Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192001) MasterMark válasza syIex (#191999) üzenetére


MasterMark
titán

A bőr időtállóbb, de természetéből adódóan elszíneződik.

Switch Tax

(#192002) -secret- válasza syIex (#191999) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Talán azért időtállóbb mert a bőr könnyebben koszolódik meg kopik.

(#192003) Rage47 válasza Frozzy (#192000) üzenetére


Rage47
veterán

Xr-nél olvastam csak ilyenről.

(#192004) Dzsuri89 válasza syIex (#191999) üzenetére


Dzsuri89
őstag

A bőrnek a hátrányait leírták ez előttem szóló társak, viszont a szilikon is kopik, kifényesedik szélei körül a hátrésze, tapad hozzá minden dzsuva. Engem kimondottan idegesít, hogy mindig “retkes” a tok, ha zsebből veszem ki és poros. A legfőbb ok, amiért személyem szerint nem szeretem, az a tapadóssága. Két nadrágomat ette meg zsebénél, mert nem mozog olyan könnyen ki-be, ezáltal szép lyukat hagyva maga mögött. :D Ha nem kéne zsebbe rakni lehet én is szilikont választanám, mert az tény, hogy a használati nyom kevésbé látszik rajta, de a bőr meg extra prémium érzetet ad, az amúgy is prémium telefonhoz.

[ Szerkesztve ]

(#192005) syIex válasza Dzsuri89 (#192004) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R
Eddig csak bőr volt a X-hez, de most szerintem adok egy esélyt a szilikonnak és megrendelem azt. Maximum majd lecserélem...:DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#192006) oszy válasza Frozzy (#192000) üzenetére


oszy
veterán

Még van két napod! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#192007) skoos


skoos
őstag

Sziasztok,

Korábban beszart iphoneX-emet újra cserélte gariban az Apple. Viszont ez egy hónapig eltartott. Most néztem meg a coverage-t, és látom, hogy ugyanaz, mint ami korábban volt.

Nem járna ilyenkor + hónap? Vagy akár újra 1 év?
:(((

(#192008) HarleyCustom válasza skoos (#192007) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hát nem. Csak folytatódik.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#192009) -secret- válasza skoos (#192007) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szervizlapot kaptál?

(#192010) galaxys80 válasza skoos (#192007) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha Magyarországon vetted hivatalos viszonteladótól vagy szolgáltatótól akkor újraindul az 1 év.
Az Apple oldala viszont a legtöbb esetben nem frissíti.

(#192011) Tibee86 válasza skoos (#192007) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha hivataols magyarországi viszonteladótól vetted magánszemélyként, akkor újra kell indulnia az 1 év jótállásnak, ha viszont nem, akkor marad az erdeti jótállás, illetve ha abból kevesebb van hátra, mint 3 hónap, akkor 3 hónap jótállást kapsz rá.

(#192012) Sify


Sify
senior tag

Akit esetleg érdekel, az OTP is bekapcsolta (vagyis belehet állítani Smartbank alkalmazásban) a 3D Secure biztonságot.
Így a boon. alkalmazással Magyarországon is működik a Apple Pay.
Én e szerint csináltam meg ([link], reggel teszteltem is Sparban és működött rendesen.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#192013) kleinguru válasza Sify (#192012) üzenetére


kleinguru
addikt

Mit is jelenet ez a gyakorlatban?

Már több mint 1 éve használom így az apple pay-t itthon. Annyi, hogy transferwise segítségével utalok a számlámra pénzt.

Mitől jobb és mennyibe kerül ha OTP-s kártyám van és onnan töltöm az egyenlegem?

Rage47A plusz havidíjas 1,5€ (nem nagy összeg, de valóban nincs ingyen).

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#192014) Rage47 válasza Sify (#192012) üzenetére


Rage47
veterán

Még mindig boon plus kell, ami havidíjas?
A 3D Secure jó hír :)

(#192015) #55517184 válasza Dzsuri89 (#192004) üzenetére


#55517184
törölt tag

Pont azt szeretem benne, hogy tapad, nem akar kicsúszni az ember kezéből.

(#192016) aujjobba válasza Sify (#192012) üzenetére


aujjobba
addikt

Az Erste MasterCard kártyám már hónapok óta 3Dsecure-os.
Ezek szerint azzal is menne?

(#192017) Sify válasza kleinguru (#192013) üzenetére


Sify
senior tag

Sima OTP kártyámról mindenféle mokkolás és máshová utalás nélkül is lehet rá utalni.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#192018) ittakary válasza syIex (#191999) üzenetére


ittakary
nagyúr

X RED tok úgy kopott mint az állat

kifényesedtek a sarkai már 2 hónap után, pedig kb heti váltással hordtam egy másik tokkal együtt

(#192019) syIex válasza ittakary (#192018) üzenetére


syIex
veterán

De a bőr vagy a szilikon? :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#192020) MasterMark válasza Sify (#192012) üzenetére


MasterMark
titán

Mi ez a 3D Secure?

sylex1: A szilikon lesz, a bőr nem fényesedik ki.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#192021) -secret- válasza MasterMark (#192020) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

3D Secure az, amikor fizetéskor (neten beírod a kártyán lévő számokat) akkor nem csak levonja a pénzt hanem ott még van egy "kétlépcsős" azonosítás. Szóval kapsz egy kódos sms-t.

