Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 09:31:23

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123001) Ragnar95 válasza TechN7ne (#123000) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Remélem te sem gondoltad komolyan, amit leírtál :U
Még mindig nincs olyan, hogy eredeti Apple alkatrész nem hivatalos szervizben, mivel az Apple nem árul alkatrészeket, így nem hivatalos szervizben csak bontásból lehet eredeti alkatrész, de az is használt és ritka, mint a fehér holló...
Utángyártott alkatrészekkel dolgozik minden GSM bolt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#123002) StLui válasza TechN7ne (#123000) üzenetére


StLui
veterán

Ebben te biztos vagy? Eddig itt a fórumon pont az ellenkezőjét írta mindenki!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123003) vmiki4 válasza szekfizsolt (#122999) üzenetére


vmiki4
tag

Igen nekem egy kicsit szemzavaró volt.

Privátra illik válaszolni!

(#123004) madle


madle
őstag

Létezik iphone 5s-re hátsú MATT védőfólia? Az ebay-esben nem bízom, mert múltkor rendeltem és közel sem volt olyan MATT, mint amit eredetileg rátettek a Telekomnál, csak akkor azt mondta a srác hátlapra nincs. Esetleg tudtok valami helyet ahonnan lehetne rendelni hátra is?

(#123005) Laca1212 válasza TechN7ne (#123000) üzenetére


Laca1212
őstag

Inkább a Te állításod faxság szvsz! :)

"vannak gsm boltok és különböző kapcsolatok,ahol olcsóbban jutnak hozzá"

Ja...e-bay-en a gyárinak eladott filléres foshoz... Ugyanis gyárihoz max. bontásból lehet hozzájutni!

[ Szerkesztve ]

(#123006) Tin


Tin
veterán

nem tudom mások is tapasztalják-e ezt a problémát, de kezd elég vacakul működni a 5s-em. nincs 1 éves, alig van rajta app, és még 8.3-on vagyok, de gondolom ennek nincs jelentősége.

a problémám az, hogy egyre vacakabb az emailek kézbesítése. fel van konfigurálva egy o365 fiók outlook-al, egy gmal gmail progival, 2 imap fiók, és még egy o365 a gyári levelezővel.

a push is vagy működik vagy nem, a fetch is, de az outlook pl csütörtök óta nem szólt, hogy jött levelem, a gmail rendszeresen késik, és a fetch-es levelek is órákkal később jönnek meg néha. néha pedig megy.

ennyire esik a színvonal, vagy mi a tököm? mert hogy ez nem kliens hiba, az is biztos...

[ Szerkesztve ]

(#123007) TechN7ne válasza Laca1212 (#123005) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Iggen?

Na es mi a kulonbség a nagy semmin kivul, talan a ti kepzeletbeli alomvilagotok.... ?
Hagyjuk ma 😝

(#123008) Gsx-rr válasza TechN7ne (#123007) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mondjuk en is gondoltam valami hasonlot!
Erdekes ,hogy megjelenes utan mar lehet kapni elvileg azonos parameterekkel kijelzoket!
Mondjuk latni kene egy gyarit es egy ilyen allitolag nagyon jo minosegut! Szemre van e kulonbseg beszereles elott!

(#123009) TechN7ne válasza Gsx-rr (#123008) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Semmi nincs, ugyan az, 5c n nekem mar 2x csereltek.

(#123010) Gsx-rr válasza TechN7ne (#123009) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az koztudott Kinaban van a tenyleg gagyi es az a termek ami a megrendelo tudta nelkul keszul ugyanazon a gepsoron!

