Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#294001) ktgeri válasza kchris78 (#293998) üzenetére


ktgeri
tag

S21 ultra

(#294002) kchris78 válasza Rage47 (#293999) üzenetére


kchris78
veterán

+ periszkópos kamera. 5* annyira meg fogja érni mint a 14-re váltás 1 éve.

(#294003) akosxyz válasza kchris78 (#294002) üzenetére


akosxyz
senior tag

Az csak a pro max-ban lesz, nem?

(#294004) kchris78 válasza akosxyz (#294003) üzenetére


kchris78
veterán

Igaz, pontatlan voltam.

(#294005) CrAzY88 válasza Scrake^;DD (#294000) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Szerintem az intelligens HDR funkció nem tud minden esetben érvényesülni, elég lehet lehet egy apró részlet ami megzavarja illetve elbizonytalanítja, és onnantól fogva lehet hogy el is engedi a dolgot.
Ez csak ötlet, sajnos ebben a pillanatban nincs lehetőségem kipróbálni.

De ez tényleg csak egy szerény vélemény, bármiféle szakmai felhasználás szigorúan TILOS!!4! :)) ;]

Szerk: van bármiféle negatív hatása a használat közben, vagy csak elvi kérdés, és csak a megértésére irányul az érdeklődés?

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#294006) kakuk.tamas válasza Scrake^;DD (#293979) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Sorozatképnél ha jól tudom a rendszer kiválasztja a szerinte legjobbat, és azon javít ahogy tud.
Vagy lehet felismerte, hogy állat van a képen, és ezért dobott rá bokeh-t. Ha rámész a a szerkesztésre és az f-et lehúzod nullára, leveszi a mosást.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#294007) Maxximus


Maxximus
őstag

Hol tudom kikapcsolni hogy wi-fi alatt iCloud backupoljon?
koszi

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#294008) kakuk.tamas válasza Maxximus (#294007) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Beállítások-Profilod-iCloud

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#294009) Scrake^;DD válasza kakuk.tamas (#294006) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Rosszul írtam. Nem szó szerint sorozatkép (hosszan nyomva a fényképezést) hanem egymás után többször lefényképeztem. De lehet, hogy az amit CrAzY88 írt feljebb.

CrAzY88 - pusztán elméleti feltevés, nem tudtam, hogyan működik ez a funkció, de akkor gondolom ezt nem lehet bekapcsolni hanem vagy felismeri vagy nem.

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#294010) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok, a lokátorban egy airpods pro 2 folyamatosan azt írja, hogy nem található hely. Ez lehet, hogy azért, mert valaki hozzáadta már a saját iCloud fiókjához? Ebben az esetben csak az a megoldás, hogy ő törli, utána tudom én használni "normálisan", vagy van egyéb megoldás? Használtan vettem, olyantól, akinek nincs apple cucca, de lehet, hogy kipróbálta a párja telefonjával.
Sőt, ha még lehet lokátorral kapcsolatban egy kérdés: egy macet két fiókkal használunk. Az egyik fiók esetén azt látom, nem található hely, a másik fiók alatt meg mutatja. Ez miért lehet (lokátorban látom a feleségem cuccait is)

[ Szerkesztve ]

(#294011) juve600 válasza ktgeri (#293997) üzenetére


juve600
nagyúr

megjelenéskor kiderül a 15-ös széria ára ,majd a 14-es hogy változik-e akkor fog kiderülni

(#294012) schor válasza rabbit87 (#293952) üzenetére


schor
tag

Hogy én mennyit vacakoltam ezzel - sikertelenül.
Köszönöm, hogy megosztottad, végre sikerült átmásolnom az összes Gmail névjegyemet.

Ennek ellenére nem visz rá a lélek, hogy töröljem a Gmailből az átmásolt névjegyeket, ősidők óta azt használtam, kicsit aggódom, hogy elég e az iCloud-ban való mentés. :D

(#294013) Zsolt,72 válasza schor (#294012) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

nem visz rá a lélek, hogy töröljem a Gmailből az átmásolt névjegyeket, ősidők óta azt használtam

Nincs is ezzel semmi gond. Simán elfér ott is, amolyan biztonsági tartalék gyanánt. Esetleg időnként frissíted és akkor lesz egy másodlagos mentésed is a névjegyzékről, ami semmibe sem kerül. :)

 iPhone 15

(#294014) sgeza válasza schor (#294012) üzenetére


sgeza
veterán

Akkor miért nem használod csak a Google névjegy szinkronizálást? Én például az iCloud kontaktokat nem használom, ki van kapcsolva.

(#294015) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Nekem sosem volt icloud kontaktok használva,csak a gmailes van.

