Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#222001) totopad válasza hemaka (#221977) üzenetére


totopad
senior tag

köszi, ugyanigy van nálam is minden beállitva mindkét telón, de semmi hang :(

(#222002) -Ben- válasza lugosi (#221998) üzenetére


-Ben-
veterán

A húgom szerint minden rendben van a telefonjával. 68% -os az akkumulátor..... :DDD :U

(#222003) LostData válasza lugosi (#221998) üzenetére


LostData
csendes tag

Köszi a választ! Ilyen drága lenne egy aksicsere :F

(#222004) radi8tor válasza LostData (#222003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet olcsóbban is megúszni sufni-GSM által, de ők nem gyárilag jóváhagyott alkatrésszel dolgoznak.

⭐ Stella

(#222005) LostData válasza NemMo (#221997) üzenetére


LostData
csendes tag

Igen, másfél éves, szóval szerintem se kéne hogy komolyabb probléma legyen vele, ezért is gondoltam elsőként arra, hogy talán a frissítés hiánya miatt csinálhatja ezeket.

De tény, hogy rengeteget használom, sok app is és tartalom volt rajta.

(#222006) LostData válasza radi8tor (#222004) üzenetére


LostData
csendes tag

Olyat viszont nem szívesen tennék be a telefonba.. :(

(#222007) norbertoth válasza dud998 (#222000) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszike :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#222008) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Van egy XS-es készülékem, amin ki kell cseréltetnem a hátlapot, így kb 1 hétre át kell költöznöm egy másik telefonra.

Hogy tudom a legegyszerűbben megoldani, hogy az összes alkalmazásom, fényképem, videóm, üzenetem átkerüljön a másik telóra, mondjuk egy iPhone 8-ra, illetve majd vissza az XS-re, ha visszakapom?

Köszi

(#222009) hemaka válasza Pityke78 (#222008) üzenetére


hemaka
nagyúr

Pc/mac full backup ra a gepre, masik telot radug, restore. Csak az ios verzio azonos legyen az az idealis. Ez a leggyorsabb szerintem.

(#222010) Razzul válasza LostData (#222005) üzenetére


Razzul
senior tag

Úgy állt le a telefon, hogy a teljesítmény menedzsment be van kapcsolva az akkumulátor élettartam menüben?

Szerintem egy i6S esetében jelenleg még megéri kifizetni a gyári akksicsere árát, sokáig telefon lesz az még. :K

Stat crux dum volvitur orbis

(#222011) Hitch


Hitch
aktív tag

Beta 2 eddig hibátlan.

(#222012) radi8tor válasza hemaka (#222009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez elméletben működik is, de 4 éven keresztül PC-re mentett telefont nem tudtam visszatölteni egy új telóra.
iCloud lett belőle 1 havi 50 Gigás előfizetéssel.

⭐ Stella

(#222014) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!
Új telefont fogok vásárolni, egy iphone 11 személyében. Honnan lenne érdemes megrendelni?

(#222015) -secret- válasza exoduss (#222014) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Miket néztél példának?

(#222016) kchris78


kchris78
veterán

elvileg béta oprendszerrel/XCode-al is feltölthető app az iTunes connect-be? :) Kipróbálnám már a Big Sur-t, egy telepakolt Mojave után, Catalina-ra már nem upgrade-elnék.

(#222017) exoduss válasza -secret- (#222015) üzenetére


exoduss
tag

Emag, Extreme Digital, Turbado
A turbado nem hivatalos apple partner, viszont a Emag és az ED igen. Azonban néztem még a Speed Shop-ot is, de ugye ott nem lesz 1+1 év garancia.
Szerintetek előrelépés lenne ez egy p30-hoz képest? A hangszóró minőségével nem voltam megelégedve a p30 esetében.
Esetleg az iphone 12-őt érdemes lenne megvárni?

[ Szerkesztve ]

(#222018) -secret- válasza exoduss (#222017) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Bármelyiktől veheted a listádból.

Ha ráér a telefonvásárlás akkor megvárhatod.

(#222019) -FLY->


-FLY->
őstag

Tudja esetleg azt valaki közületek, hogy hordoz-e az magában biztonsági kockázatot, ha az ios levelzőére összehúzom az összes levelezési fiókomat? Tehát, ha egyet feltörnének, tudnának menni tovább is, vagy nincs átjárás?

(#222020) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok!
Van egy olyan gondom, hogy nem működik egy bizonyos ponton a kijelzőm, és emiatt nem tudom beírni a jelkódomat.
Létezik valamilyen másik megoldás, hogy fel tudjam oldani?

(#222021) herdsman12 válasza -FLY-> (#222019) üzenetére


herdsman12
őstag

Csak a telefonon adod meg az elérési adatokat, csak a telefonodról érhető el az összes fiókod.

(#222022) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,
Kipróbáltam az Apple Mail-t. A szokásos bajom van, hogy a Gmail fiókomból hiányzik az utolsó pár hónapnyi levél. Tehát mondjuk áprilisig látszanak, újabbak nem. Mit lehet ezzel tenni? Erőltettem a frissítést a régebbi levelek betöltésével, de semmi.
Köszi minden tippet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#222023) lugosi válasza hcl (#222022) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Gmail IMAP beállításainál néznék szét először a helyedben, de ez csak tipp.

