Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#291001) Parson válasza Shyciii (#290997) üzenetére


Parson
addikt

Közösségiböl amúgy csak a Waze az ami 'jól' müködik az elterjedtebbek közül ? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#291002) Shyciii válasza Parson (#291001) üzenetére


Shyciii
veterán

Milyen közösségi navit ismersz még? Google ugye nem így működik. A sok ismert régi motoros offline navik (pl TomTom, iGo stb) kiesnek, Apple Maps kiesik, Here WeGo kiesik. Én csak a Waze-t ismerem ami "közösségi" navi, vagyis rajtunk múlik, hogy mennyire hatékony.

[ Szerkesztve ]

(#291003) Parson válasza Shyciii (#291002) üzenetére


Parson
addikt

Bocs, félreérthetö voltam, én is csak a Waze-t ismerem, mint közösségit. Kérdésem arra is vonatkozott, hogy van-e egyáltalán másik is ami közösségi.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#291004) Sanyabá válasza divan (#290983) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Úgy döntöttem hogy inkább ki hagyom, nem akarok én egy gonddal többet magamnak.
Azért köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#291005) gyapo11 válasza Shyciii (#291002) üzenetére


gyapo11
őstag

Tomtomnál már nem működik a IQ Route? Mert az ha nem is online de azért annyiban közösségi, hogy a beküldött adatok alapján tervezi meg a leggyorsabbra az útvonalat.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#291006) TheProb válasza TheProb (#290965) üzenetére


TheProb
veterán

Senki, semmi?

#290976Coleman.B: Persze, csodát én sem várok, de valamit tokot azért csak szeretnék rá, ami jobban véd, mint a mostani. Te milyen fóliát tettél amúgy rá? Az az oldalakat is fedi?

Más:
Telekomnál másnak sem látszik az LTE kapcsoló (iPhone 14 pro max)? üfsz okosan azt mondta, hogy vigyem be a telefont szervizbe... :U
Dual simmel és bekapcsolt wifi call-al használom. Bár próbaként kilőttem utóbbit és single sim-re váltottam. Úgy sem jelent meg.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#291007) Buckey válasza Parson (#291003) üzenetére


Buckey
senior tag

Bocs, hogy bele-vau, de van másik "közösségi" böngésző is. Magic Earth.
Én próbálgatom már egy ideje, és szerintem legalább van olyan, mint a Waze, de akár jobb is lehetne.
Ugyanúgy lehet benne jelenteni a különböző forgalmi eseményeket, jelzi a Véda kapukat, de sajnos ez sem támogatja az autópálya "matricákat". Mondjuk ezt is meg lehet szokni, nem olyan nagy dolog komoly utazások előtt megnézni, melyik megyei "matrica" mettől meddig tart, és a kijárat számát felírni. De, szerintem akinek van megyei matricája, az ismeri annyira az utat, hogy tudja, hol kell elhagynia a fizetős szakaszt. A többire meg nem megy fel, ergo beállítja, hogy ne vigye autópályára és fizetős szakaszra.

(#291008) hkari válasza TheProb (#291006) üzenetére


hkari
őstag

Nálam sincs, de a VoLTE működik ettől még.

(#291009) Tibee86 válasza Buckey (#291007) üzenetére


Tibee86
veterán

Google maps-ban is van már egy ideje, de mivel a kutya sem használja benne ezt a funkciót, olyan mintha nem is lenne. Feltételezem az általad említettben meg aztán méginkább ez a helyzet.

(#291010) Buckey válasza Tibee86 (#291009) üzenetére


Buckey
senior tag

Sajnos sokan leragadtak a Waze-nél. Pedig sokszor van olyan, hogy nem arra visz, mint kellene (kerülővel, pedig a környéken ember nincs, nem, hogy dugó!). Ismerős útvonalakon folyamatosan használva, és, vannak hibák. A kinézete pedig olyan, amilyen. Kinek tetszik, kinek nem.
A Google Maps sem rossz, az csak navigál A-ból B-be.
Az Apple navigációját is próbálgattam, de a hangja, kiejtése ("Kossuth utca útra" stb.), borzalmas (szerintem). Amúgy, ha nincs más, egynek megteszi az is.

(#291011) Razzul válasza Zsolt,72 (#290996) üzenetére


Razzul
senior tag

Már korábban is kérdezni akartam, de hogy lehet az Apple Mapsben a felkeresett helyeket bejelenteni, hozzáadni?

