Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#197001) tylerddd válasza MasterMark (#197000) üzenetére


tylerddd
veterán

"Nincs ilyen hogy másolgatsz. (Mit?)"

Mit?! :DDD Képeket, videókat például.

Ugye elvileg ha erre rádugsz egy digitális fényképezőt vagy kártyaolvasót például, akkor az azon lévő képeket rá tudod tenni a telefonra, amik megjelennek a Fotókban. A kérdés arra irányult volna, hogy ez pendrive esetén működik-e?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#197002) MasterMark válasza tylerddd (#197001) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudsz ilyesmit hagyományos módon másolni.

Importálni tudod SD kártyáról, USB-ről esetleg ha fényképezőt dugsz rá, vagy úgy ismeri fel a pendrive-ot mint importálható képek vagy akármi. (Nem tudom mitől függ.)

Így néz ki kb.:

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#197003) tylerddd válasza MasterMark (#197002) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi! Ez egy 2012-es videó, de ez alapján lehet, ha egy megfelelő áramforrással ellátott hubba dugod a pendrive-ot. Ugyanakkor a már linkelt Apple adapter-nél a lightning bemenet csak azért van, hogy a telót tudd tölteni közben, tehát a pendrive-ot nem tudja meghajtani ez sem ezek szerint. Vagy nem jól értelmezem?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#197004) MasterMark válasza tylerddd (#197003) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor honnan kap áramot a pendrive? Termeli talán? A telefontól kap áramot a lightningon keresztül. Közben töltheted a telefont, annak nincs hozzá köze.

szerk.: Ja látom az a gond, hogy kevés áramot ad le. Mondjuk szerintem ez így nem teljesen igaz. Fejhallgató erősítő DAC is megy róla: [link]
Esetleg az lehet, hogy direkt nem ad neki áramot. De akkor meg a videón látható külső tápos hubbal megoldható ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#197005) tylerddd válasza MasterMark (#197004) üzenetére


tylerddd
veterán

Benne van a videóban, hogy nem tudja meghajtani a pendrive-ot az iPad, amire rákötötte, ki is írta a készülék. Szerintem nem azért nem tudta meghajtani, mert nem töltötte közben. Gondolom az iPad nem tud annyi szuflát átadni a pendrive-nak, hogy működjön?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#197006) MasterMark válasza tylerddd (#197005) üzenetére


MasterMark
titán

Biztos hogy tudna annyit leadni, max direkt nem akar. Közben néztem a videót, szerkesztettem az előző hsz.-t.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#197007) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Nah közben rájöttem miért nem tudom helyre rakni az iphone 3g firmware-t ,több helyen olvastam hogy a redsonw és a többi ilyen program nem müködik itunes 12.xxx verzióval ,régi 10.2 es kell .Nos én ezt le is töltöttem Windows 10 64 bithez ,indítom és ezt írja ki

Hogy a fenébe lehet megoldani hogy elinduljon a 10 es itunes ??? :U

(#197008) tylerddd válasza MasterMark (#197006) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, láttam, csak mikor elkezdtem írni, még nem volt ott :)

És amúgy szerinted ha hubra dugja így a pendrive-ot, akkor számít az, hogy FAT vagy NTFS formázású a pendrive? Mac-nél ha jól tudom alapból MACerás az NTFS formázású háttértárak kezelése, de mi a helyzet itt?! Akkor egy rákötött kamera esetében sem mindegy, hogy annak a beépített vagy kártyás háttértára miként van formázva?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#197009) MasterMark válasza tylerddd (#197008) üzenetére


MasterMark
titán

NTFS-t nem szokás se pendrive-on, se SD kártyán használni. Inkább exFAT. De szerintem nem ettől fog függni, hogy látja-e.

Van ilyen kábeled egyébként, vagy most szereznél?

Switch Tax

(#197010) tylerddd válasza MasterMark (#197009) üzenetére


tylerddd
veterán

Nincs ilyenem és nem is akarok, egy tag szenved vele. Azt hitte rádugja a pendrive-ot és teszi át a képeket, csak ugye nem jött össze. Ennek akarnám a miértjét megtalálni. Én ezért nem vennék ilyen adaptert, PC közbeiktatásával teszem fel a tartalmat, ha kell vagy pl. Send Anywhere segítségével.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#197011) MasterMark válasza tylerddd (#197010) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor ha meg van neki, akkor mit ír ki neki? Miért nem megy? Ezt ami a videón van?

