Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164351) Fricy78 válasza B-L-A-C-K (#164349) üzenetére


Fricy78
tag

Ha valaha is volt összekapcsolva a gépeddel, amin az itunes van, akkor ott is kiadja a kódot, ha fut a háttérben, úgy emlékszem.

"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odabaszol az ásóval, oszt haladsz tovább!"

(#164352) adise válasza B-L-A-C-K (#164349) üzenetére


adise
őstag

Ha megvan a recovery key akkor nincs gond vagy valamelyik bongészoben már voltál belépve és az elmentve trusted deviceként?

Illetve nemlehet hogy smsbe kuldje a kodot ne a telefonra? mintha lenne olyan lehetoség is

[ Szerkesztve ]

(#164353) B-L-A-C-K válasza adise (#164352) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Előtte már írtam SMS-be kérhettem, csak nem láttam van ilyen lehetőség.

(#164354) oba válasza Tibee86 (#164348) üzenetére


oba
addikt

Pedig tényleg kényelmesen elfér. Persze ha hátraszaltózom felhúzott térddel, esetleg gombát szedek a réten guggolva, vagy magas térdemeléssel járok akkor ÉRZEM, hogy ott van, de nem mondanám kényelmetlennek :) Nyilván ezeket nem művelem, de példának jók. Neki sincs vele gondja: [link]
Lentebb kérdezte valaki: 180 cm vagyok. De a 6S vs SE témához visszatérve... akinek nem fér el kényelmesen a 6S a zsebében annak nem rá való méretű nadrágja van.

(#164355) bilon73


bilon73
aktív tag

Azért...az SE nagyon jó telefon, mielőtt itt az jönne le, hogy valami gagyi teló.

Szerintem zseb kompatibilisebb, mint a 6s, illetve nekem az autóban is kezelhetőbb.

Az az egy baja van, hogy néha nem elég érzékeny a szélein a kijelzője :)

Ettől még 6s-re fogok váltani, de ha nem lett volna 6s-em, akkor az SE lenne nálam a telefonok királya :)

(#164356) bigdady


bigdady
nagyúr

Nem is tudtam hogy az auchan is hivatalos kereskedelmi partner :)
Se-t akarok venni pinket 32gb-osat ahogy nézem 134900 ft mindenhol :(
Hivatalos vásárlást akarnék de azért ezek húzosabbak. Nem lesz más. Esetleg auchan :)

[ Szerkesztve ]

(#164357) tuzpenge válasza oba (#164354) üzenetére


tuzpenge
őstag

Még véletlenül se akarnék belefolyni a vitába, de egy lógógatyás "cigánygyerek" bemutatóját azért én fenntartással kezelném. Szerintem az a gatya se rá való, hanem egy picit nagy, vagy úgyis mondhatnám: rapperes (ugyan próbálja szűkbe is ami rávaló gatyának tűnik, de ott már azért közel sem tűnik neki kényelmesnek). Amúgy én használtam note 4-et is az is elfért a zsebemben, de autóba, irodába, üléshez mindig kivettem a zsebemből mert kényelmetlen volt. Az SE-t legtöbbször észre sem veszem, csak ha keresztbe fordul a zsebemben (ennek meg ez a hátránya, hogy olyan "pici" hogy el tud fordulni). Mindent egybevéve azért az SE sokkal zseb-barátabb, de ez azért nem olyan meglepő ha valaki megnézi az adatlapját!

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#164358) galaxys80 válasza oba (#164354) üzenetére


galaxys80
veterán

Szóval ha neki elfér a gatyájában, akkor mindenkinek jónak kell lennie.
Komolyan mondom néha....

(#164359) madgie válasza oba (#164354) üzenetére


madgie
titán

Nekem teljesen mindegy, ki mit mond, nekem volt (a videón látható) OnePlus One-om is, baromi kényelmetlen volt zsebben hordani, most van egy iPhone 7, meg a munkahelyi 5S, a 7 határeset, az 5S meg kényelmes. De mondom, nekem, másnak meg más a zsebe, kényelemérzete, stb.

