Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143001) kleinguru válasza -secret- (#142999) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, először nekem is ezt csinálták, ~1 hétig jó is volt:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#143002) 30z.Samu válasza -Ben- (#142990) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azért elég gáz, hogy egy ilyen árazású telefonnál ilyet tapasztal az ember...el is ment a kedvem attól, hogy SE-t vegyek. :(

Sic Parvis Magna

(#143003) Osz24 válasza Ragnar95 (#142980) üzenetére


Osz24
tag

"minden szériában vannak hibás darabok. "

CSak az a furcsa h nagyon sok hasznalt i6 kijelzöcseren esett at.

(#143004) -Ben- válasza 30z.Samu (#143002) üzenetére


-Ben-
veterán

Azért durván hozzátartozik az igazsághoz, hogy mi meg aztán rendesen maximalisták vagyunk.. :) Legalábbis ilyen téren. Persze a leírtak valósak és kellemetlenek, de azért nyilván más telefon se tökéletes... :U De vannak idegesítő dolgok. Engem pl. az csinál ki, hogy zörög híváskor a power gomb is. ;] Egyszerűen valami undorító, hogy minden hívásnál „csörög” a rezgéssel együtt. Na meg a brutális home gomb... :DDD De ez is szerencse kérdése, mert ha kifogsz egy olyan darabot, amin ugyan lötyög - mert mindegyiken lötyög - de nem annyira, akkor már ez se idegesíthet. A home gomb viszont tényleg olyan dolog, hogy 10-ből talán egy van, ami nem szar. A baj inkább az, hogy eleve az ilyen dolgokkal nem is foglalkoznak. :) Csálé némító, lötyögő gombok, éles, csattanó hangú home... Ezek mind le vannak magasról pottyantva. „Esztétikai jellegű hiba, mely a készülék működését nem befolyásolja, további teendő nincs”. Pedig láttam olyan SE-t (és az első nekem is olyan volt...), amin még szemmel is simán látható volt, hogy a házra a gombokra valamiért kissé nagyobb lyukak kerültek.... :DD Ezen a kis telefonon volt a szintén kegyetlenül lötyögő és egyben csálé (ferde) némító is, ami szintén nem garanciális probléma, ugyanis amíg működik, addig rendben van. Csak kár, hogy úgy zörögtek a gombok, mint ha szét akarna dőlni a telefon. :U
Tehát összefoglalva: azért természetesen mi is szőrszálb....k vagyunk, de ami igaz az igaz. Önmagában a sok hiba is bosszantó lenne, de hogy nem foglalkoznak vele, az nagyon gáz. Akkor gyártsanak olyat, mely esetében nem 10-ből 2-3 az arány, ami a jól sikerült készülékeket illeti...

[ Szerkesztve ]

(#143005) galaxys80 válasza -Ben- (#143004) üzenetére


galaxys80
veterán

Örömmel látom, hogy sikerült eladnod az SE-t.
Azt hiszem mindenkinek így lesz a legjobb. (nekünk is) :U

(#143006) 30z.Samu válasza -Ben- (#143004) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem ha valaki ennyi pénzt szándékozik kiadni egy telefonra (az mindegy hogy egyben, előfizetéssel vagy bármilyen módon), jogosan szőrszálhasogató. Ennyiért szerintem elvárható, hogy jól össze legyen rakva a telefon, elvégre prémium kategóriában futnak a készülékek... :U Tudom, hogy más gyártónál is megesik az ilyesmi, de azért nem ekkora arányban szerintem... Ne értsen félre senki, szeretem az iPhone-t meg minden, csak azért ez eléggé durva..és az SE sem egy olcsó telefon.

Sic Parvis Magna

(#143007) agabe válasza TechN7ne (#142988) üzenetére


agabe
addikt

6S-el mi a baj ? Annak pont elegge jo a minosege, ios10-el meg egyre tobb funkciot kap a 3D touch is.

(#143000) Timyyy:
Nem lattam meg olyat (hatha valaki igen), de ha maskepp nem megy csinalj egy icloud mentest, aztan gyari visszallitas es icloud mentesbol visszaallit.

