Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268001) w.miki


w.miki
veterán

Dual 2xUSB C kimenetű töltőfejből milyet használtok, vagy mi az ajánlott?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#268002) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok! Valaki használja innen az Apple One családi csomagját? Hogyan működik? Ugye 200GB tarhely van benne, ha 3 emberrel osztom meg, akkor fejenkent kapunk 200GB-ot, vagy összesen? Az Apple Musicnál hogy működik a megosztás?
Köszi! :R

(#268003) bnorci71 válasza hoffaboy (#267987) üzenetére


bnorci71
addikt

értelek és ez is a normális, te megtetted ami elvárható, engedd el

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#268004) Sys85 válasza w.miki (#268001) üzenetére


Sys85
veterán

Ár/érték arányban talán a Baseus.
Az a lényeg,hogy minimum 40W összteljesítményűt vegyél.
Lehet nagyobb is,abból bajod nem lehet,de a 40 a minimim ha kell a 2x20W töltés egyszerre.
GaN töltők marha jók,de azok nem nevezhetőek annyira olcsónak.
Én ezt venném ha ilyen kéne: [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#268005) Noxy válasza Mr.Wiking (#268002) üzenetére


Noxy
veterán

Bocsi, de ne keverd az osztást a szorzással. :Y
200 fizetsz, oszt 3x200= 600 lesz belőle? :U
Ennyire azért nem megy jól az Applenek. :N

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#268006) Jakob.rabbi válasza Noxy (#267993) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Köszönöm, de nem értem, hogy ebben hol a válasz.
Én be tudom állítani, hogy ha lehetséges, akkor iMessage-et küldjön. De a telefon honnan tudja, hogy lehetséges-e? :F

(#268007) vargalex válasza Jakob.rabbi (#268006) üzenetére


vargalex
félisten

Nyilván, aki engedélyezte, annak az Apple adatbázisában szerepel a telefonszáma. Onnan lekérdezi a telefonod és kész... Persze, saját névjegyek esetén ezt előre szinkronizálhatja (és szerintem szinkronizálja) is.

Alex

(#268008) HoldfenyLuna válasza Jakob.rabbi (#268006) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Mert ez olyan, mint egy csevegő alkalmazás. Az iMsg-be is be kell "regelni", akár androidon a Messages alkalmazàsba, vagy egy Viberbe. Szóval ki is szetdeheted a pipát és akkor minden üzeneted sima SMS-ként fog tovabbítódni.

(#268009) Jakob.rabbi válasza HoldfenyLuna (#268008) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Köszönöm - Vargalexnek is. Így már érhető. :R

(#268010) lugosi válasza Gsx-rr (#267999) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tippem sincs mi lehet. Én ezt csinálnám: app kilőve, telefon újraindítás, kényszerített újraindítás (ebben a sorrendben). Ha egyik sem oldja meg akkor app törlése és újra felrakása. Ha ez sem megy akkor tanácstalan vagyok.

(#268011) lugosi válasza Mr.Wiking (#268002) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Zenekönyvtár teljesen saját és a tárhely is. A 200 megán osztoztok. Lehet követni hogy a másik a családon belül mit hallgat, ha engedélyezitek.

(#268012) Gsx-rr válasza lugosi (#268010) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mind megvolt

(#268013) markknight válasza Gsx-rr (#268012) üzenetére


markknight
veterán

Még esetleg a settings alatt nézd meg, hogy van-e engedélye az appnak mobilnethez kapcsolódni.

(#268014) markknight


markknight
veterán

Na, végül 40 akárhány app várakozott update-re, de meguntam és manuálisan letöltöttem magamnak őket. (azt is amúgy 3x kellett indítanom, mert mindig mikor elővettem 30-15 várakozott még mindig) Hogy 1 hét alatt nem tudnak felkúszni a frissítések.. no comment.. Inkább kikapcsolom ezt a nem működő automatikus updatet a sirivel együtt, legalább kímélem az akksit is :D :D

[ Szerkesztve ]

(#268015) stuka20 válasza Noxy (#267988) üzenetére


stuka20
aktív tag

Nem, mert én világ életemben androidos voltam és sajna az én sms-em sem érkezett meg hozzá.. :/

(#268016) stuka20 válasza MasterMark (#267985) üzenetére


stuka20
aktív tag

Ezt nem értem, az alkalmazás ikonja zöld arra gondolsz? Bár más alkalmazás meg nincs, vagy csak én nem találtam.