Eddig csak K&H-nál volt itthon. Mondjuk ez tavalyi infó, azóta nem is néztem.

[ Szerkesztve ]

(#192022) aujjobba válasza -secret- (#192021) üzenetére


aujjobba
addikt

Erste Max MasterCard hitelkártyánál is működik már egy ideje.

(#192023) MasterMark válasza -secret- (#192021) üzenetére


MasterMark
titán

Tehát ez a Mastercard Secure Code / ID Check vagy Verified by VISA?

De ennek mi köze az app-hoz? :D És honnan jön a 3D Secure?

szerk.: Ja látom a K&H hívja 3D Secure-nak a fenti kettőt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#192024) hemaka válasza MasterMark (#192023) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez akár valami apple bullshit is lehetne, olyan menő elnevezése a mezei kétlépcsős azonosításnak. 😂

(#192025) Sify válasza MasterMark (#192020) üzenetére


Sify
senior tag

[link]

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#192026) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

sziasztok,

az normális, hogy mágneses, vezeték nélküli autós tartó/töltőn a telefon waze használatakor nem tölt, hanem merül? vagyis valószínű a töltő rossz?

pitaka aramid tok van a telefonon, pitaka a töltő is. más qi töltőn ezzel a tokkal szépen tölt (bár az otthon az éjjeliszekrényen van, uh ott nem fut a waze :) )

(#192027) syIex válasza ittakary (#192018) üzenetére


syIex
veterán

Unom már a bőrt, szóval megrendeltem a szilikont. Legfeljebb majd lecserélem...:DDD Üvegfóliában nem vagyok biztos még mindig.. Az iGlass 40K borzasztó soknak tűnik, de azért csak komoly biztonság lenne, hogyha bármi van akkor cserélik a kijelzőt..:U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#192028) MasterMark válasza Dr. Oid (#192026) üzenetére


MasterMark
titán

Elég gyors töltőre van dugva?

Switch Tax

(#192029) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Az első iPhone-omat tervezem egy újabb modellre cserélni. Van Apple cloud előfizetésem, szinkronizál a Teló.

Azt szeretném kérdezni, hogy kell e bármit tennem ezen kívül, hogy az adataim, fényképeim, és minden cuccom letoltodjon az új telora miután bejelentkeztem a fiókommal? Nem szeretnék szívni semmivel, ezért kérdezem. Köszi a válaszokat előre is!

(#192030) syIex válasza NeoExDeath (#192029) üzenetére


syIex
veterán

Csinálsz egy biztonsági mentést iCloud vagy gépen és simán vissza tudod állítani, semmi más dolgod nincsen! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#192031) -secret- válasza NeoExDeath (#192029) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Biztonsági mentést csinálj, és veheted, jelentkezhetsz be az új telefonra ahol mentésből kell visszaállítanod a fiókod.

(#192032) kleinguru válasza Sify (#192017) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem a boon € elszámolású. Ki és milyen árfolyamon váltja át a forintot euróra?

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#192033) jozsi252 válasza syIex (#192005) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha jót akarsz magadnak szilikont ne vegyél! Nekem pár hónap után a sarkai kifényesedtek, illetve iszonyat módon ragadt hozzá minden szösz, takarítani meg baszott nehéz mert tapad hozzá minden. 7-nél használtam szilikont de megfogadtam hogy soha többet!
8 Plus-nál gyári bőrtokot vettem, erre egy rossz szót nem tudok mondani, illetve az Xs-hez is gyári bőrt rendeltem.
Ha a szilikonra nem tapadna minden por meg szösz ennyire akkor nem lenne vele gondom, de így..

iPhone 13 Pro Max

(#192034) Madwe válasza kleinguru (#192032) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én a boon-nál azt nem értem (még semmit nem léptem az ügy érdekében) hogy ha külföldi app store-os reggel kell csinálni s éves díjat kell fizetni a pro-ért, azt hogy fizetitek ki app store-on keresztül? külföldi apple id-hoz magyar kártyát rendeltek ?

[ Szerkesztve ]

(#192035) syIex válasza jozsi252 (#192033) üzenetére


syIex
veterán

Már megrendeltem, de amennyiben tényleg ilyen gázos lesz akkor úgyis jön majd a bőr tok is. Ma fog megjönni a Max és féltem nagyon előre, de nem tudom miért..:DDD Az X-et sosem féltettem, pedig majdnem ennyi volt az is. Arra tokot sem vettem csak üvegfólia volt elől hátul rá vagy Skin. Esni egyszer esett, akkor is csak kis helyen lett baja, de karc nem is volt a telefonon.:U Azóta lecseréltem már egy Silverre amit váltani fog a Max, de ez is ugyan úgy csak üvegfóliázva volt msost van egy hete tokban.:D Lehet majd elmúlik, ha használom pár napja..:DD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#192036) Darabokra


Darabokra
senior tag

Hello! Tényleg nem lehet iOS rendszeren torrentezni? Most akarok életemben először Iphonet venni, de ezzel az infóval találkoztam, én pedig sokat torrentezek telefonon, korlátlan csomagom van..

