Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#300001) zsoltyyy válasza timelord1987 (#299997) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Finewoven-t én már elvből se, a kinyithatós meg nagyon nagypapás. :DDD

Ezek közül én a sima apple szilikontok mellett maradnék, de egyébként nemrég szóba került itt a fórumon pár tok, amik jóval kedvezőbb árban voltak, esetleg keress rá azokra.

(#300002) xhege válasza frankdelgado (#299999) üzenetére


xhege
addikt

NIncs különösebben nagy baj a 14-el. Annyi történt, hogy nem sok minden történt előrelépés gyanánt. Véleményem szerint is a 13 Pro egy jobb választás, mert több funkciót ad. Hidd el a plusz kamera is jól tud jönni, ha éppen nem tudsz közelebb menni a témához, illetve portré esetén is egészen más az eredmény.

(#300003) zsoltyyy válasza frankdelgado (#299999) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Szerintem csak annyi, hogy vannak akik évente váltanak, és mivel most mutatták be az új szériát, sokan eladják a "régit".

14ről 15re amúgy is hatalmas az ugrás, 14p-ról 15p-ra már annyira nem...

(#300004) xhege válasza timelord1987 (#299997) üzenetére


xhege
addikt

Vannak ennél jobb választások, ahogy előttem is írták. A szilikon nagyon tapadós szokott lenni általában, gyűjti a zsebszöszt, meg mindent. A fineowen úgy tűnik nem lett a legjobb strapabíróság és koszállóság tekintetében. A nyitható tokkal nekem az a bajom, hogy pl autós tartó esetén nem nagyon használható, márha ez téged érint.
Érdemes lehet nézelődni Pitaka, Nomad, Mujjo téren. Kedvezőbb áron pl a Spigen sok lehetőséget tartogat.

(#300005) pourri


pourri
aktív tag

A gyorstöltés téma kapcsán nem is merek megszólalni, mai napig 5w-os adapterem van és azt használom. Nem mondom, hogy nem sok idő mire feltölti a 13 pro-t, de amíg működik nem veszek gyorsabbat. Amikor egyszer macbookon keresztül töltöttem rendesen megijedtem, hogy elromlott az akksim olyan gyorsan feltöltött, tök fura volt. :C :DD

(#300006) zsoltyyy válasza pourri (#300005) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ebben a témában ilyen "profilképpel" amúgy is hátrányból indulnál... :DDD

(#300007) Boost3er válasza lugosi (#299991) üzenetére


Boost3er
tag

Köszönöm a segítséget!

(#300008) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

Angolra állítva (de továbbra is magyar régióval) eddig is szar volt a dátum formátum? A végére rakja az évet. A rövid formátumot lehet úgy állítani, hogy jó legyen, de a többit nem. Van itthon egy iOS13-as készülék is, ott jó. :F

(#300009) xhege válasza pourri (#300005) üzenetére


xhege
addikt

NIncs ezzel semmi baj. A feleségem is egy gyári 5w-os töltővel tölti, mert nála az a rutin, hogy este töltőre kerül a telefon, reggel pedig leveszi róla. Erre ez teljesen rendben van. :K

(#300010) tuzpenge válasza timelord1987 (#299997) üzenetére


tuzpenge
őstag

Én a másodikat... ;] ;] ;] ;] ;] ;]

ˣ

(#300011) zsoltyyy válasza Cyberbeni (#300008) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Hol? Képeknél megnéztem, nekem ott rendben van.

(#300012) tuzpenge válasza zsoltyyy (#300006) üzenetére


tuzpenge
őstag

:D :DDD :DDD :DD :DDD

ˣ

(#300013) Razzul válasza Cyberbeni (#300008) üzenetére


Razzul
senior tag

Nekem is angolra van állítva, a záróképernyőn emlékeim szerint eddig sem írta a telefon az évet, a képeknél eddig nem tűnt fel, hogy a végére rakja. Szerintem ezt nem lehet állítani.

