Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#226002) lugosi válasza Syl (#225960) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kipróbáltam most, nálam nem ilyen.

Ja Xr.

[ Szerkesztve ]

(#226003) Syl válasza lugosi (#226002) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi! :R Akkor szokás szerint csak engem szívat az iOS

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#226004) szabeska


szabeska
addikt

Nos, a 3 hetes pro max nalam is jobban merul 14-el. Vartam par napot, de nem javult. Volt reset, attol sem javult. Szokas ilyenkor az apple reszerol hogy javitanak 1-2 frissitessel ezen? Erzesre kb 20% a veszteseg ugyanolyan hasznalattal. Megneztem az akku menuben is, es beigazolodott az "erzes". Amikor megvettem, teljesen mas volt. Nem bujom a merulesi ertekeket ejjel nappal, de feltunt, ezek szerint okkal a gyorsabb merules.

[ Szerkesztve ]

F1

(#226005) icecave válasza szabeska (#226004) üzenetére


icecave
Topikgazda

Én is azt hittem, jobban merül a sima 11-em, de csak többet nyomkodtam. Most utolsó töltés óta 7 óra SOT-nál járok és van még 30%. Be fog ez állni, az elején miden sz*rt syncelt a háttérben gondolom, ahogy ez lenni szokott.

(#226006) outsiders


outsiders
aktív tag

Sziasztok, beköszönök :) Utoljára egy 3G-m volt Iphone, az imént rendeltem egy 64 gigás piros SE-t emagról, most csak 155k, ennél sokkal lentebb nem hiszem, hogy fog már menni idehaza a szuper árfolyamok miatt rendes viszonteladóktól. Dual sim fogom használni, mindkettő kártya telekom lesz, ez talán a legszerencsésebb konstrukció a megfelelő működéshez az e-sim plusz fizikai sim kombóhoz, ahogy olvastam. Sok-sok év droid után váltok, remélem gyorsan megszokom :B

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#226007) babszon


babszon
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek ez milyen minőségű lehet? Asszony I7 Plus-ába eléggé csereérett az akkumulátor..
[link]

Certified HPE Engineer - MASE - Certified DELL PowerStore - Unity Engineer - Vmware VCP-DCV 2023 - Nutanix NCP-MCI

(#226008) odrif válasza babszon (#226007) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

iStyle-nál 16.900 forint az akksi csere most. [link]
Én biztos azt választanám.

20 éve a Prohardveren

(#226010) icecave válasza #20749568 (#226009) üzenetére


icecave
Topikgazda

Frissítettél 14-re? Én azt vettem észre, hogy most látható különbség van akku %-ban a kettő között akkor is, ha egyszerre használom őket. Lehet valami bug.

(#226012) Dog83


Dog83
tag

Sziasztok!
Nem rég óta vagyok Iphone tulaj, így eléggé amatőr kérdésem lenne!
Tudnátok ajánlani olyan ébresztő óra appot, amit be lehet állítani emelkedő hangerőre? Vagy a gyári ébresztést be lehet úgy állítani, hogy ne szívrohammal ébredjek? (IOS 14.0)
Előre is köszönöm a segítséget!

(#226013) odrif válasza Dog83 (#226012) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én az alvás funkciót használom.
Az nem fel üvölt, hanem szépen emelkedő hanggal ébreszt.

20 éve a Prohardveren

(#226014) col válasza outsiders (#226006) üzenetére


col
addikt

Grat :) és üdv a "klubban" :C
[link] itt az SE 2020 önálló fórumtémája is.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#226015) Dog83 válasza odrif (#226013) üzenetére


Dog83
tag

Köszönöm! Megpróbálom!

(#226016) kalanchoe válasza outsiders (#226006) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Én 7 év Androidozás után váltottam, nagyon hamar megszoktam, és most már nem váltanék vissza. :N

(#226017) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Androidról váltottam 11 pro max-ra. Néhány problémám van:

1) A fotók áttöltésekor sajnos a galériában összekeveredtek a fotók: a korábbi több száz képernyőfotót nem időrendben, hanem a pár nappal ezelőtti szinkronizálás dátumához rakja be a galériában, olyan is ott van, ami több évvel ezelőtti screenshot. Így most a fotók nehezen átláthatók. Mit javasoltok?

2) A munkahelyemen végig maszkban vagyok, így a face ID-n nem működik, a kódot bepötyögni nagyon macerás. Van erre bármi más mód? ujjlenyomatolvasó nincs... Esetleg ki lehet kapcsolni a face ID-t automatikusan egy bizonyos GPS körzetben? Vagy létezik minta, amivel feloldható az iphone? Vagy bármilyen egyszerű megoldás...