(#123011) kali válasza galaxys80 (#122994) üzenetére


kali
legenda

amennyiben gyengének találja vagy eltűnik az 5 GHz jel, úgy alapban is átkapcsol a 2.4 GHz sávra, ha az elérhető - külön ssid esetén is -, de az iphone - sok más eszközzel ellentétben - ettől függetlenül is hajlamos felcsatlakozni mind a két sávra, ha azonos az ssid, azért tűnt fel anno, amikor 5s-t használtam, mert ez furcsa, hiszen használni csak egyet tud a kettőből, a váltás meg ha indokolt, akkor enélkül is meglépi.

bigdady; a router adminisztrációs felületén látható, már ha olyan eszközöd van, ami képes kimutatni.
nem használok én sem azonos ssid-t, nem is azért írtam, csak mint érdekességet említettem meg.

TechN7ne; vannak a, b, c...stb. kategóriájú/osztályú alkatrészek, minőségben is eltérnek, onnan az árkülönbözet is.

[ Szerkesztve ]

(#123012) MrRL19 válasza TechN7ne (#123000) üzenetére


MrRL19
senior tag

Rendben köszönöm mindenkinek !

nem vagyok nagy szakértője a telefonnak csak autókból indultam ki ugyebár ott van utángy. alkatrész sőt az a kedveltebb (olcsóbb kategóriában) vagy pedig bontott cucc... minden esetre köszönöm a segítséget :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#123013) galaxys80 válasza kali (#123011) üzenetére


galaxys80
veterán

Átcsatlakozott nálam is 5-ről 2.4-re , ha gyenge volt a jel, viszont fordítva már sosem akart utána.

(#123014) vmiki4 válasza Gsx-rr (#123008) üzenetére


vmiki4
tag

Azért van némi különbség leginkább színekben meg az, hogyha napon vagy nem látszik rendesen a kijelző.

Privátra illik válaszolni!

(#123015) kali válasza galaxys80 (#123013) üzenetére


kali
legenda

mert a jel erősségére van inkább prioritás beállítva, az meg ritka eset, hogy utána az 5 GHz erősebb lesz, mint a 2.4 GHz.

(#123016) Ragnar95 válasza vmiki4 (#123014) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, van különbség az utángyártott és gyári kijelző között, aki ezt nem látja, annak ajánlott a szemész felkeresése minél előbb. Az, hogy megéri-e a gyári kijelző hivatalos javítással (vagyis Magyarországon a teljes telefon cseréjével aranyáron) már egyéni preferencia kérdése, de az, hogy van különbség egyértelmű.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#123017) Zjunior válasza Ragnar95 (#123016) üzenetére


Zjunior
veterán

Van hivatalos gyári is csak forrás kérdése:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#123018) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#123016) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van, de abszolút nem nagy, átlag ember észre sem veszi (ezt értem az alatt hogy nem kezdi el "nagyítóval" nézegetni), szóval nem kell szemészetre járkálni hozzá. Bár tudom neked hatalmas tapasztalatod lehet ebben is, mert láttál 2db utánagyártott kijelzőt. Én legalább elmondhatom hogy cseréltem már vagy 7-et.

[ Szerkesztve ]

(#123019) Simivok


Simivok
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy most Xperia M2-m van, és elegem van belőle, meg magából az Androidból, és vennék egy iPhone-t.

Megéri-e még iPhone 5S-t venni?
Nekem a 6 túl drága, az 5C az műanyag, az 5 meg már nagyon régi.
Meddig lesz-e még új alkalmazás, szoftver az 5S-re? Illetve azt kérdezném, hogy 16GB kb. mennyi fotóra, alkalmazásra elég? És annyi lenne még a kérdésem, hogy használtan mennyi a reális ár érte?

Előre is köszi.