(#192037) syIex válasza Darabokra (#192036) üzenetére


syIex
veterán

Nem lehet.:) Netflix és Apple Music aztán ki is használod azt a korlátlan csomagot.:D

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#192038) Sify válasza kleinguru (#192032) üzenetére


Sify
senior tag

Nekem font elszámolású, mert angol acc alól csináltam. Már volt angol accom.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#192039) Sify válasza Darabokra (#192036) üzenetére


Sify
senior tag

Nem fogsz tudni torrentezni. Vagy ott a Netflix, HBO GO, Amazon Prime.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#192040) Darabokra válasza Sify (#192039) üzenetére


Darabokra
senior tag

akkor azthiszem nekem sosem lesz iphone :D nem is értem minek 64 gb tárhely rá.

(#192041) syIex válasza Darabokra (#192040) üzenetére


syIex
veterán

Mindent tudsz letölteni rá, csak alkalmazás kell hozzá. Netflix, HBO Go, Spotify, Music, etc-etc..:U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#192042) Darabokra válasza syIex (#192041) üzenetére


Darabokra
senior tag

hát kíváncsi lennék rá, hogy Netflixről hogy szedek le mondjuk magyar feliratos vagy szinkronos sorozatokat, illetve filmeket :D illetve HBO GO nincs, digis vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#192043) galaxys80 válasza Darabokra (#192040) üzenetére


galaxys80
veterán

nem is értem minek 64 gb tárhely rá.

Ezt a kérdést komolyan gondoltad?
Szóval torrent nélkül felesleges a nagy tárhely........

Bármilyen fura, de lehet videókat és fényképeket készíteni a telefonnal. Vagy rá lehet másolni zenéket és filmeket. De hihetetlen módon még az App Store-ból is lehet nagy méretű játékokat, appokat letölteni.

Alapból megrökönyödök minden alkalommal ezen a telefonon torrentezésen.

[ Szerkesztve ]

(#192044) Darabokra válasza galaxys80 (#192043) üzenetére


Darabokra
senior tag

nekem lehetséges, mivel ritkán használom a kamerát és nem szoktam játszani telefonon.

(#192045) #76385920 válasza jozsi252 (#192033) üzenetére


#76385920
törölt tag

Én Spigen Liquid Air Armort használok. (nem szilikon, nem bőr) Egy rossz szavam nincs rá, nem tapad rá semmi, nem fényesedik ki. Innen rendeltem.

(#192046) Madwe válasza Darabokra (#192036) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miért a telefonoddal torrentezel? Vegyél otthonra nast, pl synologyt, tedd fel a plexet, s azt menedzseld telefonodról. sorozatokat filmeket magától leszedi amint elérhetőek és még a mobilneted is le tudod használni a folyamat streameléssel :P

(#192044) Darabokra Tehát miután te nem használod a kamerát a telefonodon de torrenteznél, amit nem lehet, ezért teljesen felesleges 64gb-os telefonokat gyártania az applenek, elég lenne 8gb-osokat is, értem :D

[ Szerkesztve ]

(#192047) aujjobba válasza Darabokra (#192044) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha nagyon torrentezni akarok van egy ősrégi droidos tabom erre a célra (is).
Intézheted gépen is vagy ahogy tetszik, semmibe nem tart felmásolni az eredményt a telefonra.

(#192048) Darabokra: ez milyen munka, jól fizet? Ha lehet közben filmeket nézni engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#192048) Darabokra válasza galaxys80 (#192043) üzenetére


Darabokra
senior tag

bármilyen fura, de mikor már szerkesztetted a hozzászólásod, leírtam, hogy nem használom nagyon a kamerát, és nem játszom telón, mert ps4 játékok után eszemben sincs telón játszani. Munkámból adodóan van lehetőségem filmet nézni telón, neharagudj tényleg, hogy torrentre is használtam volna. Ja és nem otthon másolom rá, ha korlátlan netem van, akkor ott töltök le filmet, ahol épp szükségem van rá. Nem is értem ebbe minek okoskodtok bele, hogy valaki miért torrentezik a telefonján. Erről szólt a kérdésem? :)

[ Szerkesztve ]

(#192049) kleinguru válasza Madwe (#192034) üzenetére


kleinguru
addikt

A boon egyenlegből vonják, nem kell külföldi kártya a store-ba.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#192050) kleinguru válasza Sify (#192038) üzenetére


kleinguru
addikt

Ok, ez a lényegen nem változtat.
Tehát ki váltja át és mennyiért a forint utalásod fontra.

Megjegyzem, hogy euróban érdemesebb, ha nem Angliában él az ember, mert a saját devizás vásárlásoknak nincs plusz költsége.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.