Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251001) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!
Alany egy IPhone 13 Pro. Amikor fényképet csinálok miután elkészül a kép a telefon ráhúz vmi effektet és világosabbá teszi sokkal a képen látható dolgot. Csak a bőrszínnel csinálja ezt , más témával nem.
A szabványos stílus van kiválasztva a fotokhoz, tehát szerintem nem amiatt van. A linken látható hogy mi a problémám .

https://drive.google.com/file/d/182y2X-KsQOjqvbFB9w0_peDIXdmJM-50/view?usp=drivesdk

Esetleg van valakinek ötlete , hogy lehetne ezt kikapcsolni ?

Előre is köszi !

(#251002) pethYeti válasza b.daniel (#251001) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez nem a HDR?

(#251003) MasterMark válasza b.daniel (#251001) üzenetére


MasterMark
titán

Ott van az a három lap egymás mellett sárga, oda mi van beállítva mi az?

pethYeti: Nem, a HDR-t jelezné felül ikonnal, de az egyébként sem ilyen.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#251004) Razzul válasza Madwe (#250994) üzenetére


Razzul
senior tag

Plusz ezek mellett minden vágólapra másolt elem.

(#251005) SidCorky válasza Madwe (#250994) üzenetére


SidCorky
senior tag

Bárhol azért nem, jelszavaknál például nem használható, ott az Apple billentyűzete ugrik fel, de sokszor már a felhasználónév/jelszó mezőnél is.

Más: a 13-asoknál már nem kapcsolható a HDR? Az X-nél még volt fent egy HDR gomb, ha bekapcsoltad akkor készült egy HDR-es és egy HDR nélküli kép is, most viszont nincs ilyen kapcsoló és csak egy kép készül. Ennyire jó lett a HDR, hogy már fel se tűnik, hogy az, és fixen be van kapcsolva, vagy csak nálam most épp nincs bekapcsolva és ezért nem jelzi a képnél, hogy HDR? :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#251006) kagzer válasza Rage47 (#250981) üzenetére


kagzer
aktív tag

Azzal csak a nyelveket lehet törölni, az utolsót nem engedi, a gyári billentyűzet nem törölhető, többen is írták hogy jelszavaknál, érzékeny adatoknál nem ad hozzáférést harmadik féltől származó appnak.

(#251007) Rage47 válasza kagzer (#251006) üzenetére


Rage47
veterán

attól még nem ugrik fel a gboard

(#251008) kagzer válasza Rage47 (#251007) üzenetére


kagzer
aktív tag

A gyári viszont igen.
Mintha ez lenne az eredeti kérdés.

(#251009) b.daniel válasza MasterMark (#251003) üzenetére


b.daniel
senior tag

A szabványos van beállítva ott

(#251010) Gubu0101 válasza FіkuszKukіsz (#250992) üzenetére


Gubu0101
veterán

Egyre nagyobb a remeny :D :C Hetfon megirom en is,hogy milyet kaptam :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#251011) Noxy válasza Rage47 (#250971) üzenetére


Noxy
veterán

Mit? A gyári bill.. törölni?
Ne viccelj már.
Jelszavaknál, fizetési adatoknál mindig át fog váltani a gyárira.
Nem véletlenül.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251012) vzsryl válasza Noxy (#251011) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ott ugorhat, nem zavar. Csak normál gépelésnél ne, pl itt fórumon.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#251013) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

De jo ,hogy hiaba jonnek a frissitesek a Messengerhez ugyanugy nem latom ki ir,csak hogy uzenet jott

(#251014) Nite válasza Gsx-rr (#251013) üzenetére


Nite
őstag

az szuper, en latom, hogy ki ir es mit, csak a badge hianyzik az app ikonjarol :F

Paid my dues!

