Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#202001) GrandS válasza pethYeti (#201978) üzenetére


GrandS
senior tag

De 2x.

(#202002) FollowTheORI válasza galaxys80 (#201988) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem izzadtság lesz az oka... a nedves ujjakat nem veszi be. :)

Ilyenkor az érzékelő törlése és az ujjak szárítása/törlése segít.

Ma nekem se ment a "menzán" az ApplePay (OTP), szóval igen, most valami gebasz van a rendszerrel.
De ahogy láttam más bankkártyákkal is volt gond, lehet tényleg az OTP rendszerével vagy valami általános terminálos/bankos (ATM/internet hálózati) gond van/volt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#202003) l.skywalker


l.skywalker
félisten

MasterCard-al van probléma

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202004) szabogabor10 válasza l.skywalker (#202003) üzenetére


szabogabor10
veterán

Vagy nem. Mivel állítólag Visa-t se mindig fogadnak el a terminálok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#202005) HarleyCustom válasza TheMarci (#201984) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Dugni mi? Arra van eszed... ;] :D
Jól tetted...ha lehet, akkor ki kell használni... :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#202006) Madwe válasza HarleyCustom (#202005) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát ha nincs az embernél pénz, akkor valahogy csak ki kellett egyenlíteni a számlát...

(#202007) galaxys80 válasza FollowTheORI (#202002) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem erről van szó. :) Amint mondtam amint hozzáérek egyből a jelkódot kéri. Nem arról van szó, hogy ne fogadná el az ujjlenyomatot.

(#202008) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Most fizettem AP-vel, minden rendben volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#202009) -secret- válasza leslieke (#202008) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akkor már megy a dolog.

(#202010) MasterMark válasza -secret- (#202009) üzenetére


MasterMark
titán

Nem biztos, eddig is hektikus volt. Van amikor megy, van amikor nem. Úgy néz ki valami országos para van.

Switch Tax

(#202011) zolee1988 válasza TheMarci (#201984) üzenetére


zolee1988
tag

Kicsit meglepődtem, hogy a telefon érintése után a terminálon meg kellett adni a pin-t, majd még aláírni is kellett a cetlit.

(#202012) -secret- válasza zolee1988 (#202011) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Pedig az alairas reg kiment a divatbol. Anno csak hitelkartyaknal kerte de par eve mar ott sem.

(#202013) l.skywalker válasza zolee1988 (#202011) üzenetére


l.skywalker
félisten

Felkészült pénztáros lehetett, amíg nem figyeltél szerintem nyálmintát is vett :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202014) hemaka válasza zolee1988 (#202011) üzenetére


hemaka
nagyúr

Falun en nem is probalkoztam a multkor ilyen scifi dologgal mint az AP, nem akartam a penztaros nenit megijeszteni. 😂

(#202015) col válasza hemaka (#202014) üzenetére


col
addikt

Hát meg is értelek, hiszen mi itt "faluhelyen" mind a mai napig a bugyellárisból fizetünk és minden ilyen úri huncutságot is csak a messzi városban látunk, már ha az ökrös szekérrel el tudunk menni odáig. :(

Amúgy itt faluhelyen senki nem csodálkozott, mikor a kártya helyett a pay pass felülethez a telefonomat tartottam.

Lehet, hogy neked új a telefonnal történő fizetés, de bizonyára tudod, az AP előtt is volt már jó-ideje lehetőség telefonnal fizetni, csak épp Androiddal :D

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#202016) szekra válasza Norbi. (#201977) üzenetére


szekra
őstag

Ez most komoly, hogy ennyit kérnek érte? eBay és társain kb. 0,5 dollár 2 pár, abból feltankolhatsz. Én is onnan vettem.

(#202017) Prowler válasza l.skywalker (#202013) üzenetére


Prowler
senior tag

Ezen most felröhögtem, köszönöm :DD

Veremivadék Undorkutya

(#202018) Norbi. válasza szekra (#202016) üzenetére


Norbi.
őstag

Én is azért vettem csak, mert volt egy csomó hűségpontom azt levonva olcsóbb volt, de röhej az eredeti ára.
Rendeltem aliról is, csak attól tartok azt le kell vegyem töltéshez majd, vagy nem?
Esetleg ajánlott linked van?