Stat crux dum volvitur orbis

(#300014) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok! Nem klasszikus iphone kérdés, de rendelt mostanában valaki Apple Music előfizetést? Az alkalmazás azt írta nálam, hogy most 1790 Ft-ért 3 hónapot adnak, de persze nem azt kaptam, hanem sima 1 hónapot… más járt így?

(#300015) syIex válasza ForRedGlory (#300014) üzenetére


syIex
veterán

Az csak akkor három, ha még sosem voltál előfizetve rá.
Ha valóban nem és így is csak egy hónap azt jelezd feléjük.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#300016) Razzul válasza pourri (#300005) üzenetére


Razzul
senior tag

Nálam ugyanez. Napi használatban a 6S-hez kapott 5W-os táp van, ha pedig nagyon kell a löket akkor dugom csak rá a 18W-os töltőre az i11Pro-t. De jellemzően keveset vagyok otthon, így az esetek túlnyomó többségében a szivargyújtóról vagy az 5W-os telepről töltöm a telefont.

Stat crux dum volvitur orbis

(#300017) Stauffenberg válasza Gubu0101 (#299998) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mielőtt elhiszed a fórumtársnak, hogy a 100W-ot közvetlenül az akkuba pumpálja, megjegyezném (sokadszor), hogy nem így működik. Hiába mondjátok, hogy szerintetek 30-40W-ig egészséges tölteni egy akkut, ezt pontosan tudják a gyorstöltő fejlesztők is. Az akkut több cellára osztják szét és cellánként kap 20-30-40W körüli töltési teljesítményt.

Az Oppo 125W-os töltője például az első 5-10 percben 40W-ot pakol 3 cellába párhuzamosan, de ahogy emelkedik a hőmérséklet (ezt lekommunikálja az adapterrel is), leszabályoz 20-25W környékére cellánként. Az eredmény a végén pedig az, hogy a teljes feltöltési idő lecsökken a 20 perc körüli tartományba. Technikailag egyik cella sem kapott többet 30-40W-nál, sőt a töltés nagy részében 20-25W-on tölt.

(#300018) syIex


syIex
veterán

Ismét jött telekom értesítő csak most a sima Pro-hoz, de mire rá kattintottam megint elfogyott.. Kezdem azt hinni ezek csak clickbait értesítések.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#300019) Ron Swanson válasza syIex (#300018) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Egy darab volt belőle. :D

(#300020) ForRedGlory válasza syIex (#300015) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Voltam, csak akkor miért hozza fel? Egy szutyok banner, amin semmiféle egyéb feltétel nem volt felírva… macen rákattintottam a bannerre és már elő is fizetett, nem hozott fel semmi figyelmeztetést, hogy “hülyegyerek, ez nem vonatkozik rád”. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#300021) zsoltyyy válasza ForRedGlory (#300020) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Már nekem is felhozta, de szerencsére nem kattintottam rá. Ezután nem is fogok... :DDD

(#300022) ittakary válasza ForRedGlory (#300020) üzenetére


ittakary
nagyúr

amikor elfogadod, és "kifizeted" (jóváhagyod a levonás nélküli kártyaadatokat), akkor valószínűleg leokézod az ÁSZF-et, amiben ez le van írva

(#300023) Navaren válasza M1995 (#299970) üzenetére


Navaren
aktív tag

De nem ez a lényeg, hogy dealbreaker dolog-e, hogy van-e gyorstöltés, vagy nincs, hanem hogy egy ténylegesen hasznos, okos funkció, egyébként sok éve a piacon, és még ha csak opcionálisan ki - és bekapcsolható is marad, akkor is bármikor tud javítani a hétköznapi életminőségen (ami köré elvileg az egész szirupos Apple lózung felépül az ökoszisztémáról).

Amikor az utolsókat köhögő, este tölteni elfelejtett telefonnal másnap nem konnektorért és/vagy powerbankhoz láncolva kell rohangálni, mert reggel egy pöccintés után a rántottasütés ideje alatt vállalható szintre töltődik a telefon.