(#268017) Kobe


Kobe
veterán

Fiio FW1 tws fulest hasznalnek iphone 13 proval.
A zene megy rajta rendesen, de hivasoknal nem hallani semmit vele. A mimrofon mukodik, mert a masik fel hallja ami a mikrofonba megy.
Milyen beallitast kene eszkozolni?

(#268018) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! “Az optimalizált akkutöltés megtanulja az ön napi töltési szokásait”
Azt is megtanulja, ha 4-es műszakba járok? Mert ugye éjszakázok, utána nappal alszok. Rendszertelen az alvás.

(#268019) Sys85 válasza SoldierL (#268018) üzenetére


Sys85
veterán

Azzal nem nagyon boldogul,vagyis elég ekletikusan (hol működik,hol nem).
12órázok (hosszú hét+rövid hét,2hét nappal,2 hét éjjel),így szinte sose látom az optimalizált akkutöltést.Illetve helyesbítek!Mire megtanulja és párszor kiírja,addigra jön a váltás és egy darabig megint nem jó.
Amikor táppénzen voltam majdnem 3hétig,meg hosszabb szabin,akkor kezdte megint megtanulni,de a mókuskerék ismét felborította.
Aki H-P dolgozik office time-ban,annak atombiztosan működik,de nálunk az összevisszaság miatt nem mindig megy.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#268020) MasterMark válasza stuka20 (#268016) üzenetére


MasterMark
titán

Az üzenet buborék színe zöld vagy kék.

Switch Tax

(#268021) lugosi válasza markknight (#268014) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy ios 10 vagy 11 óta, de több főverzió óta nem működik rendesen, nevetséges. Eleinte bosszantott, most már megszoktam, vagy inkább mondjuk úgy hogy belefásultam ebbe. Mikor ránézek arra a telefonra appfrissítés-ügyileg amit másodtelefonnak használok, csak pislogok hogy hány app várakozik napok óta hogy updateljen.

(#268022) SoldierL


SoldierL
senior tag

Szerintetek egy emagról rendelt (3600ft) PD 20w-os gyorstöltő adapter + gyári magsafe tehet kárt egy iphone 13 akkujában?

(#268023) markknight válasza lugosi (#268021) üzenetére


markknight
veterán

Engem azért zavar, mert az Apple-nél (2000-es évek elején kapcsolódtam be) mindig az volt tolva, hogy amint kijön valamilyen update, az legyen felrakva, mindig mindened up-to date legyen, mer' az a legjobb. Az egész vallás erre van kiélezve, évente új szoftver, új telefon featörök tömkelege. Hogy másfél hét alatt az AppStore nem tudja automatikusan lefrissíteni az appokat tényleg no comment. Minden nap töltve van a telefon, de egyszerűen nem moccant semmi előre.

Némileg így működik most:
-belépek appstore-ba
-megnézem hány app várakozik frissítésre, majd updatelem a listát
-lockscreen és bedugom tölteni a telefont
-ha elértem a 100%-ot, utána kezd el updatelgetni, de az se mindig

Egyrészt ez azért érdekes mert mindenhol az van reklámozva, hogy 80% fölé ne töltsük a készüléket. És igen, nevetséges és nagyon zavaró, szeretném minden alkalmazásból a lehető legfrissebbet használni. Folyamat Wi-fin vagyok, megoldhatnák már 10 év után.

[ Szerkesztve ]

(#268024) Sys85 válasza SoldierL (#268022) üzenetére


Sys85
veterán

Nem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#268025) burgatshow


burgatshow
veterán

Könyörgöm tegyünk már egy blokkot az adapterekről és kábelekről meg azok kombinaciójáról ill. kárt tesz-e az akksiban típusú kérdéskörről valamit mert megőrülök. A topik 50%-t az ilyen kérdések, a másik 40%-t a fólia/tok kérdések és csak a maradék 10%-t értelmes, szakmai hozzászólások teszik csak ki és bocsi, de már nagyon unom.