[ Szerkesztve ]

(#143008) -Ben- válasza galaxys80 (#143005) üzenetére


-Ben-
veterán

Még nincs eladva (sajnos), de remélhetőleg hamarosan el lesz.. Viszont van még 2 db i6 is... ;] De igyekszem... :U

[ Szerkesztve ]

(#143009) buvartacsko válasza Gsx-rr (#142998) üzenetére


buvartacsko
addikt

Egy párszor már elmondtam neked, hogy nem azért mondom ezt mert nekem az van, de 100x nem bírtad megérteni, valszeg most sem fogod. :) Ha egy szaros Nokia 3310esem lenne, akkor sem tudnám kijelenteni hogy az iPhone 6 jobb vétel 2016ban mint egy iPhone 6S vagy SE, amiknek SOKKAL JOBB IDŐTÁLLÓBB HARDVERE VAN. (Főleg hogy az iOS 10 is tele van 3D Touch shortcutokkal, bár tudom, ezt ti első kézből, tanulmányokból tudjátok igazolni hogy a világon senki se használja. :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#143010) Timyyy válasza agabe (#143007) üzenetére


Timyyy
őstag

(#143011) szekra válasza #73596160 (#142977) üzenetére


szekra
őstag

Mindig is annak számított, manapság már egyre kevésbé.

(#143012) radi8tor válasza Timyyy (#143010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdekes. iMessage-nél esetleg bekapcsolhatod az ismeretlen küldők szűrését. Hátha azon keresztül írtak neked.

⭐ Stella

(#143013) Chereiose válasza Ragnar95 (#142997) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi, akkor jól gondoltam. :)

(#143014) nord_ válasza 30z.Samu (#143002) üzenetére


nord_
veterán

Azért a dolgot kétfelé bontanám...

1. Ha minden egyes SE-tulaj beírná a tapasztalatait - nem csak az, akinek problémája van - kábé fél órán belül jönne egy moderátori döntés, hogy aki elégedett a készülékkel, az legyen szíves ne írjon többet, mert hirtelenjében a topik 90%-a másról se szólna.

2. Nem vagyunk egyformák: van, aki rendeltetésszerűen használja a telefonját, és van olyan is, aki (kis túlzással) olyan alaposan leteszteli, ellenőrzi, rázogatja, nagyító alatt nézegeti. Ennek következtében olyan "hibákat" is észrevesz, ami a napi használat során fel se tűnik annak, aki a készülékre, mint használati eszközre tekint.

Nekem pl. fel se tűnt, hogy ha rezgésre van állítva a telefon, akkor a hangerőállító gombok "megszólalhatnak". Amikor először olvastam erről,kipróbáltam, a fülem mellett rázogattam: de nem hallottam semmit, csak a mechanikus karóra ketyegését. Aztán felvilágosítottak, nem ám úgy megy az... a tesztelés metódusa következő: csendes helyiségben tegyem le a telefont (de nem ám a bőrtokra, ahogy én szoktam), hanem egy kemény felületre. Amikor az irodai alapzaj a legkevésbé volt hallható, akkor tűnt fel, valóban, ilyen esetben tényleg hallható zörgés a gombok irányából.

Home-gomb kattogása: ezt se vettem észre a mindennapi használat alatt... Csak akkor lett feltűnő, amikor a fórumos panaszkodások után, lefekvéskor a csöndes szobában eszembe jutott, kipróbálom, nálam mi a helyzet.

---

Mielőtt valaki félreértelmezné a fentieket:
1. Nem vagyok Apple-bérenc, vagy elvakult rajongó.
2. Nem vagyok igénytelen se, egyszerűen csak használom a telefont.

Azért írtam le, hogy lásd, egy dolognak többféle megközelítése létezik. ;)

(#143015) Ragnar95 válasza Timyyy (#143000) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez nem vírus, csak valaki megszerezte az email címed és arra küldd neked emlékeztető meghívásokat :U
Utasítsd el nyugodtan őket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#143016) 30z.Samu válasza nord_ (#143014) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jogos a két pont! :R

Sic Parvis Magna

(#143017) TheShow

Olvasva itt a hozzászólásokat, hogy kinek milyen hibái vannak a telefonján, és hogy a 6, 6S, SE szériák milyen szériahibásak, gondoltam megnézem az én kis 5S-emet. 2015 júliusi vásárlás (apple4you rendelés), asztroszürke, íme a tapasztalatok:
- ha megrázom a telefont, felső részen valami zörög (talán erre mondtátok, hogy a kamera lencséi). Tiszta szerencse, hogy ha a fülemhez tartom, akkor általában telefonálok, nem pedig rázogatom, mint valami csörgőt :D
- jobb felső sarka a kijelzőnek benyomható, nem vészesen, de valóban elmozdul befelé.
- Home gombnak van hangja, de mikortól számít hangosnak? Ha a mutató ujjam hegyével nyomom, akkor kattan. Ha a hüvelykujjamat teljesen rátéve nyomom, akkor hang nem jön ki, mert elfedi az ujjbegyem.
- némító gomb enyhén ferdén áll. Tény, hogy ha ránézek, akkor a kis piros csík alatta nem egyenletesen vastag emiatt, de a funkcióját tökéletesen ellátja.