(#222024) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Ha van családi megosztás és előfizetek a családi icloudra ami azt hiszem 990 Ft akkor ott mindegyikünk mentése külön látható ugye? És mindenki csak a sajátját látja vagy én mondjuk látom a gyerekeimét is?

(#222025) hcl válasza lugosi (#222023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De akkor 2020.04-ig miért rántja le ? :D
A gépemen az offline e-mail kliens szépen lehúz mindent. Az iPhone-on a Gmail kliens is. Az Apple Mail nem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#222026) Prowler válasza hcl (#222025) üzenetére


Prowler
senior tag

Ha bemész a Beállítások -> Jelszavak és fiókok menüre, ott látszik a Gmail? Ha rányomsz kéne lenni egy menünek hogy hány napnyi levelet szinkronizáljon (alapértelmezett 3 hónap azt hiszem).

Nekem Office 365 fiók van Apple Mailhez kapcsolva és ott is ki kellett vennem a 90 napos limitet hogy lássam az összes emailt.

Veremivadék Undorkutya

(#222027) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Megvettem egy appot az App Storeban, és sikeresen le is töltöttem, azonban nem kaptam a vásárlásról sem e-mailt, sem értesítést. Ez normális eset? :F Még nem vásároltam sosem AppleID-val.

(#222028) zoli62 válasza herdsman12 (#221982) üzenetére


zoli62
addikt

Egyszerű. Kikapcsolom például a képek szinkronizálását. Törlök egy képet, véletlenül, de tudom, hogy a szerveren megmarad. Később visszakapcsolom a szinkront. Hálózatra kapcsolódás után a kép a szerverről is törlődni fog. Google Photos-nál hasonló esetben (telefonról törlés esetén) a szerveren megmarad a kép, akkor is, ha a szinkron be van kapcsolva.

(#222029) hcl válasza Prowler (#222026) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Látszik a Gmail Push be van nyomva, stb. Kipróbáltam kézin is most.
Nem az a baj, hogy a régebbiek nem látszanak, hanem hogy az újabbak nem :D Tehát A gmail kliensben vannak áprilisnál újabb levelek, az Apple mailkliensében meg nem. Pedig magától meg is találta a Gmail fiókom :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#222030) hemaka válasza kalanchoe (#222027) üzenetére


hemaka
nagyúr

Majd kapsz mailt a vasarlasrol.

(#222031) tboldi válasza kalanchoe (#222027) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd később érkezik, nem rögtön a vásárlás után.

(#222032) kalanchoe válasza hemaka (#222030) üzenetére


kalanchoe
senior tag

+tboldi köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ! :R

(#222033) bnorci71 válasza Pityke78 (#222008) üzenetére


bnorci71
addikt

egymás mellé teszed a 2 telefont és elindítás után lerendezik maguknak
SE így költözött SE2020-ra fiam 8-a 11-re

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#222034) kagzer válasza zoli62 (#222028) üzenetére


kagzer
aktív tag

A Google Photo egy backup.
Az iCloud szinkron.
Az előbbi arra való, hogy mentve legyenek és szinte bárhonnan elérhetőek a képed, az utóbbi pedig, hogy minden eszközödön egységesek legyenek.
Más a logika.

(#222035) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hardreseteltem a telefont mert rakoncátlankodott a kamera Greengo appban.
És mi történt ezután? Appletv ikont betette a telefon az első oldalra (volt ott 1 hely). De nem a végére hanem a harmadik sorba. Wtf?! :D

⭐ Stella

(#222036) lugosi válasza mr.tamasbiro (#222024) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mindenki a saját tárhelyét látja csak, illetve a saját telefonhoz tartozó icloud backupot éri el a telefon (tehát apple id-hez kapcsolódik a tárhely elérése, nem az előfizetőhöz).

(#222037) lugosi válasza hcl (#222029) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Passz akkor. Próbáld azt, hogy eltávolítod a gmail fiókot és újra hozzáadod. Az IMAP részleteknél nem láttál semmit? Úgy emlékszem az "all mail"-nak bekapcsolva kell lenni a gmail imapban.

(#222038) Prowler válasza hcl (#222029) üzenetére


Prowler
senior tag

Ja bocs akkor félreolvastam. :D
Ez ilyen paranormális jelenség lehet akkor :DD

Veremivadék Undorkutya

(#222039) hcl válasza lugosi (#222037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez bejött. "All Mail" nincs is... :D Köszi!

@Prowler : Elég WTF :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#222040) zoli62 válasza kagzer (#222034) üzenetére


zoli62
addikt

A Google Photo backup és sync, ami a beállításokban is ezen a néven szerepel és alapértelmezésben be van kapcsolva.. Appon belüli képtörlés esetén a Google Photo szerverről is törlődik a kép, a telefonról való törlés esetén nem. Sőt, appon belül helytakarékosság céljából lehet törölni képeket anélkül, hogy a Google Photos-ból törlődnének. Még Macről is lehet helytakarékosság céljából képeket törölni úgy, hogy iCloud-ban megmaradjanak.