Stat crux dum volvitur orbis

(#291012) Rage47 válasza Razzul (#291011) üzenetére


Rage47
veterán

Indítsd el az appot, aztán tekerj teljesen lefelé majd 'Report an issue' és 'Add to Maps'.

(#291013) Tibee86 válasza Buckey (#291010) üzenetére


Tibee86
veterán

Ahány ember annyi tapasztalat, ahogy itt is lehetett olvasni a napokban. Ha csak hasonló gondokba futottam volna bele, mint ami te vagy mások írtak már rég kukáztam volna.
Heti 4 nap ~500-600km-t megyek az országban, volt időm tesztelni jó pár navit. Nálam pl. a Google maps ami csinált olyanokat, hogy már egyáltalán nem használnám (totál máshova mutatja a házszámot, záróvonalakon akarja, hogy bekanyarodjak, behajtani tilosba simán bevinne stb) navigálásra. Utcakép, több megálló tervezésben és pár dologban viszont sokkal jobb, mint a többi.
A Waze-nek olyan előnye van bármelyikkel szemben a közösségi része és a felhasználók mennyisége miatt, amit szerintem kb soha nem fognak beérni.
Mondjuk nekem a navigáció leginkább a trafik és a balesetek/dugók miatt megy, ha hülye útvonalon visz (mert van rengetegszer, hogy a kis utcákon vinni össze vissza, mert szerinte nyerek vele 1-2 percet) egyszerűen nem veszem figyelembe. A navigáció csak egy segítség, de sajnos a többség olyan, hogy kényszeresen követik minden egyes utasítását.

[ Szerkesztve ]

(#291014) Buckey válasza Tibee86 (#291013) üzenetére


Buckey
senior tag

Elég jól ismerem, ismerjük a környéket a kollegával, így nem tud minket meghülyíteni. Mi is inkább csak a közösségi jelzések, jelezhetőségek miatt használjuk. Saját használatra egyre ritkábban használom, épp a mindennapi tapasztalatok miatt.
De aki csak a navigáció után megy, az belehajt a tóba is. :K Mert a navi azt mondta, "Haladjon egyenesen." :W
Jó segítség a navigáció, de a térképet is nézni kell közben, hogy nehogy bevigyen a susnyásba.

[ Szerkesztve ]

(#291015) M1995 válasza Tibee86 (#291013) üzenetére


M1995
aktív tag

Érdekes már tíz éve, hogy megvette a Google a Waze-t, mégis megtartották mint külön app. (ne legyen antitröszt ügy?)

(#291016) Tibee86 válasza M1995 (#291015) üzenetére


Tibee86
veterán

Én se nagyon értem, hogy miért van ez így.

(#291017) Buckey válasza Tibee86 (#291016) üzenetére


Buckey
senior tag

Nyugi, halandó ember ezt (is) úgy sem fogja megérteni soha. :(

(#291018) pamesz


pamesz
tag

Sziasztok! IOS-re van olyan póker app, ami nem terület korlátos? Pokerstars sajna ebben a régióban nem elérhető. Ismertek olyat ami működik?

(#291019) markknight


markknight
veterán

Látom elindult a threads, de európában nem, hiába kerestem telefonon, de az AppStoreba egy kamu Threads van a top 3-ba :D Tényleg ilyen buták az emberek?

[ Szerkesztve ]

(#291020) M1995 válasza markknight (#291019) üzenetére


M1995
aktív tag

Nem adta ki Zuck itt adatvédelmi okokból, így is piszkálja az EU. Például már az durva, hogy mivel Instagram fiókra épül, a Threads fiókot nem is tudod külön törölni, csak deaktiválni, ez már GDPR probléma, és törölni csak az egész Instával együtt lehet, amivel nagy öngólt lőnének.
Egyébként látszik a Threads nincs készen, csak sietve kiadta Zuck most amikor Musk éppen tönkre vágja a Twittert.

(#291021) Viktorbáró


Viktorbáró
csendes tag

Sziasztok!

iPhone 14 Pro vásárlásán gondolkozom, viszont baromira drágállom, így elég árérzékeny vagyok.

A 15 széria megjelenésével kb milyen árcsökkenés várható, ha várható egyáltalán a 14 Pro esetében és ez kb mikor jelentkezik a piacon a korábbi trendeket tekintve?

