Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200001) Rage47 válasza Madwe (#199994) üzenetére


Rage47
veterán

igen, ha macos-en rákeresel valamire, akkor az syncel ios-re is

(#200002) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Azt valahol be lehet állítani, hogy facebook és messenger appban ne a beépített xar böngészőjében nyissa meg a linkeket, hanem automatikusan safariban? Viberben az utóbbiként működik. :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#200003) Rage47 válasza sutyesz96 (#200002) üzenetére


Rage47
veterán

sajnos nem.
a fb így akarja követni, hogy mit csinálsz

(#200004) sutyesz96 válasza Rage47 (#200003) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ha hosszan nyomva tartom és ->megnyitás Safari böngészőben opciót választom, akkor is tudja követni a tevékenységeim?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#200005) Rage47 válasza sutyesz96 (#200004) üzenetére


Rage47
veterán

akkor nem, mert a safariban nyitod meg

(#200006) Madwe válasza Rage47 (#200005) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze, de miután a fél világháló teleszórta like combokkal meg fb beépített comment boxokkal az oldalait, ezért így is úgy is tud követni :D De ha véletlenül nem lenne fent like gomb az oldalon, akkor tuti lenne másegyéb külső szolgáltató, aki gyűjt rólad adatokat s től

(#200001) Rage47 A tudtommal részt arra értettem, hogy tudtommal más alternatíva nincs desktopra, csak macre létezik s csak a natív app...

[ Szerkesztve ]

(#200007) -secret- válasza DonThomasino (#200000) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igen.

(#200008) Sify válasza sly54 (#199999) üzenetére


Sify
senior tag

Kapcsold ki a Live-ot az alkalmazásban.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#200009) aujjobba válasza #77646080 (#199991) üzenetére


aujjobba
addikt

Én is használom az Apple Térképet, de amit hangos navigációnál leművel az elég gáz.
"fordulj jobbra A ZÉ Frangepán utcára"
(így mondja ki ugyebár hogy "a(z) Frangepán utca")
Ettől függetlenül rendben van, a Watch integráció is hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#200010) #77646080 válasza aujjobba (#200009) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, ez eleinte nagyon furcsa és kissé zavaró is volt. Mára megszoktam. Nem szép megoldás. Vajon fogják valaha is javítani? (Költői kérdés. 😊 )

(#200011) aujjobba válasza #77646080 (#200010) üzenetére


aujjobba
addikt

Volt hogy angolul használtam, de úgy meg "frendzsepen utka" lett belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#200012) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ha már szóba jött a Waze, bár gondolom itt ez nem igazán érint nagyon mást, engem eléggé zavar, hogy a német (utcanév bemondásos) Kathi pl. Budapest XI.-t “Budápesztcsí”-nek ejti “Budapest 11. Bezirk” helyett. Ez elég gáz azért.
Az “utká” az sajnos itt is megvan, már kezdem megszokni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#200013) ERipley válasza Madwe (#199987) üzenetére


ERipley
tag

"spéci van motorozáshoz, de az most senkit nem érdekel"
Engem speciel érdekel.... :) (a Riser van fent)

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#200014) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

Iphone 8 esetében másnak is vannak problémái a mikrofonnal? Telefonálás közben kb mindenki panaszkodik h nem hall, halkan beszélek...Zajkioltással probalkoztam...semmit nem ér. Szériahiba, vagy mit lehet ezzel kezdeni? 1 hét garancia van még a telefonon...Megéri ezzel beküldeni, vagy nem? Esetleg ujat adhatnak?! Köszi

(#200015) -secret- válasza Lallerboy85 (#200014) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mindenképp gariztasd le még időben!

(#200016) DonThomasino válasza -secret- (#200015) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha most veszek új I8 at azzal is lehet ilyen mikrofon gond ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#200017) -secret- válasza DonThomasino (#200016) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Egyik i8-as ismerősömtől sem hallottam rá panaszt.

(#200018) Tibee86 válasza DonThomasino (#200016) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem, dehogy. Ha most veszel annak semmi baja nem lehet nagyjából 5 évig...
Az ilyen kérdés ugye csak vicc?

[ Szerkesztve ]

(#200019) TigerCat válasza -secret- (#200017) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tökéletes. Bár ha most újat kellene vennem, nagy bajban lennék... Jó telefon, szeretem, de a frissebb típusok mellett kissé veszített a vonzerejéből. Ettől függetlenül ár-érték arány miatt talán megint ezt választanám. XR nem tetszik, XS pedig 256 gigás verzióban 460 ezerért brutálisan sok pénz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#200020) DonThomasino válasza Tibee86 (#200018) üzenetére


DonThomasino
veterán

Arra gondoltam, hogy ha gyárihiba,
a mostani széria érintett lehet e. :W

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#200021) sutyesz96 válasza szabogabor10 (#200012) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ha ezt most a Waze ellen hozod fel, akkor mondj kérlek egy navit szoftvert, amelyik szépen érthetően mondja ki a magyar utcaneveket.