3) Munkahelyemen sok műszerről kell fotót csinálnom, és szeretném, ha ezek egyből elkülönülnének a telefonon, pl külön mappába vagy helyre szinkronizálódnának, így nem keverednek. Hogyan lehet ilyet csinálni? Androidon letöltöttem egy másik kamera appot, és azzal lőttem a fotót, ott be tudtam állítani ,hogy az más mappába mentse és kész. Itt nem látok ilyen opciót.

(#226018) hemaka válasza kalapacsolok (#226017) üzenetére


hemaka
nagyúr

Procamera es a camera+ 2 tud sajat mappaba menteni, viszont azt a gyari nezegetoben nem fogod latni vagy el kell inditani az appot vagy a Files appban is megtalalod a mappat. [kép]

faceid-ra nincs mas megoldas, vagy kikapcsolod, vagy potyogod a kodot.

(#226019) hitchins


hitchins
őstag

Ipadrol van szo de renszer ua ezert itt is mekerdeznem hatha

Lanyom ipadjan elfelejtette az apple id jelszot. Hogyan tudnam visszallitani?
Probaltam tamogatas appon keresztul az iphone-omrol de nem megy.
A Ipadonjan megkerdezi hogy engedelyezi-e az uj jelszot. Ranyomok hogy igen es kesz. Nem tortenik semmi. Elakad a folyamat.

(#226020) antocskin


antocskin
tag


Üdv!
Van arra valami megoldás, hogy egy - a magyar App Storeban nem elérhető - alkalmazást feltegyek?
Konkrétana Dark Sky Weather -ről van szó. Sajnos nálunk nem lehet letölteni.

Köszönöm!

(#226021) Herjan válasza hitchins (#226019) üzenetére


Herjan
tag

Így: [link]

(#226022) tboldi válasza antocskin (#226020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Regisztrálni kell egy külföldi régióra állított (pl. UK) Apple ID-t, majd kijelentkezel a magyarból, bejelentkezel az újjal, aztán iTunes ajándékkártya vásárlásával és feltöltésével meg tudod venni.

[ Szerkesztve ]

(#226023) outsiders válasza col (#226014) üzenetére


outsiders
aktív tag

Most tokot és üveget vadászok rá, sokáig szeretném megőrizni jó állapotban. Spigen tough armour szinten masszív tokban gondolkodom :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#226024) odrif


odrif
MODERÁTOR

A Rádió 1 hallgatásához Apple Music előfizetés szükséges?
[kép]

Szerk: nem kell.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#226025) antocskin válasza tboldi (#226022) üzenetére


antocskin
tag

Utána nem fog kitiltani a saját (eredeti) fiókomból miután visszalépek?

(#226026) tboldi válasza antocskin (#226025) üzenetére


tboldi
nagyúr

:N

(#226027) hitchins válasza Herjan (#226021) üzenetére


hitchins
őstag

Igen ez megvan koszi. A problema hogy amikor vegigmennek elakadok egy lepesnel. Nem adja fel a lehetoseget.

(#226028) radi8tor válasza odrif (#226024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a saját appjával halgatom, ott még a zeneszámokat is kiírja.

⭐ Stella

(#226029) antocskin


antocskin
tag

Hogy regisztráljak másik régiós fiókot mikor magyar telefonszámot kér a visszaigazoláshoz?
(Ott van hogy +36 Magyarország) Az nem lehet átütni :((

(#226030) Serpiko válasza odrif (#226024) üzenetére


Serpiko
addikt

Apple Music gyári appban nem megy nálam a rádió1 sajnos. Minden más adó megy rendesen érdekes. Mitől lehet nem tudok rájönni...

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#226031) lugosi válasza Syl (#226003) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De jó hogy mondtad ezt a nagyítást, így is hagytam ezen a beállításon a telefont, sokkal jobban látom.

(#226032) tboldi válasza antocskin (#226029) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az appleid.apple.com-on nekem mindig sikerült.

(#226033) bigdady válasza antocskin (#226029) üzenetére


bigdady
nagyúr

Keress egy ottani telefonszámot meg egy címet és kész

(#226034) Sys85 válasza outsiders (#226023) üzenetére


Sys85
veterán

Ajánlom figyelmedbe az alábbi tesztet,hátha van közöttük SE-ra való is.Az a Phone Rebel tok benne valami brutálisan véd.
[link]

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#226035) chaosmonger válasza kalapacsolok (#226017) üzenetére


chaosmonger
tag

Fotókra tipp: ha megvan még az androidos készülék, akkor
1. azon telepíted a Google Photos-t és hagyod hogy mindent szinkronizáljon
2.az iphone-ról törlöd a fotókat
3.az iphone-ra is telepíted a Google Photos-t és belépsz, és ott lesz minden ugyanúgy

ha nincs már meg, akkor is érdemes próbálkozni a GP-al mert lehet hogy a képek metaadatában benne van az eredeti dátum és az szerint fog rendezni

(#226036) niof


niof
addikt

Na, megtaláltam, hogy mi az amit rendesen elcsesztek a 14-ben. Az alvást átrakták az egészség appba, és macerásabb kezelni. Miért nem volt ez jó az óra mellett? :F

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#226037) nord_ válasza niof (#226036) üzenetére


nord_
veterán

Gyorsan megszokod, és majd rájössz, ennek ott van jó helye. ;)

(#226038) antocskin válasza bigdady (#226033) üzenetére


antocskin
tag

Köszönöm mindenkinek!