A sufni GSMes 417.000 ftos ár a 256GB verzióért elég baráti a hivatalos forgalmazókhoz képest, feltételezem ebben az esetben csak az 1 éves garanciával számolhatok, a többi bizonytalan. Más negatívum adódhat ezen kívül?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#291022) Sys85 válasza Viktorbáró (#291021) üzenetére


Sys85
veterán

Nagy árcsökkenést ne várj.
Hivatalos viszonteladóknál inkább szépen lassan leépítik a készleteket a jelenlegi generációból,de nem fogják olcsóbban adni a végén sem (1-1 előre nem látható bolti akciót leszámítva).
13 Pro sem lett olcsóbb a 14 Pro megjelenésekor,teljes áron futott ki (ráadásul elég gyorsan elkapkodták a maradékot az elszállt 14 árak miatt).
Ez minden generációváltásnál így van,kevés ideig kapható egyszerre a régi és az új,az Apple sem gyártja tovább a régit az új megjelenése után,főleg a Pro verziókból,az Apple.hu-ról az új bemutatójának napján le is kerülnek a korábbi verziók.

Sufnigsm-eknél általában tovább kapható a régi mivel ott nem annyira pörög a készlet,de jellemzően ott sem szokott olcsóbb lenni az ottani korábbi árakhoz képest.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#291023) Sgr_A válasza Viktorbáró (#291021) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha megjelenik a 15pro akkor max a meglévő készleteket árulják ki, a14 prót nem fogják gyártani

(#291024) Zsolt,72 válasza TheProb (#291006) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ilyen: [link] vagy ehhez nagyon hasonló (költözés miatt most nem találom a dobozát, pedig elraktam).


Ez nem védi az oldalát, de keresgélés közben olyanba is belefutottam, ami oldalra ragasztható kis csík.

 iPhone 15

(#291025) Zsolt,72 válasza Razzul (#291011) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ahogy Rage47 is írta, görgess alulra: [kép]

Egy rövid kérdőív jelenik meg, kb egy perc beírni a kért információt, plusz csatolsz egy-két képet, ennyi. :)

 iPhone 15

(#291026) evooo válasza pamesz (#291018) üzenetére


evooo
aktív tag

Át kell allitani a regiot, mashogy nem fog egy gambling app se menni storebol. Egy kivetel van, ggpoker az telepitofajlos

(#291027) Shyciii válasza gyapo11 (#291005) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem tudom, hogy működik-e, de ha nem online, akkor mégis milyen módon veszi figyelembe nálam a tervezésnél, hogy más lejelentette bármilyen problémát? Pont ez miatt esnek ki az offline-ok, mert ott max magamnak jelenthetem le, na de annak pont semmi értelme nincsen.

(#291028) Razzul válasza Rage47 (#291012) üzenetére


Razzul
senior tag

és Coleman.B: Köszönöm! :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#291029) Kbali válasza M1995 (#291015) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nagyon más a térképalap, a felvitt információk, nem is tudom, hogyan lehetne közösíteni a kettőt. Én szinte megjelenése óta használom a Waze-t, de egyre rosszabb, egyre kevésbé bízom benne, sokszor felülbírálom.
Perpill a közösködés annyiban merül ki, hogy a waze-en jelentett események megjelennek a Gmaps-ben is (de nem tudom, mennyire veszi figyelembe tervezésnél).

(#291030) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!
A szülői felügyeletben nem állítható be, hogy távolról lássam, milyen alkalmazásokat, mennyi ideig használt a gyermekem, illetve távolról korlátozzam ezeket?
MEGTALÁLTAM.
Köszönöm a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#291031) Gabonetta válasza Gabonetta (#291030) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Egyedül azt nem találom, hogy a teljes képernyőidőt beállítsam távolról. Ilyet lehet?

(#291032) i400


i400
senior tag

Na időkép widget is pont ugyanazt csinálja mint a gyári időjárás, feloldás után eltűnik :DDD

(#291033) Zsolt,72 válasza i400 (#291032) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Lehet, hogy ugyanez a helyzet nálad is:[Időkép widget nyűgös] Neki az újraindítás segített.

 iPhone 15

(#291034) i400 válasza Zsolt,72 (#291033) üzenetére


i400
senior tag

Igen láttam, csak nekem nem a zárképernyőn problémás, hanem feloldás után, és mindig csak a bal felső sarokba rakott 2x2es.