Ugyanígy vagyok az üzemidős tesztekkel is: akkor derül ki, mit bír, ha nálam van napokig. Mindenki mádképp használja a telefonját, teljesen más végeredmények jöhetnek ki, mint egy steril egyenteszten.

(#164360) oba


oba
addikt

Gyerekek, nyilván van igazság abban amit írtok... de itt alapvetően arról volt szó, hogy a sima 6s kényelmetlen a zsebben. Azt aláírom, hogy a plus már kényelmetlen lehet bizonyos embereknek és/vagy bizonyos helyzetekben (nekem a videótól függetlenül kényelmes), de egy 4.7es telefon nehogy már ne férjen el zsebben. :) A "cigányozós" megjegyzésre inkább nem is reagálnék. És nem azért linkeltem a videót, mert ezzel akarok bárkit is meggyőzni arról hogy ha neki (és nekem) jó akkor másnak is jónak KELL lennie. Csupán azért linkeltem mert látható, hogy normál zsebben (1. nadrág) és bővebb és normál farmerben is lehet hordani a Plust. Akkor nyilván a sima verziót méginkább... ha már arról szólt eredetileg is a téma. No mindegy. Haladjunk tovább.

[ Szerkesztve ]

(#164361) buvartacsko


buvartacsko
addikt

hihetetlen hogy szenzációként kezeljük, hogy a kisebb telefon könnyebben elfér egy ugyanakkora zsebben a nagyobb társához képest. le a kalappal. :R :R :R

nekem tökéletesen kényelmesen elfér a zsebemben a 6s, magyar vagyok és nem lógnak rólam a ruhák.

(#164362) bilon73


bilon73
aktív tag

btw...melyik zsebről van szó? mert farzsebben bőven jó a 6s, mondjuk ott az SE kicsit vastag.
a normál zsebben az SE tökéletes, ott kicsit nagy a 6s.
oldalzsebben mindkettő jó, de amióta ott ment tönkre a 6s-em, azóta ott nem hordom (kirándulásnál az oldalzsebbe egy csomó szutyok bement az erdőben a lighning csatlakozóba....és alaplap hiba lett a vége...)

amúgy meg övre tehető tok kell, és nincs gond. vagy táskában hordani, és apple watch, vagy/meg BT headset és nincs gond...

:DD :DD :DD

(#164363) galaxys80 válasza buvartacsko (#164361) üzenetére


galaxys80
veterán

De ugye az megvan, hogy még a magyarok sem ugyanolyan magasak, szélesek mind?

(#164364) Cathfaern válasza galaxys80 (#164363) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az nem lehet, mindenki egyenméretű, és mindenkinek egyenméretű nadrágja és nadrágzsebje van, szóval aki nem ugyanazon a véleményen van, mint valaki más, az nyilvánvalóan rosszul csinál valamit :)

De hogy témához is hozzászóljak, 6S plusom van, alapvetően nem zavar a zsebemben normál tevékenységek közben, de nem is tűnik úgy el, mint a 4S annó (5-ös széria nekem kimaradt). Biciklizéshez viszont kiveszem, és hosszú távú ülésnél (pl. meló) is max véletlen marad a zsebben (de ez azt is jelenti, hogy előfordul, hogy nem tűnik fel, hogy ott van).