(#251015) hemaka válasza vzsryl (#250969) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja, el kell engedni. Ha működik is véletlenül, középszar. :DDD

Gsx-rr
15.1 alatt is rossz még a badge, sőt azóta már más is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#251016) Oldman2


Oldman2
veterán

iCloud biztonsági mentés(ek)

Az iCloudba készült biztonsági mentések hol "böngészhetőek", hogy kell ezeket kezelni?

Ha több fajta/típusú készülékről is van mentés, vagy azonos készülékről de más iOS verzió alól készült mentések is léteznek (létezhetnek?), akkor ezek hogyan kezelhetőek?

(#251017) Nite


Nite
őstag


100% -> 61%

Paid my dues!

(#251018) Razzul válasza Nite (#251017) üzenetére


Razzul
senior tag

Zoltán, egy merülési görbét is küldj kérlek. :R

(#251019) -secret- válasza Oldman2 (#251016) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beallitasok -> iCloud -> Tarhely kezelese

(#251020) Stylewars_kp válasza Krethx (#250747) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Sajnos az emberek folyamatosan a szenzációt várják és az újabbnál újabb szoftvereket és telefonokat. Ez van, mert ezt nyomják a gyártók. Újabb, jobb, nagyobb, erősebb, stb vegyed-használd pár évig-dobd el-vegyed- használd.... Mondjuk az Almának piszok jó a régi telefon életben tartása, ha belegondolunk elég sokáig támogatja a régi vasakat.

[ Szerkesztve ]

(#251021) Noxy válasza Oldman2 (#251016) üzenetére


Noxy
veterán

Sehol, sehogy.
Viszont az iTunes-l készült backupkat, a 3uTools-l lehet a PC-n bogarászni, exportálni. [kép]

-secret-
Ott csak törölni lehet. Mondjuk az is kezelés. :)

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251022) Oldman2 válasza -secret- (#251019) üzenetére


Oldman2
veterán

Itt kerestem, de itt csak egyetlen mentést látok, miközben készült 14.7 alól is mentés, most meg 15.0 alatt vagyok.

(#251023) Oldman2 válasza Noxy (#251021) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, eddig nem volt okom használni az iTunes-t, így nincsenek ilyen Backup-ok.

(#251024) Noxy válasza Oldman2 (#251022) üzenetére


Noxy
veterán

Az iCloud mentés mindig felülíródik. Ha nem írná felül, nem győznéd tárhellyel.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251025) ittakary válasza Noxy (#251024) üzenetére


ittakary
nagyúr

ez amúgy tényleg így van DE korlátozott ideig elérhetőek a korábbi mentések is :)

pl most volt telóváltásom, és amikor fel akartam telepíteni akkor az utolsó hármat mutatta ugyanarról a telefonról

(#251026) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Sziasztok.
10 év droid után gondoltam csak ki kéne próbálnom az almát. Hát amiket itt olvasok elbizonytalanítottak. Itt zűr ott zűr , ez meg az sem testre szabható.. hm.. fejvakarás. :F

(#251027) BigBlackDog válasza Gempas 70 (#251026) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pontosan mikre gondolsz?

(#251028) lugosi válasza Noxy (#251011) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igazából én is úgy tudom, hogy a gyári billentyűzetet nem lehet törölni. Olyan esetben lehet törölni, ha több különböző gyári van beállítva, és pl. a német nyelvűt eltávolítom. De a gyári billentyűzetet kompletten törölni nem lehet, és a leírt esetekben (jelszavak pl.) a gyári fog felugrani még akkor is, ha másik van beállítva.

(#251029) lugosi válasza Nite (#251017) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Te a képernyőidőt mutatod, de a Beállítások / Akkumulátor alatt több infót látnánk ezzel kapcsolatban.

(#251030) BigBlackDog válasza lugosi (#251029) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként azt más is megfigyelte, hogy a képernyőidőbe beleszámolja a CarPlayes használatot is (amikor a képernyő ki van kapcsolva)? Vagy csak én nézek valamit félre?