Ennek, mint újításnak, sokkal több értelme lenne, mint a 'kedves naplóm' izének, a custom névjegyeknek, a dinamikus ökörködésnek (ami jópofa, de nehogymár kevésbé legyen, hogy idézzelek, rétegigény), de megkockáztatom, hogy még a műholdas kommunikációnak is (de jelen formájánál biztosan).

A legszomorúbb, hogy komoly tétben mernék fogadni rá, hogy ott van a gyorstöltés is betervezve pár éven belül, valami fantasztikusan menő Apple név alatt, mert hát olyan snassz mégsem lehet, hogy úgy hívják, mint a piac többi szereplőjénél, a tucatnyi Handrás jellegű arc meg majd örömmámorban magyarázza a közönségének, hogy nagyugyehogyugye.
Onnantól meg valahogy nem lesz rétegigény.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#300024) icecave válasza ForRedGlory (#300020) üzenetére


icecave
Topikgazda

Vissza tudod kérni a pénzt, ha elég gyors vagy, indoklásba meg be kell írni, hogy nem akartál előfizetni, valahogy mégis sikerült.

(#300025) madkiller válasza xhege (#300000) üzenetére


madkiller
őstag

Már Note10 óta 45W egyébként, bár érzetre kicsit gyorsabb nagy csoda valóban nincs benne, de jól jöhet néha az a párperc előny is.

[ Szerkesztve ]

(#300026) Zsolt,72 válasza Navaren (#300023) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

komoly tétben mernék fogadni rá, hogy ott van a gyorstöltés is betervezve pár éven belül

Szerintem jól gondolod, az ilyen óriási vállalatok rendelkeznek közép- és hosszú távú stratégiával, tervekkel.

 iPhone 15

(#300027) kchris78 válasza Stauffenberg (#300017) üzenetére


kchris78
veterán

Nekem ez a fizikai határon tartás töltés (folyamatosan megy a visszaellenőrzés hogy mehet-e és amint valami van - hőmérséklet, feszültség, bármilyen rendellenesség, mert abból meg kifejezetten nagy gáz lehet ha valami nem oké) esetén nekem kicsit arra hajaz mikor 1-1.4l-es motorokból hozzunk ki 150-170LE-ket, akár 3 hengerrel :D ... Persze fizikailag ki lehet hozni, de kösz, én inkább 184LE-hez megvettem a 2l-es verziót :).

Alapvetően a Samu sem szállt el gyorstöltés témában. Tehát nagyon nem érdemes egyik oldalon sem rugózni mert a Samu szerintem inkább az Apple oldalára esik mint a 70-90-100+ W-os töltő cégek táborába.

[ Szerkesztve ]

(#300028) akosxyz


akosxyz
senior tag

Több helyen szembe jött velem, hogy már lehet a töltést maximalizálni a telefonokon is az új IOS-el. Ez csak a 15-ös széria tudja? Mert nekem a 17.0.2 van fent, de i12-n nem látom ezt az opciót.

(#300029) xhege válasza syIex (#300018) üzenetére


xhege
addikt

Ez egyébként tényleg vicc. Karácsonyra már talán valóban elérhető lesz. Mondjuk valahogy én egyre inkább kezdem elengedni a dolgot. Majd ha normálisan elérhető lesz, akkor úgysem tudom türtőztetni magam szerintem, viszont most aztán nem nézem a készletinfókat, mert annyira meg izgat fel.

(#300030) lsebestyen válasza akosxyz (#300028) üzenetére


lsebestyen
addikt

(#300031) xhege válasza kchris78 (#300027) üzenetére


xhege
addikt

De mi a fizikai határon töltés? 65W pl nagy előrelépés lenne itt, miközben egyes gyártók már 120 meg 200W-al dobálóznak. Szóval azért ez ma már nem egy ördögtől való hazárdjáték.

(#300032) madkiller válasza xhege (#300029) üzenetére


madkiller
őstag

Csak két megoldás van: előrendelés napján kell rendelni vagy első nap, ahogy a szolgáltatoknál megjelent. Más út nem nagyon van úgy nézem.

