Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#293001) KillerATi válasza bbendre (#292993) üzenetére


KillerATi
tag

Ez egyébként biztonságos? Mert ugye az Applet a biztonság miatt (is) szeretjük, így meg, ha jól gondolom minden adatom egy külső cégen megy keresztül. Nem értek ehhez, csak gondolom, ezért kérdezem.
Nem lassítja ez egyébként sebességet?

(#293002) Janika--1982 válasza atee_13 (#292994) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Hát elmúltak azok az idők már.

Nagy János

(#293003) Rhino82


Rhino82
tag

Valaki el tudja nekem magyarázni, hogy mitől biztonságos, illetve biztonságosabb az ios mint pl az android? Banki alkalmazásokat használok, szóval nekem nagyon fontos az adataim vedelme.

(#293004) bbendre válasza KillerATi (#293001) üzenetére


bbendre
őstag

Bztonságos? Nem tudom. AZAZ egyik szolgáltató sem az ha nem bízol bennük. Majdnem minden cég és termék rendelkezik biztonsági tanúsítvánnyal ami a közelmúltban csúnyán elbukott.
A kérdés, hogy kire mit bízol rá.
Adguard: látni fogja az összes DNS lekérésedet. Biztonságos? Talán. Tudja módosítani a DNS rekordokat. Igen. Ez biztonságos? Nem. De ez érvényes az összes szolgáltatóra.
Egy gyerek eszközén a biztonsági kockázat nagyin alacsony. Saját eszközön neked kell dönteni.
A kockázatod viszonylag alacsony, hogy gondod lesz. Adatokat nem fognak tudni (elvileg) ellopni. https://adguard.com/en/privacy.html + https://github.com/AdguardTeam
Csak a DNS szolgáltató módosításával alacsony a kockázat

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#293005) M1995 válasza KillerATi (#293001) üzenetére


M1995
aktív tag

Privacy Policy | AdGuard
Régi cég az adblocker piacon. Nem gyűjtenek logot elvileg.

Sebesség: gondolom a szervereiktől is függ, nyilván a saját ISP elvileg gyorsabb, észrevehető különbségnek nem szabadna lenni, ha minden stimmel

(#293006) markknight válasza Rhino82 (#293003) üzenetére


markknight
veterán

Mert zárt, be van korlátozva elég keményen mit lehet s mit nem.

(#293007) Werkly


Werkly
őstag

Régi iPhone SE telón, prediktív szövegbevitel hol kapcsolható ki? Kösz!

(#293008) Zsolt,72 válasza Werkly (#293007) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

[kép]

Forrás: [link]

 iPhone 15

(#293009) Rhino82 válasza markknight (#293006) üzenetére


Rhino82
tag

Akkor végülis ha nem töltesz le mindenféle appot idegen helyekről és nem dőlsz be a csaló emaileknek/sms-eknek akkor ugyan olyan biztonságos mindkettő?

[ Szerkesztve ]

(#293010) bbendre válasza Rhino82 (#293003) üzenetére


bbendre
őstag

Biztonságosabb az Android vagy IOS? Milyen szempontból?
1. IOS zárt OS, Android AOSP nyílt forráskód
- Ha valaki talál hibát a nyílt forráskódban tudja jelezni azonnal
- Az IOS zárt OS. Hibát keresni csak különleges módszerekkel lehet.

2. A Gond(ok):
- Az IOS-re jönnek a biztonsági frissítések
- Az Android-ra nem... azaz Google Pixelekre, Samsungra jönnek havonta a többit nem tudom

- Mivel az Android AOSP csak alap ha egy sérülékenység van a Google Pixel 5-ben akkor nagy valószinűség szerint nem lesz benne a Google Pixel 6, Huawei, Samsung, stb telefonok-ban. Sokkal kisebb a sebezhető felület
- IOS-ben 1 sebezhetőség kb 100.000.000 telefonon ott lesz. Ilyenkor jönnek a Rapid Security Responses frissiítések

3. User és rendszer
- Android esetén simán lehet engedélyt adni kb mindenre pár kattintással. Pl egy hozzáférésen keresztül (tárhely) a facebook app réges-régen egy hibát kihasználva letöltötte a kontakt listát. Így pontosan tudta, kit ismerhetsz fel is ajánlotta
Vagy a bluetooth MAC olvasással tudta, hogy ki van körülötted vagy...
- IOS esetén sokkal nehezebb ez egyik app-nak hozzáférni a másikhoz, csak úgy adatot gyűjteni. Nem lehetetlen, de sokkal sokkal nehezebb.