(#294016) PACSA75 válasza mr.tamasbiro (#294015) üzenetére


PACSA75
őstag

Dettó. Szerintem ez a legjobb megoldás, hiszen így ha átmegyek androidra, egyből elérhető lesz ott is.

(#294017) Kbali válasza burgatshow (#293996) üzenetére


Kbali
nagyúr

Persze, hiszen ezt írtam.

(#294018) kali válasza schor (#294012) üzenetére


kali
legenda

Ne töröld, fog még kelleni az a Google címtár.
Sőt, az iPhone tökéletesen kezeli onnan is.

(#294019) consono válasza PACSA75 (#294016) üzenetére


consono
nagyúr

Én is így vagyok.

"In God we trust. All others must bring data"

(#294020) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Jelenleg a Google kontaktokba szinkronizálok (ill. naptárt is). Olyan esetleg lehetséges, hogy bekapcsolom az iCloud kontaktszinkronizálást, és a meglévőeket egyszerre két helyre szinkronizálja? Vagy mindenképpen ezek egy-egy szerverhez vannak rendelve?

(#294021) typeo válasza alba-regia (#294020) üzenetére


typeo
lelkes újonc

Nálam outlook az alapértelmezett fiók, ide ment minden újat, és icloudban szinkronizálja folymatosan. Így 2 felhőben van meg minden (kontakt, naptár).
beállítások-kontaktok-alapértelmezett fiók

(#294022) Noxy válasza typeo (#294021) üzenetére


Noxy
veterán

beállítások-kontaktok-alapértelmezett fiók

Ha itt az outlook az alapértelmezett fiók, akkor nem fogja az iCloudba is szinkronizálni. :( (Max az export import funkc.. kerülhet az iCloudba.) Itt leellenőrizheted: [link]
Nem kellene senkit fals infókkal félre tájékoztatni. :N

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#294023) typeo válasza Noxy (#294022) üzenetére


typeo
lelkes újonc

Sajnálom, nálam magától csinálja.
Először importáltam icloudba az outlook kontaktokat, aztán alap fiókká tettem az outlookot, most pedig akit mentek outlookba, magától megy icloudba is.

(#294024) Noxy válasza PACSA75 (#294016) üzenetére


Noxy
veterán

Soha nem volt droidom, de előbb volt G fiókom, mint iPhone.
A mai napig a G fiókba mentem a kontaktokat. Soha nem tudhatom mikor kerülök olyan helyzetbe, hogy droidos telót kell ideiglenesen használnom.
Ettől függetlenül, 1 évben 1x beimportálom az iCloudba is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#294025) sgeza válasza alba-regia (#294020) üzenetére


sgeza
veterán

Nem lehet mindkettőhöz. Egy névjegy vagy itt van vagy ott, és be tudod állítani, hogy az új névjegyet hova mentse.

(#294026) typeo válasza typeo (#294023) üzenetére


typeo
lelkes újonc

Viszont az outlook naptárat tényleg nem lövi icloudba, csak a telefon naptár appban vegyíti a két fiókot.

(#294027) bigrobika


bigrobika
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítség kellene. Lányom vett egy Iphone 12 készüléket. A régi mobiljáról /android/ át lettek másolva a képek, zenék, videók de a videókat nem látja a készülék /mp4 formátum/. A képek, zenék tökéletesek. Mi lehet a probléma? Köszi a válaszokat.

(#294028) kakuk.tamas válasza bigrobika (#294027) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Fájlok appban nem látja, vagy a Fotókban?

Az iOS külön kezeli a kettőt; egy 3utools vagy iMazing alkalmazással kellene átmásolni őket PC-vel. Egyébként a Fájl appban meg kell keresni a videókat és menteni őket a Fotók appba.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#294029) markknight válasza bigrobika (#294027) üzenetére


markknight
veterán

Mivel másoltátok át a videókat? Van Maced? Sajnos nem egyszerű egy videó feltöltése a photo library-be pl PC-ről a google photos mellett konkrétan egy röhej az egész.

[ Szerkesztve ]

(#294030) Noxy válasza markknight (#294029) üzenetére


Noxy
veterán

Ezt ugye nem gondolod komolyan, mert ez tényleg röhej. :W
Melyik felhőtárhelyből másoljak photo library-be? :U [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#294031) markknight válasza Noxy (#294030) üzenetére


markknight
veterán

Jó PC amiről a screenshotot csináltad, hogyé adják?

Egyébként böngészőn keresztül JPG-n kívül kb semmit nem tudsz feltölteni, egy nyavalyás PNG-re sír a cucc 2023-ban. Ja, videofeltöltés meg nincs is

[ Szerkesztve ]

(#294032) Noxy válasza markknight (#294031) üzenetére


Noxy
veterán

Mi van??? Milyen PC?? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#294033) markknight válasza Noxy (#294032) üzenetére


markknight
veterán

Azt írtam, hogy PC-ről(PC-n) a google photos mellett röhej az iCloud photos.