(#300033) zsoltyyy válasza lsebestyen (#300030) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ismételten egy szimpatikus lépés az apple-től... :U

(#300034) xhege válasza madkiller (#300032) üzenetére


xhege
addikt

Flottás vagyok a szolgáltatómtól macerás rendelni így. :( Elküldtem az igényem. Elvileg 72 órán belül visszahívnak, de ahogy te nem hívtál fel úgy ők sem.
Egyébként meg nem SOS a dolog ráérek. Eljön az az idő, amikor elérhető lesz simán bárkinek is. Addig meg olvasgatom a tapasztalatokat és a teszteket, hogy ha valami nagy gebasz lenne, akkor képbe legyek és kihagyjam ezt a szériát. (a "törésteszt" nem érdekel, és úgy tűnik a melegedés sem akkora dolog, mint ahogy ezt tolják egyes helyeken).

(#300035) kchris78 válasza xhege (#300031) üzenetére


kchris78
veterán

Pl az hogy van egy hőmérséklet tartomány ahol lehetséges egyáltalán a töltés, tegnap láttam egy elektronikai cikkben mert kicsit rákerestem a témára. Volt piros, sárga meg zöld tartomány hőmérséklet szerint. A határ az hogy folyamatosan pumpálom bele maximális teljesítménnyel az áramot amíg mondjuk a zöld-sárga határon van. Ilyen töltés mellett jön a gyártó által tervezett élettartam amit bírni fog. Viszont ha én kímélni szeretném akkor vagy szerencsém van és ki tudom kapcsolni vagy sem (mondjuk a lehetséges nyereség a konkrét konstrukciótól is függ).

(#300036) xhege válasza kchris78 (#300035) üzenetére


xhege
addikt

Azért ezt már a gyártók kezelni tudják. Jól látható módon szabályozva van, hogy mennyi nafta megy bele a hőmérséklet függvényében. Az Apple meg azt gondolom, hogy ezt simán meg tudja oldani, ha akarja. Egyelőre nem akarják. Ennyi. Nyilván az ember ennek a tudatában veszi meg az almát vagy éppen választ mást. Én iPhone-t használok, tehát meg tudok lenni nélküle, de ha jönne egy ilyen funkció, azt a magam részéről maximálisan üdvözölném.

(#300037) syIex válasza xhege (#300029) üzenetére


syIex
veterán

Engem egyre jobban bosszant.
Már vettem egy S23U-t és kapja be az alma.... De nem tudom elengedni az állandó készlet figyelést, hátha beesne egy.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#300038) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Van a yettelnel 15PM feher 256Gb-os ha valakinek kellene.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#300039) xedamen válasza Gubu0101 (#300038) üzenetére


xedamen
senior tag

Kértem visszahívást, mert weben nem megy át a rendelés állítólag. Nyilván nem hívtak vissza 3 perc alatt amíg volt készlet, már nincs is...

(#300040) Navaren válasza kchris78 (#300027) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem azt mondom, hogy a kínai motyók specifikációs háborújához méltó módon valami lehetetlen gyors töltést paszírozzanak a cuccokba, csak azért, hogy el lehessen mondani, hogy benne van, vagy hogy villogni lehessen vele, hogy 10%-kal gyorsabban tölt, mint a másik, aztán armadányi process figyelje, hogy úgy működik-e a dolog, ahogy kell.

Nem azért kellene bele, mert a másik telefonban is benne van.
Maga a gyorstöltés egy racionális, klassz funkció (ráadásul szerintem tipikusan Apple-ös, simán látom magam előtt, ahogy a telefont a töltőre dugva a dynamic island töltést jelző animációjára bökve kiválasztod, hogy most standard helyett gyorsan töltsön), aminek a hiányára nem válasz, hogy a célzott lojális vásárló demográfia nem igényel egy funkciót, amit nem is ismer márkán belülről.
Ráadásul eltelt már annyi idő a feature piaci bemutatása óta, hogy Apple megcsinálhatta volna 'Epülösen', a végletekig túlbiztosítva, hülyebiztosra, ahogy szokta a máshonnan átlopott ötletekkel.
Egy 60W-os gyorstöltés integrálása nem hinném, hogy bármilyen problémát okozna Cupertino-ban.
Sőt, mint írtam fentebb, szerintem már rég tervben is van, hogy mikor, hogyan jön majd először majd a Pro modellekbe, aztán majd lejjebb.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#300041) Dello79 válasza Gicz (#299903) üzenetére


Dello79
aktív tag

Ezt én értem, lehetőség zavar, miért nem lehet kivenni vagy eldönteni, hogy ÉN mit akarok, miért az APPLE találja ki helyettem, hogy én mit szeressek...