(#164365) batai15


batai15
félisten

Gyerekek , második napja megy a méreten a vita, vannak pro con érvek is , ezt kell szem előtt tartani hogy kinek mi a jó. Gond ott kezdődik mint ami jellemző a fórumon : ha már nem egyezik a vélemény akkor már a másik hülye . Én 4 coll parti vagyok ,nekem jobb rajta gépelni stb. De akinek 5.5. jó azzal sincs gond ,csak akkor ne mondja hogy a 4 coll peldauk használhatatlan mert nem igaz

[ Szerkesztve ]

(#164366) Ufff


Ufff
senior tag

Nagy kérdésem lenne:
Hogyan tudom leszedni a telefonomon levő képeket?
Az iTunes-hoz teljesen hülye vagyok, az alternatív progik meg nem támogatják egyelőre az iOS 11-et. Az iCloud-on fent vannak, de ott meg csak egyesével lehet kijelölni letöltésre. Ez közel 9000 kattintás lenne, ettől azonban megkímélném magamat.
Várom a tanácsokat!
Kösziii...

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#164367) bzs73 válasza Ufff (#164366) üzenetére


bzs73
őstag

Képekhez nem kell semmi program. Rádugod a gépre, és fájlkezelőbe megjelenik a teló, és egyszerűen bemásolod a gépre a mappát.
Telefon feloldott állapotba legyen, ill visszafele, tehát gépről telóra dolog nem engedélyezett.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#164368) Kbali válasza Ufff (#164366) üzenetére


Kbali
nagyúr

Alternatív program helyett win beépített tallózója? Ha az iTunes fent van a gépen, akkor azzal pont ezt meg lehet csinálni minden mókolás nélkül.

(#164369) r3dsnake válasza Kbali (#164368) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kell iTunes hozzá.

(#164370) Kbali válasza r3dsnake (#164369) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kell, mert akkor nem on the fly tölti le a drivert a telefonhoz, az iTunes tartalmazza az összes komponenst, ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#164371) bilon73 válasza Ufff (#164366) üzenetére


bilon73
aktív tag

ha icloudban fent van, akkor pc-re telepítsd az icloud for Windowst. és akkor nem kell egyesével leszedni, hanem le lehet tölteni az összeset...

ha mac-ed van, akkor alapból ott a photos alkalmazás, és azzal szintén egyszerű...

amúgy, nem kell itunes a telefonon lévő képek leszedésére. illetve fel kell telepíteni, mert azzal telepíted a szükséges drivereket.
Szóval, ha telepítetted az itunes-t, akkor mikor rádugod a telót a gépre akkor az intézőben megjelnik, mint külső tároló, és simán átmásolod a fotókat. De ez csak a telefonon lévő fotókat másolja át. Ami felhőben van, azt nem.

(#164372) Ufff válasza Kbali (#164368) üzenetére


Ufff
senior tag

Sajos valamiért annyira megakasztja a rendszert, hogy lefagy az egész!
Bilon73! Sajnos nem szed le mindent, félúton kiírja, hogy katasztrofális hiba történt. De nemsokára tényleg az lesz, mert félbehajtom a gépet... 😆

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#164373) bilon73 válasza Ufff (#164372) üzenetére


bilon73
aktív tag

akkor ott más gond van... :(

javaslom törld az összes icloud, itunes telepítést. manuálisan a megmaradt mappákat (persze amik kellenek azt előtte mentsd pl.: fotók, zenék), és csinálj egy új installt...

(#164374) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

iOS 11 betarol, hogy lehet visszaállítani a telefont 10.3.x-re? Lenne egy telefon amit megvennék de a tulaj nem ért hozzá. :R

(#164375) -secret- válasza moddingR (#164374) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#164376) 20ár


20ár
tag

Sziasztok, nem tudom hol tegyem fel, sorry ha nem ide tartozik :D
Honnan érdemes új Earpodsot vásárolni? Néhány webshopban 3-4k, máshol 9-10k. És az olcsóbbat is eredetiként árulják. De hogy az minőségben is megfelelő-e..
Ha nem lehet itt "reklámozni", akkor privátban írjatok légyszi. Köszönöm!

(#164377) B-L-A-C-K válasza 20ár (#164376) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pl itt aprón MitoGábor-tól vehetsz nyugodtan.