Súgok: szintén költői kérdés ;)

Lallerboy: i8 pluson 2 éve semmi hasonló problémám nincs, tiszta érthető a hang mindkét oldalról telefonálásnál.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#200022) hito


hito
nagyúr

Szerintetek faceID hibás X-et érdemes venni? Engem nem zavar, hogy nem tudom arccal feloldani, egyedül az érdekel, hogy ez a probléma nem gyűrűzik tovább hardveresen? Tehát nem valaminek a kezdete, előjele?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#200023) btudos válasza hito (#200022) üzenetére


btudos
veterán

Viszonylag sok FaceID hibás X volt, ahol maga a kameramodul hibásodott meg, máshoz nem volt köze, ettől függetlenül én nem venném meg, baromi hasznos a FaceID olyankor, amikor egy alkalmazás kódot kérne azonosításhoz, én tuti nem viselném el, ha TouchID/FaceID helyett minden alkalommal kódot kellene pötyögnöm.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#200024) Madwe válasza btudos (#200023) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na igen, most az egy dolog hogy minden feloldásnál be kell pötyögni, nade app vásárlásnál, plusz szerintem van kb 10-15 app ami eleve lockolva van alapból, azoknál is mind megnyitáskor folyamat bepötyögni a kódot... hát én nem bírnám :D

(#200013) ERipley én is azt használom! illetve ipaden van egy app amivel előre tervezek, most hirtelen nem jut eszembe a neve, de ha gondolod írj pm-et s kikeresem majd neked :D

[ Szerkesztve ]

(#200025) CharlieDrop válasza #77646080 (#199991) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Melyik országban használod?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#200026) szabogabor10 válasza sutyesz96 (#200021) üzenetére


szabogabor10
veterán

Összességében a navi rendszerek ellen hoztam fel.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#200027) dud998


dud998
őstag

Kint van az új béta.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#200028) hito válasza btudos (#200023) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Én nem tartom túl biztonságosnak sem az ujjlenyomatolvasót (alszol és csak hozzáérintik az ujjad és már bent is vannak), sem a faceID-t. A tutti a kód, azt ki nem találja senki. Máskülönben meg az a gond, hogy az emberek a bizalmas dolgaikat a telefonjukon tárolják. Erről kéne egyre inkább lejönni, az irány viszont pont az ellenkezője. Az a fránya kényelem :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#200029) #77646080 válasza CharlieDrop (#200025) üzenetére


#77646080
törölt tag

Magyarországon.

(#200030) galaxys80 válasza hito (#200028) üzenetére


galaxys80
veterán

“Alszol és hozzáérintik az ujjad” :D
Kik? A gyíkemberek?
Teljesen életszerű. :D

[ Szerkesztve ]

(#200031) hito válasza galaxys80 (#200030) üzenetére


hito
nagyúr

Viccelődj csak, aztán majd ha Freddy lenetezi a keretet számlazárás után egy nappal, majd nem leszel ilyen vicces kedvedben :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#200032) tboldi válasza hito (#200028) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerecsére a FaceID-nál be lehet állíni, hogy muszáj legyen a telefonra nézned, csukott szemhéjakkal nem megy, ergo nem is tudja más feloldani, miközben alszol.

[ Szerkesztve ]

(#200033) btudos válasza hito (#200028) üzenetére


btudos
veterán

FaceID-nál beállítás kérdése, hogy csukott szemmel feloldjon-e. :)

Értem az álláspontod, való igaz, hogy a telefonok térnyerése hozott egy újfajta biztonsági rést, de megfelelő körültekintés és védelem mellett nagy problémát nehéz csinálni. Nekem a kényelem és az időm többet ér, mint az a tudat, hogy nyugodtan hozzányomhatják az ujjam a telefonhoz, nem történik semmi. Plusz aki hozzáfér az ujjamhoz és a telefonomhoz egyszerre, az nyugodtan megnézhet benne bármit.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#200034) hito válasza tboldi (#200032) üzenetére


hito
nagyúr

Szerencsére mindig csukott szemmel alszom, pont ezért :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#200035) tboldi válasza hito (#200034) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk ilyenektől félsz, de jailbreakelsz? Némi ellentmondást érzek ebben. ;] :D

(#200036) galaxys80 válasza tboldi (#200032) üzenetére


galaxys80
veterán

Dehogynem. Felhúzza a szemhéjad. :D

(#200037) CharlieDrop válasza #77646080 (#200029) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát ez fura, elég sok részében jártunk az országnak nem volt baj.