(#291035) Zsolt,72 válasza i400 (#291034) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ezek a 2x2 méretűek hajlamosak ilyesmire… nálam a Tippek adta elő rendszeresen ugyanezt, úgyhogy inkább le is szedtem ezt a widgetet.

 iPhone 15

(#291036) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy beállítható-e iOS-n, hogy egy pl. Messengerben küldött linkre kattintva egyszerre a Safari nyissa meg, ne ilyen belső böngésző? (Pl ilyen esetben nem működik a reklám blokkoló, meg jó lenne ha megmaradna a tab).
Eleg kényelmetlen mindig a megnyitás Safariban gombra nyomni :U

(#291037) icecave válasza koxkids (#291036) üzenetére


icecave
Topikgazda

Sajnos egyből nem lehet. Csak alul a 3 pont és "open in browser". Akkor megnyitja a system default böngészőben.

Ú, de szép magyar lett ez a mondat, bocsánat, de angolul használom a telefont, mint tesszük itt oly sokan :D

[ Szerkesztve ]

(#291038) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Valaki vett már AirTag-et a PartneroGSM-től?
Ha igen, akkor tudna véleményt írni? Vagy ezt mennyire hamisítják?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#291039) Razzul válasza koxkids (#291036) üzenetére


Razzul
senior tag

Annyi, hogy tudtommal iOS-en a "belső böngésző" is a Safari. Ezt nem tudják megkerülni az app fejlesztői úgy mint Androidon, hogy minden app tud saját böngészőt emulálni amíg az appon belül navigálsz ennek minden adatvédelmi és biztonsági veszélyével együtt.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#291040) Shyciii válasza koxkids (#291036) üzenetére


Shyciii
veterán

Viberen belül Settings/General alatt az Open Links Internally -t kapcsold ki, és akkor nem a belső böngészője nyitja meg, hanem a Safari.

(#291041) Razzul válasza Razzul (#291039) üzenetére


Razzul
senior tag

Hupsz, most megnéztem az appot, ezt nem jól tudtam. A Messenger nem a Safari nézegetőt használja, én pedig valamiért úgy emlékeztem, hogy a Facebookos botrány után az Apple ebben bekeményített.

Az előző kommentem így elég megtévesztő, törölhető.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#291042) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Androidos telefonra miert nem tudok kepet, videot kuldeni sms formaban? :F
Vagy ez inkabb telekomos problema lesz? 30-as vagyok, es 30-as szamra kuldenem.

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#291043) burgatshow válasza Razzul (#291041) üzenetére


burgatshow
veterán

Az igazsag a ketto kozott. A Facebook meg a tobbi azert csinalt sajat inapp bongeszot, mert oda tudnak plusz kodot generalni es adatot gyujteni ezaltal. Amit az Apple nem engedett, hogy a 3rd party bongeszok a sajat motorjukat hasznaljak. Szoval hiaba raksz fel Chrome-ot, ugyanugy a rendszer nyujtotta WebKit-et hasznalja, nem pedig a Chrome sajatjat a Blinket.

Aztan jott az EU es ebben varhato valtozas (szemelyes velemenyem, hogy helytelenul nyulnak bele).

(#291044) Shyciii válasza koxkids (#291036) üzenetére


Shyciii
veterán

Jah nem Viberről volt szó, hanem Messengerről. Upsz ezt benéztem.

(#291046) Razzul válasza burgatshow (#291043) üzenetére


Razzul
senior tag

Igen. Akkor már csak az a kérdés, hogy a Messenger saját in-app böngészője a WebKit-et használja vajon?

Stat crux dum volvitur orbis

(#291047) Doki42 válasza IntelKiller7 (#291042) üzenetére


Doki42
őstag

Ott nem lehetett sosem

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#291048) Zsolt,72 válasza IntelKiller7 (#291042) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

SMS formában nem lehetséges a kép vagy videó küldése. Olyan lehetőséged van, hogy elkezdesz írni egy SMS-t, közben csatolod a képet és akkor automatikusan MMS-re vált az SMS helyett.

Ehhez ennek kell bekapcsolt állapotban lennie: [kép]

⚠️Vigyázat! Feláras szolgáltatás! ⚠️

Ha van rá lehetőség, célszerűbb e-mail formájában küldeni ilyen tartalmat.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#291049) koxkids válasza icecave (#291037) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi, akkor marad ez a megoldás :) Azt hittem létezik rá egy jó beállítás. :R

(#291050) MasterMark válasza koxkids (#291049) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem az iOS-től függ, hanem az adott alkalmazástól hogy miben nyitja meg. Van olyan alkalmazás ahol ez állítható hogy ne a belső böngészőt használja, hanem rögtön a rendszer alapértelmezett böngészőben indítsa.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.