4. Google Play vs Apple Store
- A Google play tele van kártékony appal,
- Apple store-ban is vannak, de sokkal hatékonyabban védekeznek ezek ellen

Szerintem nem biztonságosabb egyik rendszer sem ha a user nem körültekintő. Kevés a zero click sebezhetőség. A top level, APT [link] ellen nincs védelem. Sőt itt az IOS sebezhetőbb mert ami nálad van telefon pontosan olyan mint bárki másnál lévő telefon biztonsági szintje ha frissíti.

Mivel a security response már külön patch a hozzáértők a patch alapján könnyebben ki tudják használni a sebezhetőségeket. Érdemes mostantól gyorsabban frissíteni :)

Sima user esetén sokkal kisebb az esélyed, hogy az IOS-en ellopják az adataidat. Hozzáférjenek az adataidhoz

Van pár szabály:
Ne bizz rá egyvalakire mindent:
- Több helyen legyen pénzed
- Máshol tárold a jelszavakat és
- Máshol a 2FA MFA-kat (a kettő lehetőleg ne ugyan abban legyen pl 1password)
- Legyen biztonsági mentésed
- Olvas híreket, hogy mi a jelenlegi trend. Mindig van
NAGYON FONTOS:
- Ha nagy gond van mindig van 1-3 perced legalább ha nem tudod mit kell csinálnod. Próbálj meg hígadtan gondolkozni. Pl kapsz egy SMS-t vagy felhívnak, hogy valami történt.

Mindig gondold végig kinek pontosan mit adsz oda. Pl a bank SOHA nem kéri el a kártya számod. [link] Bármilyen adatot kérnek tényleg, gondold végig MIÉRT kell és MIT tudnak vele kezdeni ha odaadod. (A banknak tuti soha sem fog kelleni a CCV kód)

Mindig tud, hogy mit telepítesz fel. App store, ki a cég aki kiadta? Milyen adatokat kér? Mihez akar hozzáférni? Mi lesz, mi lehet ha ezeket megadom? Pl fura ha OTP bank appot a Chiping co. adta ki. SOHA ne engedd meg, hogy ismeretlen távolról hozzáférjen az eszközödhöz mert segíteni akar. PL egy "bank". Ez nagyon magas szintű bizalom.
Legyen terved a visszaállításra. Legyenek meg a recovery code-ok. ID-k. PIN-ek.
Ha a Google Keep-ben tárolod a jelszavakat és valaki ellopja a Google fiókod akkor gondban vagy.

Bocs, hosszú lett.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#293011) sgeza válasza Rhino82 (#293009) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem igen. Ésszel kell használni.

(#293012) markknight válasza sgeza (#293011) üzenetére


markknight
veterán

Szerintem sincs nagyon különbség, oda kell figyelni.

iOS-en is vannak cifra webappok, spam naptárak, kamu profilok stb.

[ Szerkesztve ]

(#293013) sgeza válasza bbendre (#293010) üzenetére


sgeza
veterán

Jönnek még pluszban a Google play-rendszerfrissítések is gyártótól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#293014) M1995 válasza Rhino82 (#293003) üzenetére


M1995
aktív tag

Face ID, zárt rendszer, hosszabb támogatás, gyors frissítések, nincs fragmentáció.
Több Android user nagyobb célpont, hackereknek érdemesebb a nyílt forráskódban kutakodni sebezhetőség után és több usert tudnak megcélozni.
Régen az Android készülék tárhelye alapból nem volt titkosítva, az iPhone igen. Hozzáférési engedélyek is szigorúbbak iOS esetében, Androidnál szabad volt a vásár. Ma már jobb a helyzet. App Store is szigorúbb, bár nem eléggé, viszont Play Store több ilyen hír.

Secure Enclave

Nem annyira security kérdés inkább privacy:
Apple Pay: a bankkártya adatokat, vásárlásokat nem tárolja
Google Pay nyilván titkosítva, de elteszi a szervereikre

iOS újabb még durvább lekorlátozási lehetőségek:
Advanced Data Protection
Lockdown Mode

(Célzott személyt, akit Pegasus módszerekkel törnek fel, akkor mindegy milyen telefon...)