Hogy tévedett neked? Nem jó utat talált, vagy mi volt a baj?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#200038) #77646080 válasza CharlieDrop (#200037) üzenetére


#77646080
törölt tag

A kipóbálás során olyan utakon teszteltem, amiket jól ismerek, gyakran járok rajtuk. Teljesen értelmetlen kerülőket javasolt, messze nem a legrövidebb vagy egyszerűbb megközelítést kínálta fel.

Ezek után ismeretlen területen szóba sem jöhetett a használata.

(#200039) hito válasza tboldi (#200035) üzenetére


hito
nagyúr

Touché :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#200040) CharlieDrop válasza #77646080 (#200038) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Aha, de figyelembe veszi a forgalmat is ;)
De nem akarlak meggyőzni, csak fura.

Néha csinál 1-1 értelmetlen levágást, az tény, de hosszú évek óta ez a legnagyobb bakija. Meg, na nem vesz figyelembe olyat mondjuk, hogy az egyik út hosszabb, de nincs forgalom, de tele fekvőrendőrökkel, akkor arra küld, hacsak 1 perccel is rövidebb az út. Viszont ilyet szerintem semmi sem vesz figyelembe.

De köszi a véleményt :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#200041) aujjobba válasza hito (#200039) üzenetére


aujjobba
addikt

A jelszót meg kiverik belőled.
Túl van ez kicsit gondolva.

(#200042) INMOTEP válasza hito (#200022) üzenetére


INMOTEP
őstag

Te tudod ,de ha tudnád menyi mindenre jó a face -id te is meggondolnád .Pl Erste netbank alkalmazásba is úgy lépek be hogy jelszót sem kell beirnom ,ránézek és már be is léptet

[ Szerkesztve ]

(#200043) HUTCHDB válasza INMOTEP (#200042) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nálam a Safaribol indított erste netbanknál mukodik a face id, viszont az app-nal nem, ott utogetnem kell a kódot.
Masnal? (Vagy én nem állítottam be valamit?)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#200044) Godfather válasza Tibee86 (#199968) üzenetére


Godfather
aktív tag

Jo Neked. En nem hasznalok waze-t, csak olyan navit, ami offline is mukodik. Ahol elek, elegge hektikus a lefedettseg, kenytelen vagyok offline-t hasznalni. Itt meg varoson belul is eltunik a terero. Ettol fuggetlenul eddig az osszes telefonom szoftvertol fuggetlenul kepes volt arra, hogy arreb erzekeljen mondjuk az autopalyakijaraton, vagy pl regen az m0-m3 csomopontnal.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#200045) Godfather válasza col (#199978) üzenetére


Godfather
aktív tag

Na en pont ezt a kettot hasznalom. A here erdekes helyekre visz el itt franciaorszagban. Olyan helyeket is megismertem, amiket nem is akartam. Meg olyan utakat is, ahol kb masfel citroen kacsa fer el egymas melett, de akkor mar a tukor leesik. Na, ide bejonnek a kamionok is, vicces szembetalalkozni egy hegyi szerpentinen veluk. A sygic jobb, az nem annyira kalandos. De pl amikor itt bevezettek a 80 km/h korlatozast a foutakon, akkor kb 2 honap volt, mire frissult. A here meg mar aznap tudta. Plusz poen, hogy vannak szakaszok, ahol van 90. Ezt felvaltva tudja pontosan a ket navi.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#200046) INMOTEP válasza HUTCHDB (#200043) üzenetére


INMOTEP
őstag

Apple store-ból tölsd le és működnie kell ,letöltöttem 1x megadtam neki azthiszem a kódot és onnan már face id -val ment az azonosítás

(#200047) Fox Mulder válasza HUTCHDB (#200043) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Nekem Unicredit és K&H alkalmazás alapból csak kódot kért de ha bemész a beállításokba és ott engedélyezed az ujjlenyomattal való belépést akkor automatikusan a face id-t használja helyette. Szerintem Ersténél is ez lesz.

(#200048) aujjobba válasza HUTCHDB (#200043) üzenetére


aujjobba
addikt

(#200049) #77646080 válasza HUTCHDB (#200043) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szintén Erste, alkalmazásból be tudok lépni biometrikus azonosítással. Nem kell kódot beütni.

(#200050) Clemi válasza #77646080 (#200049) üzenetére


Clemi
veterán

A Raiffeisen banknál is megy a FaceID még fiók azonosítót se kell beírni, csak az alkalmazást indítani majd elindítani a belépést :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.