Switch Tax

(#197012) tylerddd válasza MasterMark (#197011) üzenetére


tylerddd
veterán

Semmit, de szerintem nem is eredeti Apple adapter :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#197013) Kommy válasza INMOTEP (#197007) üzenetére


Kommy
veterán

Egyszerű, keresd meg a fájlt és mozgasd el máshova.

(#197014) dud998 válasza tylerddd (#196999) üzenetére


dud998
őstag

Tudomásom szerint csak ezzel megy, de ehhez is kell egy app.
[link]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#197015) MasterMark válasza tylerddd (#197012) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor ez a gond. Szinte biztos, hogy a hamisítvány chip már tiltva lett frissítésben, ezért dughat rá bármit semmi nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#197016) Noxy válasza MasterMark (#197006) üzenetére


Noxy
veterán

Win7-l 100% hogy megy, mert csináltam vele ilyent pár éve.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#197017) MasterMark válasza Noxy (#197016) üzenetére


MasterMark
titán

Mi?

Switch Tax

(#197018) Noxy válasza MasterMark (#197017) üzenetére


Noxy
veterán

JA.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#197019) P41N


P41N
senior tag

Másnál is így működik a Zene alkalmazás iOS 12-őn ? Rányomok mondjuk egy zenére (telefonon van), aztán váltok, és nem a következőre ugrik hanem egy randomra. Nem nyomtam rá a Shuffle-ra, csak szimplán egy zenére. Ha a Play-t megnyomom, és úgy váltok zenét, akkor rendesen a következőre ugrik. Ha jól tudom iOS 11-en ez nem így működött. Illetve ahogy néztem jobb oldalról az ABC is eltűnt, ami gyorsabb kereséshez kiváló volt. :))

(#197020) MasterMark válasza Noxy (#197018) üzenetére


MasterMark
titán

Mit csináltál? Mert köze nincs ahhoz amire válaszoltál. Milyen win7 hogy jön ez ide?

Switch Tax

(#197021) Noxy válasza MasterMark (#197020) üzenetére


Noxy
veterán

Bocsi elnéztem. INMOTEP-nek ment volna a (#197016)-hsz.
Sorry. :R

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#197022) #20257024 válasza P41N (#197019) üzenetére


#20257024
törölt tag

Nálam minden "normálisan" működik (iOS 12.1.3). Nem lehet, hogy korábban rányomtál a Lejátszás következőként-re és ezért ad be más számokat?

A jobboldali csúszka meg csak bizonyos iPhone-on lévő zeneszám fölött elérhető.

(#197023) BotloB


BotloB
újonc

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan sleep tracking app-ot mondani, ami kompatibilis Xiaomi Mi Band 3-mal és iPhone 4s-sel?

(#197024) Tibee86 válasza BotloB (#197023) üzenetére


Tibee86
veterán

A miband gyárijával mi a baj?

(#197025) BotloB válasza Tibee86 (#197024) üzenetére


BotloB
újonc

A legfrissebb verzió nem kompatibilis 4s-sel sajnos, régebbit pedig nem tudunk letölteni.

(#197026) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,
kaptam céges Iphonet, zajlik a megszokás, a kezdeti mérgelődés, volna viszont egy funkció, ami nagyon hianyzik. Ez pedig a telefonhívás rögzítése. Alapból úgy látom nincs, külön appot találtam, de eddig csak fizetőset. Elkerülte valami a figyelmem, vagy ez tényleg ennyire túl van komplikálva? Köszönöm

(#197027) _adaml21_ válasza hakydakillah (#197026) üzenetére


_adaml21_
őstag

Fizetőssel sem működik, nem lehetséges iPhone-on (csak jailbreakelt telefonnal).

(#197028) lugosi válasza hakydakillah (#197026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak voip hívást lehet rögzíteni, a normál gsm hívást nem.

(#197029) kabdzsi


kabdzsi
tag

Sziasztok! Ti már tapasztaltatok olyat, hogy hidegben szellemképes lesz a telefon kijelzője? Ez normális? Az alany egy iPhone 7-es.

(#197030) rithm


rithm
csendes tag

Egy gonddal indult, kettő (három) lett belőle, kérném a segítségeteket.