Galaxy S23 256GB Cream

(#123020) B-L-A-C-K válasza Simivok (#123019) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha hosszútávra tervezel én i6-ot vennék, viszont az 5S is még jó, és használtan telefon. Használtan, függetlenül, jó állapotban meg 100 ezer a reális ár érte jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#123021) Ragnar95 válasza Zjunior (#123017) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mint írtam, csak a hivatalos szervizek szerezhetnek be gyári alkatrészt, így valóban csak forrás kérdése, de "halandó" ember számára nem elérhető forrás ez...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#123022) domerator


domerator
veterán

Na szoval bekapcsoltam a mozgás csokkenteset, de valaki írta hogy kikapcsolta a multitaskinget is ... Azt hol kell? iPhone 5c

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#123023) Tressy válasza Zjunior (#123017) üzenetére


Tressy
senior tag

Elvileg itt van eredeti gyári [link] persze lehet hogy nem az

(#123024) Sur1G válasza Simivok (#123019) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Az i5S és i6 között sebességben semmi különbség nincs és szerintem nem is lesz. I6 akkor lenne hardverben időtálóbb, ha 2 GB ram lenne benne. Ha az 5S már lassú lesz az i6-it se fogod tudni jobban használni. Ha nem kell a 4,7" kijelző, és el tudod viselni a rosszabb aksi üzemidőt, akkor boldog leszel vele. Persze mindezek ellenére megérheti a +30k felárat, de időtállóbb nem lesz (személyes vélemény) (Napi használatban, jobb anyagminőségű telefonnak tartom az 5S-t).

16 GB elégnek tűnik az 5S-nél átlag felhasználásra. 12 GB szabad hely van rajta alapból. (mintha kevesebb helyet foglalnának a programok, mint az I6-nál, de aztán lehet csak beképzelem)

Használtan max.: 90-120 ezer Ft ér szerintem (állapot és a garancia függvényében).

[ Szerkesztve ]

(#123025) Rage47 válasza Simivok (#123019) üzenetére


Rage47
veterán

5s teljesen jó még és még szerintem jövő ilyenkorra + 1évig tartani fogja a szintjét.

(#123026) D@niel


D@niel
addikt

2 év előfizetésre lett véve iPhone, ami most garanciálisan lett cserélve. fogom tudni aktiválni teljesen más sim kártyával, vagy csak azzal lehet amivel lett véve anno?

köszönöm

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#123027) Gsx-rr válasza D@niel (#123026) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ugyanolyan szolgáltató kártyájával tudod aktiválni!

(#123028) MrRL19 válasza B-L-A-C-K (#123018) üzenetére


MrRL19
senior tag

Na hát most cseréltettem 18k-ba (3hó gari)én nem vettem észre semmit :N

Képek :

(nem adja vissza teljesen ,de szerintem korrekt MAX annyit vettem észre ,h nehezebb lett ;] )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#123029) galaxys80


galaxys80
veterán

Eddig csak azt akarták néhányan bemagyarázni, hogy az 1 dolláros tok ugyan az, mint a 10.000-es. Most már az utángyártott kijelző is ugyanolyan, mint az eredeti. Mi lesz a következő, hogy a clone iPhone is van olyan jó, mint az eredeti?

(#123030) marsu. válasza MrRL19 (#123028) üzenetére


marsu.
senior tag

Hogy lehet egy oldalon elférni?? :Y

(#123031) MrRL19 válasza marsu. (#123030) üzenetére


MrRL19
senior tag

Látható szerintem :P igaz formázás után van lényeg minden benne van az első oldalt

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#123032) Gsx-rr válasza galaxys80 (#123029) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ahogy látom a legegyszerűbb a vízcsepp teszt!

[link]

(#123033) domerator válasza marsu. (#123030) üzenetére


domerator
veterán

Mappákkal simán... egyszer droidon így használtam én is.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#123034) MrRL19 válasza galaxys80 (#123029) üzenetére


MrRL19
senior tag


:DD :DD

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#123035) marsu. válasza MrRL19 (#123031) üzenetére


marsu.
senior tag

Költői kérdés volt. :DDD

@domerator 2 mappa nem sok...azok is félig üresek.

(#123036) gabormgp válasza madle (#123004) üzenetére


gabormgp
senior tag

Szerintem nem.
Nem láttam/hallottam sosem róla.