(#202019) tboldi:: Az kemény, akkor nem parálok, köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#202019) tboldi válasza Norbi. (#202018) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem hiszem. Ha ez befér, akkor az alisnak is be kell. :D

(#202020) szekra válasza Norbi. (#202018) üzenetére


szekra
őstag

Én ezt vettem, kicsit határozottabban kellett rahajtani a fedelet de belefér.

[link]

(#202021) galaxys80 válasza hemaka (#202014) üzenetére


galaxys80
veterán

Én azon nevetek mikor néhányan itt sci-fi-s dolognak gondoljátok a telefonnal történő fizetést. :)
Csak szólok , hogy ez évek óta működő dolog. Ez csak iPhone-on újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#202022) szabogabor10 válasza galaxys80 (#202021) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pontosítsunk: iPhone-nal és AW-csal való fizetés csak Magyarországon és környékén újdonság és csak azoknak, akik korábban nem boon-oztak pl.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#202023) Madwe válasza galaxys80 (#202021) üzenetére


Madwe
nagyúr

Órámon azért meg szoktak lepődni :) gear s3al anno nem tudtam mert samsung pay nincs itthon, nem tudom van e olyan, amivel ment? Telefonnal már vagy 4-5 éve lehet valóban kb :)

(#202024) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

Egy fontos kérdésem lenne... Meg lehet "főzni" egy iPhone 6-ost...? :DD
A következő történt: kiírta, hogy le kell hűlnie, mielőtt tovább tudnám használni, aztán szépen elsötétült. Forró is volt; de mikor lehűlt sem tudtam bekapcsolni. Töltőre dugva mutatta a piros csíkkal az akksit; azt gondoltam tölti. Később ránézve továbbra is sötét volt; aztán már az akksi töltöttségét sem mutatja; se kép se hang. Van ötletetek...; vagy egyenesen a szervizbe vigyem...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#202025) csaba1203 válasza justmemory (#202024) üzenetére


csaba1203
addikt

Töltéskor történt ez a felforrósodás?
Nem hagytad kinn véletlenül napon vagy közvetlen napsütés nem érte?

(#202026) l.skywalker válasza Madwe (#202023) üzenetére


l.skywalker
félisten

Konkrétan 2012-ben indult a tesztelése a Mobiltárcának, benne voltam akkor az egyik tesztelői csoportban. Na akkor bakker még városban is néztek rám, hogy mit akarok és volt ahol a Kasszás Erzsi simán rámhívta a biztonsági őrt, hogy a hülyegyerek nem akar fizetni :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202027) kovsol


kovsol
titán

Sziasztok!
iPhone 6S esetében van valami gyors billentyű kombináció az apple pay behozására? Olyanra gondolok, mint az iPhone X -nél benyomom kétszer a power gombot és bejön a wallet a kártyával.

May the Force be with you!

(#202028) Norbi. válasza kovsol (#202027) üzenetére


Norbi.
őstag

2X home gomb lezárt kijelzővel

[ Szerkesztve ]

(#202029) col válasza kovsol (#202027) üzenetére


col
addikt

De gyorsbillentyű nélkül is megnyitja automatikusan a wallet felületét, ha a pay pass érzékelőhöz közel tartod fizetéskor.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#202030) l.skywalker válasza kovsol (#202027) üzenetére


l.skywalker
félisten

Dupla home gomb van SE-n...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202031) kovsol


kovsol
titán

Köszi mindenkinek a segítséget.

May the Force be with you!

(#202032) galaxys80 válasza szabogabor10 (#202022) üzenetére


galaxys80
veterán

Számomra valahogy egyértelmű, hogy Magyarországról beszélünk. :)

(#202033) szabogabor10 válasza galaxys80 (#202032) üzenetére


szabogabor10
veterán

Oké, én globálisan szoktam gondolkodni. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#202034) hadalisan válasza ViSAS (#190202) üzenetére


hadalisan
újonc

csatlakoztassa az Androidot és az iPhone-t a számítógéphez egyidejűleg, indítsa el az Eelphone Android-Transfer, az Android-ról iPhone-ra küldött üzeneteket közvetlenül, így könnyen.
https://www.eelphone.com/data/move-data-from-android-to-iphone.html

