Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155001) radi8tor válasza BTminishop (#155000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Letiltás elleni garanciát hajadra kenheted, mert ilyen nem létezik.
Ha hűségre, részletre lett vásárolva a telefon, akkor bármikor letilthatják ha nem fizeti a számlát akinek a nevére szól.

⭐ Stella

(#155002) DJosef válasza radi8tor (#155001) üzenetére


DJosef
őstag

Azert nem mondanam, hogy a hajara kenheti, csak hosszadalmas a procedura. Egy hivatalos ingosagi adasveteli szerodest irjatok. Egyebkent amig husegido vagy reszlet van a keszulekre addig el sem adhatna a tulajdonos.

Ha van ra lehetoseged akkor inkabb varj meg egy 0% thm akciot es reszletre vegyed, vagy "megbizhato" ismerostol egy hasznaltat. A fuggo keszulek kicsit lutri de leginkabb pozitivak a tapasztalatok. En talan egy vagy max ket esetrol olvastam itt a forumon.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#155003) -Ben- válasza BTminishop (#155000) üzenetére


-Ben-
veterán

Adásvételit nincs sok értelme írni. Írhattok, ha ráértek, de amennyiben problémád lesz a telefonnal, jó eséllyel egy erős, strapabíró WC papírrá válik az adásvételi... :)

(#155004) vasi89 válasza DJosef (#155002) üzenetére


vasi89
addikt

7etape válaszát tudom erősíteni. Futottam ilyen problémába, másfél éve végrehajtónál van az ügy. Egy ft-ot nem láttam csak a letiltott telefon árán felül még az illetékeket meg munkadíjakat is kifizettem. Egyszer jött egy levél h elkezdték vonni a sráctól, aztán 2 hét múlva h megszűnt a munkaviszonya. Gondolom valamennyit levont a végrehajtó ami az ő jutalékának egy része és ennyi. Most h eltelt pár hónap újra kellene írni a végrehajtónak h ugyan legyen szíves ismét utána nézni van e már munkahelye a gyökérnek vagy nincs. De ezt mind hivatalos úton, szóval Én őszintén belefáradtam. Tanultam az esetből. Lehet venni függő telefont de mindenképp olyantól aki totálisan megbízható. Én egy pár értékeléses embertől vettem, de személyesen is korrekt volt de úgy látszik semmit nem számít. Kb 20 éves a srác de ennyi idősen ennyire tapaszt csalónak lennie azért komoly munka :)

Amúgy eladhatja, mert most veszel egy telefont 2 év hűségre és nem jön be akkor nem kötelezhetnek rá h megtartsd. Ez nem jelzálohgitel :DDD Viszont amíg részlet van addig valóban nem lenne szabad eladni de ezt sem tiltja semmi.

[ Szerkesztve ]

(#155005) -Ben- válasza vasi89 (#155004) üzenetére


-Ben-
veterán

De független telefonra is vonatkozik, hogy lehetőség szerint legyen hozzá eredeti számla, ugyanis részletre vett független telefont ugyanúgy letilthatnak, mint egy függőt.

(#155006) Ragnar95 válasza vasi89 (#155004) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tiltani tiltja a szerződés, amit aláírsz a szolgáltatóval a telefon vásárlásakor, de a szolgáltató nem igazán tudja ellenőrizni, hogy eladtad-e az adott telefont vagy sem...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#155007) vasi89 válasza Ragnar95 (#155006) üzenetére


vasi89
addikt

Ezért vezették be a letiltást. Sokan csinálják azt, hogy magas előfizetésük van és kihozzák a 0ft-os telefont majd továbbadják. A gond ott van mikor megveszik részletre azért hogy eladják. Én anno egyből a telenornál kezdtem, és annyi volt a válasz h hát keressem meg az eladót. Szóval ennyire érdekli őket :DDD

@7etape: ewzt nem tudtam, illetve nem is futottam még ilyenbe. De függetlent csak akkor vehetsz részletre ha van fedezet, szóval ha nem fizeted akkor megy a végrehajtó nem? Illetve a telenornál a fenti dolgok miatt, új előfizetőként csak úgy vehetsz részletre ha kifizeted a telefon kb 70%-át, amit 5 hónap után kezdenek jóvá írni.