(#123037) Tibee86 válasza gabormgp (#123036) üzenetére


Tibee86
veterán

Pedig van, ugyanúgy mint ahogy a kijelzőre is.
Ázsia center, 500ft az elő-hátlapi. Egyébként szerintem hátra teljesen felesleges (főleg hogy ugye 3 részes, az üvegről úgy is le fog jönni), nagyon jól bírja a hátlap ellenben a kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#123038) h1mpi válasza Tibee86 (#123037) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem meg pont a hátlap karcolódik és az üveg szinte nem.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#123039) madle válasza gabormgp (#123036) üzenetére


madle
őstag

ahh, kar, pedig hatul is tök jol nezne ki :K

(#123040) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Srácok, segítséget szeretnék kérni. A párom I4-et használ ios 6-os szoftverrel, az Ő kérésére nem frissítettem sosem és nem is fogom, de... ...tegnap óta "megbolondult" a kamera és nem hajlandó "távolra" fókuszálni. Közelre rendben, távolra minden fotó tiszta homályos. Mi lehet a baj? Egy rendszer visszaállítás megoldhatja? Frissíteni nem fogom, akkor inkább nem használja a kamerát, de ez nekem nem tetszik... Ötlet esetleg?

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#123041) Tibee86 válasza h1mpi (#123038) üzenetére


Tibee86
veterán

Nekem más a tapasztalatom. Hátlapon soha nem volt fólia, még új korában 1-2 hétig matt, de hamar lekerült és egy karc nem lett rajta. A kijelzőről gariztatás előtt szedtem le 1 hónappal, iszonyat hogy nézett ki mikor bevittem.

[ Szerkesztve ]

(#123042) gabormgp válasza madle (#123039) üzenetére


gabormgp
senior tag

Jah,de mint irta Tibee,akkor lehet kapni hátra is :)

(#123043) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#123032) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ennek is sok értelme van ha üvegfólia kerül rá.

(#123029) galaxys80: Senki se mondta ugyan olyan, csak minimális közte a különbség, de itt már szemészről beszélnek...Én sok telefonba cseréltem már, és sok telefonom is volt amibe ugye eredeti a kijelző, így csak van tapasztalatom benne. Te nem tudom hányat láttál már, de szerintem nem sokat.

[ Szerkesztve ]

(#123044) TechN7ne válasza MrRL19 (#123028) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ios keszüléken google chrome, mikor ott van a safari, amit egy böngeszö sem tud felül mulni, naa nee :)

(#123045) B-L-A-C-K válasza TechN7ne (#123044) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Régen én is azt használtam, de be kellett látnom tényleg nincs jobb a gyárinál.

(#123040) szekfizsolt: Elsőnek egy Home + bekapcs gombos újra indítást mondanék, utána ha ez sem segít mehet a visszaállítás, ha az sem akkor hardveres gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#123046) MrRL19 válasza TechN7ne (#123044) üzenetére


MrRL19
senior tag

tavaly óta nem volt kezembe ios szóval meg szoktam a google ;] elnézést kérek :P

egyébként miben jobb mint pl chrome ?!

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#123047) Bossattila


Bossattila
csendes tag

Sziasztok

Olyan app vagy beallitasi lehetoseg van e hogy mikor hivnak kimondja a hivo nevet ha benne van a telefonkonyvben :?

GALAXY NOTE 4., GALAXY NOTE 10.1 LTE, SAMSUNG GALAXY TAB S 10.5 LTE, LUMIA 830, Iphone 6S , IPad AIR 2

(#123048) Laca1212 válasza TechN7ne (#123044) üzenetére


Laca1212
őstag

Könyvjelzőket, stb-t lehet pc chrome-ból importálni safariba?

(#123049) MrRL19


MrRL19
senior tag

Egyébként vki nem tudja ,hogy lehet e i5c az alsó sötétebb részt átlátszóra állítani ?! (menüben alsó rész)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#123050) buci30


buci30
addikt

Ez egy 5s aksi infó.
Valaki aki ért hozzá mondjon véleményt légyszi, hogy ezt már kell cserélni vagy még jónak számít?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.