(#164378) Noxy válasza Ufff (#164366) üzenetére


Noxy
veterán

Nem csak eggyesével lehet.
Menj az aljára, majd mielőtt rákattintasz az utolsó képre NYOMD LE a SHIFT gombot.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164379) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tanácsotokra lenne szükségem. Most kezdtem konkrét típusokat nézni és már el is bizonytalanodtam. Azt már régen eldöntöttem, hogy 16gb-os modellt nem veszek, de a 64gb-os már jó lenne.
Csakhogy most már 32gb vs 128gb variációk vannak és baromi nagy az árkülönbözet köztük. Low cost megoldás egy iPhone SE lenne 32gb-al. Kérdés ez mire elég. Szívem szerint 6s-t vennék, ez egy jó 50-essel drágább, de akkor az még mindig csak 32gb-os. 64gb-ost már nem találok a 128gb-os meg még majd 30 ezer ugrás a 32-eshez képest, azaz duplája árban, hardverben meg ugyanaz. Viszont onnan meg már "csak" 20k és iPhone 7-esed van.

Lényegében a kérdésem arra irányul, hogy mire lehet elég a 32gb-os verzió? Szívem szerint 64-eset vennék, de azt már nem kapni a 128 meg elég nagy ugrás árban. De azt sem szeretném, ha a szabad hely elfogyása miatt szívnék. :F

(#164380) nofi válasza BaLee (#164379) üzenetére


nofi
őstag

Ha nem akarsz rajta 100+ zenei albumot hordozni és ragaszkodsz, hogy a készített képeid/videóid mind rajta legyenek a telefonon akkor szerintem nyugodtan vedd a 32-est. Nekem most épp 32-es 6S-em van (előtte 64-es volt) és van a telefonon ~300 fotó, 30 videó, pár spotify playlist leöltve és mindig van pár podcast is betárazva. Játékokból 4 van épp, ebből a leghúzósabb 1 Gb, egyébként meg egy halom applikáció és így még 10Gb helyem van. Utóbbi egyébként talán a legkritikusabb, hiszen egy Hearthstone 2+ Gb, de a jobb rpg, kalandjátékok is 1Gb felett vannak.

Xbox GT: nozsolt

(#164381) Ufff válasza bilon73 (#164373) üzenetére


Ufff
senior tag

Elindult, gyerek lehúzta. Most újra megy, már lassan 1 órája. Még egy óra kb és kiderül. Nem értem miért fagyott eddig le, de most egyelőre megy. Lehet megijedt az orosz módszeremtől... 😝

Noxy: ezt még kipróbálom, de már megvárom amíg a végére ér...

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#164382) batai15 válasza BaLee (#164379) üzenetére


batai15
félisten

Pár zenei albummal ( jó pár) képekkel és hacsak nem játékkal akarod meg tömni a telefont akkor elég sok alkalmazásra is elég így egyszerre a 32 giga.
Nekem androidon legutóbb 64 giga volt ,rom fájlok, mentések , rengeteg alkalmazás ikon pack képek zenék , és így volt még 24 giga szabad rajta .
Ezt csak azért írom le mert én is gondolkoztam hogy mekkora tárhely kellene nekem is , és ezek alapján gondolom hogy elég a 32is , 64 meg ki használatlan lenne.

(#164383) tuzpenge válasza BaLee (#164379) üzenetére


tuzpenge
őstag

B-tel.hu. Itt még van 64-es és megbízható bolt 1 év Apple garival. Bár ahogy nézem itt nem éri meg mert a 128 GB-os olcsóbb mint a 64-es.

