nillkint az meddig bírja, 1hónapnál többet szinte soha nem bírt ki :(

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#164198) kchris78


kchris78
veterán

feltettem az ios11b2-t. itt azt irja hogy a rendszer 12GB-t zabal fel.. szerintem ez nem letezik, mi zabalhat fel ennyi helyet? photo library kikapcsolva, apple music keveset visz, cache-ek sincsenek nagyon.. letezik hogy a photo library kikapcsolas utan egy reset is kell?

(#164199) Clemi


Clemi
veterán

Na mégegyszer :) Másnak is 10 képes sorozat készül, ha az időzítőt (3s vagy 10s) bekapcsoljuk?

(#164200) r3dsnake válasza Clemi (#164199) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Persze, és ez így van jól. Legalább lesz olyan kép is közte, amibe nem pislogsz bele.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.