1/ Szeretném törölni a telefonról (6s, IOS10) a régebben visszamásolt (jelenleg duplán található) képeket, és videókat mert nincs több szabad helyem.
Tudomásom szerint ez csak úgy lehetséges, ha az iTunesban megadott könyvtárat kiürítem, és azt szinkronizálom vissza. :((
?? Ugye a többi (a telón levő, később készített) rajta marad?
Úgy gondoltam, hogy a biztonság kedvéért kimentem a legutóbbi képeket az eddigi mentéshez. (Természetesen nem abba a könyvtárba, amit a a szinkronhoz megadok.) Szokás szerint rádugtam a telót a gépre, megjelent a Windows könyvtárban, rámentem az ott található könyvtárra (ami mostanáig DCIM volt), és kiírta, hogy üres. Jobb egérre kiírta a teló foglalt és szabad kapacitását, de tenni nem tudok vele semmit.
Egyébként épp előtte töltöttem le és installáltam az új iTunes (+iCloud) verziót.
?? Hogyan tudnék hozzáférni a régi DCIM-megjelenítéshez, hogy azt a néhány fotót kimentsem? Tényleg nincs más megoldás, mint emilen átküldeni a számítógépre? iCloud-ot nem használtam, és nem is szeretnék.

2/ Keresésre láttam, hogy a "Képek" mappában született egy iCloud Photos könyvtár.

3/ Próbaként másik telót is rádugtam (SE, IOS12). A teló mindenféle biztonsági kérdést tett fel, majd nem történt semmi. A windows könyvtárban a sajátgépnél nem jelent meg. Beugrott viszont ugyanaz a könyvtár, ami az előbbinél.
?? ugyanoda szeretne menteni két telóról?

Szóval, azt szeretném tudni, hogy ??hogyan tudnám eltávolítani a visszamásolt képeket, illetve ??kimenteni az újakat iCloud nélkül? :F

(#197031) tboldi válasza kabdzsi (#197029) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, előfordult már. Teljesen normális jelenség.

(#197032) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Ebben sem tud valaki segiteni ? Sikerült működésre birni egy régebbi itunes- 10.2 est .De amikor rácsatlakoztatom a készüléket akkor az itunes bedob egy ilyen hibát hogy The Iphone Software update server could not be contacted

Állitólag valami hosts file szerkesztéssel ki lehet küszöbölni :U nekem csak az a lényeg hogy lássa az itunes a készüléket :U mert igy bedobja ezt a hibát és nem szinkronizál vele :((

(#197033) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

van valakinek esetleg tapasztalata mágneses autós tartóval Iphone 8-al? Nézegettem ezeket a szellőzőrácsra pattinthatóakat, de kérdéseket vet fel, hogy a fémdarab, amit a tok és a telefon közé kell tenni, megkarcolhatja-e a telefon üveg hátlapját? Vagy esetleg vezeték nélküli kapcsolatokra káros hatással lehet? Gyári szilikon tokot használok, mennyire tarthat el a tok a telefontól? Mennyire erősek ezek a mágnesek?

Előre is köszi a válaszokat!

(#197034) sethi válasza Feenyx (#197033) üzenetére


sethi
senior tag

Használtam gyári szilikon tokkal. Semennyire nem karcolta meg a telefont, de a vezeték nélküli töltésről mondj le. Vannak olyan tartók+tokok amikkel megy a vezeték nélküli töltés pl: Pitaka. Egyébként stabilan fogta a telefont több száz km-es utakon is. A térerőre gps jelre bem volt negatív hatással

(#197035) szaki04 válasza Feenyx (#197033) üzenetére


szaki04
senior tag

Nekem egy iPhone 8plus van így használva napi szinten. Én egy Nillkin tartót vettem hozzávaló tokkal. Tart is, tölt is.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#197036) INMOTEP válasza INMOTEP (#197032) üzenetére


INMOTEP
őstag

Kész köszönöm aki segített sikerült megoldani ,Windows 10 nem szereti ezeket a dolgokat .Windows 7 alatt egy régebbi notebookkal első próbálkozásra megoldotta :)

(#197037) kleinguru válasza BotloB (#197025) üzenetére


kleinguru
addikt

Óhh, dehogynem, csak macera.

Lépj be (a saját appleId-del) egy olyan készüléken, amin megfelelő OS van (ipad, mac, iPhone), amire a mostanit le lehet tölteni.

Töltsd le a készülékre (utána törölheted), kiléphetsz onnan.
Vissza a 4s-re. Az előzmények között az AppStore-ban ott lesz már az alkalmazás, azt letöltve el kell fogadni valamit (nem olvastam el) és így letölti az applikáció a te rendszereddel kompatibilis verzióját.