(#155008) tonyqa23 válasza -Ben- (#155005) üzenetére


tonyqa23
senior tag

A független telefont ki tiltja le? IMEI alapján, vagy hogy?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#155009) -secret- válasza tonyqa23 (#155008) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

Gondolom az Apple.

Itt lehet ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#155010) viking19


viking19
tag

Sziasztok,

Hozzájutottam egy SE 16Gb-hez. Ehhez szeretnék csinálni egy otthoni cloud-ot, windowsos környezetből. A kérdés az lenne, hogy csinált e már ilyet valaki innen? Melyik programokat használtátok hozzá, ilyesmi. A cél az lene, hogy nem kelljen fizetnie az 5Gb+ ért havonta.
Kezdő IOS-es vagyok!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#155011) -Ben- válasza vasi89 (#155007) üzenetére


-Ben-
veterán

Igen, csak akkor kapod meg, ha van fedezet is. Viszont senkinek se kívánom ezeket a hercehurcákat .. Az a legtisztább, ha ad egy hivatalos, eredeti számlát, amin világosan rajta van, hogy egy összegben ki lett fizetve és ennyi. :) Akkor nem érhet meglepetés.

tonyqa23: :K

(#155012) BTminishop válasza -Ben- (#155011) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Erre a válaszra voltam kiváncsi ! Köszönöm.

(#155013) Noxy válasza tonyqa23 (#155008) üzenetére


Noxy
veterán

Apple sztm nem fogja, hanem valszeg az EU-s szolgáltatóknál kerül az IMEI blacklist-re.
Van egy H Voda.. függő letiltott 5S-m. Ausztriában, N.országban viszont működik a H Voda.. SIM-l.
Letiltott független iPhone-t még nem próbáltam.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#155014) Noxy válasza viking19 (#155010) üzenetére


Noxy
veterán

A cél az lene, hogy nem kelljen fizetnie az 5Gb+ ért havonta.

Ezért nem kell fizetni, az 50GB-ért is csak 1€ (300Ft) havonta.
Sztm a villanyszámla meg a géped amortizációja többe kerül.
De ha nagy vonalakba leírod tudok segíteni. Én gyári WD NAS-t használok, ahhoz meg van App az Appstore-ba. Ha csak sima FTP szervert állítasz be, ahhoz meg elég sok app van a storeba.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#155015) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,megtudnátok nekem mondani,mi annak a weboldalnak a címe,ahol le tudom kérdezni imei szám alapján milyen függő az iphone?

(#155017) Noxy válasza dezs520 (#155015) üzenetére


Noxy
veterán

[link] Nem lesz ingyen. 3 $
Beírod az e-mail címedet, majd átdob a PayPal oldalára. 100% hogy működik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#155018) dezs520 válasza Noxy (#155017) üzenetére


dezs520
senior tag

Köszi,megpróbálom...

Radi8tor. Ok,ezt nem tudtam hogy itt nem szabad!

[ Szerkesztve ]

(#155019) bnorci71 válasza Noxy (#155013) üzenetére


bnorci71
addikt

pedig nem kellene neki
amikor elhagytam a Samu S4minit én is letiltattam a Vodánál, előtte persze feltúrtam a netet és valahol olvastam olyat van sok ország között egyezmény és továbbadják egymásnak a letiltást

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#155020) radi8tor válasza dezs520 (#155018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem úgy értettem amúgy. Meg nem is tudtam hogy van erre oldal.

⭐ Stella

(#155021) szekfizsolt válasza radi8tor (#155001) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Ez azért nem feltétlenül van így: "akkor bármikor letilthatják".
A hűségidő általában legfeljebb 2 év.
Az i6-om, Telenor függő, 3 hónapja szavatosságon belül cserélték újra.
A szerződés a kezemben, a 2 év hűség lejárt 2 hónapja.
Ha ki van fizetve és nincs már hűség nem tiltja le senki sem. :K

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#155022) Noxy válasza bnorci71 (#155019) üzenetére


Noxy
veterán

A letiltott 5S-t, navira meg zenére vettem.
Egyszer kíváncsiságból átraktam Auszt.. meg N.országba a SE-ből SIM-t, és működött.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#155023) radi8tor válasza szekfizsolt (#155021) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Természetesen erre gondoltam.
Ellenben a letiltás elleni garanciát nem a kifizetett és hűség nélküli telefonokra mondogatják.