Ez egy kirohanás volt, elnézést. De a felvetésem áll, segítek is szívesen benne ha van rá fogadó bizottság.

(#268026) Harapos válasza burgatshow (#268025) üzenetére


Harapos
csendes tag

Lehet h az első hozzászólásban ajánlott kiegészítőket is fel lehetne sorolni, így akkor a kezdők mint én is hamarabb megtalálnánk a válaszokat. Ez csak egy ötlet. Látom van is ajánlás, akkor esetleg frissíteni, kiegészíteni tokokkal.

[ Szerkesztve ]

Harapos

(#268027) burgatshow válasza Harapos (#268026) üzenetére


burgatshow
veterán

Abszolút. Meg ugye jó lenne, ha sokan azzal kezdenék, hogy elolvasnám és nem pedig “write only” üzemmódban használnák a fórumot.

(#268028) Kbali válasza markknight (#268023) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem napi rutin, hogy telefon bekapcs (igen, éjszaka ki van kapcsolva), appstore megnyit, frissítések megnéz, telepít.

(#268029) Gudy


Gudy
tag

Iphone 11 pro-t érdemes cserélni sima 13-ra? jobb a kamerája?

(#268030) lugosi válasza Harapos (#268026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Felesleges. :((

(#268031) Gicz


Gicz
addikt

Van itt olyan aki hasznal 16 betat, es CIB bank alkalmazast is? Megy a bétával? Az 1. Betaval nem ment, mostanra valtozott esetleg?

(#268032) markknight válasza Gudy (#268029) üzenetére


markknight
veterán

A 13 Pro-nak sokkal rosszabb a kamerája, képzelheted akkor a sima 13 milyen. Én bánom, hogy cseréltem, még a telefon szögletes formája sem tetszik. Mindörökké 11 pro!

[ Szerkesztve ]

(#268033) zzola válasza markknight (#268032) üzenetére


zzola
félisten

Nyilván rosszabb... :U

(#268034) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Az Apple telefonokra hány év garancia van?
Én azt hittem, hogy 3, és a boltban is azt mondták, de a telefonom a jótállásra csak egy évet ír. :Y
Iphone 12

[ Szerkesztve ]

(#268035) #86564352 válasza lugosi (#268021) üzenetére


#86564352
törölt tag

Vajon mitől lehet ez? Nekem rendesen frissíti automatán, akkor is ha összevissza töltögetem, vagy nem várom meg a 100%-ot. Láttam úgy is, hogy töltőre tettem és főképernyőn máris változtak az ikonok, hogy épp telepít.

(#268036) allein


allein
addikt

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy nálatok van-e kamera fókusz probléma filmezés közben, 4K 60FPS van beállítva. Az évek során soha nem tapasztal ilyen jellegű problémát. Cinematic módban is elég gyakran van fókusz probléma, nem tudom mi lehet az oka, ezt a módot nem is használom amúgy. Kíváncsiságból kipróbáltam és minden cinematic videómon kamera fókusz probléma van.

#268034Mr.Wiking Igen, sajnos a gyári garancia csak 1 év, 3 évet a bolt biztosítja, ahonnan vásároltad.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#268037) zzola válasza Mr.Wiking (#268034) üzenetére


zzola
félisten

2021-től Az új, sávos jótállás lényege:
*A 10-100 ezer forintért megvásárolt termékekre legalább ​1 év jótállást kell vállalni.
*A 100-250 ezer forintért megvett termékek esetében legalább 2 év a garancia.
*A 250 ezer forintnál drágább termékek esetében pedig minimum 3 év a jótállási idő.

[ Szerkesztve ]

(#268038) Szabi® válasza allein (#268036) üzenetére


Szabi®
addikt

Melyik típusnál van ez :F

(#268039) Mr.Wiking válasza zzola (#268037) üzenetére


Mr.Wiking
tag

És akkor kihez kell vinnem, ha egy éven túl romlik el, ha az Apple csak egy évet ír? A GSM, ahol vettem, azt mondta, hogy az Apple vállal rá 3 év garit a telefon bekapcsolásától kezdve. :Y

(#268040) zzola válasza Mr.Wiking (#268039) üzenetére


zzola
félisten

A vásárlás helyére. Pontosan hol vásároltad?