Remélhetőleg így menni fog. Ha a te rendszeredre soha nem volt kompatibilis app az órával, akkor sajna nem.
Tesóm iPhone5-én így tudtam megoldani a miband3-at.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#197038) lugosi válasza Feenyx (#197033) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézd meg a pitaka tokot és a pitaka magmount tartót. A tokban van fémlap és a tartóban van mágnes hozzá, és működik a vezeték nélkül töltés. Nagyon erősen tartja. Van szellőzőrácsba, cd-nyílásba tehető tartó és ablakra tehető is. Maga a tok is nagyon jó minőségű.

(#197039) bnorci71


bnorci71
addikt

Üdv mindenkinek!

Decemberben volt kérdésem a kijelző szavatossági cseréje iPhone SE esetében.
Nos örömmel jelentem ma kaptam vissza a készüléket 01.11én vitte a futár a CareCenterbe.
CareCenterbe akartam leadni amikor Ausztriából jöttünk haza de a számla és a gari papír is kellett volna. Az ügyfeles srác nézegette a telefont az alján van egy sérülés sajnos leestem a telefonnal a kezembe létráról a nyáron kicsit elbizonytalanított hogy lehet emiatt visszadobják a szavatosság megszüntetésével. Szerencsére nem ez történt illetve a vibramotor is folyamatosan ment ez volt a nagyobbik hiba. Új telepítés nem segített. A szerviz nem tudom mit csinálhatott vele mert erre vonatkozóan semmilyen infó nincs a szervizlapon csak az ,hogy a bejelentett hibákat tapasztalják. Elvégzett munka kijelző csere.

Egy kicsit az Apple prémium fogalmáról.
Mindez nekem 6e-be került a futár költség. A készüléket GLS vitte hozta sima csomagként. Vissza a telefon a gyári dobozzal együtt egy 2-3x használt GLS-dobozba volt berakva :F

vs.

Sony garancia
20-22hónapos telefon aksi gyorsan merült még garanciális. Neten bejelentem küldik a két dátumot mikor jöjjön érte a futár. Hétfőn vitte pénteken hozta. Odafelé én raktam valami dobozba visszafelé egy Sony dobozba jött amin látszott erre van rendszeresítve.

Vásárolható garancia biztosítás
iPhone7 leesett kijelző recs.
Telefon biztosítónak, felvett minden adatot OK rendben a javítás önrésze 17e-lesz. Mikor hová mehet a futár? Posta jött a szerviz műanyag dobozával ami belül szivaccsal bélelt és csak tegyem bele a telefont, plombával lezárva elvitte. Talán 1 hét volt de max 10 nap. Posta ugyan ilyen leplombált dobozba hozta vissza a telefont.
Aztán sajna egy Macbook agyonütötte :Y a telefont akkor is elment ugyan így szervizbe, de nem volt javítható csere utalványt kaptunk.

Én mindenkinek ajánlom a 2 -3 év vásárolható extra garanciát én ezután biztos csak így vásárolok

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#197040) szeky81


szeky81
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy ha megvásároltam egy appot (MusiCloud PRO) és most már nem érhető el az Mo-i appstore-ból, akkor a felhőből az nem fog törlődni? Vagy számíthatok rá, hogyha megszűnik a támogatás itt hazánkban előbb-utóbb majd nem tudom letölteni?

szódabikarbabónábó'

(#197041) CharlieDrop válasza bnorci71 (#197039) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem kötekedésből írom, ne érts félre. De hogy lehet egy GLS-es doboz 2-3x használt?

elmegy egy dobozban egy irányba és max azzal jön vissza, nem?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#197042) kutga válasza CharlieDrop (#197041) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy hogy valaki másnál már megfordult. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#197043) #77646080


#77646080
törölt tag

(#197044) KOHO


KOHO
senior tag

Totál hülye kérdés, de nektek is tele megy porral az illesztéseknél a telefon? A kijelző feletti illesztésre gondolok itt első sorban. Tokban van tartva a telefon, vigyázok rá, tisztán tartom, de mégis beragad oda a por :D

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#197045) -secret- válasza KOHO (#197044) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

[ Szerkesztve ]

(#197046) #77646080 válasza KOHO (#197044) üzenetére


#77646080
törölt tag

November óta használom a 6s-t, Spigen tokban. Nulla porosodás tapasztalható. :)

(#197047) hemaka válasza CharlieDrop (#197041) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#197048) hito


hito
nagyúr

Ez azért így elég komoly! :Y

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#197049) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Facetime hívás ingyenes két IOS telefon között? Az enyém magyar, a másik svájci.

MOD
Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#197050) -secret- válasza kutga (#197049) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igen.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.