(#294034) Sungoo válasza markknight (#294033) üzenetére


Sungoo
addikt

Hol írt ilyet?

(#294035) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Van valami olcsóbb módja az airtagnek ami bevált már?
Gondolok itt aliexpressz rendelésre.

Nem kéne sok 1-2 darab csak.

(#294036) markknight válasza Sungoo (#294034) üzenetére


markknight
veterán

Ki, mit?

(#294037) Menslee válasza Ateszpapa (#294035) üzenetére


Menslee
tag

Ha jól tudom most fognak megérkezni az első darabok a piacra :)

https://youtube.com/shorts/QcD7oeSnOq0

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#294038) Maxximus válasza kakuk.tamas (#294008) üzenetére


Maxximus
őstag

Igen, ezt tudom csak en azt szeretnem hogy csak manuálisan végezze a backupot. A gondom az hogy egy másik telefon mobil netet osztják neg velem és rendszeresen elfelejtem levenni a WiFi-t amikor toltotm és sok netet használ el a backupolra a másik mobil netjebol.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#294039) Janika--1982 válasza markknight (#294031) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Hát jah,szégyen hogy enyire zárt rendszer. :O
Nem lehet normálisan fileokat kezelni. :W

Nagy János

(#294040) Scrake^;DD


Scrake^;DD
aktív tag

Időjárás appba be lehet állítani valahogy, hogy mutassa a pollenkoncentrációt?

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#294041) markknight válasza Janika--1982 (#294039) üzenetére


markknight
veterán

A zártság ellenére is lehetne normálisan pl icloud.com-ról leszedni egyben egy mappát, nem fájlonként és feltölteni webről egy francos mp4-et a photo library-be, ha már 5 darab ezrest elkérnek érte havonta.

Kicsit ilyen 2000-es évek eleje feelingem van, mikor ha volt kábeled vagy infrád esetleg BT-d, akkor szabadon mozgathattál fájlokat gép és telefon közt, egyébként elérhetetlen távolságban voltak, hogy te képeket mozgass ide-oda. Mondjuk az klasszisokkal butább rendszeren, lényegesen kevesebb büdzsébe volt mint ez a jelenlegi bohóckodás. Hálisten csak úgy félévente egyszer kéne, de akkor is csak felhúzom magam rajta.

[ Szerkesztve ]

(#294042) dud998 válasza Scrake^;DD (#294040) üzenetére


dud998
őstag

Sajnos nem lehet. A levegő minőséget se mutatja. :(

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#294043) bigrobika


bigrobika
csendes tag

Elfelejtettem írni, hogy egy pc windows 10. Amivel másoltam mobimover. Ha felteszem messengerre és elküldöm úgy le tudja menteni, csak macera a sok fájl így feltölteni.

(#294044) Zsolt,72 válasza dud998 (#294042) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A levegő minősége regionális korlátozás alá esik; Egyesült Államok és Egyesült Királyság régiókban elérhető nagyobb városok esetén. [kép]

 iPhone 15

(#294045) dud998 válasza Zsolt,72 (#294044) üzenetére


dud998
őstag

Jaja, igen. Érdekes amúgy hogy pl Japánban (Tokyo) is van, de Ausztráliában (Sydney) meg nincs. Pedig szerintem ez mindenkinek fontos adat lehetne. Főleg hogy egyre több a krónikus tüdőbeteg, asztmás. Na majd hátha egyszer lesz itt is. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#294046) herdsman12 válasza Zsolt,72 (#294044) üzenetére


herdsman12
őstag

Jól sikerült mondat...
Pontosan mit jelent ez a regionális korlátozás? Ki, mit korlátoz?

(#294047) lugosi válasza markknight (#294041) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát, a gyártónak nem elsődleges platformja a pc. Van saját gépe, elsősorban arra fejleszt, talán ez érthető. Pc-n az iCloud for Windows amit megnéznék, nem a böngészős feltöltés, de nem próbáltam még feltöltésre csak lefelé szinkronizálásra, de egy próbát megérhet.

(#294048) lugosi válasza bigrobika (#294027) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A “move to ios” appot kell(ett volna) megpróbálni. Ha egy gyári visszaállítás még belefér, akkor újra meg lehet próbálni, ha megvan még a régi telefon.

(#294049) kakuk.tamas válasza Maxximus (#294038) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Akkor a wifinél az adott hálózatnál kapcsold be az alacsony forgalmú módot.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#294050) Noxy válasza markknight (#294041) üzenetére


Noxy
veterán

[link] :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.