De engem például az is zavar, hogy a hangszóró nyílások, meg a Lightning csatlakozó nyílása koszolódik, felgyűlik benne a szösz. Erre pl miért nem találtak még ki valami automatikus öntisztítási folyamatot?! :D

Na jó, viccet félretéve. Ezektől függetlenül én azért továbbra is elégedetten használom. :)

(#143018) n000rbi válasza TheShow (#143017) üzenetére


n000rbi
senior tag

Örülj neki, hogy ezek téged nem zavarnak. Az én SE-met viszont hamarosan visszaváltom pénzre, ez így nekem nem kell kéccázé'. :(((

(#143019) #03372544 válasza TheShow (#143017) üzenetére


#03372544
törölt tag

"a Lightning csatlakozó nyílása koszolódik, felgyűlik benne a szösz" - erre van megoldás, vettem bele lezáró kupakokat :)
Egyébként kb. 2 hét alatt megjött, 10 db jack dugó kupak és 10 lightning kupak jön.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#143020) Timyyy válasza Ragnar95 (#143015) üzenetére


Timyyy
őstag

Persze de max 1-2 óra és újra jön, hetek óta...

(#143021) szekra válasza n000rbi (#143018) üzenetére


szekra
őstag

Szerintem tényleg jobban jársz ha visszaváltod. :R

(#143022) Coc@s


Coc@s
őstag

Olvasgatom itt a "típushibákat".
Nekem egy kb. egy hónapos 6-osom van. Eddig én nem vettem észre semmi rendkívülit nála.
most viszont olvasom, hogy a home gombnak "hangja van" és ez hiba.
Nekem 0 naposan is enyhén "pattanós hangja" volt, most is olyan. Olyan hang, mint a 3 helyen megtámasztott domború lemezből készült fémérintkezős nyomógomb hangja, mikor megnyomom, és a domború fémlemez átpattan.
Akkor ez most hibás? Mert egyébként engem baromira nem zavar és működik is.

18 éve itt

(#143023) 30z.Samu válasza Coc@s (#143022) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha nem zavar és működést nem befolyásolja, akkor szerintem kár vele foglalkozni. :)

Sic Parvis Magna

(#143024) Coc@s válasza 30z.Samu (#143023) üzenetére


Coc@s
őstag

Az az igazság, hogy ez nekem természetesnek tűnt.
Kb. 2 éve használtam utoljára egy 4S-t, de már gőzöm nincs, annak pl. volt-e hangja.
Ha ez a hang egyébként általában nem is természetes, de ettől még hibátlanul működik, letojom.
Ha nem jól kapcsol, majd akkor.

18 éve itt

(#143025) n000rbi válasza Coc@s (#143024) üzenetére


n000rbi
senior tag

Nálam az a "baj", hogy itt van kéznél egy Air 2, aminek ránézésre kopp ugyanolyan homegombja van, mint az SE-nek, viszont minőségérzetét tekintve ég és föld a különbség. Nem is értem.

(#143026) Coc@s válasza n000rbi (#143025) üzenetére


Coc@s
őstag

Hát nekem nemigen van összehasonlítási alapom.
Lehet, ez is "beszállító függő" esetleg?
Vagy egy 6-va SE-be "jó lesz a gagyibb is" alapon szerelik esetleg?

18 éve itt

(#143027) bigdady válasza radi8tor (#143012) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van ilyen? Szuper :)

Amúgy nekem eddigi iphonjaimon i4 óta sehol nem vált el a kijelző nem sárgult home sem kattogott és a gombok sem voltak soha ferdék nem is kellett cseréltetnem soha egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

(#143028) n000rbi válasza bigdady (#143027) üzenetére


n000rbi
senior tag

Akkor már csak azt mondd meg, hogy honnan vásárolsz :DDD

(#143029) agabe válasza Coc@s (#143022) üzenetére


agabe
addikt

Valamennyi hangja van, ha egyáltalán nincs az már inkább ki van kopva/lazulva és azért csendes.
Ha nem nagyon hangos akkor úgy jó ahogy van.

(#143030) bigdady válasza n000rbi (#143028) üzenetére


bigdady
nagyúr

Használtan vettem őket ill szolgáltató de vettem már gariban cseréltet is. Igazából csak appletől nem vettem soha :DDD

[ Szerkesztve ]

(#143031) #03372544


#03372544
törölt tag

Aki iOS 10 bétát használ, tapasztalt olyat, hogy a kocsiban nem tudja használni a touchID-t?

Elég érdekes probléma, mindig sikerül feloldanom a telefont ujjlenyomattal, kivéve ha kocsiban vagyok, akkor egész egyszerűen nem veszi be soha.
Próbáltam hogy megtörlöm az ujjam, másik ujj, de hasztalan.