Bár ennyire nem kell mélyre ásni, a default működés elég átlagembernek. Arra kell figyelni az iPhone passcode-ra vigyázni, mert az a kulcs mindenhez, kifigyelt passcode és elszaladnak a telefonnal rögtön tudják átállítani az Apple ID jelszót.
Bank app Face ID külön belépés és külön jelszó érdemes, így még ha el is vinnék a feloldott telefont, nem tudnak belépni.

Természetesen Androidon belül se mindegy két végletet mondva, hogy egy Pixelre tett Graphene rendszerről van szó, vagy egy 5-6 éve nem frissített elavult Android verziós, sideload appokkal teli hazabeszélő kínai készülékről.

Átlagember vesz egy új Samsung telefont naprakész rendszerrel vagy iPhone készüléket és nem dől be üzenetekben kapott, szemét weboldalakon előforduló nyilvánvaló adathalász kísérleteknek, akkor mindkét rendszer elég biztonságos.

[ Szerkesztve ]

(#293015) lugosi válasza markknight (#293012) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát, azért havonta szokott hír lenne a nagy (nem tech) hírportálokon, hogy épp milyen malware az aktuális sláger a Google play store-ban. Ez azért ioson nem jellemző.

(#293016) Uyuarasy válasza Luck Dragon (#292989) üzenetére

Hasonlot vettem mindenes toltonek (Baseus GaN Charger 100W - a negy portos verziot), eleg jok ezek csak erdemes jol utanajarni miket tudnak (pl. melyik port mennyi aramot tud leadni, milyen protokollokat tamogat, stb.).

(#293017) 7Heads Drago válasza atee_13 (#292994) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha épp jók a fényviszonyok és nem nappal szemben fényképezzel van esély jó képre. De ez ugye ritka. Ha kevés a fény nálam nagyon gyengék a képek. Pedig a fórum teli van vele hogy egy iPhonet nem kell állítgatni, hanem csak kattintani. :N Számomra csalódás az I11 fényképezésben. Az újabbakat nem ismerem, de ezek után nekem nagyon kérdéses az egész.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#293018) 7Heads Drago válasza lugosi (#293015) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Aki minden kakit letöltöget meg is érdemli.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#293019) 7Heads Drago válasza M1995 (#293014) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+bbendre: Köszike az infót. :R

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#293020) consono válasza 7Heads Drago (#293017) üzenetére


consono
nagyúr

Hát azért a iPhone 11 lassan négy generációval ezelőtti készülék, kár a maiakhoz hasonlítani...

"In God we trust. All others must bring data"

(#293021) xhege válasza consono (#293020) üzenetére


xhege
addikt

Annyira nem kár szerintem, mert bár az újabbak funkcióban bővültek, de a 11 képalkotása természetesebb. Szerintem.

(#293022) -Skylake- válasza Rhino82 (#293003) üzenetére


-Skylake-
addikt

biztos megkoptak mar az emlekeim, mert reg volt droidom, de majdnem biztos vagyok benne hogy ha felnezek play storeba, akkor az osszes letezo bankhoz/fintech-hez lesz android app. innentol gondolom ertheto.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#293023) esbii22 válasza xhege (#293021) üzenetére


esbii22
őstag

+1
Teljesen jó képeket csinál a 11. Aki profin akar fotózni vegyen pro modellt, vagy rendes fényképezőgépet.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#293024) Noxy válasza lugosi (#293015) üzenetére


Noxy
veterán

Tegnap este még ott volt az AppStore-ba. [link]
Ma reggelre eltűnt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#293025) madle


madle
őstag

Sziasztok,

azt hogyan tudom beállítani, hogy a fotókat automatikusan szinkronizálja Wifin keresztül a gépre a teló? Vagy egyáltalán létezik ilyen? Nem az iCloud fotótárra gondolok, csak szimplán felmásolás a gépre.

(#293026) c64fanhun


c64fanhun
tag

Sziasztok!

Arra tudtok megoldást, hogy ha messengerben akarok képet/videót csinálni akkor ne a nagylátószögűt használja? Elég idegesítő, pár napja kezdte ezt... Iphone 12 mini.

(#293027) -secret- válasza c64fanhun (#293026) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Újra próbáltad indítani?