[ Szerkesztve ]

(#222041) herdsman12 válasza zoli62 (#222028) üzenetére


herdsman12
őstag

Biztos voltam, hogy valami extra hülye helyzetet hozol elő.
Fenti problémádra már megelőlegeztem a választ (30 nap).
Nem túl életszerű, hogy délelőtt kikapcsolod az iCloud - Fotókat, csak azért, mert tudod, hogy a délutáni törlésed így megmarad.
Két különböző cég, két különböző rendszeréről elmélkedünk, de nem a valós hiányosságokról, hanem ilyen mesterségesen kreált problémákról.
A két rendszer eltérő tárolás/mentés kérdésénél nekem sokkal nagyobb gáz az erősen korlátozott fájl kezelés, rendes hívásszűrés, stb.
Sajna nem evidens, ezért meg kell tanulni, kipróbálni a lehetőségeket.
A Google Fotóknál is érhetnek meglepetések például kép/tárhely méret ügyben.

(#222042) zoli62 válasza herdsman12 (#222041) üzenetére


zoli62
addikt

Egyébként az Apple-nél mindig vannak ilyen furcsaságok, amikor makacsul ragaszkodnak valamihez, amin már túlhaladt az idő. A fotóknál maradva egy további egyszerű példa: Iphone-on, Mac-en, Icloud-on a fotóknak nem hozzáférhető az ExXIF adatai. (expozíciós idő, fényrekesz, készítés dátuma, stb.) Természetesen a szinkronizáció sem életszerű, azaz intelligens, ha például a telefonról véletlenül törlök kontaktot, ami pár kB helyet foglal, akkor intelligens módon a legközelebbi hálózati csatlakozáskor lefelé szinkronizáljon, hiszen a felhőben megvan, és ne kelljen a visszatörlés miatt böngészőn keresztül belépnem az iCloud-ba, hiszen azt várom el az összes Apple eszköztől, hogy józan paraszti ésszel is használható, ezért is Apple, de valami kitekert logikával működik. Egyébként visszatérve a képekre, a telefonról való vétlen törlés miatt ezért is kapcsolják ki a szinkront sokan.

[ Szerkesztve ]

(#222043) Noxy válasza zoli62 (#222042) üzenetére


Noxy
veterán

Iphone-on, Mac-en, Icloud-on a fotóknak nem hozzáférhető az ExXIF adatai. (expozíciós
idő, fényrekesz, készítés dátuma, stb.)
[link] :W
Röviden ennyi, mert amiről nem tudsz az még létezhet.
De van app arra is, hogy egy megosztott képről eltüntessek minden ExXIF adatot. Pld a GPS koordinátákat.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#222044) hemaka válasza zoli62 (#222042) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hogy lehet veletlenul torolni a kepet, amikor meg is kerdezi megegyszer, sot alatta irja, hogy ha torlod, akkor az icloudbol es az osszes tobbi eszkozrol is torli. De ha megis sikerul reszegen vagy bedrogozva osszehozni, a torolt kepek mappaban 40 napig meg ott a kep.

[ Szerkesztve ]

(#222045) Noxy válasza hemaka (#222044) üzenetére


Noxy
veterán

2 hete ez a problémája, de q..ra nem érti bár mit ír neki valaki. :((

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#222046) Ngtx válasza hemaka (#222044) üzenetére


Ngtx
aktív tag

drogozva.. ;]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#222047) nord_ válasza zoli62 (#222042) üzenetére


nord_
veterán

Az exifre már válaszoltak, ezt csúnyán benézted. Ráadásul Macen nem is kell külön alkalmazás hozzá.

Kontakt törlés: ez is hülyeség... kontaktot nem lehet véletlenül törölni! A névjegyzékben először az adott névre rá kell bökni, aztán kopp a szerkesztésre, aztán kopp a törlésre, és aztán megerősíteni a törlést.
De fogadjuk el, neked ez is sikerül véletlenül... Azt azért oszd meg velünk, hogy az iCloudnak honnan kellene tudnia, az adott törlés véletlen vagy szándékos mozdulat volt? :P

De biztos, hogy használtál valaha is bármilyen Apple terméket (leszámítva a bolti pár perces nyomogatást)? Mert ezekből a "hülyeségekkel védem a védhetetlent", nagyon nem ez jön le...

(#222048) lugosi válasza zoli62 (#222040) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Még Macről is lehet helytakarékosság céljából képeket törölni úgy, hogy iCloud-ban megmaradjanak.”
Hogyan? Mert a fotókban szinkronizál ugyanúgy mint a telefonon.

(#222049) nord_ válasza lugosi (#222048) üzenetére


nord_
veterán

Természetesen sehogy. :N

(#222050) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

3uTools-al csináltam (volna) egy backupot a telefonról, de Eset vírusirtó megfogta az egyik fájlt, amit letöltött a gépemre.
Kezdjek aggódni hogy valóban van egy trójai az iPhone-on? :D

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.