Megcsinálom majd.

Bár nem értem, hogy egy egyszerű időjárás appot miért nem lehet letölteni nálunk és miért kell így trükközni. :F

A Dark Sky-t megvette az Apple, érthetetlen hogy miért korlátozzák a használatát.

(#226039) #26097408


#26097408
törölt tag

Az hogy lehet, hogy feltettem tolteni az iPhone 11-et 95%-nal levettem, majd kikapcsoltam a telefont egy fel orara es mikor bekapcsoltam 100%-on volt?
:F

(#226040) kalanchoe válasza #26097408 (#226039) üzenetére


kalanchoe
senior tag

gondolom valami bug lehetett. mennyi idős az akksi/telefon, és milyen az akku egészségének állapota? mert ha ezek rendben vannak, szerintem valami rendszerhiba állhat mögötte.

(#226041) #26097408 válasza kalanchoe (#226040) üzenetére


#26097408
törölt tag

Aprilisban gyartottak en majusban vettem. 97%-on van az egeszsege.

(#226042) Sgr_A válasza #26097408 (#226041) üzenetére


Sgr_A
addikt

Azt honnét tudni mikor gyártották?
én októberben vettem még 100%-os az akku

(#226043) radi8tor válasza #26097408 (#226039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magic!

⭐ Stella

(#226044) Prowler válasza #26097408 (#226039) üzenetére


Prowler
senior tag

Veremivadék Undorkutya

(#226045) tboldi válasza Sgr_A (#226042) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mac-en a coconutBattery megmondja.

(#226047) catroot válasza antocskin (#226038) üzenetére


catroot
veterán

Én azt olvastam, hogy idővel integrálják az egészet az Ios-be. Elvileg Amerikában a gyári időjárás app már megkapta az eső előrejelzést (percenkénti) a DarkSky-ból.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#226048) Braddock válasza Gigicuci (#225888) üzenetére


Braddock
őstag

Parancsok alkalmazásban létrehozod a kedvenc kontaktjaidat, majd ezt a widgetek között kiválasztod a listából. Az alkalmazásban tudod változtatni a sorrendet a tap hold metódussal.

Így ni:
[link]

Van 2, 4, 8-as widget. Ha több kell, akkor gondolom többször kiteszed külön widgetben.

Így néz majd ki:

[ Szerkesztve ]

(#226049) Jaded válasza Braddock (#226048) üzenetére


Jaded
senior tag

Esetleg ha sok van, akkor egy gombbal is megolható. Én 4 kedvencet vittem fel egy gombra. Nyomás után feldob egy listát, hogy kit akarok hívni, így nem kell egy oldalas widget :)

Renault Megane IV Limited

(#226050) kushwavez válasza #26097408 (#226041) üzenetére


kushwavez
senior tag

haha, nekem olyat csinál az i7, hogy felteszem tölteni és töltés közben még azért merül pár százalékot (akksi tavaly cserélve és már 87%), de közben tűz forró az akksi (ilyenkor mondjuk nem tudom mi van).

Az eredeti adapter és a kábel az oka egyébként, és szerintem eléggé gyász a minőségük. Már nem is tudom hányadik kábelt szerzem be... (vigyázok a telefonra is és nem használom töltés közben, mégis szereti megadni magát a töltő része a dolognak. érdekes, USB-C-s eszközeimnél soha nem volt ilyen problémám...nos, annyira nem magyarázok mert a micro-usb-nél minden jobb, de azért ez a töltőadapter és kábel minősége szánalmas egy ilyen drága terméknél). Szóval mostmár befejeztem, veszek egy 3rd party ugyanolyan volt/amperes adaptert és egy rendes kábelt hozzá.

Apple mentségére szóljon, hogy az EarPods-om már kb a megjelenése óta megvan és még mindig tökéletesen működik, szóval nem tudom...rossz napjuk volt az adapter/töltő kábel tervezésekor.

egyébként akinek érintkezési problémái vannak fogjon egy tűt és piszgálgassa meg a telefon csatiját, ha telimegy kosszal/porral akkor az tud problémákat okozni (velem több mint 3x megesett)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.