(#143032) agabe válasza #03372544 (#143031) üzenetére


agabe
addikt

Nincs ilyen problémám.

(#143033) default.


default.
őstag

Sziasztok!

A "mail" applikációba be lehet állítani gmail-es címet is?
Illetve ezt érdemes használni, vagy a gmail appot?

Csak annyi bajom volt a gmail app-pal, hogy a beérkező levelekben nem lehetett kiszűrni a "közösségi" ill. a "promóciós" filtereket, és egyben mindent berakott a beérkezőbe..

Még egy kéréds:
Amikor a beállításokban (mail, contacts, calendars) megadok egy google accot, akkor ott ki lehet pipálni a kontaktokat, jegyzeteket, stb, ez mire való?

KÖszi

[ Szerkesztve ]

(#143034) 30z.Samu válasza default. (#143033) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szia!

Persze, be lehet állítani a gmail-t is. A Gmail appban ott jelzi a beékezőknél, de azokról eddig sose küldött értesítést a telefon, csak az elsődlegesről. :)

Sic Parvis Magna

(#143035) szekra válasza 30z.Samu (#143034) üzenetére


szekra
őstag

Az értesítéssel nincs gond, viszont az ikonon jelzi, hogy 9396 elolvasatlan üzeneted van, mivel a közösségi meg promóciós mappába érkezetteket el sem olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#143036) w333 válasza default. (#143033) üzenetére


w333
félisten

Be lehet állítani ... én mondjuk úgy használtam hogy az Apple Email -re átirányítottam a Gmail -s leveleket így azonnal mindent megkaptam ! :)

Kontakt, jegyzet stb. szinkronizálja a Google fiókból (névjegyzéket és jegyzetet is)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#143037) bigdady válasza default. (#143033) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gmail: azonnal push
Gyári: 15 perces fetch

(#143038) default.


default.
őstag

Értem. Végülis az a legfőbb kérdés, hogy a be lehet-e állítani bármely alkalmazásban (mail, gmail), hogy a gmail-es címemre érkezők közül csak az "Elsődleges" mappába érkezőket kapjam meg, vagy legalábbis azt egy külön mappába tegye?

Köszönöm

(#143039) default. válasza bigdady (#143037) üzenetére


default.
őstag

A gmail-ben nem is lehet manuális vagy óránkénti frissítést beállítani?

(#143040) -secret- válasza default. (#143039) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Gmail appra gondolsz? :N

(#143041) default.


default.
őstag

Sziasztok.

Újabb kérdés: zörög a kamera. :(

Ez ok lehet a cserére szerintetek?

(#143042) 30z.Samu válasza default. (#143041) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azt hiszem van benne egy kis szenzor, ami mozog. De majd pontosabb választ írnak a kollegák. :)

Sic Parvis Magna

(#143043) w333 válasza default. (#143041) üzenetére


w333
félisten

Autófókusz zörög ... emiatt biztosan nem cserélik ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#143044) VoidXs válasza w333 (#143043) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért az nagyon nem oké, ha az zörög. Én megkérdezném szervizben.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143045) -secret- válasza VoidXs (#143044) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mindegyik telefonban zörög. Rázd meg az 5S-ed!

[ Szerkesztve ]

(#143046) 30z.Samu válasza -secret- (#143045) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mint a Kinder tojást bakker...összerakós figura lesz benne, vagy olyan, ami egyben van? :))

Sic Parvis Magna

(#143047) VoidXs válasza -secret- (#143045) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ja, én azt hittem, hogy működés közben van a probléma. Így tényleg normális.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#143048) Aaron14 válasza TheShow (#143017) üzenetére


Aaron14
őstag

Nézd meg azt a telefont jobban. Biztos vagyok benne, hogy a kijelző felső részében van egy sárgás árnyalatú színelváltozás. De nézd meg a kijelzőt napsütésben és gyönyörködhetsz a "pixeles" IPS LCD-ben.

Gondoltam, hogy az SE sem lesz jobb minőségű, mint az 5S. Ugyanaz az összetákolt ház, ugyanazzal a gyenge kijelzővel, csak a belseje új.

A 6S-em kifogástalan, egy dolgot kivéve (ez tényleg minőségi összeszerelés szempontjából is), hogy ennek is van a kijelző tetején egy sárgás elszíneződés. Nagyon sok telefonnál látom ezt. Valaki meg tudja mondani, hogy mégis miért van ez?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#143049) r3dsnake válasza default. (#143033) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Használj Outlook-ot.

(#143050) Create. válasza Aaron14 (#143048) üzenetére


Create.
addikt

Úgy tudom a ragasztó miatt van, ha jól tudom garanciás probléma.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.