(#268041) allein válasza Szabi® (#268038) üzenetére


allein
addikt

13 pro max. Lehet jót tenne egy gyári visszaállítás?

#268039 Mr.Wiking Az Apple nem fog 3 évet vállalni, ha csak nincs Apple Care, ha jól tudom ezt a szolgáltatást nem minden eszközre lehet itthon igénybe venni. A bolt félretájékoztatott, ebben az esetben szerintem a 3 évet nekik kell vállalni.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#268042) Mr.Wiking válasza zzola (#268040) üzenetére


Mr.Wiking
tag

T-fone GSM. A számlát, amit kaptam, azon csak 1 év gari van feltüntetve.

(#268043) Sys85 válasza Mr.Wiking (#268039) üzenetére


Sys85
veterán

Hát ha gsm-ből vetted (nem hivatalos apple partner),akkor 2.-3. évben a boltba kell vinned,ők garizzák.
Az apple legjobb tudásom szerint a 2.-3. évben csak akkor vállalja a garit ha hivatalos partnernél vetted (MM,Euronics,Emag,iStyle,iCentre,mobilszolgáltatók,meg még 1-2 hely).
Amúgy a telefon mindenhol csak 1évet ír,azzal ne foglalkozz.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#268044) zzola válasza Mr.Wiking (#268042) üzenetére


zzola
félisten

A vásárlás helyére tudod vissza vinni. Ezért hangzik el nem elégszer, hogy noname/sufni GSM boltokban ne vásároljunk...

[ Szerkesztve ]

(#268045) TheMarci válasza zzola (#268044) üzenetére


TheMarci
addikt

Pontosan, es a mobilbolt valoszinuleg nem az Applenak kuldi vissza javitasra a telefont, hanem o probalja meg megjavitani, ahogy tudja.

Do You Dream?

(#268046) Sungoo válasza TheMarci (#268045) üzenetére


Sungoo
addikt

Már ha meglesz a bolt, esetleges garanciáztatáskor…

(#268047) Mr.Wiking válasza zzola (#268044) üzenetére


Mr.Wiking
tag

Vásárlás előtt próbáltam körbejárni az üzletet. Lehet hülye voltam, de rögtön kellett a készülék és semelyik nagy üzletben nem volt raktáron, azért esett a választásom erre a GSMre. De 2014 óta jelen vannak, céginfók szerint teljesen megbízhatóak, google értékelései is jók, van honlapjuk is, több üzletük stb. Nem gondoltam, hogy szurkeimport. :( :F

(#268048) xhege válasza Gudy (#268029) üzenetére


xhege
addikt

Ha csak a kamera miatt váltanál, akkor nem érdemes. Egyrészt buksz egy dedikált zoom kamerát, ami mindenképpen visszalépés lenne. Másrészt (ez szigorúan magánvélemény) a képalkotása szerintem jobb a 11-es szériának.
Én 13 Pro-ról visszaváltottam 11 Pro-ra. Most kíváncsian várom majd mit gurít a 14-es széria és mennyiért.... (nyilván rohadt drága lesz).

Ha a fotózást nem nézzük, akkor nyilván picivel jobb telefon a 13.

(#268049) markknight válasza zzola (#268033) üzenetére


markknight
veterán

Olvass kicsit utána redditen és meglátod. Am múltkor is linkeltem képeket, hogy mennyire elrontja az élsimítás a fotókat..

(#268050) lugosi válasza markknight (#268049) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az alapján amit a fotózásról tudok, az a véleményem, hogy ezt szoftveresen csinálták ilyenre, tehát akár jó is lehetne. Ebből kifolyólag ha ez szándékos, azóta javítható lett volna, akkor miért lenne másmilyen a következő szériában. Nincsenek nagy reményeim ezzel kapcsolatban.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.