⭐ Stella

(#155024) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Valaki vesz egy nem független iphonet, és az eladóval írat letíltás elleni garanciát.
És aztán mégis letíltják, akkor mit tehet a vevő?

(#155025) Frozzy válasza apple87 (#155024) üzenetére


Frozzy
őstag

Semmit.

Nagy semmit nem ér a letiltás elleni garancia :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#155026) szekfizsolt válasza radi8tor (#155023) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Így van sajnos. Abban az esetben viszont felesleges bármilyen papír. :R

apple87: Feljelentés, de szerintem sok eredménye nem lesz és nagyon sokáig tart. :(

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#155027) apple87 válasza szekfizsolt (#155026) üzenetére


apple87
senior tag

Akkor csak függetlent érdemes venni használtan.

(#155028) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Okosórát használ vki? Iphone-al tökéletesen kommunikálót keresek. Ami jelez mindent rezgéssel stb, hivás fogadás nem érdekel nem vagyok Michael Knight :)
Apple watch nem tetszik mert nem klasszik óra kinézetű. Samsung gear vagy huawei w1 vagy vector luna vagy whitings stb?

[ Szerkesztve ]

(#155029) moya#no1 válasza bigdady (#155028) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Xiaomi Band 2
??

Just Ride KTM

(#155030) bigdady válasza moya#no1 (#155029) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ilyenem van :) Helyette keresek komolyabb órát.

(#155031) Sukta 95


Sukta 95
tag

hali!

Ha a családi megosztást bekapcsolom, van mód arra, hogy olyan alkalmazásokat is megosszak, ahol maga az app ingyen van, csak van benne prémium funkció ( természetesen az lenne a lényeg, hogy a prémium rész a másik félnek is megjelenjen.). Lehet én vagyok a hülye, de nem találtam megoldást erre, ahogy néztem az apple oldalán csak arra van leírás, hogy alapból fizetős appokat osszak meg a családtagokkal.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#155032) Black Dragon válasza Sukta 95 (#155031) üzenetére


Black Dragon
addikt

Amennyire én tudom csak az appokat tudod megosztani(fizetős vagy nem fizetős mindegy), de az azon belüli prémium funkciókat nem, tehát amit azon belül vásároltál. Illetve ha lehetséges is lenne, akkor azt egyből tudná használni, ahogy valaki letölt "alólad" egy appot.

(#155033) Sukta 95 válasza Black Dragon (#155032) üzenetére


Sukta 95
tag

köszi a gyors választ. akkor számomra felesleges ez a funkció, mert én is úgy láttam, hogy csak magát az appot tudom megosztani, ha ez megtörténik, utána a másik fél számára nem elérhető a prémium funkció. :(

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#155034) agabe


agabe
addikt

Kicsit le vagyok maradva a topikban, de visszaolvasva sem lattam hasonlot.
Naszoval a telom (6S) mostanaban tobbszor csinal olyat, hogy ha hivok valakit nem hallok semmit, es a hivott fel sem hall.
Van amikor a headset be van dugva, es kihangositasra feleled a kapcsolat, van amikor headset nelkul is gond van, es van amikor hivas felvetelekor nema egy jo darabig, vagy akarmeddig a telo.
Vodafone halozataban volt valami zavar het elejen (vodas kartyaval hasznalom a fuggetlen telot), de elvileg azt orvosoltak, es korabban is belefutottam mar hasonloba.
Ujrainditas rovid idore segit ugy tunik, de azutan megint ugyanolyan.
SIM kartya kevesebb mint egy eves...nemtom mar mi lehet. Esetleg telo ?
Terero nem megy el az van folyamatosan, a hivas felepul csak nema marad mindket oldal.
Egyre tobbszor tapasztalom es ez mar zavaro.
Masnal hasonlo nincs ?
Meg visszallitast nem probaltam, de most nem hiszem, hogy olyan oka lenne amit az megold.
Valami otlet, vagy hasonlo tapasztalat ?