(#251031) Noxy válasza ittakary (#251025) üzenetére


Noxy
veterán

Ennyire nem figyelem, mert mindig az iTunest használtam a JB miatt. (az i12-l vége ennek is) Azért mentek az iCloudba is mert kerülhetek olyan helyzetbe hogy nincs pc, hiába van a NAS-n a backup.

utolsó hármat mutatta ugyanarról a telefonról

Akkor ez lehet pár embernél a rejtélyes tárhelyfogyás? :U

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251032) Gempas 70 válasza BigBlackDog (#251027) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Egyéni hangok testreszabhatóság, fájl másolás teló - pc, üzeneteknél csak szöveg jön az nem hogy kitől ( bár gondolom ez frissítve lesz)
De talán a teljesen más rendszertől fázok... írta fent 1 fórumtárs hogy 3 hónap volt mire átlátta megértette.. gyerekek akkor nekem 1 év? :)

[ Szerkesztve ]

(#251033) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Van olyan aki a Telenortól vette az i13-ast és a fizikai SIM az független + esimmel használja? Nálam a fizikai OK, de a Telekomos e-simmel nincs szolgáltatás. MOst nem tudom a T-nél van a gond vagy a Telenor adott is meg nem is.

Romanes eunt domus

(#251034) Noxy válasza Gempas 70 (#251026) üzenetére


Noxy
veterán

Az életben nem volt droidos telóm.
Az első okos tel..m egy iPhone 3GS volt. (még meg van)
De nekem soha nem fordult meg a fejembe hogy venni kellene egy droidot.
Feleségemnek volt egy céges droidja anno, de inkább vettem neki egy i4S-t. Meguntam hogy mindig engem macerál a droid h..ségeivel. :DDD Persze tudom, hogy a droid azóta már más lett.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251035) Gsx-rr válasza Nite (#251014) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ja azt el is felejtettem! Az is jelen van.
Nem értem én ezt az egészet olyan mint hogyha most kezték volna el fejleszteni az operációs rendszereket telefonokra?

(#251036) Madwe válasza Gempas 70 (#251032) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyéni hangoknál vannak a jelzőhangok (csengőhang, ébresztő stb) meg vannak az egyéb hangok. Illetve azért csengőhang s ébresztőhang is külön van végülis, mert a mute a csengőt muteolja de az ébresztőt nem.

a fotókat iosen nem mappákban kezeli hanem a photos-on belül, ott külön db alapú mappák vannak, nem lokáció alapúak. Ez, amennyiben csak ios s macet használsz nem gond (ha hasznáksz loghtroomot s egyebeket kis bosszúság). Tudtommal windowsra is van vmi program ami syncel? De azért az esetek 99%ban az ember a telefonjával lőtt fotóit használja, s azokat berendezi a telefonja appján, egyszeri gond ez a pcn megszokott mappa hiánya s a saját logika használata, szerintem. Bár biztos van olyan élethelyzet ahol zavaró.

a facebook messenger most valóban bugos sokaknál ios15ön. De az mindig bugos, andoridos is sok gond van vele, nem kell használni azt az ipari hulladékot, amúgy is csak kémkedésre jó ;]

(#251037) lugosi válasza Madwe (#251036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Tudtommal windowsra is van vmi program ami syncel?"

iCloud for windows

(#251038) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Köszi mindenkinek. 1 próbát megér.

(#251039) ittakary válasza Noxy (#251031) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem emiatt fogy a tárhely, mert csak 1 db legutolsó mentés méretét foglalja le iCloudból :)

a másik 2 korábbi mentés egyfajta bónusz az Apple-től

(#251040) Divinity válasza Gempas 70 (#251026) üzenetére


Divinity
őstag

Ha specifikus igényed, hogy miért akkor válts, szokható teljesen :) Ha csak kiszeretnéd próbálni akkor menj rá mondjuk egy első szériás SE-re vagy 6S-re elsőnek, persze ég és föld lesz a különbség a teljesítmény között de a szoftver lényegében ugyanaz és olcsón kapsz egy kis betekintést