(#300042) Rage47 válasza Dello79 (#300041) üzenetére


Rage47
veterán

Mindig is ilyen volt minden náluk, nem értelek.

(#300043) zsoltyyy válasza Dello79 (#300041) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Még a szomszéd Marikanéni is tudja, hogy az android sokkal testreszabhatóbb... Egy szakmai fórumon miért lepődik meg ezen bárki is? Sőt, mondok jobbat, az akkumulátor indikátort se tudod kicserélni másmilyenre, meg a töltés animációt se stbstb... :N

(#300044) burgatshow válasza Razzul (#300013) üzenetére


burgatshow
veterán

Az Apple alkalmazások majdnem mindegyike a rendszer nyelvét veszi alapul. Azon most vitatkozhatunk, hogy akkor más, pl. 3rd party alkalmazásnál miért tudsz explicit másikat beállítani (pl. George app-nak tudsz magyart állítani a beállításokban és akkor nem a rendszerét használja - ami pl. nálam is az angol), ergo az OS képes lenne kezelni de ez van.

(#300045) Dello79 válasza Rage47 (#300042) üzenetére


Dello79
aktív tag

Az SE -ben nem ilyen...

(#300046) Gubu0101 válasza xedamen (#300039) üzenetére


Gubu0101
veterán

Lehet, 1db-ot en is rendeltem :DDD Kerdeses,hogy meg is kapom e vagy majd kuld emailt,hogy lemondtak a megrendelest :D Gyanitom az lesz,mert nem kuldott azota se semmi vissza igazolast,olyankor automatikusan majd jon 2-3 nap mulva email a sikertelen megrendelesrol :U Mar ismerem oket.
Kozben meg is jott a visszaigazolas. :DDD

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#300047) burgatshow válasza Dello79 (#300045) üzenetére


burgatshow
veterán

Mert az SE modellek nem Face ID-t használnak, hanem Touch ID-t. Az összes Face ID modellen ott van a csík.

[ Szerkesztve ]

(#300048) pamesz


pamesz
tag

Sziasztok! Jelenleg 13 PM-et használok, teljes megelégedéssel, én is előrendeltem a 15 PM-et, várakozás van, viszont egy dolog nekem kérdéses. Most rengeteget használom a telefon portré módját, ugye 3x-os zoom ezt kiválóan tudja. Ha most leváltom a telefont, ott 5x-ös a telefotó, ugyanolyan minőségű portrék készülhetnek majd? Vagy 15 PM-nél használja a fő 48-as szenzort, és belenagyít? Engem a megvalósítás annyira nem izgat, csak a végeredmény. Most ugyanezért a minőségért távolabb kell álljak a fotózandó személytől?

(#300049) markknight válasza pamesz (#300048) üzenetére


markknight
veterán

Egy félkör csúszkán tudod majd állítani a zoomot.

(#300050) Cyberbeni válasza burgatshow (#300044) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Egy jó ideje mostmár a beállításokból lehet nyelvet választani alkalmazásonként, ha van legalább 2 olyan nyelv beállítva, amit egy adott alkalmazás támogat.

De a nyelv beállítás csak annyit változtat, hogy october vagy október. Az hogy milyen sorrendben van az év/hónap/nap, az eddig csak a régiótól függött, de most valamit elrontottak rajta.

Csak iOS13 képem van a 17 mellé, de szerintem még a 16-ban is jó volt az English+Hungary: https://imgur.com/a/b3SxoVL

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.