(#293028) devil-k válasza Rhino82 (#293003) üzenetére


devil-k
nagyúr

Más is használ banki alkalmazásokat évek óta "alma" rendszeren. Egyébként mindig az emberi tényező a leggyengébb láncem ezekben a biztonsági kérdésekben. Manapság már másféle bankkártyás csalások működnek, mint 2-3 évvel ezelőtt.
Viszont összefoglalva: semmi, de semmi sincs 100% biztonságban, ami az internetre ki van engedve.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#293029) Noxy válasza devil-k (#293028) üzenetére


Noxy
veterán

+ e-hez hozzá lehet még adni, a nagyszámú magyarországi "funkcionális analfabetizmust". Pld:
Ki írja az ATM hogy 1200 ft a kp felv.. díja, de kiveszi, utána meg kirakja a FB-ra, hogy lenyúlta a bank a pénzét.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#293030) M1995 válasza lugosi (#293015) üzenetére


M1995
aktív tag

Több millió app esetében elkerülhetetlen ezer rossz. (Én már azt se értem mi szükség van több millió appra mindkét áruházban.) Hiába van automatizálva és jóváhagyási folyamat, viszonylag könnyen be lehet jutni az áruházakba kamu, lehúzós appokkal is, mert kezelhetetlen mennyiség már. Ezért mindig usertől függ figyelni kell valójában mit is tölt le.
Most volt, hogy USA-ban megjelent Zuckerberg Twitter riválisa a Threads, egy Instagram társ app. EU-ban nem jelent meg egyelőre hivatalosan adatvédelmi okokból, mégis mindkét áruházban megjelentek a copycat kamu appok olyan névvel (Threads for Insta, Threads by Instagram) és hasonló logóval, hogy mezei usert megtévesztheti. Egy nap alatt eltávolították és mondhatni csak X ezer töltötte le, de akkor is egyáltalán hogyan kerülhet fel ugyanolyan névvel és logóval, hogy juthat fel chart listákra egy ennyire nyilvánvalóan kamu? Amikor a tech oldalak hetek óta a Musk-Zuckerberg cicaharcról cikkeznek. És ekkor sem a cégek vették észre maguktól, hanem fejlesztők jelentették. [link]

#293028
A sláger most a kamu üzenetben kamu bank vagy foxpost linken add meg a bankkártya adataid. És a klasszikus ijesztgetős módszer, hogy feltörtek de ők segítenek csak telepítsd a számítógépedre az Anydesket és adj hozzáférést.

(#293031) balage25 válasza Luck Dragon (#292989) üzenetére


balage25
senior tag

Én a Ugreen töltőjét használom. Olcsóbb és szerintem minőségben is jobb a Baseus cuccoknál.

(#293032) BloodRay válasza lugosi (#293015) üzenetére


BloodRay
veterán

Ja hogy a hírek nem jellemzőek tehát az appstore jobb... :DDD
Mindkét app store-ban le lehet tölteni a trágya alkalmazásokat, a különbség talán, hogy a play store jóval relevánsabb találatokat ad egy keresésre...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#293033) Boond


Boond
addikt

Lehet az az ok az almás csalásoknál, hogy hiszékenyebbek, mert nagyobb biztonságban gondolják magukat?
Érdekes felvetés, a topikot olvasva...

(#293034) cekkk válasza BloodRay (#293032) üzenetére


cekkk
veterán

Kezdő almásként ebben teljesen igazat adok neked. Itt azért sokkal nehezebben találok meg valamit a store-ban mint play-ben.

(#293035) lugosi válasza BloodRay (#293032) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt írtam, hogy havonta szokott hír lenne hogy megint van egy elterjedt malware a play store-ban, ioson ez nem jellemző. (Konkrétan még nem találkoztam vele, de ha volt malware akkor kíváncsi lennék rá.)

"Ja hogy a hírek nem jellemzőek tehát az appstore jobb... :DDD"
Ebből a szempontból igen. Nem azért, mert a hírek nem jellemzőek, hanem mert a malware-t nem jellemzőek, de igen, azt gondolom, hogy ebből a szempontból az app store jobb.
Azt, hogy egy keresőóriás alkalmazásboltjában a kereső hatékonyabb, én valószínűnek gondolom szintén.

(#293036) bigdady


bigdady
nagyúr

Pesten tudtok olyan ajánlott szervizt ahol iPhone 7 aksi csere megoldható úgy hogy megvárom? :R

(#293037) markknight válasza cekkk (#293034) üzenetére


markknight
veterán

Még a Siri se találja meg a zenéket a libraryben, akkor mit várunk az AppStore-tól? :D

Mellesleg mai napig arról sincs fingja, hogy létezik always on display a beállításokban..