[ Szerkesztve ]

(#155035) -Ben- válasza agabe (#155034) üzenetére


-Ben-
veterán

Hát ez nagyon érdekes.. haveromnak ugyanez a baja egy SE-vel. :F

(#155036) Rage47 válasza bigdady (#155028) üzenetére


Rage47
veterán

Withings akkor bejönne neked.
Írtam róla, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#155037) szekfizsolt válasza apple87 (#155027) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Vagy olyat, aminek a szerződése több, mint 2 éves (ezt papírral igazoltan), mert azokra nincs már hűség, tehát tiltani sem fogják.
Sajnos a többi lutri, tehát vagy fizetik, vagy nem... :U

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#155038) bigdady válasza Rage47 (#155036) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen azok bejönnek. Mire kell itt regisztrálni? Jó a link? Regisztrálni kell majd kiirja nem postoltam még semmit

[ Szerkesztve ]

(#155039) bigdady válasza Rage47 (#155036) üzenetére


bigdady
nagyúr

Értesítés nagyon fontos de withings nem tudja

(#155040) icecave válasza agabe (#155034) üzenetére


icecave
Topikgazda

Pedig nem rég írtam ilyen problémával: [link]

10-es iOS első verziójában volt ilyen, a jack kontroller rosszul működött, nem váltott hangot mikor füles-t bedugta az ember,vagy fordítva,de elvileg a 10.0.2-től ez javítva lett. Ezek szerint mégsem. Nekem most azóta csak egyszer jött elő.

(#155041) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Jelszavak védett tárolására melyik alkalmazást javasoljátok?
(Jó lenne havi 500 ft alatt megállni). Konkrétan pl. Keeper megbízható? Fizetnétek érte? Vagy olyan, ami esetleg ami windows (Chrome) alatt is működik?
Köszönöm!

(#155042) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Lejárt az Apple Music előfizetésem és most nem engedi azt a számot lejátszani amit még az előfizetés előtt vásároltam iTunesból. Erre megoldás? :((

(#155043) Gyurma_13 válasza wrathchild (#155041) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

1Password, szerintem ez a legjobb.

Franky2ster: itunes store app/további/megvásárolt/zene

Szerepel benne? Van mellette felhő jel? Kellene

[ Szerkesztve ]

(#155044) agabe válasza icecave (#155040) üzenetére


agabe
addikt

Hat 10.2-ben is itt a hiba, egyre zavarobb.
De most tenyleg ezzel mit csinaljak ? Ezek szerint nem minden keszuleket erint ergo aminek baja van az javitjak ? Hetekig nincs kedvem varni ra az tuti.

(#155045) Franky2Ster válasza Gyurma_13 (#155043) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Igen van le is van töltve az írja ha rámegyek nem indul el hanem bejön ,hogy melyik Apple music előfizetést szeretném megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#155046) icecave válasza agabe (#155044) üzenetére


icecave
Topikgazda

Én megfogadtam,hogy ha megint csinálja, nyomok egy restore-t iTunes-ban és újként beállítom, nem rakok vissza backupot. Hogy megoldja-e arról csak akkor tudok nyilatkozni, ha megcsinálom. Általában a kihangosítás ki-bekapcsolása helyrehozza, de volt már,hogy csak a reboot.

Idegesítő, az biztos. Hisz nem tudom, mikor jön elő, aztán hívnak, csak "hallózok", mert én nem hallom amit mondanak, míg akivel beszélek, az igen.

[ Szerkesztve ]

(#155047) Rage47 válasza bigdady (#155039) üzenetére


Rage47
veterán

withings HR sem tudja?
talán így jó: https://medium.com/@RageHu/

[ Szerkesztve ]

(#155048) Nescafé


Nescafé
őstag

iOS 10.2.1 Beta 4 elérhető.

 iPhone 15 Pro

(#155049) Jaded válasza Nescafé (#155048) üzenetére


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Használ valaki ilyet vagy ehhez hasonlót?
[link]
Ha van valakinek tapasztalata, jól használható? Lightning bírja így?

Renault Megane IV Limited

(#155050) nord_ válasza Franky2Ster (#155042) üzenetére


nord_
veterán

Írj az Apple-nek.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.