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#251041) bodorjanos válasza Gempas 70 (#251038) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

En hasznalok ezt is, azt is (xiaomi miui). En szeretem mindkettot. Vannak idegesito dolgai a ios-nek, de meg lehet szokni. A szemelyreszabhatosaga azert nem annyira jo, mint az android, de megy stabilan es nekem sokszor ez fontosabb, mint, mint a teszreszabhatosag. Ha van ismerosod ek iphone-ja, nezd meg es kerdezz ra azokra a dolgokra ami neked fontosak es probald ki a telojan. Osszessegeben az arazasa miatt neha majdnem otthagyom az okoszisztemat, de van apple watch es macbook air, igy nehez :) Teny, hogy velt vagy valos biztonsagerzetem jobb ios-en, mint androidon. Nalam kevesebbet laggol (iphone se 2016 es a iphone 11) , mint egy snapdragon 860-assal szerelt poco 8/256-os…
En szeretem az a lenyeg, de par nagyon idegesito dolog van benne meg most is, amit nehezen tudok megszokni. Es az ara miatt jobban is feltem…

[ Szerkesztve ]

(#251042) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Igen.. lehet egy régebbi modellel kéne kezdeni. :)

Őszintén ezt a laggot sosem értettem.. S7E ről jövök el mert most valóban elkezdete.. 4 évig én nem tapasztaltam. Nem dráma de nem várom meg még 1x csak megmakkan.

(#251043) FuRiONight válasza Gempas 70 (#251042) üzenetére


FuRiONight
őstag

Pedig mèg az S10 Plus is tudott laggolni és melegedni is bőven.

Srácok, ha a főkèpernyőt elhuzzátok balra, oda miket lehet kirakni?

(#251044) joey04 válasza bodorjanos (#251041) üzenetére


joey04
titán

+1

üzembiztosabb az iphone, de én is szeretem a xiaomit én most mi 10 pro-ról váltottam vissza iphone-ra.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#251045) Pfiucska válasza FuRiONight (#251043) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Widgeteket

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#251046) ricsi0307 válasza Gempas 70 (#251032) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Ezt most úgy értsd hogy kezelni nyílván tudtam a kezdetektől, de mondjuk egy beállítást megtalálni nem volt kézenfekvő, vagy egy adott problémára megoldást találni. Arra gondoltam hogy nem voltak meg azok a motorikusan rögzült mozdulatok amik XY év használat után beléd égnek. Most ezen lehet sokan felfognak röhögni de az első napomon konkrétan olyanok miatt írtam rá a haverokra hogy a “szalagcímes” értesítést hogyan lehet eltüntetni. Androidon jobbra vagy balra swipe ugye, itt viszont minden ilyet oda kell visszasöpörni ahonnan jött :DDD Sírtam magamon hogy az egyik napon még nagyban pakolgatom fel a custom romokat az MI9-re amit kb. fél óra alatt belakok nulláról csukott szemmel, a másikon meg ilyen bugyuta kérdésekkel zaklatom a barátaim.

(#251047) Gáben81 válasza FuRiONight (#251043) üzenetére


Gáben81
senior tag

(#251048) Gáben81 válasza ittakary (#251039) üzenetére


Gáben81
senior tag

Remélem javítják hamarosan, mert nekem is a 15-ön + 30 GB helyet foglal valami, előtte végig 60GB körül volt végig, frissítés óta 96 és semmi sem indokolja…

(#251049) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ha valakinek a 13 vagy 13 Pro szórakozik, ledobja a telót stb… Carplay alatt megvan a megoldás. Zene menü, hagszínszabályzó, itt állíts be valamit majd OFF. És működik is szépen :C

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#251050) ILLDisPozed válasza Gáben81 (#251048) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Ma reggel engem is megijesztett. Eddig 40 gb szabad volt, most meg kevesebb mint 10 gb..

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.