[ Szerkesztve ]

(#293038) gyapo11 válasza esbii22 (#293023) üzenetére


gyapo11
őstag

A fényképezőgéppel sem olyan egyszerű. Van a blende, expozíció és ISO. Melyiket hova állítsa? A gyártó kitalál valamit, az az esetek egy részére jó, más esetekben nem jó, bemozdult lesz a kép, túl kicsi a mélységélesség, túl nagy a zaj. Lehet manuálisan is beállítani, de ahhoz érteni kell a fotózás szakmai részéhez.
Az az elképzelés, hogy csak kattintani kell tényleg csak sok fényben működik, mert akkor be lehet húzni a blendét hogy legyen mélységélesség, lehet rövidet exponálni hogy ne mozduljon be és lehet alacsony ISO-val fotózni hogy ne legyen sok zaj.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#293039) gyapo11 válasza devil-k (#293028) üzenetére


gyapo11
őstag

A hosszú jelszó elég nagy biztonságot ad, de nem 100 %. Ha két lépcső van két különböző kódoló algoritmussal, akkor nem lehet tudni, hogy mi van becsomagolva, tehát nem lehet ellenőrizni, hogy a próbált jelszó helyes-e. Ezt már ha nem is 100 %-nak mondanám, de olyan sok időt igényel, ami nem éri meg a dekódolást.
Vagy ott van az OTP, véletlen számok halmaza, amivel egyszerűen xorolni kell a file-t, elvileg lehetetlen törni, csak a brute force próbálgatás működik, az megint szinte végtelen idő, nem éri meg.
Szóval nem technikai a feladat, hanem az embert kell támadni, aki tudja a jelszót, birtokolja az OTP kulcsot.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#293041) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Láma kérdésem van Apple Music felhasználással kapcsolatban.
(Tudom, van saját topic, de kicsit szolíd a tömeg ott).
Teljesen új vagyok sztereó streamer használóként (még a dobozban van :) ), kérdés:
amennyiben csak egyéni Apple Music előfizetésem van, de szeretnék egy Android-os táblagépen is bejelentkezni (a streamer android-os, persze működik iOS-ről, de iPad ezért nem fér bele, inkább egy 35ezres kínai 10 colos valami, azon kényelmesebb felteszem a kezelés és dalszöveg olvasás), ahhoz nekem elég az egyéni elfizetés?
Tehát gond nélkül tudok egy 2. eszközre bejelentkezni?
Egyszerre nyilván csak egyiken használnám.
Illetve:
van bármi hátránya vagy korlátja minőség szempontjából, hogy iPad helyett Android-os táblagépet használnék?
Köszönöm!

(#293043) lugosi válasza wrathchild (#293041) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Használhatod több eszközön igen.

(#293044) mekker válasza kakuk.tamas (#292969) üzenetére


mekker
őstag

Köszi a választ, így már érthető. Nem az anyém a teló, így nem tudok róla sokat, viszonylag friss iOS. Egy ismerősnek van hivatalos lightning-hdmi dongléja, azzal még kipróbáljuk.
Esetleg valami más ötlet? Projektornak hdmi, dvi, d-sub bemenete van.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#293045) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok! Alaplapi usb-c port mennyivel tölt?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#293046) Sys85 válasza tonyqa23 (#293045) üzenetére


Sys85
veterán

Pc/laptopfüggő.
3utoolst felrakod,telót rádugod és a 3u kiírja mennyivel tölt.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#293047) tonyqa23 válasza Sys85 (#293046) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Köszi.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#293048) Zsolt,72 válasza tonyqa23 (#293045) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

Változó, nálam az egyik 1.5 W, a másik pedig 3 W. Ahogy Sys is írta, a 3uTools meg tudja mutatni.

 iPhone 15

(#293049) tonyqa23 válasza Zsolt,72 (#293048) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Akkor valószínű, h az 5 w-os régebbi gyári töltőfejnél kevesebbel tölt.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#293050) Sys85 válasza Zsolt,72 (#293048) üzenetére


Sys85
veterán

A céges Dell laposom meg gyorstöltéssel tölti az S23U-t.
Hogy az mennyi pontosan nem tudom,de ugyanazt írja ki a teló mint a 25W-os töltővel.A régi Asrock gamer alaplapom meg 18W-tal tolta a 11 Pro-t.
Szóval ez nagyon függ az adott géptől.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.