ˣ

(#164384) bnorci71 válasza BaLee (#164379) üzenetére


bnorci71
addikt

SE 32GB
napi 4-15fotó az elmúlt 2 hónapban össz 680db
Showder Klub 19évad
kb 100zene szám
2 ingyenes navi M-o Ausztria Német o. térképpel
5-7 App
még van 6Gb
játék nincs

szóval nekem elég hogy neked mi lesz rajta azt csak te tudod

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#164385) danilla válasza BaLee (#164379) üzenetére


danilla
őstag

32GB-os iPhone 6s
-50 app
-2403 pic, 72 video (optimise storage bekapcsolva)
-159 music
-herewego magyarorszag terkep

Igy van 10,93GB szabad helyem.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#164386) bigdady


bigdady
nagyúr

16gb 6s
-100 app
-20 fotó, 0 video
-0 játék
-0 zene
-0 offline navi
Szabad hely 3gb

[ Szerkesztve ]

(#164387) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jelenleg Nokia 6300 (alap memória: 7,8 Mb)

-0 app
-0 fotó, 0 video
-0 játék
-0 zene
-0 offline navi
Szabad hely 7,8Mb

:P

(#164388) bigdady válasza B-L-A-C-K (#164387) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nyert :DDD
Aksi idő 1 hét

[ Szerkesztve ]

(#164389) B-L-A-C-K válasza bigdady (#164388) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

F@szomat, fél nap, sz@r már az aksija... :P

[ Szerkesztve ]

(#164390) SzalaiÁdám95


SzalaiÁdám95
tag

128gb (SE)
Film,Sorozat:41gb
Zene: 3gb
Fotó: 2,2gb
App: Office, kepszerkesztok, egyebb mindennapos appok.
Így 72gb Szabad :D

(#164391) SzalaiÁdám95


SzalaiÁdám95
tag

Egy kereszt kérdés. SE-nél lehet mozogóképet berakni a gyarikon kivül?

(#164392) Coulson válasza SzalaiÁdám95 (#164391) üzenetére


Coulson
tag

Háttérképnek csak a gyári dinamikus képek közül tudsz beállítani. Live photot nem.

(#164393) SzalaiÁdám95 válasza Coulson (#164392) üzenetére


SzalaiÁdám95
tag

Meg egy olyan kerdesem lenne h mindent tudtam rá tenni az SE-re, film,zene ,video, De kepet viszont nem sikerult, azt lehet egyaltalan vagy en vagyok béna?

(#164394) 30z.Samu válasza SzalaiÁdám95 (#164393) üzenetére


30z.Samu
félisten

iTunes-al tudsz rá képet tenni, vagy esetleg felhőből letölteni, amit a gépről feltöltöttél. Bár az körülményes.

Sic Parvis Magna

(#164395) Themes


Themes
aktív tag

Vajon lesz egyszer olyan hogy ha pl csinálok egy mappát a fotokban és oda áthelyezek képeket, akkor azok a képek csak abba mappába lesznek és az összes fotókból eltűnnek mint pl a samsungnál van??

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#164396) madgie válasza Themes (#164395) üzenetére


madgie
titán

Hogy tűnne el onnan, ha "összes fotók" a neve? ;]

(#164397) Themes válasza madgie (#164396) üzenetére


Themes
aktív tag

Akkor nem lenne á neve csak pl fotók :D
Csak egy kérdés volt am.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#164398) radi8tor válasza Themes (#164395) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos ez nem megoldható.

⭐ Stella

(#164399) SzalaiÁdám95 válasza 30z.Samu (#164394) üzenetére


SzalaiÁdám95
tag

Akar hova rakok kepet nem latja a telo es noncs is kulon menu h kepek, csak alkalamazasok , filmek, video, zene stb

(#164400) rsanyi20 válasza BaLee (#164379) üzenetére


rsanyi20
tag

7 Plus 32GB
- Fotó, kamera: 4,4GB
-Chrome, Insta, Snapchat, Messenger + egy-két kisebb méretű app összesen kb 3GB
Zene, az nálam Apple Music, szóval az kiesik
És így van kb 17,5GB szabad helyem
nekem pl bőven elég a 32-es, előfizuval a 128-as +45k lett volna, nekem annyi pluszt nem ért volna meg

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.