(#202035) zolee1988 válasza hemaka (#202014) üzenetére


zolee1988
tag

Én is falun lakom, 2000 fő alatti. Az órával való fizetést még nem próbáltam, de mikor mondom, hogy kártyával fizetnék és a telefont tartom oda, azért látom a meglepődést. Na nem a pénztároson, hanem akik mögöttem állnak. Az órás fizetés kifejezetten kényelmetlennek tűnik, ki fordítani a csuklóm, meg odanyúlni. Nem kifejezetten vannak felkészülve, a terminál pár centis vezeték végén lóg a pénztárgép mellett, kb fix helyen. A kezed végén lévő kártya vagy telefon épp odaér, de csuklóval szerintem rá kellene hasalnom a pultra 😂
Én kifejezetten utálom a készpénzt, nem hordok tárcát, pár ezrest azért tartok, csak a zsebembe van gyűrve.

(#202036) hemaka válasza zolee1988 (#202035) üzenetére


hemaka
nagyúr

KP-t nem szoktam en sem, de tegnap kenytelen voltam levenni, mert amilyen lutri mostanaban a kartyas fizetes...

(#202037) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Lightning to 3.5 jack adapterből csak a gyárit éri meg beszerezni?
Esetleg valami tuti tipp ultra slim tokra - iPhone 7. Eddig ezt néztem

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#202038) tboldi válasza gzbotii (#202037) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha tutira akaraz menni, akkor gyári, de valószínűleg a Belkiné is működik rendesen. A kínaiaknál esélyesebb, higy hibát dob a telefon.

Tok: Spigen AirSkinem volt, olyat ne! 2 hónap alatt kinyúlt, és aláment a kosz.

(#202039) gzbotii válasza tboldi (#202038) üzenetére


gzbotii
veterán

Ahogy nézem, a Belkin drágább, mint az Apple gyári :D

Más:
Canyon lightning USB kábelem van, egy hétig SE probléma nélkül ment vele, a 7-es is négy napig, tegnap este meg többször is ez a kiegészítő nem támogatott felíratott dobott - ez normális, úgymond?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#202040) Tibee86 válasza gzbotii (#202037) üzenetére


Tibee86
veterán

Nillkin frosted.

(#202041) gzbotii válasza Tibee86 (#202040) üzenetére


gzbotii
veterán

Ugyan ez a modell van nekem Xiaomi Mi A2-re is, nagyon jó minőségű, szépen állt a telefonon (amíg le nem szedtem vagy háromszor - de ez ilyen), de nekem túl vastag, ennél vékonyabbat szeretnék.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#202042) tboldi válasza gzbotii (#202039) üzenetére


tboldi
nagyúr

ez normális, úgymond?

Yep. :K
MFI-certified kábel kell.

(#202043) gzbotii válasza tboldi (#202042) üzenetére


gzbotii
veterán

Értem én, csak működik hetekig, aztán ébred fel, hogy nem jó? SE egyszer se panaszkodott. 7-es meg vasárnap óta (néha napi többször töltőre dugva) ment tökéletesen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#202044) Tibee86 válasza gzbotii (#202041) üzenetére


Tibee86
veterán

Én már rengetegszer szedtem le, semmi baja. Hát ha ennél is vékonyabb kell, akkor max azok a hajszálvékony műanyagok maradnak, amik pár hét után kitágulnak.

(#202045) tboldi válasza gzbotii (#202043) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én még nem találkoztam ilyennel, de olvastam már hasonlót, úgyhogy azt mondanám, létező jelenség. :D

Tok: Eszembe jutott egy, a Pitaka.

[ Szerkesztve ]

(#202046) lugosi válasza gzbotii (#202037) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is a gyárit vettem, jobb biztosra menni.
Vékony, de erős toknak én a pitakát ajánlom.

(#202047) justmemory válasza csaba1203 (#202025) üzenetére


justmemory
senior tag

Autóban, navigálás közben, szivargyújtós töltőn volt.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#202048) Sefter válasza justmemory (#202047) üzenetére


Sefter
veterán

Jártam így én is i6-al, akksi lett kuka..azóta nyomatom a klímát a szélvédőre (hűti a telót)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#202049) justmemory válasza Sefter (#202048) üzenetére


justmemory
senior tag

Az remek lenne; 2 hónapja lett kicserélve az akksi vadi újra... :O :DD

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#202050) Sefter válasza justmemory (#202049) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem sajna megfőtt..mutatta a szervizes, púposodott is

